teeags lews Tsteirassm FtMEGfeëie BerfcMen inp tetopiMiidiip,» Mistte larllsriËfttefi. inrpriilte Stasi Advertentiën. de Tweede Kamer gezonden, waaraan het volgende is ontleend: Met instemming is kennis genomen van het feit, dat op de Landbouwbegrooting een eenigszins grooter bedrag is aange vraagd dan het voorgaande jaar. Hoewel de voorgestelde verruiming van de middelen niet aanzienlijk is, spreekt daaruit bet inzicht, dat een andere koers dient te worden ingeslagen. Dit juichen wij ten zeerste toe, omdat de landbouw van fundamenteele beteekenis is voor onze ge- heele samenleving en de bron van' onze na tionale kracht. In dit verband moge er de aandacht op gevestigd worden, dat, ter wijl door ons land- en tuinbouwbedrijf eenerzijds veel meer wordt voortgebracht' dan voor de binnenlandscbe markt noodig is, anderzijds aan den uitvoer van onze land- en tuinbouwvoortbrengselen door bet buitenland steeds meer bezwaren in den weg worden gelegd. Niet onwaarschijnlijk is bet, dat dit tot een débacle voor ons land- en tuinbouw bedrijf zal moeten leiden, tenzij die takken van volksbestaan krachtdadig van over heidswege worden gesteund door voorlich ting in allerlei vorm, zoowel bij de voort brenging als bij den afzet van de produc ten. Daarom is bet noodzakelijk, dat zoo spoedig mogelijk hersteld worde, wat in dit opzicht in de laatste jaren ten onrechte is opgeheven of achterwege gelaten. Directeur- generaal. Met te leurstelling beeft adressant gezien, dat de minister geen post op de begrooting beeft gebracht ter voorziening in de functie van directeur-generaal van den landbouw. Lagere land- en tuinbouw scholen. Adressant juicht het zeer toe, dat voor 1927 een bedrag van f 50.000 is aangevraagd, teneinde tot uitbreiding van bet aantal lagere land- en tuinbouwscho len met een tiental op nader te bepalen plaatsen te kunnen overgaan. Het komt hem voor, dat de regeering goed doet zich op bet standpunt te plaatsen om daar, waar de behoefte aan een lagere land- of tuinbouwschool is gebleken, medewer king te verleenen, deze school tot stand te doen komen, omdat daarin een der beste middelen, om den land- en tuinbouw voor uit te helpen, wordt gezien Subsi diën enz. onderwijs in land- en tuinbouw. Met instemming is kennis genomen van de aanvrage voor •een bedrag van f 55.000, teneinde aan de tdaarvoor in aanmerking komende land en tuinbouwonderwijzers weer een toelage voor het bezit van de akte land- en (of) tuinbouwkunde lager onderwijs te kunnen verleenen, omdat een bevordering van dit onderwijs in booge mate er toe bijdraagt, de dringend noodige theoretische kennis onder de talrijke landbouwers en landar beiders te verbreiden. Het schijnt gewenscht, de bedoelde toe lage ten minste gelijk te doen zijn aan de vergoeding, verbonden aan bet bezit van «en lagere taalacte en deze toelage alleen 'toe te staan aan ben die onder nader te be palen voorwaarden, b.v. door bet verlee nen van hulp aan den Rijksland- of tuin- bouwconsulent bij bet nemen van proeven, bij het samenstellen van statistieken, enz., deze acte productief maken, naast het on derwijs, dat zij geven, of naast den steun, dien zij aan de bestaande land- en tuin- 'bouwvereenigingen, welke zich met het ge ven van onderwijs bezighouden, verleenen. Rijkslandbouwconsulenten, •enz. Het heeft adressant getroffen, dat slechts 3 adjunct-consulenten tegenover 48 Rijksconsulenten werkzaam zijn. Adres sant is van oordeel, dat bet gewenscht is, meer afgestudeerden aan de Landbouw- Hoogescbool als adjunct-consulent aan te stellen, teneinde een continuatie van den binnenlandscben voorlichtingsdienst te waarborgen, temeer, waar een tekort aan deskundig personeel dreigt te zullen ko men, waarvan de teekenen zich reeds openbaren door bet onvervuld blijven ge durende langeren tijd van belangrijke functies in onderscheidene provincies. Zoo -Zou speciaal ook de landbouwkundige dienst van het Rijksontwateringsbureau versterkt dienen te worden, aangezien meer en meer blijkt, dat daaraan behoefte bestaat. On gelukken. Te Rotterdam is ■<een 40-jarige man met zijn fiets tegen een •autobus aangereden. Het achterwiel van de bus ging over zijn hoofd. Met vrijwel verpletterden schedel werd bij dood opge nomen. Te Eindhoven moest de bran- weerauto uitwijken voor eenige kinderen en reed daardoor bet trottoir op. Door den schok viel de brandweercommandant van de auto. Kort daarna overleed bij aan schedelbreuk. De arbeider G. ten Brink is op de rubberfabriek te Hoogeveen met zijn arm tusscben de machine geraakt, waardoor deze bijna geheel werd afgekne pen Onder Venray is de landbouwers zoon K. onder een zwaar beladen wagen gekomen. De ongelukkige is aan de gevol gen daarvan overleden. Het 12-jarige zoontje van de weduwe S. te Capelle a. d. IJssel, die door een vrachtwagen is over reden, is in bet ziekenhuis overleden. Geheime di stille erderij. In een schuur bij de boerderij van S. te Zwammer- dam is een geheime distilleerderij ontdekt. De boer, had zijn schuur ter beschikking gesteld van een zekeren M. Y» In deze ge meente, die, met medewerking van ieonaud •uit Alphen aan den Rijn, daar op zeer pri mitieve wijze zijn bedrijf uitoefende. Rijks ambtenaren uit Rotterdam en Bodegraven heb ben alles in beslag genomen. Tram op een autoverhuiswa gen gereden. De middagtram in de richting Gendringen, kwam te Dieren in volle vaart in botsing met een autoverhuiswagen, waardoor de auto bijna totaal vernield werd en de tram ontspoorde. Op den dijk reed een vrachtwagen vol takkenbosschen, die bijna een meter aan weerskanten uitstaken. De chauffeur van den au to verhuis wagen moes! om te kunnen passeeren ver links uitwijken. Op 't oogenblik, dat hij vol gas gaf en de auto vooruitschoot kwam deze in botsing met de sneltram, welke hij niet had opgemerkt. Een geweldige botsing volgde en sleepte den verhuiswagen wel een 100 meter terug, waai hij op den dijk werd geworpen. De post wagen van de tram ontspoorde. Wonder boven wonder bleek niemand ge kwetst te zjjn, enkele schrammen en kleine wondjes door de botsing veroorzaakt niet meegerekend. De tram kon na een half uui oponthoud haar weg vervolgen. De auto was in elkaar gereden. Verzekering dekt de schade. De eerste vorst.... Gisternacht heeft het zoodanig gevroren, dat de polder- slooten in Noord-Holland met een flinke ijs laag waren bedekt. -Kind verbrand. In de Joh. Maet- suykerstraat te Den Haag is gevestigd de vereeniging „Vrijheid en Leven", een veree- niging, welke zich ten doel stelt, dakloozen en zwervers een onderdak te geven, kinderen te verzorgen, enz. Het gebeurde nu, dat er in het begin van deze maand in het kinderhuis een kindje van 11 maanden werd gebracht, B. genaamd. Do moeder, een Weduwe, moest uit werken gaan, en daar haar kind zwak en ziekelijk was en extra-zorg vereischte, besloot zij haar kind hij de bewuste vereeniging te brengen. Zondagavond 3 October was de kleine erg lastig, vermoedelijk ten gevolge van haar zwak lichaamsgestel en ziekelijkheid huilde het kind voortdurend. De verzorgster, mej. M. v. d. G., besloot ten einde de kleine tot rust te bren gen, het een warme kruik te geven. Zij gat het kind eensteenen kruik met beugclslui- ting, in plaats van een aluminiumkruik met schroefsluiting, zooals in ziekenhuizen gebrui kelijk is. Eenigen tijd' later hoorde zij de kleine verschrikkelijk huilen en ging direct kijken. Het bleek, dat de -kruik niet goed gesloten was geweest of door te heet water gesprongen, althans verschillende lichaams deeltjes van het kindje waren deerlijk ver brand door het kokende water. Direct werd de kleine naar de zuigelingenkliniek aan het Oranjeplein overgebracht. Zondag j.l. is 'het aan de- bekomen brandwonden overleden. De justitie heeft zich met het geval bemoeid; het lijkje is in heslag genomen en van het voorgevallene is prooes-.yerbaal opgemaakt. Een tasch met vergif gesto- 1 e n. Terwijl een Londensch geneesheer, Dr Brest, een bezoek bracht aan een zijner pa tiënten en zijn fiets buiten had laten staan, werd van de fiets een handtasch gestolen, welke, naar de dokter verklaarde, genoeg strychnine en morphine bevatte, om twee menschen te dooden. De dokter vermoedt, dat de diefstal is gepleegd door een vrouw, die hij' in de huurt zag heen en weer slen teren. Krankzinnigen ontvlucht. Gisternacht zijn uit het -krankzinnigenge sticht van Lehon, bij DinaJi, twaalf verpleegden ontvlucht. Vijf werden er in den morgen ont dekt, de overige zeven, waaronder zeer ge vaarlijke individuen, zijn nog zoek. Een slachtoffer van die K. W. 152 Door een stoomhopper is buitengaats van IJmuiden het lijk opgevischt van een vis- scher, vermoedelijk van een der opvarenden van -den verongelukten logger K. W. 152. Vliegtuig in 'het kanaaf ge vallen. Een groot Engelsch vliegtuig is tengevolge van een defect aan den motor in het Kanaal gevallen. De 10 luchtpassagiers zijn door een stoomschip gered. Het veron gelukte vliegtuig is de G.E.B.M.S. van den dienst KeulenLonden. Sneeuwval in het Zwarte Woud. In het Zwarte Woud heeft het gis ternacht 2 a 3 graden gevroren. Op 900 M. hoogte is sneeuw gevallen. Het sneeuwt op 't oogenblik nog voort. Op den Feldberg ligt de witte wade reeds 7 c.M. dik. Ontploffend sp.eelgoed. Toen een sjouwer in een douaneloods te Belgrado Woensdag een kist liet vallen, die volgens de douaneverklaring speelgoed moest bevat ten, vloog de kist uit elkaar. Er ontstond brand en er werd iemand gedood. Rattenbestrijding. De stad Kosjice in Tsjecho-Slowakije lijdt sinds onheu gelijke lijden van de ratten. Eenigen tijd ge leden heeft het gemeentebestuur besloten tot een krachtige bestrijding. Na afloop van den veldtocht, die 180.000 kronen gekost had, zijn 2500 doode ratten buiten de stad be graven. Een rat kwam dus op 72 kronen, of ongeveer 50 ct. te staan. Een kranige vrouw. In den nacht van Dinsdag op Woensdag te ongeveer kwart voor drie hoorde de 46-jarige mej. C Bosch te .IJsselstein, eenig gerucht in haar kamer, waardoor zij wakker werd. Zij keek op en zag een manspersoon voor haar ledikant staan. Zonder zich te bedenken, sprong zij op, greep een klomp pakte den indringer beet, en wist hem in minder dan geen .tijd buiten de boerderij te brengen. De indringer was daardoor zoo uit het veld geslagen, dat hij niet beter wist te doen dan haastig op zjjn fiets te springen en in de richting IJsselstein te verdwijnen. -• Mej. Bosch was hiermede gog niet tevreden maar nam pok haar fiets en reed naar de politiewacht te IJsselstein om de politie te waarschuwen. Deze heeft nu de zaak in on derzoek, tot nog toe zonder resultaat. In de boerderij werd niets vermist, hoewel de inbreker zich al meester had gemaakt van de jas van den vader van mej. Bosch; deze moest hij- echter door zijn overhaaste vlucht laten liggen. ROTTERDAM. V. D. In den afgeloopen nacht is ingebroken in pand 1 aan den Binnenweg, waar een goudsmidswinkel is gevestigd. De etalagekasten zijn overhoop gehaald. Een groote partij gouden horlo ges, ringen, diamanten en armbanden is gestolen. De waarde daarvan loopt in de duizenden. Van de daders geen spoor. ZAANDAM. V. D. In den afgeloopen r.aeht is het groote gebouw van den R.-K. Volksbond nagenoeg geheel afgebrand. De concierge met vrouw en 7 kinderen konden zich nog juist bijtijds iu veiligheid stellen. De omliggende gebouwen bleven gespaard. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk was ecu pijpleiding van de kachel niet in orde, waardoor brand in de zoldering is ont slaan. i ummm SAPPEMEEÏL V. D. Hier is een typhus- geval geconstateerd bij een werkman, die vier weken geleden uit Hannover naar hier teruggekeerd is, uit vrees voor de ty phus. Hij had zich bovendien nog laten in enten. ZEERIJP. V. D. Ook hier is een typhus- geval geconstateerd. LEEUWARDEN. V. D. Hedenmorgen is onder Rauwerd een Ford-auto uit Drach ten tegen een autobus gereden. De eerste werd geheel vernield, de bus werd van vo ren ingedrukt. Dhr de V., eigenaar van de Ford, werd in bewusteloozen toestand op genomen. De passagiers van de bus kwa men met den schrik vrij. NEW YORK. V. D. Volgens de laatste berichten zijn te Havanna tijdens den storm 300 personen gedood en 4000 ge wond. De materieele schade bedraagt 40 miljoen dollar. De stad Guines is van den aardbodem verdwenen. Vele andere steden werden geheel verwoest. Ongeveer 100 schepen zijn vergaan. Vermoedelijk zijn vele zeelieden verdronken. Een bankkrach in Zwitserland. De bankfirmai Bonay Clart Giet fe< Morges beeft haar betalingen gestaakt ten gevolge van igroote verliezen, geleden door speeculatie. Reeds sedert eenigen tijd be vond bovengenoemde instelling zich in fi- nancie'ele moeilijkheden. Deze krach ver oorzaakt groot© ontsteltenis in de streek, daar een groot aantal kleine lieden ge dupeerd is. Ren der firmanten, Clart, is seldtrt ©enige dagen voortvluchtig. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Oct., 2.30 uur. Berlijn 59.4759.49 Brussel 77.05 Parijs 7.43—7.45 Londen 12.12V8—12.123/s New York 2.497/s2.501/» Middelburg. Bij de gisterenavond door notaris Struve gehouden veiling werd pu bliek verkocht; Een woonhuis met annex pakhuis en erf aan de Gravenstraat wijk I nos 197 en 198, groot 3 A. 40 c.A. aan dhr C. Rozemond aldaar voor f 7100. Goes. Donderdag werd alhier door not. Pilaar publiek verkocht de hofstede Zeimp- lioek in de gemeente 's-Heer Arendskerke, groot 38 H.A. 81 A. 84 c.A. en weiland in de gemeente 's-IIeer Abtskerke, groot 3 H.A. 71 A. 38 c.A. voor f 2810 per H.A. is voor het geheel f 119551.48. Acces- soiren f'2620. Samen f 122135.48, aan W. J. Polderman te Wolphaartsdijk c.s. Kloetlnge. Heden werd ten overstaan van notaris J. C. Kram te Kapelle ten verzoeke van mej. wed. P. Butler c.s. aan den Willem Zelleweg, publiek ver kocht een - huis met schuurtje, erf en tuin voor die som van f3340 aan den heer Joh. Verschuure te Goes. Rechtbank te Middelburg. Vóór den aanvang der strafzitting van heden, welke zitting gepresideerd werd door Mi' P. J. van Bortel, werd deze door dhr Mr W- M. G. Jolles, Rechter, met zijn benoeming als Raadsheer te 's Hertogenbosch geluk gewenscht, daar bij de hoop uitsprekende dat hij deze hoog© betrekking vele jaren in goede ge zondheid moge bekleeden. De omgang met Mr Van Rortel was altijd zeer aangenaam geweest en de Rechtbank lijdt door zijn vertrek een groot verlies. Daarna werd namens het O.M. door Mi' F- W. E. Baron van der Feitz, subsi- of ficier van justitie', Mr van Bortel even eens gefeliciteerd en voerde hij nog aan dat de benoeming zoowel zijn licht- als schaduwzijde heeft. De lichtzijde is dat Mr van Bortel voor Seize zoo gewilde betrekking is benoemd, en de schaduw zijde, dat de Rechtbank den Rechter bij de Rechtbank, moet missen. Thans sprak Mr H .Pleyfe, Griffier bij deze Rechtbank, den nieuw benoemde toe, waarbij hij hem gelukwenschte met zijn benoeming, en namens de Balie sloot Mr H. v .d. Bekei Qallenfels, Advocaat en Procureur alhier, zich aian bij de gesproken woorden. Mr van Bortel danktei daarna de spre kers ©n zeide, dat hij de 5 jaren dat hij hier als Rechter werkzaam was, steeds een aangename samenwerking heeft mogen on dervinden van de Rechtbank, O.M. en Griffier. Door de Rechtbank te Middelburg wer den daarna de navolgende uitspraken ge daan: Oplichting J. J. v. N., koopman te Middelburg, 9 mnd gev. straf. Diefstal: C. F., 34 jaar, werkman te Wemeldinge, thans gedetineerd, 3 mnd gevangenisstraf. Medeplichtigheid aan diefstal: J. N., 24 jr., bankwerker, Schiedam, 8 w. gev.straf met aftrek voorarrest en bevel tot in vrijheidstelling. Vervoer door een trekdier op noode- loos pijnlijke wijze: J. P., 57 jr, koop man te Oudelande. Appellant vonnis kan tonrechter te Goes f50 of 14 dagen li. met vernietiging van het vonnis, waar tegen hooger beroep. De veroordeeling van den kantonrechter te Goes was 14 d.h. Vervolgens werden behandeld: C. W., 21 jaar, werkman t,e St. Lau rens, thans in voorarrest, verdacht dat hij in iien nacht van 1 op 2 Augustus j.l. te Middelburg met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening heeft wegge nomen een motorrijwiel toebehoorende a an J. de Priester, althans aan een ander dan verdachte. Eisch 8 mnd gev. straf. J. G. B., 25 jaar, venter te St. Jan steen, verdacht van diefstal van een por- temonnaie inhoudende ©en geldsbedrag yan f 10 benevens diefstal van eenige huishoudelijke artikelen ten nadeele van J. Vaerewyck gepleegd in den nacht van 20 op 21 Augustus te Clinge. 2e Vernieling gepleegd in den nacht van 20 op 21 Aug. j.l. te Clinge. Eisch f40 of 40 dagen hechtenis. S. de K., 43 j., smid te Grijpske-rke, appellant van een vonnis van den kan tonrechter te Middelburg, waarhij hij' we gens overtreding van de Arbeidswet werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 15 d. h. 1 Eisch bevestiging van het vonnis waar tegen hooger beroep. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Politierechter. Zitting: van 22 October 1926. De Politierechter deed heden uitspraak in de vorige week behandelde zaak tegen J. J. K., 31 j., landbouwer te O.- en W.-Souburg, verdacht van mishandeling van J. Simonse. Verdachte werd veroor deeld tot f 25 of 25 d. h. De eisch tot schadevergoeding werd afgewezen. De zaak-Vers choor/M. J. Ver schoor te Rotterdam, die wegens verduis tering van gelden bestemd voor de nood lijdenden in de Drentsche Venen twee weken geleden veroordeeld werd tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voorarrest, heeft hooger beroep aangeteekend. Benoemd tot raadsheer in het Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch, de heer mr P. J. van Bortel, rechter in de Arr.- Rechtbank te Middelburg. De Glindhorstzaak. Voor het Amsterdamsch Gerechtshof is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 61-jarigen S. J. V., gewezen direc teur van het opvoedingsgesticht „De Glindhorst", die door de Rechtbank te Utrecht volgens het uitlokken van mis handeling en twee zelfstandige feiten van mishandeling, was veroordeeld tot f500 boete of 50 dagen hechtenis, terwijl het O. M. één maand gevangenisstraf had gevorderd. Beklaagde had in Dec. 1923 als direc teur aan een pleegvader, dia onder zijn bevelen stond, last gegeven om een meisje, dat vier weken t'e voren was weggeloopen, en door de politie terugge bracht, op te sluiten in een cel (de eenige in het gesticht), en haar daarin opgesloten te laten. Ingevolge beklaagdes last is het meisje drie weken opgesloten gebleven in die cel, terwijl haar voldoende dekking ontbrak, tengevolge waarvan zij was gaan lijden aan rheomatische aandoe ningen. •Van de zijde van het O. M. waren 8 getuigen a charge gedagvaard, de ver dediger had 18 getuigen a décharge op geroepen. i" Rij zijn verhoor deelde verd. mede, dat hij in appèl was gegaan omdat hij zijn veroordeeling in strijd met het recht achtte. 1 Deswege ondervraagd, verklaarde hij, dat het dringend noodig was geweest om Ret meisje te isoleeren, daar zij niet wilde beloven* geen onzedelijkheden te «zeggen tegen de andere meisjes. Verd. had geen andere keus. In het paviljoen kon zij niet ondergebracht worden, omdat dan contact met de andere verpleegden niet goed verhinderd had kunnen worden. Na uitvoerig getuigenverhoor werd de zaak geschorst tot Maandagmiddag. MIDDELBURG, 21 October. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Peren: Br. d'Aremberg 9—17, Wilde Gieserman 4— 8, Kleiperdh 23, Nouveau Poiteap 510, Br. Clairgeau 14—21, Jodenpeer 7—10, Ber gamot 35, Doyenne de Cornice 27, Soldat Laboureur 18, Br. Napoleon 6, Duchesse d'An- goulème 14, Comptesse de Paris 610, Curé 6, Pondspeer 6—9, Bezy van Schonauwen 8 ct., alles per K.G. Appels: Goudreinet 1116, Armgaard 19, Hondsmuil 15, Bellefleur 1016, Campagne- zoet 7—16, Dubbele Paradijs 15, Sterappels 1923, Suikerij 5, Roode Ribber 13, Gro ninger Kroon 17 ct., alles per K.G. Diversen: Tomaten 514, Mispels ,10—11, Druiven 77 ct., alles per K.G. GOES, 21 October 1926. Peren: Doyenne de Comice 23—34, Soldat Laboureur 13— i8, Duch. d'Angouleme 16, Zwjjndrechtsche Wijnperen 1213, Nouveau Poiteau 510, Beurré Clairgeau 1015, Br. Alexander Lucas 512, Beurré van den Ilam 11, Bezy van Schonauwen 58, Cons, a la Cour 69, Doyenne d'Alenc-on 6, Comtesse de Paris 5 7, Le Curé 6, Maagdeperen 13, Groene Chau- montel 37, Bruine Cliaumontel 46, Win- terlouwtjes 57, Wintersuikerijen 35, Win- terrietperen 45, Jodenperen 56, Pondspe ren 57, St .Remey 7, Gieser Wildeman 5 9, Kleiperen 26, Foppeperen 4, Afval- en Kroetperen 0.302 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Sterappels 1529, Groninger Kroon 21, Notarisappels 1819, Goudreinetten 17 38, Reinette d'Or 14, Reinette Tulpa 11, Roode Ribbeling 13, Striepelingen 12, Win ter Princessen 12, Pippeling Monstrieuze 17, Zure Bellefleur 1521, Fransche Bellefleur 12, Rambour Mortier 15, Tante Dora 15, Court Pendu 1115, Krab de Kruin 12, Zu re Armgaarde 12, Grauwzuur 1012, Zoete Bellefleur 1014, Zoete Campagner 1116, Zoete Armgaardo 1220, Zoete Ruster 910, Tuinzoet 14, Geldersche Holaart 1318, Herfst Blomzoet 12, Afval- en Kroetappels 412 gulden, alles per 100 K.G. DiversenBlauwe Druiven 52, Mispels 2 17, beiden per 100 K.G. Fazanten f 0.96 f 1.49, Patrijzen 5887, Watersnippen 5 ot., alles per stuk. Veiling van 22 October 1926. Kropsla 50 ct., Bloemkool f 7, Roode kool f 1.10, An dijvie f0.60f0.80, alles per 100 stuks. To maten f 12, Spruiten 315 gulden, beiden per 100 K.G. Wortelen f 5 per 100 bos. Pa trijzen 5253 ct. per stuk. KAPELLE-BIEZELINGE, 20 Oct. 1926. Goudreinetten 2042, Sterappels 2532, Zu re Bellefleur 1623, Groninger Kroon 18 25, Reine d'Or 1116, Campagne Zoet 12 16, Hollandszoet 1116, Pomme d'Orange 1422, Huismanszoet 1216, Bijenkorf 20, Zoete Rusters 1016, Lemoenappels 1620, Notarisappels 1218, Courtpendu 1114, Kroet- en valappels 412, Doyenne de Co mice 35c58, Br. Clairgeau 1220, Duches se d'Angouleme 1216, Br. Diel 1214, Gieser Wildeman 812, Kleiperen 48, Pondsperen 68, Nouveau Poiteau 714, Jodenperen 49, Bruine Chaumontel 59, Groene idem 47, Br. Hardenpont 12, Val- en Kroetperen f 0.50—4 gulden, Spruiten 12 41, Blauwe Druiven 4854 gulden, alles per 100 K.G. Roode kool f 1—f 2, Noten f 1.33 beiden per 100 stuks. Konijnen f 2.28 per stuks. Honing f 052f 057 per., flacon. Groote veilingKroet f 5.60 per 100 K.G- GOES. Geboren: Dingenis en Marius Willem, zoons van Dirk Jacobus de Bruine en van Geertruid van Sabben. Overleden,: Adamus Meijler, oud 81 jr weduwnaar van Pieternella Cornelia Na- gelkerke. VLISSINGEN. Van 14—20 October '26. Ondertrouwd: R. Verhaar 31 jr en A. v, d. Voorde 23 jr; J. A. van ggeraaf 21 jr en J. A. Bukkens 22 jr. Getrouwd: C. A. J. Everaart 27 jr en E. van' Schagen 26 jr; A. Oosthoek 27 jr en N. Gunter 24 jr. Bevallen: M. J. Bongers, geb. Kerpel, z.; A. J. Stok, geb. Prause, z.; O. Üe Ridder, geb. de Meulmeester, d.; L. de Ridder, geb. van Belzen, z.; M. C. v. d. Hout, geb. Jansen, d.; A. M. Stobbe, geb. Bouterse, z. SOUBURG. Van 14—21 October 1926. OndertrouwdCornelis van den Broeke 44 jr en Neeltje Dane 4rl jr.; Cornelis Lein van Sorge 30 jr en Stoffelina Dane 34 jx. Getrouwd: Willem Kerkhove jm. 25 jr en Johanna van Wallenburg j.d. 22 jr. Geboren: Janna Suzanna, d. v. Andries Schout en Neeltje Marinisse; Elizabeth Francina, d. v. Adriaan de Visser en Adriana Wilhelmina de Buck; Johanna, d. v. Abraham Kaljouw en Leuntje Poppe. Overleden: Pieter Brasser 71 jaar wedn. van Johanna Elizabeth van Fraaijenhove. (Vliss. Crt.) IERSEKE. Van 15—22 Oct. 1926. On dertrouwd: Simon de Rijder, 25 jr jm. te Kruiningen en Anna Pekaar 23 jr jd. Geboren: Gerard Fngel, z. v. Willem Jan Meeuse en Anthonia Elizabeth de Jonge; Philippus, z. v. Jacobus Koster en Koosje Daane; Hendrik, z. v. Jacob de Wee en Jannetje Maria Maghielse; Adri ana Anna, d. v. Hubrecht van Leerdam en 'Martina Adriana Frederiksen; Adri ana, d. v. Jan Jacobus van der Endt en Maatje Marteijn; Janna Pieternella, d. v. Gerard Griep en Pieternella Cornelia Cornelis se. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Oct.: [Matige wind uit Oostelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Later wellicht eenige kans op re gen. 's Nachts lichte vorst, overdag zelfdei temperatuur. f j De Heer en Mevrouw MAAS Oosterbaan geven met dank aan God kennis van de geboorte van hun Zoon JAN ALBERTUS. Tjimahi (N.O.I.), 20 Oct. 1926. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling ons be toond op 8 dezer. A. JOZIASSE en Ecbtgenoote. O. en W. Souburg, October 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3