ÜKktszaksti Genees Keelpijn BartttCTjgitM. Brcrosrljfke Stasi Advertentiën. Hoq Mwpinp, MÉlip, Aanbestedingen. 7 val aan ©en foutieve teekening, welke hem doer de Rotterdamsch© waterleiding zou zijn verstrekt- Met een volledig herstel van d© aangerichte- schade zullen wel een veertien dagen gemoeid' zijn. Echter zal men pogen tijdelijk het euvel te ver helpen door ©en noodleiding te leggen. Kind ontvoerd. Dinsdagmorgen verscheen een luxe auto, waarin behalve de chauffeur, twee dames waren gezeten-, voor het huis van m©j- de Wed. v. d. S.. Je Krommenie. Een dochtertje van de Wed. v. d. S., welke een driejarig knaapje aan haar hand vast hield, deed open, bet knaapje werd door de dames van het meisje afgenomen, in de auto gezet, die er met een flinke vaart van door ging. Dit alles was slechts het werk van een oogen- blik. Naai- men mededeelde, moet het knaapje een kind zijn van een zoon van de Wed- v. 'd. die echter van zijn vrouw gescheiden leeft- Niet onmogelijk is het dus dat heit kind thans weer hij zijn moeder is- Een raadselachtig gei val- De Haagsche, zoowel als d© Enschedésche po litie is voor e©n raadselachtig geval ge plaatst, dat tot dusver nog op; een oplos sing wacht- De zaak zit zoo: Maandagmorgen werd door de Haagschei recherche aan de po litie t© Enschedé telefonisch meegedeeld, dat in de residentie het lijk was op gehaald van ©en .man, die, naar uit de op hem gevonden papieren werd opgemaakt, ©en zekere T- uit Enschedé moest zijn. De Haagsch© politie verzocht die te En schedé om de familie van T- met een en ander in kennis t© stellen. Een recher cheur werd hiermede belast' en deze ver wittigde de naaste familie van T- van het gebeurde. Daar T. echter niet bij zijn familie woonde, kon daze zich niet van de juistheid van het politioneele be richt overtuigen. Men kan zich dus den schrik voorstellen welke de mededeeling van den rechercheur veroorzaakte. Maar nog groote-re verbazing verwekte het Dinsdagmiddag op_ het Enschedésche politiebureau, toen een inmiddels thuis gekomen zoon van T- kwam mededeelen, 'dat zijn vader onmogelijk verdronken kon zijn, omdat hij hem dienzelfden mid dag nog aan bet schilderen had gezien, hij welk© bezigheid hij een vroolijk deuntje had gefloten! Natuurlijk werd direct een onderzoek ingesteld en daarbij kwam aan het licht, dat T -inderdaad n(og spring levend was- Dei verdronken gewaande werd op het politiebureau ontboden om zoo mogelijk inlichtingen over het geval te geven, waarin hij echter niet slaagde'. Dinsdagmorgen arriveerde een rechercheur uit Den Haaig, met een foto van den ver dronken man, maar ook deiz© kon geen nieuw licht op do zaak werpien. De po litie staat dus nog steeds voor een raadsel- Ware liefde! In een logement in de Stokstraat te Maastricht heeft ze kere L. zijn vrouw, van wie hiji gerui- men ""tijd gescheiden leefde, doch met wie hij zich weer thans had verzoend/!) met vitriool geworpen. Met wonden over het geheele lichaam is de vrouw naar Cal- variënberg overgebracht. Baldadigheid. Een te Wester voort passeerende auto werd zonder dat daartoe de minste aanleiding bestond, door een steen, welke een wielrijder in zijn richting wierp, getroffen, waardoor de voorruit werd vernield. De bestuurder 'kreeg wonden in het gelaat en moest naar •het ziekenhuis worden overgebracht. De dader ontkwam in de duisternis. Hetfellelicht. Op den Rijksweg Roermond-Sittard nabij Echt is een auto door de afsluitboomen van den overweg gereden, toen juist de trein op komst was. De overwegwachter zag nog kans het sig naal op onveilig te zetten, waardoor de trein zijn vaart eenigszins kon verminde ren. De auto bleef op den spoorweg staan. De chauffeur W. zag aanstonds het ge vaarlijke van den toestand in en waar schuwde de inzittenden, een dame met twee kinderen. Juist hadden deze de auto verlaten, toen de auto door den trein werd gegrepen en een 30 M. werd meegesleurd. Het is te danken aan het optreden van den chauffeur en den overwegwachter, dat er geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Het ongeluk gebeurde doordat aan den anderen kant van den overweg een auto met verblindend licht stond, waardoor de chauffeur verblind werd en de hoornen van den overweg niet bemerkt had. Deensche treiler binnen gebracht. Het stoomschip, dat gister morgen ter hoogte van Schiermonnikoog door de Volharding werd opgepikt, is de Deensche kleine treeiler Gladys. Het schip dreef reeds van 9 October af hulpeloos rond. Op dien datum verloor het door zwa re stortzeeën het roer en sloeg halfvol wa ter. Het is nu behouden te Delfzijl binnen gebracht. De equipage, bestaande uit 7 man, was geheel uitgeput. Het schip had geen kolen meer aan boord. Als het nog een uur gedreven had, was het op de ban ken geraakt van Schiermonnikoog, waar 'het reeds dichtbij was. De kapitein ver klaarde dat vele schepen heem op korten afstand passeerden, doch geen hulp boden. Het sohip is 'bij Lloyds verzekerd. Dreigbrieven! Verscheidene ingezetenen van Velseroord vonden den ven van de eigenaardigste soort. Ze waren laatsten tijd in hun brievenbus dreigbrie- geschreven met roode inkt en hielden de .waarschuwing in, dat de bewoners spoedig hun huis moesten verlaten, daar er een rooversbende op komst was, die het in brand zou steken. De epistels waren ver sierd met doodshoofden, sabels, bloed en vuur en wolken. Deze dreigbrieven werden 's avonds bezorgd. Dinsdagavond heeft de politie eens goed opgelet, om te zien, of zij den dreigbriefschrijver ook kon vatten. En de politie betrapte hem op heeterdaad, toen hij weer zijn brieven in de bussen deponeerde. Het was een 12-jarige knaap, in wiens brein deze filmfantasiën waren opgekomen. Na de gebruikelijke ernstige vermaning heeft de politie hem aan zijn ouders teruggegeven. Aardbeving. Naar de Parijsche bladen melden is Maandagavond in Tou- raine een aardbeving waargenomen, die twee seconden duurde. Zware brand in een L ou den sch Warenhuis. Maandagavond h'eeft te Londen een zware brand een groot warenhuis geheel in asch gelegd. De brand werd om half negen ontdekt, toen nog een aantal klanten en ongeveer de helft van het personeel in het gebouw aan wezig waren. Ontstaan op de tweede ver dieping, sloeg hij in korten tijd naar de hooger gelegen verdiepingen over en kort nadat de magazijnen door 'het personeel en de bezoekers in alle haast waren ver laten, was het gebouw één vuurzee. Twin tig stoomspuiten stortten een honderdtal stralen in de vlammen, maar niet voordat alles was uitgebrand, kon men het vuur meester worden. Toen men dan ook be greep, dat er geen redden aan was, be perkte de brandweer zich in hoofdzaak tot de belendende perceelen, welke deels reeds door de bewoners waren ontruimd, doch behouden konden worden. De schade wordt geschat op 600.000 gulden. Van een spoorwegongeluk. Men heeft kunnen vaststellen dat het ern stige spoorwegongeluk op de lijn Lenin- grad-Pleskoff, waarbij zes personen wer den gedood en 15 gewond, aan een aan slag is te wijten. De dader, een boer, is reeds in hechtenis genomen. Hij 'heeft he kend de rails te hebben losgeschroefd om den trein tot ontsporing te brengen en dan te berooven. Valsche tanden. Ter gelegen heid van de internationale tandheelkun dige tentoonstelling welke op het oogenblik te Londen wordt gehouden, verklaarden deskundigen, dat voor de bevolking van Groot-Brittanië alleen jaarlijks ongeveer 200 millioen valsche tanden noodig zijn. Onder de dertig jaar draagt een op de drie personen in Engeland valsche tanden en onder de vijftig jaar de helft. Er zijn thans in Engeland veertien duizend gediplo meerde tandheelkundigen. Koude. Uit Frankrijk wordt vroege koude gemeld. Te Gharolles in het depar tement Saöne en Loire heeft het in den nacht van Maandag op Dinsdag hard ge vroren. Plassen en vijvers waren met ijs bedekt. - Het gevangenisleven van twee millionnairszoons. Twee jaar geleden brachten twee Amerikaan- sche millionnairszoons de wereld in op schudding door op een hunner vrienden, Robert Franks een moord te begaan enkel om de sensatie te genieten iemand door hun hand te zien sterven. Beiden werden ze tot negen-en-negentig jaar gevangenis straf veroordeeld, een vonnis, dat ze thans uitzitten in de groote Joilet-gevangenis te Chicago. Het schijnt dat de eerste twee jaar van hun straf op de gedegenereerde jongens niet zonder invloed is gebleven, althans de gevangenisautoriteiten verklaren, dat ze beiden heel wat veranderd zijn. Nathan Leopold, een der beide jeugdige moorde- i naars, is thans schoenmaker in de gevan- genis. Zijn vrijen tijd besteedt hij aan het j schrijven van een boek over ornithologie; j toen hij nog op vrije voeten was, bestu deerde hij met enthousiasme het vogel leven. De ander, Loeb, is boodschappen jongen in de gevangenis. In zijn vrijen tijd. leest hijmet zijn medegevangenen spreekt hij slechts als hij er niet buiten kan. Zes maanden na den moord stierf zijn vader aan hartverlamming en algemeen wordt zijn dood aan het leed over het wangedrag van zijn ontaarden zoon toegeschreven. De gouverneur van den staat, waarin zich de gevangenis bevindt, heeft ver klaard, dat zoolang hij aan het bewind blijft er geen kans op is, dat zij voorwaar delijk in vrijheid zullen worden gesteld. Geeft hun gedrag aanleiding tot gedeelte lijke opheffing der straf, dan zal zulks toch zeker niet voor 1935 gebeuren. -Eenonbekendevisch. Ameri- kaansche bladen weten te melden, dat bij een storm in den Atlantischen Oceaan een groote visch (800 Eng. pond) door een hooge golf aan boord werd geslingerd van de Republic, een hoot van de United States Line. De visch behoort tot een tot nu toe onbekende soort. Ten minste, niemand aan boord kon het exemplaar thuisbrengen. De gezagvoerder van de Republic zal wel maatregelen heramen om den visch te con- serveeren voor een later onderzoek door geleerden aan den wal. Toen het beest aan boord kwam, geschiedde dit met zoo'n smak, dat de verschansing werd stukge slagen. i NEW YORK. V. D. Bij de stormramp i op Cuba zijn 6 personen gedood en 17 ernstig gewond. De schade wordt op op miljoen dollar geschat. LONDEN. V. D. De bankier Pierpont Morgan heeft verklaard, dat het plaatsen van zijn naam onder het^manifest der bankiers en economen zonder zijn auto risatie geschied is. Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is gisteren failliet verklaard L v. Tatenhovq, koopman te Middelburg, KI. Vlaanderen no. 106. Het drama in de Rosestraat te Rotterdam. Het Haagsch Gerechts hof heeft gisteren uitspraak gedaan in 'de zaak tegen den bootwerker J. L. O., uit Rotterdam, gedetineerd, die "door 'de recht bank aldaar wegens doodslag, is veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf. Deze veroordeelde heeft zijn vrouw, die ge scheiden van hem leefde, bij een twist in een perceel aan de Rosestraat, waar zii bij familie haar intrek had genomen, zoodanig met een scheermes gestoken, dat zij korten tijd daarna overleed. Het Hof heeft het vonnis van de Recht bank bevestigd behoudens ten aanzien van de aan den verdachte opgelegde ge vangenisstraf. Deze werd door het Hof verzwaard tot 10 jaar. Zooals men zich herinneren zal, had ook de procureur- generaal een gevangenisstraf van 10 jaar geëischt. Ho moe op. apotheek. Voor de Almelosche rechtbank is gisteren een zaak behandeld tegen Th. M. B. C., drogist te Almelo, die in Mei in het Twentsch Zondagsblad een advertentie zou hebben laten plaatsen waarin p.m. vermeld stond „Homoeopatische apotheek fa. Corstens Molenstraat." Deze zaak is vervolgd, om dat verdachte het recht betwist werd, voor zijn zaak het woord apotheek te gebruiken, daar aan deze zaak geen apo theker verbonden is. Verdachte verklaarde, dat hij den naam homoeopathiscbe apotheek gebruikt beeft in navolging van anderen, die voor dit feit nooit vervolgd zijn; zijn bedoeling was, klanten te trekken voor de homoe opatische geneesmiddelen. De heer J. Dam Backer, apotheker te Almelo, verklaarde, dat hij meermalen schade heeft ondervon den, ^doordat menschen dachten, dat de firma Corstens een apotheek was. Het O. M., oordeelde, dat verdachte opzettelijk den indruk gevestigd heeft, als zou men met een apotheek te doen hebben. Eisch; f 200 boete, subs. 200 dagen hechtenis. De verdediger, mr Roolvink, legde, aan de hand van Van Dalen, het woord apo theek uit als opslagplaats van genees middelen. Homoeopathische apotheek be- teekent dus volgens pleiter opslagplaats van Jhomoeopatiscbe geneesmiddelen, die een gewoon handelsartikel zijn geworden dat iedereen kan verkoopen. PI. vroeg vrijspraak. Oct. 22 Heinkenszand, hofstede, Pilaar. 22 Heinkenszand, meubilair, Pilaar. 22 Kloetinge, woonhuis en meubilair, Kram. 22 Wemeldinge en Kapelle, verpachting bouw- en weiland, v. Dissel. 23 Arnemuiden, woonhuis met erf (sme derij), Beth. 27 Hoedekenskerke, hoefje, Neervoort. 27 Souburg, complex woningen, Blaupot ten Cate. 28 Wemeldinge, meubilair, Kram. 29 Kloetinge, beestiaal, de Kok. 29 Serooskerke, kleine inspan en meubi lair, Ittmann. Oct. 27 Middelburg, vernieuwen gedeelte per ronmuur achter Stationsloskade te Terneuzen. 27 Middelburg, onderhoud havenkahaal Philippine met bijbeh. werken gedu rende '27, '28 en '29- Nor. 7 'Middelburg, vernieuwen, onderhou den verf-, behang- en glaswerk, kunst werken, aanlegplaatsen enz. behoo- rende tot het kanaal door Walcheren gedurende 1927, '28 en '29. 10 Middelburg, uitvoeren van bagger- werk tramwegbaven Zijpe, gedurende 1927 en 1928- en voorkom besmettelijke ziekten met Formamint. Geef Formamint tegelijkertijd aan de andere leden van Uw huisgezin. Daarmede behoedt gij ze voor besmetting. .Bij alle apothekers en Drogisten a 1. Vraagt Brochure en Gratis Monster aan N.V, A. WULFiNG Co., Afd. F„ Oosteinde 1, Amsterdam. (10 ets postzegel voor porto bijsluiten). LONDEN. V. D. De Morning Post ver neemt, dat Mussolini voornemens is in December de bijeenkomst van den Vol kenbondsraad bij te wonen, om alsdan met Stresemann te confereeren. LONDEN. V. D. De leider van de Ame- rikaanscbe socialisten Begs is overleden. Hij was dezer dagen nog aangezocht, een candidatuur voor het presidentschap te willen aanvaarden. WARSCHAU. V. D. De leider der Rus sische emigranten in Polen Sachnowski is op een spoordijk vermoord gevonden. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Oct- 2.30 u. Berlijn 59.46—50 Parijs 7.567.60 New York 2.49%—2.50i/4 Londen 12.12V412.12% Brussel 7-077.10 Middelburg Door het polderbestuur van Walcheren werd hedenmiddag; aanbesteed het bestorten van den onderzeieschan; oever, tusschen de dijkpalen nos 12 en 17 aan de Westwatering, nabij: het Noll©- hoofd. Inschrijvers: N. V. Aannemersbedrijf v. h. W. 'tHoen, Helder f43700; L. Minder hout, Westkapelle f42.915; J. de Bree, Terneuzen f40.880; C. J. v. d. Hoeven Den Haag f 39.800; J. W. Roelofs, Papen- idrecht f39.780; J. de Dreu, Goes f39.600 A. M. Kuyper en R. J. Keimpe, Middel burg f38.295; A. de Bruin, Terneuzen f37.563; J. Roskam, Sliedrecht f36.825; Ch. Rosendaal, Benthuizen f35.950; W. Bot, Rilland-Bath f35.877; J. de Vries, Heemstede f 35.872. Vlissingen. Gisteren werden ten over staan van notaris Paap in het openhaar verkochteen winkelhuis met erf en bovenwoning, Kerkstraat 9, groot 1 A. Opgehouden. Idem Hendrikstraat 44, groot 1 'A. 2 c.A. Hoogste inschrijver dhr C. J. Mommaas voor f 5067, kooper dhr L. Bakker voor f5100, Huis en erf met bo venwoning, Gravenstraat 3, groot 46 c.A. Hoogste inschrijver dhr R. Batten voor f 2800, koopier dezelfde voor f3000. Middelburg, 21 jDct. 1926. 'Op de graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel druk. Tarwe f 14.50f 14.75, witte boonen on gelezen f23f26, idem gelezen f291 f 31, kroonerwten f 16f 24, lange bruine boonen ongelezen f 16f 17, idem gelezen f 19f '20, ronde bruine boonen ongele zen Jt'2öf28, idem gelezen f31f33, Maanzaad f 44f 46. Boter f 0.95, part. f 1.05. Kipeieren f9, part. f10. Poelje-eieren f 6, part. f 7. Eendeieren f 7.50, part. f 8.50. MIDDELBURG. 20 October. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Spruiten 712, groote ajuin 45, kleine ajuin 1, nero 1316, stokprinsesboonen 2231, suikerboonen 20.25, spinazie 8 14, veldsla 10, kasprinses 40, poste lein 2526, alles per K.G. bloemkool Ie srt 717, Idem IJe 14, andijvie 0.51.5, sla 0.51, savoije kool 24, roode kool 23, boerekool 1, alles per stuk; peen 25, prei 36, karoten 24, rapen 25, selderie 23, rammenas 1—2, alles per bos. VLISSINGEN. Veiling van 20 October Josephine de Malines 8, B. Clairgeau 18, Williams Duchesse 14, Nouveau Poiteau 1214, Maagdeperen 18, Pondsperen 9, Gieser Wildeman 5-8, Kleiperen 2-3, Ma ria Louise 17, Soldat Laboreur 2223, Winterlouwtj.es 4, Gold Permam 11, Goud- reinet 1321, Zure Bellefleur 1321, Bis marck 17, Huismanszoet 6, Mispels 9, Uien 34.5, Spinazie 1618, Koolraap 2 —3, Spruiten 12.5-22, Suikerboonen 27, Prinoessen 4042, Druiven 4754, Toma ten 37, alles per K.G. Kipeieren 75 87 per 10 stuks. Roode kool 1.54.5, Wittekool 2, Savoije kool 1.56.5, Bloem kool 318, alles per stuk. Selderie 0.5 1, .Prei 4.57, Peeën 5.56, Karoten 33.5, Rapen 14, alles per bos. Veldsla 38, Andijvie 653, Postelein (Fransche) '56, Kervel 10, Peterselie 8, Sla 2347, alles per kist. GOES. Ondertrouwd: Mannus Kort, 28 j. jm. te Dordrecht en Maria Bregje Elisa beth Drijfhout, 29 j. jd. Getrouwd: Dirk Adriaan Oranje, 27 j. jm. en Adriana Cornelia Buijise, 29 j. jd. Cornells Plasse, 26 j. jm. te Vlissingen en Anna Maria van Gorp, 25 j. jd. 1 Geboren: Geertruida Pieternella, d. v. Cornelis Rijn en Cornelia Schipper. Van 1621 October. VLISSINGEN. Gehuwd: A. H. J. M. Guinée en H. G. A. J. M. L. van Benne- kom; Ph. A. Risch en A. G. Andriessen. Bevallen: J. J. Louwersede Ruyter, d. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Oct.: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos telijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk weinig of geen regen in het Noorden. In het Zuiden toenemende kans op regen. Warmer in het Zuiden. Getrouwd i DIRK ADRIAAN ORANJE; en ADRIANA CORNELIA BUIJSE, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en op den dag van hun huwe lijk ontvangen. Goes, 21 October 1926. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders JAN KAAT en MAATJE ABRAHAMSE, op 23 October hunne 35-jarlge Echtvereeniging te herdenken. Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oostdijk, Krabbendijke 21 October 1926. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, de Wed. J. MELIS—Verhoef!, op Dinsdag 26 October haar 75sten Geboortedag te her denken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Serooskerke, Oct. 1926. Op Zondag 24 Oct. hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- Groot en Overgrootvader KRIJN WIELEMAKER, zijn SOsten Geboortedag te her denken. Uit aller naam, C. WIELEMAKER. Koudekerke, Oct. 1926 Na een langdurig en gedul dig gedragen lijden, overleed heden tot onze groote droef heid onze Vader, Behuwd- en Grootvader DIRK 'T HOOFT Jz., Weduwnaar van C. v. Baaien, in den ouderdom van bijna 75 jaren. Uit aller naam, W. 'T HOOFT. Numansdorp Goes 21 Oct. 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3