Leestafel. Teteassraa* Laatste BeiMten. Posterijen ea Telegrafie. Briefwisseling. larprijjfai Stasi Dhr C. Zwagerman deelt eenige cijfers over 1925 mede. Toen is gebleken, dat ongeveer 1/6 deel van de vleeschconsump- tie uit het buitenland wordt aangevoerd. Een weren van den buitenlandschen aan voer zou een grooten invloed op de bin- nenlandsche veeprijzen hebben. Spr. merkt nog op, dat dit jaar tot Sept. 17 miljoen K.G. bevroren vleesch is ingevoerd. Dit bevroren vleesch verkeert inderdaad in een bevoorrechte positie. Het invoerrecht bedraagt n.l. slechts f 6 per 100 K.G. Dhr Leenhouts meent, dat de bere kening van dit invoerrecht naar billijk heid met het versch geslacht vleesch is geschied. Dhr Zwagerman ontkent dit. Het is een vastjecht, ongeacht de waarde. Dhr de Putter zou de Engelsche slacht- paarden in ieder geval willen verbieden. Engeland weert ook ons vee. Besloten wordt deze zaak aan te hou den. Het Dag, Bestuur zal ze in studie nemen. De kring Axel stelt voor gedaan te krijgen, dat ook een ontvangstation voor Duitsche pootaardappelen in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt ingesteld, daar deze niet anders dan over Esschen kunnèn in gevoerd worden. Het Dag. Bestuur heeft reeds een dergelijk verzoek bij den plan- tenziektekundigen dienst ingediend. Daar is in gunstige overweging genomen het idee, om 'in Sas van Gent éen ontvang station te vestigen. De zaak moet alleen nog geregeld worden door de ambtenaren van genoemden dienst. Ongelukken. Gisteravond stapte het tienjarig dochtertje van een turfventer uit AVilp, aldaar uit een autobus en wilde den straatweg oversteken. Waarschijnlijk is het meisje verblind door het licht van de auto bus; het werd gegrepen door een voorbijrij dende auto. Het kind werd zwaar gekwetst opgenomen en overleed kort daarna. Den. chauf feur treft vermoedelijk geen schuld. De landbouwer S. te Thorn, die lijdende was aan vallende ziekte is, werkzaam, op zijn bietenland, door een aanval verrast. Hij viel 'oorover in bet land en toen men hem ■rond, was hij gestikt. - Te Noordwijker- hout is bij een bouwwerk de 24-jarige tim merman L. van een 7 meter hoogen steiger gevallen. Met ernstige verwondingen, is hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd. D e K Wi 103 behouden binnen. Uit IJmuiden meldt men aaïi de „N. R. C.": Wiji hebben vanmorgen een onderhoud ge had met schipper Keus, van- den logger KW 103, die door den stoomtreiler Amplitudo YM '58 is binnengesleept. Het gezin van den schipper was overge lukkig. Er was overvloeiïng van dankbaar heid voor de thuiskomst. De jongste kinde ren moesten nog naar school, maar zij zullen hun gedachten wel niet erg bij het leeren hebben gehad. De kalmste van allen was schipper Keus zelf, die het verschrikkelijk vond, dat zijn vrouw en kinderen en ook de verwanten van de andere opvarenden in Scheveningen, enz. een week lang in de grootste ongerustheid hebben verkeerd. De KW 103 heeft het er, zoo zeide hij', goed afgebracht, en' het schip is best. Het is heel slecht weer geweest, maar dat hebben wij ieder jaar om dezen tijd. Het schip heeft ■echter goed gevischt, men had een niet slech- de vangst van 18 last haring. Schipper Keus kon zich de ongerustheid over zijn schip niet begrijpen. Hij vertelde, de vorige week Vrijdag gepraaid te zijn- door den stoomtrei ler Nelly Gezina YM 43 en dit schip Maan dag weer gepasseerd te zijn. Ook is het wel degelijk juist, dat de KW 103 Maandag is gezien door den stoomtreiler Witte Zee YM 26op de KW 103 heeft de schipper de Witte Zee herkend. Als ik geweten had, •dat men' zoo vreeselijk ongerust over ons was, had ik den stoomtreiler zeker gepraaid, ■verklaarde de schipper. Natuurlijk heeft de KW 103 het niet ge makkelijk gehad. Men' heeft alle zeilen ver speeld, zoodat het varen steeds moeilijker werdmaar je geeft het niet zoo gauw op en laat je niet dadelijk sleepen, zeide de schipper. Vervelend was het, dat het water opraakte; de laatste dagen heeft men aan boord geen eten gekookt, het beetje water bewaarde me® voor een kop koffie. Wij vroegen schipper Keus, waarom het zoolang duurde eer hij binnenkwam, nadat zijn schip Maandag was gezien. De scjh'pper antwoordde, dat hij Zuid-Zuid-West koerste, maar dat ging ten slotte niet meer, doordat de wind West was geworden, en de zeilen op het laatst allemaal waren weggewaaid. Hij heeft zich 's Vrijdags morgens pp sleep touw laten nemen. Do vrouw van schipper Keus zeide, dat zij steeds goeden moed had gehouden, dat haar man' terug zou keeren. "Veertien dagen geleden, had zij uit Nordeman nog een kaart van hem gekregen, die de. schipper van een Duitschen logger had meegenomen, en zij' be greep toen, dat haar man nog langer zou wegblijven en weer zou gaan vïsschen. Het is anders niet gemakkelijk geweest om kalm te blijven zeide de vrouw verder, want Vrijdagavond nog kwam men mij' zeg gen', dat de KW 103 zeker niet terugkeeren zon. De Plutos Ym. 184 binnen. De stoomtreiler Plutos YM 184, waarover men te IJmuiden ongerust was, is Zaterdag met verlies van een schroef binnengesleept door de® Duitschen stoomtreiler Neuwerk HG 85. Tragische dood. Vrijdagavond was een 15-jarige ijzerwerkersmaat uit Schiedam te Rotterdam op het werk aam een in reparatie liggend Engelsch stoomschip .Toen hij' en zijn kameraden met het werk gereed waren, wilde M„ die veel vuil aan zijn schoenen had ge kregen, deze afspoelen. Hij ging daarom aan den kant van het water zijn schoeisel af spoelen, doch gleed uit en zonk in de diepte. Zijn kameraden, die niet wisten waar hij gebleven was, gingen hem zoeken. Zij zagen juist hoe hjj nog voor het laatst boven kwam en zijn hand .uit het water stak. Helaas was het hen niet mogelijk die hand te grijpen. Het ljjk werd eenigen tijd later opgevischt. Parijs bij nacht. In den nacht van Donderdag op Vrijdag snelden twee per sonen naar de op den boulevard te Clichy te Parijs dienstdoende politieagenten toe met de mededeeling, dat zij door een troep indi viduen waren aangerand. Inderdaad zagen de agenten in de verte een vijftal mannen de vlucht nemen. Zij renden ze achterna en slaagden er in ze te achterhalen. Dit straatje was niet verlicht en de bandieten poogden zich te verweren. Twee van hen trokken hun messen, waarop een der agenten, die zijn leven .in gevaar waande, een schot loste. Zijn tegenstander stortte ernstig gewond neer. In- tusschen waren andere agenten toegesneld. Zij wisten de bandieten te arresteeren: Spaan- sche deserteurs, die pas den 12en October de Fransche grens hadden overschreden. Een slachtoffer van roode gewelddaden. Op 26 September hielden de katholieke jeugdorganisaties van het 17e district te Weenen op de gewone wijze met een optocht hun jeugd-Zondag .Terwijl ze naar het Elterleinplein trokken, waar de stoet zou worden ontbonden, werden ze door een groep socialisten overvallen, die de deelnemers met bullepezen en boksbeugels te lijf gin gen. Onder de aangevallenen bevond zich een gebrekkige jongeman, die zich slechts met een stok kon voortbewegen. Een lid der woeste bende gaf hem een vuistslag tegen den slaap, die zoo hevig aankwam, dat de getroffene, Alois Gruber geheeten, buiten wes ten raakte en eerst na eenigen tijd naar huis kon gaan. Sindsdien klaagde de jonge man over voortdurende hoofdpijnen en dezer dagen is hij aan bloeduitstorting in de herse nen overleden. Dubbel of quite. Op de Bossche veemarkt werd een vermakelijke weddenschap aangegaan. Slager W. deed op de vee markt een bod voor een koebeest van een boer uit Veldhoven. Deze ging hierop in de verste verte niet in, dat was geen bod voor een beest, dat .700 pond haalt. „700 pond? Nog niet met jouw er hij!" was het bescheid. Het liep zoover, dat deze ge- wicbtskwestie onder getuige geleidde tot een weddenschap: Als de koe met den eigenaar 700 pond haalt, betaalt W. het dubbele van de gevraagde som, in het andere geval ont vangt de boer geen cent. Begrijpelijker wijze trok een en ander veel belangstelling, vooral toen de aankomst va® de veetram het beest naar de weeginrichting van het slachthuis werd geleid. Uitslag weging: boer 122 pond, koebeest 274 kilo, te zamen 670 pond. Daar stond ons boertje te kijken, maar toch nog maar eens over wegen en wel op de stadswaag. Natuurlijk weer groote belang stelling. Ook op de stadswaag klopten de cijfers precies, dat het boertje kon platzak naar huis en W. heeft deze week goedkoop vleesch. Treinbotsing te Ede. Zaterdag middag reed de machinist van den goederen trein uit Arnhem, die ruim half vier te Ede moest aankomen, te Ede door een onveilig signaal. Hierdoor had een botsing plaats met den goederentrein van de lijn EdeNijkerk, die juist in de richting Arnhem vertrokken was. Beide locomotieven werden zwaar be schadigd, terwijl vier wagens van den Am- hemschen trein in den wissel ontspoorden en gedeeltelijk in elkaar gedrukt werden, hoofdzakelijk doordat de lijn van de rich ting Arnhem helt. Persoonlijke ongelukken zijn piet gebeurd. De materiëele schade is groot. De Noordelijke lijnen zijn geheel versperd. Poging tot doodslag. Te Lem mer is gevankelijk binnengebracht en daarop naar Leeuwarden getransporteerdde arbei der C. S. uit Echten als verdacht van po ging tot doodslag op den veehouder J. de H. Eenoverblijfsel van eien vlieg tuig aangespoeld. Te Noordwijk aan Zee heeft men op het strand een stuk van een vliegmachine gevonden, waarschijnlijk een stuk van de staart, gemerkt S 1113. De po litie zal zich in verbinding stellen met den commandant van het vliegveld te Soester- berg, daar vermoed wordt, dat dit wel een onderdeel van het onlangs vermiste militaire vliegtuig kan zijn. Leiden gedeeltelijk zonder water. Is er sedert ruim 10 dagen to Leiden haast geen druk op de waterleiding, doordat een der toevoerbuizen, welke het water uit Katwijk naar Leiden brengt, wordt vernieuwd, waardoor op de bovenwoningen tengevolge van den lagen druk geen water is te krijgen. Zaterdag heeft een groot ge deelte der stad een tijdlang geheel zonder water gezeten. Te Katwijk bemerkte de ma chinist van de pompinrichting aldaar reeds, dat de waterstand in de reservoirs der beide watertorens te Katwijk en aan den Hoogen Rijndijk te Leiden, ondanks het pompen in plaats van hooger steeds lager werd. De oorzaak hiervan kon echter niet worden ge vonden. Later is gebleken, dat er een buik breuk was ontstaan bij het werk voor den bouw van de uitbreiding van het St. Elisa- bethsgasthuis te Leiden. Direct is de kanali satie daar afgesloten. Intussohen was reeds 1600 tub .Meter water weggeloopen, waar door het reservoir van den watertoren aan den Hoogen Rijndijk nagenoeg ledig is ko men te staan, de druk in dit stadsgedeelte zoo goed als nihil was en velen daardoor geen water hadden. Bange uren doorgemaakt. Za terdagmorgen is te Roosendaal aan de Coöp. Suikerfabriek het met bieten geladen motor schip „Adriana", schipper J. v. Vliet, aange komen, hetwelk in den stormnacht van Dins dag op de Vondelingenplaat bij Zierikzee bijna. I vergaan was. Het was een angstige nacht voor de schippersfamilie, man, vrouw, zes kinderen en knecht. Het schip was geheel aan de woedende baren overgeleverd, doordat het op de Vondelingenplaat was vastgeloopen. Den geheelen nacht bleef men zonder hulp. Eerst toen het weer dag was geworden, kwa men enkele visschersscheepjes redding bren gen althans voor moeder en kindoren, die van boord werden gehaald. Vervolgens werd een gedeelte der lading bieten in visschers- vaartuigen overgeladen, waardoor het gelukte het schip bij hoogtij vlot te krijgen, zoodat het eindelijk na ruim 24 uur oponthoud zijn reis kon vaortzette®4 De geloste bieten zullen per aparte gelegenheid naar Roosendaal wor den vervoerd. Grondwerker doodgestoken. Op den Passartweg bij de Staatsmijn Anna is Zondagavond de 45-jarige grondwerker Vedde van Vondel, in dienst van de Bruinkool-onder- neming „Karisborg" en wonende in de Anje lierstraat te Heerlerlieide, door een onbeken de doodgestoken. De politie is den vermoe- delijken dader op het spoor. Boefjes. De politie te Hoensbroek verbaliseerde een 4-tal knapen van 12 tot 16 jaar, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van een horloge uit een auto, van ruim f 30 uit een bakkerswagen, van verschillende artikelen uit een winkel, en zich nog aan talloos vele delicten schuldig maak ten. In een brievenbus stichtten zij brand. Kinderverlamming. In het ge zin G. te Deventer komt een geval van acute kinderverlamming voor. Een v e e 1 b e 1 o v e nd meisje. B-ij een winkelier te Lisse vervoegde zich dezei dagen een tienjarig meisje uit een woonscheep- je om een paar schoenen te koopem. Toen het meisje met een gouden tientje wilde be talen-, kreeg de winkelier argwaan en waar schuwde de politie. Bij onderzoek bleek, dal het -kind dit geldstuk ontvreemd had bij' den alleenwonenden timmerman S. Tijdens diens afwezigheid was ze door een kelderraamp-je naar binnen gegaan en ook weer door het raampje had ze de woning verlaten. Inbraak postkantoor. Vrijdag nacht werd ingebroken in het postkantoor van Ammerzoden. Door het uitsnijden van een ruit waren de dieven in het gebouw gekomen. Met een boor trachtten zij kasten te forceeren. De directeur van het postkan toor, die op de bovenverdieping van het kan toor woont, hoorde evenwel onraad. Hij loste met een revolver eenige schoten buiten het venster. De inbrekers sloegen toen, zonder dat zij- iets konden medenemen, op de- vlucht. De politie stelt een onderzoek in. Magnetische storm. Vrijdag en Vrijdagnacht werd aan het Meteorologisch In stituut te De Bildt een buitengewoon sterke magnetische storm opgeteekend. De totale ver andering in de richting van den magneetnaald bedroeg ongeveer 3 graden. Op- de zon waren de llktste dagen verscheidene zonnevlekken waar te nemen. De fcabeldienst tussohen Enge land en Amerika werd ernstig verstoord, en derhalve het telegraafverkeer in de geheele wereld. Een verijdelde inbraak. Reeds eenige dagen had de politie het vermoeden, dat er een inbraak werd voorbereid in een perceel aan den Lutherschen Burgwal te Den Haag, waarin gevestigd is een zaak van „Un derwood" schrijfmachines. In verband hiermee schonk de politie bijzonder aandacht aan dit perceel en gedurende eenige nachten werd er regelmatig gepost door rechercheurs. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag poogden de dieven hun slag te slaan. In het perceel hadden zich een aantal rechercheurs ver dekt opgesteld en wachtten hun komst af. Door het licht van een lantaarn, welke voor het perceel staat, konden zij de handelingen van de inbrekers nauwkeurig gadeslaan. Er waren drie personeneen daarvan wrong zich met groote behendigheid door een tui melraam en verschafte zich op deze wijze toe gang tot den winkel. Een zestal schrijfma chines zette hij gereed om mee te nemen. Vervolgens wilde hij de deur openen om zijn makkers binnen te laten Ee.n der gren dels kon hij- echter niet verwijderen, waarop hij zich naar een der achter den winkel ge legen vertrekken begaf. Hier hadden zich 3 rechercheurs verstopt achter een kast en on der de lessenaars. De dief doorzocht met een zaklantaarn of er zich nog iets van zijn gading bevond. Juist toeu hij zioli weer wilde verwijderen, werd hem door een der recher cheurs, die te voorschijn sprong, een revol ver onder de neus gehouden, waarop de man- zóó hevig verschrikte, dat hij- zonder verder verzet, zich overgaf. Door eenige andere rechercheurs waren in- tusschen de beide handlangers die buiten stonden te wachten, gearresteerd. Het bleek, dat de eerst gearresteerde een 25-jarig lijsten maker is, zonder vaste woonplaats. De beide anderen zjjn een 25-jarige timmerman en een 28-jarige bankwerker, eveneens zonder vaste woonplaats Uit ee.n nader onderzoek bleek nog, dat de dieven de zes schrijfmachines reeds aan anderen verkocht haddden, op voor waarde, dat zij het begin van deze week ge leverd zoude® worden. Om nu aan de voor waarde te kunnen voldoen, had men het plan beraamd de machines te stelen. Een krankzinnige Fransche vrouw aangehouden. Door de gemeen- te-politie van Waalwijk is in de akkers ach ter Baardwijk aangehouden een vrouw, die door haar vreemde manieren de aandacht, trok. Naar het politiebureau overgebracht, bleek de vtouw uit Frankrijk afkomstig en daar voor eenige weken uit een krankzinnigenge sticht ontvlucht te zijn. Bij de landbouwers heeft ze al die®' tijd voedsel zien te beko men, en den nacht bracht ze in de bosschen door. Ze is moeder van twee kinderen. Door de politie is de ongelukkige vrouw naar Roo sendaal overgebracht voor verder vervoer. Cynisch. Een automobilist, die in de buurt van Zürich reed, had het ongeluk een kind met zijn auto te overrijden en te doo» den. De man betaalde aan den vader van het kind als schadeloosstelling de som van 1800 gulden. De „ongelukkige" vader kocht nu voor dit bedrag onmiddellijk een twee per- soonsautotje, welke daad door Zwitserscho bladen in scherpe bewoordingen wordt ge hekeld. Inhoud Weekblad „Timotheus" no. '3 van 16 October 1926 (uitgave La Ri viere .en Voorhoeve, Zwolle), Het Woord der Waarheid, (Gedicht met Muziek). Primo de Rivera en Dictators, (met por tret) L. Penning. In den Greep van' [Mammon, L. P. Franciscus en zijn liefde tot de dieren, (met illustratie), K. ter Beeke, In herfstlicht, (met plaat), A. L. van Hulzen. Herfst, (Gedicht). Kantteekeningen op dingen die gebeuren, A. y.an Hoogstraten-Schocli. Woorden van Wijzen, A. van Haghe. De cathedraal van Worcester (plaat). Door het reis- gebeid van apostel Paulus, (met illustra ties), Dr G. P. Marang. Klanken uit de ^endingswereld, ,J. N. Voorhoeve, Wetenswaardigheden. Ter bevordering van Bijbelkennis. Geschiedenis van den Dag: De laatste opflikkering (met por tret). De MensclrMeester, M. Ja cobs. Prijsraadsel met prachtprijzen. DEN HAAG. V.D. De Hooge Raad heeft vonnis gewezen in de zaak waarin de procureur-generaal optrad als eischer in cassatie in het belang der wet tegen de beschikking der rechtbank te Tiel, waar bij de gijzeling werd verlangd voor den tijd van 12 dagen van den commissaris van Politie van Culemborg, den heer Blok, die als getuige geboord was, door den 'rechter-commissaris in de Culemborgsche rechtzaak in 't gerechtelijk voor-onderzoek tegen eenige verdachten ,-die Zaterdag te Culemborg gehoord waren. De adv.-generaal had, zooals men zich herinnert, geconstateerd dat 'art- 221 Wtelb. van Strafvordering; verkeerd is toeg& past on had gevorderd, dat de beschik king der Rechtbank in het belang der 'Wet zon worden verniöfigd, omdat z-i. de Tielsche rechtbank ten onrechte heeft beslist, dat getuige Blok geweigerd heeft op zekere vragen te antwoorden. De Hooge Raad heeft de beschikking der Tielsche Rechtbank vernietigd- AMSTERDAM- V.D. De commission- nair in diamanten Chvanian, die de vorige week gearresteerd en ter beschik king van de rechtbank gesteld' werd, ver dacht van verduistering is gisteren in het huis van bewaring overleden. ZWOLLE- De 26 jarigei Z., natehtstoker aan bet stoomgemaal Langehoven nabij Zwolle is gisterochtend bij het smeren der machine bekneld geraiafcfr Hij werd door het vliegwiel rondgedraaid en wAs onmiddellijk dood. GOES. Naar wij vernemen, heeft de schilder van Dijck, die in hotel Centraal zijn werken exposeert, thans reeds 9 'doe ken verkocht. GOES. Bevolking gedurende de le helft der maand October 1926. Ingekomen: W. P. Severfjn, verpleegster, van 's-Gravenhage, Oude Visohmarkt 12; J. Boer en gezin, ijzerhandelaar, van Arnhem, Ganzepoortstraat 24; M. P. Glerum, expe» dilieklerk, van 's-Gravenhage, Kleine Kade 7; J. Kopmels.en gezin, landbouwersknecht, van Wolphaartsdijk, Molendijk 7T. D. M. van der Vliet .onderwijzeres, van Zutphen, Blaau- beenstraat 3; M. J. Wielemaker, verpleeg ster, van Rotterdam, Oude Vischmarkt 12; H. A. Mieras en gezin, chauffeur, van Klun- dert, J. A. v. d. Goeskade 27D. Hulzebos, reiziger, van Amsterdam, Schipperswegeling 7 B P.. Davidse, administrateur, van Zierikzee, Lange Vorststraat 18a; J. van der Wekken, ass. apoth., van Rotterdam, Korte Kerkstraat 6; P. Blok, verpleegster, van Kloetinge, Oude Vischmarkt 12; C. H. Boone, bakkersknecht, van N.- en St.-Joosland, 'sH. Hendriksk.. straat 56. Vertrokken: P. Simons en gezin, leurder naar Heinkenszand, Arendsslop 181; L. Hein- ze, orgelmaker, naar Sorau (Duitschl.)J. van de Linde, bakkersknecht, naar 's-Graven- polder B 88c; C. Stroo, landbouwer, naar Grfjpskerke, B 136; J. Geertse .landbouwers- knecht, naar Kloetinge, Bergpad 7A. Nijsse, bakkersknecht, naar 's-Gra.venpolder A 76; M. van den Berge, opzichter, naar Den Haag, Amazonestraat 105; K. Wielemaker en gezin, zonder beroep, naar Vlissingen, Hellebardier- straat 10; C. Oudhoff, verpleegster, naar Vlissingen, gemeenteziekenhuis. Zaterdag had in de Luthersche Kerk te Middelburg het 535ste concert plaats door het muziek-ensemble, dat speelt ten behoeve van ziekenhuizen en sanatoria, onder leiding van den heer J. P. C. Meeuwse. Voor het groot aantal opgekomenen, hebben de dames Jo Kuipers als zangeres, Jo Meeuwse ,^s violiste en de heer Mart. Jelgersma, als or ganist zich op zeer verdienstelijke wijze doen hooren. Er is volop genoten van de groote kunde van ieder dezer optredenden. Het mag zeker als een afzonderlijke attentie worden geroemd, dat ook verschillende liederen van Cath .van Rennes werden ten gehoore ge bracht en mej. Kuipers als laatste lied het Zeeuwsch Volkslied ten beste gaf. De dank ten slotte door dr Bieger gebracht aan de aanwezigen, die ondanks den Za terdagavond in zoo groote getale waren op komen, en aan de dames en den heer Jel gersma voor het gebodene was zeker ten volle op zijn plaats. Door de Arr. Rechtbank te Middelburg zijn heden failliet verklaard; J. de Zeeuw Jr, koopman te Oostburg, Brouwerijstraat; H. Schout, timmerman en aannemer te 's-Heer Arendskerke. Verlof s-of ficieren contra den Staat. Voor de Eerste Kamer der Haagsche rechtbank is dezer dagen be handeld de zaak van R. G. Rauws, gep. res. Ie luit. inf., contra den Staat, tot uitbetaling van f2555.24, voor te weinig uitbetaald traktement en toelage. Deze zaak is aangebracht als proef- geval, ten behoeve van de bij het bu reau te Deventer aangesloten reserve-of ficieren. Nadat de landsadvocaat zich voor den Staat partij had gesteld, is de zaak 8 dagen aangehouden voor het nemen eener conclusie van eisch. Lijst van -onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand October 1926. Brieven Binnenland: A. Verwaal, Rot terdam; N.V. A. J. ten Hope, Rotterdam'. Brieven Buitenland: Th. Wolsink, An- holt. Briefkaarten Binnenland: Eén zonder adres. A b o n n Golijnsplaat- Tegen over name hebben wij uiteraard niet het minste bezwaar. Redactie-. WI»«elkoer»efi. 1 Amsterdam, 18 Oct- 1 u. Parijs 17-1620 ■Brussel 7.58 Londen 12.127/s—13Vs New-York 2.497/s2.50 Berlijn 59-49—15IV2 GOES. Geboren; Johanna Geertruida,d. v. Hendrik Wolthuis, gn van Pieternella Cornelia Schouwenburg. Huw. afkondiging: Johannes Marinus de •Wilde, j.m. 30 jaar en Adriana de Kok, j.d. 31 jaar te Helder. Overleden: Hendrika Wiskerke, oud 38 jaar, van Oudelande. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot dein avond van 19 Oct-: Zwakke tot maltigel noordwestelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk nog eenige regen of hagelbuitjes, weinig verandering van temperatuur- Rotterdam, 18 Oct- 1926- Graanmarkt. Tarwe minder ruim1 ter markt. Puike f 14.50f 15, goede f 14 f 14.40, voer f 13.25f 13.50, rogge f 11.50 f 11.75; g-erst chevallier f 11.75f 12 haver f9f10. Erwten, kleine groene vaster gestemd f 17f 22, prima soorten daarboven be taald; Schokkers vrijwel onveranderd f 16.20f32.50, later iets meer, Bruine Boenen, overstelpend aanbod en lager ver koop1 f 16.50f 17.50, alles per ITO K.G. Begin markt prima sporten daarboven be taald. Rotterdam, 18 Oct. 1926. Veemarkt- Aanvoer: 489 vette Run deren, 185 vefcte kalveren, 1331 scha pen en lammeren, 1125 valrkens- Prijzen per halve k-g.: Koeien 3032,5, 4143, 47,550, Ossen 3441, 45, vette kalveren 55—57,5, 72,5—75, 87,5—90, schapen 1724, lammeren 14—18, var kens 34—34,5, 35- Be aanvoer van koeien en ossen was niet zoo ruimi als del vorige week Maan dag- De handel Was boven verwachting en de prijzen iet's lager als 1-1. Dinsdag. Een enkel puik best kalf even beneden de inoteering. De aainvoer van varkens was iwederom groot, met aanvankelijk tamelijk stugge handel, doch later vrij levendig. Een enkel licht varken werd boven no teering verkocht. Daarentegen werden en kele zware varkens aangevoerd, doch deze waren moeilijk te plaiatsen. Schapten en lammeren wairen ruim aan de markt; teiem wieiinig opleving in den handel- Zaden. Gelei mosterd f26f27, blahw maanzaad f45f47, Karwijzaad f36 f 39, lijnzaad blauw f 16f 18, lijnzaad' wit f19f21, koolzaad f23f25- Vlas- 3850 k.g. blauw 0.851.05, 1000 k-g. wit Zeeiuwsch 0.800.85, 5000 k.g. Holl. geel 0.85—1-05, 6000 k.g. Gro- ningsch 0.82x/21.05. A a rd a p piel en. Brielsche eigenhei- beimers f3f3-60, Zeeuwsche eigenli. 'f 2-80f3.20, Zeeuwsche bonte f4.20— f4.60, Zeeiuwsche blauwe f4f4.50, brA- vo's f3.70f4.20. Eieren f9-50f 11. GOES, 16 October 1926. Peren: Josephi nes de Maline® 1516, Beurré Clairgeau 11 13, Beurré Bachelier 38, Bezy van Scho- nauwen 79, Nouveau Poiteau 710, Brui ne Chaumontel 47, Groene Chaumontel 5 8, Comtesse de Paris 7, Winterlouwtjes 57, Jodenperen 35, Winter-Bergamotten 3 5, Wintersuikerfjen 26, IJzerperen 5, Roem van- Vlaanderen 7, Pondsperen 57, Gieser Wildeman 611, Kleiperen 39, Afval- en Kroetperen 0.504 gulden, alles per IOO Kilogram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3