Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. itofegraasti. Fmanoïeêle Berichten. Hoop Woopiopeo, Fooleijoo, eiï. Burgerlijke Stand. laiiterfsMsa. sedert onheugelijke tij'Ion gebruik, dat de dominee van het dorp aian de door een zee-ongeval getroffen families de droeve tijding brengt. Niemand durft het op zich te nemen, om deze delicate taak te ver vullen. Men vreest ook, dat de gewone dorpelingen de noodige takt hiervoor mis sen. De dominee stond ons vriendelijk te woord. „Het hoort tot de vreeselijkste din gen in mijn ambt, om aan de ge zinnen de Jobstijding te brengen", zei hij. „U kunt U niet voorstellen, wat het voor mij is, om de deurklink van zoo'n zwaar getroffen huisje op to lichten en binnen te stappen- Zien de ongel uk- kigen mij op een ongewoon uur verschij nen, dan hoef ik dikwijls niets meer te zeggen. Ze zinken ineen onder luide jam merklachten, omdat zij weten, dat ik een ongeluksbode! ben. Ga ik een straat in, dan gluren dei arme menschen angstig door de ruiten en zij slaken een zucht van verlichting, wanneer ik hun huisje voorbij ga. Treed ik ergens binnen, dan scholen de buren angstig en droevig sa men, omdat ik 's avonds nooit een goede boodschap to brengen heb- Misschien is het egoïsme, maar ik ben soms innig dankbaar, als er niet dadelijk bericht over een vermist schip komt- Dan leven de na gebleven betrekkingen eenigen tijd in angstige spanning en na ©en week ot zes gaan de luiken dicht- De hoop heeft dan het visscbershuis verlaten en de rouw is voor haar in de plaats gekomen. Dan kan ik later gaan troosten, maar het af. schuwelijke, vaak verpletterende bericht hoef ik niet te brengen- Moet ik soms 's avonds toevallig in mijn wijk wezen, dan gaat er een sidde ring door de dorpelingen en ik moet steeds al bij voorbaat verzekeren, dat ik geen ongelukstijding breng Dezen keer viel het me wel ontzaglijk zwaar. Toen ik Zondag van den dienst» naar huis giug, wist ik nog niets offi cieel. Wel liepen er sombere geruchten door het dorp, maar men hoopt altijd nog. Thuis gekomen deelde men mij mee, dat wij alle hoop moesten laten varen: schip, per Plug was aangespoeld. Onderweg was ik nog een van zijn broers tegengekomen, die mij angstig aan. keek. De arme kerel was verheugd naar Plug's vrouw gesneld om haar t°' vertellen, „dat dominee nog niets had gezegd Maar nu moest ik eir heen. De arme vrouw liet zich op den grond vallen ©n gilde als een krankzinnige. Wéér hoef de ik niets te zeggen. Het mensch, dal over eenigen tijd haar achtste kind op de wereld zal brengen, was verpletterd. De zeven halve weezen keken mij schreiend aan. Ik ging maar weg, omdat ik op dat oogenblik geen taak hier had- Als de ergste smart voorbij is, kom ik terug'. De weduwe v. d. Plas, wier man juist gisteren 23 jaar geleden op de groote plas is gebleven, en wier twee zonen nu nooit weer zullen terugkomen, hief, toen ik haar kamertje binnentrad de armen omhoog 'en kermde: „O Heer, ik eisch toch niet veel, maar laat me m'n kinderen houden, want ik houd toch zooveel van ze!" En toen ik bij dei weduwe v. d. Oever in hef lamplicht traid, verdween ze in hef donker en ik hoorde niets anders dan de waanzinnige geluiden van een door smart verpletterde vrouw'".De domi nee zweeg, zichtbaar onder den indruk. „Dergelijke ongelukken geven me zoo veel t© denken. Hoe groot is de tragiek niet van den jongen v- d. Boon. Hij was een stevige snuiter van 18 jaar en liep werkeloos op den wal rond, omdat hij een zwerenden duimi had- Het schip, waar mee hij anders gegaan zou zijn, was in ze©. En toen schipper Plug hem vroeg, of hij niet met dei 152 mee wilde, liep hij dadelijk naar den dokter, om te vra gen of het mocht- Dei dokter gaf hem (toestemming. Heel Katwijk leeft nog in angst- Er zijn nog een goede 200 Katwijkers op zee. De harten der vrouwen sidderen. De mannen zéggen niet veel- Zij scholen samen met gerimpelde voorhoofden en denken aan hun kameraden, die „door een Iweeiduimsplank van de eeuwigheid zijn gescheiden' Hoe sch ippeir Pein- n'ing verdronk. „Het Volk" vemalmi nog eenige tragi sche bijzonderheden over het verdrinken van schipper Penning, van da VI- 46- „Penning gaf, toen hij bemerkte dal 0i geen redden aan was, order omde zwemvesten aan te doen- Een kist mei deze gordels was niet te bereiken. Op hel allerlaatste' moment zei de schipper: „Ik ga nog even het journaal halen". Tot het laatste moment was hij dus bij zijn werk. Penning verdween in de kajuit- Plotse- seling drukte een geweldige grondzee de schuit naak beneden- Allen vielen in het water epr het noodlottige toeval wilde, daf da schipper terecht kwam bij zijn zoontje, die zich aan een luik had1 vastge klemd- „Hou je maaT goed vast joh I Ik zal het niet meer halen- Groet moeder en je broer!" schreeuwde hij zijn kereltje toe- Toen zag het ventje zijn vader, die zich in het zware oliegoed niet bejegen kon, in de kokende golven verdwijnen. Moordaanslag te Nijmegen. Omtrent de toedracht van dit drama ver nemen wij nader het volgende: De heer Mogendorf was Maandag te middernacht van de kermis, waar hij den avond in een der feestgebouwen had doorgebracht, naar huis teruggekeerd. Met het o(og op het ruwe weer verzocht zijn vader hem, even naar den winkel te gaan, omdat laatstge noemde voor het inwaaien van de spie gelruit vreesde. Toen de jongeman, vergezeld van een vriend, in den winkel kwam en het licht had opgestoken, kwamen een paar be schonken lieden aan de deur morrelen. De heer M. vroeg, wat zij wilden, waarop de mannen handtastelijk werden, en we derzijds eeriige klappen werden uitge deeld. De mannen trapten daarop de spie gelruit in en verwijderden zich. De heer M. en zijn vriend 'trokken zich in clen winkel terug in afwachting van de komst der politie. Na eenigen tijd kwamen beide mannen terug. De heer M. wees een van ben, den 21-jarigen J. J. van Leth, bankwerker- chauffeur, wonende in de Bottelstraat, aan een inmiddels passeerenden agent van politie als den dader van de vernieling aan. Plotseling trok van L. daarop een groot mes en bracht den heer M. een diepen steek onder den linkerschouder toe. De heer M. zakte hierop bloedend ineen en werd in den winkel binnengedragen. Na eenigen tijd werd hij hier verbonden door den politie-dokter en overgebracht naar het hoofdbureau van politie. Hier heen was inmiddels ook de dader, die beschonken was, overgebracht en in ar rest gesteld. Vervolgens werd het slacht offer naar zijn woning in de P. Hendriks straat vervoerd. Omstreeks halfdrie liet de toestand van den gewonde zich minder goed aanzien, waarop de huisdokter ontboden werd. Deze achtte overleg met een collega wenschelijk, hetgeen plaats vond. Het bleek, dat een de/ longen was geraakt en een inwendige verbloeding had plaats gehad. Hulp heeft niet meer mogen baten want om halfvijf is het slachtoffer over leden. De dader, die ongehuwd is, werd hedenochtend door de politie aan een langdurig verhoor onderworpen. Hij kon i'èich van het gebeurde' niets herinneren, en wist alleen met zekerheid te zeg gen, dat hij, toen hij om acht nur van huis ging naar de kennis, geen mes bij zich .had. Vermoedelijk is hij, nadat hij de ruit had ingetrapt en zich had ver wijderd, naar bet ouderlijk huis gegaan en heeft daar het broodmes gehaald, waar mee hij naar den winkel is teruggekeerd. Het gebeurde heeft in de stad veel indruk gemaakt. Het slachtoffer stond1 be kend als een zeer beminnelijke jonge man,, die vele vrienden telde. De deernis met zijn ouders, die op zoo tragische) wijze hun oudsten zoon verloren hebben is dan pok algemeen. (Tel Zware brand te Ou d-B e ij e r- 1 a n d. Dinsdagavond is door onbekende oorzaak een ernstige brand ontstaan in de sigarenfabriek „De Deliplant" te Oud- Beijerland. Door een krachtdadig optreden van de brandweer, speciaal van de motor spuit, konden de belendende perceelen ge spaard blijven, doch de fafeiek brandde totaal uit. De schade wordt waarschijn lijk door verzekering gedekt. -Plichtsgevoel. Een dezer avon den is de suppoost van de gevangeins te Versailles er met een der gevangenen, met wien hij vriendschap had gesloten, op uit getrokken. Hij is een kleine tournée in verschillende kroegen gaan maken en had intusschen de sleutels van de poort aan eenanderen gevangene in bewaring gegeven. Toen een politieagent op zijn ronde langs de gevangenis kwam en een man in ge vangeniskleren voor de deur zijn pijpje zag rooken, kreeg hij argwaan. Hij vroeg waar de portier was en vernam, dat hij „uit" was gegaan. De commissaris van po litie werd gewaarschuwd en wachtte den suppoost op toen deze thuis kwam. In de gevangenis zitten tal van misdadigers die gruwelijke moorden op hun geweten heb ben, maar gelukkig door den pseudo-por- tier niet zijn vrijgelaten. Oplichter aangehouden. Verleden week vervoegden zich in het ho tel „de Roskam" te Veenendaal een deftig gekleede heer en dame met het doel eenige dagen daar te logeeren. Daar er vrij groote verteringen werden gemaakt en over be taling niet werd gesproken, begon de ho telhouder argwaan te krijgen. Toen hem na onderzoek was gebleken, dat de groote koffer, die op de kamer van de gasten stond, niets bevatte, presenteerde hij de rekening. De heer verklaarde echter, dat hij deze niet vóór Zaterdag zou kunnen voldoen. Dien dag bleken de gasten echter gevlogen. Met behulp van de marechaussee wist men hen nog te achterhalen en nu bleek het dat de gearresteerde heer door de po litie reeds lang werd gezocht. Bij nader onderzoek kwam aan het licht, dat hij bij particulieren brieven liet aankomen, tel kens onder anderen naam, welke van ver schillende banken of instellingen afkom stig waren. De dame is op vrije voeten ge steld. De man zal heden waarschijnlijk naar Den Haag worden overgebracht. Een 102-j arige overleden. In het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag is een dezer dagen mej. de weduwe J. Mans overleden. Zij is 102 jaar oud geworden en woonde de laatste 25 jaar van haar le ven in de afdeeling „Ouden van dagen" van het R.-K. Ziekenhuis. Tot haar laat ste levensdagen is zij gezond en opgewekt geweest. Haar overlijden kwam dan ook nog eenigszins onverwacht. De storm in Spanje. Volgens een telegram uit Madrid heeft de hevige storm, die in Spanje gewoed heeft, enorme schade aangericht in de provincie Anda- lusië, waar verscheidene personen gedood werden. Het dorp Moncinar in de pro vincie Grenada is door den orkaan ver nield. Er is groote schade aangericht. Verscheidene personen zijn verdronken. Een 16-j arige moordenaar. Te Oranienburg bij Berlijn heeft een 16- jarige knaap Dinsdagavond een afschuwe lijken drievoudigen moord met berooving gepleegd. Hij heeft zich toegang weten te verschaffen tot de woning vau een 76- jarigen bijna blinden gepensionneerde, Dohner genaamd, en dezen alsmede diens 66-jarige verlamde vrouw en 42-jarige dochter vermoord. Na het plegen van de misdaad poogde hij te ontkomen. Hij werd in het portaal tegengehouden door een anderen huisbewoner, die echter van den moordenaar een paar dolksteken kreeg. De misdadiger stormde de trap af, viel be neden in de gang en werd daar opnieuw door eenige buren gevat. Hij rukte zich echter los, bedreigde zijn achtervolgers met zijn browning en een dolk en slaagde er toch in te ontkomen en in de nabijgele gen bosschen te verdwijnen. De politie, die terstond gewaarschuwd werd, zond toen drie agenten ter plaatse. Deze konden na een paar uur zoeken den moordenaar aan houden. Het is een zekere Karl Ernst Müller en verre familie van Dohner. Hij legde terstond een volledige bekentenis af en verklaarde de misdaad te hebben ge pleegd omdat Dohner hem bij de politie wilde verklikken; hij was namelijk uit een verbeteringsgesticht ontvlucht. Geen hongerkunstenaars te Amsterdam. Een Amerikaansche „natuur-arts", Fakir Yowi, zou in een café te Amsterdam het bewijs leveren, dat men door wilskracht vijftig dagen zonder eenig voedsel kan blijven. Daartoe zou hij gister avond, na een voordracht over dit experi ment te hebben gehouden, notarieel in zijn appartement verzegeld worden. Vergun ning was voor dit experiment niet ge vraagd. De directie van het betreffende café, in het bezit van een doorloopende vergunning voor openbare vermakelijk heden, meende dat zulks niet noodig was. De politie en de burgemeester dachten daar echter anders over en lieten den ex ploitant weten, dat het optreden van een hongerkunstenaar, waarvoor sinds jaren te Amsterdam geen vergunning meer wordt gegeven, niet gerekend kan worden te belmoren tot een openbare vermakelijk heid. ï^akir Yowi zal te Amsterdam zijn hongerkunst den volke niet mogen vertoo rnen. Een straatgevecht in Chi cago. In de schaduw van de kathedraal te Chicago hebben gisteren twee smokke laarsbenden slag geleverd, waarbij een advocaat, verdediger van het hoofd van de eene bende, doodelijk gekwetst is en twee boeven gedood zijn. O'Brien, de advocaat, wiens welsprekendheid al menig misdadi ger van de galg gered had, was belast met de verdediging van Joe Saltis, hoofd van een bende biersmokkelaars, die met een vriend beklaagd was van den moord op een ander bendehoofd. Even nadat hij Dinsdag de rechtzaal verlaten had, voor den bloemenwinkel, waar de bende van Saltis haar hoofdkwartier heeft opgesla gen, werd O'Brien aangevallen. Hij was juist uit de tram gestapt en twee makkers van Saltis waren juist per auto aangeko men, toen uit een raam van de tweede ver dieping van een huis aan den overkant een machinegeweer begon te knetteren. Ter- zelfdertijd kwam een auto van de vijandige bende aansnorren, waaruit geweerschoten op Saltis' vrienden werden gelost. Diens beide makkers sneuvelden en O'Brien kreeg drie kogels in den buik. Toen de po litie arriveerde, was het huis, waaruit geschoten was, leeg. Het machinegeweer was in een zijstraat gegooid. De gevel van de kathedraal is door het machinegeweer vuur beschadigd. De aanvallers zijn waar schijnlijk dezelfden, die onlangs een sub stituut-officier van justitie met machine- geweervuur gedood hebben. De politie schijnt weinig hoop te hebben om ze in handen te krijgen, doch wrijft de handen in elkaar, dat de misdadigers onderling een flinke opruiming in hun gelederen houden. Een witt© haajs- Tei 'Appelscha (Fr.) is door een jager een witte haas geschoten. Dat is zeker wel een groote zeldzaamheid. Infectie! door ratten. Te Gouda hebben zich twee doodelijke in- fectiegevallen voorgedaan, veroorzaakt door ratten, dia in de Stedelijke Zwem inrichting voorkomen. Bij ©en derden pa tiënt beeft de ziekte geen doodelijke gevol gen gehad. Dr Hoffman heeft in den Baad B. ©n W'. op den ernst van den toe stand ge-wezen. Reeds zijn twee ratten! gevangen, die beide „positief" waren. Bur gemeester Mijs heeft geantwoord, dat een ©rustig en nauwgezet onderzoek is inge steld. (Tel.) Landverhuizers- Aan het sta tion te Roosendaal arriveerde een extra! trein uit Antwerpen met een 350-tal land verhuizers uit Galieië, Polen en Rusland op weg naar Amsterdam om zich, dia ar in to schelpen naar Zuiid-Amerika (Bra zilië en Argentinië)- Het waren voorname, lijk landbouwers en vaklieden. Een overval bij Eygelshoven. Dinsdagavond is bh Nievelstein onder Eygelsr hoveni een employé van den sigarengrossier BemeLmann uit Heerlen, die per auto zijn klanten bezocht en gelden geïnd had, dooï twee onbekende personen aangevallen, meldt „de Tel.". Hij had bij een zijner klanten ge stopt en toen hebben de aanranders vermoe delijk een autoband bewerkt, want nauwe lijks was de auto weer in gang gebracht of de band liep leeg. Terwijl de employé bezig was een nieuwen band om te leggen, kwamen de twee aanvallers op hem toe. Een hunner sloeg hem met een bard voorwerp bewuste loos, terwijl de ander den riem, waaraan de portefeuille met geld bevestigd! was, door sneed. Met den inhoud van ruim 2800 gulden, zjjn de aanvallers gevlucht. De politie is van een en ander op de hoogte gesteld'. Een krachtige aardschok; die 2Va uur heeft geduurd, en op een afstand van 4800 mijl geschat werd, is gisterochtend ge registreerd door de seismograaf van de uni versiteit te Georgetown' (Ver. Staten). Ook te Ottawa in Canada isde aardbeving gere gistreerd. Daar hielden de seismische trillingen vier uur aan. Een mislukte overval. In een districtsbank te Liverpool hoorde men gister middag een schot vallen, en even later storm de een man met een revolver in de hand naar buiten, op den voet gevolgd door den mana ger van de bank die luide „houdt hem" riep. De man wist door het lossen van eenige scho ten, die gelukkig niemand troffen een oogen blik vrij haan> te krijgen, maar midden in de straat gooide men hem al een mand en een fiets voor de voeten zoodat hij viel en ge makkelijk gearresteerd kon worden. Het bleek, dat hij nog niets had kunnen gtelen, omdat de manager hem' op het bevel „handen om hoog" onmiddellijk kordaat te lijf waS gegaan. GOES. Raadsvergadering. Vol gende week Donderdag (21 Oct.) vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandeling zijn: Ingekomen stukken. Uitbreiding straatverlichting in verband met den aan leg der Zaagmolenstraat en' den bouw. van kleine woningen. Aanbieding gemeen- tehegrooting voor 1927. Wijziging begroo ting Burgerlijk Armbestuur voor 1925. Re kening Burgerlijk Armbestuur voor 1925. Wijziging begrooting gasthuis voor 1925. (Wijziging der IMotor- en Rijwielverordening. Voorstel om over te gaan tot olprichting van een openbaar centraal slachthuis. Vaststelling gemeentelijke vergoeding aan de bijzon dere scholen, bedoeld bij art'. 101 der L.O.-wet 1920, over 1924. Voorstel tot vaststelling eener veror dening tot regeling van het ven ten van melk op Zondag. Voorstel om in beginsel to be sluiten tot het verleenen der gevraagde me dewerking inzake de restauratie der Groote- of St- Maria! Ma g dal en aker k. Wijzi ging verordening beheer gemeente-gasbe drijf. Vaststelling nieuwe verordening, re gelend© de samenstelling en den werkkring der Commissie van Bijstand bedoeld hij arf. 54, tweed© lid, der Gemeentewet. Wijziging van het besluit van 2 September 1926, tot het verleenen van een' voorschot aan de woningbouwvereeniging „Nieuw-Gioes" voor den bouw van 30 woningen voor spoorwegpersoneel en aan koop van den benoodigden grond. Voorstel tot het aangaan eener geldlee- ning ad f 112.500 tot het verstrekken van een voorschot van gelijk bedrag aan de woningbouwvereeniging „Nieuw-Goes." Rapport der Raadscommissie ad hoe inzake verkeersrege ling, met voorstel van B. en W, Verzoek van den heer W. J. van Doese- om aan hem te verkoopen een strook grond aan de Scheldestraat en aldaar een trottoir te leggen. HOLLUM. V.D. Gisteravond half elf wer den ten N. O. van Ameland noodseinen waargenomen. De Hollandscbe reddings boot werd direct naar het strand gesleept, ^toch aangezien het seinen was opgehou den, wist men niet in welke richting te zoeken. De boot is derhalve niet uit gevaren. Ook te Nes werden de noodsei nen gezien en beantwoord. .Na dien tijd zijn geen noodseinen meer gegeven. SCHIERMONNIKOOG. V.D. Een sleep boot is heden naar zee vertrokken op zoek naar een stoomboot ten Noorden van Ameland. Deze boot heeft gisteravond noodseinen gegeven. Op den Noordkant van de Engelschman- plaat is een wrak van onbekende her komst gevonden. HOEK VAN HOLLAND. V. D. De Neder- landscbe sleepboot Drente beeft heden morgen op de Noordzee het Deensche stoomschip Fano opgepikt. Het was op weg naar Calais en had door het zware stormweer schade aan het roer opge- loopen. IJMUIDEN. V.D. De schipper van den hedenmorgen hier binnengeloopen logger Machiel, K W 33, welke 25 Aug., tegehjk met de K Wi 103 naar de haringvangst is vertrokken, rapporteert verleden week Donderdag 7 Oct. nog met de K W 103 op de visscherij bij Doggersbank te zijn geweest. De K Wi 103 keerde toen nog niet naar huis terug, doch koerste Noor delijker. Wijl de K Wi 33 den vollen (ptorm heeft meegemaakt en dus met veel tegenwind had te kampen, kon deze logger /eerst heden te IJmuiden zijn. De hoop dat de K Wi 103 behouden is, neemt nu weer belangrijk toe. Immers deze kan nu onmogelijk bij Terschelling gezien zijn. SCHEVENINGEN. V. D. De logger Sch. 110 heeft hier vier Engelschen aange bracht, zijnde de bemanning van de Maan dag in volle zee vergane kotter Lowestoft 57. Slechts enkele oogenblikken vóór de kotter zonk, had de Sch. 110 de in nood verkeerende bemanning opgemerkt en ge red. De kotter stak maar meer voor een klein gedeelte boven water uit, toen de schipbreukelingen gered werden. HEERLEN. V.D. De gezamenlijke mijn- directies hebben het verzoek, om den verkorten diensttijd in de mijnen reeds op 1 Dec. te laten ingaan, in zooverre ingewilligd, dat de nieuwe regeling op 24 Dec. zal worden ingevoerd. HEERLEN. V. D. Gisteren werd een vergadering gehouden van de burgemees ters van Limburgsche gemeenten, welke leeningen tegen een hoog rentetype hebben loopen bij de rijksverzekeringsbank. Beslo ten werd samen te werken met de Maas- trichtsche actie, die zich over het geheele land uitstrekt. KERKRADE. V. D. In de gisteren ge houden Raadsvergadering werd na lang durige besprekingen en heftige debatten een motie van den heer Ackers, door hem voor enkele weken ingediend, en waarin de Raad zijn afkeuring uitspreekt over de leiding van den burgemeester als voorzit ter der Raadsvergaderingen, verworpen met 11 tegen 7 stemmen. De voorzitter der rechtsche fractie, die in haar geheel te genstemde, verklaarde vooraf, dat zijn fractie ook niet in alle opzichten instemde met het beleid van den voorzitter. BERLIJN. V. D. Uit Mainz wordt ge meld, dat onder de in de vroegere Allion- kazerne ondergebrachte Fransche troepen de typhus is uitgebroken. Naar wij vernemen is do uitgifte van f 100.000 aandeelen in do Groningsche Hy potheekbank voor Nederland, gevestigd, te Groningen geslaagd. Er werd voor een bedrag van f 439.000 ingeschreven. ftVU*e1koer«en. Amsterdam, 14 Oct., 2.30 u. Berlijn 59.50—59.52. Brussel 6.056.10. i Parijs 7.14—7.17. Londen 12.1312.131,4. New-York 2.49342.501/4. 1 Wemeldinge. Gisteren werd ten over staan van not. Kram te Kapelle, ten ver zoeke van dhr C. van Weelè c.s. publiek 'verkocht: Een woonhuis met schuur, erf en tuin, aan de Oranjeboomstraat aan den heer W'. van Stel Jz., voor de som' van f 2600. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avondl van, 15 October: Krachtige tot stormachtige', tijdelijk af nemende Z.W!., tot Westelijke of N.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regen buien, aanvankelijk iets zachter. S( tor m waar schuiwingsdienst- Geseind van Dei 'Bilt hedenmorgen 7 ui- 45 aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Z-W'. GOES- Gehuwd: Christiaan Maas 32 j. wednr. tei Woerden ©n Maria Milhous 25 j- Geboren: Johannes Franciscus z.v. Ja cobus Marinus Bookelaar én HemdrikU Jo hanna Jozephina van Riet- Jan z.v. Heter Stefeiss en Cathaxina Sink©; Laurens z.v. Jacob Schrieï en Cornelia Traas. Van. 9—14 Oct. VLISSINGEN. Getrouwd: A. v. Hasselt ©ra N. A. Louwers. Overleden: E. I. Sehwertzer, ongeh. vr. 86 j.; P. J. Amadio, 58 j., m. v. M. E. Fanoy. Middelburg, 14 Oct. 1926. Op de graanmarkt was ruime aanvoer. De handel was vlug. Tarwe f 14f 14.50, witte boonen onge lezen f 25f 28, gelezen f 29'f 32, kroon- erwten f 16f 24, lange bruine boonen ongelezen f 16f 18, gelezen f 19f 20, ronde bruine boonen f 25f 27 en f 31 f 33, Maanzaad f 44f 48. Boter f 0.95, part. f 1.05; kipeieren f 8.50, part. f 9.50, poelje-eieren f 5.50, part. f 6.50, eendeieren f 7, part. f 8. MIDDELBURG. 13 October. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: spruiten 815, spinazie 1012, groote ajuin 34, kleine ajuin 1, stoksnijbooneni 28, prinsessenhoonen 1834, suikerboo- nen 1618, veldsla 8, alles per K.G.; bloemkool Ie 817, Idem He 14, Sa- voije kool 14, roode kool 14, boere- kool 1, andijvie 11.5, sla 0.51, kom kommers 2, alles per stuk; peeën 24, prei 36, karaten 14, rapen 26, ram menas 2 selderie 12, alles per bos. KAPELLE. Veiling van 13 Oct. 1926. Groote veiling: Kroet 5.80 per 100 K.G. Keine veillingDoyenne de Cornice 30 48, Nouveau Poiteau 1220, Duchess© William 2840, Beurré Hardy 2034, Jodenperen 610, Kleiperen 48, Gieser Wildeman 812, Maagdeperen 1418, B. Diel 1016, Triumphe de Vienne 1620, Beurré Clairgeau 1420, Bruine Chaumon tel 914, Groene idem ,69, Pondsperen 89, Winter Suikerij 69, Josephine de Malines 1017, Gonseiller de la Cour 1320, Beurré Alexander Lucas 1220, IJzerperen 68, Rroetperen 15, Goud- reinette 1638, Zure Bellefleur 1521, Sterappels 2038, Meloenappels 1621, Bismarck 1620, Cox Pomona 1525, Pomme d'Orange 1420, Campagnezoet 1418, Hollands Zoet 1317, Gronin ger Kroon 1621, Zoete Rusters 16, Bij enkorf 17, Court Pendu 1417, Val- en Kroetappels 512, Druiven 5258, alles per 100 K.G. Noten 1.20, Kipeieren 9.20, Eendeneieren 8.70, Poelje-eieren 7.30, Sa- voije Kool 12, Roode Kool 2, alles per 100 stuks, i i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3