Werwjs. BshsbpI Nfnws. Telegrammes. Laatste Beriebtes. Openbars Terkoopinps ei tepaclp DE STORM. Aanbestedingen. O n d e r w ij z r s v e r g a cl e r i n- gen. Op de in de Pinksterweek 1927 te Den Haag te houden Algem. Vergade. ring der Veireen- van Cihr. Onderwijzers in Nederland, hoopt Dr J. II. Bavinck, van Bandoeng, met verlóf te Rotterdam, te re- fereieren over „Wilsvorming". Geslaagd aan de Universiteit te Lei den voor doctoraal examen Indisch recht de heer J. Allaart. D e K. W. 152. Betreffende het vergaan van den logger K W. 152 vernemen wij nog het volgende: In den nacht van Zaterdag op Zondag werden te IJmuiden in Noord-Westelijke richting vuurpijlen gezien als teeken, dat een schip in nood verkeerde, doch het was door den orkaanachtigen storm niet moge lijk sleepbooten of reddingbooten te doen uitvaren voor redding. Na eenige oogen- blikken hield het afsteken van pijlen op, zoodat het schip .op zichzelf geklaard moest hebben of wel verongelukt moest zijn. De Zondagmorgen bracht al eenige op heldering in het geval. Een binnengeko men stoomschip rapporteerde in den nacht te voren een zeillogger in nood te hebben zien verkeeren tusschen de brul boei en de pieren, doch niet in de gelegen heid geweest te zijn om hulp te bieden. Op het bericht, dat het schip nog zou ronddrijven-op niet te verren afstand van hier, is de sleepboot Stentor van Burau Wijsmuller uitgevaren, doch zij trof het wrak op ongeveer 300 Meter van de bui tengaats liggende brulboei met alleen de toppen van de masten boven water. Het was dus niet doenlijk om het schip op •sleeptouw te nemen teneinde het binnen te brengen. Aan het strand te Wijk aan Zee waren inmiddels reeds eenige jonen, dat zijn ■stokken met vlaggetjes, aangespoeld met het merk K. W. 152. Het vermoeden, dat deze logger een prooi der zee was gewor den, werd al spoedig werkelijkheid door het vinden van een lijk, hetwelk later her kend werd als te zijn van den schipper K. Plug. De bemanning bestond uit dertien kop pen. Omgekomen zijn: de schipper K. Plug, de stuurman W. v. d. Plas en zijn broer, de matrozen M. Ouerhand, A. v. d. Oever, J. Blokker, K. v. d. Boon en de hel pers G. Plug, P. v. Rijn, A. Sip, A. v. d. Bent, J. v. Duivenbode en L. Schaap. Twaalf hunner woonden te Katwijk, een te Scheveningen. De Theodoor I (VI. 213). De tweede verongelukte logger is de Theodoor I, afkomstig uit Vlaardingen. Zooals wij reeds meldden, heeft een Duitsch stoomschip te North Shields aan gebracht den kapitein van dezen logger. Een jongen, die ook aan land werd ge bracht, is in het hospitaal overleden. De naam van den schipper is Jacob van den Toorn. Aan boord bevonden zich twaalf opva renden. Behalve de schipper J. van der Toorn uit Sdheveningen, die gered is, zijn de overige opvarenden: M. P. Pronk, 30 jaar, stuurman uit Scheveningen; ma troos-kok A. Westercfuin, 64 jaar uit Sche veningen; matrozen G. Plugge, 54 jaar, J. Roos, 42 jaar, J. Harteveld, 29 jaar en L. van Zaanen, 22 jaar, eveneens allen uit Scheveningen, F. van Dorp, 28 jaar uit Vlaardingen, J. Keus (niet Kous), 18 jaar uit Scheveningen, G. van der Beek, 35 jaar uit Schiedam, reepschieter G. Gullens, 16 jaar uit Rotterdam en afhouder W. Engel- bracht, 14 jaar, eveneens uit Rotterdam. D e K W 103 Omtrent de K Wi 103, die vermoedelijk ongeveer op dezelfde plaats als de K Wi 152 is vergaan, ontbreken nog nadere bijzonderheden. Hieromtrent verkeert men dus nog in liet onzekere. De verongelukte sleepboot. Gistermiddag heeft personeel van Van der Tak's Bergingsbedrijf de bij Rotterdam aangevaren sleepboot Denemarken aan de •Oppervlakte van het water gebracht. De twee nog vermiste lijken bleken niet in -de boot aanwezig te zijn. Bij deze ramp zijn, zooals men weet, vier menschen ver dronken. De Denemarken had haar schoorsteen pijp verloren, verder was veel schade ■veroorzaakt aan den stuurstoel en de Overkapping van de kajuitstrap. Drie bla den van de schroef waren gebroken, de Stuur-inrichting was defect, de meeste luiken waren afgerukt. Over het geheele jdek lag pen laag slib. Bij den stuurstoel lag nog een pakje met f 4000 aan bank papier en specie. Dit geld had de kapitein van de Denemarken ontvangen van de maatschappij Hillegersberg, om te over handigen aan den gezagvoerder van de Larenberg, die met dit geld de gages van de opvarenden zou betalen. De ka pitein van de Denemarken had dit geld In .een pakje naast zich neergelegd. De rivierpolitie, die met twee booten bij het bergingswerk tegenwoordig was, heeft het geld onder haar berusting genomen, even eens de kleedingstukken en horloges, toe- behoorende aan de vier verongelukten, welke uit het achteronder opgevischt zijd. Een bemanning gered. Gistermorgen^zijn enkele stoomtrawlers te IJmuiden aangekomen met tezamen 9 opvarenden aan boord, vormende de ge heele bemanning van den Noorschen 3- inast motorschoener „Guthorm Alsaker" uit Drammen. De schoener was met een lading gezaagd hout onderweg van Gefle naar Boulogne en sprong gisterennacht ongeveer 20 mijl ten Noord-Westen van Terschellingerbank gedurende den orkaan lek. De bemanning moest in den voormast vluchten, wijl het schip begon te zinken. Op de gegeven noodseinen kwamen de bei de stoomtrawlers ter hulp. Zij konden echter door den hevigen storm geen booten uitzetten. Daarom werden lijnen over den schoener geworpen, waaraan de opvaren den zich konden vastmaken, teneinde op deze wijze op den stoomtrawler te worden ingehaald. De redding leverde zoodoende uiterst groote moeilijkheden op, maar men had het geluk de geheele bemanning te bergen. Een trawler op strand. TengeVolge van den storm is in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. het Rotterdamsche trawlervaartuig R O. 2, nabij de Scheveningsche haven op het strand gezet moeten worden. Getracht was met het oog op den storm, den Nieuwen Waterweg binnen te varen. Doordat ech ter een stuk van het trawlnet over boord sloeg en in de schroef verward raakte, lukte dit niet. Door den wind werd het vaartuig in de richting Scheveningen ge dreven. Geprobeerd werd toen de lieven binnen te komen. Ook dit mislukte, tenge volge van het werken van het schoot van het voorzeil. Tenslotte heeft men toen het vaartuig op het strand gezet. De beman ning kon zich in veiligheid stellen. Het vaartuig, dat op ongeveer 15 meter van den boulevard ligt, zal waarschijnlijk af gebracht moeten worden. Te Den Helder. Ook Helder heeft haar aandeel in den storm gehad, die in den nacht van Zater dag op Zondag woedde. Het zeewater be reikte een zóódanige hoogte, dat het over den ringmuur van Kaaphoofd is geslagen en in de beschoeiing een gat van aan merkelijke lengte en breedte heeft gesla gen. Een deel van den ringmuur is weg geslagen; de muur zelf is stevig gefun deerd en in den Franschen tijd ontstaan. Later heeft men hem verhoogd en met be ton bekleed. Thans is een deel van deze bekleeding vernield, zoodat de oorspronke lijke muur met de schietgaten bloot is ge komen. Met zandzakken en zeildoek heeft men het gat beschermd. In den zeedijk langs het Marsdiep zijn enkele vrij groote gaten geslagen. Te Rotterdam. Door den hevigen N.W.-storm is te Rot terdam in den nacht van Zaterdag op Zondag het water tot op buitengewone hoogte opgevoerd. Het water in de ver schillende binnenhavens was zoo hoog ge stegen, dat het buiten de oevers trad. Ver schillende straten kwamen geheel blank te staan, en het tramverkeer door deze stra ten moest worden gestaakt. Een groot aan tal pakhuizen en kelders kreeg aanmerke lijke waterschade. Men meldt uit Marken: Ons heele eiland is weer londergeloo- pen. Zondagmiddag te drie uur 30 wees de peilschaal 1.86 meter boven volle zee aan. De dijken liggen 1.40 boven volle zee, zoodat Marken sedert voor eb en vloed ligt. De watervloed heeft geen schade aangericht aan de huizen, en de Rijkswaterstaat voorziet tegenwoordig de dijken zóó, dat zij een stootje velen kun nen. Zij hebben niet geleden. De nood lottige samenloop van omstandigheden, die hier steeds het eiland onder water zet, deed zich ook nu weer voor: storm uit bet zuid-westen, die dan opeens uit het noord-westen aanvliegt. Maandag bleef de toestand vrijwel onveranderd bij harden zuid-westenwind. Het verkeer tusschen de verschillende buurtjes heeft plaats in rioei- booten. Hoe U r k onderliep. Hoewel de storm Zaterdag reeds een hooge zee ver oorzaakte gaf dit toch weinig aanleiding tot ongerustheid, zoolang de wind uit Zuidelijke richting kwam. De visschers hadden de bui zien aankomen en wareii allen in staat geweest zich zonder averij binnen de haven te bergen. Zondagmorgen liep de wind naar het Noordwesten en plotseling, even na kerktijd, binnen' eexp kwartier tijd, liep het geheele eiland onder water tot aan het dijkje dat dicht bij de huizen staat. In allerijl werd het vee, dat zich nog op de weide bevond, naar het dorp gedreven. Enorme hooge zeeën sloegen over de jjljdissadeering en ver oorzaakten daardoor veel stormschade. De losgeslagen palen dreven rondom het hooge gedeelte van het eiland. De huizen zelf hebben geen last van het water gehad. De kracht van den storm. Ter illustratie van de bijzondere kracht der zee tijdens den stormnacht van Zater dag op Zondag kunnen we nog melden, dat enkele basaltblokken van ongeveer 2000 kilogram elk van de buitenzijde over de pieren te IJmuiden heen naar de bin nenzijde zijn geworpen. Zelfs is een dezer blokken op den Zuidpier geworpen en daarop blijven liggen. De Bilt aan 't woord. Het Meteorologisch Instituut deelt het volgende mee: Het heeft 1.1. Zaterdag en daarna wel hard gewaaid, maar de storm gaf hier geen record cijfers. Zaterdag was het vroeg in den ochtend al buiïg weer uit Z.Z.W. De wind werd in den voormiddag steeds krachtiger, zoodat de windstooten om 11 uur ruim 40 K.G. per vierk. M. be droegen. Dit stormachtige weer, bij wind uit Z.W. 8 a 9, duurde nagenoeg onafge broken voort, tot des nachts pl.m. 3 uur (van 10 October de sterkste stooten van bij na 60 K.G. per vierk. M. werden waarge nomen. Tegen 5 uur voormiddag kwam nóg een harde bui voor met 50 K.G. druk, maar daarna nam de wind aanmerke lijk af. In 't buitenland. Een storm, die veel van een orkaan weg had, heeft Zondag boven geheel Denemar ken gewoed en belangrijke schade aange richt. Het telefonische en telegrafische verkeer met de overige Scandinavische landen is onderbroken. Boven Berlijn heeft een heftige wervel storm gewoed, gepaard gaande met groo- ten regenval, waardoor groote schade werd aangericht. Vele menschen werden door de glasscherven gewond. Een geweldig onweer heeft in verschei dene deelen van België groote schade aan gericht. Te Kortrijk sloeg de bliksem in een vlasfabriek, welke geheel uitbrandde. In dezelfde streek, te Bissegem, werden verscheidene vlasoppers een prooi der vlammen. Te Marke en Swevegem brand den pachthoeven geheel of gedeeltelijk af en kon, in sommige gevallen slechts een deel van het vee worden gered. Ongelukken. Zaterdagmiddag viel de 51-jarige landbouwer V. te Rotter dam bij zijn arbeid op een hoeve van een met stroo geladen wagen. De man kwam op een steenen vloer terecht en brak de ruggegraat. In ernstigen toestand werd de man naar het ziekenhuis vervoerd. De 61-jarige veehouder B. te Burgwerd (Fr.) die Dinsdag jl. op zijn fiets door een auto werd aangereden, is aan de bekomen ver wondingen overleden. Te Roodeschool is het 13-jarige zoontje van een weduwe, terwijl hij wilde uitwijken voor een zie kenauto, van zijn fiets gevallen en onder den wagen geraakt. Hij overleed kort daarop. De 19-jarige M. is Zondagmid dag te Leiden uit een in beweging zijnde tram gesprongen. Hij kwam te vallen en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd, waar hersenschudding werd ge constateerd. In de mijn Julia te Spek- holzerheide geraakte de mijnwerker T. on der afvallend gesteente en overleed aan de gevolgen. Zondagmorgen is de 75-jarige alleenwonende weduwnaar Fr. te Maastricht ernstig gewond voor de woning op straat gevonden; de man is al lerwaarschijnlijkst uit het raam gevallen. De ongelukkige is eenige uren later op Calvariënberg overleden. Zaterdag avond ging een 14-jarige jongen per fiets van Maartensdijk te De Bilt een boodschap doen. Hij kwam den veekooper Van S. met een slingerenden hittewagen tegen. Van S., die in beschonken toestand verkeerde, had de geheele breedte van den weg noo- dig. Met den hoorn van het wagentje werd de borstkas van het jongetje ingedrukt, die aan den kant van den weg werd geslin gerd en onmiddellijk dood was. Na even te hebben gekeken, is de veekooper direct doorgereden, zonder zich verder om het slachtoffer te bekommeren. Hoteldief aangehouden. Gisteren ontdekte de directeur van Hotel Rijnland te Leiden, dat een zijner gasten zich op een andere kamer bevond, waar een dame logeerde. Een kast was openge broken. De politie werd gewaarschuwd, die den man arresteerde. Het bleek te zijn de 21-jarige Duitscher S. uit Gelsenkir- chen. Een bedrag van f 2.50 aan kleingeld, vermoedelijk een vermiste rijksdaalder, welke door hem is gewisseld, werd op hem bevonden. Eenig Belgisch geld, dat de da me toebehoorde, werd later op het platdak van het hotel aangetroffen. S. is in verze kerde bewaring gesteld. Burgemeesterlijk voor beeld. Gisterenochtend, Pausdam te Utrecht. Een man met fiets komt uit de Trans. Op de fiets een rol asphalt. Juist op den Pausdam glijdt de rol van de fiets op straat. Terwijl de werkman alle moeite doet om met de eene hand zijn fiets vast te houden en met z'n andere hand de zware rol op te rapen, komt een heer aanloopen en helpt zonder bedenken den man. Dat gaat niet makkelijk. De heer heeft zelf een actetasch onder den arm en de rol is moeilijk te tillen. Enfin, geen nood; 't geval komt in orde en de fietser is blij met de toegeschoten hulp. Een fiksche jongeman staat het geval aan te kijken, doch steekt geen hand uit. De heer isonze burge meester. De werkman met de fiets wist in 't ge heel niet met wien hij te doen had. (U. D.) Smokkelaars. Op den Boc'holt- schen weg hij Aalten werden Zaterdag twee smokkelaars door Duitsche kommie zen betrapt. Daar ze aan de sommatie om halt te houden geen gehoor gaven, schoten de kommiezen, waardoor een der smokke laars ernstig werd verwond. Hij moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. De andere smokkelaar is door de kommie zen met zijn smokkelwaar aangehouden. Paniek ineen bioscoop. Za terdag is in een huis naast een bioscoop te Eilenburg, in welke een kindervoorstel ling werd gegeven, brand uitgebroken. De vlammen tastten ook een voorraad olie aan, waardoor een dikke walm ontstond, die de bioscoopzaal binnendrong. Onder de 200 kinderen ontstond een vreeselijke paniek, allen drongen naar de uitgangen, waar zij over elkaar of van de trappen vielen. Meer dan'" 30 kinderen werden zwaar gekwetst door de brandweer naar het ziekenhuis gebracht. P s e ud o-b ero of de. Een 17-ja- rige loopknecht te Hilversum kwam des avonds van zijn ronde bij zijn baas terug met opengekrabd gelaat en gehavende kleeren, plus een avontuurlijk verhaal van een roofaanval, die hij op den Taludweg zou hebben doorstaan. Vijftig gulden had men hem ontstolen, en hij had zich krach tig 'geweerd, getuige zijn bebloed aange zicht, De zaak werd in handen der politie gesteld, die hij haar onderzoek ontdekte, dat het jonge mensch niet was aangeval len doch zelf zich had toegetakeld en het verhaal had bedacht om zich de vijftig gulden te kunnen toeëigenen. Met dit geld hoopte hij vroegere gepleegde kleine dief stallen te kunnen aanzuiveren. Bloedvergiftiging- De vrouw van den landbouwer W» onder de ge meente Haaksbergen, werd eenige dagen geleden door een koe aan een been ver wond. Eenigen- tijd er na openbaarde zich bloedvergiftiging, tengevolge waarvan de vrouw moeder van zes jeugdige kin deren bezweken is- Ben suikerbiet van 18 pond- Te Steenbergen is ook de campagne aan de suikerfabriek aangevangen. De aanvoer is bijzonder groot- Over de 400 werklieden uit Steenbergen alleen vinden hier weer eenigen tijd loonend werk- Op den eersten campagnedag werd aan de fabriek een sui kerbiet afgeleverd door den landbouwer P. Rombouts, welke het ongewoon hooge gewicht van ruim 18 pond had- Een groen i n de w i e g. In geen enkel opzicht sympathiseeren wij met het flauwe, soms gemeene ontgroeningsstelsel pan de Universiteiten, maar als curiositeit geven wij het volgende berichtje- Dit jaar heeft zich de historie van den „groen in -de wieg" binnen Utrecht afge speeld- Een der groentjes, zoo vertelt de Tel-, kon niet tegen de ontgroeningsgebruiken.... Zijn moeder trok er op uit, naar den Se naat, om voor het zoontje ontheffing te verkrijgen van de ontgroening- De Senaat van het U- S. Z- besloot grootmoediglijb dat deze smeekbede zou worden ver hoord- Dadelijk werd een wieg besteld, groot genoeg voor dezen „zuigeling", een bedje, kussens, dekens, enz. volgden. Vervolgens kwamen de zuigflesschen, de fopspeen, de pap-ingrediënten aan de beurt, zoo dat ten slotte heit kinderbedje geheel com pleet was. De Senaat bepaalde, dat de zuigeling gedurende een week, iederen dag, van 's morgens 'tien tot 's avonds tien uur in do wieg verpleegd zou worden- En zóó is het geschied, dat deze noviet iede ren morgen precies tien nur in zijn wieg stapte, en er 's avonds tien uur weer uit kwam. Z'n papje en melk 'kreeg de zuigeling dei geheele week trouw- De wieg stond voor de ramen in de Studenten- soos op het Janskerkhof. Gevel ingeistort- Te Bemelen (Z. Limburg) is een groot deel van den voorgevel van een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vrouw D- en haar kindje wer. den onder da steenen bedolven- Het kind is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis to Maastricht gebracht. De moeder kreeg een schouderontwrichting. Van een schoonmoeder. Zon dagmiddag kreeg ©en zekere R. te Rotter dam een woordenwisseling met zijn schoonmoeder- Op het hoogtepunt van de ruzie bracht schoonmama plotseling een fleschje te voorschijn, dronk het met ©en wanhopig gebaar leeg en zakte met ©en afgrijselijken gil ineen. Zoo gauw gijn beenen hem dragen konden liep de man naar ©en politiepost en vroeg om hulp': zijn schoonmoeder had zich vergiftigd 1 Onmiddellijk werd dei Geneeskundige dienst opgebeld die ijlings een auto met twee verplegers stuurde. Ter plaatse ge komen bleek schoonmama; in blakenden welstand. Op een vraag van de verplegers, dia wel een beetje verbijsterd waren door do spoedig© genezing, vertelde zij dat 't maar ,,'n aardigheidje" was geweest om haar schoonzoon bang te maken- Poging tot doodslag. Gisteren is te Tiel gevankelijk binnengebracht ze kere K- uit Ammen; die door rijksveld wachters stroopeindei te Mauri k Was aan getroffen en op1 zeer korten afstand een schot op de politiemannen had1 gelost, waarbij echter geen van dezen was ge troffen. j i Nog een logger vergaan. HOEK VAN HOLLAND. V. D. De logger VI. 47 van de reederij Piot te Vlaardingen is hedenmorgen te Hoek van Holland bin nengekomen. De schipper rapporteert, dat de logger VI. 46, schipper D. Penning Zondag j.l. tijdens een zwaren storm na'bij Doggershank is vergaan. De opvarenden van de VI. 47 konden 7 leden der beman ning van de VI. 46 redden. Op de thuis reis zijn vier van hen overleden. De be manning van de VI. 46 bestond uit 18 map,. In totaal zijn bij deze ramp dus 15 man om 't leven gekomen. De over levenden zijn C. Asselbergs, D. de Waard (uit Marken) en D. Penning (een zoon van den schipper). De vergane logger is on geveer twee weken geleden ter haring vangst vertrokken. HOEK VAN HOLLAND. V. D. Heden morgen vroeg is het Fransche stoom schip Ome op weg van Bordeaux naar Rotterdam nabij het vuurschip Maas door een sleepboot opgepikt. De machines had den schade bekomen en de beide ankers waren verloren. Bij Hoek van Holland geraakte het schip los van de sleepboot. Het was niet meer mogelijk -een verbin ding tot stand te brengen. Hedenmorgen werden van het schip noodseinen ge geven. Er werd om assistentie gevraagd. Later wordt gemeld: De Orne is weer vlot gekomen en stuurt achteruit van den wal. TIEL. V.D. In de zaak tegen de Beus (beleediging van den commissaris van politie Blok te Culemborg) is door geen der partijen hooger beroep aangeteekend. NIJMEGEN. V. D. In den afgeloopen nacht heeft de kermis een slachtoffer geëischt. Zekere van L., die beschonken was, liep na afloop der kermis door de Houtstraat en sloeg een winkelruit van den heer M. in. De 24-jarige zoon van M. waarschuwde daarop de politie, waarop van 'L. zóó woedend werd, dat hij M. met een mes in de borst stak. De long werd geraakt en hedennacht is M. reeds overleden. De dader is gearresteerd en heeft bekend. HAARLEM. V. D. Zekere W. A. B., is gisteren op den straatweg SchotenVel- sen door een autobus aangereden en he dennacht aan de gevolgen overleden. AMSTERDAM- V.D. Do commissi© van onderzoek naar de oorzaak van de ramp van den loodsschoener „Terschelling" is met haar arbeid gereed' gekomen- Het rapport is bij den Minister van Marine ingediend. Publicatie is spoedig te ver wachten. OSS- V.D. Bij het oversteken van de straat geraakte een 3V2-jarig kind onder een vrachtauto. Het overleed kort daar. na aan de verwondingen. HAMELN. V-D. Bij een grooten brand in ©en kapitale boerderij geraakten zes brandweerlieden onder een vallenden muur. Twee hunner werden gedood, de anderen werden licht gewond. HANNOVER. V-D. Er zijn nu 1575 typhuslijders. Het aantal sterfgevallen be draagt 210- Sedert gisteren zijn 19 pa tiënten opgenomen en 80 ontslagen- BERLIJN. V.D. D© bladen melden uit Gladbeck dat gistermiddag enkele jeug dige personen getracht hebben een waL gen van ©en zijspoor op de lijn Ober- hausenHannover to brengen. Dit mis lukte, waarop de boosdoeners spoorstaven ,op de rails legden. Hun plannen werden ontdekt. Verschillende arrestaties volgden. PARIJS. V.D. Een onbekende Span jaard gewapend met een revolver, is ge arresteerd in de nabijheid van Je woning van Poincaré- Hij had vergeefs getracht e©n onderhoud met Poincaré te hebben. KONINGSBERGEN. V.D. Zondag gingen vier arbeiders op het meer van Nikolaiken; een boottocht maken. Het vaartuig kan telde. De vier inzittenden geraakten te water en verdronken. WiOLFAARTSDIJK- Betreffende de ba zar, die hier op 7, 9 en 11 Och gehouden' is, en waarvan wij gisteren reeds iets meldden, vernemen wij nog: Van de popi met ledikant en stoel hadl f niémand dei naam geraden, hoewel 380 namen waren opgegeven. De naam van de pop was Liesje, zoodat d© p'op is ver loot en ten deel viel aan mej. CL Nousen. Een ©n ander was een geschenk van de kleine meisjes-vereeniging „Martha". Bij na alles is verkocht- Maandagavond' elf uur sloot Ds Mantz de bazar en kon mededeelen, dat de hruto-opbrengst ongeveer f 1300 was. Spr. bracht dank aan allen die hadden mee gewerkt om den bazar te doen slagen; en bijzonder bracht hij een woord van hulde aan de jongedochtersvereeniging. Oct. 13 Wemeldinge, huis, schuur, enz., tuin en erf op erfpacht, Kram. 13 Wemeldinge, meubilair, Kram;. 13 't Zand, onroerende goederen, Blaupot ten Cate. 14 Goes, afbraak, de Kok. 20 N. en St. Joosland, drie huizen en meubilair, de Neeling. 20 Kruiningen, beestiaal, v. Dijke. 21 Middelburg, huizen, pak- en winkel huis, Struve. 21 Goes, hofstede en weiland, Pilaar. 21 Middelburg, verpachting grasetting, 1 Blaupot ten Cate. 22 Heinkenszand, hofstede, Pilaar. 22 Heinkenszand, meubilair, Pilaar. 22 Kloetinge, woonhuis en meubilair, Kram. 22 Wemeldinge en Kapelle, verpachting bouw- en weiland, v. Dissel. 23 Arnemuiden, woonhuis piet erf (srne- i derij), Beth. Oct. 13 Middelburg, onderhond Nederl. ge deelte van het kanaal Sluis naar Brugge, gedurende 1927, '28 en '29. WlMelkoenei. Amsterdam, 12 Oct- 2 u. Beilijn 59.48—59.50 Bmssel 6.956.97 Parijs 7.14—7.18 Londen 12-12y8—12.12VT' New York 2.497/s2.50. Goes, 12 Oct. 1926. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f 13 f 14.75, Haver f 9.50, Kookerwten f 14 f 20, Kroonersyten f 15f 23, Bruine Boo- nen f 15f 18, Maanzaad f 46f 48. Aanvoer tamelijk; handel gewoon. Boter per K.G. f 1.90, middenprijs per K.G. f 0.95, winkelprijs f 1.05. Eieren per 100 stuks f8.80, middenprijs per 25 stuks f2.20, winkelprijs 10 cent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3