Emiel Hullebroeck genie Mi Hfonws. Telegrammen. Laatste BsrïsMes. Financieie Berichten. ISosp Mntpp,HÈp,sgs. Burgerlijke Slant Marltterlsktet, Adrertentiën. Concertzaal Prins van Oranje DINSDAG 12 OCTOBER 1926, J. KOEVOETS, zal worden van de Utrecktsche Boaz- Bank, waarin door liet bestuur voorstel len zullen worden gedaan, om uit de fi- nancieele moeilijkheden te geraken. In dien deze voorstellen worden aangeno- nomen zal de geheele organisatie van de Boaz-Banken bereid worden gevonden, om alle verplichtingen van de Utrechtsche Boaz-Bank te garandeeren. De Centrale Boazbank deelde aan het Hbld. mede, dat gisteravond te Utrecht een vergadering zou worden gehouden, waarin zou worden voorgesteld de bank te Utrecht in liquidatie te doen gaan. De aandeelen der bank te Utrecht zijn volge stort en wegens den ouden coöperatieven vorm zijn de leden onbeperkt aansprake lijk. Wanneer besloten wordt tot liquida tie, dan zal weliswaar blijken, dat er een verlies is (pl. m. 1,3 miljoen) maar dat blijft geen verlies, want het wordt dade lijk omgezet in een vordering op alle leden en uit een nauwkeurig onderzoek is geble ken, dat de taxatie van het gezamelijk ver mogen der leden de taxatie van de verlie zen met een half millioen overtreft, zoo dat aangenomen kan worden, dat de cre diteuren tenslotte volkomen zullen worden betaald. Het is begrijpelijk, dat men niet maar opeens geld op tafel heeft, doch wanneer de vergadering besluit tot liqui datie onder de voorwaarden, die de Cen trale gesteld heeft, dan is de Centrale be reid om de uitbetaling aan de crediteuren te garandeeren. Inmiddels is gisteravond de algemeene vergadering van de leden der Coöperatie ve Boaz Spaar- en Voorschotbank te Utrecht gehouden. Daar het statuair vereischte aantal van *V3 der leden niet was opgekomen, moest het liquidatiebesluit nog in een tweede vergadering worden bevestigd, welke is opgeroepen tegen Vrijdag 15 October e.k. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Oct., 2.30 u. Berlijn 59.4959.52. Brussel .6.916.94. Parijs 7.177.20. Londen 12.12y<t—12.125/g. New-York 2.493/42.50. KAPELLE-BIEZELINGE, 6 Oct. Groo- te veiling. Kroet 5.70 gld. per 100 K.G. Kleine veiling. Goudreinetten 1838, Cox Pomona 1625, Sterappels 2232, Groninger Kroon 1825, Bismarck 18 24, Lady Henniker 1622, Jacques Le- bel 1623, Luntersche Pipping 1218, Meloenappels 1825, Zoete Campagne 14 18, Pomme d'Orange 1420, Hollands Zoet 1417, Val- en Kroetappels 410, Doyenne de Cornice 4156, Dr Jules Guyot 9, Duchesse d'Angouleme 14, Soldat Laboureur 1624, Beurré Clairgeau 14 18, Nouveau Poiteau 1220, Jodenpeer 6—10, Duchesse William 14—20, Beurré Diel 1218, Josephine de Malines 16 20, Rietperen 1216, Gieser Wildeman 8 12, Kleiperen 610, Winter Suikerij 8 10, St. Remy 910, Guré 1016, Val- en Kroetperen 28, Druiven 5560, Snij- boonen 1618, Perfect zonder draad 12 17 gld., alles per 100 K.G.; Savoije Kool 3, Roode Kool 23, Snijboonen 0.22-0.30, Kipeieren 8.90, Poelje-eieren 6.70, Een deneieren 8.30 gld., alles per 100 stuks. VLISSINGEN, 6 Oct. Foppeperen 7 10, Bonkeljé 9, Beurré Clairgeau 912, Beurré Arenberg 17, Beurré Durandeau 11, Gonseiller a la Cour 78, Soldat La boureur 1518, William Duchesse 723, Nouveau Poiteau 13, Marsepijn 13, Chau- montelle 8, Beurré Diel 8, Gieser Wilde man 78, Pondsperen 9, President Rose- velt 9, Doyenne d'Hiver 15, Due de Bra bant 11, Beurré Hardy 28, Wurtemburg 13, Aardappelen 34,5, Uien 34, Sprui ten 11,523, Suikerboonen 2021, Prin- cessen 2131, Dubbele Princes 11, Wa genaars 11,512, Snijboonen 1720, Druiven 5256, Tomaten 68, Goudrei- net 1720, Schuttersreinet 7, Oranjerei- net 15, Bramen 14, Ermgaard zoet 17, Zure Bellefleur 12 cent, alles per K.G.; Roode Kool 34,5, Witte Kool 37, Sa voije Kool 46,5, Bloemkool 2,512 ct., alles per stuk; Selderie 11,5, Prei 37, Peeën 1,53,5, Kroten 13, Rammenas 0,5—1, Rapen 34 cent, alles per bos; Veldsla 15, Andijvie 2962, Kervel 34, Peterselie 36, Sla 2972 cent, alles per kist. achtige korstjes van deze schimmel (de z.g. sclerotien meer dan sporadisch op de schil der aardappelen aanwezig blijken te zijn. Aangezien tevens gebleken is, dat ont smetting 'in het najaar, vóór het inkuilen, meer aanbeveling verdient dan ontsmet ting in 't voorjaar, wordt de aandacht van belanghebbenden hierbij thans op deze ontsmetting gevestigd. •Zij geschiedt in een sublimaatoplos sing van 7io pet. (dus 1 op 1000). Het gemakkelijkst zijn hiervoor te gebruiken sublimaatpastilles, die 1 gram sublimaat bevatten. Men gebruikt daarvan dan 1 pastille op elke liter water. Ter ontsmetting -van 1 II.L. aardappe len van 70 K.G. js 50 Liter oplossing voldoende welke oplossing driemaal achtereen gebruikt kan worden. Tijd van onderdompeling l1/^ uur, het water .mag niet kouder zijn dan 50 C. Aardappelen, waaraan grond hecht, moe ten vooraf eewasschen worden. ■Daar sublimaat metalen aantast, pïag de ontsmetting slechts uitgevoerd worden in houten of steenen vaatwerk. In verband met de groote giftigheid van sublimaat (dat een zeer sterk maaggif is) moet de behandeling met zeer groote voorzich tigheid worden uitgevoerd. Voor meer uitvoerige inlichtingen en aanwijzingen wordt verwezen naar het vlugschrift No. 41 van den Plantenziekten- kundigen Dienst Ontsmetting van poot- aardappelen met sublimaat. Door liet hoofdbureau van den dienst te Wagenin- gen en door de op verschillende plaatsen gestationeerde ambtenaren wordt verder gaarne alle gewenschte voorlichting en advies inzake deze ontsmetting gegeven. Ongelukken. De koopman J., die Vrijdagavond bij Murmerwoude (Fr.) door een stoomtram overreden werd, is aan de gevolgen daarvan overleden. Bij een burenruzie heeft de arbeider H. te Wijnaldum (Fr.) zich zoo kwaad ge maakt, dat hij even later ineenzakte en overleed. Toen Dinsdagmorgen een 5- jarig meisje uit de bewaarschool te Chè- vremont naar huis ging en op het trottoir een schoen dichtknoopte, werd de kleine door een auto aangereden en zeer ernstig gewond. De dood trad spoedig in. Te Doetinchem is de 23-jarige K. uit een no tenboom gevallen met het ongelukkige gevolg, dat zij haar ruggegraat brak. Haar toestand is zeer ernstig. Toen de ge broeders van der G. aan het bieten ver voeren waren bij Dokkum, stak J. v. d. G. bij ongeluk zijn broer P. zoodanig met een greep in het hoofd, dat een der punten ongeveer een dM. daarin drong ter hoogte """"\*an het oog. Zijn toestand is zorgwekkend. De tasch. Zooals gemeld, hadden twee ambtenaren van 'het Duitsche mini sterie van buitenlandsehe zaken dezer da gen in een auto een tasch met 54.000 mark laten liggen. Het is de politie thans gelukt den chauffeur van de auto, een zekeren H. op te sporen, die door de groote geld verteringen welke hij de laatste dagen maakte, de aandacht trok. De chauffeur werd door de ambtenaren beslist her kend. Hij ontkende echter iets van het geld ■te weten en verklaarde, dat hij later een hem onbekende dame had gereden, die de tasch meegenomen moest hebben. Bij een huiszoeking bleek echter, dat onder ouden rommel een bedrag van 51440 mark ver borgen was. Gevaarlijke krankzinnige. De 65-jarige S. te Doetinchem hééft zijn 60-jarige vrouw.in een vlaag van waanzin ernstig mishandeld, zóó zelfs, dat een knuppel in tweeën brak. Toen S. een zeis ging halen, kwamen de buren op het hulp geroep der vrouw toesnellen en wisten er ger te voorkomen. S. is naar een krank zinnigengesticht overgebracht. Hazengestorvenaanmond- en klauwzeer. In de omgeving van Bathmen en Colmschate worden in het jachtveld heel wat doode hazen gevonden, die kennelijk hebben geleden aan mond en klauwzeer. Gevecht met een inbreker. De Russische vorst Guly Lubomirski is in zijn woning te Parijs door een inbreker aangevallen en ernstig verwond. De vorst was juist naar bed gegaan, toen hij in de gang een verdacht gerucht hoorde. Hij opende voorzichtig de deur en zag de sohaduw van een man, die nader kwam en plotseling op hem aanviel. Met een boksbeugel bracht hij den vorst meerdere wonden aan het hoofd toe. Hoewel de vorst hevig bloedde, bond hij den strijd met den inbreker aan, die daarop door een openstaand venster de vlucht nam. Een achtervolging met politie-agenten had geen resultaat. Bij onderzoek bleek, dat de inbreker reeds verschillende kamers door snuffeld had en voor ongeveer 15000 fres aan sieraden had buit gemaakt. Toch rijk. Te Gateshead is een oude man dood gevonden, dien men altijd voor arm had versleten. Hij leefde geheel alleen, zorgde voor zichzelf en men dacht, dat hij een klein pensioentje had. Toen men vier dagen niets van hem had ge merkt, verschafte men zich met geweld toegang tot zijn woning, en vond zijn lijk in de keuken op den grond liggen. Maar verder ontdekte men in zijn woning effec ten ter waarde van 10.000 pond. Plotseling stom. Mary Dela- Eny, een 16-jarig meisje te Swansea, is, terwijl zij met vriendinnen op straat speel de, plotseling stom geworden. Zij liep naar huis en viel flauw. Een dokter kon niets anders doen, dan constateeren, dat zij stom was, maar wist geen verklaring van het geval te geven. Veel liefhebbers. Voor de va cante betrekking van onderwijzer aan de Gereformeerde Lagere School te Bedum hebben zich tot nog toe aangemeld 167 sollicitanten. Een postbestelling bezorgde het hoofd dezer school 50 brieven! De brandstichter weer aan 't w e r k? Gisteravond brak te Rotterdam brand uit in een houten loods, geheel ge vuld met hooi en stroo en toebehoorende aan de heeren Stofberg en Akkermans, fouragehandelaren. Omtrent de oorzaak van het vuur kon niets worden ontdekt, zoodat ook nu de gedachte levendig werd, dat wellicht de berucht geworden brand stichter hier zijn onguur werk heeft ver richt. De loods brandde geheel af; de in houd ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Beboet, dan niet meer naar de kerk. Onder groote hilariteit is voor den kantonrechter te Leiden behandeld de zaak tegen den 44-jarigen H. C. O. uit Zoeterwoude. Deze was Zondag 19 Sept. aldaar naar de kerk geweest en kreeg toen hij daar uitkwam hoogloopenden woor dentwist met den veldwachter B. O. beweerde nu dat er niets is voorge vallen, de veldwachter hem had uitge maakt voor snneus, en het kinderspel en poppenkast vond, dat hij vervolgd is wegens het veroorzaken van een oploop. Als je een hond wil slaan, kan je altijd wel een stok vinden. Verdachte: Dan kom ik niet meer in de kerk, dan laat ik den godsdienst vallen. Als je naar de kerk gaat en dan nog f 4 moet betalen, kan je beter in een kroegje zitten. En O. af. Onder herhaling dat ze hem niet meer in de kerk voor f 4 zullen zien. (Groote hilariteit.) Een monument voor een varken. De stad Luneberg in Hannover heeft een monument opgericht voor een varken. De geachte viervoeter kwam eeni- ge jaren geleden aan de grens der stad op het spoor van een zoutmijn. De ge meente heeft de mijn voordeelig weten te exploiteeren en nu heeft men op het marktterrein het nuttige huisdier met een kunstig monument geëerd. Moord in een auto. Maandag avond omstreeks 10 uur werd door een viertal individuen te Parijs een taxi chauffeur aangeroepen. Eén der vier, die klaarblijkelijk beschonken was, moest in de auto getild worden. Ter hoogte van de rue des Martyrs werd de aandacht van den chauffeur ech ter getrokken, door een verdacht gerucht, dat uit den wagen kwam. Hij vergrootte zijn snelheid, teneinde een plek te berei ken, die beter verlicht was en drukker be gaan werd, om zich op de hoogte te kun nen stellen van hetgeen er gaande was. Op de Place d'Anvers deed hij zijn auto stoppen. Maar nauwelijks stond zijn wa gen stil, of twee der inzittenden deden het linkerportier open en snelden weg. Het andere portier openend, merkte de chauf feur, dat één der twee overgebleven pas sagiers met twee handen zijn rechterbeen vasthield, waaruit een straal bloed spoot. „Hij heeft me gestoken!" riep de gewon de uit, wijzend op zijn dronken metgezel. Men bracht den getroffene dadelijk naar het ziekenhuis, waar hij bij aankomst overleed. De ongelukkige bleek de 19-jarige Acharles te zijn. Zijn metgezel, een 27- jarige Arabier, verklaarde bij zijn ver hoor, dat hij kennis gemaakt had met drie individuen, die hem in verschillende ca- fé's op drank tracteerden. Zich onwel ge voelend, verzocht hij hun, hem naar huis te brengen. Eén hunner riep een taxi aan. Nauwelijks in de auto gezeten, wierpen zijn drie compagnons zich op hem en ont namen hem zijn portefeuille, die 700 fres bevatte. Dol van woede, greep de Arabier zijn mes en stiet bet in het been van den- gene, die zich het dichtst in zijn nabijheid bevond. De beweringen van den Arabier schij nen waar te zijn. De moordenaar werd echter ter beschikking van de justitie ge houden, tot er nadere ophelderingen ver kregen zijn. Mond- on klauwzeer en ver loving. In hef dorpje Bremervörde (Hannover) heeft zich de volgende tragi komische geschiedenis afgespeeld: Een jonge boerenzoon was met de dochter van een landbouwer uit een. naburig dorpje verloofd, en binnen korten tijd zou de bruiloft plaats vinden. Nu brak echter gedurende den verlo vingstijd onder het vee van den brui degom heit zoo gevreesde mond- en klauw zeer uit, en 14 dagen later was de ziekte ook doorgedrongen fot de stallen van zijn toekomstige schoonouders. De a-s. schoon vader van den boerenjongen verweet de zen laatste!, dat hij met zijn dagelijksche bezoeken de kiemen 'der ziekte had mee gebracht. Hij wond zich al meer en meer op en tenslotte eindigde hij met zijn schoonzoon te verbieden over den drem pel bij hem te komen. De toekomstige schoonzoon bleek echter een even groote stijfkop ,te zijn, want kort besloten, maaktei hij den volgenden dag bekend, dat hij wegens mond en klauwzeer zijn verloving afgebro ken had. Of na het verdwijnen vah het mond- en klauwzeer de status quoante, weder in gevoerd zal worden, is bij de onbereken bare natuur van da landbouwers daar, nog lang niet zeker. De weduwe van Stanley overleden. Lady Stanley, de weduwe van Sir H. M. Stanley, den bekenden Afri- ka-onderzoeker, is Dinsdag te Whitehall overleden. In 1890 trouwde zij met Stan ley, dien zij op zijn reis naar de Veree- nigde Staten en Canada en later op zijn tweeden tocht naar Australië, Nieuw-Zee- land en Tasmanië vergezelde. Zij zorgde er voor dat hij zijn laatste jaren in rust in Pirbright kon doorbrengen, waar hij bij zijn dood in 1904 ook begraven werd. In 1909 gaf zij de autobiografie Van Stanley uit. Zij zelve was een schilderes van meer dan gewonen aanleg. Zij exposeerde re gelmatig in de Academie te Londen. Be kend zijn haar Londensche straatgezich ten en een portret van haar man van 1893. In 1907 hertrouwde zij. Zij laat, behalve een geadopteerden zoon uit haar huwe lijk met Stanley, geen kinderen achter. Een erfenis van drie mil lioen. Een eenvoudige handwerkersfa milie te Chaux-de-Fonds heeft bericht ontvangen, dat te haren name bij een Duitsche bank een erfenis ligt te wachten van rond 3 millioen Hollandsche guldens. Het kapitaaltje is afkomstig van een fa milielid die in Amerika leefde en sinds ge- ruimen tijd verdwenen is. Alvorens het bedrag kan worden geïncasseerd dient een bewijs van overlijden van den betrok ken persoon te worden overgelegd, alsme de de stukken waaruit de familie-relatie blijkt. Nu is echter bij de Duitsche revo lutie van 1918 het register van den bur gerlijken stand van Irnbach, waar het be trokken familielid werd geboren, ver brand. Aan de complicaties die daarvan het gevolg zijn en die met name het vast stellen der familie-relaties betreffen, is het te wijten, dat er nog wel geruimen tijd overheen zal gaan, eer de gelukkige erfge namen in het bezit der erfenis kunnen worden gesteld. Moord en berooving. Gister morgen kwam een man op leeftijd de ge lagkamer van den herbergier Luck te Wohlsdorf bij Cöthen binnen en schoot vrouw Luck, waarschijnlijk na een woor denwisseling, pardoes dood, beroofde haar van verscheidene honderden mark, stapte toen bedaard op een fiets en reed weg. Een reusachtig vliegtuig. De Junkervliegtuigfabriek te Dessau is bezig met den bouw van een reusachtig vliegtuig, 128 M. lang, voor trans-ocea nisch verkeer. Het toestel zal 100 passa giers kunnen meenemen. Een nacht zonder misdaad teNew York. Yan Zaterdagavond mid dernacht af tot Zondagmorgen 9 uur de uren waarop de misdadigers het actiefst plegen te zijn is er in heel New York geen enkele misdaad gerapporteerd. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de stad, dat een nacht zonder misdaad is voorbijgegaan. 't W ij n t j e. Niet minder dan 600 rabbijnen te New York hebben een aan zegging ontvangen om zich te verantwoor den wegens overtreding van de drankwet ten. Naar men weet, hebben godsdienstige genootschappen vrijheid een zeker quan tum wijn voor sacramenteele doeleinden in voorraad te hebben. De aanklacht tegen de rabbijnen luidt nu, dat zij het aantal hunner gemeentenaren veel te hoog had den opgegeven, zoodat zij veel te veel wijn hadden kunnen opslaan. LEIDEN. V-B- Hedenmorgen 9-15 u. stonden plotseling in alle fabrieken en bedrijven te Leiden en omgeving, die electrischen stroom van de Leidsche een- trale betrekken, de machines stil. Ook de trams konden niet rijden. 'De oorzaak was kortsluiting in de centrale. Aangezien de grootei machine in reparatie was, duur de heit herstellen van het defect vrij lahg. Te 12 uur werd weer stroom geleverd', maar om half een stond weer alles stil. Da grootei bedrijven zullen vandaag den arbeid wal niet meer kunnen hervatten. HAARLEM. V-D> Na een paar vruch- teloozo huiszoekingen is vanmorgen K. P-, verdacht van den brandkastdiefstal in de A. P. 0., in den nacht van 7 op 8 Aug., in zijn woning gearresteerd. Hij bleek zich in een geheime kast verscholen te hebben. LONDEN. V-Di. Thans kan met zeker heid worden gemeld, dat de districts organisaties der mijnwerkers de regee- ringsvoorstellen op beslissende wijze ver worpen hebben. De Marine te ylissingen. Met den trein van 12.22 kwamen heden (Donderdagmiddag) fei Ylissingen aan de officieren- en onder of f ici er e ri-geleiders met het geheele opleidings-personeel der marine, 'tweik van Gorinchetoi naar hier is overgeplaatst. Op het perron waren aanwezig het gemeentebestuur van Ylis singen, verschillende militaire autoriteiten, het bestuur van „Vlissingen Vooruit" en vela andere belangstellenden. De burge meester, de heer O. A- van Wpelteren, heette in een toespraak de marine harte lijk welkom in Ylissingen. De Boaz-Bank te Utrecht in ernstige moeilijkheden. Naar de „Tel." verneemt, moet de Boaz- Bank te Utrecht in zeer ernstige financi- eele moeilijkheden verkeeren. De oorzaak daarvan moet gelegen zijn evenals destijds bij de Hanze-Banken, in de minder deskundige leiding der bank, waardoor aan tal van personen groote credieten zijn verleend, zonder dat daar voor behoorlijk onderpand aanwezig was. Omtrent de financieele moeilijkheden van de Utrechtsche Boaz-Bank verneemt het blad nader, dat dezer dagen een alge meene vergadering van leden gehouden Ellewoutsdijk. Woensdagmiddag werd alhier in de herberg van dhr J. van Zwee- den ten overstaan van den notaris L. A. Beth te Ovezande ten verzoeke van de fam. van Hattum in het openbaar verkocht: 3.64.00 H.A. bouwland, weiland en zij kantweg in de gemeente Ellewoutsdijk. Kooper werd de Weled. heer J. T. van Hattum te Scheveningen voor de som van f 10.313,56 den hoop. HOES. Ondertrouwd: Cornelis Plasse, 26 j. jm. te Vlissingen en. Anna Maria van Gorp, 25 j. jd.; Dirk Adriaan Oranje 27 j. jm. en Adriana Cornelia Buijse, 29 j'. jd. Getrouwd: Abraham Fokke, 23 j. jm. en Anthonette de Witte, 23 j. jd. Van 16 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. L. T. van der Meerendonk te Diemen en C. G. Vierhout te Vlissingen. Bevallen: E. J. van GelderSander se, dochter. Overleden: L. Dommisse, ongeh. vr., 34 j.; C. Vader, ongeh. vr., 47 j.; J. G. Verha gen, ongeh. vr., 54 j. Gedurende de maand September. Over dei maaindi Sept. GRIJPSKERKE. Geboren: 26, Piefer z.v. Abraham Dommisse, en Maatje Oevaal. MELISKERKB. Geboren: 16, Neeltje d.v. Pietier S.inke en Levina Matthijsse. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: 2, Maatje, d. v. Jan Ver hulst en Janna Adri ana Blok; 24, Helena Wilhelmina, d. v. Martinus Boogert en Janna van de Velde; 29, Pieternella Nicolasina, d. v. Jacob Fe- lius en Elizabeth de Vos; 28, Maarten Willem, z. v. Gerard Jacobusse en Anna Judith Johanna Kloosterman. Overleden: 10, Leuntje Felius, 78 j., wed. van Hendrik Stroosnijder; 17, Kla- zina Lokerse, 82 j., wed. van Dingenis van Houten. OOSTKAPELLE. Gehuwd: J. J. Grijs- pere, 27 j. en S. E. A. L. Korver, 30 j.; J. H. C. Heijse, 24 j. en Jonkvrouwe P. M. Boögaart, 22 j.; W. de Voogd, 24 j. en A. Boone, 26 j. Geboren: Pieternella Johanna, d. v. A. Steijn en Jac. Poppe. Middelburg, 7 October. 1926. Aanvoer op de graanmarkt ruim. Tar we f 13.50—f 14.25, Witte Bonnen onge lezen f 21f 24, gelezen f 28f i29, Kroon- erwten f 16f 24,lange Bruine Boonen ongelezen 16—f 18, gelezen f 19f 20, Ronde Bruine Boonen f 25f 27 en f 31 f32, Maanzaad f44. Boter f O.971/2, part. f 1.071/2) Kipeieren 10, part. 11 ct. Poelje-eieren 6, part. .7, ct. Eendeieren 8, part. 9 ct. per stuk. MIDDELBURG, 6 Oct. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Stok- snijboonen 1925, Snijboonen 812, Stokprinses 18—28, Suikerboonen 12, Spruiten 1118, Spinazie 711, Bakpos- telein 1520, Veldsla 5, Groote Ajuin 2 3, idem kleine 1 cent, alles per K.G.; Bloemkool I 4—10, idem II 13, Kom kommers 36, Boerekool 1, Savoije kool 24, Roode Kool 13, Witte Kool 1, Andijvie 0,51, Sla 0,51 cent, alles per stuk; Peen 13, Prei 37, Karoten 23, Selderij 0,51, Rammenas 12, Rapen 14 cent, alles per bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond' van 8 Oct.: Zwakke tot matigel Zuidelijke tot Z.W1- wind, half fot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur, iets koe ler overdag. Ondertrouwd 1 DIRK ADRIAAN ORANJE en ADRIANA CORNELIA BUIJSE, Huwelijksbevestiging in de Geref Kerk te Goes, op Donderdag 21 October as., door den Weleerw. Heer Ds. R. J. v. d. Veen. Goes, 7 Oct. 1926. Heden overleed zaeht en kalm onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej, ADRIANA VAN STRIEN, Wed. S. Noteboom, in den ouderdom van 66 jaar en 11 maanden. Namens de Familie: J. M. NOTEBOOM. Kloetinge, 7 Oct. 1926. GOES. 's avonds 8 uur. Een avoad van ernet en luim, humor en vroolijkheid door De Zanger van Vlaanderen en van den Nederlandschen Stam. Toegang ffl.plus rechten. Leerlingen van Middelbare Scholen kunnen kaarten bekomen ad f 0.50. Kaar ten verkoop en plaatsbespreking vanaf beden aan de Concertzaal. Zingende menschen, gelukkige menschen De ondergeteekende heeft de eer zijne clientèle te berichten, dat hij sedert 1 October 1926 heeft opgehouden zaken te doen. De door hem gedreven zaak in Wijnen en Gedistilleerd onder de Firma WATERLANDER DE STOPPELAAR, opgericht in 1765, zal door anderen onder de technische leiding van den Heer welke sedert tal van jaren in den wijnhandel is werkzaam geweest, worden voortgezet. Met dank voor het gedurende een reeks van jaren genoten ver trouwen beveelt hij zijn opvolgers aan. Hoogachtend, A. K. DRONKERS. Middelburg, den 6 October 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3