Onderwijs. Beaeifi lews. Telegram* Allerlei. Opedsra ïertopiop h tepacliiinp MiMeta Burgerlijke Stand. Wetenschap en Kunst. Land- eu Tuinbouw, Aanbestedingen. Hij. schetste Ds Scholte als plichtsgetrouw, hartelijk en ijverig predikant, zoowel in de gemeente als in den ring. Ook mevr- Scholte dankte hij voor alles, wat zij voor goeds had' verricht. Op zijn ver zoek zong de gemeente den vertrekkenden leieraar toe Gez. 224 vers 1- 'Met enkele woorden dankte ds Scholte voor het ge sprokene. Dei kerk was overvol- Do kleine schooltjes. In de- vergadering van „Volksonderwijs" kwam aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur, waarbij aan dat bestuur werd opgedragen al die middelen aan te wenden, die er toe kunnen strekken, dat op de tegenwoordige •één- en tweemansscholen voor gewoon lager onderwijs het aantal leerkrachten voor reke ning van het Rijk bepaald worde, op twee zoodra het leerlingen-tal 33, en op drie, zoo dra dit 73 bedraagt. Dit voorstel vond van verschillende zijden bestrijding. Uit de vergadering kwam het denkbeeld dit voorstel in te trekken en aan het hoofdbestuur op te dragen onverzwakt de actie voort te zetten tot handhaving van art. 20 van de wet van 1920. Een motie in dien geest werd ingediend door Utrecht. Na eenige bespreking werd het voorstel voor het hoofdbestuur, evenals de motie aan genomen. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor cand. ex. wis- en natuurkunde dhr H. de Jager. Ongelukken. Zaterdagmiddag is de 60-jarige It., die in zijn boomgaard in de buurtschap Haerst bij Zwolle bezig was met peren-plukken, door het breken van een tak uit een boom gevallen. De man was onmid dellijk dood. Zondagochtend is onder Nieuw Helvoet juffrouw R. van Hellevoetsluis, per fiets onder een voor een melkwagen gespan nen paard geraakt. In hoogst zorgwekkenden toestand werd de vrouw opgenomen en naar een ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Té Heurne is Zaterdag de 87-jarige landbouwer V. door een- ongelukkig toeval te water ge raakt en verdronken. De heer L. uit Borne, die het vorige jaar naar Afrika is vertrok ken om op de olifantenjacht te gaan, is daar door een olifant gedood. Te Velp kwamen op een hoek van een straat twee wielrijders met elkaar in botsing.. Juist kwam een auto bus aan', die niet meer tijdig kon remmen met het droevige gevolg, dat de 17-jarige B. overreden werd. Hij werd met in- en uit wendige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar zijn toestand zorge lijk -ffileek. Zondagavond reed de motor- wielrijder A. Knoop, uit Breukelen, die een duo-zitter achter zich had, pardoes tegen de eluitboomen van een spoorweg bij Amster dam op. Het motorrwiel sloeg over den kop. De heer K. en zijn metgezel maakten een lee- lijken smak; zij verloren het bewustzijn en werden vervoerd naar het gasthuis. Knoop is later aan de gevolgen van zijn val over leden. V re e m d sterfgeval. Te Hoorn is een tweeling, vier maanden oud, plotseling ■overleden, 's Avonds waren de kinderen naar het scheen nog gezond en 's morgens lagen ze dood in hun bedje. Naar de oorzaak van den dood wordt een justitieel onderzoek in gesteld. Er gaan- geruchten, dat de kinderen ondeugdelijke pap hebben gebruikt. Het autobus ongeluk bij Schoon hoven. Wat het autobusongeluk bg Schoonhoven Éetreft, de politie heeft aan wijzingen gekregen dat de bus te zwaar belast was, daar uit verschillende verklaringen blijkt, dat er meer passagiers in hadden plaats ge nomen, dan was toegelaten. De weg waarop het ongeval gebeurde is er een, waarop ver boden is het verkeer met automobielen, die een eigengewicht hebben, zwaarder dan 1700 kilogram. De in beslag genomen bus zal dan ook gewogen worden om na te kunnen gaan of de ondernemers soms zonder vergunning van Ged .Staten gereden hebben met een bus, die zwaarder is dan 1700 kilogram. Groote brand te Rotterdam. Zaterdag werd te Rotterdam brand ontdekt in de papierberg- en werkplaats van het Legier' des Heils, welk twee verdiepingen hoog pand deel uitmaakt van een groot complex gebou wen', dat eigendom is van de gemeente en ge legen is op den hoek van den Schiedamschen Dijk, Vasteland en Baan. In dit voormalig Armhuis is thans mede gevestigd een a£- deeling van de Academie voor Beeldende Kunsten, terwijl er ook „Gemeentewerken" een schilders- en timmermanswerkplaats gevestigd hadden. Een 5-tal werklieden van het Leger des Heils had den ganschen morgen gewerkt in de bergplaats en daarbij' niet gerookt. Plot seling bemerkte een hunner, dat in een hoek brand was ontstaan in een partij: boutwol. Zij .waarschuwden onmiddellijk de brandweer, doch in enkele minuten greep het vuur zoo snel om zich heen, dat, toen de brandweer arriveerde, het gebouw reeds van onder tot boven lustig brandde. .De enorme voorraad papier, lompen en bout leverde een gretig voedsel aan de vlammen Wat d© .eigenlijke oorzaak van dezen geweldigen brand is ge weest, kon nog niet worden vastgesteld. De schade, die ongeveer 50.000 gulden beloopt, wordt door assurantie gedekt. Aanranding. De 18-jarige timmer man N. te Rotterdam begaf zich Zaterdag avond laat via de Kortékade naar zijn woning. Plotseling zag hij: een ongeveer 30-jarigen toan uit een boschje aan genoemde kade te voorschijn komen, en op hem afspringen. Hij: machte van hem zijn geld en sieraden. De aanrander trad zeer brutaal op. N. floot zijn hond en het dier vloog den aanrander naar de keel. De man wist zich eerst los te ruk ken, doch de hond gaf geen kamp en beet den man in beide armen, zoodat hij bloe dend verwond werd. N. wist zich daarbij van zijn aanrander te bevrijden en hem een pak slaag toe te dienen. De onbekende nam daarop de vlucht en is tot nog toe niet opgespoord. Lafaards. Zondagavond ongeveer 10 uur wandelden twee dames' in gezelschap van een heer op den Amstelveenscheweg, on der Amstelveen, toen met zeer groote snelheid en verblindende koplichten een groote open auto naderde, waarin een half dozijn man nen zaten .Vermoedelijk was y hun aandacht op de dames gevallen de heer was n.l. om, het verblindende licht te ontwijken achter de hoornen' gaan loopen want genaderd zijnde stond de auto plotseling met een ruk stil en begon snel in de richting der dames ach teruit te rijden, en wel op zoodanige wijze, dat verder voortgaan onmogelijk was. Onder wijl werden pogingen aangewend de dames in het voertuig te trekken. Toen zij echter den begeleider ontdekten en een naderende auto, 'namen de helden hals over kop de vlucht. Daar de achterlichten gedoofd waren kon geen nummer worden geconstateerd. De zwendel der express Rank. De politie beeft, zooals wij' reeds tort meld den, Zaterdag een zvvendel-affaire ontdekt, welke door de wijze waarop het publiek bedrogen werd, levendig doet denken aan do beruchte praktijken van wijlen Willem Broek- huys. Honderd duizend coupons, welke gereed la gen de wereld te worden ingezonden, zijn in beslag genomen .Omtrent deze zwendel-affaire het volgende: De Express Bank, gevestigd te Schiedam, in de Emr^gstraat 28, gedreven door wed. B., is in Juli van dit jaar begonnen met de uitgifte van z.g.n. P. N. C.-ooupons, welke a een kwartje het stuk uitsluitend per 2 stuks, of veelvouden daarvan bij diverse agen ten in den lande verkrijgbaar werden gesteld. Deze coupons waren geldig voor een premienummer-oombinatie-systeem, dat in het kort hierop neer kwam De nummers van drie gekochte coupons, die volgens het prospectus tot hoogstens 5000 lie pen, moesten door den houder bij' elkaar wor den opgeteld. Het alsdan verkregen' getal ton men vergelijken met een uitkeeringslijst, welke bij, de coupons gratis verkrijgbaar was en waarop getalle vermeld stonden, welke recht gaven op prijzen van f 10000, f 7500, f 5000, f 4000 enz., afgaande tot f 2.50, in totaal tot een bedrag van 57.000 gulden. Men had dus kans, door het koopen van 4 coupons voor het luttele bedrag van één gulden ,een hoogen prijs te winnen. Voor hem, die even nadacht was het over duidelijk, dat, indien de zaak eerlijk was, een dergelijke regeling onmogelijk zou zijn. Im mers de bankhouders ontvingen hoogstens 5000 kwartjes of wel f 1250 (nog afgezien de provisie aan de agenten) en zouden daarvoor 57 mille aan prijzen moeten uitkeeren. Hoewel het dus klaarblijkelijk genoeg: was, dat hier zwendel in het spel moest zijn, wer den de coupons gretig verkocht, niet slechts in Rotterdam, doch ook elders in den lande. In September werd een nieuwe serie num mers uitgegeven en een dezer dagen zou de derde serie de wereld ingaan. Door een listig toegepaste meetkundige reeks, moet de Express Bank het onmogelijk hebben gemaakt, dat door drie samengestelde couponnummers ooit een hooge prijs beschik baar werd. Zij heeft daartoe een aantal num mers achtergehouden, zonder welke het on mogelijk was de waardevolle getallen te ver krijgen. Wel werden af en toe kleine prijzen van f2.50 uitgekeerd, doch de hooge prijzen zijn nimmer aan iemand ten deel gevallen. Er zijn menschen geweest, die tot honderd gulden besteed hebben aan deze vrijwel waar- delooze papiertjes. De centr. recherche te Rotterdam kreeg evenals de Schiedamsche politie den laatsten tijd herhaaldelijk klachten van menschen, die veel geld aan deze bank geofferd hadden, zon der resultaat. Juist door de groote combinatie mogelijkheden, welke een groot aantal cou pons boden, werd het publiek in de verleiding gebracht, steeds nieuwe coupons bij te koo pen, in de hoop op uiteindelijk geluk. Er kwamen in de advertentie-kolommen van som mige bladen zelfs advertenties voor, waarin bepaalde coupons te koop werden gevraagd. .Zaterdag j.l. heeft de Rotterdamsche recherche met de Schiedamsche politie een overval ge daan in het kantoor der Bank. De geheel© serie C., die voor verzending gereed lag en 'volgens een nieuw talstelsel geordend bleek, en 100.000 coupons omvatte, is in beslag genomen. Een- merkwaardig staaltje van handige op lichterij dezer coupon-uitgifte I En van de domheid en gokzucht van het publiek 1 Houtvlot o p ,z e e uiteengesla gen. De poging om een groot vlot van de Oostzee naar de Noordzee te brengen, is met een katastrophe geëindigd. Dit vlot bestond uit telegraafpalen, en was 220 meter lang, 12 meter breed en 6 meter hoog en was! op weg van Finland naar Amsterdam. De reis ging goed, totdat het gevaarte in de buurt van; de Friesche eilanden kwam. Ongeveer 16 mijlen' van Norderney stortte het in elkaar, zoodat er thans een geweldig aantal palen op Norderney en de andere Noordzee-eilanden aandrijven. Een deel van het vlot is door vischtreilers in de Noordzee geborgen en naar Bremerhaven gebracht. Het andere gedeelte zal intussoben Amsterdam hebben bereikt. Een dergelijk ongeval is ook een vlot over tomen, dat voor eenige jaren op dezelfde wijze van Norsköpihg naar Nederland was gezonden. Dat vlot was toen 150 meter lang, 16 meter breed eri 7 meter hoog. Het kwam toen in een storm, zoodat de helft van het hout verloren ging. Een bankinstelling opgeliciht. Op 30 Aug .van dit jaar werden bij' de Wed. S. Lakenman en Zoon's bank te Enkhuizen door een vreemdeling een tweetal dividend bewijzen ter verzilvering aangeboden van de Fransche en Koloniale Cultuur Mij:., waarop door de Rank f 125 uitbetaald werd. Nader hand bleken deze dividendbewijzen valsch |e zijn. De politie te Enkhuizen heeft zich voor deze zaak in verbinding gesteld met de re cherche te Amsterdam, en deze is er in ge slaagd den oplichter te arresteeren toen hij vorige week te Appingedam eveneens tracht te valsche dividendbewijzen te verzilveren. Bij fouilleering bleek-de man ^een Zeeuwsjhe schipper en een oude bekende van de politie meerdere valsche dividendbewijzen van ver schillende maatschappijen in zijn bezit te hebben. Het vliegongeluk bij Tonbrid- g e. Het vliegtuig dat Zaterdagmiddag biji Ton- bridge, in Kent (Eng.), is verongelukt, was eein Fransch vliegtuig. Allen, die er in zaten, zijn levend verbrand, namelijk: de Fransche vlieger Mallet, zijn mechanicien Boyel en vijf Engelsche passagiers, o.w. drie vrouwen. Het vliegtuig was Zaterdagmiddag om een uur uit Le Rourget vertrokken. De ramp ge beurde omstreeks half vier em het vliegtuig vloog boven Tonbridge -toen men merkte, dat er iets onklaar mee was. Enkele minuten later zag men achter uit het vliegtuig vlam men slaan. Eerst stevende het vliegtuig: in de richting van Hildenborough, maar toen werd de koers veranderd en scheen het op Leigh aan te houden, waar een vliegveld is. Er bleven vlammen uit slaan, en toen het boven Southwood was, zag men een van de vleugels vlam vatten. Daarna maakte liet vliegtuig een duikeling en plofte het als een steen op een akker bij! een boerderij neer. Dadelijk was het een en al vlammen. Menschen van de boer derij: snelden toe, om te trachten hulp te ver- leenen, maar de hitte was zoo hevig, dat zij: er niet nabij of omtrent konden tomen. Een vrouw in een zijden japon die later uit den vuurpoel getrokken werd, was met brandwonden overdekt en al dood. De overige menschen waren onherkenbare verkoolde lij ken, toen men hen vond. Het vliegtuig was een Blériot met' vier motors, van hetzelfde type dat eenige weken geleden bijl Ashford gevallen is, toen drie menschen het leven verloren na een botsing met een hooiberg in regen en mist. Het nieuwe ongeluk maakt het weaschelijk een onderzoek in te stellen naar de beveili gingsmaatregelen. Nadat het ernstige ongeluk met een' Engelsch vliegtuig te Croyden op den dag voor Kerstmis in 1924 gebeurd was (dat kort na zijn vertrek ook brandend neer stortte) verklaarde men, dat de Fransche passagiersvliegtuigen alle voorzien waren van een automatisch bluschtoestel voor benzine brand, zoo voortreffelijk werkende, dat het vrijwel onmogelijk was, dat het zou wei geren, onverschillig of er voor of na een neerstorting brand uitbrak. Typhus. Uit Breda meldt menDe jongste berichten luiden wederom minder gun stig. In Breda kwamen er sinds Zaterdag weer enkele nieuwe gevallen bij, waarvan ech ter vermoed wordt, dat het gevallen van para- typhus zijn. In Princenhage kwamen sinds Zaterdag vier nieuwe gevallen voor, zoodat het aantal patiënten in Princenhage alleen tot 31, en in Breda en omliggende gemeenten tot 80 gestegen is. B. en W. maken bekend, dat vandaag met inenten zal begonnen worden. Alle bals zjjn verboden. De te Eindhoven aangehou den D ui t s ch e r. Uit Eisenach is bij de politie te Leiden bericht ontvangen, dat de 26-jarige Duitscher R. M., die te Eindhoven is gearresteerd als verdacht van inbraak ten stadhuize te Leiden, tot een internationale inbrekersbende behoort. Ernstige brand. Te Semarang is een fcapokgoedang afgebrand waarbij' negen koelies gedood 'en negen zeer ernstig gewond werden. Dranksmo'kkelarü aan de Ame>- rikaansche kust. Amerikaansche kust wachters hebben' op 2 dezer een Britschen. stoomtreiler gepakt, die een lading aan boord had van 2000 kisten met alkoholiscihe dran ken. De aanhouding geschiedde op het oogen- blik, dat de smokkelaars bezig waren de lading te ontschepen in een baai aan de kust van New-Jersey. De bemanning nam cj© vlucht, toen de .kustwachters op het too- neel verschenen. Er waren toen al 1000 kisten ontscheept. Tweelingen. Te Stevenage (Eng.), is 69 jaar oud de strooper Ebenezer Albert. Fox overleden. Hij had een tweelingbroer, die zoo absoluut op hem geleek, dat het twee tal er een bepaald systeem op had ontwik keld. Als er een betrapt werd op stroopen of ervan verdacht werd, zei hü: altijd maar, dat de ander het gedaan had. Dat gaf veel last en zorg aan de politie, de koddebeiers en de landeigenaren. Toch liepen de tweelin gen dikwijls .tegen de lamp. De een had iets meer dan honderd, de ander bijna honderd veroordeelingen te zijnen laste. Zij waren zoo gevreesd, dat een landeigenares een der tweelingen een pond sterling per week en nog een koppel fazanten bovendien aanbood wan neer hij' in den jachttijd van haar terrein wilde blijven. De strooper nam het aan en hield woord; maar stuurde zijn broer omi 't werk voor hem op te knappen. Ongewone warmte. Het was gis termiddag om 2 uur te Glasgow 72 graden, in deh schaduw en 104 graden in de zon. Alle warmterecords voor October zijn door deze. cijfers' geslagen. Een slang ontsnapt. De heer Hedges en lady Brown zijn gisteren in den Londenschen dierentuin gearriveerd met een collectie slangen, hagedissen en ander krui pend gedierte, door hen in centraal Amerika bijeengebracht. Bij het uitpakken der kisten bleek, dat een groote boa-constrictor van bijna 5 meter lengte kans had gezien, zijh kist te verlaten'. Het dier werd in een goederen- loods, waar de kisten na hun aankomst wa ren heengebracht, teruggevonden. Hedges wierp het een wit laken over den kop en wist hem toen in een kooi te krijgen, waarin, hij' naar den dierentuin werd vervoerd. Overstroomingsramp in Illi nois. Uit Springfield (Illinois) wordt gemeld, dat een catastrophale overstrooming het mid den-Westen van de Vereenigde Staten heeft geteisterd, als gevolg van zes dijkdoorbraken. Duizenden gezinnen zijn hierdoor dakloos ge worden', terwijl de spoorwegverbindingen ver broken zijn. Verscheidene plaatsen zijn geïso leerd. Het land is over oen groote uitgestrekt heid overstroomd, waarbij de oogsten vernield werden. Persoonlijke ongelukken worden niet gemeld. De materiëele schade is echter zeer groot en loopt in de millioenen dollars. Te Barestown (Illinois) is de (oestand het meest kritiek. Het geheel industrie-district is daar door het water geteisterd. Patrouilles militairen doorkruisen de straten om de ver laten huizen te bewaren en zoodoende roof te voorkomen. Het water stijgt nog snel. Spoorwegbeambten gestikt in een tunnel. Tengevolge van bijzondere atmosferische omstandigheden, was de rook afvoer in de Rickin-tunnol gistermorgen der mate belemmerd, dat het personeel van een goederentrein bedwelmd werd. De trein stond midden in den tunnel stil. De hulppogingen, van een naburig station uit ondernomen, moes ten opgegeven worden, omdat het personeel, ofschoon het van zuurstofapparaten was voor zien, op zijn beurt dreigde bedwelmd te raken. Negen spoorwegbeambten zijn gestikt. W,eer een treinaanslag. Vrijdag avond werd bij: het station Burgtann in den Opperpalts door een spoorweg-beambte op de rails een zware steen gevonden, dien hij! •nog juist voor het passeeren van den snel trein NeurenbergPassau. ton verwijderen. De daders, een knecht en twee dienstboden uit de omgeving werden in hechtenis genomen. MAASTRICHT. V.D. Heden is door <Ie Rechtbank alhier A. M., tegen wien we gens doodslag met voorbedachten rade, gepleegd op een vrouw te Spekholzer- jheide, levenslange gevangenisstraf was ge- ëischt, veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf. 1 j I BERN. V. D. Het spoorwegverkeer in den Rickentunnel is hedenmorgen hervat. De directeur-generaal en de president van den Raad van Beheer der Spoorwegen zijn Idioor den tunnel gereden. (Men zie onder Gemengde Berichten, in dit nr.) ROME. V.D. Het seismografisch insti tuut te Faenza, in Noord-Italië, registreer de gisteravond een hevige aardbeving, ver moedelijk op 10.000 K.M. afstand. HAMBURG. V.D. De vakvereenigingen hebben de arbeiders opgeroepen zoo spoe dig .mogelijk het werk in de havens te hervatten. Hedenmorgen heeft een groot aantal stakers het werk hervat. HANNOVER. V.D. Het aantal typhus- patiënten bedroeg heden 1676, het aan tal sterfgevallen 185. Sinds gisteren kon den 28 patiënten ontslagen worden'. LONDEN. V. D. De Belgische minister van financiën is weer naar Brussel ver trokken. De .gouverneur der Nationale Bank is nog te Londen gebleven, ten einde verdere onderhandelingen met de Engelsche harik te voeren. Beiden waren over de behaalde resultaten tevreden. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Oct., 2.45 u. Berlijn 59.47—59.51. Brussel 6.786.81. Parijs 7.057.09. - j Londen 12.115/s12.12. New-York 2.495/8—2.50. 't IC o n uitkomen. „Mijn zoon schrijft heel wat", zeide de vader met trots, „en wat hiji schrijft wordt door vele menschen met belangstelling gelezen". „Schrijft hij da nartikelen voor een humo ristisch tijdschrift?" vroeg men hem. „Neen, menukaarten", was het antwoord. Op den vulcaan. Gids (tot echt paar, dat den' vuurspuwenden berg beklimt): „Deze vulcaan is slechts slapend. Elk oogen- blik kunnen de explosies opnieuw beginnen". Het jonge vrouwtje: „O, Albert, gooi toch dadelijk die sigaret weg:!" W,at te begrijpen is. Jantje komt bij den drogist insectenpoeder halen ter ver delging voor zekere soort lastige diertjes. „Voor hoeveel vraagt de drogist. „Weet ik niet heb ze niet geteld", luidt het antwoord. Oct. 6 Ellewoutsdijk, bouw- en weiland, Beth. 6 Goes, vendutie, de Kok. 8 Zoutelande, bouw- en weiland, Loeff. 8 Domburg, timmermansinventaris, i houtwaren, de Neelinig. 9 Biggekerke, café's, hofsteedje, bosch, wei- en bouwland, Loeff. 13 Wemeldinge,huis, schuur, enz., tuin en erf op erfpacht, Kram. 13 |Wemeldinge, meubilair, Kratni 13 't Zand, onroerende goederen, Blaupot ten Cate. 21 Goes, hofstede en weiland, Pilaar. 22 Heinkenszand, hofstede, Pilaar. 23 Arnemuiden, woonhuis pret erf (sme- i derij), Beth. Oct. 15 Geërsdijk, houwen Ned'. Herv. kerk- j gebouwtje, Arcli. Verburg. 21 Middelburg, besiorten onderzeeschen oever a. d. Westwatering, Polder Walcheren. Goes, 5 October 1926. Aanvoer tamelijkhandel gewoon. Nieu we Tarwe f 13.50f 14.75, Goudgerst f 10.75f 11.25, Haver f9.50, Kookerw- ten .f 15f 19, Kroonerwten f 15f 23.50, Bruine Boonen f 15f 17.50, Maanzaad f41f45, Mosterdzaad f25.50f30. Aanvoer boter 500 pond. Prijs per K.G. fl.90. Per pond f0.95, Aan particulieren verkocht f 1.05. Fabrieksboter aanvoer 60 pond en verkocht voor JE 1.10 per pond. Eieren per 100 stuks f S.70, Per 25 st. f 2.171/2, Per stuk aan part. 10 cent. Eendeieren 6 ct., poelje-eieren 6 ct. V.P.Z. Aanvoer 9300. Prijs f9 per 100 stuks. MIDDELBURG, 4 Oct. 1926. Snij boonen 8— 23, Stokprinses 1529, Wagenaars 67, Veld sla 4, Bakpostelein 1921, Groote ajuin 3 4, Kleine id. 1, Spruiten 1220, Tomaten 5 6, Blauwe Druiven 6167, Spinazie 3 10 ct, alle.s per K.G. Savoye kool 14, Roode kool 23, Bloemkool I 415, id. II 1—3, Komkommers I 57, id. II 13, Sla 0,5 I, Andijvie 0.51, Witte kool 1, Meloenen 2030, Perzik 1315 ct., alles per stuk. Peen 15, Prei 36, Kroten 23, Rapen 15, Rammenas 12, Selderie 0,52, Peter selie 1 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 4 October 1926. Br. Clair- geau 1415, Br. Antoinette 12, Br. d'Arem- berg 1016, Conseillar h la Cour 815, Sol dat Laboureur 1518, Williauf Duchesse 13 16, Nouveau Poiteau 811, Marsepijn 8 II, Chaumontelle 13, Br. Diel 8, Gieser Wilde man' 712, Keizer Wilhelm 8, President Roo sevelt 9, Maagdepeer 14, Herfstjutten 19, Due, de Brabant 8, Keswick 14, Transparant de Croncel 15, Goudreinet 1621, Ganzebout 11, Landsbergerreinet 18, Groningerkroon 18, Blomzoet 1819, 'Oranjeroinet 17, Bismarck 12, Grauwzoet 18, Bramen 1415, Uien 3 4, Spinazie 211,5, Spruiten 15—18, Prin- cessen 2027, Wagenaars 814, Snijboonen 1426, Tomaten 58 ct., alles per K.G. Boerekool 2, Roode kool 34, Savoye kool 2,56, Bloemkool 717, Komkommers 37 ct., alles per stuk. Selderie 0,53, Prei 5 7, Peeën 3,54,5, Kroten 24, Ramme nas 23, Rapen 25 ct., alles per stuk. Veldsla 3132, Andijvie 1976, Kervel 7 13, Pieterselie 1012, Zuring 78, Sla 1884 ct., alles per kist. GOES. Geboren: Tannetje Maria, doch ter van Benjamin Kole en van Tannetje Ruijsaard. 1 1 i i l i Over de maand Sept. a SEROOSKERKE (W.). Geboren: 3, Leunis, z. v. Christiaan Geerse en Tannetje de Rijke; 8, Neeltje en Piet©mella, d. v. Pieter Melis en> Neeltje Melis. NISSE. Gehuwd22, Leendert van den Boomgaard, 25 j. jm. te Kloetinge en Jacob® lloogesteger, 22 j. jd. te Nisse; Adriaan Aart Markusse, 19 j. jm. te Kortgene en Maria Tona Reijnhoudt, 19 j. jd. te Nisse. Geboren; 2, Henderica Marthina, d. v. Pie ter van de Guchte en Adriana Meijlaard. Overleden: 11, Mar. Mol, 77 j., wedn. v. Cornelia Mol. N.- EN ST.-JOOSLAND. Huw..voltr.: 29, C. Janse, jm. 25 j. en M. Janse, jd. 23 j. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond' van 6 Oct.: Zwakke tot ma'tigei Oostenwind, helder tot licht bewolkt, droog weier, koeler des nachts, overdag weiinig of geen Verande ring van temperatuur. Inenting van kinderen tegen tuberculose. In de laatste vergadering; van het te Reims gehouden congres van sociale hy giëne heeft professor Calmette gezegd, dat .in Frankrijk gedurende 2 jaar 14,635 kinderen tegen tuberculose zijn ingeënt zonder eenig nadeel, want het procédé is volkomen onschadelijk; 1210 werden lan ger dan een jaar geleden gevaccineerd, van wie 291 van tuberculeuze moeders, van wié ze niet gescheiden werden. Zon der inenting zou de mortaliteit door tu berculose voor deze groep van het eerste jaar af op zijn minst 25 procent zijn Igeweest. De inenting1 heeft' ze herleid tot een fractie. In alle landen begint men deze methode toe te passen. Coöperatie „Eiland Walcheren.'* (Slot Jaarvergadering.) De voorzitter herdacht met een enkel woord 't overleden bestuurslid, den heer P. Ton, die zijn krachten en gaven steeds aan de vereeniging gegeven heeft, en wiens nagedachtenis in dankbare herin nering zal worden gehouden. Het bestuurslid de heer P. Franke, werd als zoodanig herkozen. De heer L. Maas, uit Vrouwepolder, en L. Barent- se werden als commissarissen herkozen. 'Het aftredende lid der commissie van advies de heer Tj. B. G. Kielstra, deelde voorts mede, wegens vertrek uit de pro vincie voor ëen herbenoeming te be danken. De voorzitter dankte hem in welgekozen woorden voor zijn medewer king en steun aan de vereeniging eir

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3