Land- es TninMw. SecMszafcen. voort en Willem van Kassei, vroeger houder van het kantoor voor Credieten en Hypotheken, Claes de Vrieselaan 19 te R'dam, tegen welk kantoor reeds meer malen werd gewaarschuwd. Het Provinciaal Watersnood Co mité in Zeeland heeft zijn taak ten op zichte van de leniging van nood en schade, veroorzaakt door den abnorma- len hoogen waterstand van den vorigen winter, beëindigd. In totaal werd aan giften' ontvangen voor Zeeland f 9291.051/2- Aan voorziening in onmiddellijken nood werd uitgegeven f 1000. Aan schadevergoedingen teBosch- kapelle f3723.40; Stoppeldijk f2009.50; Graauw- f407; Hengstdijk f435.50; Osse- nisse f413; Axel f 124.50; Hoek f42; Hontenisse f60; Biervliet f110. Aan on kosten f 55.45. Totaal uitgegeven f 8380.35. Het saldo blijft in kas bij1 het Provinciaal Comité. Benoemd tot telefoniste 2e kl. bij den Interlocalen dienst de leerling-tele foniste E. M. Westplafe van het post- en (telegraafkantoor t© Goes, zulks met in gang van 19 October a.s- Middelburg. Aan den heer J. F. Listing, in dienst bij de N. V. Houthandel v.h. G. Alberts Lz. en Co., alhier, is verleend de bronzen medaille in de orde van Oranje Nassau. De le Luitenants Hendriksz en de Roos en de Sergeant v. d. Gruyter, al hier, zijn aangewezen voor het volgen van een cursus aan de Stormschool te 's-Gravenhage; en le Luitenant Lentz en Sergeant van der Does, beiden van 14e R. I., zijn aangewezen voor het volgen van een mitrailleur-cursus M 18 te 's-Gra venhage en in de Legerplaats bij Olde- broek (M. C.) Kloetlnge. Niet zuster Hubelma, maar ZusteT Abeisma vah 't Ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam is benoemd als Wijkverpleegster voor Kloetinge, 's Gra venpolder en 'sH. Abtskerke- Zij zal 2 Nov. haar werk beginnen. De totale uitslag der seriewedstrijden uitgeschreven door de Korfbalclub „Elto" alhier, welke j.l- Zaterdag zijn afgespeeld is als volgt: „Voltas" Goes„„Vios" Middelburg 2 —1; „D.O-S." Middelburg—„V.Ö.B." 's Gravenpolder 20; „Zeelandia I" Hansweiert„Elto II" Kloetinge 81; „Elto I" Kloefingei„Zeelandia II" Hans. weert 70; „Rapide" Axel„L.O.V." Middelburg 10; „Volharding" Ierseke „Togo" Krabbendijkei, winnaar „Volhar ding" door het niet opkomen van „Togo". Door bovenvermelde verliezers zijn door •elk 10 strafworpen genomen, bij wijze van verliezersronde. Aantal doelpunten: „Zeelandia II" 4, „Elto II" 3, „L.O-V." 2, „Vios" I, „V.D.B." 1. Voorts zijn nog gespeeld: „D.O-S." „Volharding" 11, winnaar „Volharding" door het nemen van strafworpen. „Volhar ding" 4 punten, „D.O.S." 3 punten. „Zee landia I"„Voltas" 4—2; „Zeelandia I" „Elto I" 2—1: „Voltas"—„D.O.S," 2-0; „Elto 1"„Volharding" 3—0. le pr. „Zeelandia I", 2e pr- „Elto I", 3e pr. „Volharding", 4e pr. „Voltas", 5e 'pr. „Rapide" door loting, 60 pr. „D.O.S.", 7e pr. „ZeielandiaJ II", 8e „Elto II". 's H. Abtskerke. In d© raadsvergadering van Zaterdagmiddag was zonder kennis geving afwezig de heer Vermue. Ingeko men is antwoord van Ged. Staten op eeni- ge dezerzijds gestelde vragen inzake de electrificatie der gemeente. Wordt besloten in de volgende vergadering deze zaak aan de ordei te stellen. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier Hondenbelasting met 4 honden. Aan 2 personen wordt op ver zoek 4/2 jaar afschrijving van Hondenbei- lasfing verleend. Vastgesteld wordt een wijziging der begrootinig 1926. Vervolgens woidt behandeld, de gemeentebegrooting 1927, die onveranderd wordt vastge steld, zooals zij door B. en W- is in gediend1 in ontvang en uitgaaf op f 16595.38V2- Bij de inkomsten bepleit de heer Braam de wenschelijkheidl opcenten op de vermogensbelasting te heffen. Wordt goedgevonden dat B. en Wi- dit nader zullen onderzoeken. Na eenige discussie wordt besloten zieh tot Ged. Staten te wenden met verzoek om inlichtingen, waarom geen antwoord is ontvangen op deizerzijds schrijven in zake de regeling der jaarwedden van gemeenteambtenaren, nu uit een juist ver. schenen kennisgeving blijkt., dat de jaar wedde van burgemeester, secretaris, ont vanger en wethouders juist is vastgesteld zooals dit college dat in Mei j.l. wenschte. Daarna sluiting. Hoedekenskerke. De typhusgevallen al hier zijn met één vermeerderd. Eén der kinderen van den keetbaas is nu ook door deze ziekte aangetast. Kortgene. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris in het arrondissement Mid delburg ter standplaats Kortgene dhr J. C. Mathijs, cand.-notaris te Leiden. Cadzand. In de laatst gehouden Raads vergadering werd vastgesteld de begroo ting voor 1927 op f36352.60 in ontvang sten en uitgaven met een post van f 1074.60 voor onvoorziene uitgaven. De besprekingen over bet al of niet bouwen van een toren, dat wenschelijk zal wor den, wanneer de restauratie van het oude kerkgebouw definitief tot stand komt, leid den tot geen beslissing en zullen daar om in een volgende vergadering hervat •worden. Bij de rondvraag werd gewezen op de met 3 October a.s- in werking tredende dienstregeling van de train; het wordt als een groot ongemak gevoeld1, daf op de laatste boot geen tram aan sluit in de richting Cadzand. Er zal ge tracht worden hierin verandering te krij gen. 1 Coöp. Landbouwver. „Eiland Walcheren", In de Zaterdag j.l. in het Militair Te huis gehouden vergadering van de Ooöp. Landbouwvereen. „Eiland Walcheren", weid het jaarverslag van den secretaris, dhr Jac. Kasse, uitgebracht, waarin wordt gemeld, dat besloten werd aan de Dorps vereienigingen 20 pet. boven de genoten reductie in het boekjaar 19241925 uit te heer en. Besloten werd ook tot den bouw van een nieuw kantoor en achtte men den tijd gekomen daairvoor grond te koopen en de cijns betreffende het pakhuis af te koopen. Verder wordt er op gewezen, dat voor aankoop van zaai- en poot goed veel overleg wordt; geëischt en dat om hierin te slagen steun der deden onont beerlijk is. Voor den omvang der zaken verwijst de secretaris naar het verslag van den directeur, en brengt dank voor den steun van velen ondervonden, en voor de wijze, waarop door directeur en verder personeel wordt gewerkt. Ten slotte herinnert de secretaris eï aan dat dit verslag het tiende is. De coöperatie werd 24 Juni 1916 opgericht onder leiding van den heer Zwagerman, waarbij deze o.a. de hoop uitsprak, dat zij zich voorspoedig zou ontwikkelen tot een gezonde, krachtige organisatie. Deze wensch is vervuld, en het doel daarmede beoogd, bereikt; te meer van waarde, daar sinds dien tijd de verkleining der bedrijven aanmerkelijk is toegenomen, zoomede: de verscheidenheid der benoo- digde meststoffen; zoodat het vroegere systeem van aankoop door der Dorpsver- eenigingen, nog minder dan toen zou vol doen. Elk jaarverslag gaf vooruitgang aan; en het bestuur en de commissie van toezicht, waarin weinig verordening kwam, ziet met voldoening dat het coöperatiegebouw geworden is een ver- eenigingspunt voor geheel Walcheren, waar wekelijks zoovelen elkander vriend schappelijk ontmoeten, hetgeen zeker hij- draagt tot voordeel en verheffing van het Vereenigingsleven. Het verslag van den directeur, den heer J. Philipse, loopende van 1 Juni 1925 tot 31 Mei 1926, meldt, dat evenals verleden jaar een contract loopt voor de' levering van suikerbieten, doch de uitzaaiing zeer zeker tengevolge van de laige suikerprijzen minder is. Het schadelijke overzalaien kwam dit jaar minder voor dan verleden jaar. De omzet van voederartikelen, zaai en pootgoed, bedroeg 1.463.506 k.g. met een bedrag van f 187.851.25, tegen 1.406.774 en f 198.342.28 in het vorige boekjaar. De omzet van meststoffen en bestrijdingsartikelen voor plantenziekten was 3.046-592 k.g. met een bedrag van f211.423.54 tegen 3.182.707 k.g. en f221.463.81 in 1924—1925. De onkostenrekening wijst aan f 3769.34 terwijl aan de dorpsvereen. f 2383.71 werd gerestitueerd. In het begin van het boekjaar was de prijs van dei maïs en gerst zeer hoog, doch daalde daarna geregeld tot Januari toen b.v. de Donaumais zelfs tot een laag peil daalde1. In de wintermaanden! schommelde de prijs, doch was niet hoog te noemen, de afname van muis was iets hooger dan verleden jaar, zoomede van gerst. De verkoop van lijnkoek was bijna gelijk aan dia van verleden jaar, terwijl grondnofenkoek en Soyameel beduidend hooger was. Zeker tengevolge van den hoogeren prijs en ten slotte dat de goede soort van erwten niet meer werd aan gevoerd daalde de omzet hiervan. De om zet van de- andere artikelen bleef zoo wat gelijk. In totaal is dei omzet van voeder artikelen grooter doch dat der meststof fen kleiner dan verleden jaar. De prijs van de voederartikelen per 100 K.G- was beduidend lager en ook de prijs van chili, zwavelzure1 ammoniak en super, wat mede helpt om de pro ductiekosten op de boerderij lager te doen zijn. De verlies en winstrekening wijst een eindcijfer aan van f23.001.21, met een goed slot van f2845.28, nadat was af geschreven op gehouwen f 3500, en bij- geschreven op Fonds welvaart leden f200 en vernieuwingsfonds f3000- Ziekte in de karwij. Uit Tholen wordt gemeld, dat dit sei zoen in de karwij akkers een groot aantal1 zieke planten voorkomen, die zelfs reeds noopten tot omploegen van sommige vel den. Vooral op St. Philipsland en Tholen benevens West-Brabant in eenigszins mindere mate komt het verschijnsel' voor, dat volgens deskundigen zou ver oorzaakt zijn door het optreden van luizen op jje planten. Coöperatieve varkensverkoop. Te Apeldoorn is een vergadering van landbouw- en coöperatieve aankoopver- eenigingen gehouden ter bespreking vah een meer rendabel en verkoop van slacht- varkens; 23 vereenigingen en corporaties van de Veluwe verklaarden met de voor stellen accoord te gaan. De Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922. In artikel 106 dezer wet is bepaald, dat de administratiekosten, welke voor de Bijksverzekeringsbank verbonden zijn aan de uitvoering van de in deze wet geregelde verzekering door bedrijfsvereenigingen, tot ten hoogste f 25.000 over een kalenderjaar ten laste der bedrijfsvereenigingen komen. Dit maximum is bij lange na niet toerei kend gebleken om de administratiekosten te dekken, welke volgens de Bijksverzeke ringsbank ten laste der bedrijfsvereenigin gen behooren te worden gebracht. Immers over de beide verstreken boekjaren van het Landbouwongevallenfonds, waarvan de uitkomsten bekend zijn (1 Mei tot 31 Octo ber 1923 en 1 November 1923 tot 31 Oc tober 1924), hebben deze kosten rond f 170.000 meer bedragen dan hetgeen krachtens artikel 106 op de bedrijfsveree nigingen kon worden verhaald. Teneinde daarin te voorzien is onlangs een wetsont werp tot wijziging van de Land- en Tuin bouwongevallenwet ingediend, waarin voorgesteld het maximum tot f 125.000 te verhoogeu. De directie der Centrale Werkgevers Risico-Bank is blijkens een artikel in het Maandblad dezer instelling over deze op lossing slecht te spreken. Zij bestrijdt het ontwerp op de volgende gronden: Krachtens vermeld wetsartikel is bij Koninklijk besluit van 8 November 1924, Staatsblad No. 504, de wijze geregeld, waarop de vorenbedoelde administratie kosten worden vastgesteld. Daarbij zijn deze kosten in drie groepgp. onderschei den, waarvan de eerste groep de kosten betreft van werkzaamheden, welke zoowel geschieden ten behoeve der uitvoering van de land- en tuinhouwongevallenverzeke- ring door de Rijksverzekeringsbank als ten behoeve der uitvoering van die verzekering door bedrijfsvereenigingen (kosten van be vorderen van bedrijfsaangiften, onderzoek inzake staking van bedrijf). De tweede groep betreft de kosten van werkzaamhe den, welke uitsluitend ten behoeve der uit voering van de verzekering door bedrijfs vereenigingen geschieden (kosten van be rekenen en administreeren van de door de bedrijfsvereenigingen te stellen algemeene en bijzondere panden). De laatste groep heeft betrekking op de invoeringskosten der wet (in hoofdzaak ontwerpen van uit voeringsmaatregelen). De eerste groep werkzaamheden behoo ren tot het aan de overheid competeerende toezicht op de naleving en uitvoering van de wet, welke taak in geen enkel opzicht voortvloeit uit, of verband houdt met, het bestaan van bedrijfsvereenigingen. Waar dus de kosten dier werkzaamheden voor de Rijksverzekeringsbank niet verbonden zijn aan de uitvoering van de land- en tuin- bouwongevallenverzekering door bedrijfs vereenigingen, is het K. B. op dit punt derhalve in strijd met het voorschrift van artikel 106 der Land- en Tuinbouwonge vallenwet. Evenmin berust op eenig wetsartikel de regeling van het K. B. ten aanzien van de derde groep van kosten. Met klem wordt opgekomen tegen het nog nooit te voren vertoonde verschijnsel, dat de natuurlijke taak van de ministerieele departementen, bestaande in het concipieeren van alge meene maatregelen van bestuur, wordt af gewenteld op bepaalde groepen van bur gers in stede van door de gezamenlijke be lastingbetalers te worden opgebracht. Reeds volgt uit het vorenstaande, dat het wetsontwerp tot verhooging van de maximum-grens van f 25.000 tot f 125.000 niet aanvaard kan worden. Hierbij komt nog, dat de bedrijfsveree nigingen te eenenmale in onwetendheid verkeeren omtrent de vraag, of en zoo ja, in welke mate, de rijksverzekeringsbank zorg heeft aangewend om het op de be drijfsvereenigingen af te wentelen bedrag zoo laag mogelijk te houden. Ook hier wreekt zich wederom het feit, dat de werk gevers vreemd staan tegenover de maat regelen van het overheidsorgaan ten op zichte van een administratie, waarvan men hen de kosten laat dragen. Evenwel zou door enkele verwerping van het wetsvoorstel geen bevredigende oplossing worden verkregen, omdat het ge volg daarvan zou zijn, dat de hierdoor in de toekomst ongedekt blijvende meerdere kosten ten laste van de hij de Rijksverze keringsbank aangesloten werkgevers zou den komen, hetgeen tegenover hen onbillijk zou zijn. Door het aanhangige wetsontwerp staat dezelfde onrechtvaardigheid te geschieden welke ook reeds begaan is ten aanzien van de industrieele ongevallenverzekering, toen nl. enkele jaren geleden door een wij ziging van de ongevallenwet de bijdrage van den staat in de administratiekosten der Rijksver«ekeringsbank eerst is vermin derd en ten slotte geheel is ingetrokken. Deze bijdrage diende tot vergoeding van de werkzaamheden, welke de Rijksverzeke ringsbank verricht en die behooren tot de overheidstaak. De nog steeds door de Rijksverzekeringsbank uitgeoefende over heidstaak wordt thans geheel bekostigd door de verzekeringsplichtige industrie. Blijkens den opzet van het bovengenoemde K. B. van 8 November 1924 en den thans voorgestelden maatregel is het de bedoe ling ook de kosten van de overheidstaak met betrekking tot de landbouwongevallen- verzekering af te wentelen op de verzeke ringsplichtige werkgevers in land- en tuin bouw. Na dit alles in het licht te hebben ge steld, concludeert „De Risico-Bank", dat de eenige juiste oplossing van de moeilijk heid met de administratiekosten deze is, dat zorgvuldig worde berekend, hoeveel de uitvoering van de overheidstaak aan de bank kost en dat dit bedrag uit de staats- begrooting worde vergoed. De hank zou al leen aanspraak kunnen maken op vergoe ding van kosten door bijzondere verzeke ringsinstellingen, voorzoover zij als verze keraar of schaderegelaar werkzaamheden verricht ten behoeve der instellingen of hun aangeslotenen. Dit wil zeggen, dat de bedrijfsvereenigingen der Land- en Tuin bouwongevallenwet niets hebben bij te dra gen in de kosten der bank. v. d. D. uit Oud-Vosseimeier aldaar op zettelijk in hef gezicht geslagen. Tegen dein beklaagde, die niet ter terechtzitting verschenen was, eischte de Officier van Justitie f40 of 40 d. h. tot welke straf de Politierechter beklaagde veroordeelde. D. S„ schippersknecht te Tholen, had zich te verantwoorden, dat hij op 24 Mei 1.1. te Scherpenisse J. v. d. B., uit Oud-Vossemoer met een bierglas tegen het hoofd had geworpen en dezen daar door bloedend had verwond, zoodat hg drie dagen niet had kunnen werken. De beklaagde was niet verschenen. Overeen komstig den eiisch van de Officier van Justitie werd beklaagde door den Politie rechter bij verstek veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf en tevens tot be taling ©ener schadevergoeding van f 18 aan getuige J. v. d. B- voornoemd, voor vergoeding doktersrekening, en gederfd loon. J. P. O., landarbeider wonende fe Scher penisse had op 17 Juli 1.1. onder de ge meente St. Maartensdijk opzettelijk W- P- uit Poortvliet geschopt en geslagen. Te gen den beklaagde die niet ter terecht zitting verschenen was, eischte de Of ficier van Justitie f40 of 40 d. h„ waar toe hij door den Politierechter ook ver oordeeld werd.' Wegens overtreding der Weggeldveror dening werden o.m. de navolgende per sonen veroordeeld: G. J. A„ landbouwer to Oud-Vossemoer tot f10 of 10 d. h.; T- J- V-, grossier te Terneuzen, tot flO of 10 d. h.; M. J. M„ chauffeur tel Stavenisse, tot f8 of 8 d. h;. A- V-, caféhouder fa Oud-Vosse- meex tot f4 of 4 d. h. J De vacature in den Hoogen Raad. Bij Kon- besluit is benoemd tot raadsheer in den Hoogen Raad der Neder landen mr dr M. Polak, thans raads heer in het gerechtshof te ''s'Graveh- hage. De maximum-snelhoid' te Assen. Gisteren heeft de Rechtbank te Assen vonnis gewezen tegen mr H. E- P. te Assen, aan wien was ten laste gelegd, dat hij met zijn motorrijtuig in da bgbomv- -d© kom der gemeente Assen had gereden met een snelheid van 36 K.M., althans grooter dan 20 K.M- en deswege door den kantonrechter was veroordeeld tot f 15 boete1, subs. 15 d. h. De rechtbank kon zich niet vereenigen met de beslis sing van den kantonrechter, dat het ten laste gelegde een strafbaar feit oplevert. Zij overwoog o.a- dat de Alg- Politiever ordening der gemeente wel bepaalt, dat op d© toegangswegen tot de bebouwde kom op door B. en W- aan te wijzen plaatsen waarschuwingsborden zullen worden ge plaatst, doch dat daarmee aan eisch dei- wet niet is voldaan; daarnaast had in de verordening niet mogen ontbreken een vaststelling van de begrenzing van de bebouwde kom ©n een opdracht aan B. en W„ om door het plaatsen van waar schuwingsborden die begrenzing aan fe duiden. Politierechter te Breda. Voor den Politierechter te Breda wa ren Donderdag gedagvaard: J. J. S., schippersknecht te Tholen, had op 24 Mei 1.1- t© Scherpenisse P. De onbewaakte overwegen. Za terdagmorgen omstreeks 7 uur is de heer A. van Vliet uit Rotterdam met zijn vracht auto op den onbewaakten overweg tusschen Kethel en Schiedam tegen trein 161 uit Hoek van Holland aangereden. Ilij zat zelf aan het stuur, terwijl naast hem zijn op een na oudste zoon van 18 jaar had plaats genomen. De schok was bü de botsing zoo hevig, dat vader en zoon een 20 meter verder tegen den dijk wer den geworpen Van de.n wagen waren slechts splinters en stukken ijzer over. Tot over een afstand van 200 tot 300 meter werden de stukken en melkbussen teruggevonden. Beide gewonden werden per ziekenauto naai het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De toestand van den zoon, die een zware hoofd wond en een hersenschudding bekwam, was hoogst ernstig. De vader werd eveneens ern stig gewond. Oorzaak van het ongeluk is de mist, die op dat uur daar zoo dik was, dat men on mogelijk den trein kon zien aankomen. Naar de conducteur verklaarde, beeft de machinist waarschijnlijk geen signalen gegeven omdat hij den overweg niet zien kon en niet wist, dat hif in de nabijheid daarvan was. Ver moedelijk heeft de trein ondanks den mist vrij snel gereden, daar hij eerst op gpooten afstand van den overweg tot staan kwam. In de twee jaren, dat deze overweg onbe waakt is, is dit thans het negende slacht offer, waarvan er vijf gedood en 4 gewond werden. Nader wordt gemeld, dat de 40-jarige v. V. in het Ziekenhuis te Rotterdam is overleden aan zijn wonden. De toestand van zijn 18-jarigen zoon was Zaterdagavond zeer ernstig. Naar men verneemt heeft de directie der Ned. Spoorwegen besloten den gevaarlijken overweg te Gaanderen te doen bewaken en de halte-Gaanderen naar dit punt te verplaatsen. In een jaar tijd heeft deze overweg reeds vijf slachtoffers geëischt. Op de thans voorgenomen verplaatsing was reeds jaren aangedrongen. Een vloerbedekking van bol st e r v e e n. In samenwerking met het Rijks- proefstation voor Turf te Emmen is de heer Viersen te Ter Apel er in geslaagd na eenige jaren proeven te hebben genomen van bolster veen een product te produceeren wat ter vervanging van het Triplëx-hout zal kunnen dienen voor vloerbedekking en lambrizeerin- gen. Het product is donker gekleurd, eenigs zins bruin gevlamd en heeft veel overeen stemming met eikenhout. Het is buitengewoon hard en men staat versteld, dat men veen zoo hard kan maken. De proeven zijn genomen met subsidie van het Rijk. Het product wordt gefabriceerd door blokken grauw veen onder hooge tempera tuur te brengen en het onder hoogen druk te persen. Daardoor wordt het gedistilleerd' in zekere mate en wordt tevens teer ge vormd, welke echter niet afgevoerd wordt maar wordt gebruikt als bindmiddel voor de in het veen aanwezige vaste stoffen. Hier door ontstaan platen, welke na afgekoeld en gedroogd te zijn, zeldzaam hard worden. Waar platen van een dusdanige hardheid zeer veel gebruikt worden bij bouwwerken, denkt men een industrie te kunnen stich ten, welke levensvatbaarheid heeft, zelfs een goed rendement kan afwerpen, daar deze platen goedkooper kunnen worden geleverd als het triplex-hout. De uitvinder heeft voor zjjn vinding patent aangevraagd in Neder land en andere Europeescho Rijken, alsmede in de Vereenigde Staten. Thans is hij bezig kapitaal te verzamelen, ten einde een fa briekje in Nederland te kunnen stichten om het genoemde product, wat hij Iso-Naturel heeft gedoopt, te fabriceeren op eenigszins belangrijke schaal. Wanneer hij daarin niet slaagt, zal hij in Duitsohland pogingen doen om kapitaal te verzamelen en zal dan in Duitschland gaan werken. Eenige Duitsche kapitalisten moeten reeds te kennen hebben gegeven niet af wijzend te staan tegen verleening van ka pitaal voor een industrie, welke inderdaad perspectieven biedt. Het middel erger dandekwaal. In een circus te Rio de Janeiro werd een leeuwentemmer door een leeuw aangevallen. Eenige aanwezigen schoten op het dier, ten gevolge waarvan tien personen gewond wer den. Do temmer werd uit de klauwen van den leeuw verlost, maar hij werd zwaar ge kwetst door de revolverkogels. Ook een ideaal. De heer Henry Levy is dezer dagen 103 jaar oud geworden. Hij behoort tot de verpleegden in een Tehuis voor Joodsche oudemannen te New Rochelle, in den staat New York. De verjaardag is in allestilte voorbijgegaan. Maar op 17 Oc tober geven de regenten van het Tehuis een feest ter eere van den ouden man. Deze is iemand, die trots zijn hoogen leeftijd nog idealen heeft overgehouden. Hij hoopt n.l, lang genoeg te* zullen „leven om de afschaf fing van het drankverbod mee te maken! Gebrek aan brandstof in En geland. Toen een stuk van de New Bridge- street bij Blackfriars Bridge te Londen voor- vernieuwing onder handen genomen werd, was er een drukke vraag naar de oude, van teer doortrokken houtblokjes, die uitge broken werden. Een lange rij' kruiwagens en karren stelde zich in een zijstraat op en de handelaars verdrongen zich om den voor man, om een vrachtje van hem te koopen. Werklieden met houweelen hadden spoedig een grooten hoop blokjes los gewerkt, en deze gingen toen grif voor f 30 per 1000 K.G. van de hand. Sneeuw in Fran krij k. De -snelle temperatuurverlaging hij overigens helder weer dat in Frankrijk den nazomer ongewoon prach tig doet zijn, heeft in verschillende streken de sneeuw doen verschijnen. In de bergstreken van midden- en Zuid-Frankrijk, waar in den regel de sneeuw eerst einde November be gint te vallen, is de grond reeds met een sneeuwlaag bedekt. De boeren klagen steen en been, vooral waar de aanhoudende, reeds maandenlang heerschende droogte, den grond zoodanig» verhard heeft, dat zij op het land niet kunnen werken. Motorbus onder een trein. 12 ld o 0 d e n. In de buurt van Dixon (Ca- liforndë) is een motorbus met 13 passagiers onder een trein gekomen. Twaalf passagiers waren onmiddellijk dood, de dertiende werd stervend weggebracht. B e 1 a 11 g r ij k e inbraak. In de villa van staatsminister Franck te Calmpthout bij de Nederlandsche grens hebben tot nog ,toe onbekend gebleven inbrekers voor 200.000 Ir. zilveren voorwerpen gestolen. Tragische dood van een klei- n e. Te Lootenhulle bij Gent, was een 5-jarig jongetje, dat met zijn moeder naar 't veld was gegaan en alleen naar huis had willen terugkeeren, verdwaald geraakt. De hond, die ook was meegegaan, had hem gevolgd. Des nachts was de arme kleine in slaap geval len in een rapenveld, waar hij 's anderdaags door een religieuse werd ontdekt. Het kind was huiten kennis en do hond belette haar liet te naderen. De zuster ging dan eenige boeren roepen, die het dier verjaagden en den -kleine naar het ziekenhuis brachten, waar hij: spoedig overleed ten gevolge van de door stane koude. Op 't gelaat werden schram men waargenomen, die vermoedelijk werden veroorzaakt door den hond, die met zijn pooten zijn jongen meester zou hebben wil len wekken. Aardbeving in Zwickau. Te Zwickau werd Donderdagavond een sterke aardbeving waargenomen. In alle deelen der binnenstad stonden de huizen sterk te schud den. Ook in de omgeving der stad werden sterke aardschokken waargenomen. De frauden in de belasting kohieren te Sittard. Het onderzoek inzake het door den thans gearresteerden deurwaarder der gemeente-belastingen te Sit tard J. H. verduisterde bedrag, wordt nog steeds voortgezet. Thans is reeds komen vast te staan', dat het bedrag, dat door II. geïnd doch niet afgedragen werd reeds f5552.45 bedraagt, gelijk de burgemeester in de jong ste raadsvergadering mededeelde. Vermoede lijk zal dit bedrag nog hooger worden. Laffe sabotage. Een B-russelsch blad deelt de volgende staaltjes van sabotage mede, die onlangs op het vliegterrein van HarenBrussel werden gepleegd. Op 31 Augustus j.l. bestuurde de vlieger Jean- Wou ters een „Nieuwpoort C 29", waarvan de bouten, waarmede de landingskruk is beves tigd, half waren' doorgezaagd. De bouten zijn bij de landing doorgebroken. Eenige dagen geleden stelde de vlieger Antoine Lampette vast, dat men vodden had gestopt in de oliebuizen van zijn motor. De politie heeft een streng onderzoek ingesteld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6