it de Provincie. Land- en TnMionw. Uw Hoofdhuid Onmisbaar hulpmiddel bij het stijven. Het maakt de fijne wasch sneeuwwit, stijf en toch buigzaam. Heinrich Mack Nachf., Ulm O. maakt, dan stuf ik het dadelijk wel uit. Ik hield me kalm en vroeg den wissel te rug. Dezelfde opmerking werd nu met inkt geschreven. En ik overhandigde hem het stuk met de woorden: Als ik nu hiervoor tien cents moet be talen, goed, maar dan gelieve de Post bij die en die bank over dit bedrag te dispo- neeren. De man vertrok. Eenige dagen later ontving ik van de betreffende firma de volgende mededee- ling: „Wat de bedoelde kwitantie betreft, zijn de aanteekeningen, welke met potlood wer den gemaakt, met blauw potlood geheel on leesbaar gemaakt, terwijl hetgeen u in inkt hebt geschreven, zoo degelijk is doorge haald, dat er ook geen letter meer valt te ontcijferen." Nu vraag ik: is een dergelijke wijze van doen bevorderlijk om het gebruikmaken van postwissels te bevorderen? Welke bankinstelling zou zoo optreden?" Autobus-ondernemers. Gisteren heeft de Nederl. Bond van Autobus-dienstondernemers te Amsterdam zijn algemeene vergadering gehouden, waarin eerst in behandeling is geweest het onderwerp: „De voorgestelde wegenbelas, ting en autobussen." De heer H. van Emmerik, voorzitter van den Bond, heeft dit ontwerp inge leid. Ons houdt, aldus Spr., bezig de vraag, of de nieuwe wet de autobus-ondernemers niet in verhouding te zwaar wil treffen (voor de gewone auto's f 6, voor de auto bussen f 12.50 per 100 K-G.). En dit is zeker liet geval; de autobus betaalt voor het volle gewicht, en hiervoor is, meent spr., in zekeren zin het recht ge kocht om zooveel meer schade toe te brengen aan den weg. als er meer voor een autobus wordt betaald. Ook moet er voor reservewagens evenveel betaald worden als voor geregeld in bedrijf zijnde wagens, wat een onbillijkheid is te achten. Dit bezwaar warei op te1 heffen bij in voering van een belastingkaart, waarop het aantal bedrijfsdagen geregistreerd wordt, terwijl men alleen voor die dagen de belasting betaalt; de controle wordt dan gemakkelijk genoeg. De vergadering heeft een aantal conclu sies aangenomen, o.a. dat de autobussen, die het grondgebied eener gemeente niet overschrijden, vrijgesteld moeten worden van deze belasting; dat deze vrijstelling ook verleend moet worden aan hen, die wegen berijden, niet in het wegenplan opgenomen, en dat de bijdragen in liet wegenfonds slechts mogen dienen voor het aanleggen van nieuwe of het ingrijpend verbeteren van bestaande wegen, tenzij alle weggebruikers in hét fonds bijdra gen. De secretaris, de heer A. de Jong, heeft vervolgens behandeld het onder werp; de nieuwe autobuswetgeving en hef bestaande particuliere autobusbedrijf. Hij zette1 eerst uiteen de motieven, wel ke geleid hebben tot de oprichting van den bond. Dat ordeloosheid niet ten grond slag lag aan het bedrijf, blijkt wel uit het advies van de pioniers, die o.m. wilden, dat voor het esploiteeren van een buslijn vergunning noodig moest zijn van het rijk op advies van de gemeentebesturen, die dan invloed moesten hebben op de dienstregeling en de tarieven. Voorts had den zij reeds hef inzicht, dat andere dan geregelde busdiensten moesten worden verboden, dat er behoorlijke keuring moest plaats vinden, en dat vergunning gewei gerd zou worden alleen op gemotiveerde gronden aan het algemeen belang ont leend. Spr. bestreed de juistheid van uitspra ken als: de tramwegen hebben recht op voorkeur; dei bus alleen daar, waar geen goede verbindingen zijn. Het net van de autobuslijnen is thans eenige malen dich ter, dan bet totale net van spoor- en tramlijnen, terwijl het dagelijksche ver- voercijfer dat der spoor- en tramwegen op zijde streeft. Spr- ried den bus-exploitanten aan, voort te gaan met het aanbrengen van verbeteringen. Langs wettelijken weg dient men alles te bevorderen, wat dienen kan om de bus t« maken tot een veilig, aangenaam, en 'alleszins betrouwbaar ver voermiddel. Personeel ontslagen. Naar aanleiding van hef sluiten van de Engelsche grenzen voor geslacht vee liggen de werkzaamheden aan de export- slachterij te Hoek van Holland reeds ge- ruimen tijd stil. „Het Volk" verneemt nu, dat met ingang van 1 Oct- al het perso neel wordt ontslagen, terwijl tevens een 24-lal bootwerkers, in lossen dienst bij de Harwich-lijn, zijn ontslag heeft gekre gen. Stoomtram BreskensMa 1- d eg hem. Op 1 November a.s. wordt weer in exploitatie genomen de tramlijn EedeMaldeghem. Gedurende de oorlogs jaren en ook daarna heeft deze lijn stil gelegen. Eerst in 1924 begon men de lijn in reparatie te nemen, en na moei lijkheden te hebben overwonnen, die go- paard gaan met „internationale tramweg- aanleg", is het werk nu geheel voltooid, zoodat met genoemden datum Zeouwsch- Vlaanderen West althans met België weer zijn vooroorlogsclie verbindingswegen zal bezitten. Verplaatst met ingang van 1 Octo ber a.s. de kantoorbediende le klasse L. van der Jagt van het post- en telegraaf kantoor te Middelburg naar het post en telegraafkantoor te Lekkerkerk. Middelburg. Dinsdagavond werd door de afdeeling Middelburg van de Vereen, v. d. Chr Ind. en Handeldrijvenden Mid denstand in Nederland in de sociëteit St. Joris een openbare vergadering gehou den, welke gepresideerd werd door den 2en voorzitter den heer M. C. v. d. End© Nadat op de gebruikelijke wijze geopend was, en de gewone agendapunten waren afgehandeld, verkreeg de voorz. dhr J. Holier het woord, tot het houden eener lezing over „De positie van den midden stand in het maatschappelijke leven." Referent behandelde achtereenvolgens het ontstaan van den middenstand in den loop der eeuwen, de opkomst van den handel, het ruilverkeer, de vestiging van Üe klein-induslrie enz. Den strijd, welke hij naar verschillende zijden te voeren heeft om staande te blijven, en de aan vallen, welke er gedaan worden om hem te doen verdwijnen. Tevens toont spr. aan de kracht, welke er van den midden stand kan uitgaan, wanneer hij zich goed organiseert, plaatselijk, landelijk, en fede ratief, waar dit mogelijk is, en den zegen, welke er van hem kan uitgaan voor de gansche maatschappij. Den referent werd dank gebracht voor zijn keurige en uitgebreide lezing, waar na 'een zeer drukke gedachtenwisseling volgde, wélke om des tijd swille moest afgebroken w.orden. Algemeen was men yan meening dat de moeilijkheden waarin de middenstand zich bevindt voor het grootste gedeelte op eigen rekening ko men, doordat men te veel individualistisch heeft gewerkt en .te weinig oog had voor het gemeenschappelijk belang. Doch on danks dit, moest niemand er aan denkerv dat de middenstand zich daarom laat weg dringen, wie dit meent of poogt zal een zwaren strijd te strijden hebben. Dit is te meer reden om van goede organisatie heil te verwachten. Tijdens de rondvraag werden nog enkele nieuwe leden ingeschreven, waarna de heer v. d. Ende dez.e goed geslaagde vergadering sloot (al was ze niet erg druk bezocht) en dhr J. Bolier eindigde met dankzegging. Vlissingen. Dinsdagavond is hier ter stede op 63-jarigen leeftijd overleden de heer J. Siegers, lid van het kassiers-kan toor der firma P. J. Siegers en Zoon. De gemeente verliest in den overledene een zeer achtenswaardig ingezetene, die geheel in zijn zaak opging en daaraan al zijn krachten wijdde. Hij1 stond in finan- cieele kringen, ook buiten onze provincie, zeer hoog aangeschreven. Krabbendijke. Naar aanleiding, van een bericht in ons nr van Dinsdag j.l. meldt men ons van deskundige zijde, dat bij het onlangs overleden jongetje van 7 jaar geen sprake was van nekkramp, i lerseke. Woensdagmiddag demonstreer de de firma A. Bikkers en Zn van Rotter dam onder veel belangstelling een Ford autobrandspuit. B. en W. en de gemeen teraad waren onder het kijklustige pu bliek. Op 'teerste gezicht is de Fordspuit een gewone lf/a tons vrachtwagen, die door 'den eersten den hesten chauffeur kan worden bediend, met 6 zitplaatsen en uitgerust met 500 M. persslang. De pomp is een gewone roteerende zelfaanzuigen- de perspomp welke door de Fordmotor wordt gedreven. De kracht waarmede water gegeven kan worden is verrassend en met -een enkele slang werd op een kleine 100 meter water gegeven. De leider verzekerde dat met zoo'n 'Fordspuitje tot ruim 800 M. vanaf de standplaats der spuit het water geperst worden kan met nog 2 flinke stralen. Wat het meest verwondert is, dat er Heg gemeentebesturen ten plattelande zijn, die niet zoo'n spuit omgaande aanschaffen. B-ovendien is alles heel eenvoudig en niet gebaseerd op ingewikkelde machine rieën maar bij eiken Fordbezitter zijn in tijden van nood onderdeelen beschikbaar. Westkapelle. De dames, mevr. Leij- densdorf en mej. Callenfels, leden van de „Vereeniging voor huisvrouwen" te Mid delburg, brachten Woensdagmiddag een bezoek aan de kantklossers te Westka pelle. Omtrent de verschillende kantwerk jes, die vervaardigd worden, werden zij welwillend ingelicht door mevr. Engel- bregtSnel, onder wier leiding de meisjes in een lokaal van het Evangelisatiegebouw werken. Zij bewonderden de sierlijke en nette afwerking, alsook de mooie, zui vere patronen van het kantwerk, dat h.i., wat stevigheid betreft, het buitenlandsche kantwerk overtreft. En wat de prijs van de verschillende kantwerkjes betreft, von den zij dezen zeer matig. De dames ga ven mevr. Engelbregt in overweging te gelegener tijd eens een demonstratie van het kantklossen in Middelburg te houden. Blggekerke. De raad dezer gemeente kwam Woensdagmiddag in voltallig® ver gadering bijeen. Ingekomen was o.m. een verzoek van den Kring Walcheren der Z. L. M. om subsidie voor de te houden landbouwtentoonstelling. B- en Wi- stellen voor f25 als bijdrage "toe te kennen. Conform besloten. Verder een adres van het hoofdbestuur van den dhr. Metaal- bewerkersbond, waarin verzocht wordt tot aansluiting bij het „Werkloosheödbesluit 1917' zie „De Zeeuw" van Maandag j.l. In aansluiting hieraan was ook een schrijven ontvangen van den CShr. Ba- Btuurdersbond te jMiddelburg. JJ. en W. adviseeren op dezelfde gronden als vroe ger niét toe te treden. Dhr P. Janse kon vroeger met het advies van B. en W- om niet toe 'te treden, best meegaan. Hij is echter sindsdien van standpunt ver anderd, mede hierdoor, dat, hoewel voor heen al niet veel voor werkverschaffing werd gedaan, thans hiervoor niets meer geschiedt. Do voorzitter zegt, dat de- vorige malen besloten was niet toe te treden: ©c-rste-ns omdat er hier weinig menschert door gehaat zijn en tweedens omdat bij evciritucele werkloosheid der aangeslote nen, deze niet-werkende personen dan mee-T zouden ontvangen, -dan de hier wer kend© landarbeiders. De mogelijkheid wordt echter gesteld, dat de loonen thans gedaald zijn. De heer J. Janse vraagt, hoeveel personen door toetreding zouden gebaat zijn. Antwoord: 3 o-f 4- 'tVoorstel- P. Janse om toe to treden vindt geen 'steun. Dat van B. en W-. wordt z.h.s. aan genomen. Dhr P. Janse tegen. Thans wordt overgegaan tot vaststelling der gemeentebegrooting 1927. De behan deling geschiedt artikelsgewijze. Bij de post schrijfloon De Moor ad f50, merkt dhr P. Janse op, dat hij dit bedrag, gezien de prestaties van De M., te laag vindt. Hiertegen komen echter op de hee- ren J. Poppe, P. Dekker en J. Moens, die De Moor niet willen beschouwen als ambtenaar, maar als in dienst zijnde "hij den secretaris. Laatstgenoemde dient -dus de diensten te beloonen. De voorzitter vindt, dat het zuiverder is om aan Do M. een gratificatie voor zijn diensten ten behoeve van 'de gemeente toe te kennen. Daarover kan later nog worden gesproken. Hierop trekt P. Janse zijn voorstel in, Bij den post salaris gemeenteveldwachter stelt dhr P. Janse in verband met de op de vorige vergadering besproken tusschen- regeling voor, het gro-ndsalaris met f 150 te verhooge-n. Dhr A- Janse is er dan nu voor, om den veldwachter, inplaats van hem periodieke verhoogingen toe te kennen, direct'het maximum of f1100 salaris te geven. Dit is ook geheel de gedachtengang van dhr Cioppoo-lse. Hierbij sluit zich ook Dekker aan. Dhr Po-ppe vraagt, of zulk ec-n verandering wel ge oorloofd is, op grond van de aanstelling. De voorzitter antwoordt, da,t, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, wel ruimer maar niet -enger mag gegaan worden, dan de bestaande regeling. Het voorstel-A- Janse wordt aangenomen. De begro-oting wordt hierna definitief vastgesteld met in ontvangst en uitgaaf de cijfers f21.405.11, een post onvoorzien van f1250. Het be drag voor plaatselijk© inkomstenbelasting bedraagt f6900 en f2400 opcenten voo-r Rijks-inkomstenbelasting. Op de vraag van den voorzitter o-f -er geen bezwaar tegen bestaat, dat de landbouwcursus weer in d-e openbare school wordt gegeven en hiervoor tevens voor verlichting en ver warming wordt gezorgd, wordt bevesti gend beantwoord. Bij de rondvraag wijst dhr Goppoo-lse ©r op, dat,het z.i. Aanbe veling verdient, dat ook fietsers de be staande verkeersregels zullen eerbiedigen, ft Is in liet belang van de- veiligheid. De voorz. zegt, dat dit practisch niet is vol te houden. Dhr P. Janse vestigt er de aandacht Op, dat het bloot komen van de ste-enen aan sommige kanten van den weg, gevaar voor fietsers kan o-pleveren. Hierna sluiting met dankgebed. Hierbij deel ik li mede, dat Uwe coffeïne- vrije koffie HAG in geur niet onderdoet voor andere koffie. Uit een gezondheids oogpunt is ze verre boven de andere soorten te verkiezen, ik hoop, dat Uw product meer en meer door huismoeders zal worden ge waardeerd in het belang van de gezondheid der huisgenooten. Zeist, H. P Arts voor Zenuwziekten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wommels, H. Sterringa te Herwen-Aerdt; te Feijenoord, J. F, Roth te Almkerk. Bedankt voor Nieuw-Loosdrecht, door E. Warmolts te Heerde. Geref. Kerken. Beroepen te Dronrijp, H. Smit, cand. te Nieuw-Weerdinge; te Westbroek ©n te Heinenoord, J. Meijnen, cand. te Baarn. iD- e toestand ernstig. Het feit, dat in Binnen- en Buitenland in allerlei kringen de belangstelling in den Zendingsarbeid toeneemt geeft de Neder- landsche Pers aanleiding vrij regelmatig aandacht te vragen voor dit mooie werk dat in Oost- en West-Indië door dappere, geloovige mannen en kloeke vrouwen on der allerlei bezwarende omstandigheden met groote toewijding gedaan wordt. Vooral in deze weken waarin de Hoofd besturen van de te Oegstgeest in het Zendingsbureau Samenwerkende Zeven Zendingscorporaties trachten Christelijk Nederland mobiel te maken voor de uitge schreven Zendingsweek 714 Novem ber a.s. is het goed, meer dan anders, er op te wijzen, dat de Zending haar voortreffelijk werk slechts kan doen en voortzetten als allerwege krachtige steun verleend wordt. Uit de financieele publi caties blijkt, dat de toestand opnieuw zorgelijk is. Een woord ran aanbeveling mag niet overbodig geacht worden; die helpen kan, steune, ook bij de voorbereiding der Zen dingsweek waartoe enkele dagen geleden de z.g. inleidende circulaire werd verzon den. r— Ds G. de Wijk, predikant hij' de Ned. Herv. gemeente te Kamperland, is voornemens Zondag 7 Nov. afscheid te nemen en Zondag 14 Nov. zijn intrede te doen te Vlagtwedde. Ds J. P. Scholfe te Sclioondijke hoopt Zondag a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te Sclioondijke en Zondag den lOen Oct. d.a.v. zijn in trede te doen te St. Anna ter Maiden, na bevestigd te zijn door ds A. H. Scholte te Zwolle. iSociaal Christendom. De Amerikaansche Kerkenbondsraad heeft een manifest verspreid in speciale gods dienstoefeningen, die te New-York en an dere centra van industrie, o.m. voor de leiders -der arbeidersbeweging en der werk- geversvereenigingen worden gehouden, in dit manifest wordt gezegd: „Wij roepen de openbare meening te onzen gunste in om de problemen, die het fundament zijn van onzen strijd in de industrie, opnieuw te onderzooken. Wij roepen de gemeenteleden op om de gedachten van het evangelie van Jezus ten opzichte van de economische en in- dustrieele welvaart zorgvuldig en ernstig te bestudeeren. Wij roepen de hulp in van de leiders der industrie, opdat een einde komen moge aan de gedachte, dat de arbeider niet dan een middel is om pro ducten voort te brengen. Wij roepen de leden der arbeidersbeweging o-p om een beter inzicht te verkrijgen in de motieven van hun werkgevers. Wij onderschrijven de woorden van den president der Ameri kaansche arbeidersbeweging: we moeten elkaar vinden in een geestelijk middenpunt en dan methoden zoeken om vruchtbaar samen te kunnen werken." Dr Gunning en Spurgeon', Dr Gunning verhaalt in Pniël e-ein en an der over Spurgeon. O-m. dit: Hiij was -een trooster zonder weerga. Op zetkeTC-n Zaterdagmiddag bezocht hij m-et -een gast zijn weeshuis. Toen zij alles doorwandeld hadden, zei S-purgeon: wilt gij meegaan naar de- ziekenkamer? Daai ligt op 'tooge-nblik een jongen heel ziek aan de tering; hij zal spoedig sterven -en ik moet hem even opzoeken, want ik weet dat hij erg teleurgesteld zou zijn te liooren dat ik hier was geweest en hem niet bezocht had. Zij gingen in de koele, vnenaelijke zie kenkamer en daar lag de jongen. Hij -was erg ontroerd toen liij Mr S-. zag. De groote predike-r ging naast zijn bed zitten en zijn hand vasthoudend zei hij; „wel, mijn lieve jongen, je hebt hier eenige heerlijke beloften in 't zicht. Beste jon gen, je zult spoedig sterven en je bent dit liggen hier erg moe; spoedig zal je van alle pijn verlost wezen en rust hebben. Zuster, heeft hij vannacht gerust? „Hij heeft veel moeten hoesten." Ach, mijn lieve jongen, het lijkt wel heel hard voor jou hier den h-e-elen dag te moeten lig gen en zoo veel te moeten hoesten. Heb je Jezus lief? „Ja." Jezus heeft je lief. Hij heeft je gekocht met Zijn dier baar bloed e-n Hij weet wat het beste voor je is. Hét lijkt me wel hard voor jou hier te liggen en de stemmen van de gezonde jongens te hooren, die daarbuiten aan het spelen zijn. Maar Jezus zal je gauw thuis halen, dan zal Hij je de reden hiervan vertellen en o dan zal je zoo blij zijn." Daarop lei hij zijn hand op den jongen -en zeide, zonder neer te knielen; „O, Jezus, Meester, dat lieve kind strekt zijn magere handje uit om de Uwe te vinden. Raak hein aan, dierbare Heiland, met Uw liefhebbenden, warmen handdruk. Hef Gij hem op als hij de koude rivier doorgaat -dat zijn voeten niet kil worden; breng Gij hem op Uw goeden tijd thuis. Troost en steun hem totdat die go-ede tijd daar is. Toon Uzelf aan hem zoolang hij hier nog ligt, laat hem U meer en meer als zijn liefhebbenden Zaligmaker mogen zien." Na ©en oogenblikje pauze zei hij: „nu lieveling, is er nog iets dat je graag zou hebben? Zou je niet graag een kana rie in ©en kooitje hebben om 's morgens voor je te zingen? Zuster, zorg dat hij morgen een kanarie heeft. Dag, mijn beste jongen, jij zult den Heiland misschien nog eerder zien dan ik." „Ik heb Mr. Spurgeon gezien als hij 6500 menschen door zijn machtig woord in ademlooze spanning hield; ik kende hem als een man, die door allen geacht ©n bemind werd; maar toen hij daar zat aan het bed van een stervenden zwer veling, dien zijn vriendelijkheid uit ellende had gered, toen was hij toch grooter en eerbiedwaardiger voor mij dan als hij die groote menigte naar zijn welgevallen leidde", voegt dr Gunning hieraan toe. i De suikerbietencultuur in Engeland. In Handelsberichten geeft de rijkstuin- bouwconsulent te Londen, ir. Gerritzen, een uitvoerige beschouwing over de sui kerbietencultuur in Engeland. Deze cultuur heeft vóór den oorlog in Engeland nimmer veel opgang gemaakt; terwijl de regeeringen van de meeste lan den op het vasteland van Europa de teelt van beetwortelen en de fabricage van biet suiker met subsidies of op andere wijze steunden, heeft men in Groot-Britannië steeds het standpunt ingenomen, dat, als een suikerindustrie reden van bestaan had, zij zich wel van zelf zou ontwikkelen. Eerst in 1912 werd de eerste ernstige po ging aangewend om met Nederlandsch ka pitaal da boetwortolsuikerindustri» in En geland te vestigen en gedurende den oorlog ondervond men aan den lijve, in welke na tionale behoefte door het ontwikkelen van beetwortelcultuur en suikerfabrieken kon worden voorzien. Thans, d. w. z. in 1926, bedraagt de met suikerbieten beteelde op pervlakte in Engeland ongeveer 50.000 H.A., tegen in 1923 6767 H.A., in 1924 8962 H.A. en in 1925 21.902 H.A. De snelle ontwikkeling is te danken geweest aan de subsidie, welke door de regeering wordt verleend. De hoeveelheid witte suiker, uit de bie ten bereid, was in 1924 13,25 pet. van het gewicht der bieten. Per 1000 K.G. bieten komt dit cijfer als basis nemende, de sub sidie der regeering neer op f 31 gedurende de jaren 1925-'27, op f 20.80 gedurende de jaren 1928-'30, en op f 10.33 gedurende de jaren 1931-33. Behalve dit voordeel, ge niet de Britsche suiker nog een voordeel van 1 sh. 11 d. per ctw., of f23 per ton, boven suiker van vreemde landen, immers de accijns, geheven van suiker uit Enge land en de Britsche bezittingen, bedraagt 9 sh. 9 d. per ctw. en die op vreemde sui ker 11 sh. 8 d. per ctw. Dit voordeel is groot, want slechts 26,5 pet. van de ge- importeerde suiker kwam in 1923 uit lan den onder Britsche vlag. Vanzelf komt de vraag naar voren, of de suikerbietencultuur in Engeland loo- nend zal blijven als -de regeeringssubsidie eindigt. Ook ir. Gerritzen behandelt dit punt, aan het slot van zijn artikel. Als de subsidie eindigt, zegt hij, zullen de fabrie ken, indien overigens de omstandigheden niet veranderen, per ton gefabriceerde witte suiker f 271.40 minder ontvangen en zij zouden, als de bietenprijzen ongewijzigd bleven, ongeveer f 60 per ton suiker moe ten verliezen. Om f 12 per ton winst te ma ken, zou voor de fabriek de prijs van 8 ton bieten f 72 moeten dalen of f 9 per ton. Is het nu mogelijk de productiekosten voor den boer zoodanig te verlagen, dat dit ver lies wordt ingehaald? Daarop -geeft gedeel telijk het rapport van de landbouwkundige afdeeling der universiteit te Oxford reeds antwoord. Volgens dat rapport ontvangt de hoer thans gemiddeld f 32.40 voor een ton bieten of per H.A. voor 25.5 ton f 826,20. Daalt de bietenprijs f 9 per ton, dan wordt de prijs f 23.40 per ton en om kans op dezelfde winst te hebben, moet dan de opbrengst tot ongeveer 30,5 ton per H.A. stijgen. (In Nederland haalt men 33,5 ton bieten van een H.A., in Duitsch- land vóór den oorlog niet meer dan 31,5 ton.) Inderdaad is het juist, op grond van de ze gegevens te besluiten, dat de suikerbie tencultuur in Engeland na het ophouden van de subsidie zich slechts zal kunnen handhaven, als de Engelsche landbouwer de teelt rationeeler zal hebben leeren uit oefenen dan op het oogenblik. Zoowel in 1925 als in 1924 bedroeg de gemiddelde opbrengst in Engeland iets meer dan 20 ton per H.A. Vooruitgang viel hier niet te bespeuren. Men moet echter niet verge ten, -dat er jaarlijks een groot aantal telers bijkomen, die geen routine hebben. Deze verkrijgen lage opbrengsten, hetgeen het gemiddelde laag houdt. De voortdurende toeneming van de met bieten beteelde oppervlakte wijst wel op succes en de conclusie, dat de verhouw van suikerbieten geen opgang maakt, schijnt niet juist. De fabrikanten zijn omtrent de toekomst nogal optimistisch gestemd. wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en glanzend als ge des morgens het haar inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Ongelukken. Op den rijksweg Hoorn-Roermond is gisterenmiddag de werkman S. door -den motorrijder De H. uit Helden aangereden. Met gebroken been werd S. naar het hospitaal te Roermond overgebracht. De berijder van de motor fiets moet zijn machine niet voldoende meester zijn geweest, althans de weg was geheel vrij, toe nhet ongeval plaats greep. Te Emmererfscheidenveen (Dr.) is Dinsdagavond de gehuwde onderwijzer De V. met zijn motorfiets over een hond ge vallen. Hij werd zwaar gewond en met een schedelbreuk opgenomen. Hij is naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Te Rotterdam is een 14-jarig meisje, dat juist de ouder lijke woning had verlaten om een bood schap te doen, bij het oversteken van de straat door een auto overreden. Zij was onmiddellijk dood. De auto had een matige gang. Het meisje wilde echter op het laat ste oogenblik nog oversteken. Te Gee- serveld is het 2-jarig zoontje van den ar beider van E. in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Een 2 jarig jongetje te Rot terdam dronk gisterenmiddag in een on bewaakt oogenblik in de ouderlijke woning een fleschje met geest van salmiak leeg. De moeder bracht het ventje in allerijl naar den politiepost. Een agent vervoerde den jongen naar het ziekenhuis, waar zijn maag werd leeggepompt. De dokter achtte den toestand niet onbedenkelijk. Eerst het paard en toen de koe. Op Vrijdag 17 dezer kreeg de land- houwer W. P. v. d. G. uit Leiderdorp be zoek van twee personen uit Leiden, zeke ren R. en Van der H. R. kocht een paard voor f 245 met de opdracht het dier in Den Haag te leveren, waaraan Van der G. vol deed. Hij ontving niet onmiddellijk de koopsom, maar vertrouwde R. wel. Als zsj elkander op de Leidsche veemarkt ont moetten zou R. Van der G. betalen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2