Telegrammen. Allerlei. 6 nflerwj is, Semen 1 d 8 mm. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Burgerlijke stand. ■attfcrfclka. Benoemd met ingang; van 1 Oc tober tot onderwijzer aan de Chr. school te Lisse dhr J. Gideonse van O.- en \V .-Souburg. Ongelukken. Te Borculo is Zondag de bejaarde echtgenoote van den winkelier B. bij het wasschen- van groenten in de Berkel gevallen en verdronken. Te Lange- zwaag was de vrachtrijder de Boer uit Trynje bezig met turfmennen, toen z'n paard op hol sloeg. De man kwam hierbij zoo onge lukkig tusschen een boom en de wagen te recht, dat hij spoedig daarna aan zijn won den overleed. Maandag ging mej. P. uit Gelee» per autobus naar Beek. Aldaar aan gekome» werd ze bij. het verlaten der auto bus door een juist passeerende auto over reden en op slag gedood. Toen te Heer len een 10-jarig meisje van achter een woonwagen uitkwam, werd ziji gegrepen door een passeerende auto. Met een ernstige hoofd wonde en inwendige kneuzingen werd zij in het ziekenhuis opgenomen. In den Rijn bjj Lobith is de 20-jarige H. verdronken. Een éénjarig kind te Diepenveen bekwam door het omverwerpen van een kan met ko kende koffie ernstige brandwonden, aan de gevolgen waarvan het is overleden. Onder de gemeente Etten en Leur is gisteren op zij» land de 69-jarige landbouwer K. door den bliksem gedood. Te Buurmalsen is Zaterdagavond V. uit een hooiberg gevallen. Hij werd bewusteloos opgenomen en is gis termiddag, zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Typhus te Breda en omgeving. Gistermorgen ontdekte een ambtenaar van den "Warenfceuringsdienst te Breda op de groen ten- en fruitmarkt den koopman H. uit Princenhage, die groenten te koop bood, af komstig uit met typhus besmette omgeving. De vrouw van H. was Maandag als lijdende aan typhus uit hare woning naar de barak overgebracht. De groente is natuurlijk in be slag genomen en met lysol overgoten. Onge- yeer twaalfhonderd militairen, behoorende tot het garnizoen Breda, worden tegen typhus ingeënt. De stand van den typhus is thans officieel: Breda 37 gevallen', Princenhage 24 waaronder twee ernstig, Teteringen 5 waar onder een ernstig, totaal 66 gevallen. Te dicht geregen. Een getrouw de vrouw van 39 jaar uit Birmingham ging Maandagavond na het avondeten uit om baar ma» af te halen. Na een paar huizen ge- loopen te hebben, belde ziji echter bjj een buurman aan. Zij scheen veel pijn te hebben, ar bracht hijgend het verzoek uit haar cor set los te snijden. Dit geschiedde, doch de vrouw blies spoedig daarop den laatsten adem. uit. Men denkt, dat zij haar corset te stijf geregen had. Boos weer aan deAdriatische Zee. Verschillende streken aan de Adria- tische Zee zijn door boos weer getroffen. In den omtrek van Brindisi is ongeveer 2 M. neerslag gevallen. Hagelslag heeft groote schade aangericht aan de wijngaarden en olijftuinen. In het dorpje San Pietro moest de bevolking zich pp de daken redden, daar de huisjes bijna geheel onder water stonden. Boven Triest ontketende zich een hevig on- -weer. De straten stonden blank. Het water stroomde de koffiehuizen, en winkels binnen. Van snltanpaleis tot speel zaal. Yidiz Kiosk, het beroemde paleis van sultan Abdoel Hamid II te Konstantinopel, is herschapen in een speelzaal. Een onder nemend Italiaan heeft van de Turksche over heid vergunning gekregen het in te richten en te exploiteeren als gemeentelijke speelzaal. Hij heeft het paleis grondig laten opknappen en sinds gisteren is het voor het publiek opengesteld. De instorting van de Oder- brug. Het onderzoek der deskundigen nopens de instorting van de nieuwe Oderbrug bij Gartz heeft uitgewezen, dat deze inderdaad het gevolg is geweest va» het gebruiken van minderwaardige bouwmaterialen. In verband hiermee zijn drie personen in hechtenis ge nomen. Mishandeling met doodelij'ken afloop. Gisterenavond is er te Noordwij- kerhout een heftige ruzie ontstaan in een café. Hierbij is de 38-jarige schoenmaker S. uit Amsterdam, tijdelijk werkzaam als orgel draaier in een draaimolen hoogst ernstig mis handeld. O. a. werd hij op den grond gewor pen en heeft men hem tegen het onderlijf en het hoofd geschopt. Op straat gekomen heeft hij nog eenige meters geloopen en is toen in elkaar gezakt. Eenige uren later is hij overleden. Op last van de justitie uit Den Haag, die ter plaatse een onderzoek in stelde, is reeds een zestal ingezetenen van Noordwij'kerhout gearresteerd, De oudste inwoonster van hei land overleden. Maandagmiddag is in het diaconie-huis der Ned. Herv. gemeente te Leeuwarden in den ouderdom van 103 jaar overleden de weduwe Grietje van Heere waarden. Op 6 Augustus j.l. heeft zij nog in volle opgewektheid haar 103en verjaar dag gevierd. Tot 'kort voor haar dood heeft zij zich in een goede gezondheid mogen ver heugen, meldt de „Leeuw. Ct.", alleen de laatste weken is zij bedlegerig geweest. Slaapziekte in Japan. Naar uit Kobe gemeld wordt, heeft een slaapziekta- epidemie in de provincie Hyogo tot nu toe mensahenlevens geëisoht. Verscheidene ge vallen van deze ziekte worden uit Osaka en Lyoto gemeld. geweldige lawine: Na de o o meer tegenstrijdige berichten over aardverschuivingen ea overstroomingen, die de cumplon-spoorlijn zouden bedreigen, komt thans een telegram uit Vivey een, naar het schijnt, nauwkeurige lezing van het gebeur de geven. Een kolossale lawine van aarde en stee- nen, is Zondag van het Plan-Névé-ijsveld, in het gebied van- den Dent du Midi in de Rhone neergekomen, welke rivier over een lengte van meer dan een halve mijl uit haar bed ding gedreven werd. Een week geleden was een ijsmassa tot een hoogte van 8000 voet losgeraakt en had alles op zijn weg naar de vlakte vernield. Zondag ongeveer 3 uur in den middag nu hoorden boeren in de heuvelen aan de Noord zijde van het Rhonedal bij St. Moritz een vreeselijk lawaai als van het ratelen van den donder. Het was het geluid van de lawine, die met ontzettend geweld in het Rhone dal neerkwam, bosschen vernielde en een brug meesleurde van de Simplon-lijn. Een internationale express-trein, die van Brigue naderde, werd voor een onheil behoed, door dat een spoorwegbeambte met een roode vlag den trein tegemoet ijlde. De trein kon nog juist bijtijds stoppen. Groote massa's aarde en puin van den berg had de Rhone geblokkeerd, die op die plaats een onstuimige rivier is van 30 meter breed, en> uit haar bedding gedreven. Haar nieuwe loop bedekt thans wat eerst nog bloeiende weiden waren. De weg naar Italië (de eenige die er be staat), is nog intact, maar een nieuwe la wine kan haar doen verdwijnen. De D-trein Weenen Bierlijn ontspoord. Gisternacht is dicht bij het station Schwandorf een achter de locomotief van den D-trein WeenenBerlijn vastgehaakt© wagon ontspoord. De trein reed nog1 ongeveer 150 meter verder en toen hij het station Schwandorf binnenstoomde ontspoorden ook nog de locomotief met drie personenrijtui gen. Er werd echter niemand gekwetst. Met den sneltrein MünohenBerlijn werden de pas sagiers verder vervoerd. Slachtoffers van de koude te Luik Te .Luik zijn reeds de eerste slacht offers van de koude gevallen. Een 60-jarige dame is op het station Luik-Cornillon Zondag morgen door de koude bevangen en tijdens haar overbrengingnaar het ziekenhuis over leden .Een 70-jarige bewoner van de Rue Grande Bêche te Luik is eveneens tengevolge van congestie, veroorzaakt door de tempera- tuursdaling der laatste dagen, overleden. Een laffe misdaad. Zaterdagna middag heeft op den trein AntwerpenEssohen zich een erg geval voorgedaan, waarvan een hovenier het slachtoffer werd. Deze, zekere Kesteloot, 25 jaar oud, hovenier op de villa Maerentak te Cappellenbosch, was naar Ant werpen geweest en keerde met den trein van 6 u. 50 weer huiswaarts. De man zat aBeen in een compartiment van den trein, toen onderweg er vier mannen bij hem kwa men. Het waren Hollanders. Er ontstond een gesprek met hen, en de hovenier zegde hun, dat ze wel goed konden reizen en smee- ren, daar hun geld zoo hoog stond. Op dit gezegde, kreeg hij' van' een hunner een stomp waarop de anderen hem vastgrepen, op den grond duwden, zijn brieventasch ontnamen, en al zijn geld, zijnde 950 frank, er uithaal den, en de ledige brieventasch weer in zijn zak staken: Tot zijne groote ontzetting zag hij de kerels de deur van den trein openen. Zonder meer werd de hovenier opgenomen en uit den trein gesmeten. De ongelukkige bleef bewusteloos op de rails liggen. Gelukkig voor hern is geen trein uit tegenovergestelde richting gekomen, an ders ware hij zeker vermorzeld geworden. Later is het slachtoffer weer tot het bewustzijn weergekeerd en had tot zijne verwondering slechts de rechterknie gekneusd. Strompelend is hü tot op een villa gesukkeld, die een twintigtal minuten verder is gelegen. De gen darmerie van Cappellen heeft kennis gekregen van deze gruwelijke daad en is dadelijk een onderzoek begonnen. Hoe de geleerden zich ver gisten. In het begin van September werd de gelijktijdige verschijning van vurige lucht bollen in Zuid en Oost-Engeland waargeno men na het vallen van den avond. Den vol genden dag heeft een conservator van de sterrewacht te Greenwich op vragen van ver schillende zijden verklaard, dat het meteoor- steenen geweest moesten zijn, omdat er geen andere verklaring te vinden was, maar het gelijktijdig: verschijnen van meteoorsteenen bo ven Lincoln, Reading en Greenwich was wel buitengemeen merkwaardig en nog nooit voor gekomen. Thans is een Londensch beroepsfotograaf met de oplossing van het raadsel voor den dag gekomen. Volgens hem waren de mete oorsteenen geen meteoorsteenen geweest maar ballons gevuld met magnesiumgas, die hij voor het doen van een vakkundige proefne ming, met behulp van anderen had opge laten. Eenzelfde uur was bepaald en de bal lons waren alle voorzien van een lont van dezelfde lengte, waardoor het verschijnsel van gelijktijdigheid, dat zooveel hoofdbrekens had veroorzaakt, tevens op simpele wijze was verklaard. Oneerlijke collectanten. Het te Amsterdam gearresteerde viertal,- verdacht van fraude bijt de „Zonnestraal-collecte", blijft hardnekkig ontkennen geld uit de bussen ge stolen te hebben. De zaak laat zich echter niet gunstig voor hen aanzien en wel door de volgende omstandigheid: de centrale re cherche 'kreeg vermoeden op het drietal col lectanten, o.a. doordat bij vorige collectes wan trouwen ten opzichte van de collectanten ge rezen was. In verband daarmede werden ver schillende muntstukjes met een slagstempel op een bepaalde plaats welke voor alle stukken dezelfde was gemerkt. Herhaalde lijk werd gemerkte muntstukjes in de bus sen van het drietal geworpen. Later werden er een paar in de bussen aangetroffen, en tevens bij het kleine geld, dat ten huize van de vermoedelijke dadera werd gevonden. Zij zulleoi niettegenstaande hun ontkentenia ter beschikking van de justitie gesteld worden. (Tel.] Even winkelen. Een automobilist die zijn wagen anderhalf uur in een hoofd straat te Londen had laten staan, is wegens versperring van het verkeer tot 40 sh- be boet. Zijn verontschuldiging wat dat zijn vrouw hem meegenomen had om te winkelen. De dienstbodennood in Enge land. De „Westminster Gazette" heeft een onderzoek ingesteld naar de wijze, waarop zoogenaamde plaatsingbureaux voor dienstbo den de acute dienstbodenschaarschte, welke in Engeland heerscht, te eigen bate exploi teeren. De werkmethode van- een groot aantal dezer bureaux brengt mee, dat de „mevrouwen" groote bedragen te betalen hebben om in het gelukkig bezit van een dienstbode te gera ken,. doch in werkelijkheid weinig of geen resultaat van haar dure pogingen ter aan werving van de onontbeerlijke gedienstige zien. Het heeft er allen schijn van, dat zeer veel van deze „plaatsingbureaux" alleen ten doel hebben-, de portemonnaies der huismoeders wat lichter te maken en bijna geen enkele dienstbode ter verhuring beschikbaar hebben. Men oordeele: Een keukenmeid, 40 jaar oud, biedt zich zelf in een advertentie aan als „bereid om behalve het koken, alle huiselijke bezighe den te verrichten, ook de wascb, in een klein gezin. Middelmatig loon. Gaarne bij kinderen. Intern." Een ideale dienstmeid, waarnaar duizenden moeders van kleine gezinnen vinger en. duim likken I Er moet gereflecteerd worden onder No. zooveel. Vele brieven komen in en de dames, die gesolliciteerd hebben, krijgen nu een antwoord van een plaatsingbureau, met verzoek een daalder te zenden, waarop naam en adres der dienstmaagd zullen worden mee gedeeld. De daalder wordt gezonden, naam en adres worden meegedeeld, „mevrouw" schrijft aan de dienstbode, sluit postzegel .voor antwoord in, doch krijgt taal noch teeken van haar te hooren. Als men aanneemt, dat misschien ■honderd of meer dames haar daaldertje offe ren, kan men begrijpen, hoeveel het plaat singbureau met één advertentie verdient. In een ander geval werd een meisje, door bemiddeling van een plaatsingbureau, als dienstbode aangenomen. „Mevrouw" moest 14/2 pond sterling f 18 premie aan het bureau betalen-, doch de dienstmaagd verscheen niet. Ook werden er meisjes aangeboden, die, nadat flinke premies aan het plaatsingbureau betaald waren, zich bij- de respectieve toe komstige meesteressen- kwamen presenteeren, maar dan bleken totaal ongeschikt voor haar taak te zijn- en in geenen deele te beant woorden aan de beschrijving, van haar per soon- en haar kundigheden in de annonce gegeven. Het heeft er veel van, dat sommige „plaat singbureaux" een kleinen voorraad dienst maagden er op na houden, die als lokaas moeten fungeeren en die, als ze op punt staan aangenomen te worden (nadat de premies aan de bureaux zijn betaald, natuurlijk!) plotse ling van de haar aangeboden betrekkingen afzien. Bovendien staan dames, die van 1 tot 2 pond sterling betaald hebben om een dienst bode te krijgen, ook nog aan de kans bloot, dat deze binnen een week of een maand weer vertrekt. DELFT. V.D. Hedennacht halfvier zijn tw-ee wagons van een goederentrein van! Den Haag naar Rotterdam hier ontspoord. Dientengevolge was het treinverkeer Den HaagRotterdam over één lijn versperd. De spoorweg is door de ontsporing be schadigd. Onmiddellijk is men met het opruimingswerk begonnen. Tegen den mid dag v/as de lijn weer vrij. Gedurende den geheelen morgen had het treinverkeer be langrijke vertraging. Eerst vanmiddag was de chef van het station alhier bereid in lichtingen aan de pers over dit ongeval te verstrekken! TERSCHELLING. V.D. Twee Urker bot ters zijn ten Noorden van Terschelling in nood. Reddings- -en sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. BREDA. V.D. Sinds gisteren is er te Princenhage nog één geval van Typhus bijgekomen. Het aantal gevallen te Breda en omgeving is nu ,73. WADRINXVEEN. V-D'. Vannacht heeft hier -een geweldige brand gewoed. Te half een weiden de bewoners van hef dorp opgeschrikt door het brandalarm. Het bleek, dat de meubelfabriek aan den Kerk- weg in lichte laaie stond. De brandweer kon met een stoomspuit en de beide hand spuiten weinig uitrichten. Er werd hulp verzocht van de motorspuit te Gouda, die spoedig arriveerde. Re meeste bewo ners van bet dorp en vajn de omgeving kwamen naar den brand kijken. Pas na leenige uren werd eenige invloed' van hef bluschwater merkbaar. De geheele fa briek brandde uit. Ook da geheele hout- voorraad op de terreinen ging verloren. Een woning, bewoond door een ouden man, die ziek wa]s en uit zijn huis moest worden gedragen, verbrandde ook. De an dere omliggende hnizen konden behou den worden. Er was gelukkig weinig wind. De schade wordt op 3 a 4 ton geschat. Er werkten T0 arbeiders op de fabriek. BELGRADO. V-D- Gisteren is bier aan gekomen ©en gezelschap vooraanstaande personen uit Nederland, onder leiding van den beer Heerkens Thyssen, lid der Eer ste Kamer. Bezocht werden de voornaam ste banken, de beurs, een suikerraffina derij en een bierbrouwerij. MANCHESTER. V.D. Bij een ernsfigen brand, die hier gewoed heeft, moesten! 15 meisjes, werkzaalm in1 een lamipekap- penfabriek, zich redden. Ze vluchtten op eetn dak. Dit stortte in. Een meisje werd gedood' en acht werden zwaar gewond'. LONDEN. V. D. Tengevolge van de mijn werkersstaking zullen de katoenfabrieken in Lancashire twee van iedere drie weken gesloten worden. LISSABON. V.D. De Azoren zijn door een orkaan geteisterd. De oogsten heb ben veel geleden. BERLIJN. V.D. Uit Athene wordt ge meld, dat Rondilis liet ontslag van zijn kabinet aan den president heeft aange boden. BELGRADO. V. D. Geheel Zuid-Slavië is geteisterd door wolkbreuken. Een groot deel van bet land staat onder water. Tele graaf- en telefoonverbindingen zijn ver broken. Er zijn vele slachtoffers. In één plaats verdronken zes menschen. Moffen. Dat dit woord reeds zeer oud is en oudtijds geene min aangename beteekenis had, kan blijken uit het hier volgende stuk uit een brief van het Hof van Gelderland van den raadsheer C. van der Heil d.d. 23 December 1600: „Wy hebben mede van Steven van Er- chelens verstaen, dat eenige Moffen off Hoochduitsen, tot Groenloo gehylickt ende tevoren geweest diende in dienst van den viant, noch dach-elicx tot Berck solion uut ende ingaen ende periculose commu nicatie door hare vrouwen holden. U.L'. zal believen die versienenge te doen, dat daerop het oge g-enamen verde". Wat hamer! Vanwaar komt de uit drukking wat hamer Hiertoe moeten wij naar de Noorsohe sa- genleer. De oude Noren' (heidenen) hadden verschil lende goden; o.a. Odin (Wodan, de stamva der der Asen) en zijn zonen Thor (da donder god) en Baldwin. Thor nu, schoon wonende in Walhalla, bezocht dikwijls de aarde. Zijn voertuig was een bokkewagen of slede, en hij mende zelf. Op een avond kwam hijl aan een boerenwoning en vroeg en verkreeg gast vrijheid. Tot loon zei Thor, dat men die beide bokken kon slachten, welke zijn slede trokken. Hij maakte ze toch morgenochtend weer le vend en zij verschaften een goed avondeten. Maar niemand mocht één been breken. Toen nn Thor des morgens de bokken levend ge maakt had, bemerkte hij', dat er een 'hinkte. Bij onderzoek bleek, dat Thialf en Raska, de zonen van den boer, een been van een poot hadden opgegeten. Thor liet de bokken aöhter en dwong de jongens nn zelf te trekken. Uit vrees voor zijn hamerx) deden zij! het, al wisten zij niet, dat Thor een god was. Hg en de zoons werden echter dikke vrinden en zij hadden samen nog allerlei lotgevallen. i) Het wapen van Thor. Als hijl dien in de lucht wierp donderde het. Hij' is dus op atbeeldingen de man in de slede. De oude heidenen zwoeren soms bij' den hamer van Thor. De uitroep „wat hamer I" is daarvan afkomstig. Een Pyrrhus-oveirwin ning. Pyrrhus was een Koning, die in 279' vóór Christus' geboorte de Tarenfijnen op hun verzoek te hulp kwam in den oorlog tegen de Romeinen. Hij kwam met een groot leger soldaten en bovendien twintig olifanten. Die dieren waren destijds bij de Romeinen nog niet bekend zij gaven ze den naam van Lucanische os sen en door die olifanten werd heel de ruiterij der Romeinen in verwarring gebracht, waaraan Pyrrhus zijn overwin ning dankte. In een tweede gevecht waren de Ro meinen er op berekend ook tegen de oli fanten te strijden. Toch behaalde Pyr rhus de overwinning, maar hij zelf be kwam een ernstige wonde en onder zijne beste troepen was een groote slachting aangericht. Historisch is zijn uitroep ge worden: „Nog zulk een overwinning en ik ben verloren!" Een Pyrrhus-overwinning is dus een schijnbare zege, die den overwinnaar meer verzwakt dan de overwonnenen. Iedereen kent wel het mooie Oostenrijk- sche volkslied „Gott erhalte Franz den Kai ser", maar niet iedereen zal de wijze kennen waarop het ontstaan is. In den derden Coalitie-oorlog van het jaar 1805 lede» de geallieerden Engeland, Rus- laad, Zweden, Oostenrijk, groote verliezen in de veldslagen tegen Napoleon, die gesteund werd door Spanje, Beieren, Wurttemberg en Baden. Na den driekeizerslag van Austerlitz trok Napoleon zegevierend met zijn troepen Weenen binnen, waar toen de componist Haydn woonde. De overwinnaar, die een ver eerder van den grooten musicus was, deed bij zijn intocht voor de woning van Haydn eeni oogenblik halt houden om hem persoonlijk zijn hulde te brengen. Doch op dat oogenblik werden de ramen opengeschoven en 'klonken de schoone accoorden van wat sedert het Oostonrij'ksch volkslied zou worden, den kei zer in de ooren. Haydn had zich aan het klavier gezet en zong met krachtige stem voor het eerst, dat schoone lied, een bede tot God, tintelend van vaderlandsliefde. WU«elkoer*en. Amsterdam, 29 'Sept., 1 u. Berlijn 59-47V2'59-50 Brussel 6.70-6-75 Parijs 6-957 Londen 12.Hi/4—12-11% Now York 2.49^—2-4934 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie-J Herhali ngs-oef e n i n ge n der Zeeuwen te Harderwijk. Uit naam van vele christen militairen van het 14e Ref. Inf., welke oorspronkelijk in Breda zouden opkomen, betuigt ondergetee- kende hartelijk dank aan allen, die hun verblijf aldaar zoo aangenaam hebben gemaakt, door het geven van 2 zangavonden en 2 feest avonden en voorts de ontmoetingen in het Prot. Mil. Tehuis. WTe wekken alle lezers op, dit groote werk „het Chr. Mil. "Verbond" te steunen, door zich als lid op te geven ter plaatse hunner inwoning. Dit werk ver dient den steun van elk Christen Nederlan der, om zijn behoudend en opbouwend gees telijk karakter. Hopende door dit schrijven nog vele leden te winnen en U, Mijnheer de Redacteur, hartelijk dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, verblijft hij Uw dw. dr., A. A. R0SEB00M, 2, 1, 14 R. Inf. Kantongerecht to Gom. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens overtreding: het loopen over grond met verboden toegang: A. Z„ Rilland- Bath f 5 b. s. 5 d. h.nachtrumoer verwek ken: A. L., Vlake f 10 b. S. 10 d. h.; invaliditeitswet (geen zegels plakken voor ar beider: J. R„ 's-Heer Arendskerke 14 maal f3 b. s. 14 maal 3 d. h.zonder vergun ning als liedjeszanger op straat zingenH. I. S., 's-Gravenhage f5 b. s. 5 d. h.; als schipper zij» naam niet op het door hem bevarende schip hebben: L. d. K„ Antwerpen, B. W., Emmerik f5 b. s. 5 d. h.; zonder vergunning reclamebord aan zijn huis hebben: C. D., Kattendijfce f5 b. s. 5 d. h.zonder vergunning fietsen langs spoorweg: I. C. L„ RiHand-Bath f5 b. s. 5.d. h.-met motor rijtuig rijden zonder dat dit is voorzien van minstens twee onafhankelijk van elkander goed werkende remmen: L. J. Kamperland f25 b. s. 25 d. h.met .motorrijtuig rijden zonder nummerhevvijsA. d. M„ Borssele f3 b. s. 3 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: I. S„ Wissenkerbe f 5 b. s. 1 w. t. s.J. B„ Nisse f5 b. s. 5 d. h.; dronkenschap: C. F. W. L., Ilansweert le herb, f 15 b. s. 15 d. h. Vrijgesproken beklaagd van het met een motorrijtuig rijden' niet behoorlijk uitwijken: J. v. d. W„ te Goes. Wat is kampeeren? De Hooge Raad behandelde een cassatieberoep van den officier van Justitie te Zwolle tegen een vonnis van de Zwolsche rechtbank, behelzende ontslag van rechtsvervolging van iemand, die in eersten aanleg! was veroordeeld wegens overtreding der po litieverordening der gemeente Ommien, die verbiedt het kampeeren, onverschillig of dit geschiedt op openbaren grond: of op particulier terrein. Bedoelde had geheel alleen in een tent „gekampeerd" op een stuk weiland onder de gemeente Ommen, toebehoorend aan een particulier. De rechtbank te Zwolle vernietigde het von nis van den kantonrechter te Ommen op grond, dat onder „kampeeren" moet worden verstaan „deel uitmaken van een kamp". De procureur-generaal zal 11 Oc tober conclusie nemen. MIDDjELRURG. Bevallen: Cl- Vleugel— Floruss© z., K. v. d. Berge'Jansen van Rosendaal, z.; C. v. Sluijs—Soetens, z.; M. AarnoutseRouws, d.; E- J. Mesde Reuningh', z. Overleden: W. J. F. Entink 76 j. weduwe I. Beckers- Gehuwd: P. F. Wl Guinée 30 j. en J. L. M. J- van Wiaegeningh' 24 j. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eiervei- ling, Warmoeziérstraat 3739, werden 85000 eieren aangevoerd. PrijsKipeieren f 5f 10.25, Eendeieren f 660—f 7..50. MIDDELBURG, 28 Sept. 1926. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Pe ren: Br. de Mérode 12, Br. Lebrun 12, Br. Clairgeau 1014, Br. d'Aremberg 11—15, Br. v. d. Ham 7, Br. Alexander Lucas 1214,' Br. Diel 10, Br Hardy 18, Doyenne de Comic© 31, Conseiller a la Cour 816, Soldat La- boureur 1116, Duohesse d'Angouleme 10 .—19, William Duohesse 1013, Nouveau Poi- teau 410, Jodenpeer 68, Marsepijn 11— 15, Maagdeperen 1114, Eva Ballet 11, (He ser Wildeman 78, Bergamot 811, Foppe- peer 9, Tafel van Boddaert 1217, Passé Colmar 1117, Roosevelt 12 ct., alles per Kilogram. Appels: Cox Pomona 15, Lemoenappel 15, Bismarck 1016, Transparant de Croncela 1523, Goudreinet 716, Rordaanappel 17, Zomerpresent 6, Zoete Ribber 12, Zoete Bel lefleur 78, Zure Bellefleur 7, Frederik van Baden 16, Storappel 1319 ot„ alles per K.G. Diversen: Blauwe druiven 46—68, Tomaten I3 ct, .beiden .per K.G. Perziken 913 ct. per stuk. GOES, 28 Sept. 1926. Peren: Br. Hardy 2055, Br. Hardenpont 22^24, Br. Superfit! 19—28, Br. Clairgeau 12—18, Br. Durandeau 10—20, Br. Lebrun 9—18, Br. d'Aremberg II—13, Wilhlmina 10—12, Br.e de Mérode 12, Br. van den Ham 1115, Br. BachelieT 710, Br. Diel 69, Doyenne de Cornice 3057, Soldat Laboreur 1324, William's Duchesse 1625, Duch. d'Angoulême 12, Mi nister Dr Lucius 14, Maria Louisse 11, Con- ferance 24, Souv. Madame Treyve 16, Pre sident Roosevelt 1318, Tertility 12, Esperine 12, Nouveau Poiteau 820, Calabasse Ca- rafon 13, Cons, a la Cour 13, Maagdéperen 1015, Koning Carel v. Wurtemburg 14 27, Eva Baltet 24, Bezy van Schonauwen 913, Herzogin Elsa 11, Comtesse de Paria 912, Lange Perzikperen 810, Winter Vij- geperen 12, Zwjjndr, Wijnperen 1214, Tri- umphe de Jodoigne 68, Le Curé 710, Winter Bergamotten 6—8, Peren zonder zaad- huia 6—7 Schellebelle,n .8, Jodenperen 58,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3