Telegrammen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. iarkliierichteu. tfeer af. H. werd door een volle lading laiel ernstig in den schouder getroffen, {^middellijk werd H. naar het hospitaal veproerd. Stations chef aangehouden fe Roermond is gearresteerd zekere S., ge mzen stationschef te Rupolding in Boven- Beieren, wiens aanhouding en opsporing ffaS verzocht wegens verduistering van een groot bedrag in zijn functie van sta tionschef. De massa-vergiftiging. Er blijken steeds meer personen de gevol gen te ondervinden van het gebruik te Amsterdam vau de gelardeerde lever, die vergiftigmgsbaeillen bevatten. Het aantal personen, dat als gevolg daarvan ziek is geworden, is thans tot 70 gestegen. De kassiersfraude te Z e - vefnb er g e n. Zevenbergen heeft nu haar derde financieele catastrophe. Thans is bet de handelsvennootschap firma J. D- kassier en commissionair in effecten, die <:jn groot aantal renteniers, middenstan ders en particulieren uit Zevenbergen, glundert, Fijnaart en andere plaatsen zoo niet ongelukkig maakt, dan toch een groot financieel verlies bezorgt. Menschen die hun spaarduitjes mem spreekt van vier- honderd spaarbankboeikjeshouders bij deze firma hadden geplaatst zijn nu hun lieve geld waarvan zij de rente trokken geheel kwijt. Pandbriefhouders, die door hun groot vertrouwen in deze firma ze is reeds van 1858 af in Zevenbergen ge vestigd en had de vuurproef nal den oorlog schitterend doorstaan hun papieren afgaven, kunnen naar hun geld fluiten, gij werden de dupe van de handige truc van den firmant D., tegen wiens hande lingen zij: niet het minste wantrouwen koesterden. De firma D. kwalm door het verstrekken van voorschotten aan twee Zevenbergsche firma's zonder «enige dekking en zonder zekerheid, dat zij aan hun verplichtingen konden voldoen, zonder kasmiddelen en nam toen haar toevlucht tot een truc. De firma telefoneerde n.l- de pandbrief- houders dat hun nummers nooit meer dan twee tegelijk waren uitgeloot en vroeg hun dan deze ter inwisseling bij haai' te bezorgen. Werden ze gebracht of soms afgehaald, dan gaf zij nimmer een ontvangbewijs af; de houders wilden er vanwege het groote vertrouwen geen vragen. Hoe zij lateT ook op verzilvering aan drongen, alles was vergeefs. Velen kwa men bij den burgemeester hun beklag over die handelwijze maken. Deze heeft daarop telefonisch met de firma D. contaict ge zocht. Doch toen dit nieit lukte, waar schuwde hij de ©chtgenoote, dat indien haar man met aldus tei handelen bleef doorgaan, z'ich bloot zou stellen aan ver volging. Ook dit hielp niets. De menschen werden voorloopig nog stil gehouden met beloften, dat getracht werd de noodiga gelden op te nemen, dat deze er spoedig zouden zijn, enz. Ver zoeken om teruggave van de stukken wer den steeds ontkennend beantwoord. Dit spelletje duurde nu reeds twee jaai'. Tot dat ook aan een firma uit Klundert mede gedeeld werd, dat haar brieven waren .uitgeloot. Zij gaf deze zonder bewijs af, doch had de nummers genoteerd. De zaak niet vertrouwende won zij inlichtingeli in bij de Nationale Bankvereeniging, wel ke in haar boaken de bewuste nummers niet vond. Toen was de fraude ontdekt en werd een klacht bij de justitie inge diend met het bekende gevolg. Pok is bekend, dat D. er in geslaagd is„ van een paartje, wiens spaarduitje bij hem stond, en dat van plan was een huis te gaan bouwen, nog een stuk van f1000 machtig te worden. Nu hebben ze niets. De' week vóór zijn verdwijnen heeft D. van iemand f 7000 los weten te krijgen. Aan alle zijden heeft de heer D. nog getracht gelden te krijgen, wat hem ech ter niet is gelukt. Het tekort kan niet bij 'benadering worden vastgesteld. Het is op geen f50.000 te schatten. Men noemt een bedrag van f200.000- i Met de belofte geld te gaan halen, vertrok Donderdag 2 Sept. de heer D- Poch nadien werd hij niet teruggezien. Be officier van justitie deed een inval in zijn woning, maar vond daar niets, zelfs alle portretten waren weggenomen, zoodat de politie deze elders moest zien te krij gen. Thans staat da heer D- in het politie blad gesignaleerd, mede omdat hij ver- ïrokken is zonder orde op zijn zaken te stellen. De politie heeft den voortvluch tige niet kunnen ontdekken. Nog steeds blijven de klachten binnenkomen. Een vrouw vermoord. Vrijdag avond heeft in een achterkamer van pand 10,aan de Galerij te Rotterdam een af grijselijke moord plaats gehad, waarbij een 40-jarige zeeman een 39-jarige vrouw met een mes in de linkerborst heeft gestoken, zoodat zij binnen een uur doodbloedde. Te 10 minuten over half twaalf vervoeg de zich bij! den sigarenwinkelier v. S. aan de Galerij no. 4 een hem onbekend Wan, die vertelde in het gemelde huis een vrouw piet een mes te hebben ge stoken. Hij verzocht den winkelier de po litie te willen waarschuwen. Daarop verc uween de man. Van S, hechtte echter wei- tog geloof aan deze mededeeling en achtte het zelfs niet de moeite waard naar de politie te gaan. Toen ongeveer een kwar tier nadien een dienstdoende majoor die de ronde deed, voorbij kwam, vertelde hij hem zijn wedervaren. De majoor stelde damiddellijk een onderzoek in met het gevolg, dat men in een achterkamer van pand 10 een vrouw op. den grond vond pfgen, badende in haar bloed, dn haai linkerborst omstreeks de hartstreek stak mes. Onmiddellijk werd de genees- Dienst gewaarschuwd, doch deze •ton slechts den dood constateeren. De steek moet met groote kracht zijn aan gebracht. De vrouw was vermoedelijk zeer kort na den aanslag door bloedverlies overleden. Omtrent den dader had men geen enkele zekerheid. Het was dan ook min of meel toeval, dat een surveilleerd agent te onge veer één uur op het Willemsplein bij den aanlegsteiger der Havendienst „Spido" twee mann'en opmerkte die druk met elk aar iu gesprek waren. De agent hoorde de een tot den ander zeggen: „nou zeg 'tdan maar", waarop die nader naar den politieman toekwam en verzocht ,hem mee te willen nemen naar het Politiebureau, omdat hij iets te vertellen had. De agent vroeg wat dit dan wel was. Hoewel de man het aanvankelijk niet wilde zeggen, kwam er tenslotte uit, dat hij geloofde „een vrouw te liebben gestoken" De arrestatie volgde toen terstond. In den loop van den nacht werd de aange houdene, de 40-jarige zeeman B. uit Mep- pel met het lijk geconfronteerd. Hij was zeer verward in zijn uitingen en antwoordde op de vraag of hij ruzie gehad had, slechts door: „Ja, dat zal wel", te zeggen. De gestokene was de 39-jarige gescheiden vrouw M. J. de K., met wie de zeeman den laatsten tijd samenleefde. Verduistering. Zaterdag heeft' de politie te Amsterdam gearresteerd' een boeldiouder van een der groote Amster- damsche bankinstellingen. Deze boekhou der, die ongeveer 20 jaar aan de bank ver bonden was, heeft gedurende de laatste maanden door middel van valsche boekin gen een bedrag van ongeveer f 7000 ten nadeele van de bank verduisterd. Tijdens zijn vacantie zijn deze valsche boekingen ontdekt. Bij zijn terugkeer werd hij! ge arresteerd. Zooals gezegd, bedraagt liet verduisterde bedrag ongeveer f7000. Het juiste bedrag kon niet worden vastgesteld. i— Een verzonnen verhaal. De politie te Leiden heeft het mandje van de juffrouw J. N. uit Haarlemmermeer- Aalsmeer, die beweerde in een trein te Leiden aan een aanval te hebben bloot gestaan, opgespoord.Be juffrouw heeft thans bekend het fantastisch verhaal ge heel te hebben verzonnen, teneinde de aandacht op zich te trekken. Een spookhistorie. Na Roo sendaal schijnt nu ook Utrecht een beurt te krijgen met 'n spookgeschiedenis, In de Florastraat aldaar 'hebben omwonen den gemeend de laatste dagen een zonder linge gedaante te zien, die zich langs de muren naar de daken der huizen zou begeven. In verhand met deze historie is liet deze week enkele avonden druk ge weest in deze buurt, een drukte die soms tot jn den nacht' aanhield. Sommige be woners (vermoedelijk toegerust met een sterke phantasie) beweerden het angst aanjagende monster duidelijk te hebben gezien, terwijl anderen doorloopend met vrees zijn vervuld, dat ze bij avond het spook óók zullen ontdekken. Een jong meisje, dat Vrijdagavond „dacht" iets ab normaals te zien, is van schrik van de trap gevallen. De politie heeft nu en dan extra gesurveilleerd om de menschen gerust te stellen. Een meteor. Vrijdagavond werd boven Kent een schitterende lichtbal waar genomen. Het observatorium te Green wich veronderstelt, dat het een schit terende meteoor geweest is, grooter en meer nabij de aarde dan gewoonlijk. D e deurwaarder verdreven. Te Lauzannee woonde een pachter, die zijn huur niet betaalde, dies nam de eigenaar van zijn hoeve een deurwaarder ih den arm om den mian op straat te laten zetten. De deurwaarder begaf zich ter plaatse, doch het heele gezin van den pachter, zijn personeel en de buren met hun onderhoorigen trokken tegen hem van leer met scheldwoorden en bedreigin gen naar het leven. De dienaar van de wet moest voor de dreigend opgeheven knup pels en hooivorken een goed heenkomen zoeken. Hij. keerde daarop terug; met twee veldwachters, maar ook die vermochten niets tegen de opstandigen, zoodat de deurwaarder ten slotte onverrichterzaka Lauzannee moest verlaten. Voortvluchtige apen. Door een gat in het traliewerk, dat doorge roest is, zijn Donderdagmiddag de apen uit de diergaarde iu den Parijschen Plan- tentuiu er van door gegaan. De directie liet dadelijk de diergaarde, die door een apart hek omgeven is, sluiten en het personeel jacht maken op de vluchtelin gen. Deze amuseerden zich best in de hoornen, doch lieten zich niet vangen. Toen echter het etensuur aangebroken was en hun oppasser kostelijke lekker nijen uitstalde in de apekooi kwamen zij spoedig terug. Een extra goed maal hadden zij in ieder geval met hun vlucht verworven. D.e diefstal van 180000 te Geneve. Bij de Nederlandsche Handel Maatschappij te Amsterdam heeft zich iemand vervoegd, die verklaarde éenige dagen geleden ©en bankbiljet van f 1000 van den kassier der maatschappij te heb ben ^ontvangen, welk biljet een nummer vertoonde, dat op de lijst voorkwam, door de politie verstrekt, naar aanleiding van den diefstal van f 180.000 te Genève tem deele van een Hollander gepleegd, meldt de „Tel." Hoe het biljet in de kas des maatschappij was gekomen valt natuur lijk na eenige dagen niet meer 'te consta teeren. 1 D© kipmetdentrouwring. In de BrAbantsche gemeente Budel miste sinds eenige jaren een weduwe haar trouwring. Hoe ook gezocht we'wi.lTrhel gouden voorwerp kwam niet terecht, tot dezer dagen, bij het slachten eener kip, de ring pit de maag van het dier te voor schijn kwam. Dit is dus niet de kip met de gouden eieren, maar de kip met den gouden ring. C y c loon..Naar gemeld wordt,heeft een hevige cycloon de Bahama-eilanden geteisterd. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren, doch de stoffelijke scha de is zeer groot, en bedraagt IV2 millioen pond sterling. Uit Stettin wordt gemeld: Sedert enkele dagen heeft hier een hevige storm gewoed. Bij Heidebrinck is éen boot van een Zweedscb motorschip aangespoeld, waarin zich een geheel uitgeput matroos bevond. Het schip is met de bemanning ondergegaan. De zware Noord-Westerstorm, die Donderdag en Vrijdag aan 3e kust van den vrijstaat Danzig heeft gewoed, heeft zich' tenslotte tot een orkaan ontwikkeld. Een uitgestrekt gebied is overstroomd. Twee visschers zijn verdronken. Eieren. Op het ©ogenblik kost een ei te Parijs 1 franc a 1 franc 10. Dat belooft dus wat voor den prijs van versche eieren in den aanstaanden winter. Gelukkig echter voor de Parijzenaars be vinden er zich in de koelhuizen ongeveeï 25 miljoen eieren, die dezen winter ge bruikt kunnen worden. Zij zijn meeren- deels in den goedkoopsten tijd op het platteland aangekocht voor prijzen van 8 stuiver en minder. Zij kunnen dus met een behoorlijke winst nog ver beneden de franc verkocht worden. Dat is natuurlijk niet de bedoeling van de handelaars, die ze hebben opgeslagen, 'doch l'Oeuvre hoopt, dat de overheid wel een middel zal weten te vinden om dezen te dwingen. AMSTERDAM. V-D'. Voor de slachtof fers van de Padang-ramp is in totaal ge collecteerd f 66.895-85. AMSTERDAM. V. D. Een der patiënten van de vischvergiftiging is gisteravond overleden. De patiënten van de leverver giftiging maken het over 't algemeen goed. In de gelardeerde lever zijn paratyphus- bacillen gevonden. Het onderzoek der visch is nog niet beëindigd. UTRECHT. V. D. In de districtsverga deringen, vanwege het Chr. Nat. Vakver bond met de Chr. Besturenbonden, te Utrecht, Arnhem en Almelo gehouden, is een motie aangenomen, waarin aange drongen wordt op spoedige invoering der ziektewet. Deze motie zal ook in de nog te houden districts-vergaderingen aan de or de komen. BAARN. V.D. Gisteren is een auto, bestuurd door den eigenaar, den heer Van Malanen, tegen een boom gereden. Dhr v. M. werd op slag gedood, zijn zoon werd ernstig gewond. JDe auto werd to taal vernield. De bestuurder schijnt plot. seling onwel te zijn geworden. HENGELO. De 20-jarige boerendochter mej. te Doest is gisteren op een onbe- waakten overweg door den- sneltrein ge grepen en op slag gedood. NEW-YORK. V-D- Een geweldige or kaan heeffc Zaterdag de kust van Zuid- [Florida geteisterd. In de geheele stad Miatai Beach stond liet water 90 e.M- hoog. Een storm mef vein snelheid van 145 K.M- verlamde de lich;tVoorzienirig. 1 De sfeden clewistown en Mooreh'aven zijn totaal verwoest. Ook in andere ste den zijn honderden huizen verwoest. Er zijn 1200 personen omgekomen en 6000 gewond. De1 geheele oogst is vernield. Die ■materieele schade bedraagt meer dan 100 millioen dollar. LONDEN. Tel- Londen had gisteren een hittegolf tel doorstaan. Er werden tempe raturen van 83 gr. in dei schaduw geno teerd. NEW; YORK. V.D. President Coolidg© heeft met verschillende autoriteiten maiat- regelen besproken ter hulpverleening aan Florida. Hulptreinen zijn reeds gezonden. Een groot aantal bewoners is in paniek gevlucht. LONDEN. V-D- In de golf van Bengalen is een stoomschip omgeslagen, waarbij 170 inlanders verdronken. HANNOVER. V.D- Hef aantal typhus- patiënten in de ziekenhuizen is gestegen! 'tot 1670. Gisteren zijn er 14 gestorven, zoodat het aiantaj dooiden nu 70 bedraagt. GOES. „Euphonia" geeft a.s. Vrijdag avond half negen een concert in de tent op de Groote Markt. Het programma luidt: 1. Vers la Lumière, marsch, H. L. Blan kenburg; 2. Walram, ouvert. lyrique, M. J. H. Kessels; 3. L'Estudiantina, valse, E. Waldteufel; 4. Sylvia, ballet, L. Delibes; 5. Marsche Militaire (op verzoek), F. Schubert; 6. Elisabeth, ouvert., V. Turine; 7. Polonaise de Concert, J. Blauyenreis; 8. Carmen, Fant. sur l'opera, M. J. H. Kes sels: 9. Finale. GOES. Door den hieier K- Leverman is ■wegens vertrek uit de gemeente eervol ontslag, aangevraagd Als brandwacht bij do brandweer alhier. GOES. Met ingang van 24 October 1926 is benoemd tot brugwachter-binnenhaven- toeester alhier de heer O. LI- Vermeulen $e Goes. De Abessiniërs. Aan een beschrijving van de zeden en het staatkundig en godsdienstig le ven der Abessiniërs, is het volgende ont leend: Van oprechtheid in hun betrekkingen tot elkander kan zelfs dan geen sprake zijn, als zij door familie- of vriendschaps banden nauw met elkander verbonden zijn. Het liegen schijnt voor hen even onmisbaar te zijn als eten en drinken; zij zijn altijd bereid te zweren, bij het hoofd van anderen, bij den naam van den koning en notabelen, om natuurlijk zonder aarzelen hunnen eed te breken, zoodra zij er persoonlijk voordeel bij hebben. Eén manier van zweren evenwel is bij hen heilig: lAs iemand den argwaan of den twijfel van een ander voor altijd wegnemen wil, zuigt hij drie keer op diens duim, waarop beiden elkaar broe derlijke trouw zweren. In het ©ten en drinken zijn de Abes siniërs uiterst onmatig, maar zij gebruiken slechts twee maaltijden, een des morgens heel vroeg, den ander tegen den avond. Op vastendagen eten zij eerst drie uur voor zonsondergang. Dei meest gezochte spijs bestaalt bij dei voornamen uit klein gesneden, in boter gebraden en sterk ge peperd vleescli. De platte brooden worden in een mand opgestapeld en op het laatste do bovenbedoelde spijs gelegd, dan met een deksel bedekt en naar den heer des huizes gebracht. Deze zit in den kring zijner gasten, die allen voor het eten de handen wAsschen. Nadat hij het dek sel opgelicht heeft, geeft hij den brenger een stuk vleesch en brood, waarna hij de gasten op dei rij af van hetzelfde bedient, 't geen hij gedurende den maaltijd twee of drie keier herhaalt- Als de maaltijd afgeloopen is, wordt door een hiertoe opzettelijk aangestelden bediende water- honing of bier in groote stierenhorens gepresenteerd. Als dessert wordt dan on- gereinigde pens of rauw rundvleesch ge geven. Als het den gastheer zoo belieft, behoeft hij zich niet aan tafel te zetten, maar moet ter ©ere van zijn gasten bij den maaltijd tegenwoordig zijn. De koning gaat bij zulke gelegenheden nooit zitten, maar vereert altijd zijn gasten met zijn aanwezigheid. De dignitarissen, vorsten en pofabelen worden aan tafel altijd1 door vrouwelijk© personen bediend, wat zij als een eere beschouwen. Opmerkelijk Is ook nog het feit, dat die Abessiniërs geen visch efcen, ofschoon de rivieren van hun land zeier vischrijk zijn; als de voornamen zich op vastendagen geroosterde visschen laten voorzetten, geschiedt dit altijd in 't geniep. 1 i 1 Zeier vreemd schijnt ons de Abessini- sche rechtspraak toe. Bon justitie in den eigenlijken zin kennen zij niet'. Te allen tijde, overal worden processen die meestal twisten tusschcn echtgenooten betreffen, beslist, doordien de partijen zich in tegen woordigheid van een beraadslagende volksmenigte aan de uitspraak van een willekeurigen dagnA (rechter) onderwer pen. Daarvoor kiest men dikwijls een knaap, en als deiz© den strijd niet kan oplossen, zoekt men een ander, voor wien dan de eerste rechter getuigen moet, wat hij geiziem en gehoord heeft. Als men van dei zeden der Abessiniërs spreekt, verdient ook gewezen te worden op het feit, dat de vrouwen de wAsch aan de mannen overladen, dat zij dit werk als vernederend' voor haar beschou wen, terwijl zij den last van het overige huiswerk gewillig dragen. Merkwaardig is ook de begroeting onder de bewoners van het land, die elkaar naar gelang van bet uur van den dag, op vijf ver schillende wijzen begroeten, waarbij tel kens een aantal vragen gewisseld worden. Vrienden kussen en omhelzen elkaar bo vendien. - 1 li i 1 Als twee reizigers elkaar ontmoeten, vragen zij elkander vóór alle dingen naar de plaats, waarheen zij zich begeven, vanwaar zij komen en met welk doel zij reizen. Wie verzuimt, een hem tegen ko mend persoon te groeten, maakt zicli te schande en wekt Argwaan met betrek king tot zijn bedoeling. Als een Abes- siniër zijn vriend eien bezoek brengt, be treedt hij nooit diens huis zonder zich vooraf aangediend en daartoe verlof ge vraagd 'te hebben. Als iemand1 het huis van een goeden kennis onaangediend be treedt, en hem juist etende vindt, gaat hij terug, of wacht voor de deur, tot de maaltijd afgeloopen is. Lange gesprek ken worden niet gevoerd', want zelden vertrouwt de' een den ander, en dikwijls gebenrt het, dat zij met hun bezoekers kijven. In hunne gesprekken zijn zij zeer schaamteloos, en ook de vrouwen leg gen in de keuze harer gesprekken en uit drukkingen diei grootste schaamteloosheid aAn den dag. Abessynië is een merkwaardig land. De Prins Regent Ras Tafari is een verlicht, vooruitstrevend man. Onder zijn regeering kan er allicht nog1 wel meer omtrent dit land (het oude Aethro- pië, waar de Koningin (Candace) en haar Kamerling uit Handelingen 8, gewoond hebben en waar de apostel Thomas moet hebben gearbeid) bekend worden. 1 [Op, voor de Christelijke vakbeweging. Ieder Christen heeft de roeping en den plicht, ook op sociaal ^gebied mede te werken aan de doorwerking van de be ginselen van Gods Woord. In do Christelijke vakorganisatie heeft God ons een uitnemend middel geschon ken, waardoor reformeerend op de maat schappelijke verhoudingen kan Worden ingewerkt, waardoor misstanden kunnen Worden bestreden en gearbeid kan wor den aan den ombouw onzer maatschap pelijke samenleving in Christelijken geest. Door de Christelijke vakbeweging kan de strijd worden gevoerd voor de verwezen lijking, de realiseering der Christelijke maatschappij -gedachte. Met vernieuwde kracht moet daarom in deu ^komenden tijd gewerkt worden, aan de versterking der Christelijke vak beweging. Met vernieuwde kracht moeten wij weer vooruit Want geen man kan worden gemist. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft reeds een groote propaganda-actie voorbereid. Iu de eerstkomende drie Zater dagen, worden eeu negental districtsver gaderingen met de Besturenbonden ge houden waar de actie zal worden be sproken. In de weken van 1829 October worden in een 96-tal plaatsen groote pro- paganda-vergaderingen gehouden. Met strooibiljetten en manifesten zul len de ongeorganiseerde Christelijke werk nemers worden bewerkt. De aandacht der Kerk zal opnieuw op liet werk der Christe lijke vakbeweging gevestigd worden. En dan wordt de huisbezoekpropaganda over al weer aangevat. Laat er voor dit werk allerwege zijn meeleven en belangstelling. GOES. Overleden: Maria Bliek, oud 79 jaren, weduwe van Cornelis van Boven. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Sept. 2-45 ui. Berlijn 59.40—'59-45 Brussel 6.756-80 1 Parijs 6.77V26.82V2 Londen 12.11—12.11 Va' Glollar 2.491/2—2-49% Rotterdam, 20 Sept. Graanmarkt. Tarwe ruimer aange- 'voerd, puik© kwaliteit f 14.50f 15, goe de f14f 14.25, voerkwaliteit f 13-25 f 13.75; afloop kalm. Rogge niet getoond. /Gerst Chevallier klein aanbod f 11.25 ;f 11.65. Haver, ruim Aangeboden, werd geheel geplaatst van f9.25f 9-75, ex tra blanke kwaliteit tot f10. Kleine groene erwten tamelijk aange boden, vrijwel onveranderd, verkocht van f 14f 19.50. Schokkers ruim aangeboden, prijshoudend, f25f31, in een enkel bij zonder geval er boven. Bruine bóonen overweldigend groot aanbod van f 16 f 18, begin markt soms iets meer, alles per 100 K.G. Rotterdam, 20 Sept. 1926. Veemarkt. Aanvoer: 552 vette run deren, 207 vette kalveren, 1289 schapen en lammeren, 729 varkens. Prijzen per A K.G.: koeien 30, 42,5 45, 47,550, ossen 35, 43, 47, vette kalve ren 50, 65, 80, schapen f 17f 24 p. st., Lammeren f 14f 18 p. st., varkens 36, 37, 37,5. Koeien en ossen aanvoer goed, handel redelijk, prijzen vrijwel gelijk vorige week Maandag. Een enkel puik beste koe ging tot 2 A cent boven noteering. Stieren kleine aanvoer, weinig handel, geen noteering. Vette kalveren ruimer ter markt, handel slapper, prijzen voor de beste kwaliteit ge handhaafd, mindere soorten lager. Een en kel puik best kalf 7 A10 cent hoven no teering. Aanvoer schapen en lammeren ruim, handel stil, er moest tot lagere prij zen worden verkocht. Voor een enkel hok werd nog iets boven noteering besteed. Aanvoer van varkens minder ruim, han del iets vlugger, de prijzen dientengevolge iets hooger dan vorige week. Een enkel puik best varken iets boven noteering. Voor 't buitenland werd niet gekocht. 1 Zaden. Blauw Maanzaad f 38f40, Karwijzaad f35f37, Lijnzaad (blauw) f 17f 18, Lijnzaad (wit) f 19f 20, Kool- 70 Q él -f 99«—f 9A Vlas. 950 K.G. blauw f0.80—f 1.05, 7000 K.G. Soil, geel 4000 K.G. Gro- ningsch f 0.90f 1. Aardappelen. Brielsche Eigenhei mers f 2.40f 3, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.20f 2.50, Blauwe Eigenheimers f 2.20 f2.70, Zeeuwsche Bonte f3f3.40, Zeeuwsche Blauwe f 3f 3.40, Poters f 1.25—f 1.70. Behoorlijke aanvoer, kalme vraag. Eieren f 7f 8.50 per 100 stuks. GOES, 18 September 1926. Peren: Bonne Lonisse d'Avranchee 1428, Triumphe de .Viënne 1825, Calabasse Carafon 10—12, Calabasse Tirlemont 811, Doyenne de Co rnice 28, Spaansche Wijnperen 13, William's Duchesse 813, Duchesse Angoulême 1012, Herzogem Elsa 12, Beurré Hardy 10—18, Beur- ré d'Avranches 11, Benrré Superfin 14, Beur ré Clairgeau 816, Beurré van den Ham 813, Beurré Durandeau 6—9, Beurré Bache- lier 6, Beurré Alexander Lucas 79, Beurré d'Aremberg 7—8, Beurré Lebrun 6—9, Beurré Capiaumont 6, President Roosevelt 1115, Soldat Laboureur 6—10, Cons, a la Cour 49, General Totleben 6, Triumphe de Jo- doigne 5—6, Nouveau Poiteau 612, Com- tesse de Paris 7, Esperine 8, Maagdeperen 811, le Curé 6—8, Lange Perzikperen. 7 9, Ronde Perzikperen 56, Dubbele Berga motten 57, Jodenperen 46, Peren zonder zaadhuis 36, Foppeperen 56, Sehellebellen 57, Calleboutsperen 5—6, Groentjesperen 3 —5, Blanke Jutten 7—10, Afval peren 1— 5 gulden, alles per 100 K.G. Appelen: Transp. de Cronoels 1532, Signe Tillish 1437, Cox Oranje Pipping 27, Ster- appels 1520, Adam's Permain 15, Baumaa'a Reinetten 9, Schuttersreinetten 8, Annanas Rei- netten 10, Eng. Winter Gold Permain 79/ Bismarck 915, Keizer Alexander 12, Le- moenappels 22, Notarisappels 13, Lanes Prina Albert 14, Antononyka 1115, Dubbele Zure Bellefleur 14, Goudrednetten 1518, Gronin ger Kroon 11, Grofzuur 11, Gramvzuur IQ

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3