Semesgi! Nfaws. Telegrammen. Kerknieaws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. laatste BcricktM. Allerlei. OpeÉire Mgopinp en feplspi ■arktiMritkta. 4 trage verzocht de waarschuwingsborden TOor maximum snelheid te doen schilde- In. Verder vroeg hij inlichtingen omtrent ig levering van stroom aan het verster- fcersstation, die hem werden gegeven. Meliskerke. In de Raadsvergadering van Zaterdag werd besloten geen subsidie te verleenen aan de landbouwtentoonstelling te Middelburg in 1927. Afgewezen werden de adressen verzoekende salarisverhoo- 2en van den veldwachter. Deze laatste verzocht te mogen huren de gemeente- woning, thans bewoond door den heer Reukelinan. Deze zaak werd na langdurige bespreking aangehouden. Uitvoerig ver slas volgt morgen. Axel. Alhier heeft een slager den prijs van „rundvleesch zonder been" met f 0.60 per K.G. verlaagd. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Huizen door P. van Toorn, te Rotterdam. Doopsgez. Gem. Beroepen te Aalsmeer O. L. v. d. Veen je Weeringen. Cttir. Geref. Kerk. Beroepen te Barendrecht J. D- Barfh ja Alphen; te Zaandam H. Visser te, Leeuwarden. Aangenomen naar Zwammerdam door H. Cramer te Alkmaar. In 1927 zullen wij Paschen hebben op 17 April. Dit is laat; doch niet zoo Iaat als bijvoorbeeld! in 1943, dan toch valt Paschen op 25 April; dat is dei laatst mogelijke datum. De vroegst moge lijke datum was in 1913, namelijk 23 Maart. Internationale Samenwer king. Te La Soute (Zoute) België, nabij Knocfce aan de kust, heeft van 1420 Sept .een internationaal congres plaats van protestantse!» zendelingen, dat zich met onderwijsvraagstukken in Afrika (Zuid-Afrika, Uganda, Congo, e.a.) bezig houdt. Onder de sprekers is o.a. Prof. Duplessis uit Kaapstad. Ook pievrouw Ilofmeyer zal een referaat leveren. Er nemen 250 gedelegeerden aan deel, die Protestantsch© missies uit de Ver. Stalten, Zwitserland, Duitscliland, Frankrijk, Bel gië, Engeland, en Skandinavië vertegen woordigen. Er is slechts één geboren Hol lander', hamelijk de heer J. G. Buijse Azn., geboren te Zierikzee, die reeds twintig jaa!r vanwege de Presbyteriaansche Zen ding te Chicago in Belgisch Clongo werk zaam is, en thans bij zijn oudietrs vertoeft, om de volgende maand in Amerika zijn, studiën voort te zetten, en daarna als geordend zendeling voor goed tot zijn geliefde Congoleesche broeders terug te keeren. Het doel der conferentie te Zoute is ■Ide paedagogiscbe methoden der Protes- itantscbe missies aan te passen aan de nieuwe), door de economische, politieke en sociale ontwikkeling van Afrika ge schapen voorwaarden. Kwestie-vaa D n ij nDe classis Haarlem heeft met 17 tegen 10 stemmen en 1 blanco besloten de schorsing van ds van Dnijn, van Haarlemmermeer O.-Z. op, te heffen. De afgevaardigden dier kerk teekenden protest aan volgens het besluit van hun kerkeraad. De zaak komt dus bij de Synode weer .in behandeling. De kwes. tie der losmaking van ds van Duijn van zijn kerk kwam vervolgens aan de orde, en komt Vrijdag weer aan de orde. Ds Koolstra. In overleg met den kerkeraad der geref. kerk van Maassluis (D. K. 0. art. 79) hebben de kerkeraden van Hoek van Holland en Maassluis, be houdens goedkeuring der classis Schie dam, besloten dat ds R, Koolstra, te Hoek van .Holland,, geschorst is in zijn ambt. Doordien ds K. zich buiten het kerkver band heeft geplaatst, lijdt het geen twij fel of de genoemde classis zal tot af zetting overgaan. "(St.) Opening Chr. schoolteBoe- d a p e s t. De inwijding van de eerste Christelijke lagere school te Boedapest, welke grootendeels door Nederlandsch ka pitaal is gesticht en welke naar de Neder- landsche prinses Julianaschool genoemd zal worden, vond gisteren onder groote be langstelling en op plechtige wijze plaats, meldt een V. D.-telegram. Namens hon derdduizend Gereformeerden uit Boeda pest werd een telegram van hulde naar het Nederlandsche Koninklijke Huis ge zonden. Oud-minister Colijn voerde in de Duitsche taal het woord. Hij betoogde, dat naastenliefde geen grenzen kent en de Ne derlanders willen den géést der hervormde kerk overal voortplanten. De rede, die me juffrouw Kuyper (de dochter van wijlen dr A. Kuyper) daarna hield in het Hon- gaarsch werd stormachtig toegejuicht en dankbaar werd een door haar overhandig den bijbel in prachtband, als bijdrage van haar overleden vader in ontvangst geno men. De Hongaarscbe minister van Onderwijs graaf Klebelsberg wees erop hoe deze school door Nederlandsche offervaardig heid is tot stand gekomen. Vele malen heeft Nederland in moeilijke tijden Hon garije in daden bijgestaan, doch nimmer was men Nederland zulk een grooten dank verschuldigd als thans. De nieuwe school is een voortzetting van Hollandsche kinderactie en een grootsch monument van Hollandsch-Hon- gaarsche genegenheid. Ter eere van minister Colijn werd door den Hongaarschen minister een feestmaal aangericht, waarbij vele toasten op Hol land uitgesproken werden. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen eerste stuurman groots stoomvaart de heeren L. H. Boeije, G. J. StahHe, M. A. van Reenen en G. A. Buskop en voor 2en stuurman groote stoomvaart de heer J. Schottee de Vries. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, Wil s.v.p. onderstaande in uw blad' .opnemen. Donderdag 23 Sopt- a!-s. hoopt vo-or de Vereen, voor Alg- Wetenschappelijke Be langen te1 Goes op te treden de bekende Aloenist Pb. C» Visser met het het onder werp „In de onbekende gebieden tus schen Hindu-kush en Kara-korum" met lichtbeelden naar origineele foto's. Aangezien deze tocht van den heer en mevr. Visser zoowel in het binnen- als in het buitenland groote belangstel ling heeft gewekt, twijfelen wij er niet aan of de belangstelling voor die voor dracht zal ook hier groot zijn. Het ber stuur van bovengenoemde Vereen, is zoo welwillend geweest ook de leden van de verschillende Nutsdepartementen nit te noodigen. Met het oog op den te verwachten groo ten toeloop, worden de leden van de be trokken departementen op Zuid-Bevplaaid bitgenoodigd zich vóór 19 Sept aah te melden bij het bestuur van hun depar tement. Wij hopen dat velen hieraan ge hoor zullen geven. Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. Hoogachtend, A. TOLLENAAR, Voorzitter van heit Nutsdepartement. Krahhendijke, 14 Sept. 1926- t— Ongelukken. Gisteren is het 6-jarige zoontje van dhr B. te N.-Weer- ding'0 onder een met volle bussen melk beladen wagen geraakt. Het kind is spoe dig daarna overleden. Branden. Op een modelboerderij onder Gemert is de korenschuur in vlam men opgegaan. Een groote voorraad rogge en haver ging verloren; bijna de geheele pas binnengehaalde oogst, het gewas van circa 40 morgen bouwland, is een prooi der vlammen geworden, alsmede een dorschkast met zelfbinder en -perser. De oogst was slechts voor een f6000 ver zekerd. Te Nieuwolda is de boerderij van den landbouwer W. afgebrand. Vermoedelijk doordat kinderen met luci fers speelden, geraakte op> de grens der gemeenten Wehl en Bergh een stroomijt in brand. Het vuur greep zoo snel om zich been, dat twee woningen geheel, in vlammen opgingen. Te Meppel is de woning van den landbouwer van E'. een prooi der vlammen geworden. Behalve de inboedel verbrandden ook 180 voer hooi en 2 varkens. Verzekering dekt de schade. Zondagmorgen, terwijl de vrouw met enkele kinderen ter kerk was, is brand ontstaan in het woonhuis van den metselaar P. te Nispen. Aan blus- schen viel niet te denken en zoo vlug greep het vuur om zich heen, dat, toen da vrouw uit de kerk kwam, ziji niets meer terug vond dan het afgebrand ge bouw, waarin bijna alle have en. goed door het vuur vernield was. Onder Roer mond zijn gjsteren drie woonhuizen afge brand. Verzekering; dekt de schade. Door onbekende oorzaak is afgebrand het groote pakhuis van den heer J. de B. te Leeuwarden, waarin verschillende voor raden van andere firma's opgeslagen wa ren. In 't pakhuis waren opgeslagen borstelwaren, kachels, commesübles en vaten olie. Deze laatste konden bijtijds worden verwijderd. Verzekering! dekt de schade. Veel moeite voor niets. Gis ternacht is te Rotterdam ingebroken in perceel 110 aan de Van Oldebaxneveldt-- straat. Vermoedelijk hebben de dieven zich door de tuinen aan de achterzijde toegang verschaft en zijn zijl daarna naar de eerste verdieping gegaan, waar het secretariaat van de afd. Rotterdam van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegper soneel gevestigd is. Een deurpaneel werd ingetrapt. In het kantoor is alles over hoop gehaald, lessenaars en kasten open gebroken, doch de dieven vonden nergens iets van hun gading. Daarna hebben zij zich naar de tweede étage begeven, waar het secretariaat van de afd. Rotterdam van den Alg. Ned. Bond' van Arbei derspers) in bet bakkers-, chocoladé- en suikerwerkersbedrijf gevestigd is. Er werd weer een deurpaneel gekraakt en vervolgens de lessenaars en kasten gefor ceerd. Ook hier werd niets gevonden.. Tenslotte hebben zij; zich langs een bin nentrap naar het beneden gelegen winkel huis van de N.V. Centrale Meubelhandel begeven. Hier werd een partij schoenen, dekens en kleeding, ter waarde van f300 meegenomen. 1Meer dan 1000 typhusge- vallen. Het aantal typhusgevallen te Hannover neemt nog voortdurend toe. Naar officieel wordt medegedeeld, zijn nu in totaal 1011 personen opgenomen. Het aantal gevallen met doodelijken afloop is inmiddels tot 21 gestegen. Bovenstaand aantal geeft echter geenszins het werke lijk totaal der aangetaste personen weer, daar niet bekend is, hoeveel lijders thuis worden verpleegd. i De oorzaak der besmetting wordt ge- j zocht in de overstroomingen, waarbij men veronderstelt, dat het overstroomings- water de drinkwaterbronnen is binnenge drongen. De zoon van Dostojewski van gebrek gestor ven. De eenige zoon van Dostojewski, den grooten schrij ver, is te Moskou van gebrek omgekomen. Het vorige jaar besloot de Sovjetrepu bliek hem een pensioen toe te kennen. Het bleef echter slechts bij een besluit, de daad liet op zich wachten. Bedorven visch? In het gezin der familie R. aan de Achtergracht te Amsterdam deden zich bij een viertal huisgenooten na het eten van visch ver giftigingsverschijnselen voor. De betrok kenen werdén naar het Binnengasthuis vervoerd. Frauduleuze handelingen. De officier van justitie en de rechter commissaris uit Breda hebben huiszoe king gedaan ten kantore van de effecten firma J. D. te Zevenbergen, wegens ver moedelijk door den firmant J. D. ge pleegde frauduleuze handelingen. Tevens is door den officier van justitie opspo ring van voornoemden firmant verzocht. Nu is het faillissement der firma uitge sproken. Als bijzonderheid kan nog wor den gemeld, dat vele kleine lieden met hun spaarduiten in de zaak betrokken zijn. (Tel.) Een bloedige bruiloft. Op het politiebureau te Maastricht kwam ze kere R. met zijn vrouw aangifte doen dat de man door zijn zoon mishandeld was. Naar aanleiding van de viering van hun zilveren bruiloft was er oneenigheid ontstaan. De zoon had z'n vader zoodanig met een hard voorwerp op het hoofd! geslagen, dat er een hevig bloedende hoofdwonde was ontstaan, zoodat de man door den Geneesk. Dienst moest worden verbonden. Een lastig geval. Vorige week Maandag werd te Enschede een gezin, bestaande uit man, vrouw en acht kin deren, uit zijn woning aan den Kam- perclijk gezet. Maandag, Dinsdag en Woensdag heeft het heele gezin den nacht op het politiebureau doorgebracht. Over al werd gezocht, doch nergens was een woning te vinden. Het gezin werd daarom gratis onderdak in een logement aangebo den, doch daarvan berichtte men geen gebruik te maken. Vooral de vrouw klopte herhaaldelijk bij het gemeentebestuur aan om een woning, echter steeds tevergeefs. Daar de menschen beslist weigerden in een logement te gaan, zit men hier voor een moeilijk geval, waaraan ook bet ge meentebestuur niets kan doen. Het kwam zelfs zoo ver,, dat de vrouw naar het stadhuis ging met medeneming van haar acht kinderen. Toen haar opnieuw gezegd werd, dat er geen woning: te krijgen was, liep ze .weg, haar kinderen op het stad huis achterlatend. De vrouw heeft daarna getracht zich van het leven te berooven. Waar dit echter nog tijdig ontdekt werd, slaagde men er in de vrouw in het le ven te houden. Zij is nu met de jongste kinderen in het R.-K. Ziekenhuis opge nomen, terwijl de man met de andere kinderen in een logement verblijf houdt. Oplichter aangehouden. De marechaussees te Roosendaal hebben ze keren R. aangehouden, die daar in de omgeving en overigens vrijwel in geheel West-Brabant zich aan oplichterijen heeft schuldig gemaakt. Gistermorgen is hij naar Breda overgebracht en ter beschikking gesteld van den officier van justitie aldaar. iEen aanranding in den trein. De 24-jarige dochter van N., wo nende te Haarlemmermeer, was in Den Haag op familie-bezoek geweest en keerde 's avonds per trein huiswaarts. Ze nam plaats in een coupé, waarin een paar dames en vier als heer gekleede perso nen waren gezeten. Aan een tusschen- gelegen station waren de dames uitgestapt en toen de trein het station Leiden bin nenreed, zeiden de heeren tot het meisje: „Hier moet u uitstappen". Op 't zelfde oogenblik, dat ze opstond, kreeg ze een hevigen slag op het hoofd, waardoor ze het bewustzijn verloor en op den grond viel. De vier personen hadden inmid dels den trein verlaten met medeneming van het koffertje van mej. N. en waren weldra uit het gezicht verdwenen. Toen de conducteur de deur van den coupé wilde sluiten, zag hij: de juffrouw naast de bank liggen. Zij, werd het station bin nengedragen en kon daar eenige ophel dering van het gebeurde geven. Onder geleide werd ze naar Haarlem gebracht en vandaar naar den Haarlemmermeer, waar haar ouders haar afhaalden. Hoe wel mej. N. nog onder geneeskundige behandeling is, is haar toestand bevredi gend. Een onderzoek naar de daders wordt ingesteld. De gewezen postdirecteur te V1 a a r d i, n g e n. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft, overwegende, dat niet is gebleken van gegronde vrees voor ontvluchting of van eenige andere gewich tige reden van maatschappelijke veilig heid, met vernietiging van, de beschikking van de rechtbank te Rotterdam, de ophef fing bevolen van het bevel van genoemde rechtbank tot voorloopigle hechtenis van den gewezen postdirecteur te Vlaardinigen, den heer H. v. d. M., die was gearres teerd als verdacht van verduistering, Poging tot doodslag. Te As sen is gevankelijk binnen gebracht A. M., arbeider te Barger Compascuum, verdacht van poging tot doodslag, door met een revolver op zijn. zwager J. H. Leferink te schieten, waardoor deze verwond werd en naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. 1Treurig. Bij de politie te Roo sendaal deed zekere P. H. aangifte van mishandeling op hem en zijn vrouw ge pleegd door hun zoon. t Auto-ongelukke!n. Uit Boeda pest wordt gemeld: Te Mohacs is een auto in volle vaart tegen een neergelaten slagboom gereden, die niet verlicht was. De autobestuurder en een naast hem zit tend politie-ambtenaar werden op slag gedood, terwijl een ambtenaar der be lastingen, die eveneens in de auto zat, later in het ziekenhuis aan zijn venvon- dingen is overleden. Een vierde inzittende werd ernstig gewond, terwij] de vijfde ongedeerd bleef. Uit Koblenz wordt gemeld, dat bij Ehschiedeim in de Huns- rück een botsing plaats had tusschen een personentrein en een auto, die geheel bezet was. De eigenaar van de auto werd op slag gedood. Van de zes overig© inzit tenden kregen de vrouw en de schoon moeder van den eigenaar zware en de overige personen lichte verwondingen. Noodlottigfees t-eind,e. Uit Loebau wordt gemeld, dat bij een feest van de brandweer te Ostenhain, een twist tusschen twee leden van een muziekcorps ontstond, waarbij de een zijn revolver trok en alle personen, die den strijd tracht ten te sussen, met den dood bedreigde. Hij gaf ook werkelijk een schot af op den broeder van den burgemeester, die toen in het huis van zijn broeder vluchtte. Toen de aanvaller hem daar vervolgde en ook den burgemeester zelf bedreigd©, schoot de burgemeester hem uit noodweer dood. Hondsdolheid. Naar gemeld wordt, komen den laatsten tijd te St.-Pè- tersburg en omgeving onrustbarend veel gevallen van hondsdolheid voor. Ook doen zich gevallen voor van dolheid van koeien en paarden. Verschillende personen heb ben zich onder behandeling volgens de methode-Pasteur moeten stellen. Vleeschvergiftiging. Te Duisburg zijn na 'het gebruik van bedor ven vleesch 37 personen onder vergifti gingsverschijnselen ongesteld geworden. Bij eenigen hunner is paratyp'hus gecon stateerd. HANNOVER. V.D. Dia tvphus-epidernie breidt zich voortdurend uit. Thans zijn ook typhus-gevallien geconstateerd in de gemeenten Biarsinghausen, Empelde, Eges- forff, Letter en Seeze, evenals in het district, Minden. D© autoriteiten treffen alle noodige maatregelen voor de verple ging der patiënten. Het aantal patiënten bedraagt hedenmorgen 1097, het aantal dooden 27. In, een straat van 30 huizen zijn er in 22 huizen patiënten. ROME. V.D. De Italiaansche minister van buitenlandschiei zaken is bezig met de voorbereiding van een nota! aan de Fransche regeering met betrekking tot de actie der Italiaansche antifascisten in Frankrijk. De nota! zal in zeer hoffelijke bewoordingen gesteld zijn. BERLIJN. V.D. In Triëst hebben ern stige botsingen plaats gehad tusschen po litie en fascisten. Van de fascisten werd 1 gedood; en 1 gewond. Ook de politie heeft gewonden. De staat van beleg is geproclameerd. i GOES. Voor de Raadsvergadering van hedenavond zijn ingekomen de volgende stukken: Verslag van den toestand der. gemeente Goes over 1925. Verslag van de vereenigin,g „de Ambachtsschool" te Goes over 1925. Goedkeuring van raads besluiten. Verzoek van het bestuur van de gymnastielcvereeniging „Volharding" te Goes om zoo mogelijk een andere regeling te willen treffen inzake het betalen 'van eene vergoeding voor !bet mogen gebruik maken van het gymnastieklokaal der O. L. School C en gymnastiekwerktuigen. Johannes Antonides van der Goes. Naar den naam van dezen dichter is de J. A. v. d. Goeskade te Goes genoemd. Hij werd 3 Mei 1647 te Goes geboren. Zijn eigenlijke naam is Jan Anthoniuszoon. Later ried een geleerde, die zijn schoonen aanleg .bewonderde, hem aan zich An tonides te noemen en Van der Goes, den' naam zijner geboortestad, er bij te voegen. Hij was vier jaar oud, toen zijn ouders, aanzienlijke doopsgezinde menschen, naar Amsterdam verhuisden, waar zij' hun zoon door de beste leermeesters in de oude talen lieten onderwijzen. Die bedoeling was dat hun ?oon apotheker zou worden. Hij maakte snelle vorderingen en gaf weldra blijken van zijn dichterlijk genie. Eerst bestudeerde hij de latijnsche gedichten van de Groot en, Heinsius, om ze met die der ouden te vergelijken, doch al spoedig begon hij zelf te dichten. Hij wilde een navolger van Hooft en Vondel zijn. Het eerste Treurspel, waaraan hij' zijn krachten beproefde, heette „Tirazil of over rompeld Siva". Vondel vond het zoo schoon dat hij er een regel van overnam jn zijn treurspel „Zungchin", waarin hij toevallig hetzelfde onderwerp behandelde. Dit moedigde hem aan tot voortvaren. En zoo verscheen van hem o.a. de, IJ- stroom. Hij was toen nog slechts 23 jaar oud. Van alle kanten genoot hij lof. En het slot van de historie was dat hij', op, kosten vatn een rijken Zeeuw, D ieder ik Buisero, Heer van Heeraartscheiningen1* de hoogeschool -je Utrecht kon bezoe ken, waar hij geneeskunde bestudeerde» en in korten tijd tot doctor promoveerde^ Nu meende hij zich als geneesheer te vestigen en zijn vrije uren aan letteroefe ningen te wijden, doch genoemde be schermer verkoos hem bij zich te heb ben. Hierdoor bleef hem weinig tijds over om een' stichtelijk werk te schrijven, ge lijk hij in de voorrede van zijn „IJstroom" had beloofd. Eindelijk echter bezorgde hem ge noemde Heer van Heeraartsheiningen dé betrekking yan secretaris bij den zeeraad (Admiraliteit) te Rotterdam. Kort daarog trad hij in het huwelijk met Suzanna Bor- mans, zuster van den Rotterdamschen predikant van dien naam, in 1678. Kort voor de voltrekking van zijn hu welijk gevoelde hij lust het te bezingen en deelde zijn voornemen daartoe mee aan een vriend, die hem kwam bezoeken Onder het gesprek hierover geraakte An tonides in geestvervoering en vloeiden de.woorden als 'tware van zijn lippen., Haastig greep de vriend papier en pen en toekende de dichtregelen op. Het verkeer met zijn weldoener bleef Antonides de gelegenheid onthouden om! zijn gaven te ontplooien. En reeds in! ,1684, stierf hij, slechts 37 jaren oud, kinderloos. Sept. 18 Westkapelle, afbraak en een ver plaatsbare keet, Rosier en Vervaat. 21 Middelburg, verp. landen en dijken, - Blaupot ten Cate. 22 lerseke, meubilaire goederen, Kram. 28 'Gapinge, inspan enz., Blaupot ten Cate. 29 's-Heerenhoek, woonhuis, schuur met tuin, v. Dissel. 29 's-Heerenhoek, inboedel, v. Dissel. Goes, hofstede, Pilaar. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Colijnsplaat, inspan, Heijboer. Wisselkoersen. Amsterdam, 15 Sept., 2.45 u. - Berlijn 59.3959.42. Brussel 6.856.90. Parijs 7.157.20. Londen 12.103,412.11. New-York 2.493/s2.495/g. Imp fetopiipsojsslciliipuu Goes. Hedenmiddag werd aanbesteed door de bouwvereeniging Nieuw Goes het bouwen van 30 woningen voor spoorweg personeel in boüwplan III. Inschrijvers: P. F. Voet en F. P. de Waal te Hontenisse f87.900; Th. J. v. Doorn te Krahhendijke f 99.700; J. J. Jansen, te Middelburg f 108.600, M. F. Goedemondt en J. de Kok te Goes f 88.500; J. L. Alewijn te Hoede- kenskerke f 99.500; G. v. d. Veen te 's-Gra venhage f92.600; J. M. J. Schrijver te Goes f 96.800, en W. J. v. Doeselaar te Goes f 99.300. Goes. Door den architect Otto van Brug gen werd gisteren aanbesteed voor reke ning van de firma A. S. J. Dekker te Goes de uitbreiding van de kerkorgelfabriek. Inschrijvers: P. en J. van Sprang f 10.600; J. 'de Kok f 10.485; M. F. Goede mondt f 9950; W. J. van Doeselaar f 9400; W. v. d. Linde, Kattendijke f9285; G. Dronkers f8800; W. de Jonge f8714; EL van Sabben f 8593; Barends en Hopmans f8373; Gebrs. Jansen, Nisse f8141; Jac. de Graaff f 7525, aan wien bet werk werd gegund. Bij wie geen woonplaats is vermeld, wo nen te Goes. Oud-Vossemeer. Alhier is aanbesteed dé' verbouw van de pastorie der Geref. Kerk. De totale aannemingssom bedraagt f 5615, uit te voeren door Math, van Driel c. s. GOES, 15 Sept. Snijboonen 15, Per- fectboonen 35, Rentegevers 8, Stoktros- princessen 10, Wagenaars 2, Tomaten 3 6, Augurken 410, Komkommers 1 gld., alles per 100 K.G.; Komkommers 12, Augurken 0.070.10, Snijboonen 0.02, Bloemkool 4.10, Roodekool 1, Savoijekool 0.301 gld., alles per 100 stuks; Kroten 2 gld. per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE, 13' Sept. Triumphe de Vienne 25—35, Beurré Har dy 1425, Beurré d'Amanlis 1018, Du- chesse d'Angoulême 1018, Soldat La- boureur 1222, Nouveau Poifeau 1016, Bonne Louise 2029, Beurré Durandeau 1018, William Duchesse 1016, Beurré Diel 1018, Pondsperen 56.50, Berga motperen 58, Diamantperen 48, Duif jesperen 48, Beurré Superfin 1216, Curé 812, Beurré Gris 811, Maagde peren 11—13, Val-peren 14, The Queen 1824, Signe Tillisb 1220, Bismarck 10 16, Transparante de Groncels 2030, Gulderlingen 10—16, Keswick 8—12, Hondsmuil 810, Tuinzoet 1014, Blom- zoet 1016, Sterappels 1225, Kroetap- pels 46, Tomaten 610, Princesseboo- nen 18, Wagenaarsboonen 1, Perfect zonder draad 38 gld., alles per 100 K.G. Komkommers 1—3, Meloenen 0.300.40, Augurken 0.040.12, Snijboonen 0.05 0.10, Pompoenen 1 gld., alles per 100 st. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling, WUrmoezierstraat 37-39, werden gis teren aangevoerd 145.000 eieren. Prijzen: kipeieren f 4.15f 8.10, eendeieren f 5.95 —f6.85.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3