Telegrammen. Kerknieuws. 0rftrw(Js. Gong* Mhws Allerlei. f etensslap en Kunst. ttap M»8ppa,teleip,ffi. lariMsMei. Briefwisseling. ieeMszafcen. Rechtbank ie Middelbars. meent dat deze nu in orde is. De stank die de open goot aan de eene zijde van de kerk veroorzaakt wil men weg hebben. B en W- zijn bezig deze zaak te onder zoeken, n.l- wat dei kosten kunnen zijn van verbetering enz. Nog werd de aan dacht van B. ©n W- 'er op gevestigd dat 't dochtertje van het hoofd der school de school bezoekt niettegenstaande dat kind te jong is volgens de bepalingen om toe gelaten te worden. Men meende dat dit niet billijk is tegenover andere kinderen van dien leeftijd. Deze zAak zal worden onderzocht .Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hattem L. van Mastrigt te Harderwijk. Geref. Kerken. Tweetal te Hoorn P. Bos te Stadskanaal en A. B. W. M. Kok te Wbmmels. Beroepen te Emmen L. van Urk te Sexbienun. Bedankt voor Oud-Vosmeer door G. de Jager te Doornspijk. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Haarlem -dooir L. de Bruijne te Zwolle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Borssele door B. van Neerhos te Terneuzen. Doopsgezinde Soc. Aangenomen naar Oud-ebildtzijl door L. D. G. Rnipscheer, cand. te West-Knollen dam. Sic hem (Richter-en 9:46). De op graving van Sichem heeft weer belangrijke resultaten opgeleverd. In verband met de opdelving van de bovenstad (Akropolis) werd de tempel geheel blootgelegd, blijk baar de tempel van den god El Barith, vermild in Riehteren 9. Op grond van deze ontdekking is het mogelijk de op eenvolgende bouwperioden van dit oude Kanaanietiscbe heiligdom na te gaan en te neoonstrueeren. Van buitengewone be- teekenis is voorts de vondst van twee klei-tabletten, beschreven met spijker schrift: een brief en een jjijst van per soonsnamen uit den tijd van omstreeks 1400 vóór het begin van onze jaartel ling (den Al Amarnatijd). Zaterdag werd te Hilversum onder groote deelneming het stoffelijk overschot van ds G. J. D. Aalders ten grave ge bracht. Ds van Andel las een déél van Ps. 103 en sprak vervolgens een woord ter nagedachtenis van den overledene. Ds Knoop sloot zich hierbij aan, namens den kerkeraad van Gouda. De oudste zoon, Prof. Aalders dankte de sprekers en de talrijke aanwezigen namens de kranke weduwe en de kinderen voor de laatste eer aan huns vaders nagedachtenis be wezen. Te 's-Gravenhage is Zaterdag, 46 jaar oud, ten huize van een familie, waar hij op bezoek was, plotseling overleden de heer Gr. L. J. Waanders, hoofd der Jan van Nassauschool van de Ned. Herv, gemeente aldaar. De heer Waanders werd 29 Aug. 1880 te 's Gravenhage geboren en ontving zijn opleiding aan de Chr. Nor maallessen, later kweekschool, aldaar, en diende daarna met ijver en met eer-e het Chr. onderwijs, onder anderen als hoofd van Chr. scholen, achtereenvolgens te Heteren, Wassenaar, Middelburg, Gronin gen en Den Haag, Moll-school. Hij was ook eenige jaren leeraar aan de Chr. Normaalschool te Goes. Naar „De Ned." bericht had de heer W. op den dag van zijn overlijden nog Fransche les gegeven in zijn school'. Dit is in korten tijd het tweede zware verlies dat de Chr. scholen der N. H, gem. te Den Haag lijden wegens overlijdeD op zoo krachtvollen leeftijd van zulke beste krachten. Eerst Pelser, nu Waan ders. De nagedachtenis van den heer Waan ders zal ook in onze omgeving tot zege ning zijn. De heer Wi. J. Woittiez, geboren te Breskens, laatstelijk hoofd een-er school te Fort de Koek, zal dezer dagen gepen-i sionneerd in het vaderland terugkeeren. vóór hij naar Indië ging, was hij laatste lijk onderwijzer te Kloetinge. Ongelukken. Een 29-jarige Duitsche stoker, thuis behoorend aan. boord van liet stoomschip Winsum, liggende onder Pernis, is overboord geslagen en verdronken. De 19-jarige bediende v. W. uit Rotterdam', op varende van het stoomschip Batavier 2 is te Gravesend overboord geslagen en verdron ken-. Zaterdagmiddag is de 31-jarige ma troos D., bij het verven- van de verschansing van het Noorsche stoomschip Clara, liggen de te Vlaardingen, over de reeling: geslagen. Hoewel onmiddellijk pogingen in het werk werden gesteld om hem te redden, verdween de ongelukkige in de diepte. Toen de knecht van Sch. te Kerk'rade, Zondag bezig was met het jachtgeweer van zijn baas, ging eensklaps een schot af. De hagel ging Sch. dwars door het lichaam. Hij werd naar -het hospitaal vervoerd en onmiddellijk geopereerd. Zijn toestand was gisterochtend vrij gunstig. Een 3-jarig meisje is in de ouderlijke woning te Rotterdam van de trap gevallen. Met een ernstige hersenschudding is -het meis- 1® in het ziekenhuis ter verpleging opgeno men. De heer G., landbouwer te Nietap, kwam Zaterdag met paard en wipkar van het land. Het paard schrok en sloeg op hol. G. viel en- kwam onder den wagen terecht. Met zware inwendige verwondingen werd hij opgenomen en naar het Ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. De knecht, die ook op de kar zat, wist er af te springen. De zoon van den landbouwer B. te Terheijden werd door een stier aangevallen. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp ingeroepen worden. Ook te Maagdenburg typhus- epidemie. Ook te Maagdenburg hebben zich typhusgevallen geopenbaard. Er zijn tot nu toe 30 gevallen bekend. Niemand is tot dusver overleden. De valsche muntersbende. Door de Duitsche justitie is in Herten nog gear resteerd zekere H. S., die betrokken- was bij de valsche muntersbende, die verleden week werd gearresteerd te SittardMaastricht en Heerlerheide. Bij de arrestatie van- een lid dier bende te Maastricht had S. kans gezien te ontvluchten en had de wijk genomen naar zijn geboorteplaats in "Westfalen. Een bomontploffing te New- York. Zaterdagavond om half tien ontplofte te New-York in- een automobiel op den hoek van- First Avenue en de 116de straat, in het hart van de Italiaansche kolonie, een bom. Van de drie inzittenden werd één op slag gedood, de twee anderen werden zwaar ver minkt. Alle drie waren Italianen. De ontplof fing had plaats kort na een openluchtverga dering van de Fascisten op denzelfden hoek. Een dronken chauffeur. Op een der drukste punten van Haarlem, reed een auto met een buitengewoon groote snelheid en- bracht het verkeer in gevaar, doordat hü slingerend over den weg vloog. Een taxi chauffeur, die een- .ongeluk zag aankomen, sprong op den wagen en trachtte dezen tot- staan te brengen. Dit gelukte hem eerst eeni ge straten verder. Toen bleek de politie, dat de eigenaar van den wagen zwaar beschon ken was. Hü is met zijn auto naar het po litiebureau gebracht. Inbraak te Aerdenhout. In den nacht van Zaterdag op- Zondag is- te Aer denhout te ongeveer vier uur ingebroken in twee villa's In be.ide huizen zijn slechte kleine bedragen aan geld gestolen, doch alles werd overhoop gehaald. De inbrekers zijn met een valsehen sleutel binnengekomen. De po litie heeft nog geen spoor van de daders gevonden. De typhusepidemie. De typhus- epidemie te Hannover heeft de laatste 24 uur een schrikwekkenden omvang aangenomen. In aé ziekenhuizen en barakken liggen reeds meer -dan 700 patiënten en men schat het totaal aantal zieken op meer dan 1000. Tot gistel-middag is het aantal sterfgevallen ge stegen tot 14. Men heeft tal van scholen gesloten en ze als hulpbarakken in gebruik genomen, omdat alle ziekenhuizen overvol zijn. De doktoren zijn dag en nacht in de weer, maar de epidemie grijpt zoo snel om zich heen, dat ze niet in staat zijn, alle zieken te behandelen. Ook de verpleegsters -kunnen ■het werk niet meer af, zoodat men ondersteu ning van elders heeft moeten aanvragen. Op de aanplakzuilen in de stad zijn van daag kennisgevingen bevestigd, waarin d© bur gerij wordt aangespoord zich te laten inenten, waartoe van gemeenteweg© gratis- gelegenheid, wordt gegeven. Gister zijn alle zwembaden te Hannover gesloten en het is niet onmogelyk, dat als er niet spoedig een kentering in den toe stand komt, ook de scholen zullen worden gesloten-. Een actief politieagent. Een politieagent te Venlo zag op den Tegelschen weg een Duitscher op een fiets rijden, dien hü enkele uren te voren zonder fiets per trein had zien aankomen. Daar hü vermoedde, dat de zaak niet zuiver was liet hij den man afstappen en toen bleek, dat deze het rijwiel gestolen had bij de bad- en zweminrichting aan de Maas. De eigenaar van het rijwiel werd opgespoord en de verdachte naar de gevangenis te Roermond overgebracht. Een aangename verrassing. Uit Amerika ontving een arbeidersgezin te Harbach, een dorpje bij: Kerkrade gelegen, de aangename tü'ding, dat een aldaar over leden familielid zp'n vermogen, zptide 92.00(1 dollars, aan het gezin had nagelaten. Waanzinnige boer steekt zijn huis in bran d. Zaterdagavond is nab® de Bevermeer te Angerlo de boerder® van zekeren Van Beek totaal afgebrand. De brand is ontstaan doordat de bewoner in een vlaag van waanzin den hooivoorraad op den zolder in brand stak. De ongelukkige bleef zelf in het brandend pand, waaruit hÜ eerst na ge- ruimen t®d kon verwijderd worden door den landbouwer Pastoor uit El-drik. Deze liep bp de redding brandwonden op aan de armen. Van Beek zelf -had zware brandwonden ge kregen- over -het geheel© lichaam en werd in hoogst bedenikelpken toestand in het zieken huis te Doesburg opgenomen, waar hp weldra overleed'. Ook is een twaalftal varkens ver brand. Brand. Zaterdagmiddag brak brand uit in -een groote houten loods, dienende tot bergplaats van- afval én ledige garenmanden van J. A. Carp's Garenfabrieken te Helmond. Het vuur, dat in den drogen en lieht-brand- baren inhoud gretig voedsel vond, verbreidde zich in een ommezien door de gelieele loods. Dichte roetzwarte wolken stegen op, waar- tusschen een ware vonkenregen door den kraehtigen wind over de Zuid-Willemsvaart over het stationsemplacement werd gedre ven. Hier vatten al spoedig eenige wagens, geladen met stroo, vlam; in allerijl werd het emplacement ontruimd opdat niet meerdere wagons vlam1 zouden vatten. De sneltrein, welke om 2.13 uur naar Eindhoven moest vertrekken, 'kon het station niet verlaten, daar de hoofdsporen' met de in veiligheid gebrach te goederenwagens versperd waren. Na een vertraging van een half uur kon de trein eindelijk passeeren. Intusschen slaagde de brandweer er in de reeds brandende wagens stroo te blusschen. De groote houten loods was niet meer te behouden. Het dak van een nabp gelegen sorteerderij van lompen der firma Siegers vatte eveneens vlam, doch de brandweer slaagde er in, hier het vuur in z®n voortgang te stuiten. De oorzaak is onbekend, doch ligt vermoedehjk in broeiing van poets- katoen. (Crt.) Tee ken des t ij d s. Het gebeurde een dezer dagen in den Oosthoek van Java, dat iemand, die juist zjjn tantièmes ontvangen had, bij een der autohandelaren binnenstapte om een nieuwen wagen te koop-en. Nadat de chef de diverse zich in de zaak bevindende exemplaren aan den aanstaanden kooper had getoond, en de keuze bepaald was, ontspon zich het volgende tweegesprek. „En wat kost nu deze wagen?" „Ja da,t hangt van de wijze van afbeta ling af!" „Nu, ik betaal contant, zoodat „Kijk, u zult één kwart van den prijs voor uit moeten storten, terwpl de rest „Ja maar, ik zeg u „Terwijl de rest in maandelijksche paye- menten „Maar ik zeg u toch, dat ik cash wil be talen I" en de bezoeker trekt woedend zijn portefeuille met bankbiljetten uit den binnen zak. „01" antwoordde de handelsman, „dan zul len wü even de recherche telefoneeren!" Dreigbrieven. Enkele weken gele den ontving de heer W. Vuük, scheeps bouwmeester, te Capelle aan den IJssel, een anoniemen dreigbrief. In een bepaalden boom aan. de Oude Laan móest een enveloppe met geld worden gedaan, bü gebreke waarvan een der verwanten van den beer Vuijk van hef leven zou worden beroofd. De dader zou daarna zelfmoord plegen. -In den boom werd inderdaad een brief gedeponeerd en politiepos ten opgesteld om te trachten den dader te vangen. Dit gelukte niet, doch wel bleek de brief uit den- boom te z®n genomen. Einde der vorige week ontving de heer Vuük wederom, een-zelfden -dreigbrief. Weer werd een ledige enveloppe in den boom gedaan en Zondag avond omstreeks 6 uur mocht het twee der gemeenteveldwachters gelukken den dader op heeterdaad te betrappen, toen hij den brief uit den boom haalde. Hü werd gearresteerd en bleek te z®n de 22-jarige D. uit die gemeente. Na zijn arrestatie heeft hij1 een vol ledige bekentenis afgelegd. Hij is opgesloten. De ontvoerde meisjes. Gisteren heeft de politie de beide onlangs uit het gesticht De Voorzienigheid te Noordwijkerhout ontvoerde meisjes in dat gesticht terug gebracht De .meisjes werden te Amsterdam verborgen gehouden. De aanslag op den trein bij Leiferde. Na het verhoor ter plaatse van Schlesinger en Weber, die den D-trein naar Keulen bij Leiferde tot ontsporing hebben gebracht, is uitgemaakt, dat zü zullen- terecht staan wegens moord, omdat zij zich ten volle bewust waren van de gevolgen van een aan slag, welke zü in alle nauwkeurigheden uit voerig hadden voorbereid. Brand weer en mond- en klauw zeer. De brandweer te Liverpool is giste ren uitgerukt in een nieuwe functie, die niets met blusschen te maken had, maar toch een onverwijld optreden noodig maakte. Op het abattoir werd n.l. mond- en klauwzeer gecon stateerd en- met het oog op het belang van Liverpool als markt voor levend' en geslacht vee kreeg de brandweer hevel, carbol- en andere desinfecteerend© oplossingen eenige uren lang tot in het kleinste hoekje van de gebouwen eh stallen te spuiten. Men hoopt nu, dat er Donderdag weer markt zal kunnen worden .gehouden. Aanslagen op treinen. Op den spoorweg tusschen de stations Hamborn en Neumühle (Duitschland) hebben Zaterdag on bekenden een stuk van een ijzeren hek zoo gebogen-, dat het tusschen de rails uitstak. Een goederentrein hèeft dientengevolge een stuk van 10 M. van het hek meegenomen, waarbü de locomotief licht beschadigd werd. Ook op den- spoorweg HambornWesel tus schen Mollen en Spellen heeft men getracht een aanslag op den trein te plegen. Daar had men steenen op de rails gelegd, die echter 'door het treinpersoneel t®dig gezien en ver- wü'derd zijn. Vermist. Te Gieten wordt de 60- jarige ambtenaar van het electrisch licht al daar, die geregeld de gelden incasseert, sedert eenige dagen vermist. Men vermoedt, hem een- ongeluk is overkomen. Schaking? Van de kermis te Maas tricht is Zaterdagavond verdwenen de 14- jarige dochter van D., tegelflkertijd met den 28-jarigen van H. uit Maastricht. Men denkt aan schaking. Vreemd. De zonderlinge gedragingen van het t® in de zeebadplaats Weymouth (Eng.) hebben Zaterdag groote ongerustheid onder de badenden gewekt. Nadat het om 10.34 's ochtends vloed was geweest, keerde ■het tij tweemaal terug en rees boven hel gewone hoogwaterpeil. Er werden aan het wandelhoofd meer dan 20 wisselingen in het tijd geregistreerd. Vroeg er bp. Een jongen van vijftien jaar, die Zaterdag terecht stond voor het politie-hof van Wood Green (Londen), deelde den magistraat mede, dat hp getrouwd was. Zijn vrouw was ook vijftien, zeide hij'. AMSTERDAM. V.D. Wij vernemen, dat ^hedenmorgen te acht uur het spoorweg verkeer LeidenVoorschoten in beide dichtingen hersteld is.. Op de plaats van de ramp wordt evenwel met een snelheid van 5 K.M. gereden. Vanaf hedenmiddag] twee uur worden, de sneltreinen van Am- 'st-erdam en Rotterdam weer over Lei den geleid. De locaaltreinen LeidenDen Haag blijven vandaag nog vervallen, maar morgen zal alles weer normaal zijn. PARIJS. V. D. Uit Madrid wordt gemeld, dat de krijgsraad te Segovia den comman dant van het artillerie-corps ter dood heef veroordeeld en 45 officieren tot levens lange tuchthuisstraf. HANNOVER. V. D. Het aantal typhus- patiënten is sedert gisteren weer met 146 toegenomen. Thans bedraagt het S79. Het aantal dooden is 17. SYDNEY. V. D. Te Blandfort is een personentrein in botsing gekomen met een goederentrein. De vernielde wagons ge raakten in brand, Er zijn 25 dooden en 32 gewonden. MOSCOU. V. D. Volgens berichten uit Tokio onderhandelt de Britsche gezant met de Japamsche regeering over een ge meenschappelijke interventie in China. Een en ander over het vervaar digen van sigarenkistjes. Een af zonderlijke tak der kistenmaker® is het ver vaardigen van sigarenkistjes. De houtsoorten welke daarvoor gebruikt wor den spelen de hoofdrol om kistjes te kunnen leveren welke voor de verpakking van sigaren geschikt zijn. In de eerste plaats komt het cederhout in aanmerking waarvan verschillende soorten be staan, welke echter niet allen even goed zpn om er sigarenkisten van te maken. Van ouds her is aan het cederhout van Cuba de voor keur gegeven. Wat piet te verwonderen is als men in aanmerking neemt dat de sigaren een voornaam exportmiddel van dit sohoone eiland _zijn geweest, lang voor dat in Europa een sigarenindnstrie bestond. Verder worden in sigarenkistenfabrieken nog gebruikt het cederhout, dat in Midden-Amerika groeit, het West-Indische cederhout en verder het cederhout van Trinidad. Daar het ceder hout in den loop der jaren voortdurend in prijs gestegen is en men dus alleen kistjes van het echte cederhout voor de duurste sigaren kon blijven gebruiken, werd het noodig voor -kisten voor middelsoorten naar een nog zeer goed bruikbare doch goedkoopere houtsoort om te zien. Het Okumahout of caboonhout van Zuid-Afri-ka bleek een goede „Ersatz" te zpn. Voor de goedkoopste sigaren gebruikt men als verpakking kistjes van inlandsche hout soorten. Door den oorlog toen de aanvoer van buiteriLandsch bont stil stond, werd het gebruik van inlandsoh hout sterk bevorderd. Het Acumahout heeft van- de natuur onge veer dezelfde -kleur als Ceder, doch- niet de geur. Acumahout is reukeloos, terwpl de kist jes, welke van inlandsche houtsoorten ge maakt zijn, gebeitst moeten worden in de kleur van cederhout. Sigaren in withouten kistjes zouden door de rookers als iéts bü- zonders en als minderwaardig goed worden aangekeken. Het maken van de kistjes is eenvoudig, doch men moet er zuiverwerkende machines voor gebruiken-, zoodat de verschillende plank jes, waaruit het -kistje bestaat, dadelpk b® elkander passen en bijwerken onnoodig is. Het verwerken- der blokken hout tot de dunne plankjes geschiedt door zagen, snpden of schillen. Het cederhout wordt in hoofd zaak gezaagd, hoewel echter b® het zagen veel hout verloren .gaat, al worden ook zeer fpne zagen gebruikt. Bij de andere methoden heeft men geen verlies van hout en daarom gebruiken -de modem ingerichte kistenfabrie ken schil- en snijmachines. Voor 'het afschaven- worden afzonderlijke schaafmachines gebruikt. Voor de inlandsche en andere witte hout soorten heeft men de beits- of imiteerma- cbines. Het voordeel bij het gebruik van beitsmachines is, dat minder beits verloren gaat, doch met de imiteermachine is het mogelijk het hout meer het aanzien van echt cederhout te geven. Van belang is, dat alleen hout gebruikt wordt, dat volkomean gaaf en gezond is. De lpto, welke voor het beplakken wordt gebruikt, moet geheel reukeloos zpn. Hulp bij Hersenschudding. Het groote aantal ongevallen op en aan den weg, een aantal, dat zich dagelp-ks uit breidt en waarbp- zich een betrekkelpk groot percentage schedelbeschadigingen bevindt, geeft „Vox Medicorum" aanleiding, ernstig te waar schuwen tegen de alom verkeerde hulp, die aan de mensehen met hersenschudding 'resp; schedelbreuken verleend wordt. Het is bekend, dat de naam- bewusteloos heid een verzamelnaam is, waar bp- ver schillende toestanden onder gebracht zjjn, die alleen het hoofdverschijnsel, n.l. bet verdwe nen zün van het bewustzijn, gemeen hebben. De flauwte of bezwijming (welke door bloed verlies, schrik, honger, dorst, hitte, -koude etc. -kan ontstaan en waarbp- de slechte harts- werking op den voorgrond treedt) behoort hiertoe, zoowel als de schjjndood of verstik king (waar de ademhaliögsstoornis zich o.a. uitende door een blauwe gelaatskleur, de oor zaak is van- het buiten kennis geraken, zoo als men dit vooral ziet bp- verdrinken, gas vergiftiging, ophangen, bedelven, wurgen, ook bij electriciteits ongevallen). Is bij de flauwte verbetering der hartswerking aangewezen, bp de verstikking is aanvulling der ademhaling noodig (kunstmatige ademhaling)geheel an ders zal en moet deze hulp- zpn bij de hersenschudding Bp elk zwaar geweld, dat den schedel treft (val of slag op het hoofd bijv.) kan men bewusteloos worden. Deze bewusteloosheid, welke optreedt door tal van 'kleine en aller kleinste bloeduitstortinkjes tusschen de her sencellen, gaat gepaard met braken, terwpl een langzame pols zoo goed als nooit ont breekt. Is er een schedelscheur tevens, dan ziet men bloed uit oor-, neus eventueel keel of bij het oog onderhuids, te voorsohpn komen. Bij de hersenschuddingen, waar dus een groot aantal bloedinkjes in de hersenen zijn opgetreden, als oorzaak van de bewusteloos heid, is rust, absolute rust, lichamelp'k en geestelijk, de hoofdzaak. Door rust komen meestal de bloeduitstortingen tot staan, het uitgetreden bloed wordt na eenigen tpd weer opgenomen en het bewustzpn keert geleide- Ipk terug, zp het dan ook dat soms alle voorvallen, vlak voor en na bet ongeval, door den getroffene vergeten zijn. Koude natte compressen, eventueel ps, kun nen hier, naast de rust, dienstig zpn. Wanneer men dit alles voor oogen houdt, is het logisch, om de oude opvatting, dat men zoo iemand wakker moet trachten te houden door beweging, onzin. Dat lukt tocb niet en verergert het grondlpden. Dat ook kunstmatige adèmhaling hier, door haastige leeken soms toegepast, levensgevaarlpk is, door vermeerdering der bloedingen, behoeft geen nader betoog. Het moest eigenlpk wet- telpk verboden' worden voor de zoogenaamde eerste hulp, om bp een hersenschudding de -kunstmatige ademhaling toe te passen. Met eenige voorbeelden uit de practpk wordt in het artikel verder aangetoond, dat ver keerde hulp bp hersenschudding of ondeskun dig vervoer doodelp-k bleek te zpn. IERSEKE. Het bouwen van een oesterloods alhier, voor de N. V. Tholensohe Oester- maatschappij v. h. WagfcliO' Zoon, is onder hands opgedragen aan J. C. Waverijn Co., aannemers, alhier. Goes, 14 Sept. 1926- Aanvoer vrij klein. Hand-el tamelijk- Nieuwe Tarwe1 f13f 14.50, goudgerst f 10.50. Haver f 9f 9.25, kookerwte-n f 14 f20, kroonetrwjjem f14f23, bruine boonen f!7f22.50, maanzaad f35 f40, Mosterdzaad1 f25f29. Bieren p. 100 f6-20, middenpr. p. 25 fl.55, winkelprijs 7,5 et- Bendeieren 5, poelederen 4 cent. Boter p. kiloi f2, middenpr. p. pond f 1, winkelprijs f 1.10- Fabri-cksboter aan voer 60 pond, verkocht a f 1.10- Eierenverkoop Onderafdeeling Zuid-Be veland V .P. N. Aanvoer 16350 stuks. Prijs f6.60 per 100 stuks. MIDDELBURG, 13 Sept. 1926. Op de vei ling werden de volgende prpzen besteed: Blau we Eigenheimers 22,5, Prinsessenboonen 10 16, Stoksnpboonen I 1014, Idem II 37, Stamsnijboonen 23, Spinazie 46, Spruiten 11, Ajuin 23, Zilverajuin 7, Tomaten 12 ct., alles per K.G. Savoye kool 23, Roode kool 13, Witte -kool i, Sla 11,5, Andijvie 0.51, Komkommers 1—3, Meloen 3040, Tijgen- 3 ct., alles per stuk. Peen 24, Prei 56, Karoten 23, Rapen 1, Rammenas 1, Peterselie 1, Selderie 12 ct., alles per bos. VLISSINGEN, 13 Sept. 1926. Foppepeer 10, Clapps 22, Scharlaken 8, Bonne Louise 9 19, Br. de Mérode 714, Br. Durandeau 9, Br. Hardy 1618, Br. d'Amanlis 12, Seig neur d'Espexen 16, Calabas Carafon 1416, Muskuspeer 15, Soldat Laboureur 1016, Wil- laim Duchesse 811, Conseile-r de la Cour 14, Marsepüen- 1014, Maagdepeer 1215, Dr Jules Guyot 17, Transparant de Croncel 1517, Jacq. Lebel 9, Keswick 611, Cox Pomona 8, Dantziger Kant 12, Notarisappel 12, Bramen- 1517, Pruimen 732, Aardap pelen 34, Uien 23, Prinoessen 618, Wagenaars 2,56, Snyboonen 1112, Drui ven 4757, Tomaten 3—5 ct., alles per K.G. Roode kool 23, Savoye kool 1,55, Bloem kool 16, Komkommers 1,52,5, Meloenen 2342 ct., alles per stuk. Selderie 0,52, Prei 5,57, Peeën 1,54, Kroten 23,5, Ram- manas 2,54, Rapen 3 ct., alles per bos. Andijvie 1155, Kervel 68, Pieterselie 6, Sla 3089 ct., alles per kist. Augurken- 10. —19 ct. per 100 stuks. AanWanneer U het schrijven over de Coöp. Suikerfabr. Zeeland ondertee kent, zullen wij het als ingezonden stuk plaatsen. WU*eikoer*ea. Amsterdam, 14 Sept., 2.30 u. Berlijn 59.3859.40. Brussel 6.816.83. Parijs 7.077.09. Londen 12.107/8—12.11. New-York 2.493/8—2.49i/2. Politierechter. Zitting van 14 September 1926. De volgende personen waren gedag vaard: J. W. H. G., 58 jr, machinist^ Middelburg, wegens mishandeling van een kat te Middelburg op 19 Juli 1926. Eiseh en uitspr. f20 b. of 20 d. h. N. P., buisvr. W. de P., 65 j., zonder ber-oep te Middelburg wegens beleediging van Paulina Kerkhoven te Middelburg op 12 April 1926. .Eisch en uitspr. f 10 b. of 10 d. h. M. P., 20 j-aar, arbeider te Middelburg wegens mishandeling van J. Jansen van Roosendaal te N. en St. Joosland op. 24 Juli 1926.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3