Telegrammen. Posterijen en Telegrafie. Allerlei. jÉarltaerteMei. Bnrgerigite Stand. Laatste Bsrtefatn. I het liedje was, dat de heer een biljet van n. »j I, is rdag te ragen iregen. dige naar vaar werd irige d t n irige aan Te n Eon 3-jarig net spelen met 'n het zieken, nSf? a0I) de Delft de l& kokend wa l- De jongt opgenomen; Zün 'e Engelhert is de n locomotief ge kneuzingen t zi6Keiihtijg hij is over zij het veer K. door een. is in zorgwgjj^ ziekenhuis ver- dit droevig on- landbouwer van een wagen de gevolgen De Bild is een boom ge. zijn echtgenoote wonden en een indere dame be- schudding. Je lbouwer bij het am gevallen. De nscliudding op»©. ernstig. Te list van een En- ;leden, te water op visite. Ze ven in de duinen bramen zoeken, dwalen door het an en dat verwekt helden van het van circa 12 jaar) tuigen Hoek", het en ze waren al oen ze ineens een es erin. Misschien lar er drinkwater ic jongens op het ook een pompje, ge bramenzoekers Een meneer kwam t de mevrouw en ren moe moesten len Ruigen Hoek", >lescht was. Maar iet uit. Ze moes- kregen de bood le nog eens terug dan gehaald wor- ivonds gehaald en ze de gast van lijk wel: de Ko- allerlei lekkers, iiocolade en hun toen de Koningin, i praatje kwamen zo wel, dat die vrouw, maar de ras, en was 'tniet en de Prinses te liet lekkers, dal kkeld hadden en situatie langzamer- loorgedvongen bracht en ze zul- 'edroomd hebben zoo heerlijk trac- 'ilhelmina heette. (H. Crt.) e belasting- Naar aanleiding de belastingkohier nlangs werd ge- maanden verdwe- daar, werd door >t assistentie van szoeking gedaan en deurwaarder, idere bescheiden beslag genomen. Gisternacht heeft het kantoor van Daar het in- sen glasruit heeft tot het vertrek, nat, in elk waar de in het eerste ;lot en op deze een vijl pogingen loud te geraken, ikt zijn, vermoe ten van de vijl. et met beroeps- omdat de bo- genlyfce slot zjjn ndkast was niet vatte weinig van heeft men gefor- stratieve stukken or elkaar gewor- anders dan een lostzegels gevon. e sigaren, mede- i dienst van ak in een juwe- een aantal man- ■zienden." de po len dader op te nee, dat zij- in hotel te Mün- szien, die gesto- wist zelfs het nen. Het kwam rikaan gaf toe, Ze waren echter e „helderziende" >ren bp haar ge- oop aangeboden, nnis. et koffiedi-kgilde beschreef hem rhedenevenwel in Salzburg met ren. «Pt verbluffende zekerheid werkte een der- In droomtoestand kwam ze in de na- -ipid van den leeggeroofden juwelierswin- i Daar ontmoette ze heel toevallig een pr en- nu kwam plotsehng de gedachte inbaar op: dat moest de dief zijn. Als de wan den winkel binnengaat, besliste ze, is (]e dief; gaat hij voorbij danj is hij: het niet. n" verver ging voorbij. Na een paar pas- evenwel bleef hij staan, keerde zich om, T sing den winkel binnen. Bravo! Nu wa? L dief ontdekt. Oogenblikkeltjk werd hij aan geven. De politie nam Ipma °P aanwijzing Ir vrouw een verhoor af, en daarbij bleek, ht het een bovenst-beste man was, die met ,'n diefstal absoluut niets had te maken. Xoen had de politie van de hulp der hel derzienden genoeg. Metgepast geld betalen. Een heer uit Tilburg' die vorige week een reis jjjjjkte naar Parijs werd bij het overschrij den der Belgisch-Fransche grens de volgende ervaring rijker. Een Fransche douane kwam te Feignis bij de reizigers in den coupé controleeren of zü iets hadden aan te geven. Bedoelde heer die er geen oogenblik aan dacht de betaling van invoerrechten te ont duiken declareerde zijn sigaren en tabak sa men '200 gram, waarvoor volgens het afga- „even"formulier fr. 66.80 verschuldigd was.. Hjj betaalde met 2 biljetten van fr. 50, wijl hü geen pasmunt bezat. De douane gaf to verstaan, dat met gepast geld betaald moest worden en toen de heer hem daarop 'als bescheid gaf, dat iemand, die rechtstreeks uit het buitenland komt zeer moeilijk vreem de pasmunt kan hebben, was het eenig ant woord: vous dever l'avoir. Het eind van f fr 20 terug ontving, waarmee hij tevreden moest zijn .Waar hem dit optreden van de hoffelijke Fransche douaniers verwonderde ging hij. den man bij zijn verderen inspectietocht door den trein na en bemerkte dat 'tniet hebben van pasmunt, door den douane als 'n systeem werd toegepast om de reizigers meer te laten be talen dan waartoe zij verplicht zijn. De dou ane paste zijn praktijk nog viermaal toe in denzelfden wagon. Haaien in het Kanaal. Nadat onlangs een paar zwemmers, die het Kanaal over trachtten te zwemmen, een ontmoeting met haaien hebben gehad, heeft thans weer een vletterman uit Exmouth in het Kanaal een gevecht met een haai geleverd. De vis- schcr zag een groote visch, die hij voor een zalm versleet. Hij sloeg er naar met een riem en zag toen met een haai te doen te hebben. De haai verweerde zich ge ducht en- de visscher sloeg een riem en een buikdelling stuk in zijn strijd met het roof dier. Ten slotte werd hij de haai meester, doch het beest had nog kans gezien hem in zijn hand te bijten. Verbrand in hun auto. De heer Marshall, een lid van den graafsohapsraad in Bedfordshire (Eng.) is Donderdagnacht met zijn vrouw in zijn auto verbrand. Op een eenzame weg moet de auto plotseling in brand zijn geraakt en het vuur moet dadelijk zoo snel om zich heen gegrepen hebben, dat de inzittenden geen uitweg meer konden vin den. Een voorbijganger, die gezien had, dat de auto in brand stond met de menschen er nog in, had dadelijk hulp- gehaald, doch deze kwam te laat. De heer en mevrouw Marshall waren al dood. Drie kinderen verbrand. Tus- schen Boerloo en Borken in het plaatsje Ge inen is ©en boerderij- afgebrand. Drie kin deren kwamen in de vlammen om. Het vee werd gered. De oorzaak is nog onbekend. Baldadigheid. Vrijdagmiddag heb ben kwajongens, blijkbaar met een speelgoed pistooltje geschoten op de ruiten van een school aan den Pompenburgsingel te R'dam. Een ruit werd vernield en de scherven vlogen het lokaal binnen. Hoewel in dit lokaal juist les gegeven werd, is niemand verwond. La ter bleek, dat nadien nog ettelijke malen op het gebouw geschoten is. Er waren althans toen weer 3 ruiten vernield. Storm en regens in Japan. Te legrammen. uit Hirosjima melden, dat zware stormen en regens de stad en het district geteisterd hebben. Er schijnen ongeveer 20.000 huizen overstroomd te zijn, waarvan er 100 zijn ingestort. Voorts zijn er 30 dooden, on geveer 30 gewonden en 30 vermisten. Op tal van plaatsen hadden aardverschuivingen plaats en zijn bruggen ingestort. De stad kan beschreven worden als „een zee van kokend slijk". De typhus epidemie. De berich ten over de typhusepidemie te Hannover zijn onrustbarend. Zaterdagmiddag 12 uur waren er reeds 270 patiënten, voor het meerendeel mannen, in de ziekenhuizen opgenomen. Men veronderstelt, dat ten minste evenveel per sonen in particuliere woningen worden ver pleegd. D© stad Berlijn, moet reeds verplaats bare barakken naar Hannover zenden. Men zal waarschijnlijk <ook artsen en pleegzus ters van elders noodig hebben. Men verwacht, dat het gemeentebestuur de burgerij; zal ver zoeken zich vrijwillig tegen typhus te laten inenten. De meeste ziektegevallen nemen een ernstig verloop. Vier patiënten zijn thans gestorven. - De roman, van een hond. Zekere dtevTouw F. te Rotterdam had een hond, die naar den naam van Tommie luisterde, Eenige maanden geleden is Tommie wegge- loopen en tot voor enkele weken zag mevrouw E. haar hond niet terug. Toen kws^rn zij. op straat een dame tegen, zekere mevrouw K., die een hond bij. zich had, welk dier als wee druppels water op Tommie geleek. Me vrouw F. keek nog eens en nog eens. Het "et geen. twijfel. Het was Tommie. «TommieTommie I" riep mevrouw F., zacht lokkend. Do hond bleef staan, spitste de ooren, m „7™* beweging in zjjn staart en luid hlaffend en lustig kwispelend kwam hij naar mevrouw F. gedraafd. Het was Tommie. Me vrouw K. volgde den hond naar zijn oude meesteres. „Hoe komt u aan dien hond?" vroeg deze. „Die is ©enige weken geleden, met mijn man moegeloopen. Het dier wilde niet meer weg en toen hebben wij hem gehouden." „Maar het is mijn hond en bij heet Tom mie." De dames beraadslaagden, even en toen vonden zij er het volgende op. Zij1 lieten Tommie staan en gingen ieder een anderen kant op. Er was afgesproken, dat geen van beiden het dier zou roepen, maar dat het eigendom zou worden van haar, die door Tommie zou wörden nageloopen. De dames vertrokken., de een sloeg links, de andere rechts af. En Tommie bleef be sluiteloos staan. Eindelijk draaide hij zich om en liep mevrouw K., de nieuwe meesteres, na. Het pleit was beslist Aan mev.rouiv K. zou Tommie voortaan toebehooren. Maar Tommie is een ontrouw dier. Kort daarna wandelde mevrouw F. weer op straat en weer kwam zij. Tommie tegen. Ditmaal liep het dier alleen. Mevrouw F. riep den hond, die dadelijk naar haar toe kwam en haar heel vrijwillig volgde naar zijn oude woning. Maar mevrouw F. wilde Tommie, die zoo veel blijken van zijn ontrouw gegeven had, niet houden en zij verkocht hem aan den slager, "zekeren S. Nu zou een ieder denken, dat een slagerij voor ©en hond het paradijs op aarde beteekent. Tommie oordeelde er anders over en liep weg naarde woning van mevrouw K. Maar ook mevrouw K. wilde Tommie, die zooveel blijken van zijn ontrouw gegeven had, niet houden en zy verkocht hein aan een jongenman, die toevallig ook S. heet. Tommie kon het ook by dezen S. niet wennen, liep weg en vluchtte naar zijn eer ste meesteres, mevrouw F. Deze is zeer verbaasd, Tommie terug te zien en brengt hem weer naar slager S., aan wien zij hem verkocht had. Daar was Tommie Zaterdagmiddag nog. Maar de andere S. is naar de politie ge- loopen, heeft aangifte gedaan van vermissing van zijn hond en zijn opsporing verzocht De politie zal trachten het raadsel, aan wie of wien Tommie nu eigenlijk behoort op te, lossen. Aardbeving op Java. Vrijdagmid dag werden hevige aardschokken gevoeld in Midden- en Oost-Java. Toen te Djokjakarta de aardschokken gevoeld werden, ontvluchtten de bewoners hun huizen, waarvan er vele ge scheurd zijn, o.a. de apotheek van de firma Rathkamp en de sociëteit. Aardbeving te Lissabon. Don derdagavond werd te Lissabon in de hoo- ger gelegen streken der stad een lichte aard beving waargenómen, die heel wat ongerust heid verwekte. Van aangerichte schade wordt geen melding gemaakt. Ernstig© mishandeling. Te Overhoven kregen twee zwagers, zekere P. en C. twist over de verdeeling van een stuk grond. P. kreeg daarbij eenige steken in den rug, in verband waarmede C. is ge arresteerd. De toestand van P. is zorgwekkend. Mondzeer. Te Made (N.-B.) zijn en kele personen lijdende aan mondzeer als ge- volg van het gebruiken van ongekookte melk, hoogstwaarschijnlijk afkomstig van besmette koeien. Een rechter als moordenaar in hechtenis. Een komische scène heeft zich dezer dagen in een Servisch provincie stadje afgespeeld. Dr Parvany, rechterlijk amb tenaar, was naar het stadje gekomen om den moordenaar van een land-eigenares op to sporen. Zondag nu ging de ambtenaar een wandelingetje maken, en daar het erg warm was, nam hij op een afgelegen plek in een heekje een bad. Op dat opgenb'lik werd hij door de politie verrast, die, heilig overtuigd, dat ze den moordenaar te pakken had, hem in triomf naar het stadje voerde en in een cel opsloot. Het hielp den onfortuinlijken rech ter al heel weinig, dat hij: met hoog© woor den oogenblikkelijk verhoor eisohte. Toen zijn toon wat al te nadrukkelijk werd, dienden de gendarmen hem een pak stokslagen toe, die hem nog weken zuilen heugen. Woensdag acht ten de agenten toch den tijd gekomen, om hun gevangene naar de hoofdstad der pro vincie over te brengen. Daar kwam hun ver gissing oogenblikkelijk aan het licht. En toen was het hun beurt om op hun neus te kijken. Een dankbare drenkelinge. Eenigen ty'd geleden wist in de haven van Kopenhagen een Deensch matroos, door over boord te springen, een onbekende Engelsch© dame te redden, die op -het punt stond te verdrinken. Dezer dagen nu ontving de ma troos, door bemiddeling van de Engelsche legatie, 'n bedrag van f 12.000 met een por tret van de bewuste dame, van haar handtee- kening voorzien. Relletjes te Maastricht. Don derdagavond is het nog al rumoerig geweest- te Maastricht Onde.r de lichting, welke dien dag opgeroepen was, waren verschillend© mijn werkers. Deze schijnen dien avond de achter buurten van Maastricht een bezoek te heb ben gebracht en daar nog al diep in het glaasje gekeken te hebben. Hierna werd zin gend en rumoerig de stad ingetrokken. Tegen over de veldpolitie, welke tot kalmte sommeer de, werd een dreigende houding aangeno men'. Hierna gingen de manschappen naar de kazerne, alwaar zij met de politie handge meen schijnen geraakt te zijn. Om gauw thuis te zij n. Donder dagnamiddag bracht een artilleriekapitein per auto een bewusteloos meisje in het militair hospitaal te Na ar den, dat hij' badend in haar bloed naast haar fiets op den Amersfoortsohe- straatweg had gevonden. Na te zijn verbon den en bijgebracht, vertelde het 19-jarig meis je, dat ze, om gauw vvan de fabriek thuis te zijn, zich had vastgehouden aan een vrachtauto, verder wist ze zich niets te her inneren. Gelukkig kwam ze weer zoover op streek, dat ze per auto naar haar woning te Laren kon worden vervoerd. S m o kkel handel op gro.ote schaal. Te Duisburg en Dusseldprf werd al geruimen tijd heel goede koffie verkocht, ver beneden de gewon© winkelprijs. De kom- miezon vonden dat wel wat verdacht en in derdaad is gebleken, dat ongebrande koffie by vrachtauto's vol de grens overgebracht werd. Bij aangifte zou van iedere auto vol 10.000 Mark betaald moeten worden. Vermoedelijk heeft men met een heel com plot te doen. De kommies, die de vrachtjes ongehinderd liet passeeren, is in arrest gesteld. AMSTERDAM. V. D. In totaal is voor de slachtoffers van de Padangramp f 62877.39 ingezameld. DEN BOSCH. V. D. Uit de Dieze is hedenmorgen opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon. Vermoedelijk is hij vannacht te water geraakt. OLDENZAAL. V. D. Zondagavond is een auto bestuurd door mevrouw v. W'. P. uit Den Haag tegen een boom gereden. Mevr. v. W. P. werd ernstig verwond en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. De overige inzittenden kwamen in een droge sloot terecht en bleven onge deerd. DEN HAAG. V.D. In liet toevlucht voor behoeftigen is aangehouden de 41-jarige werkman S. v. d. S., verdacht van mede- pichtigheid .aan diefstal en brandstichting in liet Kon. Paleis te Amsterdam. MEDAN. (Aneta.) Van de „Van Reynst", een stoomschip' van de Kon. Paketvaart Mij is in de haven van Belawan het voorschip uitgebrand. Het schip is de Belawan-rivier opgesleept. Een gedeelte der lading is gered. De oorzaak is ver moedelijk het vlam vatten, van de stook olie. De schade is zeer aanzienlijk. De officieren verloren al hun bezittingen. HANNOVER. V.D. De typhus-epidemië blijft in hevigheid toenemen. Tot heden morgen waren er 650 gevallen, waarvan 13 doodelijk. De epidemie neemt een ern stiger karakter aan. 1 LONDEN. V.D. Volgens den Board of Trade bedraagt het verlies door de mij'n- werkersstaking veroorzaakt voor het land nu reeds meer dan 30 miljoen pd. st. BERLIJN. V. D. Te Turijn hadden Zater dag arrestaties plaats van communisten en larbeidersleiders. De dader van den aan slag .op Mussolini weigert mede te dee- lem, of hij medeplichtigen had. Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg is lieden failliet verklaard: E. Doe- laage, kolenhandelaar te Oostburg. GOBS. Do kerkvoogdij der Ned. Herv. ge meente heeft het navolgende schrijven aan den gemeenteraad gericht: Dankende voor de door ons van B. en W;. ontvangen missive' inhoudende het voorstel van genoemd college aan IJwen raad meent de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente, te dezer stede goed te doen reeds nu haar bezwaren hiertegen te moe- ten indienen, opdat in den voortgang der onderhandelingen geen onnoodig opont houd behoeft te ontstaan. Het zij de kerkvoogdij dan ook ver gund de hoofdzaken alleen in het oog te vatten, waarmede de aannemelijkheid van het voorstel, voor haar althans staat of valt. Daar is allereerst de meening van B. en W. dat van. dle thans aangevraagde sub- sudie groot f 2000.per jaar, of f 20.000 van 1930 tot 1940, afgetrok ken kan worden de f7500', die tot en met 1935 reeds door uwen raad ver leend zijn. De hierbij gevolgde gedachtengang1 'is voor ons ©enigszins bevreemdend. Immers de thans geëindigde restauratiewerken eischfcen een bedrag van f 150.000- On der d.ei subsidiën hiervoor toegestaan, be hoort ook de totale som groot f 10.200, welk bedrag door Uwen raad over 15 jaar verdeeld werd, zijnde alzoo per jaar f 680. Wij merken hierbij op, dat Uw college het eenige was, dat deze gelden over een zoo groot tijdvak verdeelde. Rijk, provincie, kerkvoogdij en particu lieren verdeelden hun bedragen over 10 jaar. Of dan ook de restauratie voort gezet wordt of niet, het door Uwen raad toegestane bedrag is reeds verwerkt. Nu is echter door de restauratie-com missie een berekening ingediend voor de herstelling van het overige deel van het monument. Voor dit nieuw© plan wordt dus een nieuwe subsidie aangevraagd van f2000 per jaar óf f)20.000 over de jaren 1930'40. En nu bevreemdt het ons dat terwijl toch, ook heit aan onze kerkvoogdij toegezonden financieel over zicht uitdrukkelijk aangeeft een post: on gedekt groot f 2000 per jaar de f750 per jaar die dei gemeente gaf voor het eerste deel der restauratie, afgetrokken worden van de gelden benoodigd voor liet itwetede deel. - Mocht Uw; raad zich met het thans .in gezonden voorstel van B. en W- vereeni gen, dan kan reeds nui worden medege deeld, dat dit tweede deel der restauratie- werken, omvattende het schip, toren enz. niet uitgevoerd zal worden. De kerkvoog dij althans kan geen contract aanvaarden dat gebaseerd is op de door B. en W. voorgestelde subsidieering. Verder schrijven B. en W. aan Uwen raad, dat de kerkvoogdij; zich vereenigd heeft met de wijze van verstrekken en terugbetaling der voorschotten. Bedoelt het college hiermede, dat de kerkvoogdij! zich garant stelt' voor de particuliere bij dragen en het cedeeren der siibsidiën, dan kan de kerkvoogdij zich hiermede vereeni gen. Overigens is haar niets bekend van het verstrekken en terugbetalen der gel den, als datgene wat in het nu toegezon den schrijven aan Uw raad wordt mede gedeeld. Of de kerkvoogdij zich hiermede kan vereenigen, is niet gevraagd. Daarom verbaast het haar, dat onder de voorwaarde ook opgenomen is de clausule dat bij mogelijke inhouding der sub sidiën de verstrekte gelden van de kerkvoogdij teruggevorderd zullen worden. Het is toch van algemeene bekendheid, dat de kerkvoogdij haar grootste inkom- sten trekt uit collecten, liuurzitplaatsen, vrijwillige bijdragen naar de finantiëele draagkracht der leden berekend, en dat de weinige vaste goederen der kerk, nimmer een bedrag als voor de restauratie ver- eischt, bij verkoop zouden opbrengen. Het zou dus een onzedelijke daad harerzijds zijn een contract te 'onderteekenen, dat niet voor uitvoering vatbaar is. Meent ook Uw raad dat een rijkswet, als waarbij de rijkssubsidie bepaald moet worden, alsmede een eventueel te nemen besluit van prov. staten benevens de ga rantstelling der kerkvoogdij voor de post: Particuliere bijdragen, geen voldoende ze kerheid geeft voor het verstrekken der be- noodigde gelden, dan wil de kerkvoogdij nu reeds in overweging geven de verdere onderhandelingen te staken. Want hoe wel de kerkelijke gemeente noch van het schip, noch van het transept, noch van den toren eenig practisch nut heeft voor de uitoefening harer eeredienst, en tóch dit zeldzame monument voor ondergang wil behoeden; hoewel door dezen ondergang ook de duizenden guldens verloren zouden zijn, die zij zelve ook aan het niet door haar gebruikte deel ten offer heeft ge bracht, zoo mag de kerkvoogdij niet anders handelen dan hierboven aan Uwen raad wordt medegedeeld. Opgave uitsluitend betreffende het postkantoor Middelburg en zijne bij- en hulppostkantoren gedurende de maand Augustus 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 66.963,70 en terugbetaald f 54.077,91. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 12.885,79. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 50. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuld'boekjes ingeschreven nominaal f 3200 en afge schreven f2000. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 1200. Zoom des kleeds. In de Sta tenvertaling lezen wij enkele malen van den zoom van het kleed van den Heere Jezus en de zoomen van de kleedereu der farizeërs. In de nieuwere vertalingen leest men hiervoor steeds „kwast", wat de juiste vertaling is. De vrouw raaide de kwast van het kleed van den Heiland aan, en de farizeërs maalden de kwasten van hun Ideederen groot. De oorsprong van het dragen dezer kwasten gaat terug op het bevel uit Num. 15: 38, waar den Israëlieten wordt ge zegd, aan de hoeken der mannenklee- ren snoertjes of kwasten aan te brengen. Oorspronkelijk bestond elke kwast uit vier hemelsblauwe wollen draden, die dubbel waren toegeslagen, zoodat er acht afhingen. Door een bijzonderen, kunsti- gen greep waren er vijf knoopen ingelegd. De kleur der kwasten, van wol of lin nen vervaardigd, is tegenwoordig; meest wit." 1 Zij zijn thans bevestigd aan de hoe ken van den gebedsmantel, dien de Jood in de synagoge- en bij het morgengebed over hoofd en schouders werpt. Bovendien dragen de Joden nog een klein kleeding- stuik, van kwastjes voorzien, onder de opperkleeren. (Timotheus, uitg. La Rivière en Voor hoeve, Zwolle.) Rotterdam, 13 Sept. 1926. Graanmarkt. Tarwe met tamelijk aanbod iets hooiger verkocht de puikste kwaliteit van f 14.50f 15, goede 14 f 14.35, afwijkend©- f 13.25f 13.85, Rogge weinig getoond vrijwel onveranderd f 10.25 f 11.<k>, Gerst Chevallier f 10.75f 11.25, Haver tamelijk ter markt f9.25f9.7.5, Kleine Groene Erwten prijshoudend f14 f 19.50, Groene Erwten, prijshoudend naar kwaliteit f 23.50—f 30, Bruine Roo- nen nieuwe pogst f 20f 22 met flauw verloop alles per 100 K.G. Veemarkt. Aanvoer491 vette runderen 150 vette kalveren.; 1346 schapen en lamme ren; 884 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 30, 42V245, 471/2—50, Ossen 35, 42, 47x/2, Vette Kalveren 55—571/2, 65—671/2j 75—774/2, Schapen bui- tenl. f 18f 24 p. st.Lammeren f 16f 20 p. st.Varkens 35, 36, 37. Koeien en ossen, aanvoer flink, handel re delijk, prijzen vrijwel gelijk aan die van vo rige week Maandag. Voor enkele puikbeste koeien werd tot 21/2 cent boven noteering besteed. Stieren weinig aanvoer, vandaar geen noteering. Vette kalveren kort aangevoerd, handel vlug, prijzen over 't geheel hooger.. Voor enkele puike kalveren werd 71/2'10 cent boven noteering betaald. Schapen en lammeren zeer ruim ter markt, handel traag en in de prijzen kwam weinig verandering. Varkens aanvoer redelijk, prijzen lager en als gevolg daarvan de handel tamelijk vlug. Zaden: Geel Mosterd f 25f2 7, Blauw Maanzaad f 36f 38, Karwijzaad f 35f 39, Lijnzaad (blauw) f 16f 18, Koolzaad f 22 £24. Vlas: 1.450 K.G. blauw f0.80—f0.90, 6000 K.G. Holl. geel f 1. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 2.10f 2.80, Zeeuwsche Eigenheimers f 1.90 f 2.25, Blauwe Eigenheimers f 2.20f 2.70, Zeeuwsche Bonte f 3f 3.40, Zeeuwsche Blau we f2.80—f3.30, Poters f 1—fl.50. Aanvoer tamelijk, vraag iets meer. Eieren f 6.50f 7.75. GOES, 11 Sept. Peren: Bonne Louisse d'Avranches 1936, Triumphe de Vienne 18—30, Marguerithe Marrillat 1117, Ca- labasse Garafon 1216, Calabasse Tirle- mont 1013, Seigneur d'Esperen 812, Spaansche Wijnperen 1620, Zwijn- drechtsche Wijnperen 610, Herzogin El- sa 8--10, William's Duchesse 815, Glapp's Favorite 1316, Souvenir de Con gres 1016, Vijgeperen 1215, Beurré Hardy 1324, Beurré de Merode 79, Beurré Clairgeau 8f5, Beurré Duran- deau 612, Beurré Wilhelmina 813, Beurré Lebrun 710, Beurré d'Aremberg 79, Beurré van den Ham 1013, Beurré Alexander Lucas 68, Blanke Beurré 6 7, Galleboutsperen 57, Soldat Laboureur 510, Cons, a la Cour 58, Nouveau Poi- teau 67, General Totleben 712, Lange Perzikperen 810, Ronde Perzikperen 6 8, Maagdeperen 812, Diamantperen 9 10, Marsepijnperen 810, Duifjesperen 48, Maria Louisse 58, Bon Chretien William 911, Koning Carel V. Wurtem- burg 7, Dubbele Bergemotten 710, Wijn- bergemotten 78, Bergemotten 36, Blanke Jutten 810, Poire de Nouvet 5 7, Tertility 6, Kruidperen 56, Jodenpe- ren 57, Curé 6, Peren zonder zaadhuis 56, Rietperen 6, Pondsperen 67, Fop- pepeeren 67, Afval- en Kroetperen 0.50 -4 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Transp. de Croncels 1538, Oranje Reinetten 1125, Mank's Codlin 1519, Signe Tillish 1018, Jacques Le- bel 915, Cilini 11, Cox Pomona 11, The Queen 1521, Warnersking 12—18, Kei zer Alexander 1013, Bauman's Reinet ten 10, Bismarck 1013, Sterappels 12 15, Ganzerodes 1113, Roode Ribbeling 11—12, Ganzebout 813, Constantijn de Groot 1012, Hondsmuilen 911, Clasie-- appel 79, Groene Reinetten 12, Schut ters Reinetten 6, Zomer Bellefleur 14-, Koolappel 8, Roode Calville 7-9, Perzik appels 78, Zure Paradijs 10, Zoete Rib beling 79, Zoete Ruster 79, Zoete Armgaarde 710, Blomzoet 9, Linden- appel 912, Afval- en Kroetappels 2 8 gulden, alles per 100 K.G. Pruimen: Roode Eierpruimen 21, Witte Eierpruimen 19, Abrikoospruimen 17, Rei ne Victoriapruimen 14 gulden, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 55, Tomaten 16, Snijboonen 1—7, Groene Boonen 1 3, Sjalotten 1 gulden, alles per 100 K.G.; Perziken 13, Bloemkool 0.201, Roode Kool 0.80, Witte Kóól 1, Savoije Kool 1.40, Meloenen 32—42, Komkommers 13, Augurken 0.020.12 gulden, alles per 100 stuks; Patrijzen f 0.42f 0.45 per stuk. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veiling van 13 September 1926. Snijboonen 25, Berfectboonen 3, Groene boontjes 25, Spruiten 4, alles per '100 K.G. Wortelen 5 per 100 bos, Kroten 2, idem, Bloemkool 5, Groene kool 1.40 Komkommers 2, Augurken 0.050.15, al les per 100 stuks. 1 KRABBENDIJKE. Veiling van 11 Sep tember 1926. Baumans Reinet f 11. B. Lebrun 6, Marsepijnperen 67, Wijnperen 56, -Jalousise de Fonteine ,6, Bonne Louisse 612, Seigneur d'Esperen 6, Le opold 5, Triumphe de Jodoyne 412, Sol dat Laboureur 7, B. Clairgeau 10, Nouv. Poiteau 9, B. Hardy 817, Zure afval 2, Afval peren 5, alles per 100 kilo. MIDDELBURG. Veiling van 11 Septem ber 1926. Augurken Ie soort 20, lie 15.10 lie 9, IVe 3 gld per 100 K.G. MIDDELBUR. Op de groote veiling van 11 Sept. 1926 werden de volgende prijzen besteedAugurken I f 20, idem II f 15.10, idem III f9, idem IV f3. Wi«*erkoerte«. Amsterdam, 13 Sept., 2.30 u. Berlijn 59.36—59.39. Brussel 6.80—6,85. Parijs 7.177.20. Londen 12.107/8—12.11. New-York 2.49—2.491/2. MIDDELBURG. Huw.-aangiftenJ. de Vries, 22 j. en W. de Lange, 23 j. ;'A. C. Snijders', 20 j. en C. M. L. van Sohoote, 19 j. Gehuwd: A. J. de Graaf, 24 j. en H. P. de Kok, 27 j.J. de Nood, 23 j. en W. Dekker, 27 j.; A. S. Comelisse, 25 j. en J. Minderhout, 22 j.; C. A. H. van Bylevelt, 24 j. en S. Ooms, 26 j. Bevallen: C. Eversen, geb. Broodman, z.; J. C. A. Wondergem, geb. Rijn, z. Overleden: J. M. H. Pöuleijn, 87 j., wedn. v. M. Baak. GOES. Huwelijksafkondiging: Cornelis Ma- rinus Schipper, jm. 26 j. en Pieternella Kole, jd. 24 j. te Kloetinge; Hubrectot van Antwer pen, jm. 23 j. te 's-Heer Arendsfcerke en Johanna de Jonge, jd. 22 j. te 's-Heer Arends fcerke, onlangs te Goes; Leendert van den Boomgaard, jm. 25 j. te Kloetinge en Ja- coba Hoogesteger, jd. 22 j. te Nisse, on langs te Goes. GeborenLeendert, z. v. Leendert Hibels en Johanna Schinkel; Krina, d. v. Jacob-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3