Spente Moopinpsn eg (epMigeg Allerlei. Telegrammen. Laatste BerieMen. Ssseiiiszakm Aanbestedingen. Spoorwegongeluk in Frank- rijk. expres-trein Cette—-Nimes is giste- ren bij Montepellier tengevolge van een ver- keerden. wisselstand op een personentrein ge- loopcn. Hoewel de machinist op het laatste oogenblik nog krachtig remde, was de schok joo hevig, dat een 12-tal reizigers min pf fflecr ernstig letsel bekwam. Roomijs-vergiftiging. Wolf/ seint uit Offenbach am Main Zondagnam :iddag zjjn, blijkbaar na het gebruik van roomijs, in Óffenbach-Altstadt niet minder dan >30 per sonen ziek geworden. Ichttien hunner moesten naar het zieken huis gebracht worden. Een jongeman is reeds overleden. De verduistering te Arnhem, gij onderzoek is gebleken, dat ten nadeele der vereen .„Protestantse!» Ziekenverpleging" door den penningmeester niet f1300 maar f3000 js verduisterd. De penningmeester zal het bedrag bij gedeelten terugbetalen. (N. R. C.) Oplichters. Te Utrecht is sedert eenige dagen in de Hardenbollenstraat no, 11 oen sigarenwinkel gevestigd, waaraan menden naam Ichnaton gegeven heeft. In dien winkel woont een zekere S. met een helper, beiden bij de politie geen onbekenden. Bedoelde S. tocht dezer dagen bij een moubelhandelaar oen ameublement ter waarde van ongeveer {500 en liet dit naar zijn nieuwen winkel brengen, waar de bediende dan dadelijk het Seld zou ontvangen. Toen de meubelen netjes binnen waren, werd de kwitantie evenwel niet voldaan. Den volgenden dag zou S. wel betalen, doch op het afgesproken uur was meneer niet thuis. Zoo ging het nog eenige malen, doch de meubelhandelaar kreeg geen cent. Bij onderzoek bleek toen, dat S. de meubels verkocht en geleverd had aan een opkooper. De meubelhandelaar kon toen zijn meubels van dien opkooper terug kogpen voor f140, hetgeen deze dan ook deed. Den volgenden dag gunde S. de klandizie aan een anderen meubelhandelaar. Daar kocht -hï voor de installatie van, zjjn nieuwe wo ning eveneens wat meubels. Niet al te duur, want S. wilde niet verder springen dan zijn stok lang wasl De meubels werden, wederom thuis bezorgd, doch de kwitantie werd weer niet betaald. Deze meubelhandolaar was spoe dig door de buurtbewoners en door het eer ste slachtoffer ingelicht en nam den verstan- digen maatregel om het huis' Vrijdagavond en 's nachts met zijn personeel te bewaken, zoodat do meubels niet ongemerkt konden verdwijnen, 's Avonds laat was er wel een bekend opkooper gekomen, doch deze ver dween ook weer, daar de meubels niet onge>- zien het huis uit konden. Den ganschen nacht duurde de bewaking en Zaterdagmorgen heeft de meubelhandelaar met behulp van een ad- vokaat in kort geding beslag op de meubels doen leggen. Een en ander is thans ia on derzoek bij de Utrechtsche politie, ook al daar men vermoedt, dat S. reeds eerder be trokken is geweest hij dergelijke handelingen, die kortgeleden te Zeist gepleegd zijn. Slijmhoest. Te Ruophen heersoht in ernstige mate de slijmhoest. Reeds zijn er twee kinderen aan overleden. Portefeuille gestolen. Ten na deele van den heer J. S. te Oosterhout is op het hulppostkantoor te Antwerpen een por tefeuille met 3000 francs en 200 gulden ge stolen. I n b r a a ifc. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er ingebroken in den winkel van den heer B. te Purmerend.' Het kasre gister werd geforceerd teruggevonden in de naastliggende steeg. De- inhoud f 180 was ver dwenen. Smokkelen. Te Budel is een auto aangehouden die een lading sigarettenpapier uit België over de grens trachtte te smokkelen'. Gestoken. Zondagavond heeft .een landbouwerszoon te Barneveld een 25-jarigen kippenkoopman uit Soherpenzeel met een mes in de borst gestoken. Naar men verneemt, heeft de dader uit noodweer gehandeld. De gestokene was onder invloed van sterken drank. Diefstal. Tusschen Kerkrad© en Schaesberg wordt een nieuwe spoorwegver binding gemaakt en in verband daarmede zijn meerdere huizen door de Ned. Spoorwegen aangekocht en afgebroken. Bij een aantal be woners van het gehucht St. Pietersrade nu zijn in beslag genomen een groots hoeveel heid balken, steenen, welke van die wonin gen afkomstig waren. Een vrachtauto was noo- dig om het materiaal weg te halen. Van een en andc-r is proces-verbaal opgemaakt. Straatgevechten in Mexi co. Een telegram uit Mexico-city maiakt (iruelding van oen hevig straatgevecht, dat in een der voorname straten van de stad is geleverd, als een gevolg van de hevige antithese tusschen de politieke par tijen in het Congres. .De tegenstanders, waaronder zich niet temder dan zeven Ciongres-afgevaardigden van de stad Mexico bevonden, hadden aan wee>rszijde.n van een straat opge steld en beschoten elkaar met revolvers. Twee afgevaardigden werden doodelijk wwwond, kolonel Garcia word gedood', terwijl de gouverneur van den staat Tal. asco, Garribo, door ©en schot in het ge- zicht werd gewond. Brandstichting? Daar de politie «gwaan koesterde omtrent een brand, die onüerdag bij zekeren B. te Heerlerheide P aats vond, stelde een streng onderzoek meer C'aar kv B. voor eenige weken 0 brand was geweest en hü bovendien roor fSOOO bij een Roermondsche assurantie- maatschappij is verzekerd. Dat onderzoek aai 'iet licht, dat Ideederen, bedde- TA' '«'sieraden en een groot aantal flesschen n in den achter het perceel gelegen tuin aren begraven. B. en zijn vrouw werden oende op vermoeden van brandstichting, voorloopige bewaring gesteld. Vernielend noodweer in Stier en. Boven midden- en Oost-Stiermar. ken heeft een geweldig noodweer gewoed, dat vooral in Oost-Stiermarken groote ver woestingen" heeft aangericht. De gemeente Kumberg werd door hagelslag geteisterd. Hagelsteenen ter grootte van een noot hebben den fruitoogst vernield. Ook in de streek van Gleisdorf en Weiz hebben ha gelbuien groote schade aangericht. Uit Hartberg wordt gemeld, dat het Safen- en Feistritz-dal verwoest werd. Ooft en veld vruchten zijn- vernield. Op de spoorlijn HartbergFürstenfeld is de spoordijk bij Bierbaum over een lengte van 200 meter zoozeer ondermijnd, dat het heele verkeer moest worden stop gezet. Groote brand te Lyon. Naar uit Lyon gemeld wordt, is de stedelijke brandweer aldaar naar Annonay vertrokken, waar een groote brand woedt. Het raadhuis en ver scheidene aangrenzende woningen staan ii) lichte laaie. Een nader bericht meldt: Het geheel© stad huis te Annonay is in asch gelegd. De biblio theek van 30.000 deelen en zeldzame manu scripten ging verloren. De schade bedraagt 20 millioen francs. Overstroomingen in Portu- g aT. De „Chicago Tribune" ontving een tele gram uit Lissabon, meldende, dat er aanzien lijke schade is aangericht door een hevig onweer, vergezeld van hagelslag, in het mid dengebied van Portugal. Duizenden boeren zijn uit hun woningen verdreven door overstroo- mingen. De oogsten zijn vernield. Een practisehe reclame. Een practische reclame is door de Berlijnsche „Mor- genpost" bedacht. Het blad heeft een 70 werkloozen aangenomen, die gisterochtend vroeg hot Grune Wald moesten reinigen van alle papieren enz., door het Zondagspubliek achtergelaten. De reiniging zal grondig plaats hebben, zoodat de werkloozen de geheela week werk zullen hebben. Voor het ver wijderen van vuil heeft de „Morgenpost" een aantal vrachtauto's met aanhangwagens ter beschikking gesteld. Een goederenwagen als guil lotine. Uit Milaan wordt gemeld, .dat vijf reizigers, die uit het raam van een wagen hingen, toen hun trein Castellanza naderde, op slag gedood werden door een ijzeren uit steeksel van een goederenwagen, die in tegen overgestelde richting reed. De reizigers werden ofwel letterlijk onthoofd, of doodelijk aan het hoofd gekwetst. Behalve de vijf gedoode rei zigers hebben zeven andere zeer erge ver wondingen opgeloopen. Een expeditie omgekomen. Een Russische wetenschappelijke expeditie-, die ter bertudeering van de Nomadenstammen zich naar het binnenland der ICirgiezische steppen hiajd begeven, is, naai- uit Turgai gemeld wordt, in de watorlooze woestijn omgekomen. Machinist door brugbalk ont hoofd. Een droevig ongeluk had plaats op de lijn RijsselParijs. De machinist bemerkte, dat de locomotief onregelmatig werkte en- steeg op den tender om de oorzaak daarvan te ontdekken. Juist op dit oogenblik pas seerde de trein een brug en de machinist kwam met zijn hoofd in aanraking met een ijzeren balk, tengevolge waarvan zijn hoofd van het lichaam werd gerukt. G o ed e vangst. De politie te Lei den heeft met de arrestatie van twee lood gieter! Pb. uit Leiden en K. uit Rotterdam een goede vangst gedaan. Hun aanhouding heeft geleid tot de arrestatie van nog een medeplichtige, F. D. uit Zelhem. Het onder zoek heeft aan het licht gebracht, dat dit drietal zich aan verschillende diefstallen en verduisteringen o.a .te Den Haag, Haarlem en Wassenaar heeft schuldig gemaakt. De twee laatsten waren pas uit do gevangenis ontslagen. Zij zijn naar het Huis van Be waring te 's-Gravenhage overgebracht. Achtervolging per auito. De student H. uit Den Haag kreeg gisteravond te Leiden van een agent van politie het sein, om te stoppen, aangezien het achterlicht van zijn auto niet brandde. Iu plaats van aan dit bevel te voldoen, gaf de student vol gas en reed door in de richting Voorschoten. Daar heeft de agent, die op de treeplank van een andere auto was gesprongen, hem ingehaald. Eerst nadat de agent met zijn revolver had gedreigd, heeft de student gestopt. Het bleek toen, dat hij ook niet in liet bezit was van een rij- eh nummerbevvijs. Tegen hem is pro ces-verhaal opgemaakt. HEERENVEEN. V.D. De 57-jarig© J. S., is, doordat zijn paard op- hol sloeg, van den wagen gevallen. Hij overleed aan de gevolgen. HAARLEM. V. D. Door Mr L. G. van Dam is namens een der crediteuren van de Ho-llandsche Handelsbank bij den offi cier van Justitie te Haarlem aangifte ge daan. en vervolging verzocht wegens on regelmatigheden, gepleegd door deze Bank. SNEEK. V. D. Gisteren is een vijfjarig meisje, "dat plotseling den weg overstak, door een autobus gegrepen en zóó ern stig gewond, dat het eenige uren later is overleden. HENGELO. V. D. De fabriek Heemaf is gisteren gesloten. De werkwilligen zijh. naar huis gezonden. BREDA. V. D. De Officier van Justitie eischte tegen C. K., die zijn vroegere ver loofde met een mes in borst en schouder stak, 4 jaar gevangenisstraf. BREDA. V". D. De Rechtbank veroor deelde heden J. H. B. te Bergen op Zoom die zich om een verzekeringsbedrag van f 11525 machtig 'te worden een wijsvinger .afhakte, tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 3 maanden. Zijn me deplichtige C. M., werd veroordeeld tot '8 maanden gevangenisstraf. YEENEj.VDAAL'. V.D. Hedenmorgen vroeg brak brand uit in liet filiaal der N.V. Albert Heijn, Het vuur greep snel om feicli heen. De bewoners moesten over liei dak vluchten. De huisboedel van den chef, dia vandaag zou vertrekken, en winkel en magazijnvoorraden verbrandden. De belendende gebouwen kregen veel water, schade. Dei schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. ATHENE. V.D- In tegenstelling met an dere berichten wordt gemeld, dat de om. verwerping van de regeering-Pangalos geen wijziging in de buitenlandsche politiek 'zal brengen. MADRID. V.D. Ha afloop van de gis teren gehouden zitting van het kabinet zei de minister van buitenlandsche zaken, dat op het oogenblik diplomatieke onder handelingen gevoerd worden over de ver houding van Spanje tot Tanger en over de kwestie der reorganisatie van den Raad van den Volkenbond. De minister zei nog, de a.s. Volkenbondsvergadering niet te zullen bijwonen. wmh—i—m&AB+emmat—e—■twewa— Aug. 25 West-Souburg, meubilair, Rosier en Vervaat. 25 Grijpskerke, inspan, enz., Struve. 25 Wemeldinge, woonhuis, schuurtje en erf, Kram. 25 Kloetinge, bouwl. v. Dissel. 25 O. en W<. Souburg, Inboedel, Rosier en Vervaat. 26 Middelburg, huis, Ittmaim. 26 Aug. en 2 Sept., Almkerk, landb. woning land, enz., van Willigen. 30 Middelburg, houtwaren, Hioolen. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Sept. 1 Koudekerke, verhuren land, Loeff. 7 Goes, huis v. Dissel. 8 Middelburg, hofstede, bouw- en wei land, Blaupot ten Cate. 8 Kapelle, woon- en winkelhuis met schuurt je en erf, Kram. 8 Biezelinge, meubilaire goederen, Kram. 15 lerseke, woonhuis met werkplaats, waranda, erf en tuin, Kram. 22 lerseke, meubilaire goederen, Kram. Goes, hofstede, Pilaar. Oct. 8 lerseke, huis met schuurtjes, erf en tuin, Kram. Sept. 1 Middelburg, geb. Prov. bestuur, het maken en opstellen bruggen boven deurkassen der beide sluishoofden 3e schutsluis Wemeldinge, behoorende tot de werken bouw derde sluizen in het kanaal door Zuid-Beveland. Ra ming „f 27000; bet maken van 8 contra-gewichten van hef bruggen over deurkassen 3e schutsluis te Wemeldinge enz. Ra ming f7800. Zie Staatse, van 10 Augs. 1926. uitbaggeren geul Veergat nabijheid buitenhaven kanaal door Walcheren te Veere en op diepte brengen mond dier haven. Zie Staatscr. 9 Aug. '26. MIDDELBURG. De> roufei, welke Zater dag a.s. de turnsters en turners van den kring Walcheren van het K. N. G- V., die deelnemen aan de uitvoering ter gele genheid van 't35-j. bestaan van Mediobur- gum, nemen, zal de volgende zijn: Schut tershof, Langevi-ele, Markt, Noordstraat, Wagenaarsstr., Balans, Abdij, Burg, Lang®, delft, Nieuwstr., Kade, Bateauport, Rotter- Üamsclio kade, Dam, Molstr., Molenwater, Koepoortbrug, Sportterrein. Do stoet vertrekt te half drie van het Schuttershof- Poging to t brandstichting? Vrijdagmiddag ontdekt© da heer R., die op het kantoor van zijn 13 Juli overleden broer Mr. B., tel Rotterdam kwalmi, dat in ©etn kast in een kamertje naast het kantoor twee stapels schrijfpapier lagen, waarvan een brandde. Hij wist het begin van brand zelf te' blusschen. Hoe de brand ontstaan is, werd tot dusver niet ontdekt. De heer B. was den geheelen morgen op het kantoor van notaris C. geweest, welk kantoor een ver dieping hooger is gelegen. Toen de heer B. de trap af kwam, hoorde hij knetteren. Het geval wordt nog vreemder, wan neer men weet, dat korten tijd terug op de trap gele poeder werd gevonden, ter wijl eenige dagen daarvoor op het kan toor van notaris C. een hoeveelheid zand op den vloer was uitgestrooid. De poli tie stelt een onderzoek in. (Tel.) Wisselkoersen. Amsterdam, 24 Aug., 2.15 u. Berlijn 59.4059.42 Brussel 6.806.85 Parijs 7.057.10 Londen 12.111/3—12.12 New-York 2.493/8—2.495/8' Expressionistische kunst. Baron v. B. een bewonderaar van moderne kunst heeft zijn portret laten maken door ©en der meest in de mode zijnde meesters. Als het portret, krachtig omlijst, wordt thuis bezorgd, laat de baron 't eerst aan zijn trou wen ouden kamerdienaar zien. „Prachtig, Baron, schitterend 1 zegt de oude man. „Weet je, wat het voorstelt?" vraagt ooljjk de baron. „Natuurlijk", antwoordt de man, „ofwel 't is de baron zelf, of 't is uw grootmoeder". In de restauratie. Gast tot zijn buurman: „Dit is toch zwijnenv^eesch, niet? Buurman: „Aan. welken kant van de voife bedoel je?" Heel gewoon. Rechter: „U kan toch niet ontkennen, dat u gebedeld hebt. De agent zag, dat u uw hand ophield". Beklaagde: „dat was oim te constateeren, of 't ook regende". Geen dreigement. Vrouw tot den bedelaar: „Als je niet gauw weg gaat, roep ik m'n man". Bedelaar: „O die ken ik. Dat is dat kleine kereltje, die me gisteren dreigde, dat hü z'n vrouw zou roepen". Anecdotes uit China. Een ge leerde boekenwurm woonde tusschen een kopersmid en een grofsmid in. Den gan schen dag dreunde het lawaai der smids hamers in zijn oorein en verstoorde de «oo noodig© rust. Herhaaldelijk gaf de ge leerd© zijn buren te kennen, dat hij hun een fijn dinertje zou aanbieden, indien zij gingen verhuizen. Op een goeden dag kwamen dei koper- en de grofsmid den geleerde opzoeken om hem aan zijn be lofte te herinneren. Want zij gingen alle bei verhuizen. Zeer verheugd liet de ander een rijk feestdiner klaarmaken en noodigde zijn huurlieden uit om mee aan te zitten. Nadat mien den spijzen én dranken alle eer aangedaan had, vroeg de gastheer hoffelijk: „En waarheen dachten jelui te verhui zen?". i*m i>[« ftffl Waarop de grofsmid vergenoegd ant woordde: „Hij trekt in mijn huis en ik in het zijnel" Een strafrechter placht altijd eenige dar gen voor de rechtszitting ruggespraak met de beide partijen te houden. Er was weer ©en proces op handen en de magistraat had van te voren met den aanklager ge confereerd, hetgeen hierin bestond, dat hij met vijftig zilveren taëls in zijn zak het huis van zijn cliënt verliet. Toen de be klaagde dat hoorde, stuurde hij den rech ter honderd zilveren taëls. Het proces nam een aanvang en de rechter verklaarde onomwonden den aan. klager voor schuldig. Verschrikt hield de arme man dein rechter zijn hand met vijf opgeheven vingers voor en riep: „Ik heb recht op vrijspraak!" Maar de reichter hief allebei zijn handen met tien uitgestrekte vingers In de hoogte en antwoordde: „Zwijg, schurk, de an dera heeft' twee keer zooveel recht op vrijspraak 1" Do vroede vaderen namen vroeger wei eens dwaze besluiten-. Zoo werden in 1553 te Frankfort een paar zwünen veroordeeld, die een 'kind hadden omvergeworpen en doo- .delü'k gewond. In- Sardinië werden ook die ren aani de schandpaal gesteld. In de 17de eeuw werd in Rusland zelfs een balsturige bok naar Siberië verbannen. In 1618 werd door de Spaansche Inquisitie een papegaai ter dood veroordeeld wegens Godslastering. Wüi moeten echter niet zoo ver gaan voor een dergelü'ke rechterlijke uitspraak. Door Bur gemeester en Schepenen van de stad M i d- delburg nl.. werd den- 20 Sept. 1571 een os ter dood veroordeeld. Huige Jansz. parochiaan in Der Buttinge had een „stierosse". Deze was zoo woest geworden, dat 'hü de huisvrouw van H. Jansz., Tan netje Arents geheeten, met de horens in haar buik heeft gestooten-, welke verwon dingen haar dood ten gevolge hadden. Al moest de os niet voor de rechters ver schenen, om gehoord te worden, toch werd hü „gecondemneert (veroordeeld) om gedood te worden, mitsgaders het hooft gestelt sal worden ter plaatse van- Justitie (d.i. de al- gem. gerechtsplaats, dus buiten de poort) op een staecke, een ander ten exeniple- (voor beeld) dat hem een pgelük waohte". De Middelburgsöhe rechters hebben blü'kbaar gedacht aan de wetten van Mo-zes; want in Ex. 21:18 lezen we: „En wanneer een os een man of vrouw stoot, dat hq sterft, zoo zal de os zekerlijk gesteenigd worden en zpn vleesch zal niet gegeten worden". Het laatste deel van deze wet volgden zü echter niet op. Burgern .en Schepenen von den zeker het vleesch te goed om weg te werpen of te vernietigen. In het genoemde proces lezen wü n.l., dat „de huyt en het vleys van den stierosse zal gedistribueerd (ver deeld) worden onder de gevangenen en de armen binnen dezer stede". Zoo konden deze laatsten nog eens smul len aan heerlü-k ossenvleesoh, 't geen hun zeker niet alle dagen overkwam. Hoe dieren slapen? De slaap van dieren in wilden en ingetemden toe stand is zeer verschillend. Een Engel, -sche natuurvorscber roert deze kwestie aan in ©ein werk, waarin hij den slaap ni d© dierenwereld nauwkeurig onder zoekt. Wjldei paarden brengen een groot deel van hun tijd doo-r met in het gras liggen. Paarden, die in stallen worden gehouden, gaan niet liggen, maar staan altijd op da poo-tein. Daarom slaap! het tamme paard ook nieit, als het ligt, ma'ar als bet staat. Als men. goed toeziet, zal men opmerken, daf het somtijds een poot opheft, zoodat het gewicht van zijn lichaam op de and-ere drie pooten rust Een vos slaapt saraemgexold met den neus vlak bij het onderste eind van de pooten en, met zijn harigen staart toe gedekt. Beschouwt men den hond, dan zal men zien, dat hij, §.ls hij zeer vermoeid is, in dezelfde houding zich te slapen legt als d© wolf -en dei vos. Als hij een ko-rt dutje doet, ligt hij meestal recht uitge- strekt, met de-n neus tusschen de voorpo-o- ten of vlak op een zijde, met alle viei de pooten rechtuit gestrekt. Van alle viervoetig© dieren hebben de luiaard en d© vleermuis de merkwaardig ste slaaphouding. De Z -Amerikaansche lui aard brengt zijn geiieele leven door met den kop naar beneden en hij slaapt ook in die houding, met zijn lang© klanweii aan ©en twijg hangend en met den kop tusschen de voorpooten. In dezelfde hou ding hangt ook d© vleermuis in rust en den beelen winter blijft zij zoo hangen. Alle vogels slapen staande, en daarmee niet tevreden, slapen velen er van zooals de ooievaar, de kraanvogel en de meeuw, op één poot- Bijna alle vogels, behalve de uilen, slapen met den kop naar den rug toegedraaid ©n steken den sn'avel onder de veeren tusschen den vleugel en het lichaam. De- uil trekt eenvoudig zijn kop tusschen de schouders en maakt zich dan tot een veerenknot. De eigen aardige inrichting van hun pooten maakt het de vogels mogelijk ook gedurende het slapen op een slingerenden tak het -evenwicht te bewaren. Van het slapen van kruipende dieren en visschen weet men tot nog toe zeer weinig af. Men heeft gezegd, dat veel visschen, zooals de zalm, de snoek en de goudvisch, nooit slapen. De gevaren van het leven onder water zijn dan ook zoo groot, dat iedere visch, die evenals de warmbloeddieren wil gaan slapen, zeer Spoedig moet sterven. Aan den anderen kant staat het vast, dat visschen zich langen tijd in bijna volkomen rust be vinden, waarbij de eenige waarneembare beweging is een licht trillen van de vim nen, om do dieren, die met hun kop .tegen den stroom in liggen, op hun plaats te houden. Arrond.-Rechtbank te Middelburg Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg werden heden- de navolgende uit spraken gedaan: Ontucht: C. H., 43 j., zonder beroep, wo nende te Vlissingcn, thans gedetineerd, 6 maanden- gevangenisstraf met aftrek voorar rest; verduistering in- dienstbetrekking: P. A. E., 19 j., slagersknecht te Middelburg, gede tineerd, 3 maanden gev. straf voorw. met 3 jaar proeftijd; diefstal: A. van C., 63 j., jager te Axel, vrijspraak; A. F. K., 28 j., kajuitsjongen te Vlissingen f25 of 25 d. h.; F. II. S., 18 j., lichtmatroos, te Middelburg, f50 of 25 d. h. Door de Ar-rondissements-reclitbank te Middelburg werden hedenmorgen de na volgende zaken behandeld: H. J. van Z.j 21 jaar, schilder te Mid delburg, gedetineerd, verdacht, dat hij op: 17 Juü 1926 een paard, toebehoorendei aan B. Huizer te Vlissingen, uit een weide heeft weggehaald en weggenomen. Eisch 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voor arrest. W. F. de R., '22 jaar, zonder beroep, te Vlissingen, verdacht dat hij op 17j Juli 1926 P. C.i Meijboom en diens echt genoot© door bedriegelijke voorwendsels heeft bewogen tot afgifte van eenige gla zen hier en een doos sigaretten. Eisch! 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek v. voorarrest. D. S. L., 24 jaar, knecht in een autoi dr-ome le Gent, .verdacht dat hij in den nacht van 21 op 22 Juli 1926 een porte feuille met zes bankbiljetten van f 10 toe- behoorende aan J.« M. F. Kleijberg te Vlissingen, welke portefeuille met geld.' verdachte in d© auto-drome te Vlissingen had gevonden, wederrechtelijk zich heeft to-egeëigend. Eisch 4 maanden gevange nisstraf niet aftrek van voorarrest. J. R< van L., 49 jaar, landbouwer te Zaamslag1, verdacht dat hij te Zaamslag op 14 Juli 1926 opzettelijk twee antieke porceleinen koetjes, waarop door deurwaarder K. J. Huineman op 2 Juli 1926 executoriaal be slag was gelegd, krachtens een vonnis van den kantonrechter te Tern-euzen, aan dat beslag lieeft onttrokken en verkocht. De 'eisch is 1 mmi gevangenisstraf met aftrek voorarrest. P. J. de M., 18 jaar, werkman te Krui- ningen verdacht dat hij te Kruiningen op 1 Juli 1926 Arie Saaman heeft mishandeld door hem opzettelijk gewelddadig met een mes, te slaan en te steken, waardoor deze bloedend verwond werd'aan diens hoofd', onderkaak en borst. Eisch 14 dagen ge vangenisstraf. Ernstige- melkverval- sching. Voor het kantongerecht te Pur merend stond terecht een veehouder uit den Overweersclien polder aldaar wegens aflevering van melk, welke met water vermengd was en waaraan melk was toe gevoegd afkomstig van een koe welke aan uierziekte lijdende was. Op bijzon dere wijze was geconstateerd, dat deze boer slootwater bij de melk had gedaan, van welk feit hij reeds te voren werd verdacht. Volgens het proces-verbaal van deze zaak hadden een keurmeester van den Warenkeuringsdienst en den gemeente veldwachter te Kwadijk zich verdekt opge steld in de nabijheid van het land, waar de veehouder zijn koeien zou gaan mel ken. Toen het melken geëindigd was, schepte een zoon van den veehouder een emmer water uit een sloot, waarin twee jongens hun handen gingen wasschen. Toen dat gedaan was heeft de vader met een maat van dat slootwater geschept en bij; de melk in een bus gevoegd. De monsters welke daarna van de melk genomen werden bleken bij onderzoek met resp. 3 en 11 pet. water vermengd te zijn. Ook werden er in gevonden organis men uit melk van een koe met uier ziekte. De kantonrechter wees den verdachte er op, dat hiji een ernstige overtreding

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3