rnm Uit fig jS. önöerwi SMKSgfi Si Blijkens de verklaringen van de nieuwe machthebbers zullen deze de oude grond wettelijke orde en vrijheid van het volk herstellen. Het houden van algemeene ver kiezingen zal weer mogelijk gemaakt wor den. De ernstige economische crisis, welke op Griekenland drukt, heeft de be moeiingen van de samenzweerders ten zeerste begunstigd. Het willekeurig optre den van Pangalos en wel in hoofdzaak de onderdrukking van de persvrijheid en de talrijke arrestaties zijner politieke te genstanders hebben tot gevolg gehad, dat er een sterke beweging tegen hem ont stond, die echter tot dusverre niet tot uiting is kunnen komen, doordat de re geering alle oppositioneele bewegingen on middellijk den kop indrukte. De nieuwe premier, generaal Kondilis, nam gedurende den oorlog deel aan de gevechten in Macedonië, waarbij hij streed aan de zijde der geallieerde troepen. Hij is een groot vriend van de Franschen en de Serven. Volgens de bladen heeft de omverwer ping van het regime Pangalos een groote opluchting in het land teweeggebracht. Nergens werd tegenstand geboden; er heb ben geen incidenten plaats gehad. In het heele land heerscht volstrekte rust. Alle openbare diensten functionee- ren normaal. Het volk viert feest. Ex-koning George van Griekenland ver klaarde, dat hij door de gebeurtenissen in Griekenland niet verrast is. Hij hoopt, dat het land weer zijn volle vrijheid zal verkrijgen. De ex-koning vertrekt binnen kort naar Roemenië, waar hij den Roe- meenschen koning zal bezoeken. Pangalos zal tezamen met de oud-minis ters Tavoelaris, Tantalidis en anderen voor een Hooggerechtshof wegens een vergrijp tegen het gemeene recht terechtstaan. Toen de auto, welke Pangalos naar Athene terugbracht, de wijk der vluchte lingen doorreed, werd hij door de menigte aangehouden, die Pangalos wilde lynchen. De bewakers slaagden er met moeite in om Pangalos te bevrijden. Mevr. Pan galos vermocht zich niet in te schepen. De bladen melden, dat er meer dan driehonderd contracten betreffende leve ringen voor openbare werken door Pan galos' ministers zijn onderteekend. Een ingestelde enquête heeft aangetoond, dat het hier een waar schandaal betreft. Behalve Pangalos, een onderstaatssecre taris, de procureur der republiek en twee of drie andere personen, zijn alle geares- teerden in vrijheid gesteld. Korte berichten. In het afgeloopen jaar is 't bevol kingscijfer van België met 67.617 zielen toegenomen. In dit cijfer is begrepen de aanwinst door de annexatie van Eupen en Malmedy. Op 31 Dec. 1925 bestond de bevolking van België uit 7.811.876 zielen. i De „Matin" verneemt uit Sofia, dat volgens particuliere berichten uit ernstige bron de bevolking van Manissa, in het district Smyrna, Donderdag in opstand is gekomen. Het 17e Turksche legercorps is onderweg naar de stad om den opstand te onderdrukken. Japan zou voornemens .zijn, een algeheele wijziging te brengen in zijn emigratie-politiek en zon geen emigran ten meer zenden naar Australië, Canada en andere niet-Japansehe landen. Een emi gratie-ontwerp zal in de komende parle- mentszitting ingediend worden. Verkeerstelling. Zondag j.l. had over het heele land ëen verkeerstelling plaats in verband met de wegenbelasting. Het ligt in de bedoeling in de eerstvolgende weken, telkens op een anderen dag, deze tellingen voort te zetten, zoodat een juist beeld verkregen "wordt over alle dagen der week. Staking opgeheven. De transportarbeiders te Broek op Lan- gendijk besloten tot opheffing der staking en den arbeid weer te hervatten op de door de groentehandelaars als werk gevers vastgestelde bepalingen. De werk gevers zullen dus voortaan het recht heb ben eigen leiders of werkknechten aan te stellen, een recht, waarover de strijd in hoofdzaak liep. Tevens zal een aantal transportarbeiders niet meer in dienst worden genomen, zoodat ook ten aanzien van dit punt de werkgevers het pleit hebben gewonnen. Van een beslissing der afdeelingen te Noord-Scharwoude en War - merihuizen is nog niets bekend. Onge twijfeld zullen deze nu ook wel genood zaakt zijn, den strijd op te geven. Het besluit der Broeker transportarbeiders is genomen, zonder de hoofdbesturen er in ,te kennen. De drukte inde Rotterdamse li e havens. Na Zaterdagmiddag zijn er slechts 27 schepen in de Rotterdamsche havens bin nengelaten. Daar Zondag niet gewerkt werd, lagen gistermiddag 60 zeeschepen voor den Nieuwen Waterweg te wachten om te worden binnengelaten. De wettelijke regeling der C.A.O. Naar de „N. Crt." verneemt, is bin nenkort de indiening tegemoet te zien van het voorstel tot wettelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst. Het ontwerp zal den vorm hebben van een aanvulling van het Burgerlijk wetboek en ingelijfd worden achter de reeds in het wetboek opgenomen regeling van het arbeidscontract. De materie zal in ten j hoogste een dertigtal artikelen - geregeld worden. S Het ligt in het voornemen der regee- I ring om, zoo mocht blijken, dat de nieuwe regeling goed werkt, na korter of langer tijdsverloop met een afzonderlijk voorstel bij de wetgevende macht te komen tot bindendverklaring van het stel bepalingen. Dat zou dan een zelfstandige wet worden, Wijl zij, een publiekrechtelijk karakter met poenale sanctie dragend, niet thuis be hoort in het Burgerlijk Wetboek. Het binnenkort te verwachten voorstel zal naast de onderteekening van den Mi nister van Justitie ook die van den Mi nister van Arbeid dragen. Allerlei. De Minister van Financiën is van zijn buitenlandsch verlof teruggekeerd en hij heeft in het laatst van de vorige week zijn werkzaamheden op het Departement hervat. De Nederlandsehe havens worden met ingang van 15 October door Duitschland ip,et de Belgische gelijkgesteld door op heffing der voor België geldende „See- hafenausmahmetarife". Op de stations Rotterdam Delftsche Poort en Den Haag zullen binnenkort salons voor scheren en haarsnijden wor den geopend. Het Tlioolsche veer. Naar aanleiding van het verbod, opgenomen in de verordening der gemeente Tholen, om zich op te houden in een rij- of voer tuig, dat zich op de veerdammen van het veer over de Eendracht bevindt, heeft het bestuur der Kon. Ned. Automobiel club zich tot Ged. Staten van Zeeland gewend, met het verzoek, dit artikel niet goed te keuren. Tevens heeft het aan de Kroon verzocht, goedkeuring te onthou den aan de nieuwe bepaling in het regle ment op het gebruik van steigers in Zee land, waarin een gelijkluidend verbod voorkomt ten aanzien van de provinciale steigers. Het komt het bestuur voor, dat de rechten van particuliere automobilisten in dezen te veel aan banden worden gelegd. Zeeiuwsch© folklore. De heer II. J. G. Hartman te Middelburg schrijft ons: Dezer dagen ontving ik van den heer J. M. Hackenberg (oude winkel), Burg alhier, een tweetal kleine en een tweetal grootere zilveren ringen met veeren, zoo als ze bij de ringrijderij gebruikt worden. De heer Hackenberg deelde mij daarbij media: Oudtijds geloofd® men aan de zwarte kunst; ookf bij de ringrijderij kwam dit te pas. De duivel en zijn helpers bezaten de macht, de ringen zoo groot te maken dat de rijder er onfeilbaar moest insteken, of zoo klein, dat hij vast en zeker moest missen. Natuurlijk konden de toeschou wers dit niet zien; alleen de rijder. Even wel konden de demonen hun invloed niet uitoefenen op zilveren ringen. Daarom werden ringen van zilver gemaakt, welke voor elke ringrijderij ter leen werden gegeven door de firma Hackenberg, bij wie de prijzen werden gekocht. De kleine ringen werden gebruikt, om de gekochte, da groote om d© gekregen prijzen af te rijden. Een heele partij van die ringen zijn reeds in den smeltkroes verdwenen; da laatstovergeblevene zijn nu door den heer Hackenberg overgedragen aan de Commissie voor Zeieuwsche Folklore. De heer Hackenberg vertelde verder, dat bij de gekochte prijzen altijd een gekleurd lint werd gevoegd. Dit werd door den jongen rijder afgestaan aan de vrouw van den baas, wiens paard hij be reed, welke vrouw het dan bestemde voor den kaplioed. Men zeide dan: „het paard brengt het lint mede". Ik hoop, dat deze mededeeling velen moge aansporen, het voorbeeld van den hoer Hackenberg te volgen. Goedkoope trein. Woensdag 1 Sept. a.s. rijdt nogmaals een goedkoope trein van de Zeeuwsche stations naar Rot terdam en Den Haag. Men vrage aan de stations een strooibiljet, waarop alle noo- dige mededeelingen voorkomen. De Commissaris der Koningin in Zeeland zal begin September van verlof te Middelburg terugkeeren. In verband daarmede zal de gewone receptie op den verjaardag van II. M. de Koningin dit jaar niet plaats hebben. Hotelrat en ladelichter. In den loop der vorige week vervoegde zich bij den pensionhouder Acda „Pension Juli ana" te Domburg een persoon, zich uit gevende voor van der Hoeve, die voorgaf het pension te willen betrekken. Zater dagmiddag is hij vandaar vertrokken met achterlating van zijn onbetaalde pension rekening, terwijl bij nader onderzoek bleek dat hij een geldsbedrag uit de winkellade bij Acda had ontvreemd en eveneens op de kamer van een der vrouwelijke pen siongasten een bedrag aan geld door in sluiting had weggenomen. Bovendien werd door den rijwielhandelaar P. te Domburg bij Üe politie aangifte gedaan dat door dezen zich noemende van der Hoeven een rijwiel was verduisterd, doordat hij bij hem een rijwiel had gehuurd zonder het terug ,te bezorgen. Het vermoeden bestaat, dat hier hetzelfde individu zijn praktijken heeft uitgeoefend, dat ook de vorige week aldus te Scherpenisse in een hotel is opgetreden. Inbraak. In den nacht van 20 op 21 Augustus is te Hulst ingebroken in de woning van zekere V. aldaar, terwijl de bewoners niet thuis waren. Bij hun thuis komst verklaarde de bewoners eenig geld en eenig huisgerief te vermissen. Door de daders werden bovendien eenige ruiten, gordijnen, een spiegel, vaasjes en beeldjes vernield, waaruit men meent eerder aap een wraakneming dan aan diefstal te moe ten denken. Als verdacht zich aan dit feit te hebben schuldig gemaakt werd door de Marechaussee op 21 dezer te Sint Jansteen aangehouden-zekere B., die met V. in onmin zou leven en wiens pet in de woning waarin werd ingebroken werd ge vonden. Deze moet evenwel ontkend heb ben zich aan het feit te hebben schuldig gemaakt en is weer in vrijheid gesteld. Middelburo. Morgen en Donderdag zal weder een beroep gedaan worden op den liofdadigheidszin van onze stadgenooten, ditmaal zal het den verkoop van bloempjes door „Draagt elkanders las ten" betreffen. Waar het ook hier geldt de bestrijding der zoo algemeen gevreesde ziekte, de t.b.c., twijfelen wij niet of slechts weinigen zullen weigeren hun pen ningske te offeren op het altaar der naas tenliefde. De carillonbespeling te Middelburg op Donderdag 26 Augustus 1926 begint met no. 40 van het uitgegeven pro gramma. Goes. Op de agenda voor de Raads vergadering van Donderdagavond zijn nog geplaatst: Voorstel tot onderhandsclie ver huring aan het Rijk van een lokaal van heit gebouw der voormalige Rijksdagnor maalschool en voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1926. Het Hoofd van den Rijksgebouwendienst verzocht om aan het Rijk te verhuren een lokaal van het gebouw der voor malige Rijksdagnormaalschool. Dit lokaal zal moeten dienen als teekenaarsbureau tem behoeve van den Rijkswaterstaat. Ge boden werd een huursom op basis van f300 per jaar, waaronder begrepen ver goeding voor verlichting, verwarmen en schoonhouden. Wat het schoonhouden betreft, dit kan zonder bezwaar zonder extra vergoeding geschieden, daar er nog steeds in het gebouw een concierje aanwezig is, die de lokalen onderhoudt, Welke in gebruik zijn bij de Handelsavondschool. Voor vuur en licht hebben B. en W. gemeend een vergoeding te moeten vragen van f 20 per maand gedurende de maanden Octo ber tot Mei. Dit is geaccepteerd. lerseke, Het oesterseizoen voor lerseke is weder begonnen. De eerste oesters zijn gevischt en vandaag verzonden met be stemming naar Engeland. De groei laat tot heden wel te wenschen over. De visch is naar gelang de tijd niet slecht te noemen. Evenwel zal de eigenlijke campagne nog wel eenige weken langer wachten dan andere jaren, ook omdat de oesters lichter gezaaid zijn dan vorige jaren. '8-Gravenpolder. Hedenmorgen werd on der deze gemeente in het rietveld de Weel een naaktlooper aangetroffen. De gemeente- en rijkspolitie werd spoedig ge haald. Deze verstrekten den zonderling kleeren, waarop hij naar het dorp ge bracht werd. Naar men meldt is het een zekere Vogel uit Mid delburg. Ondertusschen had men zijn eigen kleeren gevonden en werd hij op transport naar Middelburg gebracht. Een en ander bracht natuurlijk veel conster natie teweeg. Serooskerke. Gisterenmiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Na opening met gebed werd voorgelezen een schrijven van B. en W. van Oostkapelle, inhoudende begroeting vleeschkeuringsdienst in ont vangst en uitgaaf f 5633.40. Deze wordt zonder stemming goedgekeurd. De be grooting straatweg Rijnsburg-Oranjezon wordt eveneens goedgekeurd. Tot zetter worden herbenoemd dhrn P. de Visser, G. Jobse tot plaatsvervangers Iz. de Buck en P. Kesteloo. B. en W. stellen voor nu door periodieke verhooging het salaris van den secretaris f 2100 is, op dien grondslag het pensioen vast te stellen. Ingekomen is een verzoek van den Chr. larudarbeidersbond om medewerking voor de werkloosheidsverzekering, teneinde tot 3/i van het vastgestelde loon uit te kee- ren bij werkloosheid. B. en W. stellen voor onder zekere voorwaarden het ver zoek in te willigen waarmee de raad zich vereenigen kan. Een schrijven van B. en W. van St. Laurens, inhoudende, dat zij verzoeken niet af te wijken van het in gecombineer de vergadering genomen besluit dat de Hondegemsweg bestraat zal worden vanaf de heul bij Paulinenburg en niet zooals het plan van Se commissie van dien weg schijnt te zijn vanaf de Noordstraatweg. De voorzitter geeft het woord aan weth. Goedbloed, die de zaak in den breede toelicht. Na deze bespreking wordt be sloten te beginnen vanaf den Noordstraat weg tot den dam van Huissoon en dan van het wegeling tot de heul of omgekeerd en het middengedeelte het laatst. Dit alles in overleg met opzichter Bolier. Een lid der commissie voor het nazien der rekening 1925 doet verslag, dat die in orde bevonden is. Ze bedraagt in ont vang f 34241.84ii/2 in uitgaaf f 27040.62i/o goed slot f7201.22, welke door den raad zonder dat dei wethouder hieraan deel', nemen wordt goedgekeurd. Het uitgestelde voorstel der vorige vergadering aanschaf fen begrafenistoestel, werd na bespreking met 4 voor en drie tegen aangenomen. Tegen stemden Iz. de Buck, Joh. Wonder gem en A. Melis. Bij de omvraag vestigt dhr de Buck er de aandacht op, om een Burgerlijk Armbestuur te stichten, b.v. met het geld dat door wijlen Mevr. Tak van Yollenhovc' is gelegateerd voor de armen. De voorzitter zegt, dat de 'be paling daaraan verbonden is, dat de rente jaarlijks omgedeeld moet worden. Dhr Joh. Wondergem zegt, als er een B. A. is er velen naar toe zullen komen, veel meer dan naar B. en W. en dat dit bestuur dan toch de subsidie uit de gemeentekas zou moeten hebben. Dhr de Visser vindt Hen bestaanden toestand het best als de Diaconieën overleggen met B. en W. De voorzitter zegt, dat B. en W. gemeend hebben verder niet aan den leiband van de Diaconieën te moeten loopen. Alzoo blijft het zoo als voorheen. Dhr Coirnelisse vraagt naar de lijkwagen, boever die klaar is. De voorzitter deelt inee, dat die klaar zal zijn en dat het afleveren wacht op de afwerking van het gebouw, dat zoogoed als klaar is. Hij stelt voor straks na de besloten vergadering die nog gehouden moet worden het gebouw te gaan be zichtigen. Waarna sluiting met dankgebed. Zlerikzee. Bij Kon. besluit is bij den dienst der Zuiderzeewerken bevorderd tot opzichter le klasse de heer G. J. van Meurs, geboren te Oosterland. Brouwershaven. Bij Kon. besluit is bij den dienst der Zuiderzeewerken bevor derd vanaf 1 Januari 1926 tot hoofdinge nieur bij die werken, lr J. C. Pannekoek, te Voorburg, voorheen van hier. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Oud-Loosdrecht, door P. F. van Noort te Zalk; naar 's-Gra- vandeel, door C. E. A. J. Gerrits te Tuil; naar De Rijp-Graft, door J. L. N. Zil- lenger Molenaar te Dordrecht, Geref. Kerken. Beroepen te Oudvossemeer, G. de Jager te Doornspijk; te Oldeboorn, F. Dres- selhuys, cand. te Winschoten. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's-Gravendeel, J. Drenth, cand. te Hoogeveen. Geslaagd te Rotterdam voor de hoofdact© de heer C. Schout te Dordrecht. Ongelukken. Te Bergen op Zoom is een dame door een vrachtauto overreden. Na ongeveer een kwartier is de vrouw .aan de bekomen verwondingen overleden. Zon dag had te Geldrop een doodelijk motoron geluk plaats. De motorrijder v. G. uit Maar- heeze reed daar met den heer v. K. uit Leende op de duo-zitting. Plotseling springt een band tengevolge waarvan de motor over den kop slaat. De bestuurder van G. bekwam nagenoeg geen letsel doch de heer v. K. liep een ernstig schodelfractuur op en is aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw met 4 kinderen achter. Zondagmorgen is de 4-jarige W. te NieuwVennep door een auto overreden en gedood .terwijl ze den weg overstak. Zaterdagmiddag werd de heer v. d. V., weth. te St. Oedenrode, terwijl hij op de fiets reed, door een auto aangereden en van de fiets geslingerd. Hij bekwam hierbij zoodanige verwondingen, dat hij spoedig aan de gevolgen is overleden, Te Rotterdam is gisternacht vermoedelijk door de duisternis misleid een 26-jarige Engelscho matroos te water geraakt en verdronken. Mej. B. te Rotterdam liep Zondagavond in wankelen toestand, door het gebruik van opwekkende dranken, pardoes tegen een autobus en moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. De 7-jarige E. aldaar werd door een motorfiets aangereden. De jongen moest, daar hij een hersenschudding had bekomen, naar het ziekenhuis worden vervoerd. Do 46-jarige tramconducteur de K. viel te Rotterdam van een tram. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, daar hij een hersenschudding had gekregen. Te Rot terdam is opgevischt het lijk van den Noor- schen zeeman, die Donderdagnacht over boord is gevallen en verdronken. Te Amsterdam is een 21-jarige jongeman door onbekende oorzaak te water geraakt en verdronken. Te Coevorden is een schipper, toen hij zijn schip op kwam, door een adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. Zondagmiddag is een 7-jarig meisje op den weg nabij de Klomp (Ede) door een auto overreden en gedood. De lichtmatroos E. H. van het Nederlandsch stoomschip „Algorab" is Zon dagnacht te Hamburg bij een poging om van den wal naar boord te zwemmen in de haven verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Te Schiedam is een 13-jarig meisje van een steiger in de Maas gevallen. Een zeeman van het daar liggend schip dook herhaalde lijk onder maar slaagde er niet in het meisje te redden. Gistermorgen hoorden de wan delaars in het Sterrebosch te Schiedam hulp geroep uit de richting van de rivier waar men op een 200 meter van den kant ©pn man te water "zag, die blijkbaar in ernstig levensgevaar verkeerde en om hulp riep.. Er was geen enkel schip of boot in 't zicht, zoodat geen hulp kon worden gebracht en de man enkele oogenblikken later in de diep te verdween. Even daarna passeerde de Prin ses Juliana. De kapitein, op het voorval op merkzaam gemaakt, heeft zijn schip nog ge draaid en den omtrek afgezocht echter zonder resultaat. Wie de verdronkene is, is tot nog toe niet bekend. Treinontsporing. Het achterste rijtuig van den poldertrein naar Hoofddorp raakte Zaterdag tusschen Nieuwe Wetering en Rijpwetering uit de rails en werd nog ongeveer 200 Meter voortgesleurd. Rails en leggers werden ernstig beschadigd. De rei zigers moesten overstappen. Kind uit den trein gevallen. Even voor 't station Veenendaal ging plot seling een portier los van een der coupé's van den trein die 6 uur 50 aldaar arriveert, waardoor een jongetje van ongeveer 5 jaar uit den in vollen gang zijnden trein is ge vallen De .vader van het ventje trok onmid dellijk aan de noodrem. Na eenig zoeken werd het ventje gevonden en met don trein m het station vervoerd. Dr V. was spoedig p plaatse en constateerde gelukkig geen°etlJ stige kneuzingen. Na verbonden le zjjn den vader en zoontje per eerstvolgendo legenheid de reis voortzetten. De portier,^ waren met dubbele sluiting. Op welke it, nier het portier is open gegaan, zal wel onopgelost raadsel blijven. Het spoorwegongeluk bij Lohr- te. Aan „Der Montag" wordt uit Hannove, gemeld, dat de recherche sedert Zatordagnatjj een bepaald spoor volgt, waarvan men 5, groote zekerheid verwacht, dat dit tot ophe; dering van den aanslag op den D-trein B,, lijnKeulen zal voeren. Mocht het aangeTal. gen onderzoek het verwachte succes hebben, dan kan men verwachten, dat de dader bic. nen 24 uur in hechtenis zal zijn genomen Zaterdag en Zondag zijn talrijke arrestaties geschied, doch de meeste gearresteerden weer spoedig op vrije voeten gestold daa[ zij hun onschuld konden bewijzen. Naar de spoorwegdirectie te Hannover mes deelt, is thans ook het laatste lijk geïdentifi. ceerd. Het is een weduwe uit Elberfcld, J||# lijken zijn thans naar- hun woningen over gebracht. Naar van bevoegde zijde uit Hannover wordt meegedeeld, is het aan de recherche van Han- nover gelukt, twee belangrijke arrestaties te voeren. In de buurt van Leiferde zijn twrj lieden gearresteerd, wier gedrag verdenking had gewekt Roe.ds bü het eerste verhoi.r door de politie kwamen de gearresteerden me I elkaar in tegenspraak. Bij een uitvoerige con- I frontatie beschuldigden zij elkander, dat zj I van do misdaad afwisten. Eén der gearrs I teerden is naar Hannover gebracht om daar I uitvoerig te worden verhoord. Beide gearres- I teerden zijn recidivisten. De politie was op I dit spoor gekomen, doordien vroegere ge- I vangenen te Celle hadden verklaard, dat tim I tuchthuisboeven kort vóór hun ontslag uit I de gevangenis de mogelijkheid van een aan- I slag op den spoorweg hadden besproken. Het „8 Uhr Abendblatt" verneemt uit Han- I nover, dat de Duitsche rijksspoorwegmnt- I schappij den wissolwachter Klussmaim, die I kort na het ongeluk van den D-trein Berlp- I Keulen een van Hannover komenden trein I tegemoet ging en een signaal gaf om te I stoppen, waardoor een nieuw ongeluk ver-1 meden werd, waarvan de gevolgen nfot te I overzien geweest zouden- zijn, een gratificatie I van 1000 mark heeft geschonken. Eenchèque van f 245.000 z oek I T-e 's-Gravenhage kwam ten postkantore I een aangeteekende brief binnen, geadres-1 seerd aan de „Algemeine Industrie Maat-1 schappij" terwijl -elke nadere aanduiding I ontbrak. De brief was afgezonden door I het Bank Aktiëngesellschaft Trenca, I, I Wallnerstrasse 4 te Weenen. Vanwege de Posterijen wendde men ziek I tot de Kamer van Koophandel, aldaar, om I het adres van de Algemeene Industrie Mij I te weten te komen. Deze gaf op een adres I in de Anna Paulownastraat, waar inder- I daad een Algemeene Industrie Maatschap- K pij gevestigd bleek te zijn. Bij opening van den brief ten kantore I van deze maatschappij, bleek deze te I bevatten ©en schrijven, waarin den Di-1 recteur van de Algem. Industrie Mij werd I medegedeeld, dat in de gesloten enveloppe, I die zich eveneens in den briefomslag he- I vond, een chequé van f245.000 aanwezig I was, betaalbaar bij het bankiershuis Piet- I son Co. te Amsterdam, ter verrekening I van gedane transacties. In stede van de 9 verwachte cheque, bevatte de gesloten en-9 veloppe echter eenvelletje blanco pa-9 pier. De Directeur van de Algemeene Indus- 9 trie Maatschappij heeft de politie van een 9 en ander op de hoogte gesteld en tevens 9 medegedeeld, dat zijn maatschappij tot de 9 Tr-en-ca in Weenen niet in betrekking staat I zoodat de cheque ook niet voor de Algem. I Industrie Mij bestemd kon zijn. Een onderzoek is gaande. Het is waar- 9 schijnlijk, dat men hier met een eenigs-9 zins zonderlinge grap te doen heeft. 9 Uit Indië. Bij Wonokromo is een 9 vreeselijk ongeluk gebeurd. Twee Ameri I kaansche boormeesters der Bataafsche H Petr. Maatschappij reden om half twaalf I 's nachts per motorrijwiel met hoogst ge-1 vaarlijke snelheid in de richting MarocH toen zij bij de nadering van den over- wee Wonokromo verrast werden door een I rangeerenden trein. Het kon hun, bij de groote snelheid welke de car had, niet W gelukken tijdig te stoppen. Met kracht vloog {le car over de baan en tegen fl den ijzeren afsluitboom, welke zoo hevig was de schok! verbogen werd- I Een der Amerikanen was op slag dood zij hoofd was tegen den boom verbrijzeld- I De ander, die in het zijsp-anwagentje zat leefde nog, doch was zwaar verminkt, en overleed spoedig. De verongelukten waren 26 en 27 jaar oud, en waren ge- I huwd: een hunner laat twee kinderen achter. Ongeluk tij de n s e e n veiling; I Men meldt uit Kampen dat Zaterdag b'J I een houtverkoop aan het Zalkerveer plot' I seling een partij hout omsloeg aan de zijde van het publiek. Een 10-tal personen kwamen onder het hout terecht. De not. Jhr Bloys van Treslong en de heeren Rn1' I teriberg en van Gelder kregen ernstige verwondingen. De klerk van den notaris en ©enige andere personen werden W I gewond. Te Roosebeke (Vlaanderen) aan be' I voormalige IJzerfront waren arbeiders be' I zig met het verplaatsen van granaten, toen zich een geweldige ontploffing voor- deed. Drie arbeiders werden letterlijk aan stukken gereten. De doodstraf van speeula t e u r s. Volgens een bericht uit Tokio b©1 generaal Tsjang-Tso Lin twaalf bankiers Moekden, Charbin en Sjanghoeng laten f"'- leeren, daar zij in, geld gespeculeerd hadde"- Van de bestraften waren er zeven million®31''

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2