KWATT&ffi io S7J5 Maandag 13 Augustus 101# Mm Jaargang N HAAG IDELBUI' I Piano's! Baitenlató. Binnenland. VOLLE;M ELK-REEP it de Prsïinete, eerdervoort 53c iziekhan SO* ft'-'-;». OUDERS! het eeniget mei bevruchting* en. A S D A LINE, en helende spe er doos, bij 12 I dooe. O w e ral gbaar. iongevallen met aanleiding zich im" (onder vol- ïtingen door de 45 te 's-Graven- owel in als bui- je voorwaarden, - van hoogstens rlijden: jvende iditeitf 4. n tijde- i imheid: chap 5ANK te GOES. If of Uw kindere» josch. enwoordigsr gMflC Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Te| Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P- DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 cL Bij abonnement belangrijke koriing. De staking in de mijnen. De leiders der mijnwerkers maken zich thans ernstig ongerust over de mogelijk heid, dat de mijnwerkers tot den arbeid terugkeeren. Vooral is dit het geval ten opzichte van Nottinghamshire en Der byshire, welke districten aan ongeveer tOO,000 arbeiders arbeid verschaffen en waar slechts de helft der mijnwerkers bij de vakvereenigingen zijn aangesloten. Cook en de overige leiders stellen naar aanleiding van het aanbod der mijneige naars onr het werk op den grondslag van den 71/a-urigen arbeidsdag te hervat ten krachtige pogingen in het werk om de mijnwerkers te verhinderen het werk te hervatten. Reeds hebben in de beide districten minstens 12000 mijnwerkers liet contract geteekend om heden het werk te hervatten. De mijneigenaars hebben aan de leiders der mijnwerkers te kennen gegeven, dat zij voortaan slechts direct met de districts leiders willen onderhandelen, zoodat de strijd op het oogenblik in even hooge mate om het bestaan van den mijnwer- kersbond gaat, als om de eischen, wat betreft het loon en den arbeidstijd van de mijnwerkers. Onder degenen die aan het werk gingen, ontbreken echter de eigenlijke „delvers", op wie 'theele werk steunen moet. Ook is op het oogenblik nog de mijnwerkers organisatie te Nottinghamshire de eenige, die er in heeft toegestemd, met de plaatse lijke eigenaren te onderhandelen. Daarentegen is het bestuur van de na tionale federatie der mijnwerkers er vol komen van overtuigd, dat zijn positie kan worden verzwakt, wanneer de plaatse lijke besturen op eigen houtje gaan on derhandelen. Daarom schijnt het niet onmogelijk, dat de mijnwerkersbond besluit zijn politiek van bangmaken en vreesaanjagen (intimi- deeren) zal herzien. Korte berichten. Eenschietpartij. Tussohen par lementsleden te Mexico-Stad is het Zater dag tot een formeel straatgevecht geko men waarbij twee afgevaardigden doode- lijk en een licht gewond en een kolonel gedood werd. De haat tusschen de poli tieke partijen schijnt wel groot De Fransche minister van buiten- landsche zaken verklaarde, dat de alar- meerende geruchten, welke in zekere bui- tenlandsche bladen omtrent den toestand in Tanger verspreid zijn, grond missen. Te Athene is generaal Mataxas, de leider der oppositie, gearresteerd. Eenige verdere arrestaties hadden plaats wegens een complot tegen de Grieksohe regee- ring. Het Britsche standpunt ten aan zien der Tangerkwestie is, dat het niet mogelijk is, op de aanspraken van Spanje acht te slaan, zoolang door Spanje geen diplomatieke stap is ondernomen, en dat de tijd vóór de volkenbondsb'ijeenkomst te beperkt is, om thans over de Tanger- ■kwestie besprekingen te houden. De ezelstrap na. In het officieel orgaan van den Platte- landersbond schrijft de heer L. v. d. Meide, dat de jongste Eerste Kamerver kiezing in Zuid-Holland een spaak in het wiel is van degenen, die den menschen voorhouden, dat er met kleine partijtjes niets te bereiken is. Hij vervolgt dan: „Was liet niet bij de laatste verkiezing, dat de Vrijheidsbond of een lid ervan, uen heer Braat polste of hij, bereid was nun lijst te steunen, en de heer Braat hun beloofd heeft als de zetel van den heer Diepenhorst, het A.-R. Eerste Ka merlid, dat ook aan, onze zijde staat, m zijn strijd tegen den zomertijd niet m gevaar was, het te doen, als ze een candidaat No. 2 plaatsen naar ons ge noegen en wel den heer Koster en niet mr hely, en do Vrijheidsbond alle vernede- "ng gewend, heeft dat gedaan en heeft ter wille van ons Plattelanders hun lijst naar ons genoegen moeten wijzigen. Dat is nu die partij, die eenmaal ons over- heerschte, die nu alle zeilen naar den 3.1.. hnngt om nog hangende te blijven. *»ij zulllen ze in 1927 nog weieens op het slagveld van de Sta.ten-verkiezing ontmoe ten die partij die ju 1925 .met een film het platteland is afgereisd. Hier bij mij hebben wij ook nog zoo'n vertoonihg ge had, maar hun uitkomst was nul. Van par tot jaar zakt ze dieper. Terecht schreef de „N. Rotterdammer", dat ze naar alle partijen de hand uitsteekt om steun. Naar Henri ter Hall met zijn Amu- sementsgroep, Staalman met zijn Bond van Vergunninghouders, De Groot met zijn restant van den Eeonomischen Bond, mej. van Dorp met haar Anti-clerica- lisme en nu bij ons Plattelanders. Een partij als de Vrijheidsbond, die zoo naar allo winden kijkt, komt niet tot rust voordat ze van het tooneel ver dwenen is. Een kommaquaestie. In de vergadering van de Eerste Kamer van 9 Juni 1.1. merkte jhr de Gijselaar hij de behandeling van eenige ontwerpen van naturalisatiewotten op, dat de titel van een er van luidde: „Naturalisatie van M. L. Bétrix, weduwe van B. L. Gerard, en 19 anderen en voegde er bij: „Als die dame nu al 19 andere echt- gen ootén heeft gehad, is het dan niet overbodig, haar nu nog het Nederland- sche Staatsburgerschap toe te kennen?" De minister van Justitie antwoordde hier op en te recht „Wat betreft de quaestie, die de heer De Gijselaar meer als note gaie na,ar voren heeft gebracht, van de weduwe van Gerard en 19 ande ren, ik geloof, dat dit een voorbeeld is van het nut van komma's, want ik meen, dat, in .verband met de komma, die ach ter B. L. Gerard is geplaatst, er niet de minste twijfel aan kan bestaan, dat die 19 anderen met het weduwschap van die dame niets te maken hebben." Wat is nu, zegt mr C. Bake in het „W.bld. v. h. R.", het dwaze van het ■geval? Dat èn in het opschrift èn in de considerans van de wet, zooals zij in Staatsblad no. 175 is afgekondigd, de komma, die in het ontwerp op beide plaatsen achter den naam Gerard was geplaatst, verdwenen is. Moest jhr de Gijselaar dan ten slotte toch nog in het gelijk worden gesteld? Een t ij del ij k invoerverbod gevraagd. Diverse organisaties van werkgevers en werknemers in de textielindustrie hebben zich tot de Regeering gewend met het verzoek om in den geest van het Schoeinwetje een tijdelijk invoerverbod in het leven te roepen voor verschil lende producten der Fransche en Belgi sche textielindustrie, speciaal wollenstof- fen, linnen-, halflinnen- en juteartikelen, tafel- en beddegoed, band en veters, tri cotageartikelen, wollen- en cocostapijten, -matten, loopers-, enz. Met het rekest is een uitvoerig rapport over den omvang der valuta-concurrentie aan de Regeering overgelegd, in welk rapport gegevens zijn verwerkt over de stijging van den invoer van textielfabri- katen uit Frankrijk en België in de jaren 1920—1926; over de verhouding van in voer tegenover binnenlandsche productie; over de nadeelen, die de industrie van de valuta-concurrentie heeft ondervonden en thans ondervindt; over de werkloosheid; over de maatregelen, die genomen moeten worden enz. Aan den Minister van Arbeid is een audiëntie gevx-aagd, om rekest en rapport nader mondeling toe te lichten. L egaten. Door wijlen het oud-Kamerlid dr Hu- brecht zijn tal van legaten vrij van rechten bemaakt aan. verschillende inrichtingen tot zeer groote bedragen, nadat hij tijdens zijn leven al verscheidene tonnen had weggeschonken. Het overschot van den boedel, waarvan het bedrag, dat zeer aan zienlijk is, niet te benaderen valt, komt aan het Koloniaal Instituut als eenig erf genaam. De eischen voor het Bier. Verschenen is een Kon. Besluit waarin ter toepassing van de artikels 14 en 15 van de Warenwet, worden opgesomd de eischen waaraan de biersoorten moeten voldoen. BelgischetegenNederlandsche studenten. Het te Praag vergaderend congres van de „Cionfédération Internationale des Etu- diants" behandelde Donderdag de toela ting va nNederland als volledig lid. Voor namelijk aan de geheime stemming, welke op voorstel van België, tegen alle precedenten in, werd gehouden, is het te wijten, dat het voorstel-Zwitserland tot onvoorwaardelijke toelating werd verwor pen. De Belgische delegatie omvat alleen Walen, geen Vlamingen. De Nederlandsche delegatie verliet demonstratief de bijeen komst. (Hand.) Middelburg in 1925. Aan liet verslag door B. en W. van Middelburg uitgebracht aan den raad dier gemeente over 1925, is het volgende ont leend: Het getal inwoners daalde van 19268 tot 19167. Uit een overzicht over de laatste 11 jaar, blijkt dat er één ge boorte plaats had op de 59 zielen, dit was alleen in 1919 minder, namelijk één op de 61 zielen. Er had plaats één sterf geval op 83 zielen, wat het gunstigste cijfer van de laatste 11 jaar is. Inzake het bijhouden der bevolkings registers wordt gemeld dat 772 aangiften plaats hadden wegens vestiging in de ge meente van 1061 personen; 827 aangiften wegens vertrek naar elders van 1253 per sonen en 887 aangiften van verhuizing binnen de gemeente van 2164 personen, terwijl ambtshalve 44 personen werden ingeschreven en 64 werden afgeschreven. Betreffende de restautatie van het Raad huis wordt gemeld: Nadat de restauratie van den Choertoren aan het eind van 1924 in hoofdzaak was voltooid, is een der gemeentelijke steenhouwers nog eenige maanden bezig geweest enkele nakomen de werkjes af te maken, o.a. aan den top van den gevel aan de Noordstraatzijde eht dichten van een niet meer dienst doende deuropening in het eerste nisvak van den Choertoren achter de balustrade, e.d. Nog werden de 8 beweegbare houten beeldjes hoven de wijzerplaat van den to ren grondig hersteld, opnieuw verguld en weder geplaatst. Inmiddels is, ten behoeve van vulling van de open nissen in den Choertoren, als proef aan den beeldhouwer L. Zijl -te Bussum opgedragen een 'beeldje op een derde der ware grootte te ontwerpen. Bedoeld ontwerp was aan liet eind van 1925 nog niet gereed. Als bijzonderheid wordt nog vermeld, dat de gemeentelijke steenhouwer H. Steendam op 10 Octo ber op 65-jariigen leeftijd qp pensioen werd gesteld. Hij was toen 40 jaren in gemeentedienst en had a.l dien tijd onaf gebroken aan de restauratie van het Raad huis gewerkt. De bestrating der stad blijft in het alge meen genogien nog steeds verbeteringen vragen. De straten, welke dit jaar en ook die het vorig jaar meer serieus ter hand zijn genomen, maken vanzelfspre kend hierop een uitzondering. Evenals vorige jaren vereischte het rioolnet van de oude stad, wegens zijn slechten toe stand, voortdurend zorg en onderhoud. Daar de juiste ligging der leidingen zeer dikwijls niet bekend is, geven de veel voorkomende verstoppingen en verzakkin gen nogal eens moeilijkheden. Behalve verschillende noodzakelijk te verrichten herstellingen aan enkele riolen, ver eischte dit jaar een deel der rioleering in de Molstraat bijzonder onderhoud. Nieuwe rioleering werd aangelegd in de Smoorsgang en deze in verbinding ge bracht met die in de Leliestraat en den Noord singel. Ook werd een deel van de Bogardstraat van rioleering voorzien en in verbinding gesteld met die, gelegen in den Burg. Van de Singels werd op verschillende plaatsen de asphaltbedekking hersteld en in enkele bochten het zijvlak verbreed. De herstelde gedeelten werden met een ospramexlaag behandeld en met z.g. fijne split afgedekt. Evenals vorige jaren werden de om vangrijke wandelplaatsen en plantsoenen met de noodige zorg en ambitie behan deld. Ter bestrijding der werkloosheid werden, evenals vorige jaren, arbeiders te werk gesteld, aan verschillende wer ken, die voor de gemeente van belang kun nen worden genoemd. Na vermeld te hebben welke gtootere werken, o.a. de Nieuwe Koepoortbrug wer den uitgevoerd wordt er op gewezen, dat de opleving in het bouwbedrijf dit jaar zienderoogen toenam. Door het specu latief houwen van timmerlieden en par ticulieren kwamen dit jaar verschei dene kleine burgerwoonhuizen ge reed. Het woningtekort in dit soort huizen kan dan ook als geheel overwonnen wor den beschouwd. Aan behoorlijke woningen met lageren huurprijs van bijv. f2 tot f3 per week, blijft nog wel eenige behoefte bestaan. Er werden 23 nieuwe en 45 bestaande perceelen op de rioleering aan gesloten. Een 9-tal woningen werden onbewoon baar verklaard. Behalve de passagiersboot op Rotter dam werden 3159 binnenschepen geno teerd met een gezamenlijken scheepsin- houd van 358.961 M3. Het aantal buitenlandsche schepen be droeg 11, alle geladen met hout. Zij had den een gezamenlijken inhoud van 34903 IM3. tegen 17 met 36601 Ms. in 1924. In het droogdok „Prins Hendrik" wer den slechts twee schepen opgenomen, n.l. twee loodsbooten. Het havengeld bracht op f6759.05 tegen f 6922.67V2 in 1924. De ontvangen bruggelden bedroegen f 1800.10. Vanwege het gemeentebestuur zijn 34 biljetten besmettelijke ziekten aange plakt tegen 15 in 1924 en wel 20 we gens diphteritus, 13 wegens roodvonk en 1 wegens typhus. Op de gemeentebegraafplaats werden 204, op do Israëlietische 6 en op de R.K. begraafplaats 14 lijken begraven, ter wijl 29 personen elders zijn begraven. Volgens het opgenomen verslag van het bestuur der Godshuizen kwam van ver schillende gemeentebesturen de vraag in of het Gasthuis beschikt over een ba rak voor besmettelijke ziekten, waarin eventueel patiënten uit die gemeenten zouden kunnen worden opgenomen. Ge antwoord werd, dat een barak, die voor het geval een epidemie mocht uitbreken voldoende plaats voor lijders zou bieden, bij het Gasthuis niet aanwezig is. De bestaande barak biedt slechts ruimte voor een beperkt aantal patiënten, welke in geval van epidemie voor Middelburg al leen zelfs niet voldoende zeu zijn. Door het bestuur werd er op gewezen, dat wellicht door samenwerking van meerdere gemeenten ten dezen en voorziening zon kunnen worden tot stand gebracht. Er werden in 1925 in het Gasthuis in totaal verpleegd 463 mannen en 509 vrouwen, van wie resp. 26 en 23 over leden, alzoo 5.04 pCt., tegen 6.93 in 1924, 5.34 in 1923, 8,5 in 1922 en 9.4 pCt. in 1921. Het totaal der wegens verpleging of behandeling in het Gasthuis uitgeschre ven rekeningen bedroeg f 144.022.82, w.o. f33647.77 van het Burgerlijk Armbe stuur. In het Oude Mannen- en Vrouwenhuis was het aantal verpleegden op 1 Jan. 61, op 31 Dec. 56. In het burgerweeshuis waren 12 wee zen aanwezig. Koepok-inenting had plaats bij 420 kin deren, waarvan 279 kosteloos. De politie maakte 622 processen-ver baal op tegen 566 in 1924, wegens droir- kenschap werden 54 mannen tijdelijk in bewaring gesteld, aan 131 personen werd nachtverblijf verleend; 57 personen hiel den gedurende korten of langen tijd aan het bureau verblijf als verdacht van mis drijven, 23 personen werden voorgeleid voor den Officier van Justitie. Door de brandweer moest 3 maal han delend worden opgetreden. Op 5 Febr. voor binnenbrand in perceel F 140 in de Spuistraat; 30 Nov. voor een uitslaande brand in .perceel E 21/22 hoek Korte Noordstraat em 23 Dec. voor een begin van brand in perceel H 72 aan de Se- geerstraat. Betreffende het onderwijs zij nog ver meld, dat het aantal leerlingen der open bare lagere scholen daalde van 1273 tot 1220 en dat der bijz. lagere scholen van 1288 tot 1248. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. A.s. Donderdag, 26 Augs., des avonds 8 uur, vergadert de raad der gemeente Goes. Voorgesteld wordt: te aanvaarden een drietal gevelsteenen, welke de gemeente zijn aan geboden en welke voorstellen de drie Ko ningin, afkomstig uit het huis „De drie Ko ningen", staande op den hoek van de Koning straat en de Bierkade, en deze drie steenen daarna gratis in gebruik af te staan aan den tegenwoordigen eigenaar van bedoeld pand teneinde wederom in den gevel te worden aangebracht. Voorgesteld wordt om aan het bestuur der Woningbouwvereeniging „Nieuw-Goes" een voorschot uit de gemeentekas te verleenen, 30 arbeiderswoningen en aankoop van den daarvoor benoodigden grond. Uit de hierbij overgelegde stukken blijkt, dat van de zijde van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen het verzoek tot de vereeniging kwam om over te gaan tot den bouw van een 30-tal arbeiderswoningen ten behoeve van het spoorwegpersoneel in liet algemeen en van het personeel van de straks te opeen locaalspoorweg op Zuid-Beveland in het bijzonder, terwijl genoemde Directie be reid *is garant te blijven voor de huur der woningen gedurende 50 achtereenvolgende ja ren, zoodat de vereeniging nimmer schade kan lijden, behoudens misschien onvoorziene rampen. Verder is het de bedoeling van de vereeni ging, dat het voorschot zal worden verleend onder hypothecair verband op de te bouwen woningen, zoodat door de gemeente geen risico wordt geleden. De stiohtingskosten worden geraamd op f 3500 per woning, terwijl de weekhuur zal moeten bedragen f 4.70, terwijl do kosten van waterverbruik voor rekening van den huurder komen. Verder om de thans loopende huur ad f 100 per jaar van een bü het rijk in ge bruik zijnd stukje gemeentegrond aan de ha ven, groot 1400 vierk. Meter, dienende voor het opslaan van straatklinkers, te verlengen tot 31 Dec. 1926. In verband met oen ingekomen adres van. bewoners van het gedeelte van den Westsingel loopende vanaf het begin der Middelburgscbe straat tot aan den 's-Heer Ilendrikskinderen- dijk bij het z.g. Dammetje, waarin verzocht wordt om verbetering der bestrating aldaar, stellen B. en W. voor to t verbetering te besluiten en deze te doen uitvoeren in nieuw materiaal, waarvoor wordt gevraagd beschik baar te stellen het geraamde bedrag van onge veer f5560 aangezien de toestand onhoudbaar is geworden, temeer waar het thans mogelijk zal kunnen zijn hierdoor een goede verbin- Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Beter «LmGoed: DE BESÏE ding te verkrijgen tussohen het Station en de Haven, via Westerstraa ten Zaagmolen straat, met vermijding van de nauwe straten der binnenstad. Naar aanleiding van dit voorstel merken B. en W. tevens op reéds in December 1924 een verzoek van gelijke, strekking te hebben ontvangen, welk verzoek gemeend werd toen te moeten aanhouden op grond van over wegingen van oeconomischen aard. De ver betering van dit gedeelte Westsingel was reeds lang door hen overwogen, doch- het lag in het voornemen om deze te doen geschieden door middel van bestratingsmateriaal, afkom stig van meer belangrijke stfaatgedeelten, die dan van geheel nieuw en zwaarder materiaal zouden worden voorzien overeenkomstig een door den Directeur van gemeentewerken sa mengesteld stratenplan. Dit plan is toen ech ter door B. en W. eonigen tijd terzijde gelegd met het oog op de toen h. i. vrij na op handen zijnde electrificatie, waardoor het oeco- nomisch werd geacht met de uitvoering daar van to wachten totdat de electriciteitskabels zouden zijn aangebracht. Nu sedert dien eenige jaren zijn verloopen en naar de meening van B. en W. de oplossing van het electricdteits- vraagstuk nog geen stap verder is gekomen, mag de straatverbetering niet langer blijven rusten en stellen zij zich dan ook voor. bij de gemeentebegrooting voor 1927 dit plan, vermoedelijk naar omstandigheden eenigszin» omgewerkt en gewijzigd, den Raad aan te bieden en bij de begrooting zelve voorstel len te doen, teneinde tot geleidelijke uitvoe ring daarvan te geraken. Voorts wordt ter vaststelling aangeboden een concept-overeenkomst betreffende het plaatsen en onderhouden van een afheining in verband met demping van slooten, die ge meenschappelijk eigendom zijn van de gemeen te en den eigenaar van de zich aan de na dere zijde bevindenden grond, aangezien het noodzakelijk was rioleering aan te leggen, ten einde een behoorlijke afwatering te verkrijgen voor het terrein hetwelk na den aanleg van de zaagmolenstraat, bij dat van het gemeente- gasbedrijf getrokken is. Tot wederopzeggens een subsidie van f25 per jaar toe te kennen aan het Propaganda- Comité voor wegenverbering. Naar aanleiding van een zich aan een der openbare lagere scholen voorgedaan hebbend voorval van ernstige ordeverstoring door een der leerlingen, deelen B. en W. mede, dat hun dit de overtuiging heeft geschonken, dat de bestaande verordening geen voldoende gele genheid biedt om op te treden tegen leerlin gen, die het er blijkbaar op toeleggen, het gezag van hun onderwijzers te ondermijnen, waarom zij' ter vaststelling aanbieden een con cept-besluit tot aanvulling der verordening, regelende het openbaar lager onderwijs, waar door het mogelijk zal zijn, dat de toelating tot de school voor onbepaalden tijd kan wor den ingetrokken. Aangezien van de bij' raadsbesluit van 18 December 1924 onbewoonbaar verklaarde wo ningen nog slechts 1 woning is ontruimd en tot ontruiming van de overige waarschijn lijk niet zal kunnen worden overgegaan al vorens de in aanbouw zijude goedkoope wo ningen der gemeente aan den Westhavendijk, gereed zullen zijn, stellen B. en W. voor den termjjn, waarbinnen die huizen ontruimd moesten zijn, te verlengen tot 26 Jan. 1927. „Dan om aan dhr J. Bonnet tegen betaling van een gulden per jaar voor elke vergunning, tot wederopzeggens vergunning te verleenen eenige beweegbare ramen aan te brengen in den zijgevel van- het door hem verbouwd wordende pand Boudewijn de Wittestraat 7, welke ramen zullen uitkomen op het terrein der O. L. school A, en om in de schut ting tusschen' den tuin van het bovengenoem de perceel en het terrein- van school A een deurtje te mogen aanbrengen; voorts komen nog op de agenda voor: onderzoek van den geloofsbrief en installatie van het nieuw be noemde lid van den raad, den heer A. M. Simons; verzoeken om afschrijving van be lasting; vaststelling van het le suppletoir ko hier hondenbelasting, dienst 1926aanbieding der gemeente-rekening over 1925; vaststelling pensioensgrondslag van den gemeente-secreta ris; voordracht voor de benoeming van 2 leden van het college van zetters in verband met periodieke aftreding van de hoeren P. A. de Ligny en W. Wattez; benoeming van een lid der gascommissie, en een voorstel tot wijziging van raadsbesluiten tot verpach ting en uitgifte in erfpacht van gemeente eigendommen. (M. C.) Vrijdag viel te St. Jansteen de be jaarde boerenknecht Strooband van een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1