MORIAAN-BAy. Pijnlijke Veeten B!GGELAAR'S Korte berichten. IfiIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Igrlmeiws. Cook (spreek uit: Koek) de secretaris generaal van de mijnwerkers-federatie, schrijft, dat de openbare meening zich thans overtuigd heeft van het tegenstre ven der mijnbezitters, en dat hij voorne mens is een nationalen veldtocht te begin nen, opdat de regeering de plannen tot hervorming van het mijnbedrijf zawl voortzetten. De wet betreffende den 8-urigen werk dag moet, aldus eisclit Cook, door een wet omtrent den 7-urigen werkdag vervangen worden. Zoo noodig, dreigt hij, zal hij de mijn werkers en het land tegen de regeering mobiliseeren, en het is mogelijk, dat het parlement veel eerder bijeen zal komen dan men verwacht had. De politie, die de mijnwerkers, welke te St. Helena (Lancashire) het werk hervat hebben, in bescherming nam, werd door de menigte met steenen gebombardeerd. Kerk en Staat. In Mexico houdt de kerkvervolging door den Staat nog steeds aan; doch ook de ver volgden beginnen zich te roeren. President Calles heeft in een schrijven, dat in scherpe vormen was gesteld, de nieuwe vredesvoorstellen van het Mexi- caansche episcopaat verworpen. Gisteren kwam het in de stad Mexico in de hoofdstraat, na een scherpe woor denwisseling in het congres, tot een strijd tusschen 20 afgevaardigden, waarbij een afgevaardigde werd gedood, terwijl 10 an deren, onder wie een oud-gouverneur, le versgevaarlijk werden gewond. Bovendien werd een courantenverkooper gedood, en bekwamen vele voorbijgangers ernstig let sel. De burgemeester van San Juan is we gens zijn anti-kerkelijke maatregelen door de menigte gelyncht. De indruk te Washington. Volgens bericht uit Washington wordt in officieele kringen aldaar meer dan ge wone beteekenis gehecht aan Kellogg's De sovjetregeering heeft opnieuw stappen gedaan, om zich door de Ver. Staten te doen erkennen. Nicaragua maakt een burgeroorlog door. De regeering heeft naar verschil lende plaatsen troepen gezonden ten einde opstanden te onderdrukken met name in Leon, Chinandega en Corinto. De tele graaflijnen zijn afgesneden en het spoor wegverkeer is stopgezet. De regeerings- troepen hebben enkele steden bezet, waar van de rebellen zich hadden meester ge maakt. Het Egyptische parlement eischt van den voormaligen premier Ziwar Pacha, dat hij een bedrag van 800 pond sterling aan de natie zal terugbetalen, welke hij aan do uitbreiding van het Egyptische gezantschap te Londen heeft besteed. Wei geld hij, dan zal de zaak voor het gerecht komen. Ruth Fischer en Maslow zijn uit de communistische partij gezet, omdat zij ver raad tegen de partij hebben gepleegd. Tevens zijn de communistische afge vaardigden in den Pruisischen landdag Lossan en Loquingen uit die partij geban nen, daar zij in het openbaar met Porsch, „den verrader der arbeiders", hebben sa mengewerkt en geweigerd hebben hieraan een einde te maken. De vertegenwoordigers der Hohen- zollerns hebben aan de Pruisische regee ring nieuwe voorstellen gedaan in zake de schadevergoeding. Abd el Krim zal 28 Augustus naar het eiland Réunion worden getranspor teerd. Hij zal te Gast Blanco worden in gescheept. De Poolsche ministerraad heeft o.a. beraadslaagd over de vraag, hoe het mo gelijk zou zijn, den uitvoer van Poolsche kolen te doen voortduren, ook nadat de staking der mijnwerkers in Engeland zal zijn opgeheven. Werkt het gemeentebedrijf economisch De burgemeester van Den Haag heeft Maandag in de raadsvergadering tijdens het debat over de samenstelling van den raad van heer voor het gemengde bedrijf van de tram, gezegd, dat naar zijn inzicht de gemeente-bedrijven niet economisch werkten. Het Vaderland heeft hem gevraagd, die uitspraak nader toe te lichten. Ik was deze meening al lang toegedaan, .ant woordde de burgemeester, en door de jaren ben ik erin gesterkt. Zij steunt niet op groote gebreken, wan! en dat heb ik ook in den raad ge zegd Den Haag heeft het bijzonder ge troffen met zijn directeuren. De heeren doen wat zij kunnen om hun bedrijven economisch te beheeren. Toch is het een jaar geleden nog voor gekomen, dat door een plotselinge ge beurtenis een vrij groot aantal werklie den ontslagen werd. Hun plaatsen kon den niet onmiddellijk aangevuld worden en bij "5e nieuwe werkindeeling bleek, dat zij best gemist konden worden. Dal was een post van 100.000 per jaar. Maar vooral bij de kleine dingen van allen dag krijgt men telkens het gevoel dat een particulier hierin soepeler had kunnen werken. Want het oneconomisch jongste rede over de ontwapenings-confe- i werken is een der kwade eigenschappen van een gemeente-bedrijf. Een ijverig en deslcund igdirecteur kan het oneconomi sche percentage drukken, het geheel op heffen kan hij niet, omdat het inhaerent is aan een gemeentebedrijf. Een directeur van een gemeentebedrijf is .aan handen en voeten gebonden dooi bepalingen, verordeningen, enz. Zijn per soneel staat in een andere positie dan bij de meeste particulieren. Dat is één van de groote dingen, die alle directeuren voelen, en waarom dan ook bijna alle directeuren aandringen op het aanstellen van losse werkkrachten. B. en W. zijn voor dezen aandrang niel bezweken, maar handhaven het regle ment en stellen vast aan. De psychologische reactie van een vaste aanstelling is, dat de ambitie ver slapt. De kans om ontslagen te worden, bij een particulier is de stimulans, die den werknemer ambitieus houdt. Dat is een psychologisch verschijnsel. Daarom ben ik voorstander van het H.A.B.O.- systeem. Ook daarom had ik liever gezien, dat het politieke lichaam, 'dat de raad in wezen is, buiten het gemengd bedrijf ge bleven was. Ik heb over deze kwestie met verscheidene vooraanstaande men- schen gesproken, van wie als ik u de namen noemde, u zou moeten toegeven, dat zij niet tot de reactionairen behoo- ren en allen waren' zij het met mij eens. Alleen in den raad, heb ik slechts één openlijken medestander gevonden, en dat vind ik heel begrijpelijk. Ik had niet an ders verwacht. Maar om op de zaak terug te komen. In particuliere kringen werd deze mee- ninig al lang uitgesproken. Tot nog toe werd er in politieke kringen veelal over gezwegen. Het ve rvoer van reizigers. De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft aan het stations- en treinper soneel de volgende instructie opgelegd: „Op dagen van overdruk verkeer zooals thans des Zaterdags moet ver traging bestreden worden o.a. door niet te spoedig over te gaan tot vertraging ge vende treinversterking en door in geen geval tot overgelasting van treinen te rentie. Men beschouwt die rede als een ant woord op de telkens herhaalde berichten uit Europa, als zou de Amerikaansche re geering op het punt staan, of althans voor nemens zijn, zich van de Geneefsche ont wapeningsconferentie terug te trekken. Kellogg heeft blijkbaar duidelijk willen maken, dat de Vereenigde Staten er niet voor verantwoordelijk zijn, als de Geneef sche conferentie niet tot practische resul taten komt. Voor Kellogg den definitieven tekst van zijn redevoering vastlegde, had hij een aantal conferenties met president Goolidge waar hij o.a. ook mededoelingen ontving van leden der Amerikaansche delegatie, die uit Genève waren teruggekeerd, over de besprekingen in de deskundigen-com missie voor ontwapening. Kellogg's rede laat de deur open voor een Amerikaansch initiatief, een bijzon dere conferentie der groote zeemogendhe den bijeen te roepen, tot uitbreiding van een ontwapeningsconventie van Washing ton, voor het geval de Geneefsche ontwa peningsconferentie mislukken zou. In officieele Amerikaansche kringen wordt met groote belangstelling het oor deel van Europa over de rede van Kellogg tegemoet gezien. Een uitdaging aangenomen. Lady Astor, het Lagerhuislid, had on langs op zich genomen, de overtocht naar Sowjet-Rusland te betalen voor vier ge zinnen van socialisten, die in den sowjet- heilstaat geloofden, op voorwaarde, dat zij daar twee jaar zouden blijven en de risico op zich wilden nemen, hun terug reis te kunnen betalen, als zij na afloop van dien tijd naar huis wenschten te keeren. Een Liverpoolsche socialist, J. Morton genaamd, is de eenige, die die uitdaging tot dusver heeft aangenomen. Hij is gisteren met zijn vrouw en twee kinderen naar St. Petersburg vertrokken. 'Morton is een Schot, die sinds eenige jaren te Liverpool woonachtig is. Hij is 38 jaar en vormer van zijn beroep. Naar verluidt heeft hij zich in verbinding ge steld met de communistische partij, die beloofd heeft, hem te zullen hulpen, werk te vinden bij zijn aankomst in Rusland. besluiten. Op deze dagen moet niet tot onvoorziene treinversterking worden over gegaan, indien daardoor belangrijke trein- vertraging zou ontstaan; desnoods zal een aantal reizigers met staanplaatsen genoe. gen moeten nemen, terwijl zoo noodig kan worden overwogen, eenige reizigers tot een volgenden trein achter te houden." (Dus terug naar de toestanden onder de mobilisatie, doch gelijk hebben ze.) Schapen naar Denemarken. Naar de „Slagerscourant" verneemt, zijn jdeza week in Rotterdam schapen opge. kocht en uitgevoerd met bestemming naar Denemarken. Wlaardeloos Diuitsch Bankpapier. Herhaaldelijk wordt getracht roodge. stempelde, gedeprecieerde Dtuitsche bank biljetten van 1000 in Nederland te plaat, sen, onder voorspiegeling, dat ten aanzien van dit papier waarschijnlijk nog gunstige valorisatiebepalingen te wachten zullen zijn. Naar aanleiding hiervan wordt mee. gedeeld dat het departement v'an financiën van officieele Diuitsehe zijde bericht heeft ontvangen, dat blijkens beslissing van het Diuitsche „Raichsgericht" de valorisatie van zoodanig bankpapier van de hand ge wezen is. Het dienstverzuirn op 1 Jan. De minister van waterstaat heeft de door den directeur-generaal der Poste rijen en Telegrafie aan postambtenaren wegens opzettelijk dienstverzuirn op 1 Jan. opgelegde straf va,n inhouding van een verlofdag veranderd in een ernstige berisping. Bij Apoth. en Drogisten Do heer P. J. Droogendijk, gewezen commies der posterijen, afkomstig uit Sta- venisse, is benoemd tot secretaris bij het consulaat te Genua,. Bij Kon. besluit zijn aangesteld tot ingenieur ir. J. P. Mazure te 's Graven! ,hago ein ir. L. Monhemius te Leiden en tot opzichter 2e kl. Wi. Fokkema te 's Gra. venhage en G. Staal te Rijswijk. Wij vestigen de aandacht op de od- vertentiën in dit nommer omtrent de cur. sussen ter opleiding Nijverheidsonderwijs, e.a. Middelburg.ilet 35-jarig bestaan van de gymnastiek- en scherm. Vereen. „Medioburgum". Vrijdag a.s. 27 Aug., zal het 35 jaar geleden zijn, dat bovengenoemde vereeniging werd opgericht en dit 7de lustram zal feestelijk worden herdacht, op een wijze zooals \vij dat van „Medio" gewoon zijn. In den middag van dien dag zal bet bestuur van 3 tot half vijf receptie houden in het Schuttershof en des avonds zal een Maalfeest plaats hebben, waarvan het pro. gramma voor de pauzei behalve een toe spraak van den voorzitter, den heer Chr. J. Mazure, gymnastiek voor de verschillen, de afdeelingen der vereeniging en door het keurkorps van den turnkring Wialche. ren aangeieft. Na de pauze zullen de steeds gewaardeerde Rhithmische oefenin. gen worden gegeven, waaronder enkele geheel nieuwe en met als slot „Nuit In. dian", plastiek en dans. Voor dit nummer zullen maskers worden gebruikt die vol. gens een geheel nieuw proeédee door den heer R. de, Muynck zijn vervaardigd. Eén dezer maskers is afgebeeld op de alom op gehangen reclameplaat van de kundige hand van den heer L. Heijmans. De kapel IlofeleinBekker zal het muzikale deel van dezen avond verzorgen. Zaterdag 28 Aug. zal onder leiding van het bestuur en de T. O. van den Turnkring Walcheren een turnuitvoering op het ge. meentelijk sportterrein plaats hebben, voorafgegaan door een wandeling vanaf liet Schuttershof. Bij optocht en uitvoe ring zullen het muziekkorps van den Hout handel Walcheren en de Padvinders hun medewerking verleenen. Woensdag 1 Sept. zal in den versierden tuin van het Schutf- tershof samen met het Middelburgsch MuH zielckorps oen uitvoering plaats hebben van rhythmische gymnastiek, voor een groot deel op muziek van wijlen den heer Jan Morks. Het programma voor dezen javond vermeldt als slot enkele groepen. Ten slotte zullen op Zaterdag 4 Sept. in het Schuttershof onderlinge wedstrijden voor leden en aspiranten worden gehou. den. Zoowel op 27 Aug. als op 1 Sopt. zal een bal de uitvoering besluiten. Men ziet Medio gaat op waardige wijze feestvieren. Wij ontvingen het verslag van den Armenraad te Middelburg. De secretaris, Ids Tjebbes, schrijft o.a.: De Armenraad, ingesteld door de Kroon, is liet Centrale Orgalan waarin ver. schillende instellingen van weldadigheid samenkomen met het doel de samen werking van alle instellingen en particulie ren, ten aanzien der Armenverzorging, te bevorderen. Do Armenraad is door de wet verplicht onderzoek te doen naar de omstandig heden van gezinnen en personen, die zich bij instellingen of particulieren om hulp hebben aangemeld. 5 De Armenraad stelt zich ter beschikking van instellingen cn particulieren om deze, ten aanzic-n van Armenzorg, met inlichtin. gen, raad of op andere wijze van dienst to zijn. Zijn rapporten, inlichtingen enz. worden gratis en onder geheimhouding gegeven. De Armenraad geeft hulpzoekenden gra. tis advies omtrent de beste wijze van liulpverkrijging doch geeft zelf geen onder, steuning. De Armenraad verzoekt ieder beleefd en met nadruk: Geeft niet aan de deur vóórdat ge bij den Armenraad inlichtingen hebt inge. wonnen naar de omstandigheden van hen die uw hulp inroepen. Onderzoekt bij collecten of de collectan. ten in het bezit zijn van een vergunning van de plaatselijke Politie om te collectee. ren. Deelt verdachte gevallen van collectee- ron schriftelijk of telefonisch mede aan den Armenraad. Brengt de bedelbrieven die gij ontvangt bij den Armenraad. j Het bureau van den Armenraad te Mid delburg is gevestigd: Rogardstraut D43. Het telefoonnummer is 358- Verdere inlichtingen worden gaarne ver. strekt door den Secretaris. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gouderak A. C. Enkelaar te Hasselt. Geref. Kerk. Aangenomen naar Oude- en Nieuwe Bildt- zijl door B. G. de Bruijn, cand. te Purme- rond, die bedankt heeft voor Koog-Zaandijk) Hijlaard en Nieuwerkerk aan den IJsel. Bedankt voor Nieuwdorp door A. Wijn gaarden te Baarland. Een bij' zondere leerstoel voor d r A. II. de Harto g. De „Dr A. II. de Hartog-Stichting", die te Haarlem is opgericht met het doel om het werk en den persoon van Dr A. H. de Hartog waar het kan en noodig wordt geacht te steunen, heeft in 1925, toen ze daartoe een beroep van stu denten' te Utrecht ontving, verzocht een hij- zonderen leerstoel te mogen stichten voor „De apologie van het Christendom". Toen de voor dracht voor de vervulling van de vacature-Slo- temaker de Bruine bekend werd, heeft men voorloopig geen werk meer gemaakt van den bijzonderen leerstoel. Thans meent de stich ting, dat zij spoedig een antwoord op haar verzoek tegemoet kan zien. De zaak-Geel kerken. Uit het ver slag der vergadering van den kerkeraad van de Geref. Kerk van Amsterdam groot blijkt, dat Dr B. Wielenga, een der predikanten van deze kerk en een der schrijvers van de brochure Ons Aller Moeder een brief met enkele vragen om inlichtingen en een ver zoek gericht heeft tot de generale synode te Assen. (N. R. C.) Jan Piers Reitsma en Jitske Reitsma, echtelieden te Ferwerd, en Tiedo Piers Reits ma aldaar, hebben aan de Gereformeerde kerk te Reitsum een schenking gedaan, bestaan de uit een stuk weiland ter waarde van pl.m. f6000. Kerkelijke b ij d r a g e inhouden. Ds Van Dijk schrijft in „De Zeeuwsohe Kerkbode" Br X is op den kerkeraad verstoord. Ern stig verstoord. In een zaak, die hem zeer ter harte gaat, is de kerkeraad een andere richting ingeslagen, dan waarin hij zich be woog. Zijn meening als liet non-plusultra van- alle meeningen verkondigd in kleiner kring van bewonderende vrienden, botste tegen de mee ning van den kerkeraad, die het laatste woord heeft. Br. X heeft zijn zaak verloren? Legt zich onder het ambtelijk .gezag gevangen Er is nog een middel om zijn wil door te zetten. Ilij beziet zijn handschrift waarbij1 hij zijn kerkelijke bijdrage op de bepaalde som heeft vastgesteld; en hij schrijft haastelij'k instee van honderd het getal tachtig; als 't heel erg is vijftig. Het is toch maar gemakkelijk als men veel bijdraagt, dat men zulk een flinken stok hanteeren kan 1 De dominé wiens tractement met die bij drage gemoeid is; de kerkeraad wiens vol doen aan verplichtingen er van afhankelijk is; de gemeente die op zware lasten zit; zij allen zullen het voelen. Heel het rader werk staat stil, als uw machtig arm het will Zou het maar niet beter zijn voor zulke „broeders" om zelf een kerkje te stichten? Als ge met geld uw wil in geestelijke dingen wilt doorzetten, kunt ge ook geestelijke din gen met geld wel fcoopen. Ook wel het do- miné's ambt. Simonie is in de Kerkgeschiede nis altijd verfoeid. Kerkelijke bijdrage inhouden is ook zoo iets als Simonie. Een geval als van Simon den Toovenaar uit de Handelingen. 19261! Die rara avis wilde het volk zien. Zijn beeldlenis moest worden vereuwig(j In vervoering droeg het -volle den hel,] op de schouders. Men spande het paan] van het rijtuig neem men brak den motor uit de taxi en voerde den over- gelukkige door de verbreede straten dei groote stad, terwijl men uit alle ramen bloemen wierp, 't Was een aandoenlijk schouwspel. Een verzamelaar van merk waardigheden sprong op de treeplank en bood 'den geslaagde een briefje van f loo voor een gewaarmerkt afschrift van z'n akte. Het volk drong op, verbrak de af. sluiting. Er werden per brancard tien tot mosterd getrapte toejuichers naar hel ziekenhuis gebracht. Nog lang bleef hel dien avond rumoerig in de stad. Bovenstaande kan, zoo schrijft men ons door een anderen bril bekeken als volgt' worden gelezen: We ontdekten dezer dagen in een groote examenzaal een beroering, zooals men daar niet gewend is. De voorzitter der commissie kon slechts met inspanning van alle krachten de exa minatoren kalmeeren, en het publiek ach ter de afsluiting in bedwang houden, bij. het laatste geholpen door den alom- tegenwoordigen examenfoediende. Het en thousiasme was onbeschrijfelijk. Men dacht er aan, de zaal met kransen en bloemen te versieren. Het voorwerp van deze opwinding was een helder uit zijn oogen ziend jongmensch; een candidaat voor het hoofdakte-examen, die werkelijk wat wist. Zulk een rara avis in het ge bouw had men in geen tijden gezien. Zijg beeltenis diende eigenlijk in de examen zaal te worden opgehangen. Men sprak zoo iets van bijzondere verdienste, be- loonen met een Koninklijke onderschei ding. In vervoering werd de candidaat door de naar liet examen luisterenden om ringd. Ze dachten er aan den werkelijk- iets-wetende met een rijtuig af te haien na .afloop' van het examen én hem in triomf rond te voeren. 'tWas een aan doenlijk schouwspel. Afgewezen candida- ten wilden weten hoe de knapperd het toch wel klaar speelde iets te weten, en boden hem een briefje van honderd als hij hun het geheim van werkelijk stn- deeren meedeelde. Aan het eind van de examenpauze maakte de bel van den voor zitter een einde aan alle voornemens erf plannen. Geen tot mosterd .gedrukte exa minatoren of candidaten of luisteraar be hoefden per brancard naar het ziekenhuis te worden gebracht. Het werd weder rus tig in de examenzaal, de buitenwereld had van de schokkende tooneelen niets vernomen. D e examens M.O. gymnastiek Naar aanleiding van de door mr N. J. Vellinga te Den Haag gevoerde cam pagne tegen de commissie, die in 1926 belast is geweest met het afnemen van de examina ter verkrijging van de mid- debare acte voor lichamelijke oefening te Haarlem verklaren de heeren Graaf land en prof. Woerdeman: le dat bij den uitslag der examina geen enkele ongeregeldheid heeft plaats gehad en dat alles, wat daarover door Mr Vellinga is beweerd, belachelijke on zin is; 2e. dat zij niet bereid zijn andere dan de bovenstaande inlichtingen, hetzij over de handelingen der commisie of over de wijze van beoordeeling der candidaten of de waarde der verstrekte cijfers, in de pers le geven; 3e. dat zij noch op de reeds verschenen berichten, noph op even tueel nog te verschijnen artikelen in de dagbladen zullen antwoorden; 4e. dat zij niet van zins zijn om met een comité, zooals mr Vellinga zich dat voorstelt, in bespreking te treden; 5e. dat zij verzoeken alle klachten over het examen ter kennis te brengen van den minister van onderwijs of van de rechter lijke macht, waarna zij zich gaarne tegen over deze autoriteiten zullen verant woorden; 6. dat zij den raad geven om aan klachten van teleurgestelde candi daten niet te veel waarde te hechten, temeer- niet, indien die blijkbaar worden gebruikt om een examencommissie te tref fen, die aan sommigen niet welgevallig was, hetgeen toch slechts op een bla mage van de belagers kan uitloopen. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch Lo. He heeren J. A. K. Bom- meljé, hoofd der school te 'Nisse en II. v. d. Velde te Zierikzee. Te 's Gravenhage voor het Nijverheidsonderwijs Nb (Tim meren) de heer B. C. Stouthard te Ter- neuzen. Hoofdakte-examens 1926. In het „Katholieke Schoolblad" vonden we de volgende satire: Wij zagen dezer dagen in een groote stad een reuze volksoploop vlak bij het station. Politie te paard kon slechts met inspanning van alle krachten liet opdrin gend publiek een weinig in bedwang hou den. Fotografen en filmers stonden ge reed, opnamen te oen. Groot gejuich barstte los toen de trein binnenstoomde, het enthousiasme was onbeschrijfelijk. Kransen en bloemen werden met karre- vrachten aangedragen. Het voorwerp van al deze volksvreugde was een bleek jong mensch, zoowaar een kennis van me. Een geslaagde voor het hoofdacte-examen f Stukgeloopen, Geblaard of Branderig, verzacht en geneest men met PUR0L. UU. (Verbeterd bericht.) Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Feijkes, nam. geen dienst, air. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. dhr de Jager van Ka- pelle, nam. geen dienst. Biezelinge, vm. ds T. Jonker, nam. ds Dek ker, van Krabbendijke. Zoutelande, 9.30 u. (inplaats van Ds De Kam) Prof. dr G. v. d. Leeuw, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Stukken voor den Gemeenteraad j van Vlissingen. B. en W. stellen nog verder voor voor loopig vast te stellen de rekening van het Havenbedrijf over 1925 in ontvang °P f 44.688.71 en evenzoo in uitgaaf met oen uitkeering aan het reservefonds van f 1692.59» dat een saldo 'heeft van f23.507.89, die van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst met een eindcijfer van f 15.167.33 en een uitkeering

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2