re respectievelijke patroons. Immers als hij Strekking kwam en met het ïjscowa- vol al wafels, zelf kraakzindelijk fn de witte jas, hem door zijn patroon ver lakt de straat opging, werkte hij zoo ambitieus mogelijk, totdat de voorraad Socht was. Dan reed hq naar een stille Wit waar niemand hem kon zien en liet Jan hét ijscowagentje in den steek om met pn welgevulde beurs en de hem evenmin toekomende jas de beenen te nemen. Het wagentje werd dan weliswaar terugge vonden, doch de eigenaar was leelijk ge- ^DiTdeed de man herhaaldelijk, niet al leen in Rotterdam, doch ook te Den Haag. Telkens wist hij het vertrouwen van room- iisbandelaren te winnen, telkens gaf hij een anderen naam op, telkens liet hij het wagentje leeg in den steek. De politie is er thans in geslaagd hem te arresteeren, zoodat zijn carrière vermoedelijk voor lan gen tijd in de war zal loopen. De aange houdene, die beweert koperslager van be roep te zijn, is 33 jaar oud en heet H. R. K Hij heeft bekend 5 oplichtingen te Rot terdam te hebben gepleegd en eenige te Den Haag. Ook verleden jaar wist hij op deze wijze aan den kost te komen. Houdt den dief. De 32-jarige stoker T. uit IJmuiden vertoefde eenigen tijd geleden te Amsterdam met een vrouw, B. geheeten. Samen deelden zij lief en leed, totdat de stoker op een avond toen beiden in een logement vertoefden, de vrouw een beurs met 10 gulden wist af te troggelen, waarmee hij er van door ging, zonder ver der iets van zich te laten hooren. Gisteren liep hij op den Schiedamschen Dijk te Rotterdam en werd plotseling gezien door de verlaten vrouw. Toen zij den man in de gaten kreeg schreeuwde zij zoo luid ze kon: „Houdt den dief"! waarop de stoker het op een loopen zette. Een hoofdagent van politie zette hem na en wist hem te grijpen. Op het politiebureau vertelde de vrouw haar drama. Hij is naar Amsterdam op trans port gesteld. Een ontaarde moeder. Te LandeSkut in Silezië is een vrouw gear resteerd, wier zeven kinderen kort na hun geboorte waren overleden. Men vermoedt, dat de moeder al haar kinderen heeft om gebracht. Onmiddellijk na haar arrestatie slaagde zij er in te ontkomen. Zij kon ech ter spoedig met behulp van een politie hond worden gevat. Motorengelen verboden. De verordening, waarbij het verboden wordt op een motorrijwiel meer dan één persoon te vervoeren is gisteren te Black pool in werking getreden. Den eersten dag werden 43 personen bekeurd, die allen op één na een lid van de schoone sekse op de duo-zitting meevoerden. Een windhoos. Het dorp St. Anthonis in Noord-Brabant is geteisterd door een windhoos die betrekkelijk lang aanhield. Er werd ontzettend lawaai ge hoord en vele inwoners, die dachten dat er een stormramp op komst was, vlucht ten in de kelders. Bij den molenaar C. M. werden ruim 500 pannen van het dak geslingerd en een eind verder neer geworpen. Verder woei daar een muur in. Verschillende andere woningen kregen eveneens schade. Ook boomen en ge wassen moesten het ontgelden. Staking. Gisterochtend zijn alle meisjes, ongeveer 50, van bet atelier van het confectiebedrijf der firma A. J. An- sems te Culemborg, wederom in staking gegaan. Het gaat ofml een loonkwestiq die ongeveer zeven weken geleden 'zich geopenbaard heeft door een staking van de kleermakers (thuiswerkers) van ge noemde finna. Het spoorweg -ongeluk in Beieren. Volgens de laatste berichten uit Munchen zijn er tot dusver uit de verongelukte wagens 15 lijken geborgen. Het aantal gewonden bedraagt 27, waar van zeven zoo ernstig, dat men voor hun leven vreest. Omtrent dit ongeluk deelt de machinist van den verongelukten trein het vol gende mede: De trein reed op de plaats van het S ongeluk met de voorgeschreven snelheid vau 72 K.M. De locomotief, de postwagen en. drie wagons waren een wissel ge passeerd, toen blijkbaar door een los, hangend stuk van een volgende wagon de wissel in anderen stand werd ge bracht. De trein werd tengevolge hiervan in wee deelen gesplitst. Het voorste deel reed door, terwijl de volgende wagens ontspoorden en links van den spoorweg erecht kwamen. Doordat de rem-inrich- waarschijnlijk niet gelijkmatig werkte, noven eenige wagens in elkaar, tenge re waarvan zoovele slachtoffers zijn te treuren. De laatste zeven wagens van ,en rein bleven onbeschadigd op de rails i an,'e dooden en gewonden zijn gis- icraag geborgen. De gewonden zijn ar het hospitaal overgebracht. De beide personen, die nog tusseben de wagens zaten zijn bevrijd. Zij waren ern- s%gewond. Naar gemeld wordt draagt een arbeider hef1116 Herstel van den wissel be- hari WaS' schuld van, deze ramp. Hij u Tergeten het signaal op langzaam te beeft11' u man *s Het parket zich naar Langenbach begeven, om zaak ter plaatse te onderzoeken, te M Hfuiselij'fco twist. Bij de politie arbeidaaStTC'lt '!;vvam 28-jarige gehuwde met er beklagen dat zijn vrouw ModaU" rfv°Her op hem geschoten had, Bii vp Z'"n w°mng had moeten vluchten, dat T' Van kwam aan' het licht, flat T man was mishandeld en flie o 'J U1' atlgS' voor erS®r cchi revolver. Zonde* T* ff11''®! lag, had willen verbergen. 1 zü het plan had te schieten was toen het wapen, hoe wist zij niet, afgegaan. Ter verder onderzoek heeft de politie den revolver, die nog met 4 scherpe patronen geladen was en nog een lucifersdoosje met enkele revolverkogels in beslag genomen. Stormen in Amerika. Hevige on- weders en stormen hebben de staten van New-York' en Connecticut geteisterd. Talrijke huizen zijn door den bliksem getroffen. Het water drong een tunnel van den ondergrond- schen spoorweg binnen, waardoor een paniek ontstond, en de reizigers de treinen moesten verlaten. Kruitfabriek in de luoht ge vlogen. Te Cabome is een'kruitfabriek in de lucht gevlogen. Tot nu toe zijn onder de puinhoopen 7 dooden en 4 zwaar gewonden vandaan gehaald. Pest te Constantinopel. Een nieuw geval van pest is gisteren te Con stantinopel geconstateerd, waardoor het aan tal gfevallen dezer ziekte 4 bedraagt binnen 2 maanden tijds. Geldtasch met f 600 g e s 1011 e n. Gisterenmorgen werd een bediende van een Adv.-bur. te A'dam, die daar tijdelijk in dienst was, in de Leidschestraat een tasch afhandig gemaakt, waarin zich een bedrag van f 600 bevond. De bediende moest een kwitantie bij een cliënt aanbieden. Daar het adres op de kwitantie niet duidelijk stond vermeld, ging hij een winkel binnen om nader te in- formeeren, waar de cliënt woonde. Zijn rij wiel in welks tusschenstang hij de geldtasch had bevestigd, liet hij buiten staan. Van dit oogenblik maakte een onbekende volgens het beweren van den bediende gebruik, om er met de tasch vandoor te gaan. Bij de politie is aangifte hiervan gedaan. Aug. 16 Kloetinge, inboedel, de Kok. 18 Oudelande, huizen, Beth. 18 Zoutelande, hofsteetje, meubels, Loeff. 18 Vlissingen, pakhuis enz. v. d. Harst 18 Kapelle, oppervruchten, van Dissel. 18 Nieuwdorp, galanterieën, de Kok. 20 Veere, woonhuis en meubilair, Blau- pot ten Cate. 24 Vlissingen, huizen, Paap. 24 Goes, oppervruchten, van Dissel. 25 Wemeldinge, woonhuis, schuurtje en erf, Kram. 25 Kloetinge, boiiwl. v. Dissel. 25 O. en W. Souburg, Inboedel, Rosier en Vervaat. 26 Middelburg, huis, Ittmaim. 26 Aug. en 2 Sept., Almkerk, landb. woning land, enz., van Willigen. 31 Goes, huis, Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en eTf. Kram. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Sept. Goes, hofstede, Pilaar. De heer W. de Kam, adjunct-com mies ter inspectie der directe belastingen enz. te Zierikzee, is met ingang van heden belast met de waarneming van het kan toor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Eede. Verlading van slacht-pluimvee naar Duitschland. Men meldt ons: Dinsdagmiddag 10 Augustus rolde de eerste wagon vol uit Goes af. De lading was niet geheel naar den zin van den Duitschen afnemer, omdat vrijwel geen jonge hanen waren aangevoerd. Dit kwam omdat het gewicht voor. jonge hanen wat hoog gesteld was, n.l. op 1 K.G.; dat is niet noodig; er kunnen in de nu gebruikte wagons ook kleinere hanen geladen wor den, omdat dit wagons zijn, geheel voor het vervoer van pluimvee ingericht; zij zijn geheel verdeeld in afdeelingen van 25 stuks met voer- en drinkbakken, zoodat de dieren onderweg verzorgd worden; de ver zorger gaat mede in de wagon. Donderdag 19 Augustus wordt een wa gon in Middelburg geladen, vanaf 8 uur kunnen pluimveehouders uit Walcheren aan het station pluimvee aanvoeren. Uit betaald wordt f0.65 per K.G. voor jonge hanen, f0.55 per K.G. contant voor oude kippen, levend aan wagon gewogen. Naar oude eenden is momenteel geen vraag, jonge woerden worden aangenomen. Men verkoope niet de jonge hanen aan ande ren en levere uitsluitend oude kippen aan de wagon, mét *de wensehen der Duitsche afnemers moet men rekening1 houden, wölen wij dit werk in het belang der Zeeuwsche pluimveehouders kunnen voortzetten. Nu België niet afneemt is deze directe export meer dan ooit noodig. Vrijdag 20 Aug. wordt iu Bergen op Zoom voor Schouwen en Tholen een wa gon geladen. Iedere verlading wordt tijdig per advertentie aangekondigd. Kakoes. Nederlanders hebben van Maleijers woorden eenigszins verbasterd overgenomen; zooals het geval is met „amper". Maar omgekeerd heb ben ook de Javanen uit den mond van Nederlandsche matrozen, die zich min der beschaafd uitdrukten, meermalen die woorden onthouden en verbasterd gebruikt Onder anderen tegen een „W. C." zegt men op Java dat woord dat hierboven staat, een woord dat door beschaafde menschen weinig gebruikt wordt: Alleen matrozen uit wier mond zij' dit woord oorspronkelijk hebben „opgeteekend" wa ren in 't gebruik van twijfelachtig mooie woorden niet kieskeurig. Sint Anna. Daar loopt veel van Sint Anna. onder, dat is: Wat hij vertelt daar is veel hij dat men maar niet zoo dadelijk aannemen kan. Moeder Anna (vol gens een Apocrief (Roomsch) Bijbelboek de moeder van de Maagd Maria, werd als de voorspraak der onvruchtbare kin- derlooze vrouwen gehouden, en door deze aangeroepen, hetgeen wel verwachtingen van verhooring deden ontstaan, doch daarom niet altijd in vervulling gingen. Dat riekt naar de lamp, (fi guurlijk), aan dit (letterkundig) werk is veel tijd en inspanning besteed", wordt gezegd van elk letterkundig werk, dat zonder eenige schoonheid van vorm nach telijke studie verraadt; nauwlettend zoe ken en werken, maar ook al te angst vallig arbeiden, in kleinigheden opgaan of peuterwerk doen; ontleend aan een ge zegde van den redenaar Pytheas (340 voor C.), die van de doorwrochte redevoeringen van den hem vijandig gezinden Demosthe nes zeide, dat zij „naar de lampenpitten roken"; van Demosthenes toch werd verhaald, dat hij zich het hoofd half kaal schoor en onder den grond in een hol werkte, om niet gestoord te worden, zoo dat hij steeds bij de lamp moest werken. Noord en Zuid. Een heilig boontje. De volks mond heeft wel gezorgd, dat een ieder dit „heilig" in de beteekenis van „schijn heilig" opvat, maar wat wordt met dat „boontje" bedoeld? In Justus van Effen's Spectator IV, blz. 140, zegt een boer uit Noord-Holland, die in den Amsterdamschen schouwburg ge komen, zijne besproken" plaats ziet inge nomen: „Dan wil ik min zes gulden en twaalef stuivers weer hebben, die ik sun- dag avond veur de lootjes en het hestellen van deuze plaetzen heb motten dokken. Wat of'er die Sinjeurs wel inbeelden? zoe ken ze ongs wat te pieren? dat zeider mis sen. 't Is warentig schande dat ze op zuk- ken wys schatten veur de bontjes zoe ken te vergaeren. We binnen niet zet, en we weeten wel dat die de kost rykelijb enog kunnen hebben". Prof. Stoett zegt in „Noord en Zuid"Met de bontjes kunnen hier niet anders bedoeld zijn dan de w e e z e n, daar, zooals bekend is, de inkomsten van den schouwburg voorname lijk voor het oudemannenhuis en voor de weezen bestemd waren, en daar deze laat- sten een bonte kleeding droegen, kunnen zij met den naam bontjes zijn aange duid. Voeg, zoo gaat de professor voort, hier aan toe, eene plaats uit den Spec tator X, bladzijde 51, waar een schilder aan een paar kunstkoopers vertelt hoe eens Godfried Schalken door een van hun confraters beetgenomen was, waarop een der kunstkoopers zegt: „Je hoeft niet bang te weezen, dat u zulke laagen gelegd zullen worden, daarom heb je ook niet te schroomen, dat myn con frater uw zulken slag zal voegen, maar of de burgers verzekerd genoeg zvn voor de listen van sommige schilders, die zulke heilige bontjes niet zijn, als ze wel schijnen willen, laat ik daar". Met een heilig bontje kan oorspronkelijk be doeld zijn een heilig (dat isschijnhei lig) weesje, een vrome zus (naar het uiterlijk althans) en later in het algemeen „iemand, die zich als buitengewoon braaf voordoet en zich daarop laat voorstaan." Het is te verstaan, dat in den loop der jaren de spraakmakende gemeente, en in zonderheid buiten Amsterdam, dit woord „bontje" niet begrijpende, er „boontje'' van heeft gemaakt. Op gelijke wijs zijn wij geneigd ook de spreekwijs „Boontje komt om zijn loontje", (abusievelijk zeggen velen: „Loontje komt om zijn boontje") in bovengenoemden zin op te vatten. De zeven wonderen d e r w e - r e ld. De eerste zeven „wereldwonderen" zijn op één uitzondering na tot stof ver gaan, en naar de plaats waar ze stonden kan men nog slechts gissen. De eene uitzondering is de pyramide van Cheops, 'die nog rechtop staat en de winden uit aJle hemelstreken trotseert. Maar haar miHioen ton steen en omsluiten een ledige, .holle ruimte. Cheops, haar houwer, wijdde zijn regee ring aan bet doen verrijzen van dit mach tigste aller bouwwerken, en 100.000 men schen arbeidden er de helft van hun leven aan. Waartoe Cheops die pyramide opricht te? De een brengt den bouw in verband met het probleem van de kwadratuur van den cirkel, een tweede meent dat de py ramide diende als een reusachtige filter voor het water van den Nijl, een derde beschouwt haar als een gigantische zon- nenwijzer, terwijl Plinius haar eenvoudig ontstaan achtte door de gril van een heerscher. We weten in ieder geval dat zij de tombe is van een machtig man „qui a vu grand, et qui a fait grand." Maar zoo geweldig kon de steenmassa niet zijn of de mummie des heerschers werd haar ontrukt, en overgebracht naar het Britsch Museum te Londen. Daar ook bevinden zich een paar over blijfselen van een andere tombe, van een ander „wereldwonder". Het is de tombe, van Mausolus, te zijner herinnering te Haliearnassus door zijn zuster opgericht. Bij zijn dood besloot zij dat monument te doen bouwen, het moest grootscher zijn dan eenig bouwwerk ter wereld, en het moest èèuwig zijn. Zij liet den eenen tempel op het dak van den anderen bou wen, en bekroonde den „stapel" met een gouden zegewagen met twee paarden be spannen waarin twee enorme groote gou den beelden stonden, voorstellende haar zelf en haar gemaal. Vijftien eeuwen stond dit monument en trotseerde den tijd, toen kwamen de Turkscbe horden en vermaalden de mach tige kolommen tot kalk voor hun ves tingwallen en huizen. Tot de wereldwonderen behoorden ver der drie standbeelden: de Colossus te Rhodus, het beeld van Zeus in Olympia, en de Diana van Ephesus. De Colossus was het grootste van de drie, Zeus het schoonste en Diana het meest bekende. De Colossus, een standbeeld van Apol lo, was een overwinningsmonument. De Grieken sloegen der vijanden aanvallen af, veroverden hun wapentuig, maakten het te gelde, en bouwden van 'de op brengst, 300 talenten, het standbeeld. Edoch, het stond slechts 50 jaar; toen wierp een aardbeving het in de haven. Negen eeuwen spoelden de golven er over heen, ten slotte werd het beeld van het water gered door een rijken Jood die het wegvoerde met behulp van 900 kameelen niemand weet waarheen. Het Zeus-beeld werd door Pheidias ge houwen, denzelfden kunstenaar die het beeld van bet Atheensche Parthenon schiep. De Spartanen, jaloersch op de Athe- ners, lokten Pheidias naar Sparta, beschul digden "hem toen van heiligschennis en boden hem zijn leven, indien hij er in slaagde zijn Parthenon-schepping te over treffen. Pheidias nam het aanbod aan, hij kon aHicht zijn kans wagen. Hij: schiep het Zeus-beeld, en het was zoo schoon, dat de Spartanen hem graag begenadigden. Toen Philips van Macedonië later het kunstwerk, dat geheel van goud en ivoor was, aanschouwde, riep hij uit: „O, Phei dias, Zeus kwam naar de aarde opdat gij zijn gestalte zoudt zien, of anders zijt gij naar den hemel gestegen om henf daar te aanschouwen!" Maar van het wonder van deze beelden van Apollo en Zeus weten wij alleen bij overlevering. De Diana van Ephesus ech ter kent iedereen, want op hoeveel pen ningen en munten staat zij niet met haar prachtige gestalte. Helaas ook dit origineele is verloren gegaan, nadat het zeven herbouwingen vati zijn tempel en de brandstichting van He- rostratus overleefde. De beide laatste we reldwonderen zijn: de hangende tuinen van Babyion en de Pharos van Alexandrië. De eersten ontstonden door de gril van een Medische prinses, die de eentonigheid van haar .gemaal's residentie begon te vervelen. De heerscher van Babyion. liet toen de vermaarde tuinen aanleggen. De Pharos van Alexandrië, het proto type van alle moderne vuurtorens, kostte Ptolemëus Philidelphus, zijn bouwer, enorme sommen. De architect van den toren, Sostratus van Cnidus, liet des heer schers naam in de kalklaag aanbrengen, maar daaronder, 'in het steen, was gebe- teld„Sostratus van Cnidus, aan de barm hartige goden die hen beschermen, die varen op de oceanen." Maar de steenen muren zijn vergaan nadat de lichtstralen van den toren zes tien eeuwen den zeevaarders tot baken hadden gediend. Em naar de plaats waar eenmaal de Pharos van Alexandrië stond, kan men slechts gissen. Hand. Het stadhuis va.n Amster dam. Vondel dichtte op dit „achtste wonder" Roemt Ephese op haar kerek, Tyrus op haar marekt en liaven, Babel op haar metselwerck, Memphis op haar spitse graven, Rome op haer heerschappij, Heel de werelt roemt op mij. ■djüiSl Omzwervingen van Piet van Dijk. Voor de Rechtbank te Utrecht stond dezer dagen een 26-jarig jong- mensch terecht, gesignaleerd als: „zwer vende", die zich aan eenige brutale op lichtingen had schuldig gemaakt. In de eerste plaats had hij zich op zekeren dag bij een rijwielhandelaar in Zeist ver voegd, wien hij een fiets te huur vroeg. M'et allerlei praatjes trachtte hij het ver trouwen te wekken; zoo beweerde de man tandarts in Dien Haag tei zijn, terwijl hij vorder opdichte, dat hij: in Bosch en Duin een pension zocht. „Het vorig jaar", zeide hij den fietsen-verhuurder „heb ik óók 'n rijwiel bij u gehuurd, herinnert u zich nog wel?" Na eenig peinzen stond den verhuurder hiervan nog wel iets voor den geest en hiji gaf dus het rijwiel. Een dag of twee later verkocht de verdachte de buurfiets voor f40 aan een hotel houder ta Den D'older, wien hij vertelde, niet mét het rijwiel te kunnen rijden en er dus gaarne1 voor weinig geld afstand van te willen doen. Den volgenden dag vervoegde de be klaagde zich weder bij een anderen rij wielhandelaar in Zeist. „Ik heet Piet van Dijk," zeide hij, „en ik ben op het vlieg veld Schiphol wcikzaam". Inderdaad was d;e man daar vroeger in betrekking ge weest, doch de aangesprokene veelde er niet veel voor om een rijwiel, zonder betaling-vooraf, te geven. „Als je het niet doet', ga ik naar Janus", klonk het nu van de zijde van den klant, wien toevallig den voornaam van een concurrent bekend was. De rijwielhandelaar, door het noe men van dezen naam vermoedende, dat de jongeman een der intimi's van Janus was, liet zich op een dwaalspoor brengen en leverde de fiets in huur. Op dit rijwiel begaf del beklaagde zich naar Nijkerk, waar hijde gemeentepolitie oplichtte. Hij kwam namelijk des avonds, het po litiebureau binnhn en deelde mee, zijn portemonnaio vendoren te hebben; hij was schrijver aan bef departement van Oorlog en wilde graag eenig geld hebben om met den trein naar den Haag te kunnen gaan. Men had slechts het departement op te bellen om te vernemen wie en wat hij was. „Ze "kennen me allemaal op het ministerie", verklaarde de de ver dachte ook voor de rechtbank. Hij wist izelfs den naam van den afdeelingschef te noemen. De gemeentepolitie in Nijkerk werd door deze mededeelingen misleid; het was tei laat in den avond om nog te telefoneeren en dus gaf men den „schrijver aan hef departement" zes gul den om naar Den Haag te reizen. „Zijn" fiets liet hij in het politiebureau staan. Wieldra kwamen de drie oplichtingen in een week gepleegd, aan het licht en de jongeman die noch tandarts, noch schrij ver in Den Haag was, doch sergeant werkman is geiweest op het vliegveld te Soesterberg, weid aangehouden. Het 'O.M. noemde den verdachte een geraffineerd oplichter; de man toont ab soluut geen berouw en poogt allesi wat ©enigszins bezwarend voor hem kan zijn te ontkennen; volgens hem spreken alle getuigen onwaarheid. Een gevangenis straf van negen maanden met aftrek van preventieve hechtenis achtte de Officier 'van Justitie ©en goede straf voor dezen beklaagd©. De verdediger vroeg een voorwaarde lijke veroordeeling van zijn cliënt, die door relatie! met een "broer in Amerika dan weder aan een betrekking zou kun nen worden geholpen en die zoodoende de kans krijgt zijn leven te verbeteren. Voor den kantonrechter te Delft had zich te verantwoorden de slager L'. uit Veur, beschuldigd dat hij: aan de door hem: bereide worst ander nat dan afkomstig! van vleesch „of vleeschwaren had toe gevoegd. Volgens verklaring van den adjunct directeur van den keuringsdienst te Delft was er kleurstof aan de worst toegevoegd teneinde het minder goede vleesch, dat voor de worstbereiding was-gebruikt, een frisch rood kleurtje te geven. Het O. M. vroeg 's mans veroordeeling tot f50 boete subs. 20 dagen hechtenis Het vonnis luiddef 25 b. of 10 d. h. KAPELLE. Kleine veiling van 13 Aug. Clapp's Favorite 1622, Beurré de Me- rode 812, Jutten 27, Petite Marguérite 816, N. H. Suikerij 57, Roode Suikerij 34, Beurré d'Amanlis 814, André Des- portes 816, Dirkjesperen 612, Gron. Bergamotten 36, Bruine Heereperen 8 12, Scharlaken peren 36, Kallebouts- peren 68, Diamantperen 610. Madalei- nes 2030, Manks Godlin 1622, Kes wick 1420, Rooide Perzikappels 1220, Nelson's Glorie 1216, The Queen 12 18, Zomeraagt 1418, Kroetappels 9 8, Washingtonpruimen 4053, Abrikoos pruimen 35, Belle Louvain 3340, Wittel Wijnpruimen 3040, Boere Witte 3540 Princepruimen 2533, Marbelanen 20 30, Perfect zonder draad 512, Princess© boonen 612, Moerbeziën 3557, Zilver uien 15, Sjalotten 3, alles per 100 K.G. Perziken 27, Augurken 0.180.25, Kom kommers 35, Snijhoonen 0.180.25, BI. kool 513, alles per 100 stuks. VLISSINGEN, 13 Aug. Aardappelen 3 4, Suikerboonen 67, Princessen 9 17,5, Wagenaars 1,54, Snijhoonen 5-25, Tomaten 2431, St. Jan 1415, Roode Bessen 2023, Precose de Trevoux 20 24, Glapps 1524, Hondsmuil 1319, Tarweappel 11, Bergemot 78, Kriekpeer 14—15, Suikerij 1—3, N.-H. Suikerij 3— 5, Pruimen 2466, Oomskinderen 1833, Dirkjes 47, Keswick 37 cent, alles per K.G.; Kipeieren 6569 per 10 stuks; Roo de Kool 24, Savoije Kool 4,56, Bloem kool 0,54, Komkommers 15, Suiker meloen 2531, Metmeloenen 2854 cent, alles pbr stuk; Selderie 0,51,5, Prei 6 8,5, Uien 1,53,5, Peeën 46, Rhabarber 0,5, Kroten 2,5—4, Ramanas 0,51, Gla diool 57, Dahlia 56 cent, alles per bos; Andijvie 628, Kervel 510, Peterselie 311, Zuring 45, Sla 1036 cent, alles per kist; Augurken 2123 cent per 100. Volksgezondheid. Melkbesluit (Warenwet): Melk voor het menschelijk gebruik bestemd, mag niet afkomstig zijn van dieren, die lijden aan uier-ontsteking, darmontsteking, waarbij: hevige diarrhee optreedt; baarmoeder-ont steking, gepaard met herhaaldelijk op tredende uitvloeiingen, tuberculose, waar bij' de smetstof van deze ziekte wordt uitgescheiden (open tuberculose) wonden waarbij de uier, de tepel of de melk met etter of andere uit de wond afkomstige stoffen ernstig verontreinigd kunnen wor den. Gezondheidsraad. Hiermede betuigen wij onzen welgemeenden dank voor de talrijke blijken van deelneming ondervon den bij het plotseling overlijden van onzen geliefden, Zoon, Broeder, Zwager en Oom JACOBUS JACOB ROOM AN. Wed. A. KOOMAN en Kinderen. Kapelle, Aug, 1926. Wae elerashsm era zijn Stro© will geSsfflijeiera hebtsn betaalt f 4.50 per uur. CH«. KLOOSTEfSiHAN, 's-Sravsnpoliier.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3