Allerlei. I man en vader der J in allerijl naar de loerd. Daar aang lift en zoo ontdaan luren, dat zijn h"; Ir vernietigde, 0 Is de auto tel let verzetten. H den indruk van heid is algemeen- leestafel. Laatste Berichten. Pil >aal ir ziekenhuis te 70-jarige G. door een tram gevolgen over- onder Hatert Broeke, poetser nrwegen, bij het t Maas-Waal- het diepe te- inken. De man onder Sam- Maaskanalisatie het verrieh- 1 verdronken. erkman O. te verrichten van tegen het hij achterover viel. Hij: kwam stonnen zuil te- hersenschudding iestand naar het Zekere de Vr. mijn, kreeg een Vlet schedelfrak- het hoofd werd bracht. Zijn toe werkman H., mgebouwen van op vijf meter van de ladder irnstige v-erwon- toestand is zeer levensgevaarlijk uit Amsterdam den Amstelveen- nen. Na eenigen "imiddellijk werd ■oepen personen ratst gezien was, erd de ongeluk- boven gebracht, jdens het zwem- \ming is getrof- kostwinner voor geraakte het on- van den arbei- rdinge te water, prong haar kind ngen tot redding open. Het meisje red. De man van Hengelo en blijft achter. Gis- ssum een botsing autobus en een ijder, wien een vergebracht naar te Leeuwarden. brand. Een kinderen in ome n. Gister- uitslaande brand iandvoort te Oss. ;edekt was, stond lam. haar slaap door Zij heeft nog po- met haar kinde- ■ngen. Door het rooien dak heeft an het huis niet aar verkoold ge- •m het verbrande werd door den zich in het huis Later werd ook ,e van het derde Ier was 23 jaar een meisje van 3 van 2 jaar en 4 zekere H., wien s van den zolder Zware brandwon- hoofd had hij be- die op de plaats varen, legden het* lijken naar het de noodlottig getrof-- htdienst bij Har- in werd per auto Toen hij aan zijn e ramp reeds ge- itond machteloos in nog de volgen- moeg alleen aan ier buren staat afstand en toen stond de wo- Men hoorde bewoonster nog .ng te hebben ge- dat zij niet naar .ringen. Het kind itracht te -hebben maken, want vlak bij den der af ten aie e ïing n ird te bartier na het uit- de brandspuit ar- worden gegeven, n in nachtgewaad aten, n.l. 'de zus- andvoort, em 'iaal' d. van de Hagen- echter ernstige r niets worden ge ld. Behalve de m- 1 aantal stuks vee, pen, tachtig kippe» de vlammen om- ,g van 60 mille; ■zékerde bewaring n Aa fiO.iarigc kassier C- D- W-, g V to Heinenoord, die in dienst wonende t A M_ t(J Rotteraam zich 'bilulif zou'gemaakt hebben aan ver- f wL van circa 60-000 gulden. De duister^ a] 14 -aar bij den notaris -tl, en genoot het volle vertrou- W Hef groote tekort is langen tijd wt;merkt gebleven door knoeierijen in de jS, waarin W- o.a. gefingeerde uitga ven noteerde. i^edorl. Goudopkoopers oeigiveroordeeld. D*e twee Npderlandsclio kooplieden, Groenenboom rS Winter, uit Rotterdam die eenigen hid geleden in België gearresteerd werden SeJns bet opkoopen van goudgeld op W platteland cn die sinds Juni in voor loop «o hechtenis hebben gezeten, hebben Se dagen terecht gestaan. Zij zijn -thans door do rechtbank to Dendermonde ;"i„r tot zeven maanden gevangenisstraf en «n boete van f 50.000 francs ver oordeeld, met bevel tot onmiddellijke in hechtenisneming. (few Van een Raadslid en zijn vrouw Dinsdagavond sprong het ra- naliaarische Rotterdamsche raadslid Co- renians ,na een echtelijk dispuut, van het voorbalcon van een in volle vaart ziinde tram met de bedoeling zich te beseven naar zijn café in de Pannekoelc- straat welk café, eertijds De Rapaljaan eeheeten, kort geleden herdoopt is in de Buik van Parijs. Zijn echtgenoote sprong haar man na. Zij viel en kreeg kneuzin gen aan den rechterarm. De geneeskundige dienst heeft haar naar het ziekenhuis gebracht. Na daar behandeld te zijn, is zij naar huis gegaan. Inbraak. Gisternacht is ingebro ken in het gebouw van bouw- en wo ningtoezicht te Schiedam. Bij onderzoek bleek, dat men door over een muur te klimmen op de plaats is gekomen en door een opgeschoven raam zich toe gang tot het kantoor heeft verschaft, waar het slot van een archiefkast is verbro ken en de boel overhoop is gehaald. Voor zoorer is kunnen blijken is er niets ge stolen. Ontploffing in een vuur werkfabriek. Te Providence, in den staat Rhode Island, heeft een ernstige ontploffing plaats gevonden in een vuur werkfabriek. Drie mensehen zijn omge komen, een vierde is ernstig gekwetst. Voorts zijn twee huizen totaal vernield en werden binnen een kring van 800 M. straal alle ruiten verbrijzeld. De vuur- .werkmaker Georgio had een spoedbestel ling onderhanden voor een Italiaanschen feestdag. Vermoedelijk is een vonk ge vallen in een open kruitvat. De onge lukkige vuurwerkfabrikant werd door het dak van zijn huis geslingerd en was op slag dood, evenals zijn vrouw en een knecht. Enkel de zoon ofschoon zwaar gewond kan er het leven afbrengen. Ongeval bij het rangeeren. Enkele paarden hebben niet aan het con- cours-hippitiue te Appingedam kunnen deelnemen wegens een ongeval bij het ran geeren te Meppel veroorzaakt. Baron van Voorst tot Voorst, te Elden, de eigenaar van „Marcheur", vertelde daarover het volgende aan het „Nbl. v. h. Noorden": Bij het rangeeren op het emplacement Meppel is de wagen, waarin zich „Mar cheur" en nog een tweetal andere paarden bevonden, door onvoorzichtig rangeeren met volle kracht op een buffer geloopen. De kracht was zoo hevig, dat de buffers braken. „Marcheur" liep van achter een ernstige verwonding op en blijft door de daardoor ontstane verlamming waar schijnlijk waardeloos. De eigenaar zal de Staatsspoorwegen voor de schade aan sprakelijk stellen. Het is zeker ter plaatse eens te wijzen op de groote verantwoor ding, die bij het spoorwegpersoneel aan wezig moet zijn bij het transporteeren van deze waardevolle dieren. Het is niet de eerste keer, dat een dergelijk voorval Plaats had. Reusachtige petroleum- brand. Te Baltimore zijn zeven reus achtige- tanks bevattende 500,000 gallons petroleum, cerosine en benzine gister avond laat ontploft. Een ontzaggelijke brand was het gevolg: de brandweer was met bij machte om hem te bedwingen och slaagde er in hem te beperken. De vlammen verhieven zich 30 M. hoog te midden van groote dichte rookwolken. De voort 1 Z8t den Strij'd tegen den brand ,-„77 Opium. Gisteren hebben twee be lastingambtenaren te Rotterdam aange houden een Chinees, die in het bezit bleek r,Jn v.au 3 kilogram ruwe opium. De sestóf 1S t6r beschikking van de politie Lsino- 8n °P§esi°tei1- B-e opium is in beslag genomen. daomi^e-'n,braa'c Gouda. Dezer pji mgebroken in een winkel aan de banking 1° 'GJrecht, waar de toon- gestolen6 Knlt ?licht 6P eenig geld werd braai- daarop is gevolgd de in de vermn"1Gouwe te Gouda, waarvan de nniir j daders zoo spoedig door 'er mew 0iw en gearresteerd. Nu was ÜtrechL efn omstandigheid, die bet vem, ,recllerche aanleiding gaf brekers ook' fv deZe Goudsche in" iu de Potterstraat! inbraa^e t'chting0lv!,erz,0el£ werd dan ooIc iu die daarbii bleek, dat voor den .0<? ,at. bet ^eit gepleegd werd, ttaniien - m de Potterstraat twee namvkpn,-f^n gezien> wier signalement beide veJirU+ereen- komt met dat der hen dropo Ult Gouda* Eén van den band0 e6n stro°hoed met gekleur- l ander een not.6©" donkerblauw pak, de pet; deze zag er minder ver- de tot in- zorgd uit dan zijn partner. Noor den winkel hebben zij eenigen tijd in een spoorboekje staan te kijken. Zoo luidden de verklaringen der om wonenden, die nu blijken te kloppen met die van de gearresteerden zelf. Bijl een voorloopig verhoor, dat den verdachten door de Utrechtsche politie is afgenomen, hebben zij toegegeven, op het bewuste uur in de Potterstraat aldaar een spoor boekje te hebben geraadpleegd. Zij ont kennen echter iets met de inbraak al- daar uitstaande te hebben. Het onder zoek wordt inmiddels voortgezet. Een buit van 76 cent. Men meldt uit Beverwijk: Aan liet kantoor van de N. V. Chemische fabriek „Noord-Hol land" hebben ongewenschte gasten een bezoek gebracht. De dader heeft, om het kantoor te bereiken, een halsbrekenden klimtocht moeten ondernemen langs de af voerpijp van de dakgoot. Een bedrag van slechts 76 ets. was de magere buit. Een poging de brandkast te forceeren bleef zonder resultaat. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Een inbraak om een vaatje bier. De vrachtschipper W. v. N., uit Warmond, heeft hij de politie te Leiden aangifte gedaan, dat er in zijn schuit was ingebroken. Door een slot van een luik te verbreken, had men zich toegang verschaft tot de roef. Bij onderzoek is gebleken, dat het 'twerk was van eenige personen, die een vaatje bier hadden uitgekozen om dat op hun gemak te kunnen leegdrinken. De daders zijn bij de politie bekend. Massa-vergiftiging ineen krankzinnigengesticht. Volgens de „Ceske Slovo" zijn in het krankzinni gengesticht te Birschkowitz meer dan 800 verpleegden en een deel van het verple gend personeel na het middagmaal, dat uit kalfsvleescli en rijst bestond, ziek gewor den. De ziektegevallen zijn grootendeels van zeer ernstigen aard. Schoener wrak geslagen. Reuter seint uit Halifax: De visschers- schoener „Silvia Mosher" is in den nacht van 7 Augustus tijdens een orkaan op het Sable Island wrak geslagen. Het vaartuig werd totaal vernield teruggevonden. De bemanning van 28 koppen wordt vermist. Men vreest, dat allen zijn omgekomen. Ongeluk met een auto-car. Te Trois Ponts (Luxemburg) is een auto car van een Antwerpsch reisagentschap die Maandagmorgen uit Antwerpen was vertrokken, Maandagavond, bij het pas- seeren van een met boomen geladen voer tuig in een meter dieper gelegen weide neergestort. De auto viel ondersteboven, tengevolge waarvan alle inzittenden wer den gewond; vier hunner bekwamen ern stige kwetsuren. Een dame, wier borstkas was ingedrukt, overleed spoedig na het ongeluk. Zij was afkomstig uit Antwerpen. Groote fabrieksbrand te Gent. In een papierfabriek te Gent, een drie verdiepingen hoog gebouw, heeft een ernstige brand gewoed. Het vuur, vermoe delijk door zelfontbranding, ontstaan op de zolders der fabriek, waar voorraden oud papier geborgen waren, nam spoedig groote uitbreiding en had weldra de twee de verdieping en de machinekamer be reikt. De brandweer kon de vlammen eerst meester worden, nadat er verscheidene honderdduizenden francs schade waren aangericht. Tengevolge van den brand zijn een 50-tal arbeiders werkloos geworden. De gezonken Britsche on derzeeër. Een heldhaftige poging om de duikboot H 29 aan de oppervlakte te brengen werd gedaan door een officier en een machinist. Ondanks het feit, dat de boot zonk, daalden zij af in het onderste gedeelte van het schip, waar zij de reser voir poogden te ledigen, wat hun echter niet gelukte. De machinist kwam hij deze poging om het leven; de officier, die door een sterken luchtstroom door den obser vatietoren naar buiten werd geworpen, werd gered. Au to in de rivier gestort. Naar uit Weener (Duitschland) wordt ge meld, is bij het veer Leerort een van Wee ner komende auto tegen een afsluitboom gereden en in de Ems gestort. Een der in zittenden kon in de Ems springen en werd gered. De chauffeur en twee kinderen, die zich nog in de auto bevonden, kwamen jammerlijk om. Een treurige gedenkdag. Den 29 Augustus herdenkt geheel Honga rije het treurig feit, dat 400 jaar geleden, den 29 Aug. in het jaar 1526, de Turken door den beroemden slag van Mohacs, Ko ning Lodewijk II en zijn geheele leger ver nietigd en een zeer groot gedeelte van Hongarije veroverd hadden. Honderd en vijftig jaren lang duurde van dezen dag af de Turksche heerschappij in Hongarije, welke onuitsprekelijk veel lijden over het Hongaarsche volk bracht. Nu, in deze ja ren, na vier eeuwen, zijn de arme Honga ren tot een tweede Mohacs gebracht door den vrede van Trianon, die het grootste en mooiste gedeelte van Hongarije heeft weg- geroofd en millioenen Hongaren onder het juk van Roemenen, Tsjechen en Serviërs heeft gebracht. Als wij dit vreeselijk feit bedenken, dan kunnen wij bet wel begrij pen, hoe treurig voor de Hongaren de 400- jarige gedenkdag van den slag van Mo hacs den 29 Augustus zal wezen. (Hong. Heraut.) Een granaat ontploft. Te Lombartzijde, in da voormalige front- streeik, liaeft bij de opruiming van oude granaten een ontploffing plaats geh'a'd. Twee arbeiders werden letterlijk aan stuk ken geiretcn. Auto-onge lukken. Te Grand- Han, in de prov. Luxemburg, kapsijsde een auto, waarin vier Luikenalars waren gezeten. Een der inzittenden werd gedood; de anderen liepen verwondingen op. Bij St. Vith kwam een Antwerpsche toerautó in een sloot terecht en kantelde geheel om. Een dame bleef op slag dood. Drie andere Antwerpenaren moesten te St. Vitli ter verpleging in een kliniek worden op genomen. Oorlogsblinden. Een oorlogs- blinde te Essen lichtte ons dezer dagen in over het werk der blinden bij de firma Krupp en over de bonden, die hen bij het gaan langs den openbaren weg geleiden. De groot-industrie verschaft den oor logsinvaliden, waarvan voor elke fabriek het aantal is vastgesteld in verhouding tot het aantal valide arbeiders, lichten arbeid, welke zittend kan worden verricht. Bij Krupp wordt aan tal van gebrekki- gen en blinden werk verschaft. De blinden maken borstels en pensee- len, verrichten dienst in telefooncentralen en worden belast met ankerwikkelen in de electriscke afdeelingen. Wij laten hieronder een blinde, werk zaam in de electrische afdeelingen, zelf vertellen. „Mijn militair pensioen behoud ik ten volle en ik ontvang bovendien betzelfde loon, dat de valide arbeiders verdienen. Wij zijn in ruime, goed verlichte en ver warmde zalen ondergebracht en zitten aan nette werktafels. Wij rooken ons pijpje en werken vlijtig en correct. Er zijn mooie kleed- en badkamers te onzer beschikking. Alles is gedaan om ons ongelukkigen het lot dragelijk te maken. Komen wij aan de fabriek, dan worden wij in de hal, waar de honden ons hebben heengeleid, afgehaald. Te 12 uur worden wij in een korte werkpauze naar onze trouwe kamera den gebracht; de hondenkooien worden door ons zelf geopend, wij streelen onze ^honden en geven hen brood. Wij laten de honden uit en laten hen eenige minuten rond springen. Op gefluit en geroep komen de honden terug en wor den tot 2 ure het einde van den werk tijd in hun hokken gesloten. Onze werktijd bedraagt 8 uren; van 6 uur v.m. tot 2 uur n.m.; wij hebben het voorrecht 's morgens 10 minuten later aan de fabriek te mogen komen en 's middags 10 minuten vroeger de fabriek te mogen verlaten, opdat wij niet in het gedrang der duizenden werklieden komen. Interessant is de dressuur der honden. Meestal worden hiervoor Duitsche Her dershonden in een speciale inrichting af gericht en opgeleid tot blindengeleider. De blinde houdt den hond vast aan een lederen riem met een breed handvat, waaraan liet Roode Kruis-schild hangt. Den riem houdt hij in de linkerhand, den wandelstok in de rechter. De hond moet op het trottoir bij elke kruising van den weg een oogenblik blij ven zitten, waarna zijn meester met den stok de hoogte van het trottoir meet. Daar na tikt hij met den stok, ten bewijze dat hij zich heeft georiënteerd. De hond gaat ver der, houdt altijd rechts, stoort zich aan geen anderen hond, die het hem lastig ma ken wil, blaft luid tegen menschen en kin deren, die uit onnadenkendheid niet voor hem uitwijken en maakt zich vrij baan. Komen er bij een kruising automobielen, wagens of electrische trams aan, dan gaat de hond direct zitten en wel zóó tijdig, dat wij dit dadelijk bemerken en zonder ge vaar kunnen blijven staan. Niet alle gedresseerde honden zijn op den duur betrouwbaar; vele worden lang zamerhand onoplettend en ongeschikt voor dit werk. Den laatsten tijd worden ook Engelscbe bonden, die naar men zegt beter zijn, af gericht. Door goede behandeling en zorgvuldige verpleging, wordt de trouw der bonden, die ons geleiden, zeer bevorderd." Wij vroegen den blinde of zijn hond al leen den weg naar de fabriek kent, of dat hij ook een anderen weg b.v. naar een fa milielid of vriend weet. De blinde antwoordde: „Als ik de deur uitga en roep „rechts", dan loopt de hond naar de fabriek, zeg ik „links", dan gaat hij naar mijn broeder, „rechtuit" loop hij naar het stadspark, „station", dan brengt hij mij naar station Essen-West. Evenals een mensch, weet de hond de verschillende wegen naar mijn woning. I'k zelf weet precies waar ik ben. Aan gezien het gehoor en gevoel buitengewoon sterk ontwikkeld zijn geworden, gevoel ik al vooruit door den luchtdruk de nabijheid van elke lantaarn of paal der electrische leiding." Het is belangwekkend om te zien, op welke wijze een blinde van de electrische tram gebruik maakt. Bij de halt zit de hond, aan den riem door den blinde vastgehouden. De blinde vraagt aan de menschen, die ook bij de halte staan, of aan den wagenbestuurder naar liet no. der lijn. Is de wagen de juiste, dan tikt de blinde met den stok en springt de bond bij den conducteur op het balcon, gaat in een boek zitten, terwijl zijn meester volgt, en bij zijn liond gaat staan. De conducteur is behulpzaam bij in- en uitstappen en ook het publiek betuigt zich steeds zeer hulpvaardig tegenover de blin den, die door iedereen met de grootste ach ting en respect worden behandeld. (Soc. Yerz.gids.) Eenavontuurlijkekoe. Dins dagmorgen ontsnapte een koe te Gronin gen aan haar bewakers. Zij sprong in een minimum van tijd op het platte dak van een woonschuit. Tegen een dergelijke vracht was het dak echter niet bestand en aan den kant van het water zakte de avon tuurlijke melkgeefster er door heen. Zij gaf zich echter niet gewonnen en werkte zich met inspanning van al haar krachten los. Het resultaat was een vernielde wand van de woonschuit en tevens dat een leege kinderwagen met een grooten zwaai het water invloog. Ook de koe dook daarop in het dok, om snuivende weer boven te ko men en zwemmende het water te doorkrui sen. Hot was echter een merkwaardige koe. Want terwijl elke andere vertegen woordigster van haar geslacht nu hulpe loos zou zijn geweest, zette zij koers naar een vlotklom daar tot groote verba zing van de aanwezigen boven op, liep netjes tegen een trapje op en snelde over een warnet van rails en wissels van het spoorweg-emplacement voort. En zij had veine. Want zonder éénmaal door een ran- geerende locomotief bedreigd te worden, bereikte zij de viaduct. Plotseling echter bedacht zij zicli cn keerde op haar schre den terug. Zij zag een uitgang en snelde in groote vaart, overal schrik en ontsteltenis verspreidende, langs de Viaductstraat de Driehovenplaats op. Daar kwam aan haar sensationeele vlucht een einde. Want na nog twee kinderen omver te hebben geloo pen, werd zij door het haar achtervolgen de spoorwegpersoneel gegrepen. Wel deed zij nog heftige pogingen om weer te ont komen, doch het mocht niet batenEen agent van politie besloot verder onheil de finitief te voorkomeneen schot knal de en dood lag het beest, dat tot zooveel ongedachte dingen in staat bleek, op de steenen. Het onweer. Gisteravond om streeks 7 uur barstte een kort doch he vig onweer los boven Tilburg. Een felle bliksemschicht sloeg neer in het centrum der stad en trof de kapperszaak van den lieer H. Er brak brand uit op den zolder. Men trachtte met emimers water het vuur te blusschcn, dat evenwel snel om zich 1 heeingreep en den zolder met dikke rook wolken vulde. De ijlings gereqnireerde brandweer tastte met zes stralen het vuur aan en slaagde erin het tot den zolder en het bovenste deel van de kap te beper ken. Terwijl men nog met het blusschings- werk bezig was kwam het bericht, dat ook in de textielfabriek der firma Kerstens* brand was uitgebroken. De brandweer met Je beide motorspuiten spoedde zich daar heen. Met eigen materiaal had men echter op de fabriek het vuur reeds gedoofd. Botsing in de lucht. Uit Rome wordt gemeld, dat te Sorto twee militaire vliegtuigen op een hoogte van ongeveer 2400 M;. met elkaar in botsing zijn geko men. De beide vliegtuigen vielen in vlam men gehuld op den grond; de inzittenden werden gedood. Aardbevingen op IJsland. Naar uit Kopenhagen gemeld wordt, zijn op IJsland verscheidene aardschokken ge voeld. Zondag werden 50 schokken opge- teekend. Sne euwval in Zwitserland. Zware slagregens zijn de laatste dagen in midden en Noord-Oost Zwitserland neerge komen. Vooral te Einsiedlen en omgeving heeft liet hooge water schade aangericht. Tegelijkertijd viel in de Vooralpen tot op 1800 M. hoogte sneeuw en daalde de tem peratuur tot op nul graden. Op den Pi- latus ligt van 10 tot 15 cM. versche sneeuw. Zware regenval boven Lon den. Boven Londen en omgeving hebben gisteren onweders gewoed, die met zware slagregens gepaard gingen. Tusschen 8 en 10 uur voormiddag moet volgens de En- gelsche bladen boven Groot-Londen een hoeveelheid van 15 millioen ton water gevallen zijn! In een sneeuwstorm om ge komen. In de Alpen bij Salzburg is dezer dagen een ontzettend ongeluk ge beurd. Van Mariënboden uit ondernamen' vijf toeristen (twee heeren uit Weenen, een rechter uit Bautzen én diens verloofde) benevens een gids, een tocht over de Schweigerhiitte en den Kaindlgrat naar den Wiesbachhorn en den Bratschenkopf. Onderweg sloot zich hog een toerist bij hen aan. Bij het neerdalen werden zij door een sneeuwstorm verrast en slechts de verloofde van den rechter en nog een der toeristen hebben het kunnen naver tellen. Aan een verslaggever van het „Berl. Tageblatt" heeft de dame het verschrikke- •liijk verhaal gedaan, van hetgeen zij heeft beleefd. („Wif hadden ons dicht tegen elkaar aangedrukt", zoo vertelt zij', „en ons met ijs en sneeuw toegedekt. Zoo wilden wij het einde van den storm afwachten. Het eerst stierf de gids, Mayerhofer. Hij werd blauw in zijn gezicht, strekte zich nog eens in zijn volle lengte uit en bewoog niet meer. Toen het nacht werd, waren ook de beide Weensche toeristen doodgevroren Als laatste stierf mijn verloofde. Ik zat maast hem. Ik had hem zoo graag de oogen willen sluiten, maar mij'n vingers waren zoo verstijfd, dat het mij niet lukte. Hij lag daar, dood, de oogen wijd open, toen de morgen aanbrak, die zonneschijn! en heldere lucht met zich bracht". Zij' en de overlevende toerist hebben, zich vervolgens met inspanning hunner laatste krachten van de plek des onlieils weggesleept en van den Kaindlgrat af om hulp geroepen, totdat men hen hoorde. Hijwildenaarzee. Op een En- gelschen trawler te IJmuiden werd door den nachtstoker een minderjarige jongen ontdekt, die zich verborgen had. Het bleek te zijn de 15-jarige M. H., wonende te Haarlem. Den vorigen dag had hij het ouderlijk huis verlaten om te zien met een boot of trawler naar zee te gaan. Met het donker worden had hij zich op den En- gelschen trawler verborgen, waar de sto ker hem vond. Hij werd op transport ge steld naar de ouderlijke woning. BAARN. V. D. Sedert Maandag wordt alhier vermist zekere de B., incasseerder der Prov. Utrechtsche Electr. Mij'. Ver moed wordt, dat hij met medeneming van! een belangrijk bedrag naar het buitenland is uitgeweken. ENKHUIZEN. V. D. Hedenmorgen woed de boven Enkliuizen en omgeving een zeer lievig onweer, gepaard met zwaren regen val. In Anidijk zijn twee boerderijen, van de Gr. en B., door den bliksem getroffen: en geheel afgebrand. Er is weinig gered. PARIJS. V. D. De Commissie van Her stel heeft hare werkzaamheden betreffende de verdeeling der belangrijkste openbare schulden aan de Oostenrijksch-Honglaat:-' sclie monarchie beëindigd. De verdeeling is gebaseerd op het protocol van Ins- brück, aangevuld door de overeenkomst van Praag en het aanvullend protocol van Parijs. PARIJS. V. D. Briand is naar, Bretagne) vertrokken, teneinde daar een korte va- cantie door te brengen. j STOCKHOLM. V. D. Blijkens bet bulletin van gisteren is koningin Victoria in de laatste dagen zwakker, 'maar de hartslag is sterker en regelmatiger. De Maatschappij. Het nummer van 12 Augustus van bovengenoemd Christelijk Sociaal-Economisch weekblad bevat een tweede artikel van den heer J. Hofman over: De Collectieve Arbeidsovereenkomst in het boek- drukkersbedrijfde heer A. bespreekt de fouten, in Wisselhandel en Bankwezen; Business Re search" wordt in beteekenis en wezen nader uiteen gezet; de rubrieken „Bedrijf en Handel" en „Vakbeweging en Arbeidsmarkt" geven me- dedeelingen op die gebieden; uit Bladen en Tijdschriften bevat een overzicht van wat anderen schrevenhet „Economisch Overzicht" is mede ter plaatse, terwijl dit nummer als gewoonlijk besluit met den pagina „Vrouwen- belangen". Een carricatuurteekening brengt Frankrijks financiëele positie in beeld', terwijl nog eenige goede foto's zijn opgenomen. Aug. i 13 Souburg, inboedel, Paap. vaat. 14 Middelburg, meubilair, Rosier ëiï Vervaat. 16 Kloetinge, inboedel, de Kok. 18 Oudelande, huizen, Beth. 18 Zoutelande, hofsteetje, meubels, Loeff, i v- 18 Vlissingen, pakhuis enz. v. 'd. Harst. 20 Veere, woonhuis en meubilair, Blau- pnt ten Cate. 24 Vlissingen, huizen, Paap. 25 Wemeldinge, woonhuis, schuurtje en erf, Kram. 25 Kloetinge, bouw], v. Dissel. 25 O. en W. Souburg, Inboedel, Rosier! en Vervaat. 31 Goes, huis, Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en erf. Kram. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Sept. Goes, hofstede, Pilaar. MIDDELBURG. Tijdens een der on weersbuien die hedennacht over Walche ren trokken en die gepaard gingen met hevigen regenval, zijn in een weide aan den Nieuwlandschen weg bij Middelburg drie koeien, toebehoorende aan den land bouwer Reijnlioudt, en een paard, toebe hoorende aan de Mij. de Automaat, door den bliksem gedood. Bee th oven's zorgen. Dat het be staan zelfs van een groot kunstenaar vaak onder huishoudelijke kwesties te lijden heeft, bljjkt uit het boek „Herinneringen aan Beet hoven" van Paul Wiegler, waarin de vol gende kalender-notities van dezen genialen kemponist afgedrukt zijn 31 Januari 1819: de huishoudster is op gezegd. 15 Februaride nieuwe keukenmeid is ge komen. 8 Maart: de keukenmeid heeft met 14 dagen- opgezegd. 22 Maartnieuwe huishoudster. 17 April 1820nieuw© keukenmeid in dienst gekomen. 16 Meikeukenmeid opgezegd. 19 Meikeukenmeid weggegaan. 30 Mei: nieuwe werkster is begonnen. 1 Julinieuwe keukenmeid. 28 Juli: -keukenmeid weggeloopen. 30 Juli: nieuwe werkster. 1013 Augustusvier slechte dagen in Lerchenfeld gegeten. 28 Augustus: werkster weer weg. 6 Septembernieuwe meid1. 22 Octobermeid weggegaan. 12 December: de nieuwe keukenmeid be gonnen. 18 December: keukenmeid opgezegd. 27 December: nieuw kamermeisje in dienst getreden. Dit was de tijd, toen Beethoven zijn on sterfelijke „missa solemnis" componeerde. Nooit is wel een kunstwerk onder moeilijker omstandigheden ontstaan! Wisselkoersen1. Amsterdam, 12 Aug. 2.30 uur, Berlijn 59.28—59.31. Brussel 6.806.85. Parijs 6.82—6.87. 1 Londen. 12.1112.11ï/2', New York 2.492.493/8',

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3