ALBERT HEIJN ALBERT HEIJN een nette Dienstbode TOFFEE Uw tanden sterk met Kalzan Een Hectare Bouwland, Een flinke nieuwe Wagen BecttsziïM. Dit de Pers. Ziek. ei» niet Ziek een bekwame Timmermansknecht, GOEDKOOP! PRIJZEN. Kledingmagazijn HOOfTMAN Jr. VOOR PRIMA KWALITEIT LAGE PRIJZEN Tbffeejnet den zui veren vruchten- «maak..-60 cent Voor WINKELIERS en ZAKENMENSCHEN, die hun KOLINE 250 Roeden Princesseboontjes» 230 Roeden Roode Kooien, Door onze voordeelige inkoop en geringe exploitatiekosten zijn we in staat de laagste prijzen te noteeren. Viasmarkt - IVfiddelburg. Uit Uw lichaam moet de kalk worden toege voerd welke de tanden hard en gezond maakt Het Kalkvoedsel ONZE PRIJZEN ZIJN; I Pruimen per pond 24 DE FIJNSTE EDAMMER KAAS 40% per heele kaas ongeveer 4 pond f 1.70 vet Te koop aangeboden: EDAMMER KAAS 20 vet per stuk f 1.15 Ontbijtkoek Zaansche Molen per stuk 25 Echte Honing Gemberkoek per stuk 58 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 12 Aug. Matige Zuidelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. Arrond.-Rechtbank te Middelburg Ter terechtzitting van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg werden gisterennamiddag de navolgende zaken be handeld: F. J. V., 40 jaar, werkman te Terneu- zen, gedetineerd, verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met zijn stiefdochter te Terneuzen in Januari 1926. Eisch: vrijspraak. De Rechtbank, on middellijk uitspraak doende, sprak ver dachte vrij en beval onmiddellijke invrij heidstelling. G. H., 43 j., zonder beroep, wonende te Vlissingen, gedetineerd, verdacht van on tucht te Vlissingen in 1924, 1925 en 1926. Eisch: 1 jaar gevangenisstraf met aftrek voorarrest. P. A. E., 19 j., slagersknecht te Middel burg, gedetineerd, verdacht dat hij te Mid delburg op verschillende tijdstippen in ,26 verschillende geldsommen, toebehoorende aan A. Beugelink, welke gelden hij voor en ten behoeve van voornoemden persoon, bij wien hij als slagersknecht in dienstbetrek king was, had ontvangen van eenige klan ten, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Verdachte, door den president onder vraagd, erkent de hem bij dagvaarding ten laste gelegde feiten, bewerende het ver duisterde geld gebruikt te hebben voor si garetten, enz. Getuige A. Beugelink, slager te Middel burg, verklaarde dat verdachte bij hem als slagersknecht is werkzaam geweest en hij bij verschillende cliënten geld had ontvan gen, wat hij ten eigen bate heeft aange wend. Getuige verklaarde dat hij zijn knecht sedert geruimen tijd heeft ver dacht. De officier van justitie, requisitoir ne mende, acht de feiten wettig en overtui gend bewezen. Het is niet de eerste keer, zegt spreker, dat verdachte verduistering heeft gepleegd. Verleden jaar heeft hij zulks ook gedaan ten nadeele van een an deren baas. Toen is hij gepardonneerd en verdachte heeft een jaar onder toezicht gestaan. Het O. M., van oordeel zijnde dat nu een strenge straf op haar plaats is, eischt een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger van verdachte, mr van der Weel, advocaat te- Middelburg, vangt zijn pleidooi aan, door te zeggen, dat ver dachte een zoon is van zeer fatsoenlijke ouders, en die de verdiensten van hun zoon moeilijk kunnen missen. Volgens ver dediger zou verdachte vrienden gehad hebben, die hem op het verkeerde pad brachten. Deze les, n.l. dit voorarrest, is voor hem een voldoende les geweest. Spre ker gelooft, wanneer clementie wordt toe gepast, dat dit den verdachte in betere richting zal brengen, terwijl gevangenis straf juist het tegendeel zal uitwerken. Het O.M. repliceerende, zegt dat met ver dachte alle mogelijke clementie reeds ge bruikt is. Volgens spreker gaat het niet aan om met beroep op zijn ouders clemen tie te gebruiken, waarom spreker meent dat hij moet blijven persisteeren bij zijn ge nomen eisch. De verdediger, repliceerende, zegt dat er geen enkel belang in 't spel is om verdach te zoo zwaar te straffen, en blijft op cle mentie aandringen. A. van G., 63 j., jager te Axel, verdacht van diefstal van een 9-tal eenden, toebe hoorende aan G. Steijaart te Axel op 28 Mei 1926. Eisch: f25 subs. 25 d. h., met teruggave van de in beslag genomen een den aan den benadeelde G. Steijaart. A. F. K., 28 jaar, kajuitsjongen te Vlis singen, verdacht dat hij te Vlissingen in Juli of Augustus 1925 een bankbillet van tien gulden, toebehoorende aan P. J. Groe- neboom, en in Maart of April 1926 een gulden, toebehoorende aan J. v. d. Star, heeft weggenomen, met het oogmerk om zich die gelden wederrechtelijk toe te eige nen. Eisch: f 25 of 25 dagen hechtenis. F. H. S., 18 jaar, lichtmatroos te Mid delburg, verdacht dat hij aan boord van het Nederlandsche stoomschip „Mecklen burg" te Vlissingen op verschillende tijd stippen in de maanden April, Mei en Juni 1926 verschillende geldsommen, toebehoo rende aan na te noemen personen, weder rechtelijk zich heeft toegeëigend en wel van H. Leeman een bankbillet van f 40, een gouden tienguldenstuk, acht guldens, van J. Oranje een gouden tienguldenstuk, van G. Palmkoek drie guldens en eenig Engelsch geld, en van H. I.e;jdekker twee maal een gulden. Eisch: 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, met bijzondere voorwaarde dat hij de schade terugbetaalt aan de bena deelden in maandelijksche termijnen van f 10.—. Uitspraak in alle zaken (uitgezonderd de eerste) over 14 dagen. De afgehakte vinger. Voor de rechtbank te Breda heeft terecht ge staan de 43-jarige koopman J. A. B. uit Bergen op Zoom, omdat hij zich door lis tige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtingen, ten onrechte zou hebben doen uitbetalen f 11.625. Op 17 Juni 1925 zou hij te Bergen op Zoom na voorafgaan de afspraak met G. A. J. M., zijn rechter wijsvinger door dezen hebben laten afhak ken. Nadat de motor van zijn Ford met bloed was besprengd, heeft B. den verze keringsagent, zoowel als den hem behan- delenden geneesheer, medegedeeld, dat de verminking aan een ongeval was te wij ten. Hij zou n.l. met zijn wijsvinger bij on geluk in aanraking zijn gekomen met den met groote kracht ronddraaienden venti lator van zijn auto. Ter verkrijging van de verzekeringsgelden lieeft hij nadien alle noodige formulieren onderteekend waarin van 't ongeval zijn lezing werd gegeven, wat ten gevolge had, dat hem f 11.625 is uitbetaald. Op een vraag van den officier van justi tie ontkende B. het hem ten laste gelegde en ook na een uitvoerig verhoor blijft hij bij zijn vroegere verklaringen. Na hot getuigenverhoor is de zitting tot heden geschorst. De vergane Sneeker boot. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in een proces tusschen de firma R. en Go., te Zutphen, en den koop man J. R. te Sneek. Eerstgenoemde heeft nl. een hoeveelheid verkochte kachels toe gezonden aan laatstgenoemde, doch de boot is op de Zuiderzee vergaan en de kachels gingen goeddeels verloren. Over de vraag wie nu de schade had te lijden, de kooper of de verkoopster, konden par tijen het niet samen eens worden. De ver koopster beweerde, dat zij aan dat ongeluk niets kon doen, zij had de artikelen be hoorlijk afgeleverd, doch de kooper zei, dat zij dan de goederen maar niet over zee met de Sneekerboot, die als slecht be kend stond, had moeten verzenden. Het gerechtshof te Arnhem heeft toen geoordeeld, dat als die boot werkelijk zoo slecht was als de kooper beweerde, en geen deugdelijk vervoermiddel was, de schuld lag bij de afzendster en deze de kosten moest dragen. Hierover zijn toen heel wat getuigen ge hoord en het resultaat daarvan was, dat de boot werd beschouwd als een vervoermid del, dat algemeen voor het goederenver voer van Zutphen naar Sneek werd ge bruikt en dat de firma R. het dus ook als een deugdelijk vervoermiddel mocht be schouwen, waaraan zij trouwens steeds haar te verzenden goederen had toever trouwd, zoodat haar geen verwijt kan tref fen door de keuze van dat vervoermiddel. Onder deze omstandigheden, zegt het von nis, moet de kooper de goederen betalen, alsmede de proceskosten. Doodslag. Het O. M. bij de recht bank te Den Bosch heeft tegen M. K., koopman te Veen, die op 24 Mei van een afstand van 1 a 2 meter een revolverschot heeft gelost op Jacob Vos aldaar, die ten gevolge daarvan is overleden, wegens doodslag, subsidiair zware mishandeling den dood tengevolge hebbende, zes jaar ge vangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis geëischt. De verdediger pleitte clementie. Radio en Religie. Dank zij niet het minst het krachtig optreden van onze Ned. Chr. Radioveree- niging, is er, gezien het gisteren door ons vermelde rapport der Staatscommis sie, alle reden om te verwachten, dat bij een te treffen regeling van den Radio- omroep ook met het Christelijk volks deel rekening zal worden gehouden. Tot groote verontwaardiging van de vrijzinnigheid natuurlijk, welke ontstem ming blijkt uit tal van ingezonden stuk ken in liberale bladen. Men kan zich in vrijzinnige leringen nog steeds niet wennen aan de gedachte, dat ook met de wenschen en verlangens van de Christelijke volksgroepen moet worden gerekend. Vandaar dan ook dat de Delftsche hoog leeraar C. L. van der Bilt zich in de vrij zinnige „Telegraaf", welk blad in den strijd om een z.g. neutrale omroep voor aan staat, als volgt uitlaat: „Nergens ter wereld wordt er met den draadloozen omroep zulk een politiek ge. doe gedreven als in Nedèrland. Dit is de fout, dit is de principiëele fout. De draad- looze omroep is er voor een veel voor namere taak. Laat hij komen, hoe eer hoe liever in den vorm van een Maatschappij met steun van den staat; ook die heffing van flo per jaar kan ik niet te hoog vinden, maar laat hij in de programma's boven alle politieke of religieuse propaganda verhe ven blijven. Ik zelf ben etliisch-ortliodox en kan dus iederen waarachtigen godsdienstvorm waardeeren, maar ik ben van meenirio- dat de religie niet in den radio-omroep thuis hoort." Deze ethisch-ortliodoxe professor is dus van meening, dat de religie niet in den radio-omroep thuis hoort. Met de religie moet niet worden gerekend. Men moet zulke dingen „zakelijk" zien. Naar aanleiding hiervan maakt de „Maasbode" de volgende zakelijke opmer kingen, die wij hier met instemming over nemen „Zakelijk is het volgende: Het Nederlandsche volk, verdeeld over vijf hoofderoepen, ziet er, afgerond naar zijn religies, zoo uit: Protestanten 52 pet. Katholieken 36 pet. Israëlieten 2 pet. Andere kerkgenootschappen 2 pet. Kerk-loozen 8 pet. Ofwel, politiek gezien, is bijna een derde Katholiek, bijna een derde geloovig Pro. testant, bijna een derde Socialistisch en is de rest verdeeld over kleinere partijtjes. Zakelijk nu is, dat die bijna twee derde geloovigen den godsdienst in de radio willen hebben en des Zondags uitzendin gen van kerkdiensten verlangen. Zakelijk is ook, dat er bijna een der de deel socialistisch is, dat zijn ideeën door de radio verspreid wil zien. Zakelijk is verder, dat er veel vrijzin nige protestanten voor de radio willen spreken. Of er nu een handje vol liberalen zijn, die dat niet willen of een othisch-ortho- doxe hoogleeraar die daarvan afkeerig is, doet er weinig toe: zakelijk dienen deze althans rekening te houden met de wen schen van het overgroote deel des volks", (N. Leidsche Crt.) i 1 Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen na een kortstondig, doch geduldig lijden, ons geliefdZoontje en Broertje PIETER, in den jeugdigen leeftijd van ruim 11 jaar. De Heere die geen reken schap geeft van Zijne daden sterke ons in dit zoo smarte lijk verlies. S&wii L. J. DE JONGH. J. DE JONGH—Eoer. COR. TINA. 1ZAK. MARIETJE. Capellen (bij Antwerpen), - 10 Aug. 1926. Calmphoutsche weg 4. jtóó is ermaar^én' \4ongtc debiet in de provincie Zeeland wen schen uit te breiden, Is „DE ZEEUW net aangewezen Dagblad voor adver tentie-reclame. VRAAGT ADVERTENTIE-TARIEF Si AI3 AS ASASA 88 99 P Q Iü 'Aen gij vermagert; Indien gij "2 lijdt In de lendenindien gij pijnen voelt in armen en beenen(adieu gij altijd vermoeid zijt. 'b morgens S3 I bij bet opstaan; indien gij hoofdpijn J hebt. het geheugen verslecht; indien j gij krachtelooi en moedeloos cijt, r.onder wilskracht, zonder levenslust; indien gij zwarte gedachten hebt, indien gij slecht slaapt; Indien gij J aan de maag lijdt, krampen hebt. jgj hartkloppingen, zweten bij de minste gg j» krachtinspanning, warme opruiingen. schemeringen oorruischingec. steken R in de zijde. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet ge- (53 nezen zijt, aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot do echto zenuwherstollor 'A van Apothekor H. VAN AKEN, w A po thekerSpecimhst te Sclz&ete, die reeds duizondstt zenuw- 3 lijdarsvolkomongenozonhoefl. ^3 KOLINE is verkrijgbaar bij Apoth. gg en Drogisten ad. i 2.50 per flacon. Hoofddepot voor Holland SCHULTE en THIEME, Postbus 55 Middelburg. BVaVBVBTMVBIVHVS! TE KOOP: bij W. GEELHOED, Nieuwdorp. TE KOOP: Eenige gebruikte Boogkabinetten aan zeer lagen prijs A. GEENSEN Langeviele K 200, Middelburg. Terstond gevraagd bekend met burger- en boerenwerk, voor vast werk. Woning desnoods beschikbaar, bij J. DE KATER, Kortgene. Gevraagd voor dag en nacht, in klein gezin. VAN KUIJK, Hooidrift 120, Rotterdam. Heerencostumes in fantasie- en whipcordstoffen vanaf f 9.50 Jorgeheerencostumes met gevoerde broek, sportmodel 5.25 Gabardine Regenjassen met ceintuurn 12.— Gummi Jassen, gegarandeerd waterdicht7.75 Fantasie Pantalons, mooie streepjes2.45 Pilow Werkbroeken in Moleskin of gekleurde Manchester 4.25 „Voor kinderen zoowel als voor volwassenen zijn met Kalzantabletten na 8 of 10 weken reeds groote veran» deringen te constateeren. Tanden, die een transparant, grijs en Zwak uiterlijk hadden, kregen een solide kleur en overgevoeligheid werd verminderd" schrijft tandartsC.SCHAFER.DenHaag.en hij gaatvooft: „Speciaal bij zwangerschap en zelf voeding bij bloed armoede waren de resultaten heel spoedig zichtbaar. Ik zal Kalzan dan 09k geregeld laten gebruiken." Wanneer Uw tanden zwak zijn. begin dan nog heden Kalzan te gebruiken en geef het vooral aan Uw kinderen. Het Is verkrijgbaar bij iederen Apotheker of Drogist 2.25 per flesch van 90 tabletten. KALZAN geeft sterke tanden en beenderen, en voorkomt ziekten, die een gevolg zijn van een kalkgebrek in het lichaam, zooals klierziekten. Engelsche ziekte, winterhanden, nachtzweet. terwijl het een zeer waardevol verster kingsmiddel Is bij Tuberculose. Wij zenden U een monstertube Kalzan met een interessant boekje over de kalktberapie gratis toe. Noem den naam var dit blad en sluit 10 ets. postzegel voor porto bij. Adresseer aan i N.V. A. WULFING 6 Co. Afd. B2. Oosteinde 1-3. Amsterdam •jliiiilBijmiW. EN NAAR DE WINKELS VAN Abrikozen p. p. 85—H Schijfjes Appelen 39—46 Stukjes Appelen 50—55 Witte Suiker p. p 24 Prima Tarwebloem n 12 Amer. Patentbloem 15- -18 Grove Gort n 11 Parelgort n 16 Middelrijst n 10 Prachtige Grove Rijst n 12- -16 Echte Javarijst n 20 Havermout 11 kwaker n 27 Maizena n 12 Vermicelli n 22 Macaroni n 28 Bij ieder pond pd. cadeau Tutti Frutti p. p, 35—5(1 Peren 48—58 Krenten 20-25 30 Rozijn, zonder pit 42—47 Rozijnen met pit 35 Sun-Maid Rozijn. 38 Studentenhaver per ons 16 Drups per ons vanaf 10 Vruchtenkoekjes per ons 17 per luxe kistje 75 Zwarte, Gele of Roode en Witte Balletjes p. pd. 18 Prisma's per ons 24 Kersenbonbons 35 Nootbonbous 18 Chocolade v.d. boterham per '/a Pon(l Witte Hagel 85 Chocolade Hagel - 10 Volvette Goudsche Kaas per pond 55—65 belegen 75—85 Leidsche Kaas 45—55 belegen 65—75 zeer gunstig gelegen op 15 minuten afstand van de gemeente Nieuwdorp. Aanvaarding dadelijk. Groot be drag als le hypotheek beschikbaar tegen matige rente. Brieven te richten letter P bureau dezer Courant te Goes. Wie dorachen en zijn Stroo wil gebonden hebben betaalt f4.50 per uur. CHR. KLOOSTERMAN, 's-Gravenpolder. TE KOOP: bij P. MOL, 's Heer Arendskerke. R.No 411 MIDDELBURG, Lange Delft B 116, Tel. No. 480 De Deurwaarders ROSIER VER VAAT zullen Zaterdag 14 Augustus 1926, des namiddags om 2 uur aan het perceel Lange Geere K 324 te Middelburg verkoopeni Linnenkast, Ladekasten, Tafels, Stoelen, Kleerkisten, Klokken, Ledi kanten, Bedden, Dekens, Kleeden, Ornamenten, Mangel, Kapst k, dubb. Trap, Theeservies, Doofpot, partij Glas- en Aardewerk, Keuken gerei, enz. enz. Te koop of in ruil voor Kabinet een soliede groote tt>st Linnenkast ook een dito verder een mooi half Kastje, mahonie KussensW" Keukenstoelen, ovale mahonie- fels, zwaar wollen Vloerkleed Meter, noteDh. Buffet met op-; opzet, enz. enz te veel offl te adverteeren. Patephoon platen, alles aan spotprijs- A, W. VADER, Korte Delft, hoeK linkstraat Middelburg. ?e Meubelhuis. Voor opruiminge heel Zeeland te ontbieden-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 4