Telegrammen. Laatste Berichten. Allerlei. Bechtszate, Bnrgerliikü Stand Financieële Berichten fcMieiieitea. Wls8elkoerse li- (invallend was de phlegmatieke houding bevolking. Hartroerende tooneelen zag !fn absoluut niet, hoewel zelfs familiele den je aanduidden, waar nog lijken onder het puin lagen. Zoo was er een Chinees ,it Padang, die ons vrij gelaten vertelde, dat zijn zuster en neefje reeds dood ge vonden waren, doch dat zijn 2 eveneens „edoode kinderen nog niet te voorschijn waren gebracht. Ze zaten reeds m de auto om naar Padang te gaan, doch werden met de auto bedolven. Een andere Chinees uit Padang, die voor 1 dag naar Padang-Pandjang was gegaan, was door een vallenden steen ge dood. Wij zagen hem in een deken gewik keld aan een bamboe hangende de 10 R.M. lange spoorbaan af wegdragen, om verder per auto te worden vervoerd. Een Padangsche dame reed met 2 ha- rer kinderen in een auto door de Anei- kloof, toen de aardbeving eenige steenen voor de auto wierp. Zij er vlug uit en te- ruggeloopen; geen 5 seconden later was de geheele auto bedolven. En zoo zijn er di verse gevallen van bijzondere redding of van een tragisch einde. Toch valt het to taal aantal dooden, de omstandigheden in aanmerking genomen, betrekkelijk mede. Alles bijeen dus van alle min of meer ver woeste dorpen medegerekend, is het getal pl. m. 400, waaronder slechts 1 Europe aan. Als echter de ramp des nachts was gekomen, dan zou het getal minstens het dubbele zijn geweest. Nog te Padang-Pandjang vernam ik, dat Solok wel zwaar had geleden, doch lang niet in die mate als eerstgenoemde plaats. De spoorlijn naar Solok langs het meer van Singakarah was echter ten deele verwoest. Te Padang teruggekeerd zijnde, was men daar steeds zenuwachtiger geworden in verband met de meer en meer binnen komende slechte tijdingen, terwijl ook weer een lichte schok was gevoeld. Dit schokken heeft in steeds afnemende mate geduurd tot op heden en zal ook nog wel verder gedurende eenigen tijd de ongerust heid gaande houden. Vele menschen, waaronder ook wij, slapen dan ook maar weinig. Juist de avond en nacht werken deprimeerend. Het eigenaardige is, dat men nog vaak meent te schokken, terwijl er niets is. Toch kan men hier te Padang merken, dat het wegblijven van ernstige schokken zenuwstillend werkt. En ook het' feit, dat, dank zij flink aanpakken, tele graaf en spoorverbinding nog binnen een week weer zijn hersteld werkt gunstig. Padang is steeds een groote kampong genoemd, vooral ook wegens zijn vele hou ten huizen, vaak nog met atapdakbedek- king, hetgeen inderdaad niet fraai staat. Vooral ook in de bovenlanden werd alles in de laatste jaren meer en meer van steen, doch dat zal nu wel afgeloopen zijn. Hier ter plaatse trekken thans vele menschen des avonds uit hun steenen huizen naar kennissen, die in houten huizen wonen en van de laatste is er dan ook momenteel niet één onbewoond. Ook wij hebben al een paar slapers gehad, doch er zijn huizen, waar des nachts tot 30 menschen in ver blijven. Het brandgevaar is voor houten huizen natuurlijk veel grooter en juist de vele groote branden der laatste jaren wa ren oorzaak van het bouwen van steenen woningen. Maar brand levert gewoonlijk alleen materieele schade: aardbeving kost, voornamelijk door het steen, bovendien menschenlevens. E en n a c h t a s y 1 v e r b r a n d In de nabijheid van Praag brandde Zater dagnacht een oude schuur af, die door landloopers vaak als nachtverblijf wordt gebruikt. Bij het opruimingswerk werden een aantal verkoolde lijken gevonden, wel ke er op wijzen, dat bij den brand negen personen moeten zijn omgekomen. Volgens een ander bericht zouden er zelfs twaalf slachtoffers gevonden zijn. Zwemramp in de Ver. Sta ten. Reuter meldt uit Buffalo dat een groote menigte van zwemmers en baders aan de kust van het Erie-meer gisteravond door de strooming gegrepen werden en af dreven. Een geweldige golf sleepte tien personen mee, die allen verdronken zijn. 7~ Auto te water. Zondagmiddag is in de Javastraat te Den Haag een ern stig auto-ongeluk gebeurd. De heer D., te Rotterdam, kwam tegen dien tijd met zijn auto uit de richting van het Noordeinde en wilde naar Scheveningen gaan. In de auto bevond zich zijn echtgenoote met 4 kinderen. Juist kwam ook een tram aan. Er dreigde een botsing. Toch gelukte het hem nog het stuur van de auto om te gooien, zoodat een aanrijding niet plaats haa, maar het gevolg hiervan was, dat de auto m het water terecht kwam. Een korporaal-machinist uit Helder, die net ongeval had zien gebeuren, sprong ge kleed te water en het mocht dezen geluk ken de personen op het droge te brengen. bleek, dat zij er allen vrij goed af wa ren gekomen; alleen de oudste Zoon, die et zijn hoofd door een ruit was geslagen, eett een vrij ernstige verwonding aan het °g opgeloopen. Door den geneesk. dienst werden alle personen yerbonden. m0kkelarij van narcoti- a',®w Yorksche beambten, wier taak 't e bestrijding van den handel in nar- ica, hebben beslag gelegd op een groo- z3art®n koffer met den exprestrein C,™ J eal aangekomen en voor een groot deel gevuld met narcotische midde len welke vermoedelijk uit Rusland af- wo^!i iZ1Jn en via Zwitserland en Canada werden binnengesmokkeld. Twee dergelijke ziin^ers,f10etei1 naar New York onderweg i allespoorwegstations van de stad en scherp bewaakt. De verkoopwaar- on Q nv11 inhoud der <dri6 koffers wordt P d milhoen dollar geschat. De beambten snonlT® maanden lang den koffer op het mmm mWees^' eer zij kem ontdekten. Deze king werd tenslotte gedaan door een beambte, die zich als kruier had laten aan stellen. Een relletje te Haarlem. Zondagavond 10 uur werd het anders zoo vreedzame Haarlem in rep en roer ge bracht door een dronken man, die in de Groote Houtstraat waggelend, schreeu wend en zingend, zijn weg vervolgde. Een politieagent vroeg den man zich wat kal mer te gedragen, hetgeen echter een ver keerde uitwerking had, zoodat de agent genoodzaakt was den man naar het poli tiebureau te brengen. Nadat hij assistentie had gekregen kon onder het gejoel van het publiek met behulp van de sabel ruim baan gemaakt worden. Hierop begon men de agenten uit te jouwen, waarop de po litie een charge melt de blanke sabel uit voerde. Geboeid werd hierop de dronken man, de bron van al die drukte, onder ge schreeuw en getier naar het bureau ge bracht. Langen tijd bleef het rumoerig in de buurt der Smedestraat. Een gestoorde inbraak. Zondagavond heeft de Jan van Nassau- straat in Den Haag in rep en roer gestaan. In de stille straat klonk opeens de nood kreet: Houdt den dief! houdt den dief! en drie mannen rolden worstelende over de steenen. Agenten schoten toe, de recher chewagen verscheen, honden spitsten hun neuzen Even voor tien uur was de huisbewaar der van een perceel thuis gekomen. Toen liij in de gang het licht opdraaide, meende hij in de achterkamer te hooren loopen. Hij stak zijn hoofd om de deur, zag niets, keek weer eens in de gang en ontdekte toen twee mannen, die uit de voorkamer geschoten kwamen en de buitendeur uit wilden glippen. Met één sprong zat de huisbewaarder de kerels op den nek. Hij bewerkte met de sleutelbos hun hoofden later zijn hun hoeden in flarden op straat gevonden en toen een hunner kans gezien had de buitendeur te openen, pakte hij ze aan, eigenlijk niet wetend wat hij deed. De achtervolging werd voortgezet tot de Mesdagstraat, waar de kerels over een heining klommen. Toegestroomd publiek en een agent na men de vervolging over. De huisbewaarder ging' naar huis om te zien wat er gestolen was. Op alle verdiepingen waren kasten geforceerd. Met beitels Rebben de inbre kers mooie oude kasten bewerkt. Laden zijn overhoop gehaald, zelfs op de dienst bodenkamer. Juist waren ze bezig een da messchrijfbureau in het salon open te bre ken, toen de huisbewaarder thuis kwam. De familie de huisheer is oud-presi dent van een rechtbank is acht. dagen geleden op reis gegaan. Zij weet nog van nietsv Voor het vertrek had mevrouw den huisbewaarder gekscherend gevraagd wat hij doen zou als er inbrekers kwamen. Ze op den nek springen, had de man gezegd, niet vermoedend, dat hij over acht dagen al moest bewijzen geen grootspreker te zijn. Buiten was de achtervolgingsoorlog om gezet in een stellingoorlog. De geheele buurt werd door politie afgezet en onder zocht. De honden revierden en vonden één van de twee daders in een tuin van een perceel. Geboeid werd hij naar het perceel waar hij ingebroken had gevoerd. De' ar restantenwagen kwam hem even later af halen. Gisteren heeft de politie naar zijn kameraad gezocht. Het zijn twee oude be kenden. Een jongetje van 6 jaar slaat zijn neefje dood. Gistermid dag kregen te Groesbeek twee neefjes, uit school komend, ruzie. De twist liep zóó hoog, dat de jongste, de 6-jarige W., zijn klomp uittrok en daarmee zijn 7 H-jarig neefje een slag op het hoofd toebracht. Het getroffen jongetje viel neer en werd even later levenloos opgenomen. Auto te water. In de buurt van Leer in Oost-Friesland is een auto, die te snel een veerpont wilde oprijden, in de Eems gereden. De eigenaar, die den wa gen bestuurde, en twee kinderen zijn ver dronken. Een vierde inzittende kon wor den gered. Onderzeeër gezonken. De Engelsche admiraliteit deelt mee, bericht te hebben ontvangen, dat de onderzeeër N 29 in de haven van Devonport, terwijl hij in reparatie was, is gezonken. Men vreest dat een chef mecanicien en vier dokwer kers bij het ongeval zijn omgekomen. Moord te Weenen. Inbrekers zijn Zondagnacht bezig geweest in het ge bouw van de directie der tabaksregie te Weenen. Terwijl zij trachtten de kas van den directeur open te breken, werden ze door den nachtwaker verrast. Ze losten vijf schoten op den man, waarvan een hem doodelijk trof. Van de daders, blijkens verschillende aanduidingen, inbrekers van professie, is nog geen spoor gevonden. Zweedsch visschersvaar- t u i g geramd. De stoomtreiler Plejaden is gisterenavond te IJmuiden binnengeko men met tien opvarenden van den Zweed- schen vischkotter „Vanadis", welke Zon dagavond na aanvaring met den treiler is gezonken. De Zweedsche kapitein Hell- man deelde mede, dat zijn houten vaartuig thuisbehoorde te Grebbestad en voor een reis van negen weken uitgerust werd ter makreelvisscherij op de Noordzee. Na een reis van vijf weken bevond het vaartuig zich Zondagavond tegen twaalf uur op on geveer tweehonderd mijlen van hier, toen de treiler recht kwam aanstoomen op het vaartuig, hetwelk nog tevergeefs probeerde een aanvaring te voorkomen door het roer te wenden, doch als het ware doormidden gesneden werd. Vier der opvarenden be vonden zich in de kooi, maar werden di rect er uitgepord. De sloep werd gestreken, waarin de Zweden nog juist konden plaats nemen voor hun vaartuig zonk. Zij roeiden naar den treiler, waar ze liefderijk werden opgenomen. Besmet vee. Al weken lang wor den op de veemarkt te Rotterdam koeien in beslag genomen, die ervan verdacht worden, aan mond- en klauwzeer te lijden. Gisteren zijn tengevolge van het zeer ver scherpte onderzoek, vijf dieren in beslag genomen van de twee duizend, die waren aangevoerd. Men hoopt zoo het kwaad van gesmokkeld en verdacht vee ter markt te kunnen bedwingen, daar het op deze wijze geen voordeel meer zal hebben minder waardig vee aan te voeren, omdat men alle kans loopt, het kwijt te raken zonder er eenig geld voor terug te krijgen. De overval te Bussum. Gis terochtend hebben, naar de Tel. meldt, de justitie en de politie in verband met den overval in de Boazbank te Bussum uitge breide huiszoekingen verricht in het woon wagenkamp aan den Hemweg. waar Brummer indertijd is gearresteerd. Twintig rechercheurs, allen van de cen trale recherche, verschenen om negen uur plotseling met twee politieauto's voor het woonwagenkamp. Voor de bewoners van het kamp zou, aldus het blad, eventueel geen tijd geweest zijn iets te verstoppen, weg te brengen of over te geven. Rond het kamp waren politiebeambten opgesteld om een oogje in het zeil te houden. Op het zelfde oogenblik werden tien woonwagens aan een onderzoek onderworpen. Deze woongelegenheden behooren alle toe aan bloedverwanten van Brummer. Het onder zoek duurde ongeveer anderhalf uur. Naar verluidt zou de justitie weinig belangrijks hebben gevonden. Ook kwam het blad ter oore, dat eenige vrienden van Brummer opnieuw aan de justitie verklaard hebben, dat Brummer den bewusten dag onmoge lijk te Bussum kan zijn geweest, omdat hij in hun gezelschap zou hebben vertoefd. Stakingsrelletjes te Tiel. Aan de azijnfabriek te Tiel is sinds eeni gen tijd een conflict uitgebroken over een loonquaestie. Toen de werklieden met sta king dreigden, heeft de directeur het per soneel ontslagen en andere arbeiders in zijn dienst genomen. Sindsdien wordt aan de fabriek „gepost". Bij het aflossen van de dagploeg des avonds omstreeks 10 uur kwam het herhaaldelijk tot relletjes. In de laatste dagen nemen deze relletjes een ernstig karakter aan, doordat een naar schatting duizendkoppige menigte er aan deel neemt. De gemeentepolitie is, teneinde op alles voorbereid te zijn, versterkt met een brigade rijksveldwacht en worden tij dens de aflossing de toegangen tot de fa briek afgezet. Hierbij zijn eenige malen gevoelige klappen met den gummistok uit gedeeld. Daar ook de glasblazers, werkzaam aan de glasblazerij der firma Vermet, in sta king zijn gegaan, zijn de politiemaatrege len ten zeerste verscherpt, omdat verwacht wordt, dat wanordelijkheden niet zullen uitblijven. Smokkelaars gesnapt. Za terdagmiddag probeerden bij Vaals eenige smokkelaars een partij koffie de grens over te brengen naar Aken. Nauwelijks op Duitsch gebied aangekomen, werden ze echter verrast door douane-beambten. Een der smokkelaars verzette zich tegen zijn arrestatie, waarop een beambte een twee tal revolverschoten loste. Een schot trof den smokkelaar J. Lommers, uit Haeren (Duitschland) in het onderlijf. Hevig bloe dend werd de getroffene over de grens ge bracht en op Hollandsch gebied in een huis binnengedragen. Op last van den ge neesheer werd de gekwetste per ziekenauto naar het hospitaal te Aken vervoerd. In 14 jaar van Zandvoort naar Beverwijk. Een briefkaart, in Juni 1912 van Zandvoort naar Beverwijk verzonden, werd thans aan den afzender als „onbestelbaar" teruggezonden. De ge adresseerden waren in dien tijd overleden. Plafond naar beneden ge vallen. In de Slowakische gemeente Mosocz stortte dezer dagen in een oude herberg het plafond naar beneden. Onder de gasten ontstond een paniek en toen de geweldige stofwolk was weggetrokken zag men een schrikkelijk beeld van verwoes ting. Tusschen de puinhoopen vond men vijf dooden en vijf zwaar gewonden. Dramatische brand. Zater dag brak te Rijssel brand uit in een door meerdere gezinnen bewoond huis. Daar het vuur zich onmiddellijk aan de trap meedeelde konden de bewoners van de bo venverdiepingen niet meer daarlangs den beganen grond bereiken. Twee bejaarde vrouwen sprongen uit een raam en wer den zwaar gewond opgenomen. Een grijs aard hield zich aan de sponning van een venster vast en wachtte in die gevaarlijke positie, terwijl de vlammen aan zijn han den lekten, tot hij door de brandweer ge red werd. In de puinen werd een verkoold lijk gevonden. DEN HAAG. V. D. Bij Kon. Besluit' is de heer D. baron von Asbeck op zijn verzoek eervol ontslag met dankbetuiging 'verleend als buitengewoon gezant te War schau en is de heer W. D. H. Baron van Asbeck, gezant te Mexico in gelijke hoeda-1 nigheid overgeplaatst naar Madrid. BUSSUM. V. D. De Bussumsche politie heeft een aanwijzing ontvangen inzake den vermoedelijken dader van den stati- onsoverval te Bussum. Daar 'de verdachte persoon zich niet in den omtrek bevindt, is een portret getoond aan den betrokken station,sbeambte. Deze meende echter niet tot herkenning te kdhneü overgaan. AMSTERDAM. Y. D. Tengevolge van de staking in de Engelsche mijnen is de uitvoer van steenkolen via Amsterdam den laatsten tijd sterk toegenomen. Dagelijks 1 vertrekken stoomschepen met zooveel mo gelijk kolen aan boord. Te IJmuiden is een verscherpte nachtelijke controle ingesteld teneinde het te diep laden te voorkomen PARIJS. V. D. Het sluiten van een Roemeensch-Fransch vriendschapsverdrag wordt bevestigd. PARIJS. V. D. Volgens de Matin heeft Briand den Duitschen gezant medegedeeld, de sterkte der bezettingstroepen in Rijn land te verminderen op voorwaarde, dat het Rijk maatregelen neemt de gevaarlijke nationalistische propaganda te doen op houden en geen représailles op de be volking zal toepassen. BERLIJN. V. D. Uit Kaapstad wordt ge meld, dat het proces, uitgelokt door den ex-keizer inzake de teruggave der hem toebehoorende, in beslag genomen Z. W. Afrikaansche boerderijen zonder resultaat is beëindigd. De trein zonder rails. Vandaag maakt „de trein zonder rails" (ten auto in locomotiefvorm met een soort Pullmancar er achter) een reis door Zeeland. Gelijk bekend is, maakt deze trein recla me voor de film in het algemeen en voor de producten van de Metro Goldwyn film te Los Angelos in het bijzonder. Na Ame rika heeft de trein Engeland bezocht en thans is Holland aan de beurt. Daama volgen België en Frankrijk. De trein maakt bovendien reclame voor de United States banden en de Sinco-benzine. De wagens zijn voorzien van reclames voor Holland- sche amusementsgelegenheden. De heer W. Scheper uit 's-Gravenhage maakt de reis door ons land mede en legt enkele aardige tooneeltjes van de reis op de film vast. De Amerikanen ver heugden zich er op, met een film naar huis te kunnen keeren, waarop de typische kleederdrachten, die ons land een zekere vermaardheid gegeven hebben, zouden te zien zijn. Vanmorgen arriveerde „de trein" wat later dan was gemeld uit de richting Bergen op Zoom te Goes. Aangezien het passeeren van (je nauwe straten zeker gevaren opleverde, moest „de trein" op den rijksweg in Nieuw-Goes blijven en reed na eenig oponthoud verder langs den rijksweg naar Middelburg. Na een bezoek aan die stad en aan Vlissingen wordt te ongeveer 3 uur de terugreis van Vlissingen naar Rotterdam aangevan gen. Zeeland is dan in één dag „gedaan". HEINKENSZAND. Vergadering van den Raad der gemeente op Maandag 9 Aug. des namiddags 6 uur. Voorzitter de heer mr A. J. J. M. Mes. Aanwezig zijn alle leden. Goedgekeurd wordt de begroo ting van de gezondheidscommissie te Goes voor het jaar 1927 en de rekening dier commissie over 1925. Naar aanleiding van een verzoek van inwoners van het Claras- pad om aldaar aan woonwagens geen staanplaats te verleenen, wordt goedge vonden, dat B. en W. zoo mogelijk zullen trachten een andere staanplaats te vinden. Op verzoek van den heer mr Mes om als burgemeester tot 1 October 1927 buiten de gemeente te mogen wonen, zal gunstig ge adviseerd worden. Besloten wordt een wegwerker op te roepen tegen een aan- vangs-jaarwedde van f 800 en een maxi mum-jaarwedde van f 1000. Aangeboden wordt de rekening der gemeente over het - jaar 1925 met ,n ontvang van f 55.720,545, een uitgaaf van f 49.490,21 en een goed slot van f 6230,^35. Op de voordracht voor zetters der rijks directe belastingen wor den geplaatst de heeren A. Nijsse en J. de Mol en als plaatsvervangers G. de Vos en G. G. Gappon. Als onderwijzeres, uitslui tend belast met het geven van onderwijs in de nuttige handwerken voor meisjes aan de o. 1. school wordt benoemd mej. G. J. Bommeljé te Nisse. Besloten wordt een post op de begrooting voor 1926 te brengen van f 600 voor schrijfloonen voor hulp op de secretarie. Vastgesteld wordt de begrooting voor den keuringsdienst van vee en vleesc'h in den keuringskring Hein- kenszand voor het dienstjaar 1927 tot een bedrag van f 3453,50. De heer Kuzee ves tigt de aandacht op enkele doode boomen aan den Zanddijk in verband met gevaar voor uitwaaien van takken. Vports wijst hij op het woeste rijden van vele motor voertuigen en vraagt een maximum-snel heid voor deze gemeente vast te stellen. De heer Vos brengt onder de aandacht van de vergadering den korten draai op het eind van den Zanddijk naar 's-Heeren- hoek. De voorz. zegt onderzoek en bespre king in de vergadering van B. en W. toe. Hierna sluiting der vergadering. C leant hes. De II. Apostel Paulus sprak tot de Grieken (Hand. 17:28): Ge lijk ook eenige van uwe poëten gezegd hebben: „want wij zijn ook zijn geslacht". Hier citeert hij uit de geschriften van Cïeanthes ,een stoïsch wijsgeer, geb. te Asson in Epirus, (opvolger van zijn leer meester, den stoïcijn Zeno), die gezegd had: Wij stammen van U af, o Machtigste der onsterfelijken, Eeuwige Heerscher, Schepper der natuur". Met virtuose gevat heid knoopt hij zijn evangelieverkondi ging bij dit eene punt aan; maar tevens ook weet hij dat bij den Griek het beden ken des vleesches vijandschap is tegen God en dat er ge-en eigenlijke brug is van de wijsheid der'Stoa naar de dwaas heid des Kruises. De Areopagus vloekt tegen Golgotha. Omtrent Cïeanthes wordt gemeld, dat hij zoo arm was, dat hij rn-et waterdragen in zijn onderhoud moest voorzien; op zijn 99e jaar stierf hij vrijwillig den hon gerdood. Arrond.-Rechtbank te Middelburg Zitting van 10 Augustus 1926. De volgende zaken werden behandeld L. K., 33 jaar, pakhuisknecht te Zierik- zee wegens beleediging van Janna de Ronde. Eisch en uitspr. f 10 b. of 10 d. h. F. van B., 44 jaar, koopman te Bergen op Zoom, werd ten laste gelegd, dat hij te Schoondijke den rijksveldwachter Huis man, die hem een oproeping uitreikte om voor het kantongerecht te verschij nen, heeft beleedigd. Eisch en uitspr. f 15 b. of 15 d. h. J. J. L., 28 jaar, werkman te 'Goes, werd beklaagd, dat hij te Goes 'in den nacht van 26 opi 27 Juni 1926 toen hij zich bevond in een danstent van L. I, Verwer, deze tent niet op de vordering van den eigenaar aanstonds heeft ver laten en zich tegen den agent van politie Guiran, die hem had „aangehouden, heef! verzet. Eisch en uitspr. f25 b. of 25 d. h. J. S. L. v. d. M., wed- J. v. 'tWl, logementhoudster te Oostburg, werd ver dacht, dat ziji een door verduistering ver kregen rijwielbelastingplaatje 1926 in lede ren foudraal heeft gekocht van A. v. d. M. Eisch f25 b. of 25 d. h. Uitspr. f10 b. of 10 d. h. J. B., 32 jaar, werkman te Domburg werd beklaagd dat hij op 26 Juni 1926 Jan de Bagter op eén zijher oogen heeft geslagen en pijnlijk heeft getroffen. Eisch en uitspr. f10 b. of 10 d. h. Ma Sa S., 44 jaar, vrouw van J. v. d. B., te Hontenisse wegéns beleediging van Ma Sa Vernimmen, echtgenoote van Gus- taaf Hilbaert. Eisch en uitspr. f 10 b. of 10 d. h. J. C. S., 30 jaar, metselaar Hulst, we gens mishandeling van A. v. Dorsseïaaf,, Eisch en uitspr. f10 b. of 10 d. h. M. 'M., 55 jaar, landbouwer, te Dom burg, werd beklaagd dat hij op 25 Juni 1926 Chris Maas met een mes of scherp voorwerp heeft geslagen of gestoken, waar door C. Maas bloedend werd verwond. Eisch 7 d. gov. Uitspr. f25 b. of 25 d. h. G. S., '29 jaar, boerenknecht te St. Jansteen, werd beklaagd dat hij Ch'. v. Cranenbroek met een mes heeft gestoken. Eisch 14 d. gev. str. Uitspr. f30 b. of 30 d. h. A. 'J. E., 24 jaar, zonder beroep te Zierikzee huisvr. A. -K., werd beklaagd dat zij Hendrika Krijnse echtgenoote van I. Hage heeft geslagen. Eisch en uitspr. f 10 b. of 10 d. h. J. R. van L., 48 jaar, zonder beroep te Zaamslag werd beklaagd dat hij Anth. van Fraijenhove heeft geslagen en ge schopt. Eisch en uitspr. f20 b. of 20 d. h. Th. de la R., 51 jaar, arbeider te West- do-rpe, werd beklaagd dat hij een riool buis, toebehoorende aan de Canisvlietpol- der, heeft weggenomen. Eisch en uitspr. f10 b. of 10 d. h. P. B., 18 jaar, werkman, te O. en W. Souburg, wegens beleediging van Bastiaan Baljé. Eisch en uitspr. flO b. of 10 d. h. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den av. van 11 Aug.: Zwakke tot matige Z. tot Z. W. of Wi. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen of onweer, iets koeler. GOES. Overleden: Marinus Pieter van der Weele, oud 73 jaren, gehuwd met Hendrica van den Heuvel. Amsterdam, 10 Aug. 2.45 u. Berlijn 59.28—59.30. Brussel 6.906.96. Parijs 7.027.06. Londen 12.11i2.Hi/4. New-York 2.49—2.491/4- Goes, 10 Aug. 1926. Aanvoer boter 800 pond, fabrieksboter 30 pond, verkocht a f 1.05. Boter per K.G. f 1.90, middenprijs per halve K.G. f0.95, winkelprijs f 1.05. Eieren per 100 stuks f6.60, middenprijs per 25 stuks f 1.65, winkelprijs 8 ct. GOES. Eierenverkoop Onderafdeeling Z.- Beveland V, P. N. Aanvoer 16940. Prijs f 7 per 100 stuks. MIDDELBURG. 9 Augustus. Op de véï- ling werden de volgende prijzen besteed: aardappelen 35, stoksnijboonen 1622 stamsnijboonen 412, princessenboonen 1222, wagenaars 4—8, suikerboonen '6 12, zilvera'juin 1011, sjalotten 4, sui- kerijperen 28, claps favorite 18, pree. de Julette 14, pree. de Trevoux 1620, Yellow Transparant 25, Oomskinderen 24i 31, spuiten 12, St. Jan 13, keswick 810, madeleinen 26—30, pruimen 27 37, frambozen 73, tomaten Ie 2630, tomaten lie 23 witte druiven 63, roode bessen 32, alles per K.G. bloemkool Ie 56, bloemkool He 13, komkommers Ie 48, lie 13, sla 1, andijvie 2—3, roode kool 7, savoije kool 37, meloenen 20 60, alles per stuk; peeën 25, karoten 2

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3