Allerlei. iarittelcÉtm keuringscertificaten van het land van herkomst. Ook voor de dierenbescherming Vet hier een dankbaar terrein. Verscliil- ende landbouwers in de buurt van Maas zicht hadden één a twee dagen na aan koop van dieren uit deze zending 10 a 12 cadavers op hun erf. Een onvoorzichtig boog- schieter. Een jongen- te Blaricum, die li met boogschieten vermaakte, heeft suelenderwijs met een pijl het oog van een meisje geraakt. Men vreest voor het be houd van het oog. __Aan een groot gevaar ont snapt. Van den personentrein die Don derdagavond omstreeks half zeven van Hengelo te Almelo aankwam, sprong ter hoogte van de „Riet" een wielband. De trein werd spoedig tot staan gebracht. Een losse machine kwam daarna den trein ha len en reed „stapvoets" het station bin nen. De goederentrein uit Hengelo, die een poosje later kwam, ontsnapte door de ac tiviteit van den wisselwachter aan een groot gevaar. Deze toch bespeurde op het laatste moment dat de wissel niet goed stond en haalde hem toen met een cordate beweging nog juist op tijd over. Flesschentrekker aange houden. Vrijdagochtend heeft de re cherche te Amsterdam den bekenden A. H. tegen wien de politie wegens flesschen- tre'kkerij en oplichting herhaaldelijk had gewaarschuwd en die telkens door de ma zen van het net wist te glippen, in zijn woning gearresteerd. Ditmaal loopt er, al dus de Tel., een aanklacht wegens oplich ting tegen hem. Hij wist twee partijtjes lederwaren en een partijtje dameskleeding los te krijgen, die te zamen een waarde van ongeveer f 200 vertegenwoordigen. Dat is niet zoo veel, maar H. deed het nooit op groote schaal. Hij werkte zéér voorzich tig en was daarom zoo moelijk te vangen. Met dat al stond hij met de politie „privé", zooals hij dat placht te noemen, op goeden voet. Hij was om zoo te zeggen „kind aan huis" op de politiebureaux. Zoo had hij de gewoonte, wanneer hij een of andere streek had uitgehaald, poolshoogte op het bureau te gaan nemen. H., die bij die bezoeken een uiterst beminnelijk mensch was, liep bij voorkeur 's avonds de kamer van een of anderen inspecteur binnen en vroeg dan beleefd of er soms een „aanklachtje" te gen hem liep. Was dat niet het geval, dan zei hij beleefd: dank u, en verdween. In dien het wel zoo was, hield hij heel lange betoogen, die de strekking hadden de po litie er van te overtuigen, dat hij de bena deelde was en er ingeloopen was. In het debiteeren van de bekende sa menweefsels van verdichtselen en het in elkaar zetten van listige kunstgrepen vond hij zijns gelijken niet en zoo zijn honder den het slachtoffer geworden van zijn op treden. Een paar maal ontsprong liij den dans niet. Eenige jaren geleden beging hij een onvoorzichtigheidje en de rechtbank veroordeelde hem wegens heling van hor loges. Doch in den regel bouwde hij zijn dubieuze zaakjes zóó op, dat hij een be hoorlijken achteruitgang open hield, waar door hij wist te ontsnappen. Hij had den mond vol van de slechte wereld en de op lichters en flesschentrekkers, die er in rondliepen. Ditmaal had hij niet eens tijd te informeeren of er een „aanklachtje" liep, want Vrijdagochtend verschenen eenige rechercheurs aan zijn woning in Amsterdam-West en namen hem mee naar het hoofdbureau. Daar is hij na verhoor ingesloten. Verduistering van benzi ne. Dezer dagen kregen verschillende pe- troleummaatschappijen bericht, dat in Groningen, bij den caféhouder B., eenige vaten benzine gevonden waren, waarvan men de herkomst niet wist. Deze benzine werd benedenden gangbaren prijs ver kocht. Een inspecteur van de Continental Pe troleum-Company wist dat van een tank- boot van een onderafdeeling van genoemde maatschappij, n.l. de Texaco Petroleum Producten geregeld veel benzine verdween. Deze tankboot vaart geregeld tusschen Groningen en Rotterdam. De kapitein, de jarige H., verloor, naar diens zeggen, veel benzine door lekkage en tempera tuursverschil. Dit wekte argwaan en men wendde zich tot de politie. De politie te Groningen stelde een uitgebreid onderzoek in en toen kwam uit, dat de zoon van den «atehouder, den 24-jarigen B., herhaalde- j benzine had gekocht van den kapitein egen zeer lagen prijs. B. werd daarop angehouden en in bewaring gesteld. Ook egen den kapitein H., die zich met de ukJioot te Amsterdam bevond, werd een vel tot arrestatie afgegeven. De Amster- msche politie hield hem aan en stelde op transport naar Groningen. Vast is Staan' dat ruim 5000 L- benzine rsfu ,s*erd door den kapitein H. en den bnm dock Precies kan de totale nog niet worden opgegeven, het onderzoek nog voortduurt. „erfenis". Te Mörs kreeg bet i p°.01Jeambte eenige maanden geleden ue bericht van een millioen erfenis. Vol- kVrU ,V81?e'Jer"1S van zÜn advocaat in «eriand, Zjo0 zei hij, zou de erfenis Van )- uitbetaald. Op grond bier dief 1-*°" erfgenaam een onbeperkt cre- waarv"arL bij eert ruim gebruik zich if ChUlenjd'e Personen stelden Thine,2- ,vo°r hooge bedragen borg. feiiis „1S ^'^eken dat het verhaal der er- risch 611 zwen|lel was. Toen zijn schuld- Eelft i6rS na den bepaalden termijn om hun met -^ad de gelukkige erfgenaam Een enendng van aanzienlijke bedra- genomen gtuig de wijk naar Holland Jonastf7A1 'e, heen trouwpartij. Van" aaier,dagtnorgen zou de ambtenaar een m-frIbirgerlijken Stand te Hengelo rtje m den echt verbinden. Alles i was klaar en de plechtigheid zou .een aanvang nemen. Maar het bleek, dat de ouders van beide zijden met elkaar niet konden opschieten en in de trouwzaal ont stond ruzie. Het gevolg was, dat een der ouderparen, nog vóór bet ja-woord gege ven was, er van door ging en de plech tigheid dus niet door kon gaan. Op aan raden van den ambtenaar ging de bruide gom naar buiten en wist de ouders, die juist in de autobus wilden stappen, om naar Borne terug te keeren, te bewegen om nog pven mee te gaan, zoodat de huwelijksplechtigheid tenslotte toch door kon gaan. (Volk.) Tragisch auto-ongeluk. Ter wijl te Luik een vrouw leerde chauffeeren stuurde zij door een verkeerde manoeuvre de auto het voetgangerspad op, waar zij een kinderwagen omver reed. Een kindje van zes maanden werd gedood en een 4-jarig jongetje zwaar gewond. Het record van bloedtrans fusie. Dezer dagen maakten we melding van het geval van zekeren R. Briëz, een arbeider, van de Parijsche hallen, die in anderhalf jaar tijds zich 87 maal tot een bloedtransfusie .geleend heeft. Het blijkt thans, dat hij', ondanks zijn edelmoedig heid, er geen. recht op heeft, zich op dit gebied recordhouder te noemen. Hij wordt nog ver overtroffen door mevr. Ie Maire de echtgenoote van een Parijschen dok ter, die in twee jaar 186 keer zich voor bloedtransfusie beschikbaar heeft gesteld en daarna bijna even zoovele keeren aan uitgeputte zieken of ouden van dagen de levenskracht heeft teruggeschonken. Haar eenige belooning is de vreugde over het zien opleven van de reeds ten doode op geschreven zieken. Haar man staat haar in haar edelmoedigheid trouw ter zijde; zelf heeft hij reeds 100 keer ziju bloed ten behoeve van zijn patiënten afgestaan. Verduistering. Iemand uit Am sterdam deed bij de Velpsebe politie aan gifte, dat zijn inboedel ter waarde van ongeveer f 8000 zich bevindend in een perceel te Velp, zou zijn verduisterd. Konijnenplaag. Te St. Odiliën- berg wist een landbouwer bij het maaien van een perceel koren, groot 1 H.A., niet minder dan 87 sfuks konijnen buit te maken. Gycloonin Zweden. Een vree- selijke cycloon ging vorige week over Ostre Narke in Zweden en richtte groote ver woestingen aan. Een menigte hoornen, waaronder 200-jarige eiken, werden met de wortels uitgerukt. In een woud werden de hoornen voor den voet ontworteld, zoo dat er een gat ontstond van 1 K.M. lang en 15 M. breed. Een station werd van zijn dak beroofd en het heele huis vernield. De schade aan telegraaf en telefoon is enorm. De bliksem trof een twintig-jarigen jon gen, die op slag dood was, een vrouw liep een 'brandwonde op. Andere ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Tram ontspoord. Gisteravond omstreeks half elf ontspoorde in een bocht te Velp de voorste motorwagen van een uit 3 rijtuigen bestaande tram van de Gel- dersche Stoomtramweg Mij., met het ge volg, dat het rijtuig, dat vol passagiers Was, geheel omsloeg. Wonder boven won der kwamen bijna alle inzittenden met den schrik vrij. Slechts enkelen vielen in zwijm of werden licht gewond. Volgens ooggetui gen is het ongeluk veroorzaakt door de groote vaart; men schat haar op 60 K.M., waarmede deze moeilijke bocht werd ge nomen, en waardoor een ongeluk onver mijdelijk was. Bij het uit de rails vliegen van den motorwagen brak de koppeling. Daardoor konden de beide volgrijtuigen in de rails blijven en 'de omgevallen motor wagen passeeren. De politie van Rheden kwam dadelijk ter plaatse, stelde een nauwkeurig onderzoek in en nam den be stuurder in arrest. (Tel.) Heldenmoed van een ra dioloog. Te Parijs is na «en twaalf jarig lijden dr Menard overleden, als ge volg der verwondingen, die hij bij zijn werkzaamheden met X-stralen heeft op- geloopen. Dr Menard, die de leiding had van de radiologische afdeeling van het; Gochin-hospitaal, moest zich in 1914 een vinger laten amputeeren en het daarop volgende jaar nog drie vingers. Daarna werden ook zijn mond en oogen aange tast. Niettemin zette hij zijn werk tot het laatste oogenblik voort. In Juni 1925 werd hij aan da linkerzijde verlamd, ter wijl hij een week geleden, nadat hij zijn laatste consult had gegeven, over zijn geheel e lichaam werd verlamd. (Tel.) J u w e e 1 e n d' i e f s t a 1. Zaterdagavond heeft een juweelendief zijn slag geslagen in de villa van professor Max Kuttner te Swine- münde, gedurende de afwezigheid der be woners. Er is voor 30.000 mark aan goud. en juweelen gestolen. De recherche vermoedt dat een Berlijnsch inbreker de dader is. De onveiligheid in -de badplaatsen aan de Oostzee is nog nooit zoo groot geweest als dit seizoen. Een o n t s n a p p e r. Rème is te Parijs een oplichter van naam, maar zijn faam is groot, minder door zijn oplichterijen dan wel door zijn zeldzaam talent om telkens weer opnieuw aan den wrekenden arm der gerechtig heid te ontsnappen. En dat in letterlijken zin. Woensdag moest Rème te Parijs, waar hij in voorloopige hechtenis zat, voor den rechter van. instructie verschijnen in het Paleis van justitie. Onder soliede geleide werd hij' in een gesloten gevangenis wagen er heen gere den. Toch heeft hij kans gezien, nauwelijks aangekomen in het Paleis, dat hij ongetwijfeld kent, O', al£ zijn zak dit langs een anderen weg te verlaten. De vogel was gevlogen. Dit. was dus Woensdag. Het volgende bedrijf van deze geschiedenis speelt te Tours. Donderdagochtend hield daar een agent een automobilist aan omdat deze tegen de rogels van den weg zondigde. Naar zijn papieren gevraagd, antwoorde de aan gehoudene, dat die in zijn hotel, een der beste van Tours, lagen. De agent, die een verdacht zaakje vermoedde, stapte in de auto. liet zich naar het hotel rijden en ging met zijn man naar diens kamer op de tweede verdieping. Hier speelde de aangehoudene den geërgerden hotel gast, geërgerd omdat die domme huisknecht zijn bagages, die niet in de kamer bleken te zijn, reeds naar beneden had gebracht. Wacht hier maar even, zeide hij tegen den agent, ik zal boneden in het bureau van het hotel wel eens even een standje gaan uitdeelen en mijn koffers boven laten brengen. Hij ging en de agent zit nog op hem te wachten, want onze onsnapper ging naar beneden, sprong zender koffers, want die had hij nooit gehad, in zijn auto, die nog steeds voor den ingang van het hotel stond en ging in razende vaart er van door, niet verzuimend aan den agent de zorg voor het betalen van de hotelrekening over te laten. Uit de fotografiën van de inmiddels aan gekomen Parijsche ochtendbladen bleek ver volgens, dat de man, die als automobilist geen eerbied voor de te Tours geldende regels van het verkeer had de man, die uit het Palace- Hotel vertrok zonder zijn rekening' te betalen, niemand anders was dan Rème, de koning der ontsnappers. Aug. 10 Westkapelle, inspan, Blaupot ten Cate. 10 Wemeldinge, oppervruchten, Kram. 11 Kruining'en, verpachting bouw- en weiland, v. Dijke. It Goes, kap. boereninspan, v. Dissel. 12 Krabbendijke, meubels, Pilaar. 12 Middelburg, dekkleeden, Rosier Ver- vaat. 16 Kloetinge, inboedel, de Kok. 18 Oudelande, huizen, Beth. 18 Zoutelande, hofsteetje, meubels, Loeff. 20 Veere, woonhuis en meubilair, Blau pot ten Cate. 25 Wemeldinge, woonhuis, schuurtje en erf, Kram. 25 O. en W. Souburg, Inboedel, Rosier en Vervaat. 31 Goes, huis, Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en erf. Kram. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Sept. Goes, hofstede, Pilaar. AMSTERDAM. V. D. Op het traject Den HaagAmsterdam ontstond gisteravond 'n belangrijke treinvertraging, die groot on gerief veroorzaakte. Een defect aan een rijtuig te Lisse veroorzaakte de vertraging, die anderhalf uur duurde. ROTTERDAM. V. D. Vanmorgen is de 38-jarige R. van V. uit Utrecht van boord van een lichter gevallen en verdronken. HALIFAX. V. D. Bij een schipbreuk van een Noorsch stoomschip zijn vijf leden van de bemanning verdronken. Twaalf werden er gered. MOSCOU. V. D. De Sovjet-regeering spreekt officieel de geruchten omtrent ge vechten in de republiek tegen. PARIJS. V. D. De minister van binnen- landsche zaken heeft bevestigd, dat de Fransche reg coring de ratificatie van de schuldenovereenkomst niet voor het recès dat Woensdag of Donderdag zal ingaan, zal verzoeken. Wisselkoersen. Amsterdam:, 9 Aug. 2-45 u. Berlijn 59.3059.32 Brussel 6.947 Parijs 7.257.30 Londen 12.11—I2.IIV2 New-York 2.49249Vi Opstand in de Oekraine? Vol gens de jongste berichten in de Roemeen- sohe bladen zouden de Sovjettroepen in de Oekraine stap voor stap moeten wijken voor de „witte" revolutionnairen. De opstand moet zich tot aan de Zwarte Zee hebben uitgebreid en op de Zwarte-Zee-vloot zijn overgeslagen, die verschillende steden aan de kust van de Krim zou hebben gebombardeerd. De Sov jets moeten de algemcene mobilisatie hebben gelast, waardoor een groote paniek zou zijn ontstaan. De luchtvloot zou aan de zijde der regeering staan. Het officieuze Tas-agentschap meldt echter uit Moskou, dat de berichten omtrent rebellie in Rusland, en in het bijzonder omtrent mui terijen in de Oekraine, te Leningrad en te Kronstadt, en omtrent pogingen tot gevan genneming van Sovjet-leidters, volkomen on juist zijn. (TelJ Faillissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: J. A. v. Beekum, scheepsbouwer te Hans- weert. Levend verbrand. Vrijdag avond ontstond brand in een schuurtje staande in de kom der gemeente Glingc en bewoond door het gezin Lernout. Blijk baar was de brand ontstaan op den zol der, alwaar een partijtje hooi lag opge tast. Het brandje was met behulp van de buren spoedig gebluscht. Toen men daarna aanving het hooi van den zolder te trekken, vond men daarin tot groote ontsteltenis der omstanders, het lichaam van een naar schatting 4-jarig jongetje. De kleeren waren het kind van het lichaam gebrand en het lichaam zelf was met brandwonden overdekt. Het leefde nog, doch overleed nog denzelfden avond in liet Liefdehuis te Hulst, waar heen men liet had vervoerd. Het was een kind uit liet geizin Lernout. Vermoedelijk heeft het kind lucifers weten te bemachti gen en heeft daarmede in navolging van hef vaak noodlottig gebruik van de jeugd ten plattenlande op den zolder in het hooi een vuurtje gestookt met het be kende noodlottig gevolg. MIDDELBURG. Een uit Middelburg af komstig mieisje, dat tijdens de Vlissing- scbe kermis met een kermisreiziger er vandoor ging, is op verzoek van de politie alhier door dot marechaussee te Ileusden aangehouden en naar hier teruggebbaeht. Het meisje is onder de ouderlijke macht teruggebracht. In den nacht van Vrijdag op Zater dag ziju verschillende bakkers alhier die te vroeg met bakken begonnen, verhalis- seerd. Tijdens de kermis hebben eenige Amsterdammers van verdacht allooi ge tracht alhier wat te verdienen met lote rijen of acrobatiek, wat meermalen ten doel heeft volksoploopen te veroorzaken en dan door zakkenrollen enz. een slag te slaan. De politie is met kracht tegen deize heeren opgetreden en heeft hun belet hun praktijken uit te oefenen. Kantongerecht te Goe». Door den kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens overtreding: het met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: W. S., Goes, f3 subs. 3 d.; C. v. d. B., Biezelinge, te rug aan ouders; met motorrijtuig rijden niet voorzien van minstens twee goed wer kende remmen: G. J. v. L., Dreisclior, f 1 subs. 1 d.met motorrijtuig rijden in ver boden richting in straat te Wemeldinge: M. G. v. d. J., Ierseke, f 2 subs. 2 d. Met motorrijtuig rijden zonder numm'er en rijbewijs L. M. V„ Goes 2 maal f2 of 2 maal 2 d.; vee onbeheerd op open baren grond laten loopen: P. Z„ Borssele, f5 of 5 d.; visschen in binnenwater zon der vergunning van eigenaar der vissche- rij J. v. L„ Wolfertsdijk f5 of 1 w. t.sch. O. v. S„ aldaar f5 of 5 d.;fietsen over den Westwal: L. D. V„ Wolfertsdijk f3 of 1 w. t.sch. Met een rijwiel in een bocht van den weg niet de rechterzijde houden: A. H Kapelle fl of 1 d.; Met motorrijtuig rij den en geen signaal geven: P. M. P. Wemeldipge f10 ,of 10 d.; 's-avonds fiet sen zonder licht: P. A. S., Kortgene, F M., Ierseke, M. H. Goes fö of 5 d.h. DronkenschapW. W. Nieuwdorp 2e herli 14 dagen hechtenis. Verdelging van vliegen. In vlakke witte borden brengt men een meng sel van 20 d. volle melk, 65 d. water, 15 d. formalin en wat suiker. Het mengsel is enkele dagen houdbaar. Dit mengsel is vooral aan te bevelen voor bakkerijen, levensmiddelenbedrijven en ter verstuiving in de omgeving van stallen. Logisch. „Heb ik niet hooren bellen?" vroeg mevrouw aan de nieuwe meid. „Ja, mevrouw!" „Nou ga dan eens kijken, ik denk dat 't kennissen zijn, die ons een bezoek wil len maken". „Ga u dan zelf, mevrouw, u kent de menschen beter dan ik". Ook logisch. „Woont 'Mr Jan sen hier?" vroeg iemand aan de meid aan de deur. „Neen, mijnheer „Woont hij hier iu de straat?" „Ja, mijnheer!" „Weet u ook het nummer?" „Neen, mijnheer, maar dat staat op de deur". Geen ratten op Vlieland. Er bestaat één ons bekend plekje in de bewoonde wereld, dat vrij van ratten is en blijft. Dat plekje is het eiland Vlieland. „Ooooo! een -eiland!!" hoor ik tegen werpen, daar kunnen ze dan natuurlijk niet komen!" En Texel dan? Daar had een boerderij een halve eeuw geleden een ratten-invasie te doorstaan, waarvan het voorbeeld kwa lijk elders te vinden geweest kan zijn. En Terschelling dan, >en Ameland? Schiermon nikoog enz.? D'aar tieren de ratten prach tig. Neen, Vlieland maakt een uitzonde ring. Die ratten kunnen tengevolge van een tot nog toe onbekende oorzaak niet leven. Want er zijn meermalen ratten op het eiland geweest. Zoo is het o.a. herhaalde lijk gebeurd, dat men bij schipbreuk de ratten van het schip naar den wal zag zwemmen -en in de duinen vluchten. Maar nimmer heeft mien daarna eenig spoor van deze dieren teruggevonden. Van een tweetal ratten, 'die ook op het eiland hebben geleefd, is de geschiedenis tot aan hun dood vrij nauwkeurig beleend. Deze dieren bevonden zich aan boord van het vaartuig vau den beurtschipper, dat in de haven lag. Een dezer ratten ging van boord en hield zich een paar dagen op in den. omtrek van de haven. Dien eersten nacht na zijn 'ontsnapping had het ruig ge/vroren, en 's morgens zag men zijn voetspoor op den wit-berijpten grond. Nog ©en dag later vond men hem dood op de kade. Het tweede exemplaar kon de schipper aanvankelijk niet kwijt raken, tot het ten slotte gelukte hem 's avonds op de loop plank te krijgen en van boord te jagen, waarna de plank ingenomen en de schuit van den wal gehaald werd. Het bleek weldra, dat deze rat haar domicilie opgeslagen had onder het kip penhok van den opzichter van den water staat. Oogenschijnlijk had het dier dus alles wat het we-nschen -kon, huisvesting en voeding in orde, voor zoover de mensch daarover kan oordeelen. Toch lag ook deze rat na een paar da gen dood in den kippenloop. Het ver moeden is dus alleszins gewettigd, dat de ratten op Vlieland niet kunnen leven; dat er voor hen daar een schadelijke factor werkt, waar ze door verdelgd wor den, onherroepelijk, absoluut Het zou-iets waard zijn, om te weten, waarin die factor bestaat. (Hand.) Volksgezondheid. Gebruik geen rauwe melk, tenzij gij weet, dat ze afkomstig is van een model boerderij. Door slechts gekookte melk te nuttigen, kunt gij ziekten als b.v. typhus voorkomen. Denkt daar vooral ook bij uitstapjes en op reis aan. Gezondheidsraad. Uitslag van 'de verpachting van 13 oesterperceelen op de Ierseksche Bank voor den Staat der Nederlanden. Perc. 149 Verweijs voor f 2600; perc. 244 Prins voor f 1300; perc. 247 v. Sprun- del voor f 1150; perc. 248 P. Philipse voor f 1100; perc. 254- P. Verweijs voor f 1400; perc. 271 A. Nolet voor f 500; perc. 272 A. Boone voor f 1300; perc. 276 M. Everse voor f 825: perc. 277 J. van Sprundel voor f 1000; perc. 302 J. Mieras voor f 1500; perc. 352 J. Verweijs voor f 3950; perc. 358 J. Vette voor f 3100; perc. 312 J. Prins voor f 14-25. Natuurgrond duur; zaaigrond bij meer der aanbod goedkooper verkrijgbaar. Goes. Zaterdag wend publiek verkocht door de notarissen J. O. Blaupot ten Gate t© Middelburg en E. O. van Dissel te Goes: onder 'sH. Arendskorke een perceel wei land, groot 2 H.A. 05 A. 30 c.A„ aan M. A. Verniet te Oud-Vossiemeer, voor f2930 p. H.A. of den hoop f6015.29; onder Nisse een perceel weiland', groot 2.91.20 H.A. aan W'. J. Polderman en Daniël van Weel© beiden te Wolfertsdijk voor f2007 p. H.A. of den hoop voor f5844.38; een perceel weiland, aldaar, groot 2-90.70 H.A. aan K. Jan se tel 'sH. Arendskerke voor f2061 p. H.A. of den hoop f5845.98; een perceel weiland aldaar, groot 2.80.50 H.A. aan M. Smits te Ovezande, voor f2011 p. H.A. of dein hoop f5640.86; een perceel weiland onder 'sH. Abts- kerke, groot 1.90.98 H.A. aan P. Oele t-e Goes q.q. voor f'2410 per H.A. of den hoop f 4602.62; een perceel dijk onder 's Heerenhoek groot 1.08.70 H.A. aan L. Martens aldaar voor f390 p. H.A. of den hoop f423.93; een perceel bouwland onder 's H. Arendskeik-e groot 1.34.40 H.A. aan P, 0©le te Goes q.q. voor f 2720 p. H.A. of den hoop f3655.68; ©eln perceel bouwland aldaar groot 4.19.40, aan Ohr. Kloosterman te 's Gra venpolder q.q. vo-or f2800' p. H.A. of den hoo-p f 11.743.20; een perceel bouwland aldaar, groot 5,70.30 H.A. aan A- 'en M- Vermue hei den tei Ileinkenszand, voor f 2825 per H.A. of den hoop f 16.110.98; eein perceel bouwland aldaar groot 1.96.10 c.A. aan P. Oele te Goes q.q. voor 2770 per H.A. of den hoop f5431.97; eert perceel bouwland onder Heinkens- zand, groot 92 A 90 c..A. aan O- Boonman Jz. aldaar voor 2800 gld. p. H.A. of den, hoop f2601.20; een perceel bouwland aldaar groot 5.34.40 H.A. aan A. Vermuei, landbouwer te Heinkenszand, voor f 2855 p. H.A. of den hoop f 15.257.12. Totale -opbrengst f83.173,21) met uit zondering der toe-bedingen. Ierseke. Zaterdag werd aanbesteed voor de gemeente Ierseke het remmingswerlc in de haven, lang; pl.m. 100M. Inschrijvers: Marteijn f1694, Wave rijn f 1855, Luteijn f 1985, Züijdweg en Vercouteren f2215. Gegund aan den laag- sten inschrijver. Westkapelle. Ten overstaan van notaris Loeff werd Vrijdag: ten verzoeke van W. Houmes publiek verkocht 2 huizen met schuur en erf, groot 2 A. 71 c.A., voor f 2000, aan Johs Verhulst Nz en P. Lie- vense Wz., beiden alhier. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Aug.: Zwakke tot matige Z. tot Z.-W. wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk zelfde tempe ratuur, later iets koeler. GOES. Geboren: Maria Johanna, dochtel van Cornelis Abraham Corstanje en van Maria Johanna Sin-ke. HuwelijksafkondigingJan Herweyer j. 111. 28 3., Dordrecht en Catharina Geertruida Kop- mels, j. d. 24 j., onlangs te Goes. Rotterdam, 9 Aug. 1926. Veemarkt. Aanvoer: 560 vette run deren, 259 vette kalveren, 804- schapen en lammeren, 529 varkens.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3