Binnenland. it 4e Provincie. vertoeft, 20 francs belasting te betalen hebben. Voor een langer verblijf, minder dan 8 dagen, zal dat bedrag worden 100 francs. Voor langer dan 8 dagen en min der dan een maand, 200 francs. Voor langer dan een maand 300 francs. Voor 3 a 6 maanden 500 francs. Voor langer dan zes maanden 1000 francs. De belas ting zal worden geïnd door de douane, in de munt van het land van herkomst van den toerist. Verkiezings-onlusten in Servië. In het gebied van oud Servië en Mon tenegro zullen op 15 Aug. de verkiezingen voor den gemeenteraad plaats hebben. Reeds 'thans komt het herhaaldelijk tot botsingen tusschen de aanhangers der grootste politieke partijen in dit gebied, der radicalen en de democraten. De gendarmes ranselen de aanhangers der oppositie af, en in geheel Servië en Mon tenegro wordt door de politie een ter reur uitgeoefend. Korte berichten. Op het Vaticaan heeft men besloten, dat protestanten niet meer door den Paus in audiëntie zullen worden ontvangen, om dat zij daarbij dikwijls niet zijn nederge- knield. De „Daily Chronicle" onthult het feit, dat de Britsche regeering door be middeling eener wapenfirma onderhande lingen voert over den onvoorwaardelijken verkoop aan Turkije van 100.000 geweren, met bijbehoorende bajonetten, en 1100 millioen patronen, voor een bedrag van 950.000 p. st. Het blad zegt, dat deze transactie niet met het volkenrecht in strijd is, doch wel met de Britsche tra dities. De Italiaansche ministerraad heeft besloten, 'dat voortaan, uit zuinigheids- overwegingen nog slechts één soort brood zal mogen worden gebakken. Het bakken van het z.g. luxe-brood wordt verboden. 'De verkiezing voor de Eerste Kamer. Hoe men ook staat tegenover den uit slag, Vrijdag verkregen bij de verkiezing van 12 leden van de Eerste Kamer voor •de provincie Zuid-Holland, niemand zal nog aan de mislukking van het kies stelsel, hier gevolgd, kunnen twijfelen. Met de grootste moeite is men er in geslaagd om voor de Eerste Kamer de evenredige vertegenwoordiging in te voe ren, maar hoe vernuftig en ingewikkeld het stelsel ook is, met een evenredige vertegenwoordiging heeft het niets ge meen. Het is een kansspel geworden, dat aller lei .minderwaardige politieke intriges in het leven roept en nu blijkt, dat sommige partijen zich tot alles leenen om een zetel te bemachtigen boven het hun toe komend getal, kan niet anders dan de .volkomen mislukking van dit verkiezings stelsel worden geconstateerd. Naar men weet, wordt aan de stemmen der Statenleden een waarde toegekend in verhouding tot de bevolking in de ver schillende provincies, zoodat elke stem in de Staten van Zuid-Holland de waarde -heeft van 208 punten, zoodat in totaal Vrijdag werden uitgebracht 16.432 stem men. Er waren 12 zetels te verdeelen, zoo- dat de kiesdeeler 13691/3 was. Iedere groep die dus een lid der Staten aan zijn zijde krijgt, ziet zijn aantal stem men daardoor met 208 stijgen. De hulp van Braat en van den anti papist beteekende voor den_ Vrijheidsbond 1416 stemmen, terwijl de ziekte van den heer Jongenburger voor de antirevolu tionairen een verlies van 208 stemmen beteekende. Daardoor hadden de Vrijheidsbonders een overschot van 919 punten en de anti-revolutionairen van 798, zoodat die partij met een verschil van 121 punten den zetel moest verliezen aan den Vrij heidsbond. Was dhr Jongeburger niet ziek geweesl dan hadden de anti revolutionairen een overschot gehad van 1001 en hadden dus den zetel glansrijk gewonnen. Hadden de katholieken toen ze ver namen dat dhr Jongenburger ziek was, nog een lid laten stemmen op den anti revolutionairen candidaat, dan was ook dit resultaat verkregen en hadden de ka tholieken hun tweeden zetel toch ver kregen met het grootste overschot van 1344 stemmen, terwijl ze nu 2 zetels hadden met een overschot zonder waarde van 174 stemmen. Intusschen blijkt uit dit alles duidelijk, dat dit stelsel tot zooveel knoeierijen aan leiding geeft, dat van de evenredige ver tegenwoordiging niets overblijft. De Vrijz.^democraten krijgen b.v. met 3 Statenleden, één zetel, de katholieken met 16 Statenleden twee zetels. De Vrijheidsbond krijgt met 9 Staten leden twee zetels; de anti-revolutionairen en katholieken ieder met 16 zetels, ook maar twee Eerste Kamerleden. Was het stelsel der evenredige ver tegenwoordiging loyaal gevolgd, dan had den de Staten van Zuid-Holland gekozen: R. K. 3 A. R. 3 C. H. 2 S. D. A. P. 3 Vrijheidsbond 1 Met de thans gebezigde trucjes is de ïiitslag als volgt: R. K. 2 A. R. 2 C. H. 2 S. D. A. P. 3 Vrijheidsbond 2 Vrijz. Dem. 1 Uit dit alles bljjkt wel, dat liet tegen woordige stelsel net zooveel op even redige vertegenwoordiging lijkt als een loterijspel en daarmede is het thans gel dend verkiezingsstelsel voor de Eerste Kamer absoluut veroordeeld. En het zal de eerste taak van de regee ring moeten zijn, om hier een belangrijke wijziging in de verkiezingsmethode aan te brengen. (Rsb.) Chr. Nat. Vakverbond. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond in zijn laatste vergadering besloten de propa ganda in den komenden winter op gelijke wijze te voeren als verleden jaar. Districtsvergaderingen zullen gehouden worden met afgevaardigden der besturen bonden; in twee a drie weken tijds zullen in ejen honderdtal plaatsen propaganda- vergaderingen gehouden worden; aan pre dikanten en kerkeraden zullen circulaires worden gericht, waarin op de beteekenis der Chr. vakorganisatie zal worden ge wezen, terwijl nader overwogen zal wor den dóór middel van de radio de propa ganda voor de Chr. vakbeweging te dienen. De malversaties te Bergen op Zoom. Het Justitioneel onderzoek inzake hel tekort in de Politiekas te Bergen-op-Zoom is gesloten. Bij beschikking der Arrondis- sements-Rechtbank te Den Bosch, is P. van Dam, Commissaris van Politie, buiten vervolging gesteld. Het tekort is op f2000 na door den Commissaris aangezuiverd. De Commissaris heeft nog altijd „ziekte verlof", meldt de „Neef." De Commissaris blijft dus buiten vervol ging. Ook de voormalige gemeente-ontvan ger de M., over wien in- de desbetref fende, toenmaals uitgebrachte rapporten, zoo heel veel is gerapporteerd, schijnt nog altijd op vrije voeten te zijn. Alleen de voormalige gemeente-secretaris v_ L. zit in de gevangenis. De directeur der muziekschool is, zooals reeds gemeld, vrij gesproken van de hem ten laste gelegde verduistering. De commissaris der kemïngfn in Z uid-Ho lland. Naar de- Maasbode verneemt, koestert de heer E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, die 25 Mei 1927 den leef tijd van 75 jaren bereikt, het voornemen tegen dien tijd ontslag uit zijn ambt ta verzoeken en zou Jhr Mr Dr N. C. de Grij selaar, burgemeester van Leiden en- lid van de Eerste Kamer, bestemd zijn hen» in dit ambt op te volgen. Het Handelsblad kan dit bericht met stelligheid tegenspreken. Verdacht gesmokkeld vee: Gisteren zijn op de Veemarkt te Rot terdam 28 stuks van mond- en klauw zeer verdacht vee in beslag genomen; Men vermoedt, dat dit vee door Zeeuwseh Vlaanderen in ons land is binnengesmok keld. Het toezicht op de veemarkt is thans uiterst streng, opdat aan knoeierijen als deze paal en perk worde gesteld. Het vee wordt thans onderzocht. Van drie van deze koeien is gebleken, dat zij mond- en klauwzeer hadden. Deze dieren zijn afgemaakt. De overige koeien- zijn, in overleg met den eigenaar; even eens geslacht. Autobusbedrijf van de Nede-rl. Spoorwegen Naar het Centrum verneemt,, zal bij de- Nederlandsche Spoorwegen een autobus bedrijf worden opgericht en is de be noeming van een directeur te verwach ten. Bij informatie werd aan het U. D; medegedeeld, dat déze plannen wel be staan, doch nog geenszins definitief zijn- vastgesteld. Het doel dat met dit auto- busbedrijf beoogd wordt, en de taak van het bedrijf staan, zoo zeide men liet blad, nog niet vast. In het algemeen gesproken mag het bericht echter juist worden ge noemd. De activiteit van Min.. Donner. Minister Donner trekt er herhaaldelijk op uit om gevangenissen en opvoedings gestichten te bezoeken. Dit wordt gewaardeerd door „Het Vader land", dat o.m. schrijft: „Minister Donner wil andore paden- op. Hij nam den reisstaf ter hand en bracht reeds verschillende bezoeken aan onze gevangenissen en onze gestichten. Hij wil uit eigen oog zien en zich tot eigen on bevangen oordeel in staat stellen. Dit stemt niet alleen tot vreugde, maar ook tot gerustheid. We weten nu, dat de cuisine voor zijn Excellentie ontsloten wordt. Van schier nog grooter waarde achten wij het, dat het gevangenispersoneel, dat zoo'n heel moeilijke taak in stilte en afzon dering te vervullen heeft, in het ministe rieel bezoek een bewijs van belangstelling en medeleven ontvangt en dat het wer ken mag onder het ministerieel oog. Dat kan niet anders dan den ambtenaar van goeden wil verheugen en nieuwen moed schenken voor de moeilijke taak, terwijl de ambtenaar van minder fijn ontwikkeld plichtsgevoel een prikkel ontvangt tegen den zoo verleidelijken sleur. Van allerlei kanten bereikten ons reeds berichten van blijdschap over en waar- deering voor de hooge belangstelling. Het ligt ook zoo voor de hand. Naar wij vernemen, -denkt ZE. echter niet alleen aan de justitie-dienaren maar ook aan de justitie-boetelingen. De ge vangenen konden hem te spreken krijgen en hij heeft ook zelf in de cellen bezoe ken afgelegd, o.a. te Leeuwarden en Rot terdam. "Het gerucht wil als het niet waar is, is het toch aardig gevonden dat een gevangene vertelde, weinig voor den gedwongen kerkgang te voelen en de j meening uitsprak, dat zijn inziens het ter kerke gaan niet meer van dezen tijd was, waarop Z. Exc. bescheidenlijk zou geant woord hebben, dat hijzelf het waagde tot de kerkgangers te behooren! Naast gevangenissen heeft de minister ook verscheidene Rijksopvoedingsgestich ten en particuliere gestichten bezocht. Verleden week toefde hij zelfs op de Glindhorst. Zijn streven moet zijn verschillende gestichten nog voor zijn ver lof een beurt te geven." Oorlog en Financiën. De „Avondpost" schrijft: „Zooals onze zeer 'betrouwbare inlichtingen luiden, is de Oorlogsbegrooting voor 1927 door Min. Lambooy teruggebracht tot een f3.000.000 lager bedrag dan die van 1926. Minister De Geer schijnt zich evenwel met deze verlaging niet te kunnen- vereenigen en heeft de ontworpen oorlogsbegrooting te ruggezonden met de mededeeling, dat m«eï verlagingen moeten worden' aangebracht. De druk op het departement van Oorlog van de zijde van het departement van Fi nanciën schijnt zóó groot te zijn, dat Minister Lambooy, zonder de adviezen af te wachten, gevraagd aan de- verschil lende bevelvoerende officieren, verstrek kende wijzigiiigen in de leger-organisaties heeft aangebracht. Allerlei. Het Centraal Stembureau heeft gisteren beslist, dat als tweede Chr.-Hist. lid van de Eerste Kamer voor de prov. Gelder land, Overijsel, Drente en Groningen is gekozen de heer mr O. J. E. Baron van Wassenaer van Catwijck (aftr.). Naar wij vernemen, is H. K. Hf. Prin ses Juliana met verkoudheid uit Zwit serland teruggekeerd, thans lijdendfe - aan kinkhoest. Daar het zoowel voor de ge zondheid van H. M. de Koningin als van H. K. H. de Prinses gewenscht is, zal H. M. voor eenigen tijd haar intrek nemen in den Ruigenhoek te Schevenin- gen. Gistermorgen werd door de afdeeling Rotterdam en omstreken van de Holland- sche Maatschappij' van Landbouw in com binatie met -de afdeeling van den Zuid- Holland schen Bond van Veehandelaren een vergadering gehouden. Besloten werd bij de regeering aan te dringen op een tijde lijk invoerverbod van buitenl. vleeseh. Goedkoop© trein. Op Woens dag 11 Aug. a.s. loopt weer een goed- koope trein, ditmaal na ar Nijmegen en Arnhem. Voor hen, die een prettig va- eantie-uitstapje naar een mooie streek willen maken, een pracht-gelegenheid Aan de stations zijn strooibiljetten verkrijgbaar, die nadere inlichtingen geven. De collecte voor de Padangramp bracht op te St. Annaland f 141,59;: Mid delburg f 536,65; Scherpenisse f 102,50; Kortgene f 51,36 JaO- Vossemeer f 109,10. Men. schrijft ons: De organisatie van Christelijke landarbeiders te Wolphaarts- dijk heeft zich opnieuw tot het bestuur der Werkgeversorganisatie gewend. Dit; is de vierde keer vanaf Maart dat gepoogd wordt een samemspreking te krijgen tus schen de wedërzfjdsche besturen: om te spreken over de leonen der arbeiders. Het bestuur der werkgevers heeft nagelaten aan de vriendelijke verzoeken der- arbei dersorganisatie gehoor te geven. Nu is aan de landbouwers een schrijven gezonden, waarin te kennen wordt gegeven: dé wen- schelijkheid' van f 3 dagloon tot 1: Decem ber, en van 1 December tot 1 Maart f 2.25. 'tls- te hopen, dat aan deze wenschen wordt voldaan; boewei bet bovenal ge wenscht zou zijn, dat spoedig het overleg tusschen de wederzüdsche besturen tot stand zou komen. De jacht op de rijjwie-ld ie- v e n. Met een gevoel van opluchting zul len vele Lezers gisteren wel van het be richt hebben kennisgenomen,, dat de rij- wieldieven, die in de laatste weken, nu hier dan- daar in -onze omgeving bun slag sloe gen, gepakt zijn. Het was Zaterdagnacht en Zondag een- Èorineele jachtpartij op deze dieven. De Goescbe politie had reeds eeni-ge dagen geleden; de rijkspolitie gewaarschuwd, dat op een avond met den laatsten- trein twee verdacht uitziende personen arriveerden, die wel afzonderlijk het station verlieten, maar later, op den Klpetingschen weg, toch bij elkander gezien werden. Het sig nalement werd goed opgenomen en, was spoedig onder de rijks- en gemeente-veld- waeht op Zuid-Beveland bekend. Zaterdagavond kwamen te Kapel-Ie- met den trein twee personen aan, die vrijwel aan bedoeld signalement beantwoordden. De politie was natuurlijk dien nacht actief maar desondanks konden de dieven toch nog zooals wij gisteren meldden hun slag slaan. Op- twee, drie plaatsen pleeg den ze inbraak en diefstal. Toch hadden de dieven dien nacht wel een ontmoeting met de politie. Deze ver moedde, dat de dieven, aangezien ze per trein uit Oostelijke richting- waren ge komen, ook wel daarheen zouden terug- keeren en surveilleerde in de buurt van Postbrug (Kap-elle-Ierseke) en Schorebrug. Dit vermoeden werd bewaarheid, maar het gelukte de dieven, ondanks dat de politie van haar vuurwapenen gebruik maakte, te ontkomen, echter niet, om de brug over te steken. Ze zaten dus toch min of meer in de val. Zondag werd de jacht voortgezet, waar aan zelfs door de politie per auto werd deelgenomen. Ook de brigade-commandant der marechaussee te Terneuzeu werd van uit Hansweert gewaarschuwd en verzocht een oogje in het zeil te houden bij de aankomst der booten. Het spoor leidde in de richting Vlis- singen. Juist, toen de rijksveldwacht daar aankwam, waren de aan het signalement beantwoordende personen met de Prov. boot vertrokken. Geen noodt In een parti culier vaartuig werd de achtervolging voortgezet. Bij aankomst te Breskens werd de jacht in samenwerking met de brigade aldaar vervolgd en spoedig gelukte bet onder Philippine de gebroeders Maes van het Heike (een beruchte Brabantsche buurt) te arresteeren. Het zijn mannen, die tesamen reeds 28 jaar in de gevangenis gezeten hebben. Zij bekenden den vorigen naclit zich schuldig gemaakt te hebben aan rijwieldiefstal. Een succes voor de politie 1 Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Op 29 en 30 Juli 1926 hield de Bijzondere Vrijw. Landstorm, „Zeeuwseh Verband", haar jaarlijkschen Provincialen Verbandeschietwedstrijd, op het militair scbietterrein te Souburg. De le luitenant P. Pt van Rijen, waarn. commandant van het Zeeuwseh Verband, opende dezen wedstrijd'; met een toespraak en verzocht den heer Van.: der Beke Gallen- fels, president der Kon: Scherpschutters- vereeniging „VlissingenV, liet eerste schot te lossen. Het terrein, versierd met vlag gen enz., bood een feesteiojken aanblik. Ondanks den regen van' Donderdag is er ap beide -dagen druk geschoten. De prijzen bestonden uft medailles en kunstvoorwerpen. De hoofdprijs der kunst voorwerpen was, evenals-;het vorige- jaar, een rijwiel, merk „Transvalïa", mod-el A, dat gewonnen werd door den heer J. M. Drijgers te 's-Heer AbtskeiKe- op de Perso neels haan, afstand 200 M:,. met 45 pun- ter-v Be hoogste schutter op dè haan van 200 Mt, le wedstrijddag: Kapitein'. Van Niél te Middelburg. Op beide dagen stond in de middaguren, dank zij de goede' zorgen van den: heer Laernoes, een koffietafel gereed, waaraan alle afgevaardigden zich in pret tige stemming vereenigden:1 De uitslag is als volgt: l'e. Korpsbaan, scherp, 100 Mi. (max. 50 punten): 1. A. W. Kloet, St. Maartensdijk, 49 punten; 2. P. Kloosterman;. Nisse, 49 p.; 3i. P. de Lange, Biggekerke,. 49 p.; 4. A. J. Slabbekoorn, Ierseke, 49 p.; 5. B. de Witte, Wemeldinge, 49 p. 2è: Korpsbaan, Marga (max:. 50 pon ten). 1. A. Koets, Grijpskerk'e, 48 p.; 2, L. Nieterk, Nieuwerkerk, 48 p.; 3; L. Sturm, Veerey4S p.; 4. H. Leonhouts, Aardénburg, 47 p.; 5. N. Moerman, NieuwdOrp, 46 p. Na loting met: M. Korstan-je,. Krabben- dijke, G. M. van den Broecke, Aarden-burg, C. J'. van Vessem, Zaamslag, welke allen ook 46: punten hadden. 3è. Eerebaan, scherp, 200 ML (max. 50 punten): 1. J. M. Drijgers;-'s-Heer Abts- kerke, 44 punten; 2. S. dé Rtoo, Vrouwe- polder, 43 p. 4-e: Eerebaan, marga: 1. A. Koets, 57 p.; 2. C, J. Bos, Nisse, 56 p, 5ë- Personeele baan, scherp,. 200 M. (max. 50punten): 1. J. M. Drijgers, Nisse, 45 punten; 2. P. de Lange, Biggekerke, 45 p.31 P'. C. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, 44 p.; 4. H. Verschuure, Biggekerke, 44 p.; 5. G'. J. Bos, Nisse, 44 p-.; 6.'A. Bastiaanse, Grijpskerke, 44 p.; 7. W. de Wolf, Grijps- kerkc, 43 p.; 8. P. Kloosterman, Nisse, 42 p.; 9. G. J. J. Kooiman, St! Maartensdijk, 42'p.; 10. J. de Putter, Zaamslag, 42 p.; 11. S. de Roo, Vrouwepoldèr, 42 p.; 12. H. Wiïlemse, Aardenburg, 42'p.; 13. A. W. Klbet, St. Maartensdijk, 41 p.; 14. G. J. van Vessem, Zaamslag, 40 p.; 15. P. van Campen, Stoppeldijk, 40 p:; 16. J. van G'oor, Neuzen, 40 p. De uitslag Vrije baan wordt later bekend gemaakt. Goes. Vacantie-cmraus Binnen vaart. Gisterenavond zjjii de deelnemers aan den vacantie-cursus- van de binnen vaart van hét Onderwijsfonds voor de Binnenvaart per auto van Wemeldinge te Go-es aangekomen. Het' Instructie-vaartuig „Prins Hendrik", waarmede- de vacantie- f cursus van de directeuren en leeraren der Binnenvaartscholen en. vertegenwoordigers van den Zuiderzeeraad en van de Zuider- zeevisscliersorganisaties naar België wordt gemaakt, kwam gisteravond te half acht voor de sluis te Wemeldinge. Hedenmorgen vroeg vertrokken de deel nemers yia Hansweert met de „Prins Hendrik" naar Antwerpen. Vrijdagnamiddag komt bet Instructie vaartuig te Hansweert terug. De serenade aan hot echtpaar Bliek in de Voorstad door „Euphonia" zal door ziekte-omstandigheden van een omwo nende niet plaats hebben. Hosanna bad gisteravond voor zijn concert op de Grooce Markt ,dank zij het mooie weer, veel belangstelling. Direc teur en leden beijverden zich weer om een concert te geven, dat aan hoogge- stelde eischen voldeed. Hij het samen stellen van het programma was rekening gehouden met den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder. Ter gelegenheid van dezen jaardag maakte Euphonia een muzikale wande ling door een deel der stad. Ook had gisteren de gebruikelijke carillon-bespeling plaats. Kapelle. Hedennacht werd alhier in de onmiddellijke omgeving van rijks- en gem.- veldwachter en'onbez. rijksveldwachter bij het hoofd van de Chr. School ingebroken. Niet meer dan f0,60 werd vermist. EllewoutsdijK. Zaterdag hield de hand boogsociëteit Zorgvliet haar jaarlijksch concours waaraan door 39 schutters werd deelgenomen. De hoofdvogel werd afge schoten door W. Looij van Zorgvliet, KÜlewoutsdijk. De eerste klep door C. Goense van St. Sebastiaan, 's-Heerenhoek. De tweede klep door L. de Jager van Doel naar Hooger, Wolfaartsdijk. De zijvogels door J. v. 't Westeinde Az. van Victoria van Kwadendamme en A. Sloutharner v;m Zorgvliet v.n. De hoofdkallen door jf Looij van Zorgvliet en K. J. de Schrijver van Jacoba van Beieren van Goes V kleine kallen door J. v. 't Westeinde \-ar, Victoria van Kwadendamme en p mijnse van Ons Genoegen van Oudeiand Borsselen. Zaterdag werd een huishou delijke schietwedstrijd door de schiet er eeniging- Frank van Borsselen gebouw Uitslaga. Personeele baan marga. prHzen kunstvoorwerpen. 1. C. Huijzen 49 punten^ 2. P. Karelse 48; 3. A. de Muijnck 48 i J. Rottier 48; 5. J. v. d. Ende 48; 6.Y Maas 47; 7. C. van Sluis 47; 8. J. lu' 47; 9. L. Nieuwerihuijse 47; 10. Gr. vaa Liere 46; 11. J. Bruinooge 46; ij \y Schipper 46; 13. A, Melis 46; 14,. jJ Walhout 45; 15. J. van Sabben 45; jg S. Meulpolder 45; 17. A. Schipper 44'- K M. Mol 44; 19. W. Dekker 44; 20 .ij Corstanje 44; 21. Jan- Blok 44; 22. ij Schipper 44; 23. J. van Liere 43- 2< P. Minderhoud 43; 25. P. Corstanje 43 26. F. W. J. Immink poedelprijs voor laac' ste aantal punten n.l. 11. Vrije Baan buks met geldprijzen1, p Karelse Ï2Ö punten 2 maal 60. 2. A. Melis 120 1 m. 60; 3. J. Bruinooge 120 7 m. 59 4. J. Walhout 120 6 m. 59; 5. L. Maa; 120 4 m. 58; 6. J. van Sabben 118 1 m 59; 7. C. Huijzen 118 1 m. 58; 8. S Meulpolder 118 1 m. 58; 91 J. v. d. Ende 118 1 m. 58; 10. Joh. Walhout 117 m. 57; 11. J. Rottier 116 1' m. 58; 12. p. Minderhoud 116 1 m. 57. Eerebaan buks kunstvoorwerpen: 1. j v. d. Ende 99'; 2. P. Karelse 98. Kapelle. Dé- zoon van den landbouwer D. Rouw alhier werd zoodanig van een jong -en nog- o-ngedresseerd' paard afge worpen, -dat na een geneeskundig onder zoek verdere behandeling in het R, R ziekenhuis te Goes noodzakelijk bleek. De postduivenvereniging „de Snelle Vlucht" hield een concours met jonge duiven van SOignies (België)' 101.9 K.lf, In concours 31 duiven. Vertrek 12 uur met Noordenwind, le, 3e en 4e prijs J. M. Fraanje,.Biezelinge; 2e prijs Gebrs Potter, 'Schore;- 5e prijs W. Rijn, Schore; 6e prijs J. L. de Jager, Kapelle. (Belangeloos bericht.) Tholen. Dinsdagmorgen vervoegde ziel ten huize van den landbouwer L. in den Broekpolder te- Tholen een net gekleed persoon, welke voorgaf te zijn de nieuwe commies van dér Male uit ThoJen. Aan gezien alleen de vrouw van L. thuis was, verzocht hij daar zijn collega Zweers te mogen opwachten, daar zij gezamen lijk op onderzoek naar een frauduleuse slachting waren. Onderwijl was het eters tijd en werd ge-noemde persoon gewaagd mee te eten, wat dankbaar werd aan vaard. Hij vertelde verschillende perso nen met de fiets te hebben aangehou den en bestelde tevens zijn winter voorraad aardappelen. Toen het maal ver orberd was, keek hij eens buiten of zij» confrater nog niet arriveerde- en toen hij .1 deze niet zag, vroeg hij aan de vrouw van L. of hij de fiets van den baas mocht gebruiken om te zien waar Zweers was, dan zou hij deze 's avonds met Klip pel medegeven. Dit werd hein toegestaan, doch toen Donderdagavond' de fiets 110» niet present was, is men op onderzee!' naar Tholen gegaan, om daar te verne men, dat ze waren opgelicht door e® pseuöo-commies. Direct is toen daarvan aangifte gedaan bij de politie, tot, op heden zonder resultaat. Bat het hier een bekende moet zijn geweest, is zeker,.daar hij anders niet kon vyeten, dat bies. pas een nieuwe commies is, tevens het adres van die hoeren wist en ook goed op de hoogte bleek met de namen der chad fours der autobus. (Z1 Nsb.j Axei. De electrificatie. 'tGinj in de Raadsvergadering van Donderda? weer eens om de electrificatie der ge meente. Na enkele formeele ingekomen stuk ken, waarbij het verblijdend bericht, dal nu eindelijk ook d© leening van f 70.000 ten behoeve van die g as u i tb reidi-ng was góed-gekeurd, en tengevolge waarva» nu direct met de uitbreiding naar de buitenwijken zal worden begonnen, kwam het kardinale punt. Zooals bekend, k door de gemeente aan Geef. Staten voor de- electrificatie van Axel, de geheele go meente tegen een stroomprijs van 45 ct- t voor licht en 20 ct. voor kracht, een p garantie aangeboden van f320.000 over 10 jaar, wat door Ged. Staten werd aan vaard. Ged. Staten boden een cone# contract aan, „waarmede de Raad aldus vertrouwden Ged,. Staten, zal ton nen vereenigen. Wij (Ged. Staten) daarin zoover gegaan als m 0 g e 1 ij k 1 s verdere tegemoetkoming is van on» (f'e Staten) niet te verwachten." Burg. en Weth. konden zich voornan"'- lijk op 2 punten met het concept niet vc' eenigen. Dat van de garantie werd uiig schakeld het eleclr. verbruik door de VI. Tramweg Mij., die toch al zeggen of zingen was aangesloten, we in de eerste plaats als een onbilhjt#, beschouwd en toch zou men als dat eenigste bezwaar was, het contract op niet laten vervallen. Maar er nog een hoofdbezwaar en daar de geheele Raad het geheel mede e n.l. dat de verrekening der gam begint na 4 jaar (1 Jan. 1932) en dan kens na 1 jaar. De Raad had he-J die garantie te verrekenen over W Hierin zit groot verschil. De eerste zijn de kwaadste, omdat er dan w aansluiting is en dus zou dan de ge - te heel wat bij moeten brokken, w, wil inhalen door de laatste jaren, aansluitingen zóó zijn toeSen°raengraJ5tio 1 we hopen, dat er dan op overschot is. Za Ged. Staten denken er ander» ovex-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2