S V 8 8emiakt- Hii wordt er bijv. em- teor ff verdacht, zich op het postkan- Telegrammen. Laatste BerlGhten. Rechtszaken. Briefwisseling. Marttterictteg. Burgerlijke Stand. Land- en Tnialiouw. pollie,wei<i de beide brandspuiten van Drunen ter nlaatse kwamen, stond liet kleme fabrieks- Souw in lichte laaie. Aan blusschen vie fit ie denken. De fabriek brandde geheel Door den wind sloeg het vuur over op twee naast de fabriek gelegen boerderijen. Ook deze brandden geheel af. Van den in boedel kon zoo goed als niets gered wor den. Het vee werd voor het grootste ge deelte in veiligheid gebracht. Op de fabriek werkten 15 arbeiders. Relletjes. Zaterdag hebben te "Weesp tot hiertoe aldaar ongekende relle tjes plaats gehad. De politie wist dat een wijnhandelaar aldaar clandestien (stille tjes) drank verkocht. Zaterdagavond werd er dan ook door de politie een overtreding geconstateerd, waarna een inval volgde, waarbij niet minder dan 288 flessclien drank in beslag genomen werden. Bij bet vervoer naar het politiebureau is het tot ernstig verzet gekomen, niet zoozeer van de zijde van den wijnhandelaar, doch naar medegedeeld wordt, vooral van de zij de van enkele zijner vrienden. Toen de politie eeil kar voorreed, om het in beslag genomene weg te voeren, was de kar tot driemaal toe verdwenen. Dit kon niet door den beugel. Do eerste, die een gevoelige sla" kreeg, was de eigenaar van een groote kruidenierszaak te Weesp. Het vervoer naar het politiebureau geschiedde zonder incidenten, doch bij de tweede karvracht kwam bet voor het bureau tot een uitbars ting. zoodat zelfs een steen door de ruiten van'het politiebureau werd geworpen. De politie voerde daaröp een charge uit, waarbij ernstige klappen vielen en waarbij van de zijde van het publiek meerdere ma len met steenen werd geworpen. Bij het uiteenjagen van de menigte deed zich nog «en incident voor tusschen een der agenten en een der Raadsleden, den oud-wethou der Van Asselt, die zich niet wilde verwij deren en daarop gesommeerd werd heen te gaan. Daar aan dit hevel niet werd vol daan, zal tegen dezen heer waarschijnlijk een proces-verhaal worden opgemaakt; 'n bakkersknecht, die beleedigende uitdruk kingen gebruikte, werd in arrest gesteld. Eerst tegen twee uur in den nacht was de rust hersteld. De commiezen zullen een onderzoek in stellen naar de herkomst van het gedistil leerd. Tragisch voorval in Den Haag. Zaterdag omstreeks vijf u. heeft zich op de Riviervisc'hmarkt, Den Haag, 'n voorval afgespeeld, dat 'n zeeer tragisch afloop had en waarvan wij gisteren in 't kort reeds iets meldden. Aldaar is de vrachtwagen gestationneerd, waarmede de 50-jarige v. d. E. en diens 22-jarige zoon wonende te Naaldwijk, een bodedienst tusschen dit dorp en Den Haag onderhou den. Zaterdagmiddag nu kwam de zoon, beladen met pakjes, op de fiets uit de To- renstraat gereden. Hij wilde zich naar den wagen begeven. Waar hij een veel korteren weg kon nemen, hield hij links, met het gevolg, dat hij in botsing kwam met den 33-jarigen opperman v. d. N. v. G. Deze •die niet nuchter geweest moet zijn, maakte zich kwaad en ging v. d. E. Jr. te lijf. Hij roste den jongen, die beladen als hij was, zich niet kon verdedigen, flink af, zoodat deze bloedend verwond werd aan het lin keroog. Toen naar aanleiding hiervan een ider voorbijgangers naar het bureau ging om de politie te halen, wilde de opperman zich verwijderen. Echter v. d. E. Sr. hield hem vast, waarop v. d. N. v. G. zich vol gens ooggetuigen zou hebben omgedraaid en den man eenige trappen tegen het on derlichaam zou hebben gegeven. Inmiddels verschenen er politieagenten, die allen me denamen naar het bureau. De vader en de zoon verzochten echter Maandag te mogen terugkomen voor het opmaken van het proces-verbaal, daar zij het zeer druk had- hen, hetgeen werd toegestaan. Ook de ver dachte werd weggezonden. Zondagmiddag omstreeks vier uur kreeg de politie plot seling bericht, dat v. d. E. Sr. na een spoed-operatie te hebben ondergaan, in het v- ziekenhuis te Den Haag was over leden. De man, die lijdende was aan een ti' ii ac' Saterdag wel over pijn ge klaagd, maar hier verder geen aandacht aan geschonken. Zondag echter, had de toestand zich zoodanig verergerd, dat de dokter te Naaldwijk een spoed-operatie noodzakelijk achtte. Maar toen was het he- aas te laat. In verband met deze feiten eelt de politie beslag doen leggen op het U van v. d. E. Sr. De dader was Zondag- °,f nergens te.vinden, doch hij meldde rnnU °en ll00rde> dat de politie hem fvoVa S na0h,ts te één uur zelf aan. Hij m verzekerde bewaring gesteld. rplT tAUïi°kraakt. Zondagmorgen aohwt w blJ' een auto teiuit het tuinhek van een villa uit. P ae rails van de stoomtram Nijmegen Hp Üi lan®s del1 tai'1 loopt, weiger- team i8 motor' terwijl juist de -• i "aderde. Deze schoof deze auto een en CI°05 tot, dat kÜ tusschen de tram Beklom J "i aT1®S den Weê Werd vast" £7.® totaal in elkaar gedrukt. De Hor, n,? gebroeders Van Rhijn wer- ware^f ^lte5 geslingerd, drie hunner liohto Ilgede®Fd' terwijl de vierde slechts ucnte verwondingen aan hoofd en handen oaa opgeloopen. vanSst- Men meldt Wit 1nkrT D°0r de P°litie is ^n ze-l ti n o ln arrest gesteld, een L U' ^chtruP> die z'ch op ver- schuld Plaatsen aan inbraken had te Jh> Van 1200 Mark mester Üeïbe"pfgemaakt> 10ör den kant0°r- Na een T I" JevolTer te bedreigen, i C °lW[ndende acht van Duitsche Lm vervolging per auto op nam, gearresteerd. In Duitschland is liij al eenige keeren uitgebroken. Dok liier waagde hij daartoe den avond van de gevangenneming een poging. Hij wist hoven in de cel te klauteren, doch kwam met raam en al naar heneden. Na zijn straf in Holland te hebben ondergaan, zal hij worden uitgeleverd om een groote reke ning met de Duitsche Justitie te voldoen. Brug ingestort. Te Whiteville (Virginia) is een brug waarop 300 perso nen een roeiwedstrijd gadesloegen inge stort. 'Er werden vijf personen gedood en 40 gewond. Vliegongelukken. Een telegram uit Juist (Duitschland) meldt, dat Zon dagmiddag tten zuiden van 'Juist een vlie- tuig in een orkaanachtigebui geraakte en tot een noodlanding gedwongen werd. Het vliegtuig geraakte in brand'. De vlie genier en drie passagiers werden gedood. De heer S. uit Bentheim werd ernstig ge wond. Reuter meldt uit Bagdad, dat bij Himaidi een militair vliegtuig is neerge stort. Er zijn zeven dooden, o.w. drie Officieren. Een officier is ernstig gewond. De oorzaak van "het ongeval is nog onbe kend. Gesmokkeld vee? Gisteren is vanwege den rijkskeuringsdienst op de Veemarkt te R'dam een onderzoek inge steld. Het resultaat hiervan was, dat 16 stuks vee' in beslag genomen zijn, op ver moeden van mond- en klauwzeer. Dit vee zou uit België ons land binnen gesmok keld zijn. De dadeir van den Bussum- sclien overval. Gisteravond is te Am sterdam een woonwagenbewoner gearres teerd, verdacht de bedrijver te zijn van den bankoverval van de Boazbank te Bus- sum. De man bevond zich in het woon wagenkamp bij dein Spaarndaarimerdijk. De aanhouding geschiedde' dotor de Russum- sclie politiei en de Centrale recherche van Amsterdam. Hij is na confrontatie dooi den bankdirecteur Joioisten en door den loopjongen Hansen, die aan de achtervol- ging deelnam, herkend. Nader kunnen wij; nog mededeelen, dat het spoon', dat naar den aangehoudene leidde, als volgt werd ontdekt. Da besprekingen die over den overval tusschen dei recherche van Bussum en die van Amsterdam hebben plaats gehad, leidden o.a. tot een heropening van het onderzoek in den Bussumschen stations- overval, van enkele maanden geleden, die naar men weet, onder precies dezelfde omstandigheden heeft plaats gehad als de bankroof. Nu was bij het onderzoek inzake den Stations-overval, dei aandacht der Bus- sumsche politie o.a. gevallen op een ze keren Engelsman, een woonwagenbewo ner, tegen wien toenmaals echter niet voldoende bewijs aanwezig was, om tot zijn arrestatie over te gaan. Het spreekt wel van zelf dat thans, nu opnieuw een zoo sensationeel misdrijf was gepleegd, de naam Engelsman wederom door de hoofden der politiemannen spook te, vooral daar heit bekend was gewor den, dat hij kort te voren met zijn woon wagen zeer dicht in de buurt van Bussum hat vertoefd. Ook deAmsterdamsche recherche hechtte hieraan wel eenige waarde, maar meer nog ging haar belangstelling uit naar een kameraad van Engelsman, een zekeren Van Brummen. Deze man, eveneens een woonwagen bewoner, stond sinds lang evenals Engels man, te kwader naam en faam bij politie en justitie bekend. Van Brummen en En gelsman „werkten" vooral vroeger heel vaak samen. Meermalen reeds hebben zij samen wegens inbraken etc. terecht ge slaan. Het portret nu van dezen Van Brum men was spoedig uit bet misdadïgers- album der Centrale Recherche opgediept en toen dit den heer Jaosten en den jon gen Hansen werd getoond, verklaarden zij, dat die man inderdaad grootte gelijkenis toonde met den gezochte. Toen dit vast stond was het zaak de tegenwoordige ver blijfplaats van den verdachte op te sporen. Gisteren in den namiddag kon de Am sterdamsche Centrale Recherche den Bus sumschen commissaris van politie mede deelen, dat de verblijfplaats van Van Brummen was ontdekt. Hij was n.l. ge signaleerd in het woonwagenkamp aan den Hemweg. 1' Onmiddellijk reisde de inspecteur Vos der Bussumschei recherche naar Amster dam en tegen acht uur in den avond, zou tot de arrestatie worden overgegaan. Ver gezeld van de inspecteurs der Amster damsche recherche Van Slobbe en Regen boog, alsmede van rechercheur Kuiper, begaf hij zich naar den Hemweg, met den woonwagen van Van Brummen als doel. Zonder veel plichtplegingen werd de woonwagen betreden, maar toen wachtte den politiemannen een teleurstelling. De gezochte was niet aanwezig. Men moiest dus op hem wachten. Na korten tijd zag men hem 'met zijn vrouw naderen. Hij reed op een hittekar het woonwagenkamp binnen. Van Brummen zag op den bok zijner wagen gezeten het eerst den heer Joosten en zich klaarblijkelijk vergissende, 'tikte hij aan zijn pet, ten bewijze dat hij den heer Joosten herkende. Direct daarna zag hij echter den Am- sterdamschen rechercheur en toen ont stak hij, beseffende wat er gebeuren ging, in hevige woede. De man was zoo huiten zich zelve van kwaadheid, dat hij met zijn zweeip naar den rechercheur sloeg. Deze trok daarop zijn revolver, waarna Van Brummen zijn zweep terug hield. Met eCn van woede verwrongen gelaat liet hij zich daarop arresteieren en werden hem de handboeien aangedaan. Toen hem werd gezegd dat hij zeker Wel begreep waarom hij gearresteerd werd n.l. in verband met het gebeurde aan de Boazbank, ontkende 'hij ten stelligste de dader te zijn. Een der politiemannen stel de hem toen de vraag, waar hij dan Don derdag geweest was, maar daarop bleef hij het antwoord schuldig. Zijn vrouw gaf toen voor hem als be scheid, dat hij dien dag immers de paar denmarkt in Zaandam had bezocht. Natuurlijk hebben de mannen der re cherche onmiddellijk een uitgebreid on derzoeik in den woonwagen ingesteld. Het geroofde geld werd echter niet gevonden. Wel heeft inspecteur Vos op een bed, on der de dekens verscholen, een revolver gevonden en in beslag genomen. Dit bleek echter een speelgoedreviQlver te zijn, waar van de loop uit een los stuk ijzer bestond. Met' dit „wapen" heeft de dader den bankdirecteur schrik aangejaagd en hem de slagen op het. hoofd toegebracht. Bij de confrontatie met den arrestant werd hij, zoowel door den heer Joosten, als door Hansen zeer positief herkend. Juffrouw gikking was minder zeker en aarzelde' om te verklaren, dat zij in Van Brummen den man herkende, die haar zulke angstige oogenblikken heeft be zorgd. (Volk.) Bergongelukken. Een in Tirol op vacantie zijnde Belgische dame is bij een tocht op den Seiser-Alp in een ravijn ge stort. Haar lijk werd later gevonden. In het Brennergebied is door een reddings expeditie het lijk van een student uit Miil- heim aan de Ruhr gevonden, die bij: het zooken van edelweiss van de Horndel-spits was neergestort. Twee Münchener toeristen die van Hinter- barbad uit een bergtocht ondernomen hadden worden vermist. Men vermoedt, dat zij zijn omgekomen, daar een reddingsexpeditie niets van hen heeft kunnen ontdekken. Vier personen, die in een te Zermatt ge legen vacantie-kamp vertoefden, wilden op den Matterjoch een gevaarlijke met sneeuw bedek te helling passeeren. Twee der toeristen, resp. 17 en 19 jaar oud, gleden uit en stortten de 300 meter hooge helling af. Een reddings colonne bracht de twee jongelui, na een marsch van 8 uren, zwaar gewond naar Zermatt. Twee bergtouristen uit Leipzig, een 56- jarige man met zijn 23-jarige dochter, zijn bij- het afdalen van den Habicht neergestort en gedood. Een Weenscbe beambte, die naar Lienz was vertrokken om een bergtocht te onder nemen, is bij Lïenz neergestort. Zijn lijk werd later gevonden. 1 Een wervelwind te Griinau. Tengevolge van het onweer, dat Zondag heeft gewoed, heeft een wervelwind de omgeving van Griinau geteisterd. Meer dan 40 dennen- boomen werden ontworteld, waarbij' 1 persoon gedood en 9 anderen meer of minder ernstig gewond werden. Noodlottige botsing. Naar uit Luzern gemeld wordt, is bfj het station Stans een met zeven personen bezette auto op een wagon van de Engelbergen ingereden. Tengevolge van de botsing ontplofte het ben zine-reservoir, zoodat de wagen in- brand ge raakte .Vier personen werden zwaar gewond. Twee hunner stierven spoedig na het onge luk aan hun kwetsuren. Onder de inzittenden bevonden zich één of meer Hollanders. Hun namen konden niet vastgesteld worden. Millioenen-verduistering. Gisteren is op het station te Weenen een Griek in hechtenis genomen, die in Grieken land een bedrag van 24 millioen drachmen had verduisterd. Haaien. Naar gemeld wordt, zijn in het zeebad te Milaan eenige badgasten door haaien verslonden. Een noodlottige slag. Verleden week Zondag kwam een zekere K. het loge ment binnen van W. te Sittard, terwijl de man een geopend mes in de hand hield. De logementhouder vreezende, dat de man.' hem met .het mes te lijfde wilde, nam aanstonds een biljard queue en gaf K. daarmede een slag op het hoofd, waardoor deze gewond werd. De politie bemoeide zich met het geval. Aangezien de toestand van K. verergerde, werd deze Vrijdag in het hospitaal opgenomen. Hier is de man Zaterdag overleden. Ver moedelijk is de man aan de gevolgen van den bekomen slag op het hoofd gestorven. Ernstig vergiftigingsgeval. In het St. Theodorushuis der fraters te Raams- donkveer heeft zich Zondagmorgen éen ern stig ongeval van vergiftiging voorgedaan. Een vijftal fraters, die gezamenlijk het ontbijt had den gebruikt, werden spoedig daarna ernstig ongesteld, zoodat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De geneesheer constateerde vergiftiging waarschijnlijk tenge volge van het gebruiken van bedorven vleesch- waren. Ofschoon Zondagavond de crisis nog niet voorbij' was, voelden de fraters zich toch wel beter. Slechts twee fraters zijn aan het vergiftigingsgevaar ontsnapt, zoodat zij de verpleging der patiënten 'op zich konden nemen. Aangehouden. Te Venlo werd aan gehouden een 15-jarig dienstmeisje uit Blerick onder verdenking bij een winkelier de lade gelicht en daar f 40 uit ontvreemd te heb ben. Zij bekende hare daad. Het geld werd ten huize van haar patroon gevonden. Voorts bekende zij haar patroon voor een aanzien lijk bedrag bestolen te hebben. Dezen was het meermalen opgevallen, dat geld verdwe nen was, doch daar men een onbeperkt ver trouwen in het meisje had, dacht men aan een vergissing. Malaria-epidemie. Met het oog op het epidemische karakter, dat de sinds de toeneming der mdggenplaag in de Hon- gaarsche overstroomingsgebieden zich voor- I doende gevallen van malaria hebben aan genomen, heeft de Ilongaarsche minister voor volkswelvaart een verordening uitgevaardigd, volgens welke deze gevallen onmiddellijk bij de autoriteiten moeten worden aangegeven. Drie vrouwen verdronken. Te Port-Allen (Engeland) vertoefde een gezel schap, bestaande uit moeder, zoon, dochter en een tante, nabij een rivier, toen de 15- jarige jongen plotseling in het water viel. De zuster van den knaap en zijn moeder en tante poogden hem te redden, doch, terwijl het den jongen gelukte om den oeveï te bereiken, kwamen do drie vrouwen allen in de rivier om. SOESTDIJK. V.D. Hedenmorgen te 11.32 arriveerde H. M. de Koningin per extra- trein aan bet station Soestdijk. De Kon.- Moeder verwelkomde Hare Koninklijke Dochter. De ontvangst was allerhartelijkst. Per auto werd naar het Paleis gereden Een groote menigte juichte het Vorstelijk gezelschap toe. Het verblijf van H. M. te Soestdijk zal tot het midden van de vol gende week duren. DEN HAAG. V.D. Het door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan 'den Directeur van den Veeartsenij- kundigen Dienst opgedragen nauwgezet onderzoek heeft, na gepleegd overleg met den Directeur der Hijksserum-inrichting, tot het resultaat geleid, dat yleesch van dieren, geslacht in het incubatie-tijdperk van mond- en klauwzeer, niet het door Engeland geduchte besmettingsgevaar op levert. De Minister heeft beiden Direc teuren opgedragen deze aangelegenheid met Engelsche autoriteiten te gaan be spreken. IRNSUM. (Friesland). Gisteravond reed dhr Wiersma, motorhersteller, met zijn knecht als chauffeur, met een nieuwe Chevrolet-auto met een snelheid van 75 K.M. tegen een boom. De auto werd totaal vernield. De chauffeur was nagenoeg ge heel bngedeerd, Dhr W. werd echter in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis te Leeuwarden vervoerd. BREDA. V. D. Te Terheyden werd he denmorgen de ongeveer 30-jarige v. L., toen hij op z'n fiets gezeten was, door een Belgische auto aangereden en ter stond gedood. MIDDELBURG. De herbouw van het af gebrande deel van het Grand Hotel is vol gens ontwerp van den architect Otto van Bruggen te Goes, opgedragen aan den heer L. F. Groosman, aannemer alhier. Politierechter. Ter terechtzitting van iden politie rechter op 27 Juli 1926 te Middelburg werden de navolgende zaken behandeld. L. M. K., 24 jaar, arbeider te Sas van Gent, en A. J. van den B„ 22 jaar, werk man te Westdorpe, verdacht van mishan deling van M. van Akker in den nacht van 6 op 7 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 25 b. of 25 d. h. P. J. B., 20 jaar, metselaar te Hulst, ver dacht van mishandeling van zijn moeder te Hulst op 8 Juni 1926. Eisch 1 mnd., uitspr. 14 d. gev.straf. W. R., 27 jaar, werkman te Terneuzen, verdacht van mishandeling van D. Bare- man te Terneuzen op 15 Juni 1.1. Eisch f20 b. of 20 d. h. Uitspr. f15 b. of 15 d. h. P. J. W., 27 jaar, arbeider te Sluis, verdacht van mishandeling van I. de Neei te Sluis op 13 Juni 1.1. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. P. A. L. 23 jaar, arbeider te Honhe- nissie, verdacht van mishandeling van P, de Bakker te Hontenisse op 13 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f25 b. of 25 d. h. Dure tegelsVoor den politie rechter te Haarlem, heeft gistermorgen terechtgestaan D. V. te Overveen, die tegels had weggenomen en daarvan een paadje in zijn tuin gemaakt. Eisch f 100 boete. De politierechter heeft V., gebruik makend van de nieuwe bepalingen in het wetboek van strafrecht, veroordeeld tot een boete van f1000. Een te Borssele. Uw bericht kan niet geplaatst worden; ook niet als ingezonden stuk, tenzij met uw naam onderteekend. I Goes, 27 Juli 1926. Aanvoer boter 1000 pond. Fabrieksboter 84 pond. "Verkocht a f 1.05. Afwijkende boter verkocht a fO.75. Boter per K.G. fl.90. Per pond f0.95. Aan part. f L05- Eieren per 100 stuks f5.80. Per 25 f 1.45. Aan part. 7 cent per stuk. Eierenverkoop ünderafdeeling Zuid-Be veland V.P.N. Aanvoer 19400. Prijs f6.10 per 100 stuks. MIDDELBURG. 26 Juli. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: aard appel-en 44.5, blauwe eigenheimers 2.5 4, stoksnijboonen Ie -3545. stamsnij- hoonen 1724, suikerboonen 1725, princessenhoonen (dubbele) 1822, Idem (enkel) 2737, w-agenaarsboonen 1622 sperzieboon-en 22, doperwten 16, tumboo- nen 57, zilverajuin 1216, postelein 38, suikerijperen 6, spuitjesperen 9 12, oomskinderen 1319, langstelen 12 —25, madal-eine 2033, kruisbessen 6 15, tomaten Ie 2128, Id. lie 1113, r. bessen 19—31, witte bessen 18, oranje pruimen 3541, frambozen 6472, alles per K. G. bloemkool Ie 49, roode kool 46, savoije kool 26, komkommers Ie 59, idem He 24, sla 11,5, andijvie 12, perzik Ie 5—10, idem He 2—4, me loenen 2060, alles per stuk, rabarber 12, ajuin 28, peterselie 3, selderie 1 4, peeën 25, karoten 24, alles per bos. VLISSINGEN. Veiling van 25 Juli 1926 Tuinboonen 34, aardappels 35, Poste lein 210, suikerboonen 2025, Prin- oessen 2443, dubbele Princessen 25, Wagenaars 1418, Snijboonen 21.549, Tomaten 2236, Doppers 115, aard beien 22—30, roode .bessen 1022, witte bessen 2022, kruisbessen 412.5, fram bozen 3440, Madaleine 2032, Morel len 25—44, Spuitjes 916, Suikerij 6 12, Pruimen 3943, Oomskinderen 14 29, Gladstone 7, Poire Madame 914, alles per K.G. Roode kool 89.5, Sav. kool 311.5, Bloemkool 313, Sla 0.5 5, komkommers 58.5, alles per stuk. Selderie 25, Uien 3.55, Peeën 36.5, rabarber 13, kroten 23.5, ramanas 2 2.5, rapen 2.5—5, gladiolussen 1419, dahlia 12, alles per hos. Andijvie 22 76, Postelein 33—52, Kervel 10—12, Pe terselie 810, zuring 45, alles per mand Perzik 418, Suikermeloen 3336, net- meloen 4597, alles per stuk. Augurken 19—27 per 100. KAPELLE. Kleine veiling van 24 JulL- Roode Bessen 1014.30, Kruisbessen 4 5, Klerken 4660, Eierkrieken 3238, Ronde krieken 28-36, Uitschot 6-12, aard appels 2.90, Madaleines 1625, Oomskin deren 12—18, .Spuitjesperen 510, Jan Baasperen 58, Zilveruien 4, alles per 100 K.G. Augurken 0.190.26, Bloemkool 26, perziken 46 per 100 stuks. Groote veiling van 26 Juli. Roo-de Bes sen 15.1017. Kleine veiling: Roode Bes sen 619, Klerken 5266, Eierkrieken 4251, Witte Vleeschkersen 2535, Vleeschkersen 35, Spuitjesperen 6 11, Honingbekers 6, Blanke Sui kerij 7, Oomskinderen 1622, Mr Glad stone 18, Madeleines 2040, 2e srt 12 20. Oranje pruimen 2835, Okkelanen 2832, Prince Pruimen 16, Princessebocf- nen 1518, Wagenaarsboonen 1215, Gr. boonen 12. Gele Boontjes 1214, Sjalot ten 59, aardappels 2.505.20, alles per 100 K.G. Komkommers 25, Perziken 2 11, per 100 stuks. GOES. Geboren: Maria Martina Johan na, d. v. Jan van Fraassen en van Jo hanna Maria Borgs. Wisselkoersen, Amsterdam, 27 Juli, 2.30 u. Berlijn 59.22—59.26. Brussel 6.126.22. Parijs 6.106.20. Londen 12.09"/812.101/8. i New-York 2.483/4—2.48%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 27 Juli, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 28 Juli: Matige tot zwakke Noordel. tot Westel. wind. Afwisselend bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig stijging in temperatuur. Neem voorzorgsmaatregelen. Een jaarlijks terugkeerende werkzaam heid in het landbouwbedrijf is het uit strooien van Norge Salpeter. Norge Salpeter is onschuldig als men zich maar streng houdt aan de voorschrif ten, die voor het uitzaaien door de fabri kanten van deze meststof zeiven worden gegeven. Doet men dit echter niet, en de practijk leert, dat de arbeiders het dik wijls te veel moeite vinden om de gegeven voorschriften op te volgen, dan zijn ver wondingen en ontstekingen, die gewoon lijk meerdere weken duren, vrijwel niet te vermijden. De werkgevers dienen te zor gen, dat hun arbeiders bij het uitstrooien zich houden aan de voorschriften, die wij hier laten volgen: Zaai kalksalpeter altijd met tot boven den elleboog ontblooten arm. Hierdoor blijft de huid droog en vrij van de mouw en kan dus niet stuk schuren. Alleen wanneer lang achtereen gezaaid moet worden, en in het hijzonder hij warm weder moeten handen en armen bovendien met vaseline ingesmeerd worden, nadat men zweet en stof eerst «heeft weggewas- scben. Bescherm hij zulk weer ook de voeten, b.v. door een stuk jute boven het schoeisel te binden. Gebruik een oud pak en een voorschoot van zakkemgoed. Wasch handen, armen en voeten onmiddellijk nadat het zaaien is afgeloopen. Engelsche vleeschprijzen. Zooals men weet, vertoonen de vleesch prijzen in Engeland, in verband met het vóór eenigen tijd door de regeering, met het oog op besmettingsgevaar met mond en klauwzeer uitgevaardigde invoerverbod: voor versch vleesch van het continent,' sedert eenigen tijd een sterke stijging. De eigenlijke moeilijkheden zullen even wel eerst in September beginnen, de maand, waarin gewoonlijk groote hoeveel-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3