Nieu** Telegrammen. Allerlei. Uit de Pers. Burgerlijke Stand. larkttertekteL Leestafel. dam voor de nuttige handwerken de da- més M- v. 'X Leven te Rilland-Bath, L. v. Wijk, te Wolpliaarts.lijk, P. Woutersen te, Roedefcenskerke, N. Faasse en, P. dje jgruyne, bedden te Goes. Ongelukken. Te Rotterdam is een 9-jarige jongen eri te Appingedam een 10-jarige jongen bij het baden verdronken. De. 59-jarige Ct. te Ginneken is bij het visschen in de Mark te water geraakt en verdronken. Een 2-jarig meisje te Huls berg viel, tijdens een onbewaakt ©ogen blik" in een kuip met water en verdronk. Te Schiedam werd een man gevonden, die bewusteloos op straat lag met een flesch lysol naast zich. Naar het zie kenhuis overgebracht, overleed de man spoedig. Hij bleek een Rotterdammer te zijn, die Zaterdag na een huiselijken twist zijn woning had verlaten In den nacht van Maandag op Dinsdag is de chef-mon teur L. M., uit Brunssum in een opbraak van de staatsmijn „Hendrik" doodgevon- den. Hij was door mijngassen vergiftigd. De man is een ongeveer 40-jarige weduw naar en laat vijf kinderen achter. Te Borger was een kindje van vijf maanden in den wagen te slapen gelegd. Toen de moeder na eenige oogenblikken het kind wüde opnemen, lag liet voorover in de kussens en was gestikt. Een kindje te Deventer heeft in een onbewaakt oogen- blik een pot met heete koffie omver- getrokken, tengevolge waarvan de kleine den drank over het lichaampje kreeg. Het kindje is in het ziekenhuis overleden. Door het op hol slaan van zijn paand viel een voerman uit Hilversum te Eem- nes-Buiten van den wagen. Een der wielen ging langs zijn hoofd, waardoor hem een oor wend afgereden. Na verhonden te zijn is de hevig bloedende man naar het zie kenhuis te Laren vervoerd. Te Twisk is een oude vrouw, die aan de deur harer woning stond, door den bliksem gedood. Tijdens een hevig onweder sloeg de bliksem in de woning van den ontvanger te Koningsbosch-Echt. De bliksem richt te heel wat materiëele schade aan en trof de dieiistbode, die daardoor brand wonden opliep. Een 6-jarig jongetje te Nijmegen, dat op de treeplank van de in gang zijnde tram wilde springen, kwam daarbij te vallen, waarhij een der beenen totaal werd verbrijzeld. Men vreest voor het leven van het knaapje. De land bouwer M. te Zweeloo is, toen de paar den voor den door hem bestuurden wagen iop hol gingen, van den wagen gesprongen, met het. gevolg, dat hij er onder geraakte. Zwaar gewond is hij naar het ziekenhuis te Assen overgebracht. Te Dantuma- woude is een 60-jarige rentenier verdron ken. Te Ter Aar is de 22-jarige den H. van een loopplank te water gevallen en verdronken. Te Lopik is een 6-jarig meisje in een wetering verdronken. In de Lek aldaar verdrqnlc Zondagmiddag 'de 22- jarige V. bij het baden. Te Waubach is Zondagmorgen een vrouw, terwijl de huis- ■genooten naar 'de kerk waren, in dep re genput achter het huis geraakt en ver dronken. Het driejarig zoontje van W. te Kollum is achter de ouderlijke woning verdronken. In den Krommen Rijn hij Rhijnauwen, is een man uit Utrecht bij het baden verdronken. Op de Waal te Nij megen raakten twee meisjes te water Een schipper wist er een te redden, doch de andere kon hij niet meer bereiken, zoodat deze verdronk. Maandag is een lyg-jarig kind té Texel te water geraakt en verdronken. De 65-jarige H. is •Maandag bij Rijssen dood in een weide gevonden, getroffen door een zonnesteek. Een motorboot van Katwijk aan Zee geladen met zout en tonnen, is bij Em merik, gezonken, De schipper wist zich zwemmende te redden; zijn knecht is verdronken. Te Katwijk is de 37,-jarige fabrieksarbeider D. van een derde ver dieping gevallen. De man werd per auto naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Tijdens dit transport is hij echter reeds overleden. De ongelukkige laat eeu wedu we en 5 nog zeer 'jonge kinderen na. De H. B. S,-knoeierijen te Rotterdam. "Naar aanleiding van de knoeierijen, gepleegd bij liet schriftelijk examen wiskunde aan de H. B. S- Rerg- singel te Rotterdam, is den wethouder van Onderwijs gerapporteerd, dat de em ployé, die twee leerlingen vooraf inzage gaf van de opgaven, geen geldelijk voor deel uit dezen handel getrokken heeft'. He betroikken concierge is voorgedragen voor ontslag, terwijl de twee leerlingen voor goed van de school zijn verwijderd. Bovendien is hun diploma'3-jarigen cursus ingetrokken. (Tel.) Hehitte in Amerika. In Chi cago en Midden-West-Amerika heerscht een buitengewone hitte, 18 personen zijn tengevolge daarvan gestorven. Te Chicago bereikte de temperatuur een hoogte van 94 gr., te New-York van 84 en op enkele plaatsen in Zuid-Dakota zelfs van rond 107 gr. In het Midden-Westen van de Ver- eenigde Staten is de hitte, volgens een la ter bericht, nog toegenomen en staat de thermometer boven de 100 graden. Het aantal slachtoffers van de hittegolf is in Chicago tot 25 gestegen. 7- Ontploffing. In de papierfa- van Alaincourt in het Oise-dal (Frankrijk) is een ketel met papierbrei gebarsten, waardoor een hevige ontplof- nng werd veroorzaakt. Zes personen wer den gedood, en dertien gewond. 7- Verduistering. Wegens ver duistering van meer dan 250.000 kronen ten nadeele van de boerenbank te Oslo is een der voornaamste; beambten der bank, «yen, gearresteerd. Een kranig maar gevaar lijk machinist. Te Swindon (Enge land) is, na .48 Jaren dienst,, een trein machinist gepensionneerd, die in Mei 1904 een snelheidsrecord vestigde, dat sinds dien niet meer verbeterd is. Hij heeft toen namelijk den mailtrein van Plymouth naar Paddington gereden een afstand van 246 Engelsche mijlen in 3 uren, 41 minuten, waarbij een maximum-snelheid bereikt werd van 102,2 Engelsche mijlen per uur, dus meer dan 160 K.M. „Geen enkele locomotief ter wereld heeft ooit zoo hard gereden", verzekerde de ma chinist „Toen we Paddington binnen- st'oomden, viel ik bijna van de machine af". Een legaat van 2.000.000 dol lar. Een rijke ingezetene van Sharron (Pennsylvanië), mr Frank H. Buhl, heeft bij uiterste wilsbeschikking een som van twee milloen dollar nagelaten ten gebruike voor steun verleening aan de bevolkingen van Noord-Frankrijk en België. De execu teurs besloten, de helft van dat bedrag in francs, 'n 40 millioen franc derhalve, aan Frankrijk toe te wijzen. En er is een comi té benoemd, om te onderzoeken hoe dit be drag het meest doeltreffend overeenkom stig de bedoelingen van den schenker kan worden aangewend. Huwelijk langleven. Prof. G. M. Robertson te Edinburgh heeft on langs verklaard, dat krankzinnigheid on der gehuwden betrekkelijk weinig voor komt, doch dat deze op opvallende wijze toeneemt bij degenen, die man of vrouw verloren hebben. Dat het huwelijk nog andere preven tieve eigenschappen heeft, blijkt uit sen- sationeele mededeelingen, dezer dagen door dr Bundesen te Chicago, gedaan. Deze autoriteit heeft verklaard, dat ge huwde lieden veel langer leven dan men sehen, die gescheiden zijn. Dr Bundesen baseert zijn „onthullin gen" op pas voltooide statistieken, door den gezondheidsdienst te Chicago samen gesteld omtrent den betrekkelijken levens duur van vrijgezellen, gehuwden en ge scheiden. Uit deze statistieken blijkt, dat er ver leden jaar van iedere 1000 gescheidenen tusschen de 25 en 34 jaar oud, 15 gestor ven zijn; van hetzelfde aantal ongehuw- den van dezelfde leeftijdsverhouding 5 en van hetzelfde aantal gehuwden van de zelfde leeftijdscategorie slechts 4. Voor den leeftijd van 3544 jaar waren de ge tallen resp. 18, 14 en 7. Voor dien van 45 -54- jaar resp. 37, 23 en 14. Voor den leef tijd van 5564 jaar eindelijk bedroegen de cijfers respectievelijk: 56, 49 en 29. Op 65-jariggn leeftijd stierven er 116 geschei denen, 112 ongehuwden en 80 gehuwden. Brandstichting. Te Raiers- dorf in Silezië is in den vorigen nacht brand uitgebroken in de woning van een weduwe, die zich zelf kon redden door uit het raam te springen, maar haar beide kinderen, een 7-jarig jongetje en 10-jarig meisje, alsook een 76-jarige schoonvader, kwamen in de vlammen om. Men vermoedt dat brandstichting in het spel is. Een mast van de draadloo- ze omgevallen. De westelijke mast van een draadloozen zender die te Berlijn op den Maagdenburgerplatz staat, is gis ternamiddag om kwart voor twee met don derend geraas ingestort. Deze zender werkt met een golflengte van 571. De Ber- lijnsche radio zal door dit ongeluk niet al te veel worden getroffen, daar zoolang de zender niet hersteld zal zijn de zender van het radiostation Berlin Witzleben (golf lengte 504) zal werken. De ingestorte mast kwam terecht op het dak van een huis. De brandweer was on middellijk ter plaatse, wat noodzakelijk bleek, daar het dak dreigde in te storten. De oorzaak van de instorting is nog niet gevonden. Men meent dat de hoedanigheid van een gedeelte van het materiaal te wen- schen liet. Het is echter niet uitgesloten dat een wervelwind den mast heeft neer- gerukt. .E,,f Slecht kersenjaar. Nu de kersentijd is geëindigd en de rekening door koopers van boomgaarden kan wor den opgemaakt, blijkt, dat er groote ver liezen zijn geleden. Op verschillende boomgaarden is van 5070 pet. verloren. De kersen zijn duur ingekocht, een groot deel van den oogst is door het koude, natte weer bedorven en de prijzen op de veilin gen waren niet evenredig met de inkoop prijzen. De advocaat-manufactu- r i e r. Mr S. M. Smit, te Gouda, die niet als advocaat tot de rechtbank is toegela ten, omdat zijn beroep van advocaat en manufacturier onvereenigbaar werd ver klaard, heeft zich als advocaat en pro cureur geyestigd en zijn manufacturier- schap opgegeven. Onweder. Tijdens een hevig on weder, dat zich Maandagnamiddag te Stuifzand nabij Hoogeveen ontlastte, sloeg de bliksem in de landbouwershuizinge van S. In een oogenblik stond de met riet ge dekte woning in lichte laaie, die tot den grond toe afbrandde. De geheele inboedel alsmede de voorraad pas gewonnen hooi werd een prooi van het vernielende ele ment. Het huis was zeer laag en de inboe del niet verzekerd. Bij Stad-Hardenberg zijn door het onweer twee koeien door den bliksem doodgeslagen. Te Woensdrecht is tengevolge van het inslaan van den blik sem de boerderij van O. totaal afgebrand. De woning van R. te Made werd tijdens een onweer door den bliksem getroffen en brandde geheel uit. Te Heeten sloeg de bliksem in de boerderij van zekeren R. De woning is geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. Gevaarlijke kwaliep,, Meer dan honderd dagjesmenschen, die in Mer- sey in het Engelsche graafschap Lancas- ter, de genoegens van het zeestrand amaaktpn, zijp dapr Zondag door kwallen aangevallen en „gestoken". Tachtig der baders kregen zulke wonden, dat zij zich ouder geneeskundige behandeling moesten stellen. Stellig zouden nog veel meer men- schen kwetsuren hebben opgeloopen, als niet een groep lieden, die zich op een hoog gelegen" strandgedeelte bevonden en de kwallen bij troepen uit de zee zagen nade ren, deze baders door geschreeuw op het gevaar attent hadden gemaakt. Stortregens. Het heeft giste ren, nagenoeg heel België door, geweldig geregepd. In sommige steden konden de straatgoten het overtollige water niet slik ken en liepen vele kelders en kelderwonin gen onder. Elders was de regenval zoo sterk, dat de beken buiten haar oevers tra den en het water over de weiden en het akkerland liep. Er blijkt heel wat schade te zijn. De brandstichtingen in de musea. Te Moskou heeft een vergade ring plaats gehad van autoriteiten op het gebied van het museumwezen ter bespre king van maatregelen tegen de brand stichtingen in musea, die den laatsten tijd een epidemisch karakter aannemen. Be sloten is, dat de bezoekers der musea voortaan verplicht zullen zijn hun mantels of overjassen, hoofddeksels, tasschen of pakjes die zij bij zich dragen, af te geven, terwijl voorts de bewakingsdienst zal wor den versterkt. 1 V r o u w e 1 ij k e predikanten b ij de Methodisten. De Wesleyaansche conferentie te York (Eng.) nam het alge meen beginsel aan, dat vrouwen tot de bediening zullen worden toegelaten, met de bepaling, dat zij moetèn aftreden, wan neer zij trouwen. LEIDEN. V.D. Het zesjarig zoontje van den gemeente-werkman N. uit Wassenaar dat bij zijn grootouders alhier logeerde is van de trap gevallen en aan hersenschud ding overleden. BERLIJN. V. D. De Italiaansche bladen propageeren een gedwongen stabilisatie van de lire. BERLIJN. V. D. De stormschade in het Zwarte Woud wordt op 300.000 mark ge schat. Brazias in Zevenburgen is door een wervelstorm geteisterd. Twintig ge bouwen zijn ipgestort. Drie personen zijn gedood. PARIJS. V. D. De pers is niet zeer verrast over Herriot's val. Algemeen acht men Poincaré's opdracht een noodzakelijk heid, met uitzondering van een enkel blad van linksch, dat een tweede kabinet-Briand wenscht. Toch zal het linksche bloc aan Poincaré groote moeilijkheden in den weg kunnen leggen. BELGRADO. V. D. Nieuwe wolkbreuken hebben het land geteisterd. Augowno staat geheel onder water. Talrijke personen wer den in hun woningen door het water ver rast en konden zich niet meer redden. Er zijn 100 personen verdronken, 40 lijken zijn reeds gevonden. FEZ. V.D. E|en ernstig spoorwegongeluk heeft tusschen Heknes en Fez plaats ge had. Er zijn 7 personen gedood en 20 gewond. MUNGHEN. V.D. In het munitiedepot te Freimann zijn bij het overladen van munitie, 2 arbeiders gedood, doordat een gedeelte der munitie ontplofte. WEEINEN. V.D. De politieke politie in Krakau en Lemberg in Polen heeft een uitgebreide Russische spionnage-orgahisa- tio ontdekt. De leden bestonden voo(r,het aneerendeel uit studenten. Er zijn 500 personen gearresteerd. NEW YORK. V.D. Sedert Zondag zijn 80 personen gestorven aan de hitte. De temperatuur te New York varieert van 91—100 gr. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Juli. 1 uur. Berlijn 59.1959.22. Brussel 5.755.80. Parijs 5.655.70. Londen 12.095/812.09%. New-York 2.48%2.49. Water met druppels van hetzelfde'. Omstreeks 1865, aldus „Het Maandblad", moet er indertijd een re cept va nbovengenoemd soort geschreven, klaargemaakt en gebruikt zijn geweest; na melijk een recept van een beroemd elixer, dat onder de dames van het hof van Na poleon III gedurende eenigen tijd groo- ten opgang maakte. Een der bekwaamste geneesheereu van dien tijd had het re cept samengesteld. We schrijven het letter lijk af, met de vertaling achter de la- tijnsché "termen: Aqua fontis 100 gr. bronwater) lila repetitia 40 gr. dit nog eens) Eadem stillata 12 gr. hetzelfde, (droppelsgewijs) Hydromni protoxyd 0 gr. 30 water) Nil aliud' 1 gr. 25 niets anders). Drie maal per dag een droppel. De dames bevonden er zich wonder wel bij, doch toen de hertogin van M zich eens een vertaling van het recept liet geven, werd ze rood' van toorn lOver deze beetnemerij van den beroemden ge neesheer en met de glorie van het elixer was het gedaan. Trouwens menige: dokter zal in bijzon dere gevallen ook wel eens een dergelijk recept hebben voorgeschreven met, ter oögeitverblïnding, een onschuldig kleur- seltjé er" in. Ook letterkunde. 'k Beoefen Letterkunde, zegt Krispijn, Slechts eenmaal 's jaars, en met bij droge boekeu, Maar bij den bakker op het hoekje van de straat Moet gij mij op St. Niklaasavond zoeken. (Timotheus) V erbasteringen. Vooral in onze provincie werden in de vorige eeuw door onze grootouders tal van woorden, van Franschen of Vlamingen afgeluisterd, over genomen, doch meerendeels zoo verbas terd, dat de oorsprong er van moei lijk er uit te herkennen valt. Ook latijn- sche woorden bleven lang eenigszins ge- raadbraakt voortleven. Van deze laatste is o.a. het woord „krimmetart" een voor beeld. Het is een verbastering van ere-' mor tartari (room van wijnsteen). Ook akkefietje is van het latijn afkomstig, en beteekent eigenlijk brandewijntje, van het latijnsche aqua vitae (brandewijn). Do naam is overgegaan op alle eet- en drink waren, die men onverwachts te genieten krijgt. Aan den Franschen tijd herinnert o.a. nog de uitdrukking onzer grootouders 1 naar de coucher (naar bed), in herinne ring aan een opgevangen Fransch woord dat door slapen vertaald wordt. Nog een ander Fransch woord is lang in gebruik geweest: fivelefors. B.v.: Ik wensch daar niet zoo maar fivelefors over te besluiten. Waarmee bedoeld werd: zoq maar op slag. Het is afkomstig uit dien zelfden tijd, toen zooveel gelast werd on der het motto vive-la-force. Ook woor den als viet, toetswiet (vite vlug en tout de suite terstond) herinneren, er aan; alsmede lodderein, welk woord nog veel voorkomt en afkomstig is van l'eau de reine, een zeker reukwater dat men in de zilveren loddereindoos be- bewaarde, welke doos men in de kerk of op gezelschappen liet rondgaan, ge lijk de nu nog de zooveel nettere flacon met eau de cologne. Het bekende opera-refrein, door de Fransche soldaten in 1795 als dansliedje onder de kinderen ©nz.es volks 'gebracht: „Chantez toujours, la belle, la belle, Chan- tez toujours, la belle a sou tour, werd in het Nederlandsch overgenomen als Jan Toerlazjoer, de beene, de beene, Jan Toer- lazjoer, de beene .van de vloer. Onze grootouders kenden allen, natuur lijk geradbraakt, de Fransche telwoorden. Nog meer woorden als ripprement (re primande), brigands (kwajongens) en vele basterdvloeken (samenstellingen met Sak ker (sacre is heilig). Op je qui vive wezen: waakzaam zijn, oppassen, doet denken aan het woord dat de Fransche schildwacht den voor- bijganger toeriep als waarschuwing om stil te staan. Het Fransche qui vive (Wie is daar), het Duitsche Werda en het Rus sische Stoi (Sta) zijn als zoodanig het langst onder hen bekend gebleven. De wreede kwaal. Wij lezen in de a.r. „Standaard": Er is reden om met bezorgdheid naar het Zuiden te zien, waar twee volkeren worstelen tegen de wreede kwaal der in flatie, wier voortwoekering bijna niet te stuiten is. Van de inflatie kan men zeggen, wat de dichter de Genestet droefgeestig zong van de tering als de wreede kwaal, die lang zaam moordt als sluipend gif, en wis als 't grievend staal. Er is één moment, waarop ingegrepen dient te worden, gedachtig aan het woord, dat hier geldt: voorkomen is heter dan ge nezen. De groote kwestie is, of er op dat moment een man is, die een volk de waarheid durft voorhouden en of het volk wil luisteren. Middelen ter voorkoming zijn geen aan gename middelen. Terwijl de gezondheid nog aanwezig, in elk geval ernstige ziekte verre ïs, Tnoet geleefd, alsof de kwaal reeds werkte. En zooals menige lijder aan de tering weigert te gelooven, dat hij ziek is en zich met kracht tegen de verloochening van al lerlei begeerten en verlangens verzet, zoo gaat het ook met een volk, bedreigd door de kwaal der inflatie. Daar zijn er helaas zoo velen, die zeggen: het is maar onzin, wat van u wordt gevraagd. En die de volksgeest trachten te verwerven door pre cies het tegengestelde van zelfverlooche ning aan te prijzen. Om zich dan later te beroemen op het welslagen van zulke actie. Geeu partij, die daarin minder scrupu leus is dan de Sociaal-Democraten. Wij weten er alles van. En zoowel in België als in Frankrijk heeft men dit een paar jaar lang ervaren.» De inflatie gelijkt veel op de tering, die een blos op het gelaat kan tooveren, alsof de gezondheid haar glans wilde doen zien. De patiënt hoopt eiken dag op herstel. Tot zelfs op het laatste moment vóór de algeheele instorting. De inflatie brengt voor verschillende volksdeelen in het eerst voordeel. Het is een schijnvoordeel, maar daarom te meer aantrekkelijk. De boer lost gemakkelijk zijn hypotheek af en ziet den prijs der producten stijgen. De industrieel verkrijgt een voordeel op de wereldmarkt. Er is drukte in het be drijf, alsof alles floreert. En de man, die wel de schadelijke go- volgen ervaart, denkt niet aan de daling van de muntwaarde, maar ziet alleen de verhooging van den prijs. Dat de franc daalt m waarde woreft misschien door velen in Frankrijk en Bel gië nog niet hegiepen. Men ziet alleen: de verhooging der prijzen en klaagt daar over. Daarom hoeft men gewoonlijk ook geen goed begrip van de middelen, die tot red ding worden gebezigd. Het budget moet in evenwicht, de belastingen worden ver hoogd. Bezuiniging is dringend noodig. Waartoe, klaagt men? Reeds stegen de prijzen en nu ook nog verhooging der belastingen? Of lastige beperking in den Staatsdienst? Er is allerlei ruimte voor speculatie, en geruimen tijd ook voor politieke specu latie. Men wijst er op, dat het parlementaris me in Frankrijk het vertrouwen verliest Men zou ook kunnen zeggen, dat het volk te veel vertrouwen heeft. De z.g.n. democratie, die thans een zoo hoog woord voert, kent slechts één vrees: die voor den kiezer. En als de kiezer de kwaal niet begrijpt en het geneesmiddel verwerpt, dan durft de parlementariër de verant woordelijkheid niet aan. Hij praat met den kiezer mee en glijdt met hem af naar den afgrond. Zich niet kunnen losmaken uit de dema gogie waarmede hij zich zelf en het volk omstrikte, waarin hij hopeloos vast raakte, is er hij hem van stilstand nauwe lijks sprake. Hij drijft machteloos met den stroom mee af. GOES. Ondertrouwd; Pi-eter Johannes Janssens, 24 j. jm. on Maria Borgs, 22 j. jd. Gehuwd: Albertus Dunning, 25 j. jm. te Avereest en Adriana Smallegange, 27 j. jd.; Ludovicus Johannes de Coninck, 26 j. jm. en Maatje Adriana Polderman, 22 j. jd. VLISSINGEN. Van 16—22 Juli. Over leden: P. C. Dalebout 5 jr z.; G. Laer- noes 15 jr z. Ondertrouwd: H. L. Vanmassenhove 29 jr en M. R. L. Maes, 21 jr. Middelburg, 22 Juli 1926. Op de graanmarkt geen noteering. Bo ter f 1, part. f 1.10. Kipeiëren f 5.50, part. f 6.50. Eendeieren f 5.50, part. f 6.50. VLISSINGEN, 21 Juli. Aardappelen 3 5, Postelein 7,510, Suikerboonen 24 27, Princessen 3241, Dubb. Princes- sen 2428, Wagenaars 1624, Snijboon (smalle) 2027, Snijboonen (stok) 32 52, Tomaten 3335, Doppers 5,5—12, Tuinboonen 27, Aardbeien 1630, Roo- de Bessen 1329, Witte Bessen 1420, Kruisbessen 4,58, Frambozen 2528, Madaleine 2026, Morellen 2653, Spui tjes 811, Westfriesch 15, Zomerlouwtje 511, Suikerijpeer 79, Oomskinderen 23 cent, alles per K.G.; Roode Kool 9,5 10, Savoije Kool 3,55, Bloemkool 17, Komkommers 6,57,5 cent, alles per st.; Selderie 12,5, Uien 38,5, Peeën 4,5 11, Rhabarber 1—3,5, Kroten 15, Ra- manas 3,54, Rapen 34, Gladiool 16 19, Dahlia 711, Perzik 611 cent, alles per stuk; Andijvie 1167, Postelein 29 47, Peterselie 815, Zuring 14, Sla 1 55, Bloemkool 131 cent, alles per kist. Augurken 2130 cent per 100. KAPELLE-BIEZELINGE, 21 Juli. Groote veiling. Roode Bessen 1315.10 gld. per 100 K.G. Kleine veiling. Roode Bessen 1418, Kruisbessen 47, Klerken 40—^51, Eier- krieken 3442, Zwarte Blance 2835, Zuurtjes 40, Vleeschkersen 3236, Ronde Krieken 33—39, Madelaines I 2840, II 1222, Spuiperen 1014, Jan Baaspe ren 810, Oomskinderen 1216, Oranje Pruimen 3238, Okkelanen 38, Aardap pelen 2.805.30, Gele Boontjes 1218, Princesseboonen 1824, Doperwten 5, Zilveruien 16 gld., alles per 100 K.G.; Bloemkool 3, Komkommers 6, Kipeieren 5.70, Eendeneieren 5.70 gld., alles per 100 stuks. De Maatschappij. „De Maatschappij" van 22 Juli opent met een hoofdartikel over „Neder landseh- Duitsche verdragen" door Observator. Sylvanus geeft interessante mededeelin gen over Volkstelling en Bevolkingsregis ter van nu en vroeger tijden. De heer H. Amelink schrijft bij een foto van de deelnemers aan den 3en Chr. So cialen Cursus te Lunteren een artikel over het verloop van dien cursus. De gewone rubrieken Vakbeweging en. Arbeidsmarkt, Staat en Wet, Bedrijf en Handel, Welstand en Zorg bevatten als steeds actueel nieuws. Constance Strijder weet op de pagina Vrouwenbelangen het blad ook voor de huisvrouwen aantrekkelijk te maken. Ons dageüjksch brood. In het Broodbesluit is o.m. bepaald, dat de bereiding, verpakking, bewaring, be handeling en het vervoer van brood uit sluitend mogen geschieden op zindelijke wijze, mogen niet plaats hebben door, personen, die lijden aan zweren, etteïenide wonden of huidziekten aan het hoofd, aan de handen en (of) armen, voor zoover deze personen met deeg of brood in aan raking komen. Bij vervoer van brood op, den openbaren weg moet het brood op deugdelijke wijze beveiligd zijn tegen stof, vuü en insecten. Gezondheidsraad. g

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3