FONGERS RIJWIELEN „Hippos" Telegrammen. Allerlei. Posterijen en Telegrafie. larklberiehten. Bnrgerlpe Stand. Advertentiën. Groole LaiÊonw-MoonÉlliig Model D Model H Gemeente-Gasbedrijf Goes Kindeten 10-JARIG BESTAAN Openbare Verkooping. Adverteert in dit Blad Maatschappij voor Hypothecair Crediet in Nederland. IZAAK BOASSON ZONEN's BANK ABR. DE JAGER te Driewegen Dames - rijwiel Heeren - rijwiel 83." 75.- vrij wiel en bandrem f5.— extra. Gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Opgericht in 1889. Deze Maatschappij geeft thans uit: 4Va pCt. Pandbrieven tegen den koers van 98 pCt. in coupures van flOOO.—f500.— en f 100.welke ver krijgbaar zijn ten kantore van MIDDELBURG. OOSTBURG. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland op 22 dezer zal niet doorgaan. 1ste Klerk 2de Klerk h.g..13 Donderdag 22 Juli 1926, 1. Lezing F. C. Zonnevijlle, Axel, 2. Nieuwe film van het stam boek voor het Nederlandsch Trekpaard. Woensdag 21 Juli 1926, verkoopen: Denkapitalen Boereninspan 13 stuks Hoornvee, ..Niks erg!" vond weer de andere. Eensklaps klonk er een belletje; de gas ten gingen plaats nemen en „een oogenblik stilte" werd verzocht door den voorzitter. Toen flapten de deuren open en 't servee ren der hors d'oeuvre begon. En de kellner die tot zijn spijt zijn zwart vest aan had, wat de ander „niks erg" vond, moest er varen, dat hij zijn leedwezen over zijn vest had betuigd aanMinister Kan (D. v. N.-Br.) De watersnood in Joego Slavië. De Joego-Slavische bladen 'schatten de schade, door de overstroomin gen aangericht, op 2 milliard dinar. Bij Bohojevo is de Donaudijk doorgebroken de plaats zelf werd overstroomd. De re geering heeft in beginsel besloten de sala rissen van ministers, afgevaardigden en ambtenaren te verminderen om aan de be hoeften der slachtoffers tegemoet te ko men. Wat er in de restauratie wagens gegeten wordt. In de restauratierijtuigen in Amerika worden ■jaarlijks tusschen 40 en 50 millioen maal tijden genuttigd. Alleen aan rundvleesch wordt per jaar 8 millioen pond in deze rijtuigen verorberd. Daarvoor zijn meer dan 70000 runderep noodig. Als een dergelijke kudde vee per trein zou' moeten worden vervoerd, dan zou den daarvoor 3500 veewagens noodig zijn en een goederentrein, samengesteld uit deze wagens, zou ongeveer 60 K.M. lang zijn, dus het geheele traject UtechtArn hem innemen. Behalve het rundvleesch wordt jaar lijks nog 2 millioen pond schapenvleesch, 13/4 millioen pond lamsvleesch en 41/2 millioen pond andere vleeschsoorten ge nuttigd. Daarbij komen nog 1 millioen kippen en 41/2 millioen pond visch per jaar. De gasten van de Amerikaansche restauratiewagens drinken per jaar voor 11/2 millioen gulden aan koffie en thee. Boter wordt ruim 21/2 millioen pond per jaar genuttigd en daarnevens nog 60 mil lioen kleine broodjes en 2i/2 millioen wittebrooden. De kosten voor brood en boter bedragen per jaar meer dan1 5 mil lioen gulden. Aan het dessert worden 3% millioen sinaasappelen en 1 millioen pond druiven per jaar gegeten. Men nuttigt er verder 16 millioen pond aardappelen, 25 millioen eieren, 6 mil lioen liter melk, 31/4 mill, pond suiker; 1 millioen liter ijs wordt gebruikt voor verkoeling etc. etc. Aan versche groenten en bessen vele tonnen per jaar. In weerwil van deze reusachtige cijfers, leveren de restauratierijtuigen slechts een matige winst op; dit vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat vele voedings middelen bederven en er onderweg steeds veel glaswerk breekt. (Msb.) De rechtbank te Dresden veroordeel de den slagersknecht Muhl wegens voort gezette militaire spionnage tot 8 jaar tuchthuisstraf. Wolkbreuken. Vrijdagnacht hebben opnieuw, tijdens een onweder, wolkbreuken de Harz en de provincie Saksen geteisterd. Er werd groote schade aangericht. In het gebied van Enns en in het Steyerdal hebben Donderdagmid dag buitengewoon hevige onweders ge woed. De bandsstraatweg werd over een lengte van drie kilometers door het wa ter omgewoeld. Bij Tarnburg zijn verschil lende personen bij een overstrooming, ge volg van een wolkbreuk, verdronken. Vrij dagvoormiddag hebben wederom zware onweders gepaard met slagregens boven Opper-Oostenrijk gewoed. Verschillende hofsteden werden in asch gelegd. Uit Belgrado wordt gemeld, dat ten gevolge van de hevige regens der laatste dagen bij Serajewo een aardverschuiving heeft plaats gehad, waardoor een juist passeerende boemeltrein van Serajewo naar Zavrdovici bedolven werd. Niemand van de reizigers werd gered. Men schat het aantal slachtoffers op 80 a 100. Het zal nog enkele dagen duren voordat alles opgeruimd is en met het bergen der lijken kan worden begonnen. Bij een tornado welke de stad Her- mosillo in de provincie Sonora (Mexico) geteisterd heeft, zijn meerdere personen gedood en werd groote schade aangericht. De ramp te Lake Denmark. Een telegram uit Dover meldt, dat het de partement van marine met het onderzoek naar de oorzaak en de schade van de ont ploffing in het munitiedepot van Lake Denmark is begonnen. De hotelbrand te Tanner s- v i 11 e. Bij den brand te Tannersville (Staat New-York) is ook de Anglicaan- sche bisschop van Philadelphia, dr Li vingstone, om het leven gekomen. Uit Rangoon wordt geseind: De cho- lera-epidemie in Britsch-Indië neemt steeds ernstiger omvang aan. In Bedenon- Burma zijn 162 personen gestorven, in de provincie Rangoon 79 en in het Tharra- waddy-district 29. Uit Montreal wordt gemeld, dat op het meer Sankt Louis bij een botsing met een ander schip een sleepboot is omgesla gen, waarbij 5 mannen en een vrouw ver dronken. In het plaatsje Wehe in Westfalen stortte bij een brand een muur in, waar door de dochter van den huiseigenaar en drie andere personen onder de puinhoo- pen werden begraven. Een pers'oon werd °P slag gedood, terwijl de drie anderen zwaar gewond werden. ~T jl® Maagdenburgsche moordzaak eelt Vrijdag een nieuwe arrestatie plaats gehad, en wel te Calbe. Ook deze gearres teerde is door den moordenaar Krüger als aanstichter tot den moord aangeduid. Bij de lijkschouwing van Heilig is ge bleken, dat deze van achterop doodgescho ten werd en dat de kogels op de revolver van Krüger pasten. Voorts werden aan het lijk nog ernstige verwondingen gecon stateerd, die klaarblijkelijk met een stuk ijzer zijn toegebracht. De tentoonstelling te P-h 1 a d el p h i a. Nadat de gebouwen van 1 tentoonstelling, welke ter gelegenheid van de 150-jarige onafhankelijkheid der Ver- eenigde Staten te Philadelphia wordt ge houden, voor een tiental dagen door een cycloon ernstige schade beliepen, zijn z< gisteren door zware slagregens geteisterd, welke opnieuw aan de expositie zware schade berokkenden. Vermist. Mevrouw Rothschild, die in haar kasteel te Neuilly verblijft, heeft aan de politie kennis gegeven van de verdwijning van een pdrelsnoer ter waar de van 200.000 francs. De barones heeft niet kunnen zeggen of zij het collier ver loren heeft, -dan wel of het gestolen is. de BREDA. V.D. Van een tram der Zuid- Ned. Stoomtram-Mij., waarin 493 kinderen van het St. Jozef-gesticht zaten, ontspoor de Zondagmiddag bij bet Liesbóschstr. een wagon. Een 7-jarig knaapje werd uit den wagen geslingerd en werd op slag gedood. Do overigen stapten uit den Tram- en kwamen met den schrik vrij. De terugtocht werd in gedrukt© stemming naar Breda aanvaard DOETINCHEM. V.D. Zondagavond 12 uur hebben de bussen der N.V. den dienst stop gezet. Maandagmorgen tusschen 9—12 uur hebben de stakers besloten de bussen weer te doen rijden. Het conflict heeft vanaf 27 Jan. de gemoederen bezig gehouden, dat is bijna e-c-n half jaar. DIEREN. Toen do fabrikant O- G- t© Lonneker gisteren omstreeks 11 uur in de Toorsche allee alhier met een snelle vaart reed, kwam hij terecht in een put langs den weg en sloeg de auto over den kop. Da heer G. en beide andere inzittenden werden uit de auto ge slingerd. Mevrouw Norel uit Zutphen kreeg een hersenschudding en is naar het VeJpsche Ziekenhuis vervoerd. De heer G. en de andere passagier kregen slechts lichte verwondingen. De auto werd zwaar beschadigd'. AMSTERDAM. Zondagmiddag 2 uur ontstond brand in de keuken op de eerste verdieping van een pand in de Marinier- straat, dewijl een gummie lang van een gaskomfoor ongezien had vlam gevat. De bewoners waren juist aan 'tgramofoon- spelen, zoodat zij 't niet hoorden. Ter stond na de ontdekking vloden zij; de straat op. Een oude vrouwelijke achterbovenbunr moest zich zelfs ©en weg banen door de vlammen van 't trapportaal en bekwam brandwonden aan armen en aangezicht'. Twee kanaries kwamen in de vlammen- om. Eien papegaai wist den dans te ont springen en gaf bij de buren zijn veront waardiging over het gebeurde door ge- krijsch te kennen. ZANDVOORT. De geschorste predikant ds v. d-. Brink is Zondag op de gewone wijze voor zijn gemeente opgetreden. Hij deed vooraf mededeeling van een motie door den kerkeraad met algemeene stem men op één na aangenomen, waarbiji hiji weigert het schorsingsbesluit der classis te erkennen. PARIJS. Het nieuwe kabinet Herriot zal nog heden gereed zijn. ATHENE. V.D.' De dictator Pangelos heeft Zondag een proclamatie tot het Grieksche volk gericht, waarin hij de Ve- nizelistische partij beschuldigt van onge motiveerd verzet, en dat hij in samenwer king met generaal Plasiras de bewegingen dier partij zal onderdrukken. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Juli, 3 u. Berlijn 59.2059.25. Brussel 5.735.80. Parijs 5.355.40. Londen 12.09%12.10%. New-York 2.48%2.48%. Dum Duin-kogels. In de mu nitiefabriek te Dum Dum, nabij Calcutta, werden deize kogels gemaakt, en zoo kre gen zij den naam van Dum Dum-kogels. Het snorderspaard. Toerist: „Koetsier, kan je niet wat vlug ger vooruit komen?" Koetsier: „Ja ik wel, maar ik kah. mijn paard niet alleen laten." Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten ,van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Juli 1926. Brieven, binnenland C. van der Assum, Dongen. Mej. C. H. Stork, Laren (N.-H.j Ond-erl. Bedrijfsver. „Land- en Tuinbouw- belang", Den Haag. M. H. Markusse, Wissekerke. Briefkaarten, binnenland B. de Jong, Werkendam. Mej. Trui Westerman Briefkaarten, buitenland Cassamir Timmerman, Brussel. aijiiiiiiiiiiiiiiiixiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Rotterdam, 19 Juli 1926. Veemarkt. Aanvoer342 vette Runde ren; 287 vette Kalveren; 405 Schapen en Lammeren502 Varkens. Prijzen per K.G. Koeden 300:, 421/2, 49 50, Ossen 37, 42, 48, Stieren 3236, 40, Vette Kalveren 42%, 45, 52%55, 62%- 65, Varkens 36, 37, 37%. De aanvoe rvan koeien en ossen was gé- woon, de handel tamelijk en de prijzen ble ven vrijwel op dezelfde hoogte. Voor een enkel puikbest werd nog tot 3 ct. boven noteering betaald. Stieren met weinig aan voer en weinig handel, de prijzen- waren gelijk aan die van Dinsdag 1.1. Vette kalve ren flink aangevoerd, handel vlug en in de prijzen bijna geen verandering. Voor enkele puikbeste kalveren werd nog van 2%5 ct. boven noteering betaald. Schapen en lamme ren waren naar gelang van de bénoefde te veel aangevoerd en daardoor bijna onver koopbaar en heden geen noteering. Aanvoer varkens kort, dientengevolge was er een ta melijke handel en bleven de prijzen onver anderd. Enkele puikbeste vleeschvarkens gin gen iets boven en spekvarkens iets bene den noteering. Zaden: geen noteering. Vlas: 3700 K.G. blauw geen aanbod. 4000 Groningsch geen verkoop. Aardappelen; Westlandsche zandaard- appelen 710, Westlandsche kleiaardappelen 46, Westlandsche poters 34, Due of York 58, Blauwpitten 58, Geldersche school meesters 3%4%, Eigenheimers 3%6 ct., alles per K.G. De aanvoer was flink en de vraag gewoon. Eieren f .550f 6.50. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve- land". Veiling] van 19 Juli 1926: Bloem kool fl.10f5.10, Savoijekool f3.50, Kropsla fl.6 0, Augurken f0.32f0.35 alles per 100 stuks. Snijboonen f43, Groe ne boonen f 19f23, alles per 100 K.G. GOES, 17 Juli 1926. Groote veilingRoo- de bessen f 13f 14.90, idem afwijkende f 10.50f 10.90, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 1, Zwarte bes sen 930, Roode bessen 513, Witte bes sen 69, Aardbeien 2425, Frambozen 31 37 gulden, alles per 100 K.G. Kersen: Suikerkrieken 2440, Eierkrieken 2325, Ronde krieken 1723, Zwarte Vleeschkersen 1524, Zwarte Blance 12 23, Spaansche Wijnkersen 40, Uitschot ker sen 47 gulden, alles per 100 K.G. Vroege Oranjepruimen 1438, idem afval 7 gulden, beiden per 100 K.G. Appels: Madeleinen 1535, idem afval 4 12 gulden, beiden per 100 K.G. Peren: Oomskinderen 1117, Zomerlouwtjes 58, Janbaasperen 57, Spuitjesperen 8, Westfriesperen 5, Groene boonen 2637, Gele boonen 1920, Doperwten 4, Peulen 9 gulden, Aardappelen f 2.60f 5.20, alles per 100 K.G. Perziken f 5f 12, Bloemkool f 0.80—f 2.20, Roode kool f 5, Savoye kool f 4.30, Komkom mers f 5f 8, alles per 100 stuks. GOES. Ondertrouwd: Abraham Kosten, j. jm. te Helmond en Tannetje Verboom, 22 j. jd.; Philip Reinhard Hugenholtz, 37 j. jm. en Geertruida Centina Mange, 21 j. jd. Geboren: Emilius Petrus Aloysius Ma ria, .z. v. Anthonius Marinus Simons en Madeleine Marie Therese Borghgraef; Ja cob Cornelis, z. v. Jan Gerard Hollestelle en Cornelia Catharina van 'tVeer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 19 Juli, medegedeeld' door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 20 Juli,* Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind'. Meest zwaarbewolkt of be trokken, met kans op regen of onweer. Later koeler. Heden overleed door een noodlottig ongeval onze innig geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, WILLEM VAN K0EVERINGE, in leven Rijksambtenaar te Oud-Gastel, in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar en 10 maanden. De diepbedroefde Familie, H. VAN KOEVERINGE Jz.— Rijn. Schore, Juli 1926. TE STEENBERGEN van 27 tot 31 Juli. Iedere dag rijdt (bij Neuzen) met zijn particuliere Auto daarheen en neemt tevens passagiers mede. Vlugge plaatsbespreking gewenscht. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor Auto-Vrachten. De Auto Ondernemer W. RIJN CHRz. te Schore. Franco levering in alle plaatsen des lands, direct door de fabriek, door onze filialen, onze agent schappen en eiken goeden rijwielhandelaar !!:!!!!!!!!i!!!!!l!!!!!!!!l!!!!ll Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal Gezamelijke Reserves Uitstaande Hypotheken op 31 December 1925 Pandbrieven in omloop op 81 December 1925 f 2.750.000.- 1.961.000.- 21.997.000.- 21.995.800.- Oproeping van mannelijk» sol licitanten voor de betrekking van aan bovengenoemd bedrijf op een jaarwedde van f 1500 tot f 1900. 4-2 jaarlijksche verhoogingen van f 100.—, premievrij pensioen. VereischtenDiploma R. H. B. S. 5-jarigen cursus en Practijkdiploma voor Boekhouden. Indiensttreding uiterlijk 15 Sep tember 1926; en van mannelijke sollicitanten voor de betrekking van aan bovengenoemd bedrijf op een jaarwedde van f 1000.tot f 1400. 4-2 jaarlijksche verhoogingen van f 100 premievrij pensioen. Vereischt wordt Practijk Diploma voor Boekhouden. Indiensttreding 1 September 1926. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen en ge tuigschriften aan den Directeur van het bedrijf vóór 1 Augustus 1926. Persoonlijk bezoek voor beide betrekkingen uitsluitend na oproep. zijn er dol op. Zij vinden WRIGLEY'S Pepermunt Kauw bonbons zoo lekker omdat de smaak zoo lang b-l-ij-f-t. Tracteer er de kleinen ge rust op en sla de grooteren ook niet over. Het is de eenige snoeperij, die nooit hun ^gezondheid schaadt. WRIGLEY'S P.K. - „Na eiken Maaltijd" - reinigt het gebit en is goed voor de spijsvertering. WRIÜ1EY5 Pepermunt-Kauwbonbons nam. 1 uur, Sociëteit St. Joris, Balans, Middelburg „Paard en Motorische Trekkracht". Vrije toegang, ook «oor niet- ■eden. HET BESTUUR. De Notaris PILAAR te Goes, zal des voormiddags 11 uur (N. T.j voor den heer A. GEELHOED te Nieuwedorp, op de door hem be woonde hofstede in den Nieuwen West-Kraarjertpolder, tegen con tante betaling y bestaande uit 8 paar;den, alsBruine Merrie 12 jaar, bruine Merrie 12 jaar, bruine bles Merrie 11 jaar, bruine Menie (aftands), bruine bles Merrie 5 jaar, bruine bles Merrie 1 jaar, bruine Merrie 1 jaar, bruine bles Merrieveulen. aïs"6 Melk- en Kalfkoeien, 6 jaar ling Vaarzen en Ossen, 1 Aan- houdkalf, 2 vette Varkens en 60 Kippen en Hanen. Voorts: Tentwagen, Tilbury, 3 Menwagens, waarvan 2 met 10 duims beslag, Driewielskar, Sacks- ploegen, Eggen in soort, Rolblok, Sleepbord, Wiedmachine, Maai- machine, Dorschmachine (hekel en rechtstroo) met tusschenbeweging, Hooihark, Windmolen, Ros met stangen, Motor „Insible" 7 P. K. met riem en schijven, ijzeren Mo- torhok, cementen en ijzeren Koe- bakken, Griepen, Schoppen, Bas cule, Melkgerei, Harnassement en Brandhout, enz. Met den verkoop van het bees- tiaal wordt te half 2 (N. T.) aan gevangen. Bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden worden niet toegelaten. r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3