PU ROL Uit de Provincie. Stukgeloopen voeten Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stutten. Gemengd Nieuws. door onzen consul te Zevenaar. De' reis werd daarna voortgezet naar Utrecht en vandaar naar Apeldoorn. Mooi weer. Het Metereologisch instituut meldt, dat de temperatuur weer zal stijgen en het voorloopig mooi weer zal blijven. Een vriendendienst. Een zoon van V., wonende te Hengstdijk, werkzaam zijnde in Amerika, had eeni- gen tijd geleden een belangrijk geldsbe drag medegegeven aan een uit Amerika met bestemming naar Hengstdijk vertrek kende kennis, die het geldsbedrag aan de ouders van V. zou afdragen. Toen nu de vader van V. kort geleden zijn zoon berichtte, dat hij nog geen geld had ontvangen, deelde deze hem mede, dat hij de gelden aan zijn vriend had medegegeven. Van een en ander werd aangifte bij de politie gedaan, waarna is gebleken, dat de „vriend" het geld tot zich genomen en voor andere doeleinden besteed heeft. Voor de ouders van V. zeker een groote teleurstelling. Goes. Dammen. Vrijdag had de twee de ontmoeting plaats voor het' damkam pioenschap voor Goes in de laatste ronde. Uitslag: Dhr. B. MagielseA. Corstanje 02; dhr J. van ZweedenI. van Houte 11; dhr J. van CalmthoutJ. J. Snoo- dijk 0—2. Middelburg. Zaterdag had alhier "het jaarlijksch groot nationaal zwemfeest van de zwemvereeniging „Luctor et Emergo" plaats in het kanaal door Walcheren na bij de zwemschool. Het terrein zag er met een versiering van kleine vlaggetjes recht feestelijk uit; een aantrekkelijk programma en het heerlijke zomerweer had zeer ve len herwaarts gelokt. Een padvinders- strijkje luisterde de wedstrijd op. 's Avonds had de prijsuitdeeling plaats in een der bovenzalen van het café de Eendracht op de markt, door dein voorzitter, dhr ■W. de Graaf, waarna tevens door een der veteranen, de heer Mr Joh. AdriaAnse het feit werd herdacht, dat de heer P. 0. v. d. Staal, 30 jaar zwemmeester is. Hem werd met een geestig, hartelijk woord oen divan aangeboden, met zijn foto als zwemmeester. De uitslag is als volgt: 100 M. vrije slag (heeren) le pr. Piller, te Vlissingen 1 min. 17% sec.; 2e pr. H. de Graaf 1 min. 243/5 sec.; 3e. pr. W- J d.e Bruijne Jr., 1 min. 27 sec.; 4e en 5e pr. L. Mol en Kieviet, beiden 1 min. 27Vö sec. 50 M. vrije slag (dames): le pr. H. v. Deinse, 422/s sec., L. de Wolff 42% sec., 1. Lauwerens te Vlissingen 44% sec., E. L. Trol 46V5 sec., on A. Trol 46% sec. 50 M. vrije slag (aspiranten): le pr. B. J. Trol 40% sec., 2e pr. B. v. Hoogland 44% sec., Abr. v. d. Kamer 46Vs sec., 46V5 sec., 4e pr. W. Snijders, 50 sec., 5e pr. H. Joosse 51% sec., pr. W- de Graaf 52% sec., 7e pr. B. Kastenmiller 54 sec., 8e pr. A. van Zweeden 54% sec. Willem de Blécourt 54% sec., en H. Mun- nik 543/5 sec. Estafette 4 maal 50 M. wisselslag (hee ren) le pr. Vlissingsche ploeg: Piller, Wolf, But en Kieviet in 2 min. 39% sec. 2e pr. Middielburgsche ploeg: P. Meijer, J. Geervliet, D. de Vries en Gabrielse, 2 min. 494/5 sec., 3e pr. Goesche ploeg: G- Hertogh, H. G- v. d. Bergh, C. v. dl W«el en W. de Bruijne. Estafette damesle pr. Middelburgsche ploeg: E. L. Troll, M. de Blécourt, A. Troll en G. van Deinse 3 min. 24% sec. 2e pr. Vlissingsche ploeg M. Messer, F. Prins, E. Klaassen, I. Lauwerens, 3 min. 36 sec. Tobbetjevaren (jongens en meisjes 12 14 jaar): le pr. Piet Ouwerkerk, 1 min. 8 sec., '2e pr. Wi- v. Eek, 1 min. 123/5' sec., 3e pr. H. Hoezee 1 min. 14V5 sec., 4e pr. 'A- Ie Clointrei, 1 min. 193/5 sec., 5e pr. Jopie v. d. Boudt 1 min. 31% sec. 25 M. vrije slag id. le pr. Jan De lsteling, 30 sec., A. Wagenvoorde BO^/s sec., Arie le Oointre 344/5 sec., Piet Bekker 35 sec., Piet Ouwerkerk 35% sec. 100 M. schoolslag, leden van Luctor et Emergo: le pr. J. Geervliet, 1 min. 32 sec., 2e pr. L. Boucherie 1 min. 37 sec. Schoonspringen (heieren) le pr. B. Troll 78% p.) 2e pr. F. Lauwerens (63 pi), 3e pr. R. Jans 57%' P-) Schoonspringen (dames) le pr. 0. v. d. staal (70 p.), A. Troll (66 .p.), B. van Eck (63% p.), 50 M. Rugzwemmen (da mes en heeren) le pr. Pillen 37% sec., 2e pr. L. Boucheriei 45 sec., 3e pr. P. Meij er 45% sec., 4e pr. Scholten 467s sec., 5e pr. J. Th. Bleiuzé 49% sec. Popduiken (Heeren en Dames): le pr. Pillen 73/5' sec., 2e pr. But 8% sec., 3e pr. A. P. Jongepier 8% sec. 4e pr. D. Oannegieter 9 sec., 5e pr. Wolf 9% sec. Lange baan 600 M., le pr. Kieviet te Vlissingen, 10 min. 8% sec., 2e pr. L. Mol 10 min. 9 sec., 3e pr. J. Stock 10 min, 29 sec. Beia ardconcerten. In na volging van hetgeen ten vorigen jare heeft plaats gevonden, heeft, op uitnoodiging van het bestuur der vereen, tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in Walcheren, te Middelburg, de heer A. van Os, stadsklokkenist alhier, zich be reid verklaard, in den zomer van 1926 weder eenige beiaardconcerten te ge- In verband met de vacantie van den heer van Os en met de voor de Zomer avondconcerten vastgestelde data zullen die beiaardconcerten plaats hebben op iWoensdag 21 Juli, 18 Aug., en 25 Aug., •des avonds van 910 uur. Voor de uitvoering van Woensdag 21 Juli is het programma aldus vastgesteld: Fantasie opera Martha, Flotow; Ccieur d'or (Schottish), Bosc; Entr'acte-Gavotte, Gillet; Puppenmadel Walzer, Fall; Fan tasie opera Carmen, Bizet. Op verzoek van hetzelfde bestuur heeft de heer v. Os zich bereid1 verklaard, op de Drukke Donderdagen in Juli en Augustus de gewone carillonbespelingen te doen plaats hebben 'volgens vastgesteld programma. Daarvoor zijn aangewezen 22 Juli, 12, 19 en 26 Augustus. De heer v. Os heeft een lijst van 72 muziekstukken samengesteld. Op 22 Juli wordt begonnen met no. 1 en wordt de lijst afgewerkt, zoover de tijd het toelaat; op 12 Aug. wordt begonnen met het eerste der nog niet uitgevoerde stukken en zoo vervol gens. De volledige lijst wordt dezer da gen door de zorg van Vreemdelingenver- koer verkrijgbaar gesteld; door het be stuur van die vereeniging zal telkens voor iedere volgende bespeling worden aan gekondigd, met welk nummer wordt be gonnen. Deze regeling is getroffen met het oog op de weinige kostbaarheid en omdat de heer v. Os moeilijk zonder tijdroo vende berekeningen enn repetities kan vaststellen, welk programma in een uur kan worden afgewerkt. Kapelle. Bij het plukken Van pruimen viel de werkman J. K., alhier, uit den boom. De ontboden geneesheer Ds Gni- ripp van Wemeldinge achtte directe over brenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk. Men vreest voor een gebroken ruggegraat. Waarde. In da Vrijdag gehouden ge meenteraadsvergadering werd. de gemeen terekening over den dienst 1925 aange boden in uitgaaf op f 37-417,12%, in .ontvang op f30.258.61V2> alzoo batig sal do van f7158.51. De kapitaaldienst met in ontvang f 1818.63, uitgaaf f 1699.81, batig slot f 115.82. Domburg. In de Vrijdag gehouden ver gadering van den raad, waarin de hee ren de Visser en Westenburger afwezig waren, werd in de eerste plaats behan deld een verzoek van den heer G. van de Putte om eiervol ontslag als hoofd der O. L. school met ingang van 16 Jan. 1917. De voorz. bracht hulde aan den heer v. d. Putte voor het geduld en de toewijding waarmede hij de vaak zoo moeilijke betrekking heeft vervuld en stelde voor hem het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging tel verleenen. Daartoe werd; met alg. st. besloten. Tevens werd de heer v. d. Putte op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Tot leden der commissie voor het na zien der rekening werden benoemd de heeren Almekinders en v. d. Hage. Thans werd door den voiorzitter mede- deeling gedaan van de toepassing der indertijd door den Raad vastgestelde Ver ordening houdende voorschriften voor motorrijtuigen, die naar zijn oordeel niet strookt met dei opvatting die de Raad bij de vaststelling had. Zooals den raad bekend is, voldoet de autobusdienst van „de Nieuwe Onderneming" in allen deele, zoodat geen behoefte bestaat aan verdere uitbreiding. Toen dan ook door de N.V. Stoomtram Walcheren aanvraag werd ge daan tot het verleenen van een stopplaats voor de nieuw door haar in te stellen Autobusdienst meienden B. en W. die te moeten weigeren, daar vroeger gebleken was dat twee diensten geen bestaan op dit traject kunnen hebhên. De stoomtram Walcheren heeft zich toen tot den Com missaris der Koningin gewend en van hem ©en verklaring als bedoeld! aan het slot van die Verordening gevraagd, n.l. 'dat zij buiten dei toepassing dier Veror dening valt. Na ©en uitvoerige corres pondentie. waarvan spr. mededeeling doet, is toen door den Commissaris der Ko ningin ©en verklaring afgegeven dat de bedoeld© verordening niet van toepassing is voorzoolver betreft het stoppen van een bus van die Vennootschap voicr het Bad hotel. Een. dergelijke toepassing der Ver ordening is z.i. geheel in strijd met den geest daarvan. Indertijd werd door den Commissaris aan de gemeentebesturen verzocht om een artikel in die verordening op te nemen om hem te machtigen verklaringen af te geven voor huurauto's en touring cars 'dat deze buiten de verordening vallen, de Raad heeft daaraan voldaan, omdat het ook z.i. grootte hinder zou opleveren voor dergelijke voertuigen, die op ongeregel de tijdstippen een groot aantal gemeenten bezoeken voor elke gemeente een afzon- tijke vergunning te moeten verkrijgen. Thans wordt echter van deze bepaling ge bruik gemaakt om een vas'te autodienst tegen den wil van B. en W. in, een 'stopplaats te verleenen, waartegen zij ern stig bezwaar hebben. Dhr v. d Hage kan zich ook niet vereienigen met de opvatting van den Commissaris der Koningin; z.i. waren er thans drie weigen open, n.l. berusten in da verleende vrijstelling, te trachten deze te veranderen of het bewuste artikel te schrappen. Berusten in de beslissing scheen hem ongewenscht; van verdere correspondentie verwachte hij, na al wat B. en W. deden, weinig gevolg, zoodat hij zou willen voorstellen tolt schrapping van het artikel over te gaan. Dhr Almekinders vroeg of wanneer men die bepaling schrapt, men dan niet in moeilijkheden komt met touring cars enz., waartegenover de voorz. opmerkte, dat volgens art. 1 B. en W<- teeds ontheffing van de bepalingen kunnen verleenen. Met alg. st. werd daarna besloten tot schrapping van art. 7 dier verordening. Dhr van der Hage stélde thans voor de jaarwedden van de wethouders te brengen van f70 op f170. Wetli. v. Sluijs was van meening dat een dergelijke verhooging wel wat ingrijpend is, terwijl wethouder Elout eveneens de goede be doelingen van den voorsteller op prijs stellende, opmerkt dat de waardeering in gteld van dergelijke ambten steeds groote moeilijkheden biedt. Dhr Almekin ders vindt het ongewenscht ook met het oog op de onvoltalligheid van de verga dering, dit punt thans te behandelen. Be sloten werd deze kwestie aan te houden tot en volgende vergadering. Clinge. Bij het zwemmen in de Wester- schelde zijn Zaterdagmiddag twee jongens, een van 15 en een van 17 jaar verdron ken. Hunne lijken zijn opgehaald. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Putten J. H. Th. Rappard te Barneveld; te Asten H. Limpers te Ak- krumte Oosterbierum J. Steenbeek te Dantumadeel. Geref. Kerken. Bercfepen te Haarlemmermeer-Sloterweg en te Meliskerke D. J. B. Allaart, cand. te Oegstgeest. Aangenomen naar Wagenborgen en bedankt voer Ottoland, Blokzijl, Oldeboorn, Hijlaard, Sint Jacobiparochie, Westbroek, Aalsmeer en Bolnes door A. Dondorp, cand. te Utrecht. Bedankt voor Bierum door S. P. Vermeer te Oudemirdum. SEROOSKERKE (W.). In de godsdienstoefe ning van Zondagmorgen 18 Juli werd Ds P. van Dijk van Zaamslag tot ons overge komen, door ds Wessels in zijn heilig dienst werk ingeleid. De bevestiger had tot teksl 1 Corintben 4:1 en 2. Hij sprak overle. de Zending; 2e. de taak; 3de. de verantwoor ding van den Dienaar des Woords. Bij bel eindigen van den dienst verzocht hij ,de ge meente den nieuwen Dienaar toe te zingen Ps. 119; 9. Des namiddags hield Ds van Dijk zijn in- treepredikatie, naar aanleiding van 1 Joh. 11 tot 4. Zijn hoofdgedachte was: „De prediking van den geopenbaarden Christus. 1ste De inhoud; 2de de kracht en ten 3de Het doe] dier prediking. Na den dienst richtte Z.Eerw. zich tot den Kerkeraad, tot de verschillen de vereenigingen, tot het personeel der Chr. school, tot den consulent Ds Wessels en tot geheel de gemeente. Ouderling de Visser sprak namens kerkeraad en gemeente. Ds Wessels namens de Classes. Beide malen vooral 's mid dags, vulde een groote schare het kerkgebouw. Nieuwe Geref. Kerk. Te Lands meer werd de eerste steen gelegd voor een nieuw gebouw der Geref. Kerk, welke plech tigheid door den voorganger ds H. H. Binne- ma geschiedde. De kerk wordt gebouwd naar een ontwerp van den architect J. H. van der Veen te Amsterdam. De verbintenis tot Zendings- arbeid'. Volgens het officiëele verslag heeft de classis Haarlem der Geref. Kerken in haar vergadering van Dinsdag nog het volgende besluit genomen „De classis, kennis nemende van het feit, dat Ds W. J. J. Velders zich, na zeer korten tijd, heeft losgemaakt van zijn gezegenden arbeid der zending onder de Joden, om zich voor den gewonen dienst te verbinden aan de kerk van Rotterdam; spreekt als haar gevoelen uit, dat door dit besluit van Ds Velders deze zendingsarbeid groote geestelijke schade lijdt, en dat met 't oog op de kosten, aan zjjn voorbereiding verbonden, aan de kerken beduidende financiëele schade is be rokkend; spreekt de wenschelijkheid uit, dat voortaan bij het beroepen vaneen missio naris voor dezen arbeid zulke stipulatiën wor den gemaakt, dat een herhaling van hetgeen nu is geschied, worde voorkomen; en besluit het bovenstaande te rkennis te brengen vau a. de Part. Synode van N.-Holland, met ver zoek om doorzending naar de Gen. Synode; b. depp. der Gen. Synode voor de zending onder de Joden; c. de kerken van Amsterdam en Rotterdam; d. ds Velders". Geslaagd te Utrecht voor het staatsexa men tot toelating aan de universiteit diploma A de heer C. J. van Doorn. Te Leeuwarden voor het organistenexamen de heer A. F. de Braai Jzn te Beilen. Middelburg. Benoemd tot hoofd der school met den Bijbel op het Molen water dhr H. Bonet te Wijhe, die deze benoeming heeft aangenomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Hoe men de kiezers voorlicht. Ds Kersten komt in „De Banier" van 15 Juli terug op het verhaal van den „ouderling". Hi) zegt er nu van: „Ten overvloede wil ik er nu bijvoegean, dat van het vertelsel van dien ouderling geen woord waar is". Dit is een pertinente verklaring. Die ik op gezag van Ds Kersten's woord zonder reserve aanvaard. Weshalve ik thans, hoewel mij1 indertijd het verhaal voor waarheid was ge daan, gaarne verklaar, dat ik mijn betoog over de propaganda van S. G. zijde tegenover 1 de A.-R. Partij heb geïllustreerd met een verhaal, dat achteraf blijkt niet op waarheid te hebben berusi. Ik herhaal dat het ook niet meer dan een „illustratie" was. Het ging toch in dat betoog over de onwaarachtige propaganda, die de kie zers voorlichtte, als zou „het princiep der A.-R. Partij" vrijheid eischen voor straatpro- paganda met de leuze „God is het grootste kwaad". Na met de stukken te hebben aan getoond, welk een volslagen onjuiste voor stelling van het beginsel der A.-R. Partij dit was, maakte ik er Ds Kersten een verwijt van, dat hij tegenover deze straatprop'aganda niet, zooals zijn Christelijke roeping is, op andere wijze was opgetreden in steê van er een reclamemiddel tegen een geestverwante partij; van te maken, en vertelde daarbij, dat, naar mij was meegedeeld, een zijner eigen menschen ,een ouderling, hem dat op de voorgestelde wijze eens zou onder het oog hebben gebracht. Mijn „vertelsel" was dus nog wel veronder- stellenderwijs. Nu eischt Ds Kersten verontschuldiging tegenover hem. Ik merk op, dat de eer en de goede naam van Ds Kersten zelf in dit „vertelsel" niet zijn aangerand. Immers of zulk een ouder ling bestaat of bestaan heeft, of hij' al dan niet het aangehaalde gesprek met Ds Ker sten heeft gevoerd, daar staan „de eer en de goede naam" van Ds Kersten zelf geheel buiten. Echter niet buiten de voorstelling aan gaande „het princiep der A. R. P.". Evenwel als Ds Kersten dat eischt, wil ik oo-k daaraan wel voldoen, en zeggen: Ik heb Uw naam genoemd in een' „v e r t e 1 s e 1", dat volgens Uw ver klaring, niet op waar he id berust, ik bied U daarvoor mijn excuus aan. Dan blijft echter nóg de zaak zelf. Ds Kersten heeft èn schriftelijk („De Ba nier" van 16 April '25), èn mondeling (in zjjn verkiezingsredevoeringén 1925) de kie zers voorgelicht, als zou „het beginsel der A. R. Partij" zooals door A. R. voorman nen „verdedigd" werd meebrengen, dat „die man vrij mocht propageeren zijn on geloof". Dit nu is o n w a a r, en dit randt „de eer en den goeden naam" der A. R. Partij en van haar voormannen (met name Mr Heems kerk en Mr Rutgers) wèl aan. Ik heb er op gewezen, dat noch in eenige redevoering, noch in eenig geschrift grond voor deze voorstelling is te vinden. Dat wel zeer in tegendeel in een belangrijk (stuk der A. R. Parti); (het rapport-Ridderbos) vlak het tegenovergestelde is te vinden. Rest nu de vraag, of Ds Kersten openlijk de onwaarachtigheid van zijn voorstelling ten nadeele van de A. R. Partij zal willen er kennen en ze intrekken. Of hij verontschul diging moet aanbieden, is zijn zaak. Ik laat hieromtrent nu verder gaarne het laatste woord' aan hem. Hij' roept de hulp van „het Hoofdbestuur der A. R. P." tegenover mij in. Het „Centraal, Comité zou hoogstens mij kunnen vermanen: Bepaal je in je redevoeringen liever tot de zaken en laat alle illustratie, waarvan de zekerheid niet ten volle voor je vaststaat, weg. Maar tot ds Kersten zouden deze man nen de vraag kunnen richten: Waarom acht Gij het noodig en geoorloofd, ten aanzien van de A. R. Partij en haar beginselen, de kiezers voor te lichten met volstrekt on juiste beweringen, die in onze redevoeringen geen steun vinden en in de schrifturen der A. R. Partij pertinente tegenspraak vinden? R. A. d. O. Ongelukken. Te Veenwoudsterval is een 8-jarig knaapje onder een melkwagen geraakt en dood opgenomen. Te Rotter dam zou de 18-jarige W. H., die nog nim mer een motorfiets had bestuurd, een ritje op zulk een vehikel door de stad gaan ma ken. De 16-jarige M. nam plaats op de duo zitting, de motor knalde dat hooren en zien verging en het tweetal stoof door de straten. H. had' den motor echter niet voldoende in zijn macht, zoodat toen hij op den hoek Kruiskade-Diergardesingel was gekomen, de motor veel te groote vaart had', met gevolg, dat de onkundige rijder tegen een tramwagen opboste. H. liep been- en hoofdwonden op, v. M. brak zijn rechterbeen en kreeg even eens een hoofdwonde. Beiden werden door den Geneeskundigen Dienst naar het zieken huis aan een Coolsingel vervoerd, waar zij werden opgenomen.In den Hoogepolder in den Biesbosch sloegen twee paarden ge spannen voor een wagen beladen met hooi, waarop behalve de voerman twee andere per sonen nit Dussen gezeten waren, op hol met het gevolg, dat de wagen omkantelde en allen onder het hooi bedolven werden. Twee werden dood er onderuit gehaald; de derde verkeert in levensgevaar. Op den Groninger Straatweg bij Leeuwarden is de 73-jarige Mie- dema door een auto overreden en gedood. De electricien te Hilversum, die verleden week bij' het verrichten van werkzaamheden in een 'kabelhuisje van de electrische een' trale te Naarden, een stroom van 50 volt door het lichaam kreeg, is aan de gevolgen daarvan overleden. Nabij' Gastelsveer is de belastingsambtenaar v. K., geboortig van Schore, kommies te Oud-Gastel bij' bet zwem men verdronken. Drie vrienden poogden tever geefs heim te redden. Het lijk is opgehaald, Het driejarig zoontje van den beer R. te Rijzenburg, grapjes makende met de dienst bode, die juist eeu emmer kokend water had neergezet, liep daarbij achteruit en viel in den emmer. Deerlijk gebrand werd de kleine ge transporteerd naar Utrecht waar hij, weldra bezweek. Een koopman uit Nieuwleuzen die met paard en wagen een overweg op de spoorlijn ZwolleMeppel wilde passeeren, terwijl de trein in aantocht was, is door de locomotief aangereden en overreden, waar door hem het hoofd van de romp gescheiden werd. Ook het paard werd gedood. Te Sliedrecht is een 32-jarige vrouw door (.5. autobus aangereden en gedood. Onder Bet culo zag een vrouw bij een boerderij e™ prikkeldraadafrastering een koe liggen 1{, liep er op af. Tot ontsteltenis van- bajt man, die in de nabijheid stond, viel toen zij bij de koe kwam dood neer. h' snelde toe om hulp te bieden, maar hij onderging toen, hij het prikkeldraad a<a raakte, hetzelfde lot. Het blijkt, dat een dra^ die een der palen van de electrische geleiilm. overeind moest houden, door verzakking Tjj dien paal in aanraking is gekomen met prikkeldraad tengevolge waarvan dit onder stroom kwam te staan, met bovenvermelij noodlottig gevolg. De koe bleek eveneens dood Zaterdag is te Haren in den kelder vaj de in aanbouw zijnde bijzondere school de onderaannemer van de stukadoorswerken s, heer Frummel in aanraking gekomen met dn electrischen stroom en op de plaats dood gebleven. Onder stroom. In de slagerij van den heer A. kwam een haak waaraan pas geslacht varken hing, in aanraking gg de electrische leiding, waardoor het varken onderstroom kwam. A. die het dier terug wilde trekken, kwam ook met den electri schen stroom in aanraking, eveneens zjjn doet ter ,die haar vader bevrijden wilde. Een zoon die hierna ter hulp kwam, kwam even. eens onder stroom, doch in mindere mate dan vader en dochter, zoodat hij zich wist los te werken. Hij snelde naar boven 00 den stroom af te sluiten, waardoor vader en dochter bevrijd werden. Dez? hadden ver schillende blauwe plekken, vooral aan df armen, opgeloopen. De oorlog in Syrië. De Franscfc krijgsraad te Damascus heeft eenige legioen- soldaten, beschuldigd van het verlaten van hun post bij de nadering van gewapende rebellen tot straffen veroordeeld, wisselende tusschen 5 en 8 jaar dwangarbeid. Onder de tot 8 jaren veroordeelden bevindt ziek een Amerikaan. Vele deelen van Joego-Slavië hebben opnieuw van groote overstroomingen te Iffden. Een wolkbreuk gepaard gaand met een vree- selijken hagelslag, heeft het dorp Rugovo in Montenegro geteisterd. Veertig personen wer den gedood en twintig ernstig gewond. Dui zenden stuks vee zijn verdronken. Te Mécrin, Frankrijk, was de pastoor der parochie met een viertal in een roeibootje aan het varen toen dit plotseling omsloeg. Alle inzittenden vielen te water en vier hun ner, waaronder ook de pastoor, verdronken In de omgeving van Thienen (België) is een militair vliegtuig van een hoogte van 900 M. neergestort, met het gevolg, dat de machine werd vernield en de inzittenden, ie sergeant-loods, oud 19 -jaar, en de waan nemer, oud 22 jaar, werden gedood. Een zwaar onweder heeft gisteren in het Bielitzer bergland gewoed. Een 100-lal personen vluchtte in de Clementiner Hütte. Kort na tweeën sloeg de bliksem driemaal achtereen in het gebouw, waardoor 3 perso- nen gedood, 4 zwaar en vele licht gewond werden. In de Zwitsersche Alpen is een En- gelsch journalist bij de beklimming van een rots in de Dolomieten in een afgrond va» meerdere honderden voet diepte gestort. Toe» men hem vond, was hij reeds een lijk. Te Koningsbergen is een landbouwer door zijn zoon doodgeschoten toen hij de opbrengst van zijn boerderij, die hij ver- b kocht had, bij de spaarbank wilde beleggen Toen de vader den volgenden morgen werd vermist, werd een onderzoek ingesteld, en zijn lijk in zeer verminkten toestand in een sloot terzijde van den straatweg gevonden. De oudste der beide zoons is in hechtenis genomen. Tragisch sterfgeval. Acht da gen geleden verrichtte dr Georges Rioux in het kinderhospitaal te Bordeaux een spoed' operatie bij een kind, dat in hevige male aan ruggemergontsteking leed. De dokter bad het ongeluk zich daarbij een klein wondje aan den wijsvinger toe te brengen. Het was intussehen van zoo weinig beteekenis, dat bö er geen acht op sloeg. Twee dagen later begon de vinger te zweren, maar hoewel onmiddellijk de zweer werd uitgesneden, was de bloedvergiftiging reeds ingetreden. E® bloedtransfusie gaf nog enkele uren hoor maar ook zij gaf ten slotte geen baat. R nog jeugdige dokter moest de redding van het kind, dat op weg is naar volkomen be terschap, met den dood bekoopen. Brand. Onder de gemeente Laren (G.) is de boerderij van D. Mooy door den bliksem getroffen. De woning brandde at, waarbij eenige varkens en een kalf ora' kwamen. Op heeterdaad betrap t. E°' kele maanden reeds werden af en toe'" den nacht diefstallen gepleegd van zakken meel uit den molen aan den Wouwscken weg onder Roosendaal. De politie is e>'in geslaagd in den nacht van Vrijdag op sa terdag den dief op beeterdaad te betrap pen, terwijl deze zich met een zak mee van 20 K.G. wilde verwijderen. Het witte vest. Een week ge leden werd er in „Concordia" (Breda) e feestmaaltijd gegeven ter gelegenheid^ de zesde tentoonstelling van bet Neae - landsehe Trekpaard. Er waren vele ga ten; er waren vele kellners, allen ia rok smoking. Uiterlijk was er dus weinig verschil zeker vóór de gasten gingen aanzitten f de kellners af en aan draafden. Het was eenige minuten voor bet 0 des aanvals toen een hulpkellner op meneer in smoking met wit vest :|t.- met de volgende vraag; „Hebben jullie allemaal 'n wit vest au-' „Ja," antwoordde de aangespro' „allemaal!" u m'a „Zoo! Dat spijt me, want ik heb zwart vest aangetrokken!"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2