m S40 Donderdag 15 Juli ppel Dnitscbe itoslt® O NA DE E N C ES. en De Warmte IJKAM'MASSEE v. d. REST, niet Ziek 1 MARy ST JOHN dit Blad Bnitenlasl >tuums (mutsen badhanddoeken Badschoener sest verfrssschende in de Huishouding Zeeuwsche Stemmen. FEUILLETON. LOUIS DOBBELMANN ROTTERDAM Wordt Dinsdag a.s. vervolgd. Korie berichten. n gedurende 4 we- ieft kunnen verrich- reda had M. veroor— 1 gevangenisstraf en recht om het he it te oefenen gedu- Jekan. lal eischte thans de- •onder ontzetting uit pels. om ongevallen te erktuigen en gereed- tuigen opi gezette Izoek worden onder- pch zijn na eenigea bbruik door slijtage lie niet onmiddellijk I toch op een kwaad |k van een ernstig zich nimmer van in, ook al lijken ze fcer goed bruikbaar, er en in het najaar weer en hangen ze ,of bij den stal dan I deugdelijkheid inge- lo ogenblik, als alles Jkte van den teugel, lige paarden op hol In half vergahe leid- evallen met hollende ook ongevallen zijn levolgen, weet ieder. |'d, en hoeveel kosten lorkomen worden als lorgt, dat de spullen kost nog geen twee Jlie paar guldens een Ir langer in den zak 1 willen loopen, dat Izijn kinderen of zijn m geval worden getrof- t wellicht levenslange ood tot gevolg heeft. korting a contant. GOES. Telef. ill, |rdt verkregen uit bereiding met van 30 en 40 ets. bij: |eker, Groote Markt 9, Sees, BAHA9ABAK gij vcrm«gwtIndien flij lis de lenden indien gij pijnen ic armen en beenenIndien Itltijd vermoeid zijt, morgens Kct opstaanindien gtj hoofdpijn bet geheugen verslechtindien Jtrachteloo» en moedeloos zijt. Ier wilskracht, zonder levenslust: In gij zwarte gedachten hebt; gij slecht slaaptindien"9ij de maag lijdt, krampen hebf. kloppingen, zweten bij de minste jhtinspanning, wanne opruiingen, mericgen oorruischingen, steken le zijde. Indien gij vruchteloos hebt beproefd en gij niet ge- n zijt. aarzelt niet en neemt Uw toevlucht tot echte z e n u w h a» ;r s lr KOLIME Apotheker H. VAN AKEW, 'theker-Specialiat te Selzatte. reeds duizenden zenuw» ers volkomen genezen heeft. -LINE is verkrijgbaar btj Apoth- Drogisten ad. f 2.50 per flacon. Hocfddepot voor Holland hulte en t h i e m e, b tbus 55 Mlddelbute- TE KOOP i vm WlerrieweuleHi ÏAGE, H^eetoda,^ middellijn, met Stoe eS r toebehooren. s A. polderman Granen en Zadem gevraagd in een ge" inderen issing van een zie^f.v^der worden ingewacht^, M Bur. „Vliss. Couran en. Drukkers-Exploitanten: OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68 70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De leider trouw. Een en ander maal werden den oud minister Colijn aanbiedingen gedaan, waarvan de inwilliging gepaard had moe ten gaan met het verbreken van den offi- ciëelen band, welke hem aan de anti-rev. partij verbindt. Maar de Leider bleef trouw en bedankte voor de lokkende uitnoodigingen. We meenen ons niet te vergissen, als we beweren, dat vooral het gezantschap hij de machtige republiek der Vereenigde Staten veel bekoorlijks voor den heer Colijn moet hebben. Het leek indertijd een ietwat stout on dernemen om den heer Aug. Philips, meer zakenman dan diplomaat, tot gezant te Washington te benoemen; maar de er varing beschaamde de verwachting niet. Naar dgn mensch gesproken had men thans hetzelfde mogen hopen. Dat de heer Colijn in Amerika hoog aangeschreven staat en niet in Amerika alleen is door de feiten bewezen. Dat zijn inter nationale oriënteering en zijn financiëele bekwaamheden hem gezag verleenen, zal niemand tegenspreken. Wij gelooven dan ook zeker, dat de oud- Minister, ware hij geen partijleider ge weest, zonder dralen aan boord gestapt zou zijn om de Nederlandsche belangen met vreugde en toewijding bij de overzee- sche republiek te "behartigen. Dat hij niet ging, maar bleef, geeft hem recht op den dank van alle anti-revolutio nairen in den lande; en waar „De Stan daard dit moeilijk kan uitspreken, zij het ons bij dezen geoorloofd om den dank van dit volksdeel te vertolken. Wij zijn het met deze dankbetuiging van „De Rotterdammer" (schrijver is blijk baar Prof. Anema) hartelijk eens. Begin Juli 1926. Het politieke dagblad speelt in deze stille Juli-dagen een bescheiden rol. An ders, wanneer zekere Juni-gebeurtenissen in het volksleven spanning en beroering actie en agitatie gebracht hebben. Dan is er overvloedig stof voor nabetrachting zoowel als voor toekomstbeschouwingen. Maar nu? 't mocht wat. Als de Kamers niet voor eenige afwisseling zorgden, zou den al de zomermaanden voor ons voor bijgaan alsof de staatkunde afgedaan had En politieke spanning is een artikel, dat even zeldzaam is als het verlangen ernaar. Want het is niet de tijd van de reisplannen' en het koffers pakken? Men neust in spoorboekjes en reisgidsen, berekent af standen en reiskosten blijde, dat de Spoorwegen eindelijk eens de tarieven gin gen verlagen! men correspondeert met Cook en Lindauer of met de Nederl. Chr. Reisvereeniging, men ziet de plassen na, aanplakbiljetten voor extra-treinen en ple- zierbooten ènmen heeft nauwelijks tijd om de krant in te zien. Burgerlijke stand, weerbericht, Radio-hoekjezie zoo, ik heb 'm al weer gezien! Neen, het is voor den dagbladschrijver geen mooie tijd, als hij geen ministercrisis of gelijkwaardige incidenten heeft. Als hij een hooge opvatting van zijn taak heeft, zal hj altijd weer leiding willen geven, op scholing zijher lezers bedacht zijn. Actueele politiek is er nu echter niet, en zoo zal hij zijn toevlucht moeten nemen tot de oude historiebladen, om zijn lezers 13) Uit het Engelsch. „Ga naar boven naar de kinderkamer, May, en blijf daar alleen. Miss Maynard heeft een paar peren voor zoete kinde ren meegebracht, maar ik denk er niet over om er u van te geven. Ik zal hfsti uw vader vertellen, als hij thuis komt. Ik weet niet, wat hij zeggen zal, als hij hoort, hoe gij, ondanks uwe belofte, al weer driftig zijt geweest." „O, mama, toe zeg het niet tegen vader", pleitte Lettice, toen May, opnieuw hevig ^nikkend, de- kamer had verlaten. „Arme May heeft er waarlijk spijt van; zij kuste mi) toch zoo dikwijls, en als u het tegen rader zegt, zal dat haar zwaarste straf zijn. „Hoe kan ik uw hoofd betten, als ge met stil zit?" antwoordde hare moeder strengen toon. „Als ge nog hoofdpijn hebt, deedt ge heter met uwe boeken weg te leggen en wat op de canapé te gaan liggen. Hatty, berg Lettice's boeken ■laJf rm e °P-" zu^ u het t tegen vader zeggen", herhaalde eitlce> terwijl ze haar bonzend hoofd d.w.z. voor zooveel zij niet reizen en geen Radio hebben bezig te houden met het conflict Groen-Beets of andere mo menten uit de geschiedenis der partij. Anderen hebben "den zeeslang gezien en vergasten hun lezers op lugubere ver halen van ontmoetingen met dit vreeselijke monster, dat hen bijkans in den dood gesleurd zou hebben. Men moet toch pi kant blijven en de aandacht gespannen houden Als men ziet wat er zooal te koop is op het gebied van toerisme, dan zou men haast meenen, dat minstens half Nederland de grens overgaat, om van de binnenlandscbe reizen nu niet te reppen, 't Is of met geen; afstanden meer gerekend behoeft te ^worden. Een fietstocht langs den Rijn naar Zwitserland is maar een peulschilletje; kampeeren in de Vogezen; 'n weekend n-aar Wight, niets behoort meer tot de onmogelijkheden. 't Is óók, of er geen matig gevulde beur zen meer zijn. En tochwij vreezen.; Maar dan moet ons volk als vrucht van na-oorlogsche mentaliteit wel iets boven zijn stand leven. Wat vroeger gemakkelijk ontbeerd werd, ja, wat nooit als een eiseh van menschwaardig bestaan gevoeld werd behoort nu vaak tot die dingen, die on misbaar geworden zijn, en niet eens meer als een weelde-artikel worden be schouwd. O, dat mikken naar hoogeren stand! Het heeft menige familie te gronde ge richt en Het zal ook het leven van een volk kunnen dupeeren. Men heeft onlangs kunnen lezen, hoe in België, trots allo valuta-ellende de grootste bedragen nog worden gevoteerd voor de meest ijdele dingen. Wij smalen wat op die Belgen die immers zoo heel anders zijn dan wij, maar kijk eens even rondom u. Ja, óók gij op uw eenvoudig dorpje. Die gevoeligheid voor „stand" heeft al wat scheef gezet. En als het dan heel bedenkelijk gaat worden, gaat men de waarschuwingen het o-or leenen. Bijvoorbeeld: het wordt of is in ons land een penibele boel, wat de werk gelegenheid betreft voor de intellectueele menschen. De scholen blijven elk jaar maar weer heele drommen klaargestoom- den afleveren. Met indrukwekkende di ploma's in den zak melden zij zich aan voor alle takken van handel en industrie Voor wetenschap en ambtelijk leven, en o zoo'n klein percentage vindt plaats. Voor de l.o. acte geslaagden hadden vroe ger voor de poort van het examengebouw reeds te kiezen tusschen verschillende hun aangeboden betrekkingen, nu mogen zij vaak blij zijn, als zij na een jaar oï twee een plaats als kweekeling ,of assis tent hebben bemachtigd. Meesters in de rechten moeten soms tevreden zijn als zij een landarbeidersloon verdienen; inge nieurs vergenoegen zich met een opzich tersbaantje of worden tramconducteur of zooiets om toch maar aan den slag te komen. En dan komen zij, die de wondeplekken van het maatschappelijk leven aanwijzen. Dat is bijv. ook gedaan op het Congres voor de Beroepskeuze. Daar heeft de beer Gerhard er op gewezen, dat wij het meest noodig hebben eerbied voor den zoozeer gesmaden minderwaardigen arbeid, voor den arbeid van den putjesschepper bij voorbeeld. Immers uit een gemeenschaps oogpunt is de erkenning van gelijke waar de van het werken van den tonnetjes- man met dat van den professor van de dankbaar tegen den arm harer moeder legde. „Ik zal doen, zooals ik gezegd heb", hernam Mrs St. John koel, en zij ging wat terug. „Ik geloof, dat het evenzeer uwe schuld was, als die van May; ik had u het toezicht over de lessen der kinderen toevertrouwd, maar gij waart natuurlijk weer met uw latijn bezig en nu wil ik er niets meer van hooren." En de arme Lettice zag zich, met tranen in de oogen, genoodzaakt te zwijgen. „Laat mij hier blijven en hun met de lessen helpen", stelde Dollie voor, toen Mrs St. John zich gereedmaakte de kamer te verlaten; „ik geef zoo gaarne les, maan ben nooit in de gelegenheid"; en hare gastvrouw gaf onwillig toestemming, want om de waarheid te zeggen, wenschte zij Dollie's gezelschap voor zichzelve, want eene bezoekster was een zeldzaamheid in dit huis. De kinderen keken wat verlegen en verschrikt, toen zij zich met eene vreemde alleen bevonden. Lettice weende zacht in haar verborgen hoekje op de sofa, en Hatty en Rosie zaten op hunne stoelen heen en weer te schuiven. „Foor wie kan ik nu iets doen", begon Dollie met haar vroolijk, opgewekte stem; maar juist op dat oogenblik ging de deur open, en ver toonden zich een bruine hoed en een lachend gelaat. hoogste waarde. Men moet leeren, zoo zeide de genoemde referent, dat elk werk dat waard is gé- daan te worden, waard is ook goed gedaan te worden. Dat inzicht heeft moreele waarde, want dan zal het geringste werk ook met vreugde gedaan worden. Velen zijn terecht gekomen op plaatsen, waar ze niet behoorden en daarom moeten we de jeugd al vroegtijdig opvoeden tot eerbied voor den arbeid in het algemeen, zoodat niemand zal neerzien op „sneeuwruimen" en dergelijk werk. Het groote struikelblok is echter altijd weer de stand, aan welken men zooveel verplicht is. „Ik kan toch niet nalaten m'n jongen dokter te laten worden!" „M'n jongen moet toch meer dan een school meester zijn!" O, die ellendige, veel te strak getrokken .standsgrenzen, die jonge levens doen mis lukken, zelfs families scheiden en allerlei maatschappelijk en vereenigingswerk tot onvruchtbaarheid doemen. De 'klacht is overigens heusch niet nieuw. Dr Kuyper, bevorderaar van een gezonde democratie als hij was, heeft vele jaren geleden reeds gewezen op te groot standsverschil. Zeker, hij mocht toen ook al eenige daling consfateeren,. dank zij de ontwikkeling van het school wezen, eerst in Duitschland en Zwitser land, krachtiger nog in Amerika door den socialen ommekeer. Ook uit ons land toog meer dan één ervaren arbeider naar onze Hollandsche groepen, die in Chicago, Michigan, Iowa en elders huisden. Kuyper heeft van de zulken gekend in Amsterdam; hij heeft hun armoede er gezien en hen later in Amerika weergezien. Zij woonden toen in eigen huis van vijf a zes vertrekken, van huisraad eu meubelen ruimschoots voor zien, gekleed gelijk hier de kleine burgerij en beschikkend over boeken en muziek instrumenten, gelijk hier te lande nóg niet denkbaar is. Toch was er geen uitwis- sching van alle standsverschil, want den gegoeden stand ging het naar rato. Denk maar aan de Carnegies en Rockefellers. Het is goed ook daarop weer eens te wijzen in onze veelzins zoo moeilijke sa menleving, want de daling schijnt som wijlen tot stilstand gekomen en 't is wel of er weer een stijgende lijn merkbaar is. Geen ander verschil tusschen mensch en mensch mag: stand houden dan wat voort vloeit uit verschil in de van God gegeven igaven, verschil in levensambt en toewij ding. En hoeveel menschelijke (of on- menschelijke?) igrenzen en grensjes moe ten dan niet verdwijnen, wil 'tgoed zijn. KEES VAN DER MEER. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Be nauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuw tabletten maken Kalm en geven U een Verkwikkenden slaap. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De positie der regeering. De Fransche senaat heeft aan den voor avond van 'den nationalen feestdag be sloten uiteen te gaan tot 22 Juli. De beteekenis van dat besluit strekt zich verder uit dan een eenvoudig vacantie ne men tijdens de feesten, zooals dat gebrui kelijk is. Trouwens gebruik is, dat de bei de kamers op zomerrecès gaan vóór den „Tante Mary o lieve tante Mary, kom toch eens hier!" riep Lettice ver heugd uit, terwijl zij op ging zitten en snel hare tranen afveegde. „Laat mij eerst mijn gast eens welkom heeten. Hoe vaart ge, Miss Maynard? Ik yben op school opgehouden, maar ik hoop, dat Janet en de kinderen goed voor u hebben gezorgd. Nu, lieveling, wat be duiden die tranen, en hoe ziet ge zoo bleek?" en Miss St. John ging op den grond bij de sofa zitten, en zette haar hoed af. „O, tante Mary, er is zooiets vreeselijks gebeurd", begon Lettice snikkend. „May is weer driftig geweest, en mama wil het aan vader zeggen." (Dollie merkte op, dat de kinderen Mrs St. John gewoonlijk „mama" noemden, maar hun vader bleef altijd „vader") „Ik smeekte haar herhaal delijk het niet te doen, niet waar Hatty? maar zij zeide, dat May flink gestraft moest worden." „Hum", zeide tante Mary, „iemand an ders is ook gestraft, naar ik zie. Vertel er mij alles van, Lettice." En Lettice begon haar droevig verhaal; wat eene reeks van kinderlijke feiten en gevoelensLettice moest haar Latijnsche vertaling voor vader maken, en mama wil maar nooit begrijpen, dat zij het niet voor haar genoegen doet, en dat het zoo'n moeilijk werk is, dat zij er hoofdpijn van 14den Juli, maar dat genot hebben de edelmögenden niet meer gekend sinds het bewind van het kartel van liuksche par tijen. De kwestie van de volmachten voor het kabinet is verder van de oplossing dan ooit. De „pleins pouvoirs" waren misschien af te dwingen geweest bij de stemming van de vorige week, toen de kamer blijk baar een crisis niet aandurfde; thans heb ben de parlementsleden het verloren ter rein herwonnen en zetten zij zich schrap tegen elke inbreuk op de parlementaire regelen. In elk geval is het thans niet meer mo gelijk nog deze week het nieuwe groote kamerdebat te doen plaats hebben, waar door de regeering een gansche week ver speelt, in welken tijd het Londensch ac- coord op den keeper zal worden be schouwd en de charme van de aangekon digde „Gaillaux-overwinning" kan ver vliegen. v Caillaux heeft onmiddellijk na zijn te rugkeer uit Londen met Moreau, den di recteur van de Fransche Bank, en ver schillende andere groote Parijsche bank directeuren geconfereerd. Het Londensche accoord en de plannen van Caillaux moe ten nu in hun definitieven vorm in den ministerraad komen. Wat daaromtrent uitlekt is er niet pre cies naar de kamerleden gerust te stellen. In de wandelgangen van het Paleis Bour bon (Kamer) zoowel als in die van het Luxembourg (Senaat) wint de overtuiging veld, dat Caillaux dermate vlottend is in zijn plannen, dat het den indruk maakt, dat hij geen duidelijk plan heeft en de des kundigenplannen zal doen ineenstorten. Tal van kamerleden uiten de meening, dat het gouvernement slechts tijd tracht te winnen om onder den indruk der slechte valuta éen overhaaste beslissing af te dwingen, daarbij de kamers vrijwel voor een fait accompli stellend en ze naar huis zendend om tot November de handen vrij te hebben. De stemming is bij nagenoeg alle poli tieke groepen zich daar met hand en tand tegen te verzetten. Terwijl de Engelsche bladen bij hun be spreking der schuldovereenkomst vooral den nadruk leggen op de tegemoetkomen de houding van Londen, toonen de Fran sche bladen zich over het algemeen zeer gereserveerd, terwijl sommige bladen zelfs pessimistisch schrijven over de toekom stige ontwikkeling der gebeurtenissen. De frank. De Belgische frank moge thans wel be langrijk lager staan dan de Fransche, men schijnt met het herstelwerk in België al wat verder te zijn, dan in Frankrijk. Terwijl Caillaux, die zich wel gaarne de vrije hand had willen verzekeren, in zijn plannen voor een soort financieele dicta tuur al heel wat water in zijn wijn heeft moeten doen en heeft moeten toegeven niets van gewicht te zullen ondernemen zonder de Kamer te raadplegen, is er in België goede kans, dat aen de regeering volmacht zal worden gegeven om den fi- nancieelen toestand te regelen. Minister president Jaspar heeft bij de Kamer een wetsontwerp ingediend, waarbij den ko ning voor een termijn van zes maanden volmacht wordt verleend om alle financi eele en andere maatregelen te treffen, die de huidige toestand vereischt. Hij, d.w.z. dus de regeering, zal alle van kracht zijn de maatregelen in zake de geldcirculatie kunnen wijzigen of aanvullen, leeningen mogen aangaan, maatregelen kunnen ne- krijgt; en dan kon Hatty hare sommen niet maken, en zij schreide er om, uit vrees, dat mama boos zou zijn; en May stootte aan de tafel, en bedierf haar reken-, boek door een groote inktvlek, en toen was Hatty boos en gaf May een duw; en daama ging alles verkeerd. „Ik geloof, dat wij allen tezamen onge lijk hadden", zuchtte de arme, kleine leer- linge-onderwijzeres, „en het ergste van alles is, dat mama denkt, dat mijne ach teloosheid de oorzaak van alles is". „Mijn lieve Lettice", begon tante Mary, plechtig, „eens ,op eqn idag zeide een wijs man: „wee den wolf, die in een kwaad gerucht staat"; en toen wierp zij een vroolijken blik van verstandhouding naar Dollie. „O lieve deugd, wat waren die ouden toch wijs! Luister, is dat niet de voetstap van uw vader, kinderen? Ik heb een goed plan; als wij het hem' zelf eens vertelden, er hangt zoo veel van af, hoe men de dingen zegt. Maurice, kom eens even hier. Lettice en ik heb ben u iets te zeggen". En Mr St. John, ging, na zijn gast hartelijk begroet te hebben, haastig naar de sofa. De uitslag geleek op zonneschijn na den storm. Mr St. John streek zacht over Lettice's haar, zonder te spreken, boog zich toen over haar heen en kuste haar, en vijf minuten later droegen zijne lange beenen hem naar boven. i 1 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. n Brievenbesteller hoort men wel eens klager» Over salaris en diensttijd per daq. Maar alles kan hij ten slotte verdragen Als hij maarsteeds B.Z.K.pruimen maql w men ter bestrijding der inflatie, ter ver zekering van den terugkeer van het ge vluchte kapitaal, ter wijziging of aanvul ling van de statuten der nationale bank, ter verhooging van belastingen en heffin gen om de opbrengst hiervan op peil te houden, ter verzekering van de voedsel voorziening en de bestrijding van het ge bruik van weelde-artikelen, kortom alle maatregelen welke tot verbetering van den financieelen toestand zullen kunnen lei den. Men weet verder, dat de Belgische re geering reeds voorbereidingen heeft ge troffen om verschillende diensten in regie maatschappijen om te zetten welke noodzakelijke leeningen zullen kunnen waarborgen terwijl zij ook reeds haar meening omtrent een stabilisatie heeft vastgesteld, die, naar de heer Jaspas gis teren in de Kamer zeide, wel aanmerkelijk onder de 200 fr. per pond sterling zal moeten geschieden. Ook schijnt men, naar Duitsch voor beeld, te denken aan de invoering eener goudvaluta. Generaal Lincoln Andrews, de Ame- rikaansche alcohol-dictator, is gisteren in Engeland aangekomen, waar hij met de Engelsche regeering zal onderhandelen over maatregelen om het smokkelen van alcohol naar de Ver. Staten tegen te gaan. Weer heeft de Fransche justitie een ernstig spionnage-geval in onderzoek. De van spionnage verdachte is een gewezen Fransche officier, die na den wapenstil stand zich herhaaldelijk aan oplichterij schuldig maakte, en daarna naar Dussel- dorf de wijk nam. Een vrouw, die als tus- schenpersoon optrad, tusschen Parijs en Dusseldorf, is gearresteerd. Uit Singapore wordt gemeld, dat een inspecteur van politie bij een botsing met Chineesche roovers ernstig is gewond. li a" Aan de thee kwam hij binnen met May aan de hand. Heur haar was netjes glad geborsteld en alle sporen van tranen wa ren van haar gelaat verdwijnen, dat nu één en al glimlach was. „Vlieg nu naar de andere zijde der tafel en kus uwe moeder af", fluisterde haar vader, en May gehoorzaamde. Mrs St. John nam den kus zeer koel in ontvangst, maar, hoewel zij misnoegd, keek, maakte zij geen aanmerking; zij; was zeer streng voor hare kinderen, en men kon moeilijk zeggen, of vrees dan wel liefde voor hunne moeder bij hen de overhand had, alleen Lettice veraf goodde haar. De toegevendheid van haar. man was in strijd met haar gevoel van recht. Als zij strafte, was dat niet zon der noodzaak, en elke kwijtschelding van straf was haar haar eene onmogelijk heid. Maar zij was in staat hare verdrietig heden zwijgend te dragen 'èn voor niet? ter wereld zou zij in het bijzijn der kin deren hun vader in 't ongelijk stellen. Hij ondervond van haar steeds vrouwelijke onderdanigheid en eerbied. Maar Maurice, die met zijne eerlijke' oogen over de tafel keek, zag terstond aan het gelaat zijner vtouw, dat zij misnoegd noegd was, en deed daarom den eersten stap tot den vrede. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1