TslegraiHW. Openbare fertoopiipeolepliigeii Aanbestedingen. elaar, Brinkman daarna de ve^.. varen aanwezig outen als leden »sie van advies, van deze com- adering met 19 lanco (de prae, den tegen) een om de behande- van den Brink rten en de zaai e te verwijzen. n met 19 tegen (de praeadvisee- >r) een voorstel lidende omèn hebbend© van den Brink, neeren aan de synode inzaie lublieke beschul- van de synode ;ezag van Gods aar eigen gezag gezag van Gods voert over het te trekken; Se. tuigen over zijn de beslissingen te beloven, zich iden; zen le. ds H. C. in de bediening op heden; 2e. n Brink via de sngen op de ge- ize daarover in m beslisse, en it, dat de kerke' •eenkomstig zijn c zal vermanen, n de schorsing twee deputaten mdvoort samen Brinkman en ds de zijn stem te- •klaaxde daarna, :aan, dat de sy- uitspraak heeft als ambtsdrager dat hij. bezwaar ïgen die de sy- heeft, welk be- kerkelijken weg vergadering de weer samen. (N. R. Ct.) s. xamen Franscbe ran de Vereen. V A. de Roos te (M. Ct.) r directe belas- iccijnzen zijn ge- v. d. Maden, P.. Oudeman, allen der directe be- (M. C.) ng van 1 Sept. Leiderdorp, mej. m aan de R.K. (M. Ct.) antoorstenograaü lagd de dames: Léon en C. P. typist de hee- 1. W. Nieuwen- ;en, en de heer Deze examens ge de Ned. Ver, n machineschrij- ie voor de akte ravenhage heeft sema, inspecteur ;p. te Groningen.. rg voor de acte Kweekschool de- te Krabbendijke, P. Pherna.mbucq lidweg te 's-Gra- ,tige handwerken rrg. gemengd Nieuws. loofdpijn", voeg- s gezicht bij. zóó, mama, e» n, om de plaats viel Lettice im >rger te maken, om dat te doem het May spijt- ïer stout", her- ïld van een stok- als ik u op dó ettice", was het nij uw voorhoofd treek niet al t® tar a dh teren. vreeselijk stout ren er een groot# rerd, en Lettice id, bij de aan- het boorwater en geweldige# erg niet, en de snikte de klei# tide, dat zi) W rergeven, dat g§ bt", zeide hare >rdt vervolgd.) Ongelukken. Vermoedelijk door de warfntfe zijn te Rotterdam twee men- schen op straat dood ineengezakt. Ook te Schiedam is een jonge broodbezorger door dezelfde oorzaak bewusteloos neer gevallen en naar het ziekenhuis vervoerd om bij gemaakt te worden. Te Roer mond heeft een kind van 13 maanden een pot kokende thee over het lichaampje ge trokken. De kleine is in het hospitaal overleden. Hedennacht is de 25-jarige J Roks uit Hoeven, werkzaam bij de In ternationale Betonbouw aan de Stuwbrug te Grave, bij het loopen over een ïjze- re nbuis uitgegleden, te water geraakt en verdronken. Te Naaldwijk is een 72- jarige löswerkman bij het kantsmjden in een duinsloot geraakt en verdronken.— Te Spanbroek is een 2-jarig meisje in een sloot geraakt en verdronken. Te Op perdoes is een 3-jarig jongetje achter het onderlijk huis verdronken. Een knechtje van den tuinier van Veen uit Wageningen dat met een groenteschuit naar de Deut sche Veiling voer, is onderweg te water geraakt èn verdronken. Onder Zalk is opgehaald het lijk van den straatmuzi kant Akkerman die Vrijdag bij het zwem men in den IJssel bij Hattem verdronk. Sedert Zondag wordt te Boxtel een 18- jarige jongeman vermist, die tegen den zin van zijn vader naar de kérmis te Oisterwijk zou gaan, doch daar niet ge weest is. De 52-jarige D., die te Arn hem Donderdag-avondavond van het bal- con zijner woning op straat viel is aan de bekomen verwondingen overleden. De melkboer uit Noorderhoogebrug (Gr.) die voor enkele dagen van een hooiwagen veil en naar liet ziekenhuis te Groningen werd vervoerd, is thans aan de gevolgen van den val overleden. Zaterdag ge- raate te Breda een 6-jarig kind van een aldaar vertoevenden kermisreiziger onder een auto. Het kind is thans aan de gevol gen overleden. De ontploffing te Lake Denmark. De gansche Noord-Ameri- kaansche pers is vol van berichten om trent deze ramp in het marine-arsenaal. Er wordt o.a. nog gemejd, dat automobi listen op vijf mijlen afstand van de plaats des onheils niet verder konden. In ver scheiden gevallen werden auto's totaal vernield; in andere werden de boven- en zijkanten weggeslagen. Iemand, die zich op een halve mijl van het depot bevond, vertelde, dat zijn jas hem van zijn rug werd gescheurd. Boomen werden ontwor teld en ieder in de nabijheid bloedde uit neus en ooren. Een groote golf met zwavel bezwanger de rook steeg te ruim 5 uur, na de eer ste ontploffing, uit het munitiedepot op, spreidde zich als een parapluie uit en werd door een stevigen oostenwind in westelijke richting gedreven. Vijf minuten later klonk een tweede ontploffing, waar door in Mount Hope, op 30 mijlen af stand, de ruiten sprongen. Een kwartier later volgde een derde ontploffing, werd de lucht geheel en al verduisterd door een rookgordijn. Gloeiende asch viel neer in Butler, eveneens op' 30 mijlen afstand gelegen. De rook was zoo dicht, dat brandweerlieden en politiemannen, die tot bet marinedepot trachtten door te dringen, half verstikt werden teruggedre ven. Uit den schier ondoordringbaren muur van rook welke het tooneel van de ramp verborg, kwamen zwart gewor den gestalten te voorschijn, waarvan som migen draagbaren droegen met verkoolde menschelijke overblijfselen en anderen minder ernstig gewonde mannen steun den, die nog met hun hulp konden voort strompelen. Het vallen van de duister nis vergrootte nog de moeilijkheden van het werk hoewel de doffe gloed, die door de rookwolken heen scheen, een naar geestig en onzeker licht verspreidde. Te vergeefs trachtten de brandweerwagens, die dicht bij het depot hadden kunnen komen, met hun zoeklichten den muur - van rook te doorboren. Omtrent de ontploffing te Lake Den mark, in den staat New Jersey, vallen nog enkele bijzonderheden te melden. Het dorpje Picatinny ziet er uit, zoo als er in Frankrijk in den oorlog zoo vele waren, door granaatvuur geteisterd. Den heelen Zondag door tot den middag van Maandag kwamen nog steeds ontplof fingen voor in de ruïne van het tuighuis. Gezinnen, wier huizen vernield zijn, kam peeren in geïmproviseerde tenten langs de wegen op een veiligen afstand van den haard der ramp. Den heelen nacht van Zondag op Maandag sliepen ziji in het schijnsel van hun brandende huizen- De wegen worden bewaakt door mari niers en soldaten, die er voor moeten zorgen, dat de menschen zich niet in de gevaarlijke zone begeven, gedreven door de begrijpelijke begeerte nog iets van hun have en goed te redden. De hitte en bliksemslag hebben de vernieling van het marinetuighuis te Lake Denmark en het leger-tuighuis te Picatinny voltooid'. Men heeft het lijk van een juffr. Feeny gebor gen een andere doode is luit. G. Bort, verder is omgekomen de onderofficier H.C. Brown. In het puni kan men zeven lij- en zien liggen en in een meertje heeft men een doode zien drijven. Volgens het zeggen van een van de of- cieren van het vernielde tuighuis had men daar de geladen granaten rechtop staan, zoodat zij', toen zij ontploften, hun projectielen recht naar boven zonden. Had men de granaten in hun lengte op den grond gestapeld, dan zouden de ongeluk- J) ,D0S veel grooter zijn geweest. De ontploffing kwam zoo totaal onver- nat er geen maatregelen tot beveili- e g Konden worden genomen. Toen kort na de eerste explosie ook de trinitro- xtoluol-bergplaats ontplofte, was de schok zoo geweldig, dat de huizen tot op ver ren afstand als het ware verkruimelden. Nog steeds ontploften er granaten èn bom men. De ontploffingen. De granaatont ploffingen in het arsenaal bij Lake Denmark hebben Maandag den geheelen nacht voort geduurd. Toen Dinsdagmorgen de ontploffin gen verminderden, drongen marinesoldaten op het terrein door, waar zij- nog 14 dooden vonden. De meeste lijken waren, verschrikkelijk verminkt. Het omliggend gebied is nog steeds door troepen afgezet. Slechts aan de bewo ners van de huizen in de omgeving wordt toegestaan het terrein te betreden, teneinde naar have én goed te zoeken, en. dit in veiligheid te brengen. Enkele plaatsjes in. den omtrek van het arsenaal gelegen zijn geheel van de naardbodem verdwenen, terwijl andere dorpen tot volslagen puinhoopen zijn gewor den. Het Roode Kruis verschaft aan tal van personen onderdak en heeft een actie geor ganiseerd om de .kinderen, der verschillende huisgezinnen weer bijeen te brengen. Nadat men Maandag nauwelijks begonnen was met het reddingswerk, vlogen in hel arsenaal bij Lake Denmark opnieuw kruit magazijnen in de lucht, waarop het reddings werk terstond moest worden gestaakt. Hel Picotini arsenaal wordt opnieuw bedreigd, daa; de wind weer omgeslagen is. Tot nu toe zijn 19 lijken, die zwaar verminkt waren, ge borgen. Het aantal gewonden, is tot 400 ge stegen. Schipper-opliehter. Te Bussum is een 53-jarige schipper aangehouden, die reeds bijna een jaar aan dén. kost komt door het medelijde nop te wekken van goed- geloovigen in den lande. Bij een bewoner van de Wladimirlaan had hij Zaterdag f 10 losgekregen, onder voorgeven, dat hij' moest uitvaren om een vracht te halen, maar geen geld aan boord had om het havengeld te betalen. Maandag was hif weer aan' de deur; nu vroeg hij f 5. Men vertrouwde echter het zaakje niet en liet den man terugkomen nadat de politie gewaarschuwd was. Het bleek, dat de schipper in het geheel geen schip had en reeds sedert September gezocht wordt voor dergelijke oplichterijen. Hij1 is ter beschikking van de Justitie gesteld. De reis van koning Boris. Ge lijk wij' reeds meldden, is koning Boris van. Bulgarije Zaterdag in gezelschap van zijn zus ter Eudoxia met den Simplon Orient op vacantia gegaan. Er wordt aan deze reis de beteekenis gehecht van een vlucht. In Weensche 'kringen vooral gaat het gerucht, dat Bulgarije aan den vooravond van een revolutie staat en dat het lot der dynastie ernstige bezorgdheid bewaart. Van echter andere zijde wordt gemeend, dat de reis absoluut geen politieke betee kenis heeft en alleen opvalt, omdat koning Boris sinds 8 jaar geen buitenlandsche reis meer ondernomen -heeft. De koning zal Hon garije, Tsjecho-Slowakije en Zwitserland' be zoeken. Weer aardschokken. Te Padang Pandjang is Zondag weer een hevige aard schok gevoeld. Uit Fort de Koek wordt voorts gemeld, dat van een trein bijl Piladang ten gevolge van een. baanverzakkmg acht wagens ontspoord en omgevallen zijn. Twee inlanders zijn gedood, één werd zwaar en drie zijn. licht gewond. Zaterdag is ook te Ternate een hevige aardschok waargenomen. De mijnwerkersstaking. Dage lijks hebben te Londen bijeenkomst van het bestuur van de mijtiwerkersbonden plaats, zonder dat in de houding der mannen noch' in die hunner districtsafgevaardigden, de min ste veranderingen gekomen, was en een voor stel te verwachten was tot ingaan op de voorwaarden van de regeering of van de eigenaars. In Zuid-Wales zijn gisteren ongeveer 300 man op een totaal van 8000 aan het werk gegaan; verwacht wordt, dat de betrokken mijnen met dit geringe aantal vanzelf heden weer zullen moeten sluiten. Te Rome zal dezer dagen Arnaldo Mus solini, de broer van den minister-president, duelleeren met generaal Bencivenga, een vriend van Amendola, het onlangs overleden hoofd van de democraten. De generaal had eenigen tijd geleden een oproep tegen het fascisme gepubliceerd, waarop Arnaldo Mus solini hem in 'het openbaar bespot had. Ben civenga schreef toen Arnaldo Mussolini een beleedigenden brief, waarop deze den gene raal zijn getuigen zond. Gisteren is een aanslag op het .kruithuis Withowice bij Krakau verijdeld. De schild wacht maakte tijdig alarm en de wacht ont ving de aanranders met revolverschoten.. Een hunner werd neergelegd, een zwaar gewond en een ongedeerd gevangen genomen. De hitte. Gistermiddag 2 uur was het te Londen 82 graden in 'de schaduw en 122 in de zon, waarmee de warmste tempera tuur des jaars bereikt werd; er woei echter een verfrisschende wind zoodat men zelfs in de stad minder last van de warmte had dan eergisteren, toen het 80 graden in de schaduw was. Het hooge water in Oosten- rijt Naar men uit Weenen meldt, heeft de was van de Donau Maandagavond het hoogtepunt bereikt. Alle zijrivieren in Oos tenrijk meldden gisteren val. Alleen van de Beiersche Donau werd nog geringe was ge meld. Men dacht, dat gisteren omstreeks mid dernacht de Donau te Weenen zijn hoogsten stand' zou bereiken. Frans ch vliegtuig verbrand. Gistermiddag deed een Fransch vliegtuig met drie motoren, type A.S.D., dat zijn eerste vlucht van Parijs naar Praag maakte een noodlanding op het vliegveld te Fuerth. Na een half uur steeg het weer op, doch op ongeveer 100 M. hoogte geraakte het in brand. De bestuurder trachtte te dalen. De twee passagiers sprongen uit het vliegtuig, doch de vlieger en zijn monteur verbrandden. Het toestel werd zwaai- beschadigd. De pas sagiers ,die uit het toestel gesprongen waren, zijn gewond en moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. Vliegongeluk. Maandag moest de 22-jarige sergeant-vliegenier, van het militair vliegplein van Evere bh' Brussel, met een Bristolmacbine enkele vliegoefeningen -maken. Na gedurende een half uur boven Brussel te hebben gevlogen, wilde hij op het vliegveld daleh, doch maakte op 50 a 60 meter hoog te een te plotselinge manoeuvre, met het gevolg dat dé machine met den voorsteven i neen aardappelveld terecht kwam en oro zoo te zeggen geheel werd verbrijzeld. De jonge vliegenier lag beklemd onder de stukken en had o.a. zware hoofdwonden- be komen. Men vervoerde hem onmiddellijk naar het hospitaal, waar hij" bij aankomst den geest gaf. Bót sing. Vannacht zijn bij het slot Solitude bij Stuttgart twee motorrijwielen in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van het eene rijwiel werd op slag gedood, terwijl vier andere personen ernstig gewond werden. O m k o p er ij en meineed. Door de politie te Ruinen zijn twee mannen naar Assen gebracht. S'. had twee jaar geleden H. voor f 250 omgekocht, dat hij een val- schen eed zou afleggen, hetgeen geschiedde. 3000 Duitschers in Blancken- b e r g h e. Te Blanckenberghe (België) vertoe ven op het oogenblik drie duizend rijke Duit schers, om er de genoegens van het strand leven mee te maken. Er zijn Belgen, die dat niet goed kunnen verdragen en herhaal delijk incidenten uitlokten, om den „boches" er het leven onaangenaam te maken. Toen Zondag een fanfare uit Wallonië een concert had' gegeven, dat eindigde met de Brabancon- ne bleef een persoon zitten, terwijl dé anderen rechtstonden. Men begon- te huilen en te tieren, dat de man in kwestie een- „bo- che"! moest recht staan, maar deze stoor de er zich niet aan, tot enkele heethoofden toeschoten en hem, heel moedig, een bord op het hoofd stuksloegen! Dat was nog maar een preludium, want men sloeg den Duit- scher nog een blauw oog, alsof het een vulgaire bokser was en men takelde hem verder nog zoodanig toe, dat hij in een apo theek moest verzorgd worden. De oude mijn heer, die vanaf een stoel had geroepen „Lyncht hem", had bijna zijn verlangen zien verwezenlijken. Dergelijke incidenten schijnen in die bad plaats niet van de lucht te zijn. Het boetekleed. De Spaansche ge zant te Brussel, markies de Villalobar et de Guimarey, had voor zijn overlijden den wensch uitgedrukt begraven te worden in de bruine pij van de pater minder-broeders. Aan dat verlangen zal gevolg wórden ge geven. De .pater Franciscaan van- de Velde, heeft een oude pij afgestaan, waar-in deze diplomaat, die tevens een „groote" (grande) is van Spanje, zal worden begraven. Ook Dr Schaepman stierf in zoodanig een-pij. De hittegolf in Amerika. Gedurende twee dagen hebben New-York en de andere groote steden aan de Oost kust van de Vereenigde Sta.ten een on draaglijke hitte te doorstaan gehad. Tien- duizende ontvluchtten Vrijdagavond hun tot braadovens geworden woningen en trokken naar het strand of naai- Coney Island, om in het zand te slapen. Vrij dagavond zwermden daar zeker een half miUioen menschen neer en van midder nacht tot zes uur in den morgen had Coney Island door de lange rijen van slapende mannen, vrouwen en kinderen, stevig door de politie bewaakt, het aspect van een reuzenleger in bivak. Dezelfde tooneelen zag; men in de publieke par ken, op de pleinen en op iedere open ruimte. Voor Zaterdagmiddag had men opluch ting voorspeld. En ze kwam, overvloedig. In een half uur tijds daalde de thermome ter 14 graden. Een orkaan sloeg van tal van huizen de daken weg en tiendui zenden bestormden de treinen van het strand naar huis. Met het onweer, het onophoudelijke rollen van den donder, de slagregens, de ondraaglijke hitte en daarbij de staking van de ondergrond- sche spoor was New-York Zaterdag een van de minst benijdenswaardige en meest gekwelde steden ter wereld. Te Bolzano (Bozen) heeft koning Victor Emanuel den eersten steen gelegd van het gedehkteeken voor de Italiaansche overwinning in den grooten oorlog. Overstroomingen en doode v i s s c h e n. Te Dessau zijn daar in de vijvers verscheidene visschen omgeko men als indirect gevolg van de overstroo- ming-en. Daardoor is namelijk het gras op de overstroomde oevers gaan rotten en heeft het water verpest. Mannen met gasmaskers halen de visch zooveel mo gelijk uit de vijvers weg. Noodweer. Een geweldige storm welke op sommige oog-enblikken tot een cycloon aanwies heeft het Oosten en het Westen van Ontario in Noord-Amerika ge teisterd. Een groot aantal huizen en schu ren werden tegen den grond geslagen. Te lefoon en telegraaf moesten buiten dienst worden gesteld. De bliksem sloeg in het gebouw Orange Hall, je Belleville, waar werklieden bezig waren met de voorbe1 reddingen van het feest der Orangisten, dat Maandag moest worden gehouden. 2 hunner werden gedood en negen gewond. Het ontzettende noodweer: orkanen, onweers en wolkbreuken, dat geheel Chili in Zuid-Amerika met uitzondering van de Noordelijke regenlooze provincies geteis terd heeft, heeft een groot aantal men- schenlevens geëischt. Met zekerheid weet men, dat ruim 50 personen zijn omge komen. De materiëele schade wordt op tientallen millioen dollars geschat. De zware onweer- en regenbuien die zich in de omstreken van Bazel en boven den Elzas hebben ontlast, hebben het eigenaardig gevolg gehad, dat de -rivieren een groot deel van hun vischbestand heb ben verloren. Duizenden forellen bijvoor beeld werden door de wildhruischende wateren buiten de bedding geworpen en zijn omgekomen. Voorts wordt gemeld, dat tal van hazen en vossen door het van de bergen neerstroomende water werden meegesleurd en zijn verdronken. Honderden fabrieken ver nield. Volgens een bericht uit Tokio is Zaterdagmorgen een groote brand uit gebroken te Aomori, een havenplaats in het Noorden van het voornaamste eiland van Japan. De brand heeft groote schade schade aangericht. Honderden fabrieken waaronder twintig houtzagerijen, een aan tal luciferfabrieken en kleermakerijen zijn vernield. Duizenden menschen zijn dak loos. Zou dat waar zijn? In Korea (Japan) heerscht groote verontwaardiging wegens de daad van een Amerikaansche zendeling, die met een gloeiend ijzer in Koreaansche letter het woord „dief zou hebben gebrand op beide wangen van een knaapje, dat op heeterdaad betrapt was bij het stelen zijner appels. Het inci dent had plaats in September van verleden jaar. Waarschijnlijk zal de zendeling vooï de Koreaansche rechtbank worden ge daagd en de zendeling uit het land worden gezet. 1 1 Een spoorwegramp voor komen. De sneltrein Domo d'Ossola Milaan (Italië) ontspoorde eergistermid- dag aan het Lago Maggiore nabij A'rona. De trein reed c.a. 400 M. met een snel heid van 70 K.M. naast de rails en dreigde van den dijk te vallen, maar de machinist slaagde er in den trein bijtijds tot stil stand te brengen en een ramp te voor komen. Een onderzoek gelast. De of ficier van justitie heeft te Berlijn een on derzoek gelast inzake de ernstige onge lukken bij de automobielwedstrijden op de Avus. De z a a k-M ommers. Het Hof van Beroep te Londen heeft gisteren verlof om "in appél te gaan geweigerd ten aan zien van de veroordeeling van den 45- jarigen Nederlander J. J. C. Mommers, die door het Asenzenhof van Chelmsford tef dood was veroordeeld wegens moord, te Thundersley, in Essex, óp een 22-jarige vrouw. Volgens den veroordeelde zou het slachtoffer zelfmoord hebben gepleegd. In de uitspraak, waarbij verlof tot appél ge weigerd werd, werd overwogen, dat de jury van het Asenzenhof terecht tot haar slotsom, "moord, was gekomen. GOES. In de vacature ontstaan door het ontslagnemen als lid van den Raad dezer gemeente door den heer J. W. Vienings (R.K.) is benoemd de heer A. M. Simons, die zijne benoeming heeft aangenomen. GOES. Door dhr H. A. van Koeve- ringe is met ingang van 1 Sept. a.s. eer vol ontslag aangevraagd als 2e klerk aan het gemeentegasbedrijf alhier. Handelsschool met 5-ja;ri- gen cursus te Middelburg. Heden werden bevorderd van de le tot de 2e kl.; H. H. Fusing, J. Heijstek, J. p. Klom- pe, K'. P. Kruze, 0- P. Maartense, J. Passender, J. M. Simonsei, P. D. Verburg, L. M. Verhulst, W. Vreeken, F. Mulder. Niet bevorderd 2- Van de 2e tot de 3e klasse: J. B. Balleur, J. Bostelaar, F. Blaas, L- J- Corné, P. F. van Dorst, P. Hoefkens, Cl J. Lens, A. Kersten, M .Kersten, K. de Korte, 0. J- Lensen, F. C. de Paauw, A. de Pagter, C. A. Polderman, L. van de Reepe, J. J. L. Ris- seeuw, J. C. van Roo, J. Snoodrjk, J. Verburg, I. J. Wattez, O. L. van 't West einde. Niet bevorderd 2. Van de Se tot de 4e klasse: J. P. van As, W. J. de Rruijn, R. Camper, J. C. Geert se, M. van Iwaarden, 0. Janse, M. Matthijsse, C. Ie Nobel, C. M. Kik, W. W. Barends, K. den Boer, J. Bosschart, G. van Dijk, J. Ermerins, A. J. Fokker, L. Geense, H. ten Harmsen v. d. Beek, L. van Hekken, W. J. v. d. Kamer, W. Kruze, J. Merison, 0. van Oyen, K. Otte, 7. de Paauw, A- L. de Vos, Niet bevorderd 1. Van de 4e tot de 5e kl.: H. Brakman, M. Brakman, P. Le Due, A. Hessels, S- Klom- pe, J. Minnaar, El. Mulder, G- Verburg, A. Verschel ling, J. Wanjon, H. C. v. d. Werf, M. Balleur, W. Bosschaart, D. 0. Bouwense, A. L. Dekker, J. J. Heeren, F. J. Pantus, H. Petermeyer, J. Roose, J. van Steenhuijzen, A. de Vries, M. Geerse. Herexamen 1. Niet bevorderd 1. Bij het j.l. gehouden examen is ge- slaaigd voor het Mercuriusdiploma Engel- sche Handelscorrespondentie dhr I. Wisse, leerling van den Vervolgcursus der Han delsavondschool. AMSTERDAM. De drie heeren die gis terenavond bij het auto-ongeval op den Muiderstraatweg nabij de Hakkelaarsbrug werden gewond, blijven voorloopig in de Majellastichting te Bussum. Hun toestand was hedenmorgen iets beter. Er bestaat geen levensgevaar. NOORDWIJKERHOUT. Dinsdagnacht is ingebroken in de villa van dr de Wit geneesheer-directeur van het St. Bavo- gesticht alhier. Alle laden, kasten en ka mers waren door de inbrekers geopend. Blijkbaar was het den inbrekers alleen om geld te doen. dat evenwel niet werd gevonden. Niemand der bewoners heeft iets géhoord. Toen de dienstbode 's mor gens beneden kwam, vond zij alle deuren ten ramen wijd open. BERLIJN. De Duitsche ambassadeur te Parijs zal nieuwe stappen Hoen om te trachten een vermindering van het aantal bezettingstroepen tot 50.000 man (te ver krijgen, alvorens de Volkenbond in Sep tember bijeenkomt. NAPELS. Een hevige storm heeft in Ideze omgeving gewoed. Talrijke woon huizen hebben zwaar geleden. Ook boven de stad woedde een hevige storm. In Noord- en Centraal Italië heerschte een koudegolf. Nog nimmer kwam in deze om geving zulk een lage temperatuur voor. PARIJS. ,,'Ouvre" meent te weten, dat het verblijf van Abd El Krim op het eiland „Reunion" slechts voorbijgaand is en dat Krim binnenkort naar een minder ver wijderd gelegen Fransche bezitting zal worden overgebracht. Juli. 15 Waarde, veldvruchten, Neervoort. 15 Vlake, weide, van Dijke. 16 Vlissingen, inspan, Hióolen. 17 Heirikenszand, inboedel, v. Cleef. 17 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 19 Ierseke, inboedel, de Kok. 20 Westkapelle, bouwl., Loeff. 20 Vrouwepolder,' veldvruchten, Struve, 21 Meliskerke, verhuren land, Loeff. 21 Nieuwdorp, inspan, Pilaar. 21 Ellewoutsdijk, huis, vruchten en in boedel, Beth. 21 Serooskerke, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 22 Nisse, inboedel, Pilaar. 22 Middelburg, huizen, Hioolen. 22 Middelburg, huis, de Neeling. 23 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 27 Goes, winkelhuis en huis, Pilaar. 28 Middelburg, kap. hofstede te .Veere. Blaupot ten Cate. 28 Heinkenszand, weiland, Verbist. 29 Nisse, boereninspan, Pilaar. 29 Kortgene, veldvruchten, Heijboer. 29 Nisse, inspan, Pilaar. 29 Colijnsplaat, huizen, Verbist. 30 Colijnsplaat, veldvruchten, Hejjboer. 30 Goes, huis, bouwterrein, 's H.H.k.dijk, Verbist. 30 's Heer Arendskerke, dijk met boo men, Pilaar. Waarde, hofsteetje, v. Dissel. Juli/Aug. Goes, 3 hofsteden, bouwl. enz. 234 H.A., Blaupot ten Cate en Van Dis sel. Aug. 4 Grijpskerke, inspan en veldvruchten, Blaupot ten Cate. 4 Nisse, boereninspan, v. DisseL 4 Kamperland^ kap. boereninspan, Ver bist. 31 Goes, huis, Pilaar. Kapelle, woon- en winkelhuis met bergplaats en eTf. Kram. Kloetinge, bouwland, v. Dissel. Juli. 22 's Gravenpolder, bouwen gemeente huis, Arch, de Koning. 26 Kortgene, verbouwen pastorie. Arch, de Koning. 30 Vrederust (Bergen op Zoom), bouwi van ketelhuis, woning en garage. Ar chitect Knevel. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Juli, 3 u. Berlijn 59.26—59.28 Brussel 5.986-03 Parijs 6.436.48 Londen 12.10%—12.11 New York 2.485/s'2.49Vs MIDDELBURG, 13 Juli 1926. Vroege Aard appelen (wit) f 3.80, id'. (geel) f 3.70f 3.80, Poters f 1.980, Zwarte bessen f 71, Roode bessen' f 13.70, Aardbeien Jecunda f 14.20, id. mad. m. f 9. GOES, 13 Juli 1926. Groote veiling: Zwarte bessen £60.10, ld. (natte) 130, Roode bes sen 118, Witte bessen 10—i2, Aardbeien 1124, Frambozen 1036, Vroege Oranje Pruimen 3336, Madeleinen 1439, Afval appels 811, Westfriesperen 1121, Jan baasperen 11, Spuitjesperen 915, Zomer- louwtjes 1314, Vroege peren 914 gul den, alles per 100 K.G. Kersen: Suikerkrieken (klerken) 2442, Eierkrieken 31, Zwarte Blance 1828, Zwarte Vleescbkerken 30, Roode blance 17, Ronde Krieken 2328, Zoete Morellen 19—23, Wit te Vleeschkersen 1724, Roode Suikerkersen 22, Doperwten 510, Postelein 2 gulden, Aardappelen (groote) f 1.80—f 4.30, id. (po ters) f 1f 1.70, alles per 100 K.G. Perzi ken 2—10, Komkommers 710, Bloemkool 1—6, Roode kool 8—9, Witte kool 3 gulden, alles per 100 stuks. Andijvie f 1 per 100 struiken; Uien f2.50f3.40, Wortelen f5 f 6, beiden' per 100 bos. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche eierveiling Warmoezierstraat 37—39, werden 160.000 eie ren aangevoerd. Prijskipeieren f 4.80f 7.20, Eendeieren f 4.40—f 5.35. GOES. Veilingsvereeniginig „Zuid-Bevë- land". Veiling van 14 Juli 1926. Bloemkool 0.904.40, Savodje kool 6.10, Andijvie 0.30 1, Kropsla 0.50, Komkommers 37, al les per 100 stuks, Wagenaarsboonen 37j 40, Aardappelen 1.50, Kersen: Suiker- krieken 35, Aardbeien- 1115, alles peÊ 100 E.G. Meirapen 0.10 per 100 bos. 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3