Laatste Berichten Rechtszaken Land- en Tuinboaw. Posterijen en Telegrafie. Bnrgerjjjke Stand. Rechtbank te Mlddelbnri. 4 Op zijn broer. Woensdag kreeg Graaf Adolphe de Borghgraeve d'Altena te Brussel, op den openbaren weg met zijn broer Camille twist over familieaangele genheden. Hij haalde plotseling een re volver te voorschijnen schoot op Graat Camille, die te Varsenaere bij Brugge woont. De kogel doorboorde het polsge wricht' van het slachtoffer. De wond is gelukkig niet gevaarlijk. De dader werd geleid naar het commissariaat van de Regentstraat, en ter beschikking van het Parket gehouden. Te Bordeaux heeft een hevige brand een "root winkelmagazijn en drie omlig gende huizen verwoest. Er is aanzienlijke schade aangericht. Te Constantinopel heeft een vrouw het leven aan een vierling, twee jongens en twee meisjes, geschonken. Ook zou de zelfde vrouw verleden jaar een vierling ter wereld hebben gebracht en wel eveneens twee jongens en twee meisjes. Dehittegolf in Amerika. Een draadloos telegram uitNew-York meldt, dat de hittegolf reeds 25 slachtof fers heeft geëischt, van wie 20 in den staat New-York. Tot voor het noodweer van Za terdag j.k stond de thermometer onafge broken op 91 graden. Kort na het onweer stee" de temperatuur zelfs tot 100 graden, doch daarop viel een plotselinge daling in, zoodat de hittegolf nu als geweken kan be schouwd worden. Scheepsongeval. Op de Her- nad-rivier is ter hoogte van Kaschau (Tsjecho-Slowakije) een vaartuig, aan boord waarvan zich 12 vrouwen bevonden, omgeslagen. Vijf harer zijn verdronken. Hevige ontploffing. De des kundigen te New-York nemen aan dat de ontploffingen in het arsenaal bij Lake Denmark nog tenminste drie dagen zullen duren. Het geheele gebied is door een sterk militair cordon afgesloten, en het is den inwoners verboden naar de ontruimde dor pen terug te keeren. Tot nu toe zijn 16 ma gazijnen in de lucht gevlogen of afgebrand. Het reddingswerk is nog niet mogelijk, daar men niet' dichter dan een halve mijl tot de plaats des onheils kan naderen. Gis teren bewogen de vlammen zich in de rich ting van het Picotin arsenaal, waar 40.000 pond dynamiet opgeslagen ligt. Gelukkig keerde de wind, zoodat het gevaar voor dit arsenaal voorloopig afgewend is. Boven de plaats des onheils waait nog steeds aan een mast de Amerikaansche vlag. Het ar senaal ligt in een wal, dat door drie hon derd meter hooge bergen is omgeven. De minister van oorlog en marine hebben de plaats van de ramp geïnspecteerd. Zij ver klaarden, dat voortaan de magazijnen niet meer zoo dicht bij elkaar gebouwd zullen worden. De ontzaglijke paniek, die zich van de bevolking had meester gemaakt, be gint langzamerhand te luwen. De laatste ramingen omtrent de aangerichte schade noemen een bedrag van 200 millioen dollar. Het staat thans vast, dat de brand moet worden toegeschreven aan het inslaan van den bliksem in een der kamers. In den nacht van Zaterdag op Zon dag drongen vier goed gekleede gewapende en gemaskerde mannen een carbidfabriek te Benthen binnen, klaarblijkelijk met doel om de cantinekas te plunderen. Zij werden echter door den bewaker bemerkt, die op hen vuurde. Een der bandieten werd later nog met het masker voor op een korenveld dood gevonden. De drie andere roovers, die ongeveer 200 gulden hadden kunnen bemachtigen, ontsnapten, zonder herkend te zijn. Auto-ongeluk. Bij de automo bielwedstrijden om den grooten prijs van Duitschland heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan, daar enkele wagens met el kaar in botsing kwamen. In het geheel werden 10 personen gewond. Een der ge wonden, de student Rosenow, moest des nachts nog geopereerd worden. Beide bee- nen zijn hem afgezet. Ook de Franschen Chassagne en Rivet zijn ernstig gewond. De een kreeg een schedelbreuk, terwijl Ri vet's ruggegraat beschadigd is. Steedsnieu-we rampen. Eer gisteren woedde in de omgeving van Trop- pau een ontzettend onweder. De wolkbreuk en de langdurige aanhoudende regen ver woestten den geheelen oogst. De hagel- steenen lagen op verscheidene plaatsen 10 cM. hood. Vele dorpen zijn overstroomd. Talrijke personen zijn dakloos. De water massa's drongen ook een mijnschacht bin nen. Twee arbeiders konden aanvankelijk niet meer bevrijd worden, doch na 3 uur werden zij gered. Het ongeluk op de Avusbaan te Ber lijn heeft twee slachtoffers geëischt. De student Rosenow, die door den wagen van Rosenberger werd aangereden, en wien vannacht nog beide beenen werden afge zet, is vanmorgen in het ziekenhuis over leden. Een ander slachtoffer was reeds gisteravond gestorven. De overige gewon den verkeeren buiten levensgevaar. Een uitstapje. Dezer dagen is te Cremona een heele leeuwenkolonie uit gebroken. Daar geeft een circus op het oogenblik voorstellingen, en het voert ook een aantal wilde dieren met zich mee. De eeuwentemmer moet de deuren van de okken open gelaten hebben en een collec- ie van twee leeuwen en drie leeuwinnen maakte van de gelegenheid gebruik om een wandeling door de stad te maken. Een weetal paarden, die het gezelschap ont moetten, werden als ontbijt uitgekozen, maar na een heet gevecht kregen de ko- mgëii onder de dieren zooveel respect tanden van de hoefijzers dezer nari"11^11 n' ?,a*" brullend het „hazen- ozen- Hen der gele dames klom te van een woning op en raakte op het aanton, waar een kippenhok stond. Aange zien deze arme dieren zich in baar enge ruimte niet met een zelfde energie konden verdedigen als de paarden, werden zij door de leeuwin overwonnen en opgeslokt. Een der andere leeuwinnen, clie anders geen kat kwaad zou doen, bezocht de por tiersloge van de stedelijke gasfabriek en verraste een argeloozen slapenden kater, die naar de maag van het circus nummer verhuisde. Na deze heldendaden lieten zich de vijf ontsnapte avonturiers zonder tegen stand naar hun woning terugvoeren. Een redding. Te Helder was de 18-jarige dienstbode B. in het Mars diep te water geraakt. De heer J. sprong gekleed te water om het meisje, dat in middels door den sterken stroom naar buiten was gedreven, te redden. Niet dan met uiterste krachtsinspanning kon hij haar tot pl.m. 20 M. van den wal bren gen. Hij kon zich toen vastgrijpen aan een paal en zich zoodoende boven water houden. De heer W. sprong hierop ook te water, doch ook hem kon het wegens den sterken stroom niet gelukken het in- tusschen bewusteloos geworden meisje op het droge te brengen. Eerst nadat een derde, de heer B., zich te water had begeven kon het hem gelukken gezamen lijk liet meisje naar den wal te brengen. Door toepassing van kunstmatige adem haling konden de levensgeesten van het meisje nog worden opgewekt. Schip gezonken. Halfweg Schokland en de Oranjesluizen is, vermoe delijk Zaterdag, gezonken een houten zeil schip, geladen met kunstmest. Het rijks- betonningsvaartuig van Enkhuizen heeft Zondag vastgesteld, dat de mast alleen nog boven het water uitsteekt. Van de opvarenden is nog niets hekend. De sloep van het gezonken schip is aangebracht. Doodslag op Wieringen. Za terdagavond half 9 heeft in een polderwer kerskeet op Wieringen een vechtpartij met ernstigen afloop plaats gehad. De 40-ja- rige keetbaas G. J. van der Meeren, bij genaamd Rooie Gerrit, had oneenigheid met de vrouw, met wie hij leefde. Een polderwerker, de 25-jarige J. de J., uit Nieuw-Amsterdam, gemeente Emmen, die juist thuis gekomen was en te veel ge dronken had, nam het voor de vrouw op en ging Van der M. met een mes te lijf. Do keetbaas greep naar een spade en sloeg daarmede De J. op het hoofd. Deze slag kwam zoo hevig aan, dat de schedel gespleten werd, en De J. in- eenzeeg. De ontboden dokter kon slechts den dood vaststellen. Van der M. werd, na verbonden te zijn, opgesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht. Den vorigen Zaterdag' had hij ook iemand mishandeld. (N. R. Ct.) Bij de ontploffing in het munitie depot te Lake Denmark werden, volgens de jongste opgaaf, 17 personen gedood en 200 gewond, terwijl er nog 29 worden vermist. De schade wordt geschat op 100 millioen dollar. Er is nog een kruitmagazijn in de lucht gevlogen, doordat de wind plotseling draaide. Veertien andere kruithuizen in de buurt loopen gevaar. Kleine zaken, groot gewin. Men meldt uit Apeldoorn: De boschbessenpluk op de Veluwe was de vorige week in vollen gang. Honderden mannen en vrouwen en kinderen trekken er 's morgens op uit, om des mididags tegen.4 of 5 uur, de emmers gevuld met blauwbessen de bosschen weder te verlak ten, waar aan de uitgangen de opkoopers gereed staan den oogst in ontvangst te nemen, 't Is daar steeds een gezellige drukte, waar tal van krcjampjeshouders goede zaken maken. Het kleine nietige goedje bezorgt menig huisggezin een aar dige bijverdienste. Alleen voor het Achter park werden ruim 4000 kaarten verstrekt. Wat iederen dag hieruit wordt aange voerd, kan men eenigszins nagaan, als men weet, dat door de opkoopers eiken avond ongeveer f3800 tot f4000 wordt uitbetaald tegen 20 centen het pond. Er zijn gezinnen, die per dag 10 a 15 gulden met het plukken verdienen; enkele bren gen het soms tot boven de f 20. De geplukte bessen worden direct in de be kende mandjes gepakt en aan het station Apeldoorn verladen, vanwaar twee of drie wagens naar Rotterdam worden afgezon den. Terstond bij aankomst gaat de be zending nog denzelfden nacht per boot door naar Londen. Verdronken. Omtrent het tra gisch ongeval van Zondag nabij Loos- duinen (zie ons vorig no.) schrijft men nog: De jongeling J. B. en het meisje G. G., beiden uit Rotterdam, behoorden bij de Jeugd-Centrale, Instituut voor arbei ders-ontwikkeling, die vergunning had; Zondag op het landgoed Meer en Bosch een demonstratie met muziek te houden. Op het programma stond ook een wan deling langs het strand. Bij strandhoofd 21, dicht bij de grens tusschen Monster en Loosduinen, werd halt gehouden en namen velen een bad in zee. Ondanks herhaalde aansporing! bleven de beide verongelukten nog op het hoofd. Opeens zag men, dat het meisje van de gladde steenen in zee viel. Om haar te redden, sprong de jongeling toen in zee, doch door de sterke zuiging bijl de hoofden werden beiden zeewaarts getrokken, en verdronken. Een monster. Uit Soerabaja wordt gemeld, dat een vervolging is in gesteld tegen een politieman, den ge schorsten assistent wedono van Kabat, in Banjoewang, wegens mishandeling. Om een verdachte te doen bekennen, bond hij hem vast aan een paal in zijn pen- dopo, waar de ongelukkige met een rotan werd geslagen; voorts werd gasoline op zijn beenen gegoten, die dan in brand werd gestoken. Te Breslau komt het den laatsten tijd herhaaldelijk tot botsingen tusschen deelnemers aan politieke betoogingen en hun tegenstanders. Zaterdag is het al heel eng geweest. Toen zijn eenige agenten bij kloppartijen zwaar mishandeld en is de politie slechts met de grootste moeite de menigte baas kunnen blijven. De pre sident van politie heeft nu alle betoogin gen en optochten verboden en dreigt ieder die zich aan dit verbod niet stoort, dat de politie het met alle haar ten dienste staande middelen zal welen te hand haven. Het verbod van de film van de Po tem kin. Voor de film pantser kruiser Potemkin, die reeds in tal van Duitsche steden was verboden, heeft nu de filmcensuur een algemeen vferbod voor het geheele rijk uitgevaardigd. Zij acht de film gevaarlijk als voor de openbare veiligheid beschouwd. De Breslausche mijneigenaars heb ben, nadat verschillende onderhandelin gen ten overstaan van den rijksbemidde laar mislukt waren, Kun personeel giste ren uitgesloten. Zondagnacht is een jol van het linie schip Hannover uitgebrand, 'waarbij een kijker om het leven is gekomen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Zekere G. te Vaals, die sedert eenigen tijd met zijn vrouw in onmin leefde, pleeg de Zondagmorgen een aanslag op zijn vrouw, die zich naar de kerk wilde be geven. Met een mes bracht hij* haar vier steken toe, waarvan twee in den rug tus schen de ribben doordrongen. Haar toe stand is niet levensgevaarlijk. Terugbetaald. Vaz Diaz meldt uit Princenhage: De heer B. alhier, tegen wien wegens verduistering van een bedrag van plm. f4000 zijner dienstbode, proces verbaal is opgemaakt, is j.l. Vrijdagavond in deze gemeente teruggekeerd. Nadat door bemiddeling zijner familie, j.l. Zaterdag schuldvereffering had plaats gehad, werd B. door de Justitie te Breda in verhoor genomen en daarna in vrijheid gesteld. Motor-ongeluk. Gisternacht is te Scliijndel de heer Buenis, gezeten op een motorfiets, tegen een boer aange reden. De laatste brak zijn beide beenen. De heer B. brak zijn schouder. Te Esch richtte de bliksem veel schade aan in de woning van den heer van Schijndel. Een der kamers was een ruïne gelijk. Brand werd niet veroorzaakt. Te Oploo is door onbekende oor zaak de boerderij van V. afgebrand. Het vee en een groot deel van den inboedel werden gered. Te Ederveen is de boer derij van Floor door onbekende oorzaak afgebrand. Alleen het vee werd gered. Ook Is gisterennacht te Drachten door onbekende oorzaak afgebrand het hotel café-restaurant en bioscoop „De Villa'1 eigenaar de heer De Vries. Bijna niets is er behouden. Alles was verzekerd op beurspolis. DEN HAAG. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat zijn gedurende het tijdvak 10 Juli tot en met 9 Sept. 1926 de' studenten der Technische Hooge- school benoemd tot buitengewoon opzich ter bij de achter ieders naam vermelde Rijkswaterstaatswerken, t.w. F. C. Maijs, Delft, bij- den bouw van de 3e schutsluis te Wemeldinge. J. P. Heedink, Rotterdam, bij den bouw van den kaaimuur en de havenvergr. tot verb'ètering: van de buitenhaven te Vlissin gen, alsmede bij het maken van aanleg- inrichtingen voor den veerdienst Vlissin- genBreskens. AMSTERDAM. Hedenmorgen kwartover zes werd door voorbijgangers brand ont dekt in een magazijn van verfwaren van den gemeentelijken woriingdienst aan de Schinkelhavenstraat 27. Het vuur is ont staan door zelfontbranding in de van vet doordrongen poetsdoeken. Ofschoon de brand zich aanvankelijk ernstig liet aan zien, werden de uitslaande vlammen reeds bij den eersten aanval van de brandweer gedoofd. Een deel van het magazijn leed door het vuur ernstige schade. UTRECHT. De politie in 'de afdeeling valsch geld-centrale heeft te Utrecht een inwoner uit Apeldoorn gearresteerd we gens het uilgeven van een val'sch bank biljet van 20 pond. De gearresteerde is een oude bekende van de politie en heeft reeds vroeger tweemaal gevangenisstraf ondergaan wegens het vervaardigen en uitgeven van valsch geld. LONDEN. 200 a 300 personen te Poplar en Stephney zijn ongesteld ge worden door het eten van ijs dat gekocht was bij een gewonen straatventer. Ge heele familiën werden ziek. PARIJS. Havas deelt onder voorbehoud uit Lissabon mee: Er zijn geruchten in omloop, dat op den kruiser aan boord waarvan zich Generaal Gomez da Costa bevond, muiterij uitgebroken zou zijn. Ge neraal Gomez da Costa zon te Oporto ontscheept zijn. Vijf divisies uit het Noor den zouden zich vóór Generaal da Costa verklaard' hebben. ATHENE. Pangalos heeft gisteren een telegram gestuurd aan den president van het hof van Appel, Zelimon, waarin hij dezen verzocht een niet-politiek kabinet te vormen. De verkiezingen zullen waar schijnlijk begin September of nog eer der plaats hebben. Pangalos heeft mede gedeeld, dat zijn dictatorschap vervallen zal op den dag, dat het nieuwe kabinet den eed aflegt. Hij zal de oude grondwet herstellen, en de buitengewone bevoegd heden, die hij thans heeft, laten vervallen. De leden van het nieuwe kabinet zullen geen candidaat zijn bij de a.s. verkiezin gen. Een zoon van Pangalos zal zoo moge lijk een portefeuille krijgen in het nieuwe kabinet. Pangalos heeft verklaard, dat Zelimon niet kan weigeren een kabinet te vormen, nu hij in civielen dienst is. MIDDELBURG. Bevorderd aan het gym nasium van de Ve klasse A tot de zesde klasse A: P. van Empel, J. Franck, Ma Hartog, I. G. Hes, H. W. Kroeze, J. V. Sprenger, C. Vreede, één leerling werd niet bevorderd. Van V B tot VI B Ia de Vicq. De toehoorder Wt II. G. Rei- lingh is bevorderd als toehoorder voor dezelfde vakken in klasse VI. Van klasse IV bevorderd tot klasse VJ. A. Heijse, J. M. Minnaar, M. L. Quarles van Ufford P. Schooneboom, Be. Umbgrove, J. C. Vollgraff, Ro Weijl, G. B. W. Th. von Zitzewitz. Aan een leerling werd een her examen opgelegd. Een leerling werd af gewezen. Van klasse III werden bevor derd tot klasse IV alle leerlingen: Th. Boesman, Ga van Deinse, D. van Doorn, G. F. C. van den Ende, A. van Geuns, Ha Ilackenberg, W. E. Heijhoer, Ga Hollaar. Van klasse II tot klasse III: U. C. Fag- ginger Auer, T. Biegman, A. C. van Em pel, F. van Gelderen, B. Vreede, A. W. Vreeken, drie leerlingen werde nniet be vorderd. Van klasse I tot klasse II: Ja H. Bakker, Ca A. M. A. Barends, Su Bor, Ca A. E. J. van Bortel, C. F. Diesch G. W. van der Feltz, A. C. Feij, J. E. J. Geselschap, L. de Groot, H. Ittmann, W. M. Kuypers, P. Meeuwse, Aa C. Naezer, Joha Panen, A. Staverman, P. Staverman, The Vollgraff, R. A. Warmenhoven. Niet bevorderd twee leerlingen. MIDDELBURG. 13 Juli. Groote veiling Zwarte Bessen f71, Gele Aardappelen f 3.70f 3.80, Poters f 1.90, Aardbeien Je- cunda f 14.20, idem Madame Mathot f 9, Frambozen f26.60, Roode Bessen f 13.70. De candidaat D. 'Maartense der afd. B der R.H.B.S. te Vlissingen, wien ver lengd examen was toegestaan is ge slaagd1. CADZAND. Maandagavond spoelde aan het strand ongeveer tien minuten verwijd derd van de plaats, waar hij Zondag 5 Juli j.l. zoo jammerlijk verdronk, het lijk- van Charles Theodoras Stokx, oud 17 jaar. Het lijk werd door den vader herkend. IJZENDIJKE. Dezer dagen zijn ten na- deele van den visscher B. een achttal zij den aalfuiken, ter waarde van ongeveer ruim f 40, welke in het uitwateringska naal de Linie onder de gemeente IJzen- dijke geplaatst waren, ontvreemd. De po litie doet onderzoek. WESTDORPE. Dezer dagen kwam de visscher J. tot de ontdekking dat onbeken den eenige palingfuiken, welke door hem in de Canisvlietsche kreek geplaatst wa ren, ontvreemd hadden. De politie stelt een onderzoek in. Politierechter. Door den politierechter te Middelburg werden heden de navolgende zaken behan deld: G. K., 52 jaar, stukadoor te Millingen, verdacht van bedelarij te Vrouwepolder op 17 Juni 1926. Eisch en uitspraak 3 d. h. en 1 j. opzending R.W.I.; P. L. van D., 25 jaar, arbeider te Ossenisse, verdacht van mishandeling van A. Beun op 31 Mei 1.1. te Ossenisse. Eisch f 25 of 25 d. h., uit spraak f 15 of 15 d. h.; A. J. A., 45 jaar, werkman te Terneuzen, verdacht van be- leediging van G. Kooman op 15 Maart 1.1. te Terneuzen. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.; A. G. van S., 50 jaar, koopman te Vlissingen, verdacht van oplichting 'van gelden ten nadeele van F. Driessen in 1923 en 1924 te Vlissingen. Eisch 14 d. "gev.straf, uitspraak 14 d. gev.straf voorw. met 2 jaar proeftijd; J. V., 42 jaar, arbei der te Schoondijke, verdacht van mishan deling van M. Verherbrugge te Schoon dijke op 3 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.; P. F. R., 19 jaar, arbeider te Sluis, verdacht van niet afstappen van zijn rijwiel op vordering van politie te Sluis op 6 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; J. D. S., 45 jaar, straatmaker te Breskens, verdacht van niet afstappen van een rijwiel op vordering van de politie te Breskens op 9 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.; E. M. G., huisvr. T. T., 30 jaar te St. Jansteen, verdacht van mishan deling van A. Boon te St. Jansteen op 6 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; P. J. B., 27 jaar, timmerman te Groe- de, verdacht van mishandeling en beleedi- ging van I. J. Provoost te Groede op 1 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; M. J. van den A., 21 jaar, koopman te Terneuzen, verdacht van mishandeling van M. Kalfsvel te Sas van Gent op 6 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; A. van den S., 21 jaar, koopman te Middelburg, verdacht van strooperij van gras te Ier- seke op 7 Juni 1.1. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. h.; M. O., 25 jaar, en H. O., 34 jaar, werklieden, wonende te Middelburg, verdacht van diefstal te Middelburg op 6 Juni 1.1. Voor ieder eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.; M. J. K., 26 jaar, metselaar te Sas van Gent, verdacht van beleediging van de politie te Sas van Gent op 5 Juni 1926. Eisch en uitspraak f 20 of 20 d. b. i Goes. Ten behoeve van den bouw van het R. K. Ziekenhuis is onderhands aan besteed de gewapende betonwerken. Hoogste inschrijver f51750.00. Laagste inschrijver f34760.00 de N.V. Enkhuizer Betonijzerbouw Mij v.h. A. Last en Zonen te Enkhuizen aan wie het werk is gegund. Machines en beveiligingen. Het gebruik van allerlei machines bij landbouwworkzaamheden is in de laatste jaren sterk toegenomen. Inzonderheid is dit het geval nu bijna overal, ook op de meer afgelegen landbouwbedrijven, elec- trische stroom kan worden aangeiwend1. Het gebruik van machines brengt voor wie er mee omgaan moet, een bijzondere kans op ongevallen mee. Die kans is zooveel grooter, wanneer geen gebruik wordt gemaakt van de bevei ligingen, waarvan elke machine behoort te zijn voorzien en die; wanneer de machine wordt aangeschaft, ook wel aanwezig zijn. Die beveiligingen zijn maar niet op goed geluk af door den fabrikant aange bracht, want juiste beveiliging van machi nes is al jaren lang onderwerp van bij zondere studie geweest en we zijn lang zamerhand wel zóó ver gekomen, 'dat voor elke machine ook die beveiliging is aangebracht, die in de practijk het best heeft voldaan. Helaas worden die met overleg uitge kozen en met zorg aangebrachte bevei ligingen niet altijd op juiste tv aarde ge schat. Vooral als een aangebrachte be veiliging op het eerste aanzien wat in den weg schijnt te zitten, wordt wel eens al te haastig gezegd: „Kom, dat ding gooien we er af". Bijna altijd is dan het gevolg, dat er vroeger of later een ongeval gebeurt, dat niet zou zijn voor gekomen, als de beveiliging: was blijven zitten. Daarom kan nooit genoeg aan de gebruikers van machines worden voorge houden: verwijder geen beveiligingen, ze zijn in Uw welbegrepen belang aange bracht, verwijdering kan U of Uw arbeider het leven kosten. Wisselkoersen. Amsterdam, 13 Juli half 3 uur. Berlijn 59.2659.28. Brussel 5.575.60. Parijs 6.346.37. Londen 12.103412.11. New-York 2.48)42.49. Goes. Lijst van nieuwe abonné's, en ver vallen aansluitingen aan het locaal Rijks- telefoonnet te Goes vanaf 8 Januari 30 Juni 1926. 77 C. Westdorp, Westsingel 113. 203 A. Koopman en Co, Gr. Markt 26. 241 J. van Riet, Oostsingel 2022. 277 Fa J. A. en L. G. Witte, 'sH. Hen- drikskinderenstraat 10. 278 Reijerse en de Dreu, Middelb. str. 10. 279 C. Schrijver, Vogelenzangwegeling. 280 J. van Belzen, Ganzepoortstraat 19. 281 Fa. Tamse, Voorstad 43. 282 L. Duvekot Czn, Beestenmarkt 18. 283 A. W. v. d. Plassche, Terwelstr. 14. 284 J. de Graag, Markt 2. 285 M. F. Goedemondt, L. Vorststr. 2. 286 R. J. v. d. Veen, Wijngaardstraat 53. 287 P. Louisse, Westwal 44. 288 J. F. O. Huese, Stationsweg 31. 829 P. de Bruijne, Voorstad 12. 290 W. L. B. J. Dekker, Wilh. str. 33. 291 De Dreu en Zweemer, M. A. de Ruyterlaan 18. 292 Daan Viergever, Voorstad 19. 293 W. H. J. van der Hooft, KI. weg. 11. 294 Bouwdirectie R. K. Ziekenhuis „St. Joanna" Kloetingscheweg. Wijzigingen. 22 Goesche Courant Kleeuwens en Ross woonhuis directeur, Nieuwstr. 33. 184 Raad van Arbeid, Albert Joachimk'. 222 N. Crucq, Wilhelminastr. 96. Vervallen. 129 F. C. A. Hoornick, Voorstad. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Middelburg en zijne hulppostkantoTen. Maand Juni 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in 'den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 56.805.64 en terugbetaald' f 62.404. 13. Der halve minder ingelegd dan terugbetaald f 5598.49. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 47. Door tussohenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschre ven f 2800. Derhalve minder in- dan afge schreven f 950- Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 1. Opgave uitsluitend betreffende het postkan toor Goes en zijne hulppostkantoren. Maand Juni 1926. Aan bovengenoemde kantoren werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd f 38.205.02 en terugbetaald f 42.380.42. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 4.175.40. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 47. GOES. Geboren: 13, Johannes Izaak,z.v. Izaak Lamain en Abrahamina Anthonina van Pagee. Over de maand Juni 1926. 'sGRAVENPOLDER. Geboren: 12, Job z. v. Jacobus Vermue en Jozina. Smits.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3