Telegrammen. Laatste Berichten. Marktberichte!) Burgerlijke Stand. Rechtszaken die in rfrie kamers tronen. Het aantal ge zinnen, dat meer dan drie kamers bewoont, bedraagt -slechts 17.158. Hongaarsche Irredent i s t en veroordeeld. De rechtbank te Boedapest beeft de aanvoerders van een bende jongelui die aanvallen in Roemenië en Tsjecho-Slo- wakije wilden doen om zoo tot de bevrijding van de daar gelegen vroegere Hongaarsche landstreken te tornen, veroordeeld tot twee maand» ngerangenisstraf. 'ï)e aardbeving op Kreta. Zes maanden zal het museum gesloten blijven. Wel is er veel schade aangericht aan de daar geborgen vondsten, doch het meeste kap herteld worden, al zijn er ook enkele din gen" zooals het belangrijke, met juweelen be zette frescorelief, geheel verwoest. De dorpen op de berghelling zijn ontzettend geteisterd. Enkele liggen geheel in puin. Sinds de aard beving, die deze verwoestingen heeft aange richt, 'zijn enkel nog lichte aardschokken- ge voeld. De inbraak te Amstelveen. Het is de recherche te Amsterdam gelukt de vermoedelijke daders te arresteeren van de inbraak bij den broodbakker Smit aan den Amstelveenschen weg onder Nieuwer-Amstel, waarbij f7600 is ontvreemd. Het zijn tweo beroepsinbrekers. Men acht het mogelijk, dat nog' meer personen medeplichtig zijn. (jewetensgeld. Ten behoeve van 'S Rijks schatkist is o.m. ontvangen bij den inspecteur der directe belastingen te Gronin gen, le afd., f32.000 wegens te weinig be taalde belastingen. Vrijdag is de provincie Groningen door onweer en hagels geteisterd geworden, die op vele plaatsen den oogst vernielden. Hui zen te Uithuizen stortten in- en werden dak loos en muren scheurden. M o: t o b o o t o n g e 1 u k. Een viertal echtparen uit Tuttlingen maakten een uitstap je op bet Bodenmeer.. Een driehonderdtal me ters van den Zwitserschen oever kantelde plotseling de boot. Allen raakten te water. Vier personen verdronken; een vijfde ver kreeg na zijn. redding een hartverlamming en stierf op hetzelfde oogenblik, terwijl een zes de in het ziekenhuis van Constanz is over leden. Het blijkt dat het ongeluk, dat alzoo zes menschenlevens eischte, te wijten is aan de ongelooflijke lichtvaardigheid en onkunde van den stuurman, Beek genaamd, die den zelfden naam draagt als de door de autori teiten erkende stuurman en zich voor dezen uitgaf. Hoewel hij geen vergunning bezat en de boot nog niet op personenvervoer was gekeurd, ondernam hij den tocht. Op 300 meter van den Zwitserschen oever moet bij hij een paal geramd hebben, wat het onge luk tengevolge had. In de boot moet slechts een enkele reddingsgordel aanwezig geweest zijn, waarvan de stuurman zich echter voor zichzelf meester maakte, zoodat hij gered werd. De Zwitsersche politie heeft den jon geman, wiens lichtzinnigheid zes menschen levens te verantwoorden heeft, in verzekerde bewaring gesteld. In de lucht gevlogen. Het groot ste Amerikaansche munitiedepot der marine te Lake Denmark nabij Dover in den staat New Jersey is gistermiddag geheel verwoest door een reeks ontploffingen, veroorzaakt doordat de bliksem is ingeslagen in een- voorraadkamer met picrinezuur. Een groot aan tal levens is te betreuren doch het juiste totaal der slachtoffers zal de eervolgende dagen nog niet be-kend zijn, daar de bui tengewone hitte en de dichte rook van den op de ontploffing gevolgden brand en de verdere ontploffingen van granaten en gra naat-kartetsen het onmogelijk maken, nabij- de ruïnes te komen. Meer dan vijftig van de 81 mariniers, die bij- het depot op wacht waren, worden vermist. Alle ziekenhuizen der steden in den omtrek zijn vol gewonden en buiten een cordon agenten, soldaten en ma riniers om de plaats van de ramp wachten op alle hoofdwegen, talrijke ambulances op de eerste kans om de slachtoffers uit de rockende puinhoopen weg te halen. Verscheidene gebouwen van het vlootarse- naal te Picatiimy, op twee mijl afstand, zijn door de ontploffing verwoest en ook hier hebben ontploffingen plaats gehad. Een zeer groot gebied rondom de plaats der ontplof fing is door de ramp getroffen. De stadjes Mount Hope en Hibernia zijn, vrijwel verwoest en te Rockaway, op vier mijl afstand van het depot, zijn eenige huizen ingestort. Vele auto's zjjn van den weg geslingerd en te Butler, op 30 mijl afstand, zijn. tallooze ruiten van huizen en win-kels verbrijzeld. Hier is ook het telefoonkantoor in brand gevlogen door vonken, welke door den wind waren overgebracht. De eerste en hevigste ontploffing had plaats om vijf uur 's middags en twee automobilis ten, die toen het terrein van, het depot bin nenreden geven daarvan het volgende verhaal: „Het onweer scheen zich juist boven ons te ontlasten. Een geweldige donderslag weer klonk en direct daarna, zoo snel dat wij volkomen verdoofd werden, weerklonk een af schuwelijk en angstwekkend geluid, dat de geheele aarde deed schudden. Een roode vuur bal werd in de lucht geslingerd en, voordat wjj van- den schrik waren bekomen, volgde een tweede ontploffing. Onze auto werd over den top gesmeten, doch wjj konden er uit kruipen. Door een derde ontploffing werden wjj in een greppel geslingerd. Wjj slaagden er in, langs dezen greppel weg te kruipen naar Picatinny, terwijl voortdurend boven onze hoofden scherven der granaten vlogen en de hitte steeds ondraaglijker werd". Er zijn slechts twintig personen- over van' de troepenafdeeling, die in het depot op wacht was. Ongeveer twee derden van het geheeld personeel wordt vermist. Ai het burgerlijke personeel had' evenwel het depot gelukkig verlaten, voordat de ontploffing plaats had; anders zou bet aantal slachtoffers ongetwij feld nog veel grooter zijn geweest. Tramongeluk in Zuid-Lim burg. Op de stoomtramlijn Maastricht Vaals hij Wahlwijlra -was me» aan het rangeeren van goederenwagens; toen plot seling een drietal wagens, met vee koeken, los raakten en in ontzetten de, steeds snellere vaart de daar ter plaatse zeer sterke helling af vjogen, en wel, anders dan anders, met een zeer droeven afloop. Eerst kwamen de wagens in botsing met een vrachtauto. De vijf mannen, die er op en er in zaten, red; den door er vanaf te springen hun leven. De vrachtauto werd in stukken gereden. Toen botsten de wagens tegen een paard, welks achterlijf werd afgereden. Toen kwam een botsing met de tram uit Maas tricht. De wanden van het personenrij tuig leken uit elkaar te wijken. Het pla fond dreigde neer te komen. De locomotief ging met de achtersteraderen omhoog. De passagiers werden met geweld door elkan der tegen den vloer en door de ruiten geslingerd. Weer anderen lagen erbarme lijk over den vloer en op de banken. Hier en daar stonden plassen bloed. De meeste zware verwondingen zijn gezichts- en hoofdwonden. Op den achtersten wagen stond de conducteur Verlinde, die naar den voorsten wagen willende klimmen en ziende dat zulks niet kon, van de wagens af sprong, doch tegen een boom terecht kwam, waardoor hij op slag gedood weid. De 12 (van de 15) gewonden maken het goed. Het onderzoek heeft uitgemaakt, dat het ongeval te wijten is aan den omgekomen conducteur Verlinde, doordat hij, met goede bedoeling, het afsluitblok wegge trokken en den wissel naar de hoofdlijn omgezet heeft. Veel schade door onweer. Het onweer, dat de indirecte oorzaak is geweest van de groote ontploffing iri New Jersey, maakte tevens een einde aan- de hittegolf, waardoor New York en omringende steden de laatste dagen weiden bezocht De opluch ting, door dit onweer gebracht, kwam echter eerst, nadat de temperatuur te New-York tot 94 gr. was gestegen en in andere paatsen zelfs tot 98 gr. en 100 gr. Vier personen zijn te New-York van de hitte gestorven; voort vielen in de Hudson Valley eveneens vier, te Phi ladelphia drie en te Greenwich (Conn.) twee dooden te betreuren. Toen de temperatuur te Washington tot 97 gr. was gestegen, kregen de meeste regeeringsambtenaren verlof, naar huis te gaan. Tallooze personen zijn daar flauw gevallen ten gevolge van de- hitte. Het onweer -heeft in New Jersey en New England schade aangericht; vooral de electrische cen trales moesten -het ontgelden. Een rabbi be keef d. Uit San José, Costa Rica, wordt de bekeering gemeld van een Israëliet, die door Gods genade getrof fen werd. De bekeerling was een rabbi. Ter wijl -hij in de synagoge van Costa Rica de Schriftuur verklaarde, las hij voor uit de prophetieën van Jesaja, betreffende den Mes sias. Plotseling hield hij op bij de woorden: maar hij is om onze overtredingen verwond", en begon te weenen. Het volk vroeg hem wat er was, waarop hij antwoordde: „Ik geloof dat Hij, van Wien de profeet spreekt, de Christus is". Daar op verliet hij de synagoge, om onderricht in de Christelijke leer en bekeerde zich met zjjn zoon. Zijn vrouw vervloekte hem, maar hij ver droeg het geduldig en bleef standvastig, hoe wel hij- thans in diepe armoede moet leven. 40 jaar voor niets gespaard. Toen ruim drie jaren geleden zich de heer B. in Princenhage vestigde, had hij in zijn dienst een thans 62-jarige dienst bode, die ongeveer 40 jaar lief en leed met' de famüie B. had gedeeld. Deze oude ge trouwe had in die lange jar-enreeks een flink spaarduitje bijeengespaard en de heer B. was zoo- hereidwillig geweest, dit bedrag met nog enkele sieraden in een kistje, waarvan de dienstbode den sleutel in bewaring hield, in zijn brandkast op te bergen. De inhoud bestond uit vier obligaties, ieder van f1000, een hoeveel heid zilvergeld enz., tot een gezamenlijke waarde van f4900. Toen de heer B. als hotelhouder failleerde, verliet hij het hotel „Liesbosch", huurde in die nabijheid een villa maar liet zijn brandkast in het hotel achter. Meermalen werd hem door den nieuwen eigenaar, den heer R., die in middels het hotel exploiteerde, verzocht de brandkast weg te halen, waaraan ech ter geen gevolg werd gegeven. Toen dezer dagen familieleden van de dienstbode bij d-en heer B. informeerden naar de in bewaring gegeven geldswaardige papieren, enz. trachtte hij de eenvoudige menschen gerust te stellen met de mededeeling, dat alles nog veilig in de brandkast was opgeborgen,-maar dat de sleutel, van die brandkast was verloren geraakt. Daar de familieleden echter argwaan begpnnen te koesteren, deden zij aangifte bij de po litie, met het gevolg, dat op last van den Officier van Justitie te Breda, de brandkast door de politie alhier werd verzegeld. De heer B. zou alsnog trach ten een passenden sleutel van den brand- kastenfabriek der firma Lips te Dordrecht, te verkrijgen, en men gaf hem tot Vrij dagmorgen gelegenheid, daarvoor te zor gen. Daar de heer B. zich echter uit de gemeente verwijderde, en Vrijdagmorgen nog niet in zijn woning was teruggekeerd, werd op last der Justitie uit Breda de brandkast opengebroken. De geheele in houd bedroeg nog slechts f34 en enkele beleenbriefjes der obligaties. B. zal nu vervolgd worden wegens verduistering. De Berlijnsche letterkundige Erdmann, die met zijn vrouw te Bdnz op het eiland Rügen logeerde, is in zijn hotel het slacht offer geworden van een geheimzinnigen dief stal. Erdmann ontwaakte 's ochtends met zwa re hoofdpijn en vond zijn vrouw bewusteloos naast zich liggen. Het echtpaar had: met open vensters geslapen, 's Nachts 6chijnt een in breker een bezoek in de kamer te hebben gebracht en na het echtpaar te hebben ver doofd, te zijn verdwenen met hun juweelen ter waarde van 50.000 mark. Elk spoor van den dader ontbreekt. Het monument voor de gesneuvelde stu denten van de Berlijnsche universiteit is eer- gistermiddag in een stroomende regen, ont huld. Rijkspresident von Hindenburg en nog vele andere autoriteiten waren tegenwoordig. De rector, de professoren en de studenten waren in torpsuniformen- aanwezig. De so cialistische studenten waren, gelijk zij aan gekondigd hadden, thuis gebleven. Prins Johan 'Georg von Saksen, een broeder van den laatsten. koning, heeft zijn paleis te Dresden met een groot park voor 5 millioen aan de stad verkocht. De inzinking van- den frank. In verband met de toenemende duurte, teweeg gebracht door de inzinldng van- den franc, hebben verscheidene Gentsche textielfabrikan ten om moeilijkheden met hun arbeiders te voorkomen tot het toekennen van een ge zinstoeslag aan de gezinnen met ten minste drie -kinderen besloten. D e a a, r d b e v i n g. Uit Batavia wordt gemeld, dat in 't onderdistrict X (waaron der inbegrepen Padang Pandjang, door de plaats gehad hebbend© aardbeving totaal 1709 huizen zijn ingestort of zwaar be schadigd; 222 dooden, van wie ter hoofd plaats 74. Onderdistrict Soempoer ressort Padang- Pandj'ang 27 dooden, onder wie in Nagari- Goegoek Westzijd© Sinkarah-meer 15 slachtoffers door opgestuwd meerwater d-egesleiurd. Daar zijn 674 huizen ingestort of zwaar beschadigd. De schade met in begrip der sawahleddingen, enz. zijn ge schat op ruim twee-en een half millioen gulden. Het treinverkeer op het lijnvak Padang Pandjong Solok is tot nadere bekend making gesloten. De Fransche minister Claillaux is heden per vliegtuig naar Londen ver trokken tot het voeren van onderhande lingen over de regeling der schulden. President Goolidge- van N.-Amerika heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij zegt, dat toen het wrak van de duik boot S 51 werd onderzocht, men be vond, dat alle led-en der bemanning op hun post zijn omgekomen. De president betuigde zijn sympathie aan de families der omgekomen matrozen, zeggende dat het land trotsch mocht zijn op den door hen betoonden moed. Bij den provincialen raad van Bra bant (België) is -een dubbele motie voor amnestie van alle, om tijdens den oor log gepleegde misdrijven, gestrafte perso nen, oud-strijders inbegrepen en her ziening van de gevallen der provinciale ambtenaren ein bedienden welke, o-m po litieke radenen na den wapenstilstand wer den ontslagen, ingediend. EJf -Vlaamsch- katholieke leden van den raad hebben deze motie1 onderteekend. Het gemeentebestuur van Leuven heeft aan hef Vlaamsche amnestie-comité verlof gegeven om een amnestie-betooging ta houden op 25 dezer. "Na afloop wordt' een volksvergadering gehouden. Aan de betoogers zal hef evenwel niet vergund zijn in de nabijheid van de gevangenis te komen, waar dr Aug. Borms nog al tijd opgesloten zit. Naar uit Brussel wordt gemeld ma ken de eigenaars van boomgaarden in de provincie Limburg, en ook elders in het Vlaamsche land, dit jaar groote win sten met den verkoop van hun vruchten. De gemiddelde prijs der ongeplukte kersen bedraagt fr 3.50 per k.g. Kr wordt zeer veel uitgevoerd naar Engeland en Duitsch- land. Appelen zullen er slechts weinig zijn. De p-erenoogst, vooral voor late soor ten, belooft veel. Hetzelfde geldt voor de pruimen. Te Brussel en te Tienen zijn valsche bankbiljetten van 50 frank sedert eeni- gen tijd in omloop. GRONINGEN. Vrijdagmorgen werd hier het lijk opgehaald van een manspersoon van wie-n toen de identiteit niet kon worden vastgesteld. Thans is gebleken dat de verdronkene is J. Zuidema, oud 64 jaar, wonende in de Padangstraat te Gro ningen. Het is nagenoeg zeker dat hij te water geraakt is in den nacht van Woens dag 7 Juli, tusschen 4 en 6 uur 's mor gens. Tevens is gebleken, dat hij vermoede-, lijk een aanzienlijk bedrag aan geld bij zich beeft gehad, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat hier van een ern stig misdrijf sprake is. Z. die zeer doof was, is vermoedelijk aangerand en be roofd en daarna verdronken. De politie stelt een onderzoek in. EINDHOVEN. Op de Sigarenfabriek-der, firma Gijrath te Valkenswaard is wegens een loonskwestie en andere technische kwesties tegen a.s. Zaterdag door de ar beiders-organisaties de staking aangezegd. Bij het conflict zijn 114 arbeiders be trokken. DOETINGHEM. Tijdens een onweer van hier ongekende hevighei.d sloeg de blik sem in de woning van een zekeren Van Arragon te Wassink onder de gemeente Zelhem. Van A. werd terstond gedood. Het begin van brand werd gebluscht. Nabij Varsseveld werd de woning van den landbouwer Biermansen door het he melvuur getroffen. Een deel der woning werd vernield en de vrouw van B. werd gedood. Ook hier werd het begin van brand door de buren gestuit. DOETINCHEM. Op ruim 58-jarigen leeftijd is alhier gisterenavond plotseling overleden de heer J. Klootsema, directeur van het Rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg". De heer KI. was in opvoed kundige kringen een man van groot gezag, en schrijver van verschillende standaard werken op paedagogisch gebied. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau. NEW YORK. Volgens telegrammen uit Dover in New Yersey werden tot nu toe 9 dqoden geborgen. Een groot aantal perso nen wordt nog vermist. Het aantal gewon den dat naar de ziekenhuizen is overge bracht, bedraagt reeeds ongeveer 200. De dorpen Mounthope, Rocaway en Hibernia zijn bijna geheel verwoest. Ook andere dor pen in de omgeving leden veel schade. De ontploffing duurde in den afgeloopen nacht nog voort, zoodat de hulpbrigades en de brandweer nog niet op de plaats van de ontploffing konden doordringen. Tot nu toe zijn ongeveer 15 magazijnen van het munitiedepot ifr de lucht gevlogen. Zooals gemeld, is het meerendeel van de mari niers die het depot bewaakten, gedood. Onder de slachtoffers zijn waarschijnlijk 5 officieren. Tot de vermisten behooren ook veel vrouwen en kinderen. MIDDELBURG. Toen hedenmorgen een jonge stier door den landbouwer D. naar de Rotterdamsche boot werd gebracht, ge raakte het dier van zijn geleider los en zette het op een loopen de stad in. In de Bogardstraat wist men het dier in een slop te drijven. Daar werd een paar maal op het dier geschoten; wel werd het ge raakt, doch niet doodelijk. Het wist weer uit het slop te geraken en vervolgde zijn weg over de Burg en Markt de Noord straat in, waar het een goed heenkomen zocht in de portiek van den winkel van Gebr. Hildernisse, waar de ruit van de deur, die naar de woning leidt het moest ontgelden. Het dier keerde om en liep door de Noordstraat en Noordpoortstraat naar den Singel, steeds bloedend uit de schot wonden. Hier nam het nog een hapje gras, maar de vele menschen die volgden, deden het opnieuw schrikken en rende het dier de Nadorst in. Nadat de vervolging ook daar nog eenigen tijd had voortgeduurd, slaagde men er in, het dier neer te schie ten. Tijdens de vervolging had de jeugdige L. het ongeluk te vallen over een rijwiel. Het gevolg was, dat hij met een armfrac- tuur in het gasthuis werd opgenomen. De staatsgreep in Portugal. Nauwelijks is de nieuwe president ge neraal Gomez da Costa aan het roer, of hij moet reeds weer zijn macht ver liezen. Het werd verwacht, en zijn arres tatie, die Zaterdag plaats had, is niet onverwachts gekomen. In het leger broei de iets, dat wist men sedert Minister Carmona op 2 Juli j.l. zijtn ontslag ge nomen had, en da Costa drie ministers ontslag gegeven had-. Donderdag bezoch ten eenige hoofdofficieren generaal Go mez da Costa; zij trachtten hem te be wegen, het ontslag ongedaan te maken, hetgeen hij evenwel weigerde. Dit on derhoud duurde tot vroeg in den morgen, waarna de officieren besloten, een nieuw ministerie te vormen, welks samenstelling aan generaal Gomez da C-osta zou worden medegedeeld. T-oen deze vernam, wat er gebeurd was, begaf hij'zich naar de hoofd kwartieren der in den omtrek van Lissa bon gelegerde troepen, waar hij evenwel bemerkte, dat alle troepen tegen hem waren. Te Mens Santo werd hij zelfs met arrestatie bedreigd. Daarop keerde hij1 terug naar het Belem-paleis, dat door troepen werd qjnsingeld. Gisteren werd hij in een auto naar de citadel Cascaes overgebracht, waar generaal Carmona hem verzocht, .hem met het president schap der republiek te bekleeden, doch Gomez da Costa weigerde. Daarna werd hem medegedeeld, dat hij zich niet lan ger als gevangene behoefde te beschou wen, maar hij antwoordde, dat hij er de voorkeur aan gaf, dit te blijven doen. Toen het nieuws bekend werd, was men zeer bezorgd ten aanzien van de uit werking, die het in bet land zou hebben. Volgens de ontvangen berichten bleef ech ter overal de rust gehandhaafd. De gene raal heeft zich, na een onderhoud met generaal Pereira, ingescheept aan boord' van het oorlogsschip „Carvalho Araujo" met bestemming naar de Azoren. Rotterdam, 12 Juli. Veemarkt: Aanvoer: 603 vette Run deren, 243 vette kalveren, 21 Tschapen, en lammeren, 526 varkens. Prijzen per halve kilo: koeien 30, 43, 49, 52; ossen 36, 42, 47—49; vette kal veren 40—42,5, 50—52,5, 60—62,5; schapen niet genoteerd, varkens 36,5 37,5, stieren niet genoteerd. De aanvoer van koeienen ossen was ruim, de hand-el redelijk, prijzen vrijwel zelfde hoogte. Voor een enkele puik beste boe werd tot 2 et. boven noteering be steed. Stieren wegens weinig aanvoer he den geen noteering. Vette kalveren flink aangevoerd, hand-el tamelijk en de prijzen van alles stijver. Voor enkele puik beste kalveren werd van 2,55 ct. boven no- teering betaald. Schapen en lammeren wegens te weinig aanvoer en bijna geen handel, geen notee ring. Aanvoer varkens kort, dientenge volge tamelijke handel. Prijzen over 't' ge-heel lager. Zouters waren bijna niet aangevoerd, en er was geen handel in. Zaden. Lijnzaad blauw f 14f15, ka-, nariezaad f 22f23. Vlas. 1890 k.g. blauw f 0.90fl-05, 5000 k.g. Holl. geel, onverkoopbaar; 2000 Groningsch f 1f 1.05. Aardappelen. Westl. zand 810, Westl. klei 5,57; poters 46, Due of 'York 68, blauwpiften 810, Geldersche schoolmeesters 5,5—6; eigenheimers 5 6,5 ct. p. kilo. Eieren 56 ct. MIDDELBURG, 10 Juli 1926. Vroege Aard appelen (geel) f3.70f3.90, Poters f2.60 Zwarte Bessen f 77.80—f 83.10, Roode bessen f 4.10f 12.60, Witte bessen f 10.10, Aardbeien Jecunda f 12.50, id. mad. m. f 11.10. GOES, 10 Juli 1926. Groote veiling: Zwar te bessen f 75f 76.80, Roode bessen f 11.10 f 17.90, beiden per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen 5—8, Zwarte bessen 63—68, id. (nat) 1940, Roode bes sen 112, Witte bessen 68, Aardbeien 1 24, Frambozen 113 gulden, alles per 100 K.G. Kersen: Suikerkrieken (klerken) 2039, Eierkoeken 27, Peerkrieken 20, Stroopkrieken (Hollander) 27, Zoete Morelle n710, Spaan- sehe wijnkersen 33, Suikerkersen 610, Wit te Vleeschkersen 15, Uitschotkersen 511, Westfriesperen 15, Diverse peren 1018, Af val appels 7, Aardappélen (groote )16, idem (poters) 1, Doperwten 2—6, Postelein 4 gul den, alles per 100 K.G. Sjalotten f 1.60, Wortelen f 5, beiden per 100 bos. Andijvie" f 1.50, Kropsla f 0.10, Bloemkool f 2f 6, Komkommers f 5f 8, al les per 100 stuks. GOES, 12 Juli 1926. Bloemkool f0.90— f 6.30, Groene Savoye kool f 6.80, Komkom mers f8, alles per 100 stuks. Wagenaars- boonen f 35, Aardappelen f 3, Roode bessen f 6f 9, Kruisbessen f 8, alles per 100 K.G. KAPELLE-BIEZELINGE, 10 Juli 1926. Zwarte bessen 70,-Roode bessen 2—10, Kruis bessen rijp 2—8, Aardbeien 514, Klerken 3540, db. Eierkriefcen 22—30, Eierkriekeo 2026, Morellen 814, Ronde blance 8—10, Ronde blanee 9, Krieken 18—24, Vleesch kersen 18, Witte Vleeschkersen 22, Uitschot 2-8 gulden, Aardappels 4.90, alles per 100 Kilogram. MIDDELBURG. Ondertrouwd:. A. G. HuS- bregsen, 27 j. en M. Rejjnhout, 21 j. Overleden: J. Sturm, 51 j., geh. met L. Dingemanse; J. P. II. de Graaf, 56 j., geh. met J. SanderseJ. Janse, 65 j., geh. met C. P. de Vroom. GOES. Huw.-afkon.: 10, Albertus Dun ning, 25 j. jm. te Avereest en Adxiana Smallegapge, 27 j. jd. te Goes. Geboren: 10, Abraham, z. v. Marinus Francke en Pieternella Kole; 11, Mari nus, z. v. Marinus de Jongh en Geertruida Klap; 10, Christina Susanna Teunia, d.v. Hendrik Cornelis van Denk en Helena van der Velden; 11, Anna Maria, d. v. Pie- ter Anthonie de Witte en Maria Antonia Moerbeek. -Wisselkoersen. Amsterdam, 12 Juli, half 3. Berlijn 59.271/2—59.29 Brussel 5.475.50 Parijs 6.326.36 Londen 12.107/8—12.1 D/s Ne-w York 2487/s—2.49Vs TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Juli: Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind, later uit Zuidelijke richting. Gedeeltelijk bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer. Later iets warmer. Kantongerecht te Middelburg, Zitting van 7 Juli 1926. 'De Kantonrechter te Middelburg heeft v-eToordeeld1 wegens: in de gemeente N. en S- Joosland met een motorrijtuig binnen de bebouwde kom der gemeente harder rijden dati 20 K.M. per uur: H. W. H., Amsterdam f10 of 10 d. h.; als vader van ©em kind niet zorgen, dat dit' kind geregeld de lagere school bezoekt, bij herhaling gepleegd: W. v. B., Arn-emuiden f10 of 10 d-.;straat- schenderij: CL P., Middelburg, f5 of 5 d1. h.; J. G. F. te N. en S,t- Joosland, 1 mnd, tuchtsch. voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd; dronkenschap bij Ie 'her haling: A. L., Domburg f15 of 15 d. h.; dronkenschap: H. S. te Domburg, f15 of 15 d. h.; W. F. de B., Vlissingen f3 b. s. 3 d. h.; P. J. v. R., Middelburg en L*. P. te Domburg, ieder f5 óf 5 d.; In de provincie Zeeland vee doen verblijven in de duinen: A. v. V., Eoudefceike f 5 of 5 d. h.; Wettelijk als getuige opgeroepen wederrechtelijk wegblijven: M. P. V., Mid delburg f5 of 5 d. h.; fietsen zonder licht: A. B.,, Middelburg, P. M-, Se- rooskerke -en J. G. S., Vlissingen, ieder f5 of 5 d. h.; Met ee-n motorrijtuig over een weg rijden, terwijl dit rijtuig niet voorzien is van twee onafhankelijk van elkander krachtig werkende remmen: H. B., Goes f3 b. s. 3 d. h.; J. O. BI., Eruiningen f15 of 15 d;. h.; J. J. L., Vlissingen f5 of 5 d. h.; M. CL v. dl J., Ierseke f3 of 3, d. h.; J. E., Vlissingen fl of 1 d.; met een rijwiel de linker zijde van den weg houden: J. P. G., Koudekerkei fl of 1 d. h.; O. E-, Middel burg f5 o£ 5 d.; J. B)., J. P. de R., L. A. en J. v. d. V:, allen te Middelburg, allen 3 gld. of 3 d. h.; als bestuurder van een rijwiel niet met bel een signaal geven, telkens, wanneer de veilig-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3