V lllOUW. I Allerlei. re Telegramn. Laatste Berichten. iarttterSfita». BnrgerUjke Slant jadering wordt voor de plaat- „Koudekerke", Voorzitter. te Breda. erg meewerkte dezer buiten- telling lionder- handelaars uit reda gekomen, kwamen zelfs ten van 5 jaar an 1.65 M. of ingen. Ie prijs 'an P. J. Lan- ij» „Mayeur de Ver. „Óns Be- /llson" van de te Axel; 4e pr. Jer. Noord Be- seur" van Jac. aland; 5e prijs M. Sturm te J. Q. C. Lens jaar en ouder, G. Buysse te van Joh. K. ie prijs „Julma e Feyter Joh.z. adia" van wed. jke. fstammelingen. teyn-Leenhouts erriën op naam le prijs Ruda, l'Ahea en Bea its te Sluis; 2e va, Mazette en Dobbelaere te i, met Gonnie, Vogelaar Jzn. ie, met Pupille, de Wilhelmina- ifstammelingen of ouder en 3e prijs Ger- Lannoye te de Laboureur Breskens. jrriën op naam n. le prijs Em- usa VI, Indiga sse van blauwe Brooijmans te beek de Wet te vijzing van de ikkelijk, wijl de de voorgevoer de kwaliteit. De n door Germain isse oude jaar, fan den lcampi- te Aardenburg. bovendien de er Nederlanden rille toegekend, raar voor H. M. ïedaille had be- igewezen Bora te Sluis, aar zoowel den .mpioen-merrie. hooge waarde urinriciiting. voertuigen irt stu-urinrich- wel die in- aarvan dikwijls deze gewoonte [gevallen mede, t gebruiken gelegenheid ar ti). jke die niet de en op niet ver- g bezwaar, liet het trekken der is aan remmen wegen is dat et voertuig niet arend over een ijden van steile at het voertuig loopt, waarin rebben om op tan verbonden:, en. dezer onbe- zaaimachines, Vroeger kwa- voor, waarbij le, maartegen- iedere kar een achines en rol- ar de behoefte twee paai'den ;ze aan het tegelijk ook bij' liet af- heel weinig komt echter [richtingen wor- en weinig werk osbeid. Het gaat ;eloosheid' eeni- goed, maar van iets waar door de dartel of minder behoorlijke worden voor- Ie :h rde ie d< ach aar >f deze is den is Iet irk en ijd te Amsterdam bovengenoemd onderwerp besproken na een inleiding van den direc- teur van den Gezondheidsdienst voor ee in Friesland, den heer A. H. Veenbaas. Deze beschouwde de overbrenging van tuberculeus vee van besmette naar niet be smette streken door den handel in vee als voornaamste oorzaak van ziekteversprei- dinc De tuberculine heeft het mogelijk ge maakt de zieke dieren aan te wijzen en van de gezonde te scheiden, maar met op gelost is het vraagstuk, wat ermede te be rinnen. Opruiming is te kostbaar geble ken Een oorzaak van de verspreiding der tuberculose onder het vee is ook gelegen in de zuivelfabrieken, waar melk van zieke én gezonde koeien gemengd wordt, en die weder aan de boeren veevoer everen. De gezondheidsdienst in Friesland heeft een aanvang gemaakt met de bestrijding van de verspreiding door de zuivelfabrieken, .doch dit geldt nog slechts enkele van deze inrichtingen. Merken van zieke beesten achtte spr. ondoeltreffend, omdat een koe den eenen dag gezond, den volgenden dag •besmet zijn kan. Een gezondheidscertifi- caat acht spr. beter, omdat vee met zulk -een certificaat vanzelf hoogere handels waarde zal hebben; want op tuberculine 1 reagerend vee wordt nog altijd evengoed verhandeld als het niet reageerende. Bij de gedachtenwisseling wees men er- op, dat bij dit stelsel gezonde koeien in Friesland blijven, maar de zieke naar an dere provinciën verkocht worden* Beter achtten sommigen het gelijk in Noord-Hol land geschiedt, reageerend vee aan den r handel te onttrekken. Naar dr Berger, di- f recteur van den Rijksveeartsenijkundigen - dienst mededeelde, zal dit stelsel ook zij het voorloopig in beperkte mate, in Lim burg en Brabant toepassing vinden. Nooit zal de regeering vereenigingen steunen die tuberculeus vee in het handelsverkeer laten. De heer Veenbaas achtte algemeene toe- passing van het N.-Hollandsche stelsel on mogelijk om zijn kostbaarheid. Het per- p centage van reageerend vee is er te lioog voor. reer een ulose onder he' .andelaren heeft OngeT ukken. Gisteravolad kwam te Breda «en autobus in aanrijding met een paard en een veulen die terugkeer den van de stamhciektentoonstelling. Een tweede autoi passeerde tijdens het onge val, met het gevolg, dat «en man te fiets, die wilde uitwijken, lolnder de autobus terechtkwam. Zijn borstkas weird inge drukt, en een been bezeerd. Hij werd bewusteloos ergens binnengedragen. Het veulen kwam eveneens .ander de bus, met het gevolg, dat het dier een poot brak en moest afgeimaakt worden. De familie v. d. B. te: Putten (Vel.) ont ving de treurige 'tijding, dat ha'ar man en vader, tijdelijk werkzaam bij de hooiing in Noord-Holland, door «en val van «en wagen om bet leven gekomen is. Te Rerkrade sloeg in een parapluie, waar onder drie meisjes liepen, de bliksem. De parapluie verbrandde gedeeltelijk, ter wijl een der meisjes een lichte arm-verlam- ming kreeg. Def twee anderen kwamen met den schrik vrij. Helt 2-jarig doch tertje van B., te Waddingsveen is in een onbewaakt oogenblik al spetende in een sloot achter cle woning geraakt en jam merlijk verdronken. De zoon van den landbouwer F. te Groenlo, die. van een met een paard bespannen wagen kwam te vallen en zwaar geiwOnd naar het zieken huis werd vervoerd1, is aldaar aan de .gevolgen overleden. Gisterenmiddag had een juffrouw te Rotterdam haar doch tertje van 15 maanden, d;at in «en kin derwagentje lag te- slapen, eenige oiogen- blikken vóór de deur in het zonnetje gezet. Een groote- bruine hond viel bet kind aan en "beet het in het gelaat, waardoor drie wonden ontstonden. Het kind is in het ziekenhuis behandeld. Donderdagmiddag is op de mijn „Prins Hendrik" de 22-jarigei ongehuwde hulp- bomver H. te Biunssum door -eien vallend stuk steen getroffen en gedood. Bfj Helvciirt reed dhr v. d. D. uit Oister- wijk met zijn motor tegen een Ford-auto. Hij werd bewusteloos opgenomen en een woning binnengedragen, waar de dokter hersenschudding constateerde. Nederlander te Brussel be roofd. In den nacht van Maandag op Dinsdag knoopte de 40-jarige Nederlan der Jan Frank, wonende in Den Haag, in een drankgelegenheid in de Brabantsche straat te Brussel, kennis aan met drie mannen. Na in hun gezelschap verschei dene drankhuizen bezocht te hebben, deel de hij aan zijn gezellen mede, dat hij graag een kamer zou vinden, om den nacht door te brengen. ®en der mannen, een Franschmajn, stelde den Nederlander zijn kamer in de umeusstraat ter beschikking, tegen be- mg van een som van 10 frank. Jari -/Pu 1?a?1 aanbod aan, en begaf d® drie gezellen naar voornoemd Or, -v.f.p^d^lander trad in de kamer P ïetzelfide oogenblik trok een derman- rlnlt T" eert andere trok een' hoksiii™^ v'i derde J,an Frank met een beroofden iging' De drie booswichten ziin ,rpi it Ver°}gens den vreemdeling van rinlen rn ltlhoudende 500 frank, en llUn buit op de vlucht. Op bet nolhip n Vt? slachtoffer kwam een Sf »rlle to'e^ueld, die de ban den 'W i"?a zette- Twee konden wor- Geompc^13] i en afgehouden. Het zijn' te I <L-cbaekens, 24 jaar oud, wonende oud u-pp asse,u' August, 25 jaar Sehónd de Schaarbeek. De aan- SSr Wfden opgesloten, ter be- iDp p van, den procureur des konings. ranscliman wordt ijverig opge spoord. De heer Frank liep ernstige kneu zingen in bet gelaat op. r— Malaria in Friesland. Te Bols ward heerscht in erge mate malaria. Ongeveer een vijfde der bevolking lijdt er aan. In de slooten "in en om de stad wordt met parafine gewerkt, om de ziekte te bestrijden. Welven. Gedurende de laatste ja ren is de wolvenplaag in de sowjet-unie sterk toegenomen en speciaal dit jaar is zij zeer ernstig. Alleen in de Russische' republiek wordt het aantal wolven thans geschat op ongeveer 100.000, terwijl jaar lijks ongeveer een millioen stuks vee aan de roofdieren ten prooi valt, hetgeen voor de boeren een schade beteekent van ruim 20 millioen roebel per jaar. Hierin is uit den aard der zaak niet begrepen de schade die het jachtbedrijf van de talrijkheid der wolven ondervindt. De tot nu toe gevolgde bestrijdingswijze (het uitloven van premies voor gedoode' wolven en het nu en dan organiseren van drijfjachten, echter meestentijds op kleine schaal) wordt ten eenenmale onvol doende geacht. Daarom is thans besloten om gedurende de eerstvolgende jaren re gelmatig, op vastgestelde tijden, drijfjach ten op groote schaal te organiseeren en daarbij systematisch te werk te gaan. Op die wijze hoopt men er in te slagen, de thans zoo ernstige wolvenplaag binnen afzienbaren tijd te overwinnen. Klacht te gen. eendeu rwaar- d er. Bij den officier van justitie is een klacht ingediend tegen den deurwaarder De G. te 's Gravenliage. Deze deurwaarder had til 1924 van een cliënt een accept ter verzilvering ontvangen. Later zei hij tegen den cliënt, dat een proces daarover ge voerd moest worden, en nog later zou hij gezegd hebben, 'dat dit proces wel ge wonnen was, doch dat het bedrag niet verhaalbaar zou zijn. Eenigen tijd daarna ontmoetten de cliënt en degene, die liet accept had afgegeven, elkander en uit het onderhoud bleek, dat in het geheel geen proces was gevoerd. Op grond hiervan ij de klacht ingediend. Mishandeling. Gisteravond kreeg te Rotterdam een meisje, 'J. v. d. E. ruzie met den 16-jarigen P. K. over een balletje. K. gaf haar een klap, waarop het meisje haar grooten broer, den 20- jarigen M. G. v. d. E. ging halen. Deze noodigde K. uit, hem hetzelfde te doen, wat hij zijn zuster aangedaan had. K. trok toen zijn mes en stak den jongen hiermee in den linkerbovenarm, v. d. E. heeft zich in het ziekenhuis laten verbinden. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt. Val sc he rijwielbelasting- plaatjes. De centrale recherche te Rot terdam heeft proces-verbaal opgemaakt tegen den 20-jarigen rijwielhersteller B. wegens het vervaardigen van rijwiel-belas- timgplaatjes van 1926. B. heeft hekend, vier van deze plaatjes "nagemaakt te heb ben. Hij gebruikte ze voor door hem in weeldhuur geleverde fietsen. De plaatjes zijn vrij gebrekkig nagemaakt. Het zijn overdrukken van een echt belastingmerk. D,e vals.che plaatjes zijn in beslag ge nomen. Ernstig t r a m ,o n g e 1 u k b ij Gulp e n. Gisterenmiddag om ruim 3 uur is te Gulpen een zeer ernstig tramongelulc gebeurd. De tram, die om 3 uur vandaar vertrok, is op het kruispunt bij die ge meente in botsinig gekomen met vier tram wagens welke te Lemiers van een andere tram waren losgeraakt en nu 'in steeds toenemende snelheid terugrolden naar Gulpen. De botsing was verschrikkelijk. Te Wittem was de remmer, die op de losgeraakte wagens zat, eraf gesprongen. Hij werd dood opgenomen. Van de passa giers van de tram werd mevrouw Huppe- retz uit Gulpen evenals haar oudste doch tertje zeer ernstig gewond. Mej. Schob ben uit Lemiers werd voorts levensgevaar lijk gewond, terwijl men ook vreest voor liet leven van conducteur en machinist. Een zekere Muys uit Vaals werd ernstig aan het hoofd gewond. De materiëele schade is zeer groot. Door de losgeraakte wagens werd ook nog een paard gedood en een auto door midden gereden. Nader wordt gemeld: Van de goederentram die te 2.45 uur vanuit Gulpen naar Vaals vertrekt, brak nabij Lemiers de koppeling der vier ach terste wagens. Dit gedeelte van den trein begon met steeds groote snelheid den terugweg. De conducteur Terlinden Ideed vergeefsche pogingen de wagens tot staan te brengen. Met een 90 K.M. vaart ratelden de wagens den hellenden wea af. Bij Mamelis bevond zich een vracht auto geladen met steenen op de tramrails Deze werd geheel vernield; het hollende treingedeelte zette zijn duizelingwekkende vaart voort. Nabij Wittem lag een paard op den weg. De conducteur, die ook daar een aanrijding voorzag, sprong van deiï wagen en vloog met het hoofd tegen een boom te pletter. Het paard werd gedood. Intusschen was de personentram van Gulpen naar Vaals vertrokken. Door het slechte uitzicht zag de machinist de aan snellende wagens te laat. Hoewel hij nog stopte, bleef een vreeselijke botsing niet uit. De voorste goederenwagen, geladen met veekoeken, werd totaal vernield. Door den schok werd het voorbalcon van bet personenrijtuig ingedrukt, terwijl bet ach terste gedeelte der machine ongeveer 2 M* in den wagen drong. Een vreeselijk ge kerm van -de gewonden steeg op. Onmid dellijk was geneeskundige en geestelijke hulp aanwezig. Gedood de conducteur Terlinden; ernstig gewond zijn mevr. Schobbe te Lemiers, mevr. Hupperetz, en haar doch tertje uit Gulpen, de machinist Dillems, de heer Muys uit Vaals en de conducteur van de personentram. Een der inzittenden deed aan de Msb. het volgend verhaal: We waren met 'de stoomtram van 2 uur uit Maastricht vertrokken. De trein bestond uit locomotief en een personen rijtuig, waarin een 15-tal personen zat. Achter 'Gulpen bij het transformatie' huisje van de Stroomverkoop-Mij van den Rijksweg naar Aken, dus niet ver van de plaats, waar onlangs nog een ernstig on geluk plaats had, gebeurde het: de bot sing met een viertal geladen goederenwa gens komende uit de richting Vaals. Op het emplacement Lemiers was men bezig met rangeeren. Daarbij was niet voldoende zorg gedragen, dat de wagens niet te ver konden wegrollen. Toen de locomotief dan ook afstootte, begonnen die de helling af te rollen. Het is niet de eerste keer, dat hier wagens op hol slaan. Op dit gevaarlijke traject moet het reeds vijfmaal zijn ge beurd. Ditmaal werd de afloop bijzonder noodlottig Eerst kwamen de wag'ens in botsing met een vrachtauto. De vijf man nen, die erop en erin zaten, redden door er vanaf te springen hun leven. De vracht auto werd in stukken gereden. Toen botsten de wagens tegen een paard dat gedood werd. Dan kwam de botsing met de tram uit Maastricht. Waarschijnlijk beeft de machinist bet ongeluk zien aan komen en beeft bij door met alle kracht te remmen dit pogen te voorkomen. We voelden tenminste eerst een geweldigen schok, waarbij het leek, of de boven- deelen van den wagen vooruit gingen schuiven. Dan volgde een geweldige slag. De wanden van het personenrijtuig leken uit elkaar te wijken. Het plafond dreigde neer te komen. We zagen de locomotief met de achterste raderen omhoog gaan. De trein .hield zich vrij goed. Er had geen déraillement plaats, ,dat vanaf den berm van den spoordijk ter plaatse zeer vreeselijk had kunnen worden. De eerste van de vier losgeloopen wagens werd vrijwel vernield. De inhoud, veekoeken, werd in het rond verspreid. De gevolgen der botsing zijn wel noodlottig geweest. De ongelukkige remmer werd door den schok van den trein afgeslingerd, zoo ontzettend ha,rd tegen een paal, dat hem den schedel werd ingedrukt. Hij moet terstond dood geweest zijn. De machinist vloog met het hoofd 'door de ruit van zijn machine en liep ernstige verwondin gen in het gezicht op. Wij, in het perso nenrijtuig, werden met geweld door elk ander tegen den vloer en door de ruiteif geslingerd. We waren onder de eersten, die tot bezinning kwamen. De anderen lagen erbarmelijk over den vloer en op de banken. Hier en daar zag ik reeds plassen bLoed. De meeste zware verwon dingen zijn dan ook gezichts en hoofdwon den geweest. Van de 15 inzittenden zijn er maar vier zonder kneuzingen afge komen. Het aantal gewonden bedraagt 10, waar van -er "'6 zwaar gewiond zijn. Naar den Calvariënberg te Maastricht werden over gebracht juffrouw Schobben uit Lemiers (bij Vaals) -en de lieer Hildebrand uit Vaals. Thuis (te Gulpen) worden verpleegd mevrouw Hupperetz en dochter en de machinist Willems, terwijl mevrouw Bel- lefroid per auto naar haar woning te Maastricht werd vervoerd. Verder werden nog ,gewond de heer !*P. II. Sangen uit H-outhem, de beer Boosten uit Maastricht en mej. Fr-ancken uit Vaals. Het. parket uit Maastricht was spoedig ter plaatse. Bloedvergiftiging. Een dezer 'dag-en had de heer II. H. te Hulsberg een zweertje in zijn gelaat. Allengs verergerde dit, tenslotte^ sproot er bloedvergiftiging uit voort, waaraan hij overleden is. Waarschuwing. In het Alge meen Politieblad verzoekt de Commis saris van politie te Waddinxv-een opspo ring, aanhouding -en voorgeleiding van een persoon, die zich noemt nu eens Jan van Everdingen, wonende te Enter (gem. Wier- den) en dan weer Jan Bevers, wonende te Nijver-dal, schildersknecht. Hij heeft zich in de gemeente Waddinx- veen bij een patroon verhuurd onder val- s-cbe vooigev-en-s geld los gemaakt voor zijii indi-ensttredinjg, -om daarna miets meer van zich te laten h-oor-en. Gebleken is, dat hij een valschen naam heeft Opge geven en niet te Enter wo-ont. Hij doet ■zich voor als iemand van Christelijke be ginselen; spreekt veel -o-ver predikanten en over het Ne-derlandsch Jongelingsverbond (hij' loopt met een jaarboekje van dat verbond in zijn zak). Praktijken als te Waddinxveen schijnt hij ook elders te hebben uitgehaald. Hij komt blijkbaar af op advertenttiën, geplaatst in De Vriend van Oud -en Jong. Signalement: oud ongeveer 40 jaar, lang 1.75 M., r-ossig haar, groote rossige kne vel, oog-en, die wijzen op drankmisbruik loopt mo-eilijk, armoedig gekleed. H-et noodweer in D ui t s-ch - Land. De jobstijdingen uit verschillende deel-en van Duitschland blijven aanhou den. Zoo wordt uit Schlotheim gemeld, dat er gisterennacht een wolkbreuk tus- schen Schlotheim en Koerner (Schwartsz- burg-Kudolstadt) is losgebarsten, waar door een uitgestrekt gebied onder water werd gezet, ao-od-at veel klein vee is om gekomen. Vijf huizen zijn ingestort, ter wijl een aantal andere huizen zoo-veel schad-e heeft b elo op en, dat zij afgeb roken mo-eten worden. Uit "Worbes (district Erfurt) wordt ge meld, dat daar boven den Eichsfeld een wolkbreuk neergekomen is. Van 9 uur 'savonds tot 3 uur des nachts vielen on der lievigen bliksem en donder onafge broken slagregens, zo-odat de straten ge heel onder water kwamen te staan. De graanvelden zijn geliqpl platgeslagen, ter wijl op de aardappelveld-en de vruchten weggespoeld zijn. De overlan-dcentrale bij Bleichenroede ligt als een eiland temidden van het water en is slechts met booten te "be reiken. D-e electrische geleidingen zijn ge stoord, evenzoo gedeeltelijk de telefoon lijnen. Uit lnet geheele 'Duitsclie rijk, vooral uit Thuringen, Saksen en Frankenland worden opnieuw hevige w-olkenbreuk-ach- tige regens en pnweders gemeld, welke voor een groot deel zeer ernstige schade hebben aangericht. 4 arbeiders door den blik sem gedood. Een gro-ep arbeiders van een papierfabriek zocht te Simbach voor een plotseling losbarstend onweer be schutting onder een grooten boom. E-en bliksemstraal kliefde -den b-ooin in stuk- 'lcen. Vier arbeiders werden op sla-g ge dood, 3 zwaar, d-e overigen licht gewond. Pr-o-ef op de som. Professor voor zich heen mompelend: Waarom heb ik toch die knoop in mijn zakdoek gelegd? Zou ik ergens een voordracht heb ben moeten houden? T-o-en hoorde hij een stem uit de loud speaker: ,,-de voordracht van Professor L-an-g-e over: „Hoe sterken wij ons ge heugen? kan niet doorgaan, aangezien de professor niet is verschenen". Juli. 12 Borsselen, afbraak, D-e Wilde en Heij- boer. 14 Heinkenszand, vrachtrijdersinspan, v. Cleef. 14 Goes, inboedel en winkelinventaris, v. Dissel. 14 C-olijnsplaat, veldvruchten, Verbist. 15 Waarde, veldvruchten, Neervoort. 15 Vlake, weide, van Dijke. 16 Vlissin'gen, inspan, Hioolen. 17 Heinkenszand, inboedel, v. Cleef. 17 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 20 Westkapelle, bouwl., Loeff. 20 Vrouwepolder, veldvruchten, Struve. 21 Meliskerke, verhuren land, Loeff. 21 Nieuwdorp, inspan, Pilaar. 21 Ellewoutsdijk, huis, vrachten en in boedel, Beth. 22 Nisse, inboedel, Pilaar. 22 Middelburg, buizen, Hioolen. 23 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 28 Middelburg, kap. hofstede te Veere. Blaupo-t ten Cate. 28 Heinkenszand, weiland, Verbist. 29 Nisse, boereninspan, Pilaar. 29 Kortgene, veldvruchten, Heijboer. 29 Nisse, inspan, Pilaar. 29 Colijnsplaat, huizen, Verbist. 30 Colijnsplaat, veldvruchten, Heijboer. Waarde, hofsteetje, v. Dissel. Juli/Aug. Goes, 3 hofsteden, bouwl. enz. 234 H.A., Blaupot. ten Ca,te en Van Dis sel. AMSTERDAM. V.D. Hedenmorgen heeft met een der vliegtuigen der K.L.M. een ernstig opgeval plaats g:ehad, waarbij de twee inzittenden, de piloot en een passa,- -gier (de koopman W. Ilep-ner uit Am sterdam) zijn gedood. Het vliegtuig ,dat hedenmorgen te 9 u. 23 van Rotterdam naar Parijs was ver trokken, is ongeveer 12 K.M. ten N. van Brussel ver-qngelukt. Vermoedelijk is het in -e«n mistbank geraakt -en tegen de aarde gevl-qg-en. Waarschijnlijk zijn dei beide in zittend-en - onmiddellijk -gedood. Het vlieg tuig, dat geheel vernield is, "is de ma chine1, waarmee: de tojpht naar Indië is gemaakt. DELFT. V.D. Geslaagd aan de Tech nische Boogescbool voor het ingenieurs- -examen el-ectro-technisch ingenieur d-hr C. P. Ittmann te Axel en mej. D. R. E. v. id. M-o-er te T-erneuzen. HOEK VAN HOLLAND. V. D. D-e stoom trawler IJmuid-en 203 drijft op 25 mijl N.W. van bet vuurschip Maas met d-efecte machine en vraagt assistentie. Sleepbooten zijn ter opsporing vertrokken. HAARLEM. V. D. Gisteravond had de knecht van den pöntwachter d-e 47-jarige ongehuwde B. V., juist iemand overgezet naar de Westzijde van de Ringvaart, toen een plezierjacht van een dokter uit Haar lem kwam aanvaren. Het jacht voer tegen d-en staaldraad van het bootje, waardoor d-e- knecht een handle tegen het hoofd kreeg en bijna onmiddellijk gedood werd. LEIDEN. V. D. De schilder P. J. kwam m-et een electrischen draad in aanraking en viel van -d-en steiger. In zorgwekkende!! toestand werd hij in het ziekenhuis op genomen. MAASTRICHT. V. D. D-e beide in Calva riënberg opgenomen slachtoffers van het t.ramongeluk te Gulpen, Willems en mej. Scliobb-en, maken het zeer goed en zijn buiten levensgevaar. BERLIJN. V.D. In -een conferentie van de Duitsclie ministers van financiën met den rijksminister van financiën is een groot plan betreffende de werkverschaf fing uitgewerkt. Kanalen zullen gegraven, en spoorwegen aangelegd worden. WARSCHAU. V. D. De sneltrein naar Krakau is in botsing met een anderen trein' giekomen. Er werden 2 personen gedood en 8 gewond. De schade is aanzienlijk. PARIJS. V. D. Uit de statistieken blijkt dat in de Fransche kolonies van D-ec. 1925 tot Juli 1926 "2 miljoen personen aan de cholera zijn gestorven. PARIJS. V. D. De Fransch-Spaansclue conferentie heeft hare werkzaamheden be ëindigd en is tot overeenstemming geko men over de afbakening der grenzen in Marokko en de verbanning*van Alxl El Krim naar Madagaskar. PARIJS. V. D. Het ministerie van finan ciën bevestigt, dat Chillaux Maandag naai* Londen zal gaan, indien d-e Kamer eerst een motie van vertrouwen in de regeering aanneemt. Vereen, van Directeuren van Reinigings- en ontsmettingsdiensten in Nederland. De leden, die de jaarvergadering van bn- vengenoemde vereeniging te Middelburg had den bij-gewoond zijn Donderdag des morgens vandaar naar Antwerpen vertrokken, waar zij per tram uit Bergen op Zoom aankwamen en werden verwelkomd door den Landbouw kundigen leider van de terreinen van de rei niging der gemeente, den- hear Lacroix. Na dat op straat de werking van de verschil lende werktuigen van den reinigingsdienst, die hier alle autotractie hebben, in oogen- scliouw was genomen, werd per touringcars naar de terreinen te Brecht gereden-. Hier wer den de deelnemers ontvangen namens het gemeentebestuur; door den directeur van den dienst, den heer Augs. Versch-uure, die aan de aangeboden lunch een dronk uitbracht op H. M. de Koningin. De bezichtiging van de treinen toonde hoe men met het slechte huisvuil van een groote stad heidevelden -kan veranderen in zeer vruchtbaron grond, waarop vruchtboomen, alle soorten granen enz. uitstekend groeien, en waar planton en bloemen- voor alle plant soenen van Antwerpen worden gekweekt. Do •hier in cultuur gebrachte grond is 6V2' H.A. groot en er werken geregeld 16 personen- op. Een voor de deelnemers aan deze excur sie belangrijk onderdeel van den dienst was ook de bezichting van een der groote beer- vergaarputten, die dagelijks door daarvoor in gerichte autowagens worden geledigd. Al was het zeker een tegenvaller, dat hel den geheelen dag regende, toch zal deze tocht bij de deelnemers als een zeer leer zame in -herinnering voortleven, te meer waar er connecties zijn aangeknoopt met de Bel gische collega's, die tot een voor beide par tijen nuttige samenwerking zullen kunnen, leiden. Te ruim 5 uur verliet men Antwerpen en keerden de leden der vereeniging over Roosendaal naar hun resp. woonplaatsen terug. MIDDELBURG. De collecte voor de Venen "Woensdag langs de huizen alhier ge-houden bracht f 568-53 op en de straat collecte gisteren f 147.13, totaal dus f717.66. Wisselkoersen. Amsterdam, 9 Juli, 3 u. Berlijn 59.2759.29. Brussel 5,865.89. Parijs 6.456.48. Londen 12.11i2.Hi/4. New-York 2.487/s—2.49i/s. GOES. Veiling van 9 Juli. Bloemkool f 3.10f 9.10, komkommers f 4f 10.80, kropsla 1030 ct. per 100 stuks; roode bessen f7, witte- bessen f9f 10, kersen: suikerkriekein f 28, zoete morellen f22, Aardappelen f 2f6, d-opiarwt-on f2f 5, peul-en f 10 p. ÏOO K.G. GOES, 8 Juli. Groote veiling. Frambo zen 31, Zwarte Bessen 80.5082, Roode Bessen 1314.30 gld., alles per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 15, Zwar te Bessen 8082, idem (natte) 5355, Roode Bessen 415, Witte Bessen 59, Frambozen 19—26, Aardbeien 1023. Kersen: Spaansche Wijnkersen 30, Sui- kerkrieken (Klerken) 2138, Bitterkrie- ken 1218, Trosjeskrieken 12, Hollanders 1922, Zoete Morellen 1016, Witte Vleeschkersen 16, Roode Blance 1011, Suikerkersen 12—13* Uitschot Kersen 4- 7, Westfriesperen 17, Doperwten 28, Tuinboonen 4-, Postelein 12, Aardappe len (groote) 38, idem (poters) 24 gld., alles per 100 K.G.; Bloemkool 4-11, Komkommers 67, Andijvie 1 gld., alles per 100 stuks; Wortelen 6, Kroten 2, Mei- rapen 0.50, Zilveruien 0.90 gld., alles per 100 bos. KAPELLE-BIEZELINGE, 8 Juli. Klei ne veiling. Aardbeien 815, Kruisbessen 2—8, Roode Bessen 28, Hollanders 25 28, Klerken 3035, Meikersen 2030, Krieken 15, Ronde Blance 10, Roode Blan ce 11, Suikerkersen 12, Bruine Blance 14 gld., alles per 100 K.G.; Spitkool 3, Krop salade 0.300.80 gld,/ beide per 100 st.; Peetjes 4 gld. per 100 bos. MIDDELBURG. Huw.-aang.: L. Ver- hage, 32 j. en M. C. Louws, 25 j. Gehuwd: P. Sinke, 23 j. en J. Filius, 21 j.; A. in 't Veld, 31 j. en S. Poortvliet, 23 j. Bevallen: J. W. de Dreu geb. Zoeter, z.; P. Moens geb. Wirtz, z. GOES. -Ondertrouwd: Dignis Fi-erloos, 43 j. te- Ovgzand en Clatarina Maria Jo hanna van Striem, 32 j. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. H. Tie- lemans, 28 j. en M. J. de Joode, 24 j. Pb. Roos, 52 j. en J. W. Leenhouts, 52 j. Getrouwd: J. A. Alting, 43 j. en M. de Voogd, 38 j'.J. Schot, 20 j. en M. da Nooijer, 20 j. M. van de Gruiter, 21 j. en J. Schroevers, 19 j. Bevallen: C. E. de Priester, geb.. Den Boer, z. W. Dekker, geb. Brielsman, z. A. M. Michielsen, geb. Van Riet, z.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3