Binnenland. Dit de Frofbteie. Kertilcnws. Onderwijs. Sscssgd Mem. De gouverneur der provincie Antwer pen, had gistermiddag de, partijen bij zich uitgenoodigd om een overeenkomst te zoe ken. Tegenwoordig waren: de voorzitter der christelijke dokwerkers, de voorzit ter van den transportarbeidersbond, en de voorzitter van de reedersvereeniging. De gouverneur deed het volgende voor stel: Van den dag af der hervatting van het werk zullen de dokwerkers een ver hooging van 2 francs per dag ontvangen, zoodat hun loon dan op 38 francs komt. Van 1 Augustus af zal het op 40 francs gebracht worden en dit loon zal toege past worden tot het indexcijfer 650 be draagt. Na deze vergadering gingen de partijen uiteen om het voorstel in haar respectieve bestuursvergaderingen te be spreken. Te 6 uur had er een nieuwe vergadering plaats bij den gouverneur, waarin de afgevaardigden den arbeidersor ganisaties en der reeders na eenige dis cussie verklaarden, dat zij het voorstel van den gouverneur aannamen. Vandaag zullen de besturen der dok werkersorganisaties de nieuwe loonrege ling in openbare vergadering bespreken en het is zoo goed als zeker, dat ze ook daar zal worden aangenomen. Dien tengevolge kan men aannemen, dat het werk morgen weer zal worden hervat. Korte berichten. Met algemeene stemmen min twee onthoudingen heeft de Belgische ministe- rieele commissie voor financieel toezicht al de voorstellen betreffende het graven van een tunnel onder, of het bouwen van een brug óver de Schelde te Antwer pen, verworpen. De commissie was, bij liet nemen van dit besluit, van oordeel, dat de schatkist reeds genoeg heeft aan de zware lasten, voortspruitend uit het onver minderd uitvoeren van het uitbreidings plan van de Antwerpsche haven: het ha vendok en de werken aan de Kruisschans, en geen nieuwe lasten van niet onmid dellijk noodzakelijke werken kan dragen. Bij een tocht in het Ahrdal zijn door 't omslaan van den auto de koopman uit Elberfeld Paas en een dame gedood en twee andere inzittenden zwaar gewond. Bij Eikernhegel zijn de fabrikant Bock- bacher en zijn chauffeur tengevolge van een auto-ongeluk gedood. In de vergadering van' den gemeen teraad van Parijs heeft een communistisch raadslid geprotesteerd tegen de ontvang sten ten stadliuize ter eere van den sul tan van Marokko en van Prima de Rivera. De voorzitter van den raad antwoordde, dat de ontvangsten toch zouden plaats hebben, waarop het communistisch raads lid mededeelde, dat hij en zijn communis tische collega's op de recepties zouden verschijnen en er hun protest zouden hernieuwen. De „Neue Freie Presse" meldt uit Belgrado, dat Mussolini de twee onge huwde dochters van den Koning van Ita lië wil uithuwelijken aan Koning Boris van Bulgarije en den Albaneeschen staats president Achmed Zogoe. In Albanië rijst tegen dat plan verzet omdat men degra datie tot een Italiaansche kolonie vreest en in Bulgarije, omdat daar een sterke strooming is ten gunste van een huwelijk des konings met de jongste dochter van den koning van Roemenië. Jubileum. I Juli was het 100 jaar geleden, dat de Koninklijke Nederlandsche Sigarenfa briek, thans ■apgenomèai in de N.V. Siga renfabriek „La Balsa" voorheen CL J. Boele, door den heer Lehmkuhl werd ppgericht. De firma achtte dit jubileum be langrijk genoeg om van het fabrieksge bouw de vlag, waarop de datum van op richting nog prijkt, (het is een oude fa brieksvlag) te doen uitwaaien. Vanaf 1 'Juli 1926 dateert ook de grondlegging der sigarenindustrie te Kampen. Het glans punt van het succes der firma werd be reikt, nadat zij de thans alom bekende merken „Uiltje" en „Locarno" in den handel bracht. Verboden strook. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft met ingang van 7 Juli 1926: A. ingetrokken zijne beschikking van 29 Juni j.h, waarbij verboden werd het vervoeren of doen vervoeren van her kauwende dieren en varkens uit een kring, omvattende Baarle-Nassau dorp, voor zoo ver dit vervoer plaats heeft per spoor of per as; B. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens ver boden uit, naar of binnen een kring, om vattende de gemeente Baarle-Nassau; C. het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens verbo den binnen een strook in de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg langs de Nederlandsch-Belgische grens en in de gemeenten Vaals, Wittern en Bocholtz 'langs de Nederlandsch-Duilsche grens, ter breedte van 300 Meter; D. bepaald, dat, wanneer bijzondere re denen afwijking van het sub B. en C. bedoelde verbod rjoodzakelijk maken, zoo danige afwijking kan worden toegestaan 'door den burgemeester van de betrokken gemeente, onder de door den betrokken inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst aan te geven voorwaarden. De Eerste Kamerverkiezingen. In verband met de a.s. Eerste Kamer verkiezingen brengen we in herinnering, dat dit jaar slechts de helft van het aantal leden van dat lichaam aftreedt. Voor de verkiezing zijn, zooals men weet, de provincies (wier Prov. Staten de le den der Eerste Kamer kiezen) in vier groepen verdeeld Groep I N.-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg; groep II Gelderland, Over ijssel, Groningen en Drenthe; groep III Noord-Holland en Friesland; groep IV Zuid-Holland. Dit jaar treden alleen de 13 leden af der tweede groep en de 12 leden van de vierde groep. Bij de verkiezing geldt het stelsel van evenredige vertegenwoordiging; met dien Verstande, dat elke stem, naar gelang der provincie waar zij is uitgebracht, geldt voor het volgend aantal stemmen in ver band met het bevolkingscijfer der pro vincie N.-Brabant 117, Gelderland 120, N.-Holland 171, Zuid-Holland 208, Zee land 59, Utrecht 86, Friesland 77, Overijs sel 95, Groningen 82, Drenthe 61 en Limburg 100. De aftredende leden zijn nu: Voor groep II: 3 R.Ivath.Arntz, Dob- belman en v. d. Lande; 2 Anti-rev.Die penhorst en Franssen; 3 S.D.A.P.: Her mans, Mendels en Rugge; 2 Vrijli. B.: Van Nagell v. Ampsen en Smeenge; 1 Vr.- Dem.: Westerdijk; 2 Chr.-Historischende Vos v. Steenwijk en Wassenaer v. Cat- wijck. En voor groep IV3 Anti-Rev.Anema, Amelinck en Briët; 3 S.D.A.P.Danz, Os- sendorp en De Zeeuw; 2 Clir.-Hist.: do Gijselaar en v. d. Hoeven; 2 R.-Kath. v. Voorst tot Voorst en Wittert v. Hoog land; 1 Vr. B.: Rink,; 1 Vrijz.-Dem.i Slingenberg. Van anti-rev. zijde zijn in de provincie Zuid-Holland voor de verkiezing van leden der Eerste Kamer candidaat gesteld de heeren: 1. prof. mr A. Anema te Haarlem 2. mr. P. E. Briët te Leiden; 3. II. Ame- link te Utrecht; 4. mr V. II. Rutgers te Den Haag; 5. J. v. d. Molen Tzn te Oos terbeek (Gelderland); 6. W. Warnaar te Sassenheim; '*6. dr J. Severijn te Dor drecht; 8. dr J. T. Reitsma te Rotterdam; 9. mr H. W. Hovy te Loosduinen en 10. Mr A. baron Heeckeren van Keil te Rh eden. De Plattelandersbond ligt op sterven. De heer Braat had in „De Nieuwe Plattelander" een oproep geplaatst voor het bijeenbrengen van een bedrag van f 6000, noodig voor de instandhouding van orgaan en bond. Tot dusver is nog slechts f 1000 binnengekomen en dit poo- vere resultaat geeft den heer Braat aan leiding tot de vollgende klacht (de taalfou ten zijn van den heer Braat! Red.): „Er wordt aan mijn oproep blijkbaar Igeen voldoende aandacht geschonken, zoo dat de gelden niet in erg ruime mate vloeien. Den gestelden tijd is om en nog geen zesde part van 't gevraagde is' bijeenge bracht. De nog nagezonden gelden zullen dank baar worden aanvaard, doch aan een nieuwe oproep waag ik mij niet meer. A.s. herfst wordt den bond bijeengeroe pen om te overleggen wat er gedaan zal worden." Gorkum of Vlissingen. In de vergadering van de Vereeniging „Onze Vloot", die Zaterdag te 'sGraven- hage werd gehouden voerde de afgevaar digde van Gorcum, Jhr. Panhuijs, allerlei bezwaren aan tegen de verplaatsing van het opleidingsgarnizoein van Gorkum naar Vlissingen. Op het hoofdbezwaar, het brengen van jonge mannen bij oude ma trozen op één wachtschip, is Minister Lambooy, gelijk op andere bezwaren, niet ingegaan. Onjuist was de mededeeliug, dat alle marine-officieren de opleiding te Gor kum afkeuren. Ooik ligt Gorkum niet ge ïsoleerd. De Merwede is breed en liet Hoil. Diep dichtbij. In Vlissingen kunnen de roode pro pagandisten meer invloed op de jongelui uitoefenen dan te Gorkum. Spr. deed een beroiep op het Hoofd bestuur om de Eerste Kamer volledig in te lichten. De voorzitter zegde ernstige overweging toe. Nieuwe s ei i n i n r i c h t i n g. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op het station te Venlo, naar de Tel. bericht, de sein- en wisselbediening ge reorganiseerd. Van het mechanische is de behandeling overgegaan in een elec- trische. Het nieuw gebouwde seinhuis T dient ter vervanging van 5 seinhuizen, waarvan de verouderde en versleten werktuigen buiten dienst zijn gesteld. In twee nieuwe posten, op electrische wijze ingericht, zijn andere toestellen opgeno men, hetgeen op economisch gebied een groot® bezuiniging is aangezien ruim 16.000 gld. per jaar bezuiniging aan loonen wordt bespaard. De inrichting van seinhuis T op het perron, voldoet aan de strengste eischen op gebied van veiligheid van het verkeer. Geen misverstand in sein of wissel kan meer voorvallen, daar het veilig sein den juisten wisselstand bij in- en uitrijden waarborgt en omgekeerd, door onderlinge blokkeering van de nevenliggende sporen en afstandseinen. Ook het omleggen en te rugstellen van de wissels geschiedt op het uitgebreide rangeerterrein electrisch. In totaal zijn 32 kilometer kabel noodig geweest om 78 wissels en 40 seinen, alsmede 45 seinpalen electrisch te be dienen. De arbeidsstroom bevat 25 am père met 136 volt ein de controlestroom 4 ampère met 36 volt. Aan het geheel is een jaar gewerkt. De omlegging had zonder eenige on derbreking of stoornis in den dienst plaats; de eerste treinen vertrokken en kwamen zönder eenige vertraging. Alle r 1 e i. Naar de „Stand." verneemt, is den heer H. Colijn aangeboden de gezantschapspost te Washington. Deze' heeft daarvoor be dankt. Er bestaan plannen om oud-Minister Colijn candidaat te stellen voor het lid maatschap der Eerste Kamer. De A.R. leider zal op de noordelijke lijst als no. 1 voorkomen. Een referendum onder de leden van den Bond van Christelijke Politie-ambte- naren heeft liet resultaat opgeleverd, dat 237 leden zich vóór en 630 tegen aan sluiting bij het Christelijk Nationaal Vak verbond verklaarden, terwijl 317 leden zich onthielden van stemming. De diefstallen te Krabben- dijke en gehore. Naar aanleiding van de verschillende diefstallen met braak in de laatste dagen gepleegd te Krabbendijke en Schore, zij het volgende gemeld: Toen zekere H. te Kloetinge zich in den- morgen van '2 Juli j.l. omstreeks 4 uur bevond onder de gemeente Schore, ont moette. hij 2 personen, gezeten op een rij wiel, die ieder aan de hand nog bovendien een rijwiel met zich voerden. Daar hem dit in dit vroege uur verdacht voorkwam, heeft hij deze personen goed opgenomen, doch is hen evenwel niet verder gevolgd. Zaterdag j.l. is het de politie gelukt de vermoedelijke dader onder de gemeente Rilland-Bath aan te houden, evenwel niet in hel bezit van een der gestolen voorwer pen. Bij aanhouding traden zij zeer brutaal op en ontkenden natuurlijk iets met de diefstallen te hebben uit te staan. Na dat zij waren overgebracht naar de mare chausseekazerne te Hansweert, werden zij geconfronteerd met voornoemden H., die hen pertinent herkende als zijnde dezelfde personen van den bewusten morgen. Bei de verdachten, zekere A. M. D. B., 20 jr., zeeman te Amsterdam, en A. W., 28 j., blikslager te Rotterdam, zijn gisteren ter beschikking van de Justitie gesteld en overgebracht naar liet Huis van Bewaring. De gevolgen van een had. Dezer dagen bevond zich zekere M-, koopman te Oostkapelle, onder de ge meente Vrouwepolder aan het strand, bij zich hebbende eenige kistjes sigaren. De lust gevoelende tot het nemen van een had, zette hij zijn kistjes op het strand waarna hij in zee ging. Bij zijn terugkomst bleken de sigaren te zijn verdwenen, waarna aangifte bij de p^cMitio werd ge daan. Met behulp van dezen werd de omtrek afgezocht, met het gevolg dat slechts 2 kistjes sigaren werden terug gevonden in "heit struikgewas in de nabij heid van de zwemplaats. Een verder on derzoek had geen resultaat. Over een discussie en een verslag. Wij lazen in de „Goiesche Courant": „De discussie in de laatste vergadering van de Breede Watering over den weg in „de Aanwas" is niet geheel juist weer gegeven. De spoorweg-Mij. heeft indertijd geen enkele verplichting op zich genomen; de Breede Watering heeft verzuimd voor waarden daarvoor te stellen. De voorzitter had aan de vergadering medegedeeld, dat de voorwaarden vergeten waren te stellen, zoodat de spoorweg-Mij. absoluut vrij uit gaat." Nu bevatte ook ons blad ongeveer de zelfde'weergave der discussie, maar niet de in bovenaangehaald stukje bedoelde mededeeling van den dijkgraaf. Maar het geval doet zich voor, dat nóch onze ver slaggever, nóch het personeel van de Bree de Watering, dat wij er naar vroegen, be doelde mededeeling heeft gehoord. Nieuwe veerboot en. Een proeftocht is gehouden met de nieuw gebouwde motorboot voor het veer Wol- faartdijkscheveer en Kortgene, waarbij de boot spoedig in de vaart zal komen. Deze boot is 9 M. breed en heeft dus volop ruimte om meerdere wagens, land bouwwerktuigen en auto's gelijktijdig over te zetten. Do groote ferry-boot voor den dienst VlissingenBreskens is eveneens in aan bouw en is misschien volgend jaar gereed. Deze boot zal echter niet in gebruik genomen kunnen worden, voordat de pon tons te Vlissingen en Breskens belangrijk zijn vergroot. (Volk.) Met ingang van 16 Juli a.s. wordt de Rijksveldwachter brig. tit. J. C. G- Jansen te Middelburg, overgeplaatst naar Deurne. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Hulst: B. A. Th. M. Truffino, burge meester der gemeente Hulst; mr. J. J. F- A. M. Ruygrok, wonende te Hulst; is met ingang van 12 Juli 1926 aan mr G- F. baron thoe gehwartzenberg en Holienlans- berg, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de enkelvoudige kamer voor de behandeling van burgerlijke kin derzaken, tevens belast met de behande ling van kinderstrafzaken, van de arron dissementsrechtbank te Middelburg, en is aangewezen als zoodanig mr Th. Por- theine, rechter. Middelburg. Het Middelburgsehe Mu ziekkorps geeft 14 Juli des avonds te 8 uur ©en concert in het Schuttershof, 18 Juli ©en ochtend-uitvoering in de Abdij en 23 en 30 Juli des avonds 8 uur op liet Molenwater. Goes. De Zeeuwsche Banketbakkerspa troonsbond, hield gisteren in café Centraal ©en vergadering. Op deze vergadering werd door den Controleur van den Arbeid A. Meulste© te Dordrecht, een uiteenzet ting gegeven omtrent de bepalingen van Art. 22, 23, 24 en 25 der Arbeidswet 1919 en van art. 10 en 54 en 55 van het Werktijdenbesluit voor fabrieken en werkplaatsen benevens een verklaring van Alt. 13 en 15 van liet Rusttijden en Ar beidstijdenbesluit 1923. Aan het slot van zijn uiteenzetting sprak de controleur de hoop uit, dat de Zeeuwsche banketbak kers zich thans zouden kunnen redden met d© ruim© bepalingen omtrent de toe gestane afwijkingen en dat zij zich als mannen van ©er zonden houden aan de werktijdregelingen welke zij met hun handteekeningen hebben bekrachtigd en sprak tevens den wensch uit dat zij de ambtenaren tenslotte nergens meer voor behoefden te ontvangen dan voor het verstrekken van inlichtingen, dan zouden deze menschen tenslotte als vrienden worden ontvangen en niet als ambtenaren worden geschuwd. Vlissingen. In den laatsten tijd valt in onze stad een groote opleving in de bouwnijverheid waar te' némen. In liet nieuwe gedeelte der gemeente wordt druk gebouwd en naar wij vernemen zal de houw vooral van middenstandswoningen nog geruimen tijd voortgezet worden. Aan middenstandswoningen is groot gebrek, wat mede zijn oorzaak vindt in het feit, dat door de groot© drukte in het scheep vaartverkeer op Antwerpen verschillende Belgische zeeloodsen hier gestationeerd worden. Opmerkelijk is wel dat hoewel in de laatste jaren een groot aantal Bel gische rivierloodsen naar Antwerpen is overgeplaatst, dit toch niet van invloed geweest is op de beschikbare woning- ruimt© 'Odk door de aanstaande komst van de marine-opleiding van Gorinchem naai' hier zal het' woningtekort toenemen. Bij de woninghouwvereen. „Goed Wo nen" bestaat het plan om in verband' hiermedei oyer te gaan tot het bouwen van een complex van ongeveer '30 wo ningen. Naar aanleiding van ons artikel „Uit de oude schoolwereld" waarin wij o.a. iets mededeelden over een ouden gevel te Vlissingen, wijst men er ons op, dat deze opschriften nog bestaan. Beide oorspronkelijke steenen 'zijn gemetseld in den gevel van de boekbinderij van den beier A. J. Gtijsen in de Nieuwstraat. De opschriften zijn beide nog zeer duidelijk leesbaar. Ovezan-d. Het raadslid J. E. F. Schuer- man vertrok naar Hulst. In zijn plaats is verkozen verklaard dhr F, J. Schuer- rnan. Wissenkerke Dinsdagmiddag werd door omwonenden ontdekt, dat in het schuurtje van den koemelker P. Sandee brand was ontstaan. Vlug werden de zich in de schuur bevindende kalveren gered. Na gemaakt alarm werd getracht den brand te blusschen met een minimax, echter zon der resultaat. De inmiddels gearriveerde brandspuit kon de aangrenzende schuurtjes bewaren voor afbranden. Als vermoedelijke oorzaak werd genoemd hooibroei. Het schuurtje was verzekerd tegen brandschade. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Naarden H. H. Dorgelo Ie Culemborg; te Huizen J. J. Timmer te Ermelo. Aangenomen naar Oosterhout (N.-B.) door D. P. Brans te Soest. Bedankt voor Den Bommel door D. Th. Keek te Garderen. Geref. Kerken. Drietal te Epe G. de Jager te Doorn spijk, J. Tonkens te Bergum en J. A. Verhoog te Nieuw-Dordrecht. Beroepen te Hilversum A. M. Boeij- inga te Sassenheim; te OverschiM, cand. J. H. Antuma te Enumatil; te St. Jacobi Parochie en Westbroek, cand. A. Dondorp te Utrecht. Aangenomen naar Brouwershaven door Joh. de Boer, cand. te Zwartsluis. Bedankt voor Borsselen-Driewegen en Sellingen door Joh. de Boer, cand. te Zwartsluis. Evang. Luth. Gemeente. Beroepen te Hilversum P. Boendermaker em.-pred. hij het Herst. Evang. Luth. Kerk genootschap. Doopsgez. Gemeente. Aangenomen naar West-Terschelling door O. T. Hylkema, prop. te Amsterdam. Bedankt voor Zaandam door S. I. v. d. Meulen te Ytens. De kwestie-ids van Duin. Gis teren werd weer een vergadering gehou den van de Geref. kerken üi de classis Haarlem. Nu kwam aan de orde de vraag wat verder gedaan moet worden met ds Van Duin, predikant der Gereformeerde kerk te Haarlemmermeer-Oostzijde. Men weet dat ds van Duin, wegens zijn be zwaren tegen de Asser-synode door zijn kerkeraad (geholpen door den kerkeraad van Hoofddorp) voor 3 maanden geschorst werd. T)s Van Duin ging bij de classis Haarlem in beroep. De vergadering duurde tot des avonds 9 uur. Den geheelen dag werd over 'de kwestie-ds van Duin gediscussieerd. Be halve de synodale commissie van advies was ook de commissie der provinciale synode aanwezig. Aan ds van Duin wer den verschillende vragen gesteld, o.a. een viertal over de dogmatische kwesties in verband met Genesis 2 en 3. Drie van deze vragen kon hij met ja beantwoorden maar de vierde over het spreken van de slang, beantwoordde hij met neen. Hij kon niet aannemen, dat de slang gespro ken had, omdat hij dan zou moeten aan vaarden, dat God de slang had laten spreken en dus God medegewerkt had om Eva te verleiden en den mensch te doen vallen. Wij vernamen, dat het protest dat ds van Duin tegen zijn schorsing bij de classis had ingediend, verworpen is. Daarop is besloten ds van Duin in zijn dienstwerk te schorsen en zijn zaak naar de generale synode te veiwijzen. Nu is zijn schor sing die eerst tot 5 Juli was uitgespro ken, voor onbepaalden tijd verlengd. Ook vernemen wij nog, dat nu van de zijde v. d. kerkeraad van Haarlemmermeer-Oost zijde pogingen in het werk zullen ge steld worden om reeds, in afwachting van de beslissing der generale synode, ds van Duin van de kerk Haarlemmermeer- Oostzijde los te maken. Ds van Duin heeft zelf verklaard, dat hij hiertoe even wel riiet wilde medewerken. De kwestie van ds H. C. van den Brink van Zandvoort, komt in de volgende ver gadering van de classis aan de orde. (N. R. Crt.) Zooals men reeds in de bladen ge lezen zal hebben, is Dr O Norel, Direc teur van het Centraal Bureau voor Inwen dige Zending, beroepen als predikant te Leeuwarden en heeft hij dit beroep aan genomen. Het aftreden van Dr Norel als Directeur beteekent natuurlijk voor den Centraal Bond een ernstig verlies. Ge lukkig echter bestaat er kans, dat Dr Norel nog op de een of andere wijze niet den Bond verbonden blijft, zoodat zijn rijke ervaring dienstbaar kan blijven aan het werk der Inwendige Zending in het algemeen en van den Bond in het bij zonder. Dienaangaande worden nog be sprekingen gevoerd. Intusschen gaat de arbeid van het Centraal Bureau, Stadhou derskade 137, te Amsterdam, advies en informatiedienst, arbeidsbemiddeling enz. op de gewone wijze voort. Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. Geslaagd voor het eind-examen, litt. econ. afd., J. Ferdinandusse; M. J. Hooge- stegei-, Ma. F. Koen, J. J. Poelman, Me. Rottier, C- de Ruijter, J. Tolhoek, E- van Wieringen. - Geslaagd voor het eindexamen R.H, B.S. te Vlissingen Afd. B II. Bartstra, A. P. Bos, mej. F. W. Brander, G. Brou wers, A. C. W. Edelman, J. J. Jongman, mej. M. M. Kwaak, Ch. G. Landré, mej. 0- Louwerier, J. G. Matzinger, G. A. van Oorschot, Th. A. van Os, P. C. van Puffelen, J. A. J. van Raalte, D. Smit en D. Vader Dzn. Met een candidaat wordt het examen voortgezet. Geslaagd te Hulst aan de R.-K. Mid delbare Handelsdagschool met 4-jarigen cursus voor het einddiploma: August Cam- maert te St. Jansteen, Arthur van Cam- pen, Theophile Govaert te Westdorpe, Herman Serrarens te Stoppeldijk. Petnis de Vijlder te Ossenisse. Twee leerlingen werden afgewezen. Geslaagd voor het eindexamen Chr. Hoogere Burgerschool 3-jarige cursus te Zetten C. C. van de Plassche te 's Heer Abtskerke. Geslaagd aan de universiteit te Lei den voor het examen economisch docto raal Indologie, de heer M. Klaassen Az. en voor het cand.-examen in de Phar- macie de heer J. A. Klaassen Az., beiden te Temeuzen. Geslaagd voor het Tvl.U.L.O.-diplo ma te Breda (diploma A): M. J. Delvoye II. Ligtliart Schenk, Vlissingen, M. E. de Bruijne Goes. Voor diploma B: II. A. Scheybeler, Vlissingen. O n ge 1 ukke n. De lè luit. vliegenier J. H. Mulder is, gezeten op de duozitting van een motorrijwiel, bestuurd door 2en luit J. Haasnoot, gereden tegen den gesloten spoor wegboom van het station Soestduinen. De toestand van luitenant Mulder was ernstig. Later is hij overleden. Maandagmorgen kwam de landbouwer K. te Eemnes-Binnen met zijn voer hooi het er f oprijden. Juist toen zijn dochtertje spelende naar huiten kwam. Zonder dat de vader het merkte werd de kleine door de wielen gegrepen en ge dood. De heer V. te N. Scheemda is met zijn motor in een sloot geraakt en brak zijjn sleutelbeen. De motor werd' zeer ge havend. Gistermiddag is onder Piet Gij- zenbrug de spoorwegwerker L. door een losse locomotief overreden. Hij was onmiddellijk dood. Tusschen Wekerom en Harskamp zijn een autobus en een met bussen melk beladen vrachtauto tegen elkaar gereden, waardoor de autobus in de sloot terecht kwam De passagiers kregen geen letsel, doch de chauffeur van de vrachtauto heeft een diepe wonde in den rug gekregen. Op den straatweg hij Willemsdorp is de auto van den heer van S. te Amsterdam geheel ver nield, doordat men bij het uitwijken voor een hond tegen een boom reed. De chauffeur kreeg een rib-fractuur en evenals zijn- patroon snijwonden aan hoofd en gelaat. Beiden wer den naar het ziekenhuis te Dordrecht ver voerd.. Gisteren is een 36-jarige schilder op de mijn Willem Sophie te Spekholzerheide door een glazen dak gevallen. Hij kwam terecht op een in werking zijnde machine. D' dood trad onmiddellijk in. De man laat e«n vrouw en drie kinderen achter. De ar bei' der C. uit Vaals is op de brikettenfabriek van de Staatsmijn Wilhelmina tusschen een Jacobsladder bekneld geraakt en zeer ernstig inwendig gewond. Eén der ribben drong

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2