TRIC-TRAC landarbeiders Aanbesteding. ZOUTEVISCH 6R00TE OPRUIMING van MANUfACTUREN en LAppEN bij L. E RIVIERE, Groofe Markf, hoek Gravenstraat, Middelburg Rechtszaken Land' en Tnintenw. Advertentie». de ECHTE MOCCA-WAFEL, 22 ets. p. ons Maatschappij voor Hypothecair Crediet in Nederland. IZAAK BOASSON ZONEN's BANK Peperrn u rs t- Ka uwhonbons ZOUTEVISCH Een goedloopentf MotorrijiM Te koop bij inschrijving De Roode Bessen Biscuits „De Lindeboom" Gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Opgericht in 1889, Deze Maatschappij geeft thans uit: 4V3 pCt. Pandbrieven tegen den koers van 98 p€i in coupures van f1000.—f500— en fl00.—welke ver krijgbaar zijn ten kantore van MIDDELBURG. OOSTBURG. ft Vrijdag 30 Juli 1926, aan te besteden: a. Den bouw van een Ketel huis en een Machinekamer. b. Den bouw van een dubbele Woning. c. Den bouw van een Garage en verder eenige bijkomende werken. een Meid gevraagd, een Noodhulp-Keukenmeid, MIDDELBURG. Gehuwd: E. de Smit, 23 J. en A. Stadhouders, 22 j. Bevallen: M. But ,geb. van Hoorn, d.; J. M. van Kinschot, geh. Dorhout Mees, z. Overleden: M. C. Tamson, 84 j., wed. HL Snoep. Over de maand Juni. KATTENDIJKE. Gehuwd: 4, Abraham van der Meüden, 38 j., wonende te Vlaaxdingen en Stolfelina Visser, 40 j. te Kattendijke. Geboren: 5, Jan Leendert, z. v. Salomon de Visser én Maatje Prins; 23, Boudewijn Jacob, z. v. Willem Boudewijn van de Velde en Willemina Neels. Overleden: 23, Willemina Neels, 39 j., echtg. v. Willem Boudewijn van de Velde. SEROOSKERKE (W.). Gehuwd: 2, Krijn Louwerse jm. 27 j. en Jans Goedbloed, jd. 29 j.; 9, Reinier Jacob Dronkers, jm. 24 j. en Suzanna Wondergem, jd. 23 j.; 30, Cornells Verhage, jm. 18 j. en Debora Lou werse, 19 j. jd. Geboren: 3, Willemina, d. v. Hubrecht Kla- risse en Antonia Roelse13, Pieter, z. v. Jacob van Slooten en Elizabeth Brouwer; 19, Tannetje Jozina, d. v. Jan Janse en Tannetje Jozina van' Keulen. WAARDE. Gehuwd: 1, Leendert Francois de Graaf, 22 j. jm. en Klazina Koeman, 20 j. jd. Geboren: 10, Maria Giljaam, d. v. Cor nells Lansen en Maria van Oosten; 13, Ja cobus, z. v. Adriaan Waterman en Kornelia Schier; 29, Pieternella Maria Jacomina, d. v. Steven Sinke en Maatje Blok. BORSSELE. Geboren: 13, Sebastiaan, z. v. Hubrecht Smits en Magdalena de Jonge; 19, Geertruida Maria, d. v. Cornelis Schikker en Keetje de Vroe; 21, Neeltje Jacomina, d. v. Francois Dronkers en Dina Brand. Overleden: 23, Aarnout Jan ,de Mujjnck, 2 m., z. v. Izaak de Mujjnck en Jannetje Boone. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 3, Cor nelis de Vos, 22 j. jm. en Apolonia Cor nelia Grimminck, 24 j, jd.; 10, Leendert Korstanje, 34 j. jd. en Pieternella IJzer man, 37 j. jd. Geboren: 6, Huibrecht Andries, z. v. Pieter Polfliet en Adriana Grim; 11, Johannis, z. v. Jacob van Liere en Elisabeth Dommisse: 12, Paulina, d. v. Marinus van de Guchte en Sara Johanna Rottier; 18, Pieter, z. v. Pieter Molhoek en Helena van Schaik25, Apollonia Pieternella, d'. v. Jacob van 't West einde en Cornelia Vermue; 29, Centina, d. v. Johannis Wiskerke en Johanna Polderdijk. Overleden: 3, Adriaan de Koeijer, 46 j., echtg. v. Jacoba de Visser; 2, Johannes van Schaik, 21 j., ongeh. (overl. te Middelburg); 12, Janna Heijboer, 73 j., echtg. v. Cor nelis Geuze; 23, Cornelis Buteijn, 77 j., wedn. van Stoffelina Vermeule. RILLAND-BATH. Gehuwd: 17, Cornelis Wil helmus D-ogge, 27 j. te Goes en Maria Ca- tharina Bonte, 23 j. te Rilland-Bath17, Jannis Jacobus Tieleman, 29 j. en Anthonina van Baaien, 29 j. Geboren: 1, Marina, d. v. Leendert Lam- bregtse en Cornelia Bliek4, Catharina, d, v. Cornelis Hendrik Lobbezoo en Willemijna van Zweden; 3, Anna Jozina, d. v. Leendert Minnaard en Geertruida Zeevaart; 10, Hen drik Gerardus Adrianus, z. v. 'Willem Leen dert Dronkers en Neeltje Egt; 12, Jan Jo hannes, z. v. Adriaan de Nooijer en Jo hanna Jacoba Everaers; 17, Jan, z. v. Pie ter Kornelis Prevo en Johanna Doppenberg; Gerrit, z. v. Pieter Kornelis Prevo en Johanna Doppenberg; 20, Laurentius, z. v. Christiaan Raajjmakers en Louisa Neve; 22, Jan Willem, z .v. Eliza Johannes Dieleman en Maatje W7eststrate. Overleden: 18, Cornelis Prevost, 75 j., geh. met Cornelia Wisse; 24, Antonie Augu- steijn, 77 j., wedn. v. Marinas Ensmenger. Levenloos aangegeven: een d. v. Marinus Willem Lobbezoo en Tannetje van Zweden. WOLF AARTSDIJK. Gehuwd: 10, J00S Snoep, 26 j. jm. en Pieternella Saaman, 24 j. jd.; Johan Adriaan Dingemanse, 23 j. jm. en Jannetje van- Strien, 21 j. jd. Geboren: 10, Maarten, z. v. Pieter Tram per en' Adriana Saaman; 12, Cornelia, d. v. Marinus Houtekamer en Jacomina Zuidijk; 17, Adriana Jannetje, d. v. Engel Zegers en Maria Tannetje Broekhoven; 26, Jan, z. v. Jan Philippus van Waarde en Jacoba van de Plasse30, Klazina Suzanna, d. v. Simon Koets en Dina Zuidijk. Overleden3, Adriana van der Hiele, 84 j., wed. v. Willem Snoep. Levenloos aangegeven9, een kind v. h. mann. geslacht van Jan van der Weijde en Jakoba Johanna Quist. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 24, Huibrecht Kaan, 26 j. en Adriana Traas, 22 j. Geboren: 18, Elizabeth, d. v. Willem Tim merman en Maartje van der Stolp; 20, Abra ham Hendrik, z. v. Abraham Hendeik La gendijk en Jozina Joossen. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 30 Juni 1926. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: In de gemeente Vlis singen met een motorrijtuig met een groo- tere snelheid dan 20 K.M. per uur rijden: O. K. G. K. Vlissingen f 25 b. of 25 d.h-; Met een vierwielig motorrijtuig over een rijwielpad rijdenH. van W. Breda f 10 b. s. 10 d.h.; In de provincie Zeeland vee laten grazen in de duinen: A. A., Koude kerke f25 b. of 25 d.h.; Op den open baren weg een trekdier onbeheerd laten staan: A. B., Middelburg fö b. of 5 d.h.; Met een motorrijtuig over een weg rijden, terwijl dit rijtuig niet is voorzien van twee onafhankelijk van elkaar krachtig werkende remmenC. F., Goes, f 10 b. of 10 d.h.; P. R., Koudekerke en O. A. v. d. K., Vlissingen, ieder f 3 b. of 3 d.h.; Dronkenschap bij eerste herhaling: J. van B., Arnemuiden f 15 b. s. 15 d.h.; Dron kenschap: L. M., Arnemuiden f5 br of 2 w.t.; G. de W., Wolphaartsdijk en J. U. te O. en W. Souburg, ieder fö b. of 5 dh.; Fietsen zonder licht: A. A. B., zonder be kende woon- of verblijfplaats en A. v. <1, L., Vlissingen, ieder fö b. of 5 d.h.; Als bestuurder van een motorrijtuig geen tee- ken geven, terwijl men voornemens is van richting te veranderen: M. P., Middel burg f5 b. of 5 d. h.; Met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: L'. v. L., Middelburg ~f2 b. of 1 w. t.; J. L., Middelburg en A. de K., Arnemuiden, ieder f3 b. of 3 dh.; P. N. Vlissingen, A. v. C., en G. A., beiden te Middelburg, alle? f5 b. of 5 d. h. Loopen op ver boden grond: S. H. F. R., Vlissingen f 1 b. of 1 d.h'.M. R., Vlissingen f 2 b. s. 2 d.h.; C. A. Vlissingen f3 b. of 3 d.h.; P. J. v. H.; A. B.; J. M.; J. H., -en L' de N., allen te Vlissingen, ieder f5 b. of 5 d.h.; Loopen over bezaaiden grond: P. S., Souburg f 2 b. of 1 w. t. Straat schenderij J. de R., Vlissingen f 2 of 2 dh.; Met een voertuig de linkerzijde vat? den weg houden: B. K. Souburg f2 b. of 2 d.h. Met een voertuig in een bocht "van een weg de linkerzijde van dien bocht houden H. L. Middelburg f3 b. lof 3 d.h.; In de gemeente Vlissingen mei een rijwiel het niet verbreede gedeelte van den boulevard Bankert berijden: J. B., Vlissingen 'f0.50 s. 1 d.h.; J. S., Middel burg; S. W., Koudekerke en F. v. V., te Nieuwveen, ieder f3 b. of 3 d.h.; In de gemeente Vlissingen -op verboden tijd een vloerkleed op den openbaren weg uit kloppen: A. M. K., Vlissingen, f5 b. of 5 d.li.; In de gemeente Vlissingen de wegen in verboden richting berijden: C. B., Vlissingen f2 b. of 2 d.h.; C. D., Vlis singen f 1 b. of 1 d.h.; In de gemeente' Vlissingen op een hondenkar plaats ne men: J. J. B., O. en W-. Souburg, f3 b. of 3 'd.h.; In de gemeente Middelburg de wegen in verboden richting berijden: H. van E., Souburg f 2 b. of 2 d.h.; In de gemeente Biggekerke met eenig voorwerp een vaste plaats op een weg innemen zonder vergunning van B. en W.F. A. M. Middelburg f2 b. of 2 d.h.; Op den openbaren weg een wapen bij zich hebben J. H. P., Vlissingen f0.50 b. of 1 d.h. Het vonnis d.d. 2 Juni 1926, waarbij W. H. R., te Zoutelande werd veroordeeld wegens: Zonder toestemming van den Bur gemeester in de gemeente Zoutelande op bet strand een tent plaatsen, tot f3 b. of 3 d.h. en waartegen verzet, is ver nietigd en opnieuw rechtdoende is W. H. R. ontslagen van alle rechtsvervolging. Veulenkeuring op Walcheren. De vereen. „Hippos" te Middelburg heeft haar tienjarig bestaan gevierd en hare tiende keuring gehouden. Als men terugdenkt aan het paardenmaferiaal, dat vroeger op Walcheren rondliep, dan mag men zeker de vereen. „Hippos" wel ge luk we-nschen m©t de grootte verbetering, die zij in die jaren heeft weten tot stand te brengen. Er waren meerdere goede die ren aanwezig en de bekende fokkers en juryleden, die wederom als keurmeesters op hun poist waren, uitten zich onomwon den met lof over de klasse tweejarigen, die aan hun oordeel onderworpen werd. Op initiatief van de jury werden dan ook in deze categorie enkele prijzen bijge voegd. Als gevolg van de- slechte verkoopmo gelijkheden van tegenwoordig, was het aantal inschrijvingen nog wat ingekrom pen bij vroeger vergeleken. Dat is een zich overal vertoonend verschijnsel. De kwaliteit maakte het echter weder goed. De uitslag was als volgt: Categorie I, merrieveulens, 12 inschrijvingen. 1. Coi*- rie, J. J. Mesu, Nieuwland; 2- Bertha, CL Mesu, Nieuwland; 3. Flora, 0- Mesu, Nieuwland; 4. Annie1, W. Castel, Souburg. Categorie II, hengstveulens, 8 inschrij vingen. 1 Abraham van Elzenoord, mr. Van der Minne, Middelburg; 2. Sultan, A. J. Klompe, Nieuwland; 3. me-j. M. Corré, Souburg; 4. P. de Visser Sz., Aagtekerfce. Categorie III, Eenjarige merries, 1. Lau ra:, O. Wide-maker, Koudekerke; 2- Ciora, C. Mesu, Nieuwland; 3- Neelie van Nieuw land, E. Verlare, Nieuwland; 4. Mina, W. Rooze, St. Laurens. Categorie IV. E-enjari'ge hengsten, is vervallen. Categorie V, tweejarige merries: 1. Ida de Lassus, G- Mesu, Nieuwland, 2. Jolie d'Oetinghen, A. A. van Nie-uwenhuijze, Nieuwland; 3. Emma, J. J Mes.u, Nieuw land; 4. Hermina, de Oscar, E. Verlare, Nieuwland; 5- Fannie, A. A. van Nieu- wenhuijze,- "Nieuwland; 6- Irma, C- Mesu, Nieuwland; 7. Sultana de Laboure-ur, E. Verlare-, Nieuwland. Categorie VI. Merries met minstens 2 afstammelingen: 1. Flora, A. P. van Nieuwenhuijzen, Oostkapelle; 2. Cora, J. J. Mesu, Nieuwland, 3. Irma, E. Verlare, Nieuwland. De gevaren van den hooioogst. Als de hooitijd weer staat te beginnen, de tijd, die voor den boer de grootste bedrijfsdrukte m-e-de brengt, is het wen- schelijk, te wijze-n op -eenige oorzaken, van de in dien tijd zoo veelvuldige on gevallen. Van de maaimachine zijn het veelal de vlijmscherpe messen, die de ongeval len veroorzaken, dikwijls reeds vóórdat het -eigenlijke maaien begonnen is, doordat zij onachtzaam op zolder of dorsch- vloer -opgeborgen aanleiding geven tof verwondingen bij het verzetten of te voor schijn halen. Het verdient daarom aanbeveling, dat -de m-essein zoolang zij niet in de machine gebruikt worden, steeds beveiligd zijn door een eenvoudige houten schcede," zooals die in den handel voor f0.40 en f0.60 verkrijgbaar zijn. E-e-n dergelijke scheede kan ook, zoolang de machine buiten gebruik is of langs den weg wordt vervoerd, dienst doen ter beveiliging tegen de scherpe punten van den vingerbalk ©11 verdient hiervoor aan beveling boven de oude zakken waarmede men de-n vingcrbalk veelal ziet omwikkeld. Ook tijdens het maaien blijft liet imes het gevaarlijke deel van de machine. In d-e „M-e-dede-elingen" van de „Centrale Landbouw-Ondcrling-e" en de „Tuinböuw- Ond-erlinge" werden eenigen tijd geleden twee -ernstige ongevallen bij het machine- maaien beschreven, welke veroorzaakt waren, doordat de maaiers toen het mes stopte, dit gingen schoonmaken zonder de machine uit het werk te stellen. Door dat de paarden onverwachts aantrokken, werd in het -e-ene geval de top van den pink afgesneden en was in het andere geval een diepe snijwond in liet onder been het gevolg, waardoor amputatie van het geh-e-ele been noodzakelijk werd. Uit deze ongevallen kan de les worden getrokken, dat bij iedere werkzaamheid aan het mes, dit uit het werk moet worden ge-zet. Aangezien ook dan nog de scherpe punten van den vingerbalk een gevaar blijven vormen, zdude-n wij er aan toe willen vac-ge-n: blijf zooveel mo gelijk achter het mes en vingerbalk. All-e-en op de-ze wijze beveiligt men zich afdoende tegen ernstige -ongevallen als boven vermeld. Nederiandsc'he koeien in Frankrijk. Aan de vermaardheid van de Neder land sche zwartbonte ko© als onovertrof fen melkgeefster is in Frankrijk op nieuw steun -geleverd. Van de run deren, welker opbrengsten in 1925 door de controle-ve-r-eeniging te Le Quesnoy (Nord) zijn gecontroleerd, behoorden de achttien dieren met de ho-dgste productie cijfers tot het zwartbonte Nederlandsche ras. Eerste- was -een jonge tweede kalfs- koe, welke- in 300 dagen 9060 K.G. melk en 261 K.G. boter heeft geproduceerd. Houdt me-n rekening met de verlioioging van 11 pet-, welke aan d-e dieren in hluri tweede lactatieperiode wordt toege staan, zooi komt men tot -een opbrengst van 10.057 K.G. melk en 290 K.G. boter, de ho-ogste opbrengst, gebaseerd op e-en ge-regelde officieele controle, welke tot nu toie in Frankrijk' werd geconsta teerd. D-e- koe, welke van de 18 voren ge melde de laagste opbrengst had, gaf in 300 clagen 5880 E.G. melk ©n 186 K.G. boter. Van de levensvatbaarheid van he{ zwartbonte Nederlandsche veeslag en de uitnemende verzorging, welke het bij den Franschen fokker -daar geniet, zijn deze uitkomsten een nieuw bewijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Juli, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Zwakke tot matige, N.O. tot N.W. wind. Betrokken lot zwaarbewolkt. Regenbuien met kans op onweer. Weinig verande ring van temperatuur. (Duitsche Zure), van plm. 1800 struiken wassende in den boomgaard aan den grintweg. Inschrijf biljetten in te leveren vóór of op 9 Juli, 6 u. n.m. bij ondergeteekende waar nadere in lichtingen te bekomen zijn. P. BALKENENDE, Biezelinge. Te pachten voor 7 jaar 94 Aren iO c.A. (2 Gemeten 120 Roeden) Bouwland aan de Lage Weg bij de Hofstede van den Heer P. WISSE te R/lelis- kerke, met ingang rooven oogst 1926. Briefjes met opgave van borg vóór 9 Juli in te leveren ten kan tore van Notaris VAN DER HARST. Te koop een mooie driejarige Kalfvaara, rek. 14 Juli en een Grasmaaier. K. COPPOOLSE Jz. Oostkapelle. Te koop 4 zeer mooie Werk banken, 5 M. lang, van Grenen platen, dik ö1^ cM., breed 78 c.M. Tevens een Bovenwoning te huur Brakstraat O 262, M'burg. Er biedt zich aan een Smidsknecht. Brieven onder letter J Bureau van dit blad te Goes. De delicatesse voor HEDEN en MORGEN Hofleverancier. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal Gezamelijke Reserves Uitstaande Hypotheken op 31 December 1925 Pandbrieven in omloop op 31 December 1925 f 2.750.000.— 1.951.000,- I 21.997.000.- tl 21.995.300.- M j.f Neemt onder Uw werk een stukje WRIGLEY's PK. in den mond en let eens op hoe goed U dat bevalt. WRIGLEY'S Pepermunt Kauwbonbons stillen den dorst ook gedurende het heetste weer, voorkomen vermoeidheid en zijn tevens goed voor maag en gebit. Bovendien is het een goedkoope versnape ring; de heerlijke pepermuntsmaak b-l-ij-f-t. WRIGLEY'S i. Plaatsing gezocht voor jong Meisje, voor dag en nacht, in rustig Christelijk gezin, Middel burg of omgeving. Adres brieven letter M Boekhandel BAURDOUX, Middelburg. Het Bestuur der „Vereeniging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland", is voor nemens op 's middags twee uur, op de Stich ting „Vrederust" te Bergen op Zoom Aanwijzing op het terrein, op Donderdag 22 Juli 1926, 's mid dags 1 uur. Bestek met teekeningen zijn verkrijgbaar bij den Architect E. KNEVEL te Ermelo, tegen be taling van f 15.per stel. 40 ct. per kilo. LEIJNSE - GRAVENSTRAAT Hoek Markt, Middelburg. 40 ct. per kilo. LEIJNSE - GRAVENSTRAAT Hoek Markt, Middelburg. C. VAN NIEUWENHUIJZEN, Lange Giststraat 'F 199, M'burg, is Telefonisch aangesloten Ho. 510. Bg de Fa SAM VAN OS, Markt, Middelburg: Gezouten Spek40ct. per pond, gesmolten Reuze' 50 ct. per pond. Alles van eigen geslachte varkens. H.H. LANDBOUWERS. Te koop Belgische Kluitkalk en Klaverruiters A. VAN LANGE VEL DE, St. Laurens, TE KOOP: 23/4 P. K., als nieuw. Adres A 27, KruiningeD" Terstond leeftijd 30 a 40 jaar, bij menschen te Krabbendjjke. Brieven onder letter F Burea van dit blad te Goes. Mevrouw KOLFF, „Ipfff-C Oostkapelle, vraagt voor dade j P. G., voor 3 maanden. Tr-i> Brieven aan Mevrouw KOL - tijdelijk Dordrecht, 39 Johan Witstraat. V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 4