Allerlei. Laatste Berichten. Telegram». Openbare Moopiogtn en Itpllitp Marktberichten. Burgerlijke Stand. aan boord gaan van een veerbootje te Rot terdam geraakte de 23-jarige v. S., door dat hij struikelde, te water. Toen ^de rivier politie die onmiddellijk aanwezig was, den drenkeling op 'het droge bracht, bleken de levensgeesten reeds geweken. Vrijdagavond is een auto in de flank gegrepen door een 'vrachtauto onder de gemeente Voerendaal. De bestuurder van de luxe-auto kon het stuur niet meer houden en reed tegen een huis. Tusschen 'thuis en de auto raakte 'nvoorbij ganger, de 69-jarige C. bekneld. De ongeluk kige werd zwaar gewond naar t ziekenhuis ver- vo°erd, waar hij een uur na aankomst aan de bekomen verwondingen overleed. De bei de auto's werden ernstig beschadigd. Za terdagavond kwam te Rotterdam de 21-jarige H met zijn motor over de Kruiskade. Daar ontmoette hij een vriend, den 20-jarigen v. d L Bij wijze van grap reed H. met zijn motor op zün vriend toe. H. dacht dat van der L en deze, dat H. op het laatste mo ment 'wel zou uitwijken. Het gevolg was, dat v. d. L. door den motor tegen den crond werd geslingerd en inwendige kneu zingen bekwam. Zaterdagmiddag zijn twee mefsjes van 7 en 9 jaar van den arbeider M. te Oosterzee spelenderwijs te water ge raakt en verdronken. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 2-jarig jongentje van den heer E. te Surhuisterweg in een pot met kokend water. Het kind werd met brand wonden overdekt; zijn toestand is zorgwek kend. Zaterdagavond stak de 52-jarige de B. op de Kruiskade te Rotterdam onverhoeds den rijweg over. Zij geraakte hierdoor onder een motorrijwiel, dat bestuurd werd .door den 23-jarigen electricienJ. B. Beiden vielen. Juf frouw de B. kreeg een hoofdwonde en in wendige kneuzingen. B. kreeg een zware her senschudding, een schedelbreuk en een hoofd wond. De geneeskundige dienst heeft beiden naar het ziekenhuis overgebracht. B. is hier eenige uren na aankomst overleden. Te Joure geraakte een ongeveer 10-jarig jonge tje spelenderwijs onder een auto. Hij bekwam daardoor een bloedende hoofdwonde. De toe stand van het knaapje geeft aanleiding tot ongerustheid. Te Hantum geraakte het 4-jarig zoontje van den schilder H. spelen de met zijn makkertje, in een diepe gracht. Zijn vriendje ging zijn vader roepen, doch toen deze ijlings toeschoot was de kleine drenkeling reeds verdronken. Kindermoord. Aan den over kant van het IJ te Amsterdam 'heeft een vrouw, vermoedelijk in qen vlaag van waanzin haar vierjarig kind gewurgd. De vrouw deed daarna een mislukte poging tot zelfmoord. Te Doesburg is aangehouden de van haar man gescheiden levende 40-jarige vrouw P. G., geb. B., die verdacht wordt van kinderdoodslag. Het kinderlijkje had de vrouw begraven achter haar woning. Omtrent den kindermoord te Amster dam vernemen wij nader: Vrijdagavond belde dr Bakker het po litic-bureau op, met de mededeeling, dat in het benedenhuis van perceel Berberis- straat 27, een 5i/2-jarig knaapje geworgd, in bed lag. Een inspecteur begaf zich met een- rechercheur naar de opgegeven plaats. Daar troffen zij de, moeder met eenige steekwonden in het onderlijf, waar van er een op '10 centimeter onder het hart was toegebracht. De verwondingen waren intusschen reeds verbonden. In een kamer daarnaast lag het ontzielde lichaam van het knaapje. Huilende liet de vrouw zich als volgt uit: „Het kind komt niet meer terug. Ik wil dood." De vrouw is daarop naar het Binnen gasthuis vervoerd. Den man, den 30-ja- rigen van der K., werd op het politie bureau onmiddellijk een verhoor afgeno men. Hij was zeer nerveus en deed allerlei verwarde verhalen. Wel kreeg de politie onmiddellijk den indruk, dat de vrouw het kind om "het leven lieeft gebracht." Echter waren de verklaringen van den man zoo verward, dat zekerheid omtrent den toestand der zaak niet kon worden verkregen. Daarom werd de man Zater dagochtend opnieuw aan een nauwkeurig verhoor onderworpen. Uit de verklarin gen, dien hij toen aflegde, maakt, de politie op, dat hij aan het drama geen schuld heeft en dat inderdaad de vrouw het kind vermoord heeft. Het kind was Donderdagavond om zes uur naar bed gegaan, terwijl de man en de vrouw om 10 uur waren gaan sla pen. Als naar gewoonte was de man om zeven uur opgestaan. Hij had, zoo ver klaarde hij, den geheelen nacht doorge slapen. Toen hij echter om 8 uur het kind naar de bewaarschool 'op het Hey- mansplein wilde brengen, schijnt de vrouw hem te hebben verteld, wat zij in den afgeloopen nacht met het kind had ge daan. Zij smeekte hem echter, niemand iets ervan te vertellen. Dit bracht den man in een wanbopigen toestand. Hij'bleef den geheelen morgen in de buurt rond- loopen en wilde steeds een dokter halen of de politie waarschuwen, maar aan dit voornemen gaf hij op verzoek van de vrouw geen gevolg. Tegen den avond werd het hem echter te benauwd. Hij had, toen hij Vrijdagmor gen om elf uur weer was teruggekomen, zijn vrouw in bed gevonden en bemerkt, dat zij zich met een beiteltje eenige ste ken had toegebracht en ernstige bloedingen daarvan het gevolg waren. De vrouw smeekte hem nog steeds geen dokter te halen maar ten slotte heeft hij in rade- ÏP'iZen ^es^and omstreeks zeven uur den dokter Bakker opgeheld. Het kind was uit het eerste 'huwelijk van de vrouw. Al te goed isEen Duitsche jongedatne-, bij familie te Bussumi als hulp in de huishouding in betrekking ge treden, wist door haar prettig en be schaafd optreden aller harten te winnen'. Zq vertelde een predikantsdochter uit G01- blenz te zijn, ze was verloofd met een candidaat in dè rechten en dan had ze 'nog een zuster met een ongelukkige lief de, die al eens de hand aan zichzelve had willen slaan. Zoo voorbereid, was het de Duitschei huisgenoote niet moei lijk na een paar dagen de familie te doen gelooven, dat ze bericht ontvangen had van het overlijden dier zuster, die dood uit den Rijn was opgehaald. Diep mee levend met' dit treurige geval, gaf de familie liet meisje verlof haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar de rouwkleur in bet Rijnland lila was, trof 't zoo bijzonder, dat mevrouw -een lila mantelcostuum en hoed kon leenen. Als reispenning kreeg het meisje f40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar Goblenz. Berst toen er ver scheidene dagen verloopen waren zonder bericht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis. En bij het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat de familie liet slachtoffer was geworden van een bekende Duitsche oplichtster. Men zij ge waarschuwd. Plunderingen. De St- Peters- burgsche bladen bevatten ongeveer dage lijks berichten over plunderingen en ern stige beschadigingen waaraan de gebou wen, monumenten, kerkhoven, enz. in de voormalige Russische hoofdstad bloot staan. Zoo zijn dezer dagen verschillende bronzen: beelden uit het Katharinapaleis te Tsarskoje Sela gestolen en van de twee bronzen gladiatoren( (prachtigei copieën van de Vaticaansche gladiatoren) de hoof den en vingers verwijderd, terwijl de lichamen deerlijk zijn gehavend bij de po gingen om zooveel mogelijk metaal er van te verwijderen. Gralmof00ns op de stations. In navolging van Amerika zijn thans op een der Moskousche stations proéven ge nomen met groot© grainofons, die vóórt- durend het vertrekuur der treinen afroe pen en den reizigers alle mogelijke inlich tingen omtrent den loop der treinen enz., verschaffen. Bij het slagen van deze proef ligt het in de bedoeling, dit systeem van inlichting op alle Moskousche stations en wellicht ook in andere steden in te voeren. Hond sdolheid. De Moskousche en St. Petersburgsche bladen slaan alarm in verband met het groot aantal gevallen van hondsdolheid, dat zich voordoet. Tal van personen zijn de laatste weken door dolle honden, koeien en paarden gebeten. Ontsnapt. Uit de gevangenis te Kief zijn tijdens hef luchten een 16-tal bandieten, die eerst onlangs waren ge arresteerd, ontsnapt. Op de vluchtelingen werd ©em klopjacht georganiseerd, waarbij er 4 gedooid, 4 gewond en 2 gevat wer den. De overige 6 zijn ontkomen. De onrust in At'j eh. Een pa trouille onder kapitein Behrens nam een tot verdediging voorbereide missigit in' Gamporig Kroeeng Loeas in Boven-Troe- mon. De leider Teungkoe Poeti werd met zeventien volgelingen waaronder enkele ondergeschikte aanvoerder neergelegd. Onzerzijds werden' twee marechaussees licht gewond. Een gevaarlijke pr-oef. Wijn proevers, die nog .nimmer een wijntje van 200 jaar oud op de tong hebben ge had, kunnen de mooiste kans van hun leven maken, door zich te begeven naar bet bureau van de heeren Leopold Far mer en Zonen, Greshaustreet Londen. Daar bevindt zich n.l. een klein fleschje port, door den heer Harold Farmer bij opgravingen onder de kantoren gevonden. De fijnproever beeft met slechts twee voorwaarden genoegen te nemen. De le is, dat hij' het fleschje niet heelemaa] mag leegdrinken en de 2e dat hij drinkt voor zijn eigen risico. Het geval is name lijk, dat niet gegarandeerd kan worden dat men met port te doen heeft. Het vocht riekt naar port, het ziet er uit als port en bet fleschje werd gevonden onder een 16e eeuwschen wijnkelder. Maarhet kan toch ook wel vergif bevatten. De heer Farmer 'is niet van plan er zich zelf aan te wagen, maar als iemand den wijn wil komen keuren is hij welkom Het gevaar van potten. Vóór ongeveer 20 jaar zou een gehuwd paar in de buurt van Eindhoven gaan sparen. Als spaarpot werd aangeschaft een em mer, 'die met een deksel was dicht gesol deerd. In het deksel natuurlijk een gleuf om de noodige briefjes enz. naar den kerker te doen verdwij nen. De emmer zou niet voor hij vol was, worden opengebroken. Een paar maanden geleden, was dit het geval. De schat werd geteld: er bleek niet minder dan f 20.000, zegge twintig duizend gulden gespaard. Voor dit bedrag werd een kapi taal huis aangekocht. De fiscus echter kreeg, lucht van dit zaakje en stelt thans ■een vordering in wegens ontdoken' belas ting. Een ongeluk in de bergen. Bij het afdalen van de Zugspitze is Woens dagochtend een 36-jarige vrouw om het leven gekomen. De vrouw, die van een gids vergezeld was, had het ongeluk op een overigens niet bijzonder gevaarlijk punt uit te glijden, het touw, dat haar met den gids verbond, knapte af en zij stortte in de diepte. Het lijk is dadelijk bovengebracht en per trein weggebracht. De gids is in hechtenis genomen. Uit een nader onderzoek zou gebleken zijn, dat het touw is blijven haken om een ijzer, waar aan vroeger een leuning bevestigd was en door het ijzer is afgesneden. Krasse maatregelen. De be hanger v. d. R. te Rotterdam bezit met zijn vader een huisje. In dat huisje heeft gedurende eenigen tijd een vischhandelaar zijn bedrijf uitgeoefend, maar dezer dagen is de winkel door hem ontruimd. Ofschoon die ontruiming met eenige verwikkelingen tusschen eigenaar en voor- maligen huurder gepaard was gegaan, had deze laatste toch de vrijheid genomen, om öp de ruit van den winkel te ver melden, dat hij verhuisd was en in sier lijke letters zijn nieuwe adres neerge schreven. Daarover was 3e eigenaar zeer verontwaardigd en er onder schreef hij: „met tachtig gulden huurschuld". Toen de vischhandelaar passeerde, zag hij die aantijging e.n daar hij zich liever niet op zoo'n manier in het zonnetje zag gezet, haalde bij een pot teer en bedekte den smadelijken zin. De eigenaar heeft nu bij de politie aangifte gedaan van beschadiging van zijn eigendom, niet al leen van het raam, maar ook van het kozijn, want de vischhandelaar heeft dam met zijn teer op gemorst. Deverd wenen deurwaarder. Het onderzoek naar het zonderlinge ver dwijnen van den heer J. H., deurwaarder te Sittard, wordt door de politie naar alle richtingen voortgezet. Natuurlijk doen allerlei fantastische praatjes de ronde. Men neemt aan, dat H. nog in leven is en zich vennoedelijk in het buitenland ophoudt. H. is 111 zijn functie als deurwaarder door B. en W. geschorst, ingevolge de verorde ning, die voorschrijft, dat ambtenaren die langer dan acht dagen van 'hun werk blijven, dienen, te worden geschorst. Een oud bericht. We meldden in ons blad, van Vrijdag, dat volgens officiëele berichten de aardbeving van Zaterdag aan 110 personen in Egypte het leven had gekost, terwijl er 70 personen werden gewond en 4236 huizen geheel of gedeeltelijk werden verwoest. Reuter meldt thans, dat er een merkwaardige ver gissing in de berichtgeving heeft plaats gehad. Bovenstaande statistiek, welke aan de bladen verstrekt was, had namelijk geen betrekking op de aardbeving van Zaterdag, maar .op die waardoor Egypte 80 jaar geleden in 1846 geteisterd werd. Brutaal volkje. Eenige scharen slijpers zagen Donderdag bij de familie B. te Sassenheim den heer des huizes uit gaan, waarna ze aanschelden, en vroe gen, of er iets te slijpen was. Men gaf hen twee scharen, samen een winkel waarde vertegenwoordigende van' f 1.20. Toen de scharen werden teruggebracht eischte een van hen een slijploon van f3.20. Toen men niet bereid bleek dit te betalen, uitte dp man hevige bedreigin gen, en riep tenslotte zijn collega te hulp. Tenslotte bevreesd geworden door hetbru-' taal .optreden der mannen, die er boven dien zeer weinig vertrouwenwekkend uit zagen, kregen zij de f 2.50, wat zij ten slotte als minimumprijs hadden vastge steld. Men zij voor deze individuen ge waarschuwd. Ben sneltrein in Frankrijk gederailleerd. De sneltrein le Havre Parijs is nabij Achères (departement Seine-et-Oise) gederailleerd. De locomo tief liep daar bij een kruispunt uit de rails, ten gevolge waarvan ook de vijf daarop volgend© wagons medegesleurd en in elkaar werden gedrukt. De bevrijding der in de puinhoopen ingesloten slacht offers is nolg niet geëindigd, waardoor ook het aantal dooden nog niet vaststaat. Naar verluidt, zou echter een twintigtal reizigers bij de ramp het leven heb ben verloren. Twee gewonden zijn inmid dels bezweken. Volgens de „Matin" moe ten er 80 gewonden zijn. Verscheidene bladen zeggen, dat de- ramp veroorzaakt is doordien de machi nist van den sneltrein in verband met het onweer, dat er op dat oogenblik heerschte, de signalen niet heeft kunnen zien; volgens anderen 'hebben de wis sels en signalen ten gevolge van het onweer niet gefunctioneerd. De reddings werkzaamheden zijn ten gevolge van den storm vertraagd. Nader wordt uit Achères gemeld, dat het aantal dooden tot dusver ,17 bedraagt. Men vreest echter, dat nog verscheidene der naar de ziekenhuizen van Parijs en Sainf.-Germain overgebrachte gewonden aan de bekomen kwetsuren zullen bezwij ken. Ontzettende ramp in Duitschland. Bij de Woltersdorfer Schleuse heeft Zondag een verschrikkelijk ongeluk plaats gevonden. De bliksem is namelijk ingeslagen in het dak van een kegelbaari, waaronder een groot aantal personen, die een uitstapje aan het ma ken waren, een schuilplaats had gezocht. Het dak stortte in en bedolf de menschen onder zich. Tot dusverre zijn 12 dooden en 13 ernstig gewonden, meest vrouwen, on der de puinhoopen te voorschijn gehaald. Eén enkele, ontzettende kreet uit hon derden kelen weerklonk; toen volgde een vreeselijk gekraak. Het dak was ingestort, allen onder zich bedelvend. Het duurde tien minuten, voordat het bij de ontzetten de paniek, die ontstaan was, aan twee veldwachters mogelijk was, hulp te organi- seeren. Zij gaven noodsignalen en al spoe dig verschenen meer veldwachters en Roode Kruis afdeelingen uit Woltersdor fer en Erkner ter plaatse. De beambten beklagen zich bitter over de leden van den communistischen „B.oter Frontbund", die te Wiltersdorfer hulp ver leenden, doch die inmiddels de beide veld wachters aanrandden. De veldwachters moesten zich met alle kracht verdedigen, om zich de aanvallers van het lijf te hou den. Twee doktoren uit Erkner, ziekenver plegers uit Woltersdorfer en drie dokters, die juist een uitstapje aan het maken wa ren, verleenden de eerste hulp. Een der artsen werd eveneens door de communis ten lastig gevallen. Tenslotte kon men er in slagen, de nieuwsgierigen terug te drin gen en de reddingswerkzaamheden aan te vangen. Toen bleek, dat 15 personen meer of minder ernstig waren gewond, terwijl 12 dooden, namelijk 7 vrouwen en 5 kinde ren, te betreuren waren. De gewonden werden in auto's gelegd, om naar het naastbijgelegen ziekenhuis te Kalkberge te worden overgebracht. Het ziekenhuis bleek men echter niet te kunnen bereiken, daar door den orkaan en den stortregen de weg over een groot gedeelte was losgewoeld, zoodat de auto's moesten omkeeren, ten einde thans via Erkner het ziekenhuis te Köpenick te bereiken. Bij het station Erk ner bleek, dat de lager gelegen gedeelten van den weg meer dan 1 M. onder water stonden. Om die reden moesten de gewon den worden uitgeladen, om verder per spoor naar Köpenick te worden getrans porteerd. Aan het station te Erkner stierf een zwaargewonde vrouw. (Crt.) Het s.s. „Alps Mary" op de Schelde doormidden gebroken Eenige weken geleden is het Japansche stoomschip „Alps Mary" bij het vertrek uit Antwerpen in de Schelde gezonken. Het was onmogelijk het vaartuig onmid dellijk te lichten, waarom men thans bezig is de lading te bergen. Zaterdagnacht is het voorste gedeelte van het schip echter afgebroken en geheel in de diepte verdwe nen. Twee Hollandsche arbeiders zijn hier bij door verdrinking om het leven geko men. Een duiker, die onder de romp aan het schip werkte, kon zich, hoewel de toe voerbuis van de zuurstof brak, bijtijds in veiligheid stellen. (Crt.) Beteekenis van: Fazant, met paragogische t, voor een ouder f a s a n, dat zelve was voortgekomen uit het Middellat, fasianus, de benaming van gezegde uit P h a s i s, (in Transcaucasië) in Europa ingevoerde vogelsoort (Gallus Phasianus). Parelmoer. Samentrekking van parel moeder. De Duitscbers zeggen dan ook Perl mutter en de Engelschen mother of pearl. De Franschen zeggennacre de per 1 es. Die vair perle d' amour spreken zeggen onzin. Novelle, van het lat. lex novella wijzigingswet. Pantoffelheld. Rechter: „Ik vind 't vrij' brutaal midden op den dag t© stelen". Beklaagde: „Ja, mijnheer, 's nachts mag ik van mijn vrouw niet uit." Ook levens w ijsheid. Onderwij zer: „Onthoudt steeds het mooie gezegde: 't is beter te geven dan te ontvangen". Jantje„Dat is de lijfspreuk van mijn va der, meester." Onderwijzer: „Wat is jouw vader?" Jantje: „Bokser, meester 1" GOES. Onze stadgenoot dhr J. W. Vie- nings is vandaag door den Commissaris der Koningin als burgemeester van Glmge beëeiligd en wordt a.s. Zaterdag feestelijk aldaar geïnstalleerd. Diefstal. Er schijnen in den laat- sten tijd een tweetal personen in de om geving van Krahbendijke te hebben rond gezworven die zich in die gemeente heb ben schuldig gemaakt aan verschillende diefstallen. Bij verschillende ingezetenen werden o.a. een tweetal rijwielen, uit een konijnenhok twee konijnen, bevens een kip met kuikens ontvreemd. De politie stelt naar de bedrijvers dezer diefstal len een onderzoek in. MIDDELBURG. Door den visscher Z. is aangifte bij de politie gedaan wegens diefstal van eenige aan hern toehehoo- rende vischfuiken welke hij in het kanaal had gelegd. ROTTERDAM. V. D. Bij een huiselijken twist maakte de 15-jarige smidsleerling G. K. zich om een kleinigheid zóó driftig, dat hij zijn 19-jarigen broer A. K. met een scherp mes in zijn buik stak. De getroffene moest in ernstigen toestand in het zieken huis worden opgenomen. De jonge dader is gearresteerd. ROTTERDAM. V. D. Zondagmorgen is een 20-jarige juffrouw door een auto aan gereden en met een bekkenfractuur en een gebroken sleutelbeen in ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen. AMSTERDAM. V. D. Gisteravond had op het Bussumschuthofje een vechtpartij plaats. Een man, die tot kalmte aanmaan de, werd met een dolk in de borst gestoken en moest in ernstigen toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dader is gearreste'erd. Hij staat bekend als een vechtersbaas en een driftkop. LEIDEN. V. D. Zaterdagavond is de 21- jarige M. B. te Lisse bij het zwemmen verdronken. NOORDWIJK AAN ZEE. De 24-jarige machinist H. H. uit Reval is hier in be- wusteloozen toestand in zee aangetroffen. Hij was in IJmuiden van een schip ge sprongen en was ruim 8 uur in 't water geweest. PARIJS. V. D. Een hevige storm heeft boven velé deelen van Frankrijk gewoed. (Ook uit Duitschland en Bohemen komen berichten over storm, onweer en overstroomingen. Redactie Z.). De schade is zeer groot, vooral in de om geving van Pontoise. Een groot gebied is overstroomd. De verbindingen zijn daar verbroken. De Petit Parisien schat de schade in Ecoin op 10 miljoen fr. BERLIJN. V. D. Bij Mannenbach is een motorboot lek geslagen en gezonken. Zes personen verdronken, 4 werden er gered. WEENEN. V. D. Mr Zimmerman is he denmorgen vroeg naar Rotterdam vertrok ken. Op het perron waren vertegenwoordi gers der regeering, hooggeplaatste ambte naren en het corps diplomatique aanwezig, om afscheid van hem te nemen. DELFT. V.D. Geslaagd aan de Techn. Hoogeschool voor 't cand. examen civiel ingenieur H. M. van Heffen, geboren te Goes, en G. S. Goemans, 'geboren te Zie- rikzee. DE[N HAAG. V.D. Dg M. Blanken steen heeft een civiele actie ingesteld tegen prof. Gerretson naar aanleiding van in de N. R. Ot. en de Telegraaf ge publiceerde artikelen door welke artikelen dr v. Blankensteijn zich beleedigd gevoelt. Prof. Gerretson is gedagvaard tegen 16 Juli voor de Haagsche Rechtbank. Juli. 6 Goes, huis, Pilaar. 6 Kleverskerke, huis, Hioolen. 7 Heinkenszand, huizen, bouwland, r. Cleef. 7 Vlissingen, besstiaal enz., Paap. 7 Nisse, veldvruchten, v. Dissel. 7 Heinkenszand, veldvruchten, v. Cleef. 8 Middelburg, bouw-weil., Blaupot ten C. en Hioolen. 8 Middelburg, pakhuis, huis en fabrieks gebouwen, Blaupot ten Ca,te. 8 Goes, hofstede, Neervoort. 14 Heinkenszand, vrachtrijdersinspan, v. Cleef. 14 Goes, inboedel en winkelinventaris, v. Dissel. 15 Waarde, veldvruchten, Neervoort. 16 Vlissingen, inspan, Hioolen. 17 Heinkenszand, inboedel, v. Cleef. 17 Kamperland, veldvruchten, Ileijboer. 20 Westkapelle, bouwl., Loeff. 21 Meliskerke, verhuren land, Loeff. 21 Nieuwdorp, inspan, Pilaar. Rotterdam, 5 Juli 1926. Veemarkt. Aanvoer: 589 vette run deren, 310 vette kalveren, 252 schapen en lammeren, 840 varkens. Prijzen per K.G.: koeien 30, 45, 50 53, ossen 37,5, 44, 4950, vette kalveren 40, 47,5, 57,5, varkens 38—38,5. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel matig, prijzen bleven vrijwel op dezelfde hoogte. Voor enkele puik beste koeien 23 cent boven noteering besteed. Stieren wei nig ter markt, geen handel, geen notee ring. Vette kalveren zeer ruim aangevoerd, handel traag, in de prijzen weinig veran dering. Enkele puik beste kalveren 2 345 cent boven noteering. Schapen en lamme ren tamelijk ter markt, bijna onverkoop baar, geen noteering. Varkens aanvoer iets ruimer, handel slechter dan vorige week. Prijzen voor alles lager. Zouters weinig aangevoerd. Zaden. Karwijzaad f 24f 25, Lijn zaad (wit) f 16f 17, Kanariezaad f 17 f 18, Koolzaad f 26f 27. Vlas. 150 K.G. blauw. Geen noteering. Aardappelen.. Westl. zand f 9— f 11, Westl. klei f 7—f 8, Poters f 6—f 8, Duke of York f 7—f 9, Blauwpitters f 11 f 12. Aanvoer, behoorlijk, vraag gewoon. E i e r e n f 4.50f 6. Geen noteering van granen. GOES, 3 Juli 1925. Groote veiling: Zwarte bessen f 76.70f 83.50, Roode bessen f 14.10 f 17.20, Frambozen f 40, alles per 100 K.G. Kleine veiling: Zwarte bessen f81.70, Idem natte f 59, Roode bessen f 4f 10, Witte bessen f7f 11, Kruisbessen f 0.90f 4, Aardbeien f 7f 29, Frambozen f 24f 40 al les per 100 K.G. KersenHollanders 3139, Volgers 28 31, Zoete Morellen 2629, Bruine Blance 2123, Bitterkrieken 1820, Meikersen 45 48, Suikerkersen 1823, Porseleinkersen 13 20, Uitschot kersen 78, Aardappelen (groote) 49, idem (poters) 23, Doperwten 818, Peulen 68, Tuiriboonen. 47, Pos telein 46 gulden, alles per 100 K.G. Wor telen 11, Zilveruien 2 gulden, 'beiden per 100 bos. Bloemkool 115, Groene Savoye» kool 4, Komkommers 58 gulden, Kropsla f 0.30, alles per 100 stuks. Veiling van 5 Juli 1926. Bloemkool f2 f 10, Kropsla f 0.70, beiden per 100 stuks. Doperwten f 14, Aardbeien f 22, beiden per 100 K.G. MIDDELBURG. Ve'lingsvereen. „Walcheren". Groote veiling: Zwarte bessen f72.20f75.90, Aardbeien Jecunda f 35, Aardbeien Madamei Mathot f 23 Roode bessen f 9.10, Frambo zen f 34.30, Aardappelen f 5.80f 5.90, Po ters f 1.50, alles per 100 K.G. Wisselkoerself. Amsterdam, 5 Juli. 2.30 u. Berlijn 59.2959.31. Brussel 6.526.55. Parijs 6.446.46. Londen 12.Hi/8—I2.IH/4. New-York 2.49—2.491/*. GOES. Huw.-afkondigingLeendert Leonar- dus Vermaire, jm. 23 j. en Anthoinetta Adri- ana Ludikhuize, jd. 24 j. te Middelburg. Geboren: Adriaan Willem Jacobus, z. v. Pieter Kakebeeke en Suzanna Pieternella Behage. Overleden: Petrus Laurentius van der Reit, 62 j.; Izaak Sinke, 61 3., geh. met Catha- rina Minnaar; Cornelis de Fouw, 66 j., geh. met Adriana Pietemella Schipper.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3