Verbrande^ huid door de zon PU ROL Binnenland. Dit de Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws. 7. „Die beiden Blinden", ouverture, E. H. Mehul. Ien stukloopen van huid en voeten geneest men met De aardbeving op Sumatra. Onder het puin van het bedehuis te Soengai-boeloe zijn veertien lijken gevon den. Zoover bekend is in het geteisterde gebied slechts één Europeaan, n.l. de ad judant-apotheker Schmidt, gedood. Donderdagavond werd weer een hevige aardbeving gevoeld in Palembang, Ben- koelen en Djambi, terwijl een korte aard beving te Padang werd waargenomen. De resident van Padang verzocht het Smeroefonds om hulp, waarop f 50.000 werd geremitteerd. De schade bedraagt vermoedelijk eenige millioenen. Nieuwe hevige schokken werden Vrijdag in de omgeving van- Padang; waargeno men, verscheidene gebouwen staan op het punt in te storten. Telegrammen van den gouverneur-gene raal van N.O.-Indië over de aardbeving ten Noorden van Padang melden, dat er pl.m. tweehonderd dooden te betreuren zijn, w.o. één Europeaan, en dat de schade minstens een paar millioen bedraagt. Over geheel Midden-Java werden Zaterdag lichte aardschokken waargenomen. 70.000 menschen in de afdeeling Pa- dang-Padjang zijn vrijwel alles kwijt. Mil lioenen zijn noodig. Damkampioenschap van Goes. Eerste Ronde. -JJ <v -+J 3 O w c cö l-H Jacsv.Zweeden c Namen J. v. Calmthoi A. Corstanje K. L. Kramei B. Magielse J. J. Snoodijk 1 Aantal punte J. v. Calmthout jcjjsj 1 1 1 2 0 1 6 A. Corstanje 1 1 2 2 1 1 8 I. v. Houte 1 1 2 2 0 2 8 K. L. Kramer 1 0 0 2 2 0 5 B. Magielse 0 0 0 0 tÊ\ 2 1 3 J. J. Snoodjjk 2 1 2 0 0 •V.'.'X 0 5 Jacs v. Zweeden 1 1 0 2 1 2 7 Bootpersoneel. De Centr. Bond van Transportarbeiders zond aan de Prov. Staten van Zeeland een adres, waarin de onderteekenaars zeggen, zich gedwongen te gevoelen, zich opnieuw tot de Staten te wenden met verzoeken tot verbetering betreffende de positie van het personeel van den Prov. Stoombootdienst op de Ooster- en W-esterschelde; dat niettegen staande hunne vorige verzoeken ten op zichte van da diensttijden van het per soneel nog steeds geen bevredigende op lossing gevonden is; dat wel gezocht is naar wijziging der diensten, doch dat, behoudens een enkel geval, geen ver betering is verkregen; dat zij van oordeel blijven, dat dei beste oplossing zou zijn, invoering van een regeling, waarop de dienst van het personeel was geregeld op basis van drie dagen arbeid en één dag vrij; dat het personeel volorts het ver langen heeft, dat voor het verrichten van extra werk een vergoedingsregeling vast gesteld zal worden; dat dringend wordt verzocht een rechtspositieregeling te ont werpen en vast te stellen; dat zij met genoegen hebben geconstateerd, dat over leg over kleine zaker. en klachten van het personeel thans rechtstreeks met dhr Di recteur worden behandeld en afgedaandat zij vertrouwen, dat op dezen weg, die ongetwijfeld kan leiden tot grootere be vrediging, zal worden voortgegaan en kleine aangelegenheden, als bijvoorbeeld thans gewenschta soepeler verstrekking van vrijkaarten, rechtstreeks met de Di rectie kunnen worden behandeld en af gewikkeld. Goes. Het programma van het Volks concert te geven door de Harmonie „Ho sanna" a.s. Donderdag 8 Juli, 's avonds half nagen op de Groote Markt alhier,, luidt: 1. „Drapeau Flottant", marsch, M. Piron. "2. „Dans la Bruyère, ouverture, A. Go- vaert. i 3. „Coquelicots et Bleuets", grande valse A. Govaert. 4. „Les Moulins que Cliantent", fantai- sie sur l'operette Jul. Em. Strauwen. Pauze. 5. „Per Aspera ad Astral" marsch, E. Urbach. '6a. „Halleluja! Lof zij den Heer", koraal en b. „Fantaisie over Chr. Liederen",, beide arr. C. G. Govaarts. 8. „Fantaisie Ballet", L. Montague. 9. Finale. Vltatingen. Nabij de buitenhaven is Vrij dag een Zweiedsch watervliegtuig, op weg van Ostende naar Malmo, gedaald. Het dalen liep zonder ongelukken af. Aan boord bevonden zich een Duitscher, een Hollander en een Duitsch mechanicien. Het vliegtuig ligt thans voor herstel van een defect in de buitenhaven. De mijn, die hij fort Ra'mmekens is aangetroffen, is gebleken een onschuldige contactmijn te zijn, die daar reeds jar<m moet hebben gelegen en met zeer laag water was bloott gespoeld. De mijn was gevuld met modder en niet met spring stof. Vlissingen. De harmonie „St.. Caecilia" directeur de heer André J. Geysen, geeft Woensdag a.s. van 8 tot 10 Uur, een concert op het strand. Tengevolge van het stopzetten van liet vleeschvervoer van hier naar Engeland zijn reeds meer dan 100 losse werklieden van de stoomvaart-mij „Zeeland" bedankt. lerseke. Bij de betrokken mosselschip pers-vereenigingen is van den Inspecteur der Visscherijen bericht gekomen, dat tot den overeengekomen datum van de Zui derzee nu mosselen mogen gehaald wor den tot aan 4 c.M. .groot. De prijs der consumptiemosselen is nu reeds f 1 per ton onder de wal. Men verwacht nog lager prijzen. Wemeldinge. Vrijdag had de jaarlijksche ringrijderij plaats in den boomgaard van den heer J. Lindenbergh. De prijzen die voor het meerendeel van huishoudelijken aard waren werden als volgt behaald: le prijs P. Dekker Pz., 2e prijs C. Gijssel Pz. 3e prijs J. de Jonge, 4e pr. Jac. Ver- maire, 5e pr. G. Wisse, 6e prijs J. West- strate, 7e prijs M. de Groene, 8e prijs J. van Oosten, 9e prijs C. Feytel Jz., 10e prijs C. Hamelink, 11e prijs P. Feijtel, 12e prijs J. Heijboer. Voorts werd de extra-prijs van de V. V. V. aan J. West- strate toegekend als zijnde de winnaar van het stoeltjerijden. Aan P. Dekker en J. de Jonge viel nog een prijs ten deel, aan eerstgenoemde wegens de voor het grootste aantal gestoken ringen, en laatst genoemde wegens een bepaald aantal ge stoken ringen in een daarvoor vastgesteld tijdstip, Op denzelfden dag had op de pchietbaan in den stormzandepolder de schietwedstrijd plaats, uitgeschreven door de schietvereeniging Koos de la Rey. Het eerste punt van het programma betrof het koning schieten, welken titel werd be haald door J. Hannewijk met 46 p. (maxi mum 50 p.) Voorts werden in tegenwoor digheid van den weid. gestr. heer Van Aelst, kapitein van de Burgerwachten in Zeeland schietvaardigheidsoefeningen ge houden en werd na afloop den titel van scherpschutter le klasse behaald door A. Kosten 133 p., J. Wielemaker 133 p., A. M. Huissen 132 p., J. C. Adriaanse 132 p., Adr. Wabeke Fz. 130 p. Titel 2e klasse door Joh. Kooman 123 p., W. Kole 123 p., C. van Gorp 120 p., Jac. Houtekamer 120 p., Chr. C. de Zeeuw 118 p., D. de Witte 118 p., D. Jerimiasse 11-7 p., P. Bolle 117 p. Titel 3e klasse door Jac. Kooman 102, M. de Witte 109, A. Brui- nooge 106. Nlsse. Aangesteld ais onbezoldigd rijks veldwachter voor het jachtveld to Nisse van dhr Sillvolt e.a., dhr J. Walhout Johz. van Borselen. Domburg. Door den lieer G- v. d. Putte, hoofd der openbare school te Domburg, is tegen 16 Jan. 1927 eervol ontslag aangevraagd, na de-zei betrekking 40 jaar alhier te hebben vervuld. Serooskerke (W.) Zaterdag hield de schietvereeniging „Prinses Juliana" alhier haar jaarlijkschen huishoudelijken wed strijd. Voor haar 32 leden waren 15 prij zen beschikbaar op de personeele baan. ;10 prijzen geluksbaan, 2 eerebaan-prijzen 10 vrije baan prijzen, 5 vrije baan geluks- baanprijzen, en '2 jozenprijzen. le prijs personeele baan 'behaalde H. L. Meijers, 2e S. de Later, 3e J. Wattel, 4e H. Geldof, 5e S. A. Versluis, 6e Adri- aan Wondergem, 7e C. Joziasse, 8e P. den Hollander, 9e L. Joziasse, 10e P. Joziasse, lie W. Vogel, 12e Jobs Polder man, 13e J. Wondergem ".Tohs.z. 14e J. Wondergem Az., 15e J. Houterman. Geluksbaan: le prijs J. Wondergem Jan zoon, 2e Jacs Meijers, 3e A. Huibregtse, 4e H. in 't Anker, 5e H. J. Allaart, 6e B. Meijers, 7e W. Joziasse, 8e C. Huissoon, 9e P. Huibregtse, 10e F. Jan.se. Vrije Baan Buks: le prijs H. L'. Meijers, 2e S. A. Versluis, 3e J. Wondergem .Az., 4e S. de Later, 5e J. Wondergem Johsz. Vrije Baan Cylinder: le prijs J. Wattel, 2e H. L. Meijers, 3e S. A. Versluis, 4e Adriaan Wondergem, 5e C. de Later. Eerebaan zilveren medaille Cylinderprijs J. Wattel met 59 punten. Zelfde haan zilv. medaille Buksprijs J. Wondergem Johsz. met 96 puntén. Rozenprijs Cylinder S. A. Ver sluis. Rozenprijs Buks S. de Later. Vrije Baan Geluksbaan: le prijs C. Huis soon Cz., 2e B. Meijers, 3e J. Wonder gem Janz., 4e A. Huibregtse, 5e 'H. J. Allaart. Na bet uitreiken der prijzen, dankte de voorzitter dhr J. Wattel, alle leden., voor hun inspanning, feliciteerde hen' mei de behaalde prijzen en dankte dhr Jobs Wondergem voor een door hem beschik baar gestelde prijs, alsmede voor het be langeloos afstaan van het oefeningsterreirt door hem, aan de schietvereeniging, wekte de vereeniging op tot ernstig oefenen, en' spreekt den wensch uit, dat de schietver eeniging „Prinses Juliana" volgend jaar haar vijfjarig bestaan zal kunnen vieren, met in vele opzichten, nog uitgebreider wedstrijd. 0. en W. Souburg De turnkring Wal cheren van het Kon. Ned. Gymnastiekver- bond had hier Zaterdag een propaganda- uitvoering uitgeschreven. Aan de uitvoe ring namen deiel de vereenigingen Volhar ding te Souburg, de Vlissingsche Turn- vereen. te Vlissingen en Medioburgum, Ons Huis, Wilhelmina en Theseus, allen te Middelburg. De vereenigingen werden op het Stad huis officieel ontvangen en toegesproken door den burgemeester, den heer Jhr. H. A. van Doorn, voor welke ontvangst door den kring-voorzitter hartelijk dank werd gebracht. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer F. G. Lem mers, als gewestelijk penningmeester en docr den heer Oels, namens de plaat selijke vereeniging. De deelnemende ver eenigingen, waarbij zich de Middelhurg- sche padvinders(sters) hadden gevoegd trokken langs 't raadhuis, hun groet bren gende. Op het terrein aangekomen, waai de burgemeester met mevrouw Van Doorn benevens de wethouders en de gemeente-secretaris, tegenwoordig waren, werd het programma voor de talrijke aan wezigen afgewerkt. Het bestond uit ensem ble-nummers voor dames, meisjes, heeren en jongens, Vereenigingsturnen, werken van het keurcorps aan brug, rek en ringen en een algemeen springnummer van de adspiranten, en werd in vlug tempo goed afgewerkt, waarbij mooi werk, zoowel van vereenigingen als van personen te waar- deeren viel. De leiding berustte hij de heieren de Vries en Smit, terwijl de uit voering werd opgeluisterd door de Sou- bui'gsche fanfare. Ka het brengen van den groet voor de tribune werd dei af marsch begonnen, waarna de Vlissingsche Turnvereeniging door Vlissingen, de Souburgschei vereen, docr het Tuindorp te West-Souburg en de Middelburgsche Vereenigingen met de padvinders ter propaganda door Middel burg trokken. Veere. Zaterdag heeft hier een aan rijding plaats gehad tusschen een motor fietser en een wielrijdster, waarbij beide gewond werden en de f ietsrijdster bewus teloos in een nabijzijnde woning werd binnengedragen, waar haar de eerste ge neeskundige hulp werd verleend. Breskens. Op de Wester Schelde is door een schipper een reeds in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk ge vonden. Uit de papieren bleek het een varensgezel van Deensche nationaliteit, genaamd Wiggers te zijn. 'Het is hier ter aarde besteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lexmqnd S. Ronner te Doornspijk; te IJlst A. D. Meeter te Loos- duinen; te Barchem (toez.) J. Ritter te Franeker. Bedankt vootr Roodeschoo] dóór R. B. Evenhuis te Winschoten. Gerof. Kerken. Beroepen te Amsterdam-Zuid (binnen het kerkverband) G. v. Duinen te Schie dam (Z.Eerw. is ook aangezocht voor legerprecUkant in Indië); te Mijdrecht A. K. Krabbe, cand. te Meppol. Aangenomen naar Zevenbergen door J. Smelik, cand. te Hilleigom; naar Mij drecht door A. K. Krabbe> cand. te Me-p- pel. Bedankt voor Houwerzijl en Kollumer- pomp, door J. Smelik, cand. te Hil- legom; voor Nieuwendam door A. K. Krabbe, cand. te1 Meppol. Volgens het Doetinchemsche Wkbl. bedroeg het aantal vacaturen in de Ned. Herv. Kerk op 1 dezer 278 en wel in Gelderland 40, Z.-Holland 55, N.-Holland 3*5, Zeeland 19, Utrecht 19, Friesland 28, Overijssel 12, Groningen 33, N.-Brabant 15, Limburg 5 en Drenthe 17. De Synode van Assen op nieuw b ij e e n. Prof. Hepp meende in „De Reformatie", dat aan het verzoek der classis Zaandam aan de Synode, om binnen drie maanden bijeen te komen ten einde een bezwaarschrift van Dr Kop penaal te behandelen, moet worden vol daan. In „De Bazuin" denkt Prof. Bouw- man er anders over. Hij schrijft: „Wij kunnen over het gravamen van Dr Koppenaal niet oordeelen omdat het niet gepubliceerd is. Doch het moet al van bijzonder ernstigen aard zijn, dat de Gen. Synode alleen om deze reden zou samenkomen. In Augustus 1927 komt de gewone Synode samen, en deze zal wel over vele andere gravamina een oordeel moeten uitspreken. Bovendien komt het ons voor, dat men niet teveel haasten moet in de afwikkeling van de huidige kwestie. De tijd geneest ook heel wat wonden. Het is evenwel mogelijk, dat de com missie van advies zelve nog andere rede nen heeft, waarom het bijeenkomen der Synode noodig zou kunnen zijn. Misschien acht zij het ook wel noodig haar man daat neer te leggen. Het zou ook kunnen zijn, dat het Moderamen wenschelijk achtte, dat de Synode definitief geslo ten werd. Wij zullen dus moeten wach ten." De „N. R. Ct." verneemt intusschen, dat het voornemen bestaat, de Synode tegen 31 Augustus weer bijeen te roepen. Prof. Slotemaker de Bruine neemt ontslag. Het Weekblad der Ned. Herv. Kerk meldt, dat prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine zijn ambt als hoog leeraar te Utrecht vanwege de Ned. Herv. Kerk heeft neergelegd. In de a.s. gewone vergadering der Algemeene Synode zal de benoeming van een nieuwe hoogleeraar te Utrecht plaats hebben. De commissie van voordracht komt 14 dezer daar ter stede bijeen. Prof. dr K. Ka 11 ay. De ook in onze provincie zoo bekende prof. K. Kallay te Debrecen (Hongarije) is 30 Juni summa cum laude gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op proef schrift: „De voorstellingen in het Oude Testament over liet leven hiernamaals". Onze hartelijke gelukwensch aan dezen in en na oorlogsjaren zoo zwaar beproef den broeder, die onder zoo buitengewoon moeilijke omstandigheden zijn studiën moest verrichten. Prof. Kallay was reeds hoogleeraar in de Semietische talen. Geslaagd voor het onderwijzersexa men (akte L.O.) aan de kweekschool voor onderwijzeressen te Arnhem mej. W. C. E. J. Seegers te Vlissingen; te Middelburg •voor het eindexamen R.H.B.S. (litt. econ. afd.) de heeren P. C. Boone, J. C. v. Leur en Th. J. de Looff en de dames E. P. Coumou, A. v. Diffelen, M. M. t Gilde, H. M. C. J. Hattink, E. C. Hendrikse, E. E. v. Meerendonk, C. P. Mullie en F, C. Ripmeesteir (afgewezen 3 candidaten), te Nijmegen, aan de R.K. kweekschool, voor de on derwijzersakte L.O. mej. W. F. Af. Vie- nings uit Goes. Geslaagd te Oostburg (Rijkskweek school) voor de onderwijzersakte L.O. de dames A. Kaan te Neuzen, H. v. d. Linde te Biezelinge, H. W. Mol te 's Heer Arendskerke en de heeren H. J. de Jonge en H. J. M. Kwaak te Neuzen. Cursussen in motorkennis voor politie beambten. Er was vanmorgen in Goes een groote politiemacht op de been gemeente- en rijksveldwachters en marechaussee uit Z.- en N.-Beveland, niet, om de orde te bewa ren deze werd op dezen stillen Maan dagmorgen niet verstoord maar om de eindles te ontvangen van den cursus in mo torkennis, die vanwege de Kon. Ned. Auto mobiel- Club in Oostburg, Temeuzen, Mid delburg en Goes gehouden is. In elk van deze plaatsen zijn door den heer Visscher, leeraar aan de Ambachtsschool te Middel burg, theoretische en practische lessen aan de politie-beambten gegeven. Zoo- werd dan nu vanmorgen eerst nog aan de politie-man- ne-n op het terrein voor de Rijkslandboiiw- winterschool een practische les gegeven, waar bij wij ook opmerkten enkele leden van de Zeeuwsche verkeersinspectie, eenige burge meesters van Zuid-Bevelandsche gemeenten en den griffier hij het Kantongerecht alhier, waar na in liet Schuttershof de officiëele sluiting plaats vond. Jhr J. van Vredenburch uit Capelle, voor zitter der K. N. A. C. sprak daarbij een rede uit, waaraan wij 't volgende ontleenen: Reeds voor een vijftien jaren, zoo niet langer, begreep de Kon. Nederl. Aut. Club, in de wandeling KNAC genoemd, dat er wat gedaan moest worden om weggebruikers in den ruimsten zin van het woord, te leeren de Tegels van dien weg te volgen. In het belang van henzelven, in het belang van het algemeen. De KNAC heeft toen den eersten steen gelegd van hetgeen tegenwoordig de Vrijwil lige Verkeersinspectie heet. Verschillende Be stuursleden en enkele anderen stelden hun persoon eu hun auto beschikbaar om met een Rijksveldwachter in burger de wegen langs te rijden. Een gemiddelde van 25 proces sen-verbaal per dag was het resultaat. Ook toen waren de Politie-autoriteiten zeer inge nomen met dit plan en ook verschillende kan tonrechters, die de boosdoeners moesten von nissen, steunden ons in ruime mate. Het was toen een typische tijd, auto's zag men nog niet veel, doch de bestuurders van vrachtwagens hadden heel wat minder idee als nu, rechts te houden. Als den dag van gisteren herinner ik mij een geleider van een vrachtwagen, die hals starrig links hield en weigerde zijn rich ting te veranderen. Hij ging wat men in goed Hollandsch noemde, eens flink tegen mij opspelen, riep zelfs„ik wilde dat er politie bij was om je te bekeuren". Toen trad heel kalm de brigadier-majoor Van Loon, op en zijn penning latende zien vroeg hij „hier hebt gij politie wat wilt gij". Ik ver geet nooit het hoogst verbaasde gezicht van den geleider toen hü vernam, dat hij ver keerd was. Dat in dit geval genade voor recht gold en de man niet op de bon kwam spreekt vanzelf. Een enkel maal ontmoet ik hem wel, thans bestuurt hij een auto en beiden glim lachen we nu, doch hij houdt nu best zijn goeden kant. De jaren zijn doorgegaan de paardentractie is afgenomen, doch sindsdien rijdt een groote schare bestuurders rijp en groen over den weg met snelle voertuigen, vaak te snel voor hun jonge leerlingervaring. Voor de kleine vrijwillige Verkeerspolitie der KNAC kwam een stevige goed in elkaar gezette provinciale brigade. In Gelderland zelfs eene vanwege de Provincie zelve, welke heel goed werk doet. En in onze Provincie? De Provinciale Verkeersinspectie doet heel goed werk en wordt flink gesteund. Het was de Secretaris der Provinciale Verkeersinspec tie, docter Hondelink uit Krabbendjjke, wel ke met het denkbeeld kwamis het niet mogelijk de Zeeuwsche politie in een aan tal lessen, zoowel practisch als theoretisch een overzicht te geven van den bouw van den automobiel en de werking der di verse organen, stuur, remmen, verlichting, etc. Dit denkbeeld, waarover ik den voorsteller hierbij; oprechte hulde breng, vond algemeen bijval. Niet alleen, dat de KNAC dit goede voor stel, dankbaar aanvaardde, doch de autoritei ten. in dit gewest, ik noem den heer Com missaris der Koningin, de Rechtelijke macht, Burgemeester, Districtscommandanten van Rijksveldwacht, en Marechaussee, gaven ons vollen steun. Ook op het Departement vair Justitie word alle mogelijke medewerking ondervonden. De opzet van den Cursus was niet gemak kelijk en verschillende besprekingen hadden plaats, voordat een programma in elkaar was gezet, dat ten doel nad: in groote lijnen de politie te leeren wat de auto eigenlijk was en wat zij mocht doen en wat zij niet mocht doen. WÜ hadden het voorrecht een uitnemend instructeur als Hoofd der verschillende Cur sussen te vinden, de heer Visscher uit Mid delburg, een man die reeds jaren in Zee land den jongelui het werken van den motor heeft geleerd met de allerbeste resultaten. Op hem heeft de moeilijke taak gerust om in zeer korten tijd, eigenlijk te kort, een overzicht te geven van de auto. Hij heeft deze taak vervuld met groote liefde, met goed doorzicht en breng ik hem heel gaarne hiervoor een woord van waardeering en hulde. De tijden voor de politie zijn er waarlijk niet gemakkelijker op geworden. Snel verkeer, veel verkeer en te smalle wegen. Met tact, met kennis van zaken moet worden opgetreden, vaak, zeer vaak staat ge voor moeilijke ge vallen. De politie behoeft en doet dit ge lukkig in de meeste gevallen niet vijandig tegenover den automobilist te staan, wij KNAC doen dat zeker niet tegenover U. Het doel van de Cursussen door de KNAC gegeven, was steun aan de politie te ver leunen in haar moeilijke taak, het bijbren gen van globale kennis van het vroeger zoo zeer verwenschte en thans ingeburgerde en nuttige voertuig: de Auto. Iu de toekomst, als gij auto's tegen komt met waggelende slingerende voorwielen, weet gij, dat dit niet zoo mag, over de verlich ting hebt gij nu inzicht, ook de remmen zjjn U niet onbekend en kunt gij oordeelen over een stuur. gpr.- dankt de cursisten voor hun be langstelling, de burgemeesters voor hun steun (vele kwamen ook zelf een kijkje nemen), verder de heeren van de Rechte lijke macht. (Met buitengewoon veel ge noegen mocht spr. hoore-n dat reeds in liet opstellen der procesverbalen op te merken was, hoe goed de cursussen wer ken!, de heeren districtscommandanten der Rijksveldwacht en Marechaussée, de hee ren van Meerendonck en van Hoek, de voorzitter en secretaris der Zeeuwsche Verkeersinspectie, de heeren Pilaar en Dr Hondelink, de vertegenwoordigers der KNAC, do heeren Hoegen van Hoogelande en Van der Have en de pers. Het is een proef, deze serie van cur sussen. Zal zij in andere provincies her haald worden? Veel zal afhangen hoe de betrokken autoriteiten er over denken. Spr. verklaart daarna dezen cursus voor gesloten. Na deze rede bracht dhr W. F. v. Mee rendonk, districtscommandant der rijks veldwacht, tevens namens den heer v. Hoek, commandant van de Marechaussée, dank aa(n ttiet bestuur van de KNAC voor de onbekrompen wijze waarop het deze cursussen heeft georganiseerd. Het nuttig -effect is reeds gebleken. Spr. ver moedt, dat de politiemannen zich verder zullen gaan bekwamen aan de hand vaa het keurig dictaat, hun door den heer Visscher verstrekt. Ook namens de man- schapp-en dankt spr. de KNAC en den heer Visscher en brengt hij nog in 't bij zonder hulde aan dr Hondelink, die het initiatief nam. Dhr. Joh. Pilaar sprak namens de Prov. Verkeiersinspectie en wees op het rustige verkeer van vroeger, tot plotseling de indringer, de auto, zich op de wegen ver toonde. Het plan van dr Hondelink is door de inspectie in haar geheel ten zeer ste toegejuicht en aangenaam is samen gewerkt met de vertegenwoordigers der KNAC. j Voor vela politiemannen was de auto geheel onbekend en dit maakte haar taak zeer moeilijk. Spr. verzoekt de heeren v. Vredenburch -en Baron v. Weideren Rengers den dank aan het geheele be stuur van de- KNAC over te brengen. Ten slotte sprak dhr Visscher oim het bestuur der KNAC dank te brengen voor het in hem gestelde vertrouwen en 'de heer van Vredenburch vootr de gesproken woorden van hulde-. Dank brengt spr. ook aan da heeren van Meerendonk en v. Hoek voor den grooten steun en aan eerstgenoemde voor zijn woorden. De cur sussen zijn slechts kort geweest, maar indien zich bij de cursisten nog moeilijk heden voordo-en, is spr. gaarne 'bereid ben mondeling of schriftelijk nadere in lichtingen te. verstrekken. Spr. eindigt dank voor de groote belangstelling op alle cursussen getoond. Ongelukken. Te Loosduinen war® twee chauffeurs in zee aan het zwemmen- Ze kwamen echter te dicht bij de hoofden en geraakten in de zuiging. De een kan er nog met de uiterste krachtsinspanning zwemmen, de andere verdronk. Het was 24-jarige B. uit den Haag. D-oor het ken van een kettingschalm viel Vrijdagnacht bü het lossen van steenkool uit een schip ,1? Rotterdam, een knijper van 10 M. h00?'® op den 46-jarigen werkman v. A., die ver pletterd' werd. De 22-jarige dochter J-'( weduwe A. te Zuidwolde (Dr.) is te wale' geraakt en verdronken. Te Rinsumage- is het 9-jarig zoontje van den heer B. ver dronken. Een vierjarig knaapje is bii ue oversteken van de straat te Amsterdam do» een vrachtauto overreden en gedood. terdagmiddag is te Amsterdam een. t>n je op het traject HembrugAmsterbj uit den trein gevallen. Doordat een inzittenden aan de noodrem trok werd 1 trein tot stilstand gebracht. De oorzaak dat het kind aan het portier had 8emorre,ej waardoor dit was opengesprongen. B'i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2