OKKINGA'S UIERZALF Oud zoet Bier, NIEDWE HAVBANK TE SCHIEDAM NIEUWE HAVBANK De Meijere's Kaas E. Verbeem - Goes. ZENUWZIEKEN ANTOINE MES Laatste Berichten lirttheffchtea Burgerlijke Stand. tEBR.;SuGSilW'F'0ENHER0ER' „het W olilmuth- apparaat" W. J. Bartelse - Kloetinge 1. B. K. SshriiTer.Wgstsingel 135. Boes Cbf. Sehool, Wagenaarslraal, Tlissloie» N. P. DEKKER Adverteert in dit Blad Ook Spoor- en Tram-ongevallen feVTeS Daarom verzekere zich ieder gefv°0igee"noe,'tieele Bijkantoor Zeeland te Goes (roorioopig adres Wilhelminastraat 33) DOE HET NU V Klaverruiters. Vanai heden weder verkrijgbaar FIRMA J. A. PETERS, Adverteeren doet verkoopen is de beste het natuurgeneesmfddel der toekomst: Hoofd-Vertegenwoordlger. Gortstraat - Middelburg Kweekeling(e) MUZIEKLESSEN. per fust en per flesch, bij (F!. 5000 bij overlijden) Premie per f p CQ Voor (Fl. 10.000 bij invaliditeit) laar slecht» Voor 5 jaar f 10.Voor 10 jaar f 18.75 Actieve Agenfen ook voor deze branche gevraagd. dene gebouwen staan op het punt in te storten- De leden van den Volksraad hebben dui zend gulden bijeengebracht ten bate van de slachtoffers van de ramp. De schade te Fort de Koek door de ramp veroorzaakt, is grooter dan aanvankelijk ver wacht werd. De pasargebouwen zullen groo- tendeels moeten worden afgebroken. Publieke belangstelling. De streek in de Zwitsersche Jura, waar de cy cloon onlangs zulk een verwoesting heeft aangericht, wordt door duizenden mensahen bezocht. Den vorigen Zondag kwamen er over de 100.000 menschen heen. Meer dan- 6000 auto's werden geteld, waarvan er over de 1000 wegens overbelasting werden aange houden. Insectenplaag. Na een ongekende droogte is thans in West-Indië een ongekende insectenplaag gevolgd. Eerst de rupsen in den volksmond „landmeters" genaamd, omdat zij telkens de lengte van hun lichaam voor uitgaan die bij millioenen over de velden trekken, zich voornamelijk voedend met gras, maar ook de geplante gewassen niet geheel sp 3i6nd!. Daarbij, is nog gekomen een muskietenplaag, die alles overtreft wat men op dit gebied beleefde in Suriname. Het is zoo erg, dat zelfs op het lichtschip dat 14 zeemijlen uit den wal ligt de muskieten bijl hon derden neerstrijken, wat vroeger nooit is voorgekomen. De muskieten zijn nog lieve diertjes vergeleken bij de mompieren, die zoo klein zün, dat zij door elk gaas en elke afsluiting heen dringen, een ondragelijke gloei ing te weeg brengend in het gezicht, op het hoofd, waar zij: zich in de haren nestelen, en aan de handen. De landbouwers aan de Pauluskreek, geen -kans meer ziende den nacht door te bren gen op hun gronden, gaan in bootjes voor zien van afdak in de rivier voor anker, om daar den nacht door te brengen. Aanslag op een trein. Naar uit Chemnitz wordt bericht, hebben mis dadigers op het baanvak Jocks tad t-Fa-1- kenstein een blikken bus met kogels en tronen op de spoorlijn gelegd. Door de lo comotief van een goederentrein werd de lading springstoffen tot ontploffing ge bracht. Ze richtte echter geen beteekenen- de schade aan. Had ze een ontsporing ten gevolge gehad, dan zou de trein in de hoog gezwollen Presmitz gestort zijn. De daders zijn tot dusver niet achterhaald. Een koppelteeken van 300.000 gulden. Te Leipzig is de uit spraak gevallen in een proces tusschen Steinway and Sons, piano-fabrikanten te New-York, Londen en Hamburg en de fir ma Grotrian-Steinweg, piano-fabrikanten te Brunswijk. Het vonnis van bet gerechts hof luidde, dat de laatste firma steeds een koppelteeken tusschen baar dubbelen naam moet voegen. De kosten van het pro ces hebben f 300.000 bedragen. 26 dagen zonder voedsel. Een ingenieur Kolb uit Mulhausen, die zijn vacantie in Obersolberg wilde door brengen, beeft een ontzettend avontuur be leefd, dat hem bijna bet leven kostte. Bij een tochtje in een bosch bleef hij wat ach ter, verdwaalde in de duisternis en viel in een militaire schuilplaats, welke tijdens den oorlog op een verborgen plekje gegra ven was. Daar Kolb bij zijn vol ernstig ge wond was, kon hij niet uit de schuilplaats klimmen, en ook zijn hulpgeroep werd niet gehoord. 26 dagen lang bleef de ongeluk kige zonder voedsel, slechts het water pit een kleine bron bracht hem eenige ver- frissching. Dinsdag slaagde hij er in uit zijn schuilplaats te klimmen. Hij kroop op handen en voeten naar Obersolberg, waar hij tot skelet uitgemagerd aankwam. Het duurde meerdere uren, voor de man een paar woorden kon spreken. Inbraak in een museum. Naar de Krasnaja Gazeta meldt, is in den nacht van 21 Juni ingebroken in het mili tair-historisch museum, dat is gevestigd in bet gewezen paleis der Joesoepofs te St. Petersburg. Een groot aantal zilveren voorwerpen en antiquiteiten, waaronder er zijfi die dateeren uit de 8e eeuw, zijn door de inbrekers medegenomen. Een gedeelte van het gestolene is echter al weer terug gevonden. Benoemd met 1 Aug: a.s. tot rijks- klerk te Eindhoven, hypotheekkantoor, L. J. H. Willemsen, particulier klerk te Mid delburg. Bevorderd met 1 Juli tot adjunct- commies bij de inspectie te Zierikzae W. de Kam, rijksklerk te Vlissingen. Waarde. Vrijdagmiddag had alhier de jaarlijks-che keuring der geiten plaats. 14 geiten wiaren aangevoerd. De keuringmees- ters waren de heeren W. Sietema van Mid delburg en J. Versluijs Lz. te Seroos- kerke. In het provinciaal stamboek werd opgenomen 1 geit van 'Matth. Weststrate en in ihet plaatselijk stamboek 4 geiten n.L 1 van Jasper Bom, 1 van Mar. West strate en 2 van C. Goud. Er werden drie prijzen uitgeloofd, die bestaan in het uitreiken van een diploma. De le prijs werd toegewezen aan Mars Weststrate, de 2e aan L. de Looze en 3e prijs aan C. Goud. Juli. 5 Koudekerke, bouw- en weiland, Loeff. 5 Wemeldinge, bessen, kersen, Kram. 5 Heinkenszand, verp. bouwl., Kerkv. Wemeldinge. 6 Goes, huis, Pilaar. 6 Kleverskerke, huis, Hioolen. 7 Heinkenszand, buizen, bouwland, v. Cleef. 7 Vlissingen, becstiaal enz., Paap. 7 Nisse, veldvruchten, v. Dissel. 7 Heinkenszand, veldvruchten, v. Cleef. 8 Middelburg, bouw-weil., Blaupot ten C. en Hioolen. 8 Middelburg, pakhuis, huis en fabrieks gebouwen, Blaupot ten Cate. 8 Goes, hofstede, Neervoort. 14 Heinkenszand, vrachtrijdersinspan, v. Cleef. 14 Goes, inboedel en winkelinventaris, v. Dissel. 15 AVaarde, veldvruchten, Neervoort. 16 Vlissingen, inspan, Hioolen. 17 Heinkenszand, inboedel, v. Cleef. 17 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 20 Westkapelle, bouwl., Loeff. 21 Meliskerke, verhuren land, Loeff. 21 Nieuwdorp, inspan, Pilaar. 22 Nisse, inboedel, Pilaar. 23 Kamperland, veldvruchten, Heijboer. 29 Nisse, boereninspan, Pilaar. 29 Kortgene, veldvruchten, Heijboer. 29 Nisse, inspan, Pilaar. Stukken voor den Gemeenteraad van Vlissingen. B. en W. wijzen er den raad op, dat eene eventueele herziening van de be staande regeling van de geneeskundige verzorging van de bedeelden van het Bur gerlijk Armbestuur reeds geruimen tijd een punt van ernstige bespreking bij hun! ooilege heeft uitgemaakt. Zij leggen nu een ter zake door liet armbestuur opgemaakt rapport over, maar kunnen zich niet vereenigingen mét de conclusie, .omdat zij niet kunnen inzien, dat de verzorging van de armlastige pa tiënten, die bier bij betrokken zijn, zou verbeteren, indien zij zou .worden over gedragen aan het ziekenfonds Walcheren. De wijze waarop de behandeling dezer zieken tot dusver door den gemeente geneesheer en de specialisten plaats vond liet burgerlijk armbestuur erkent zulks in zijn rapport gaf nimmer tot eenige klachten aanleiding. Ook het verstrekken van geneesmiddelen e.d. had eveneens naar behooren plaats. Wat als hoofdreden wordt aangevoerd de vrije artsenkeuze, wordt h.i. overschat. Van het groot aantal aangeslotenen bij'het ziekenfonds geven jaarlijks slechts enkele den wensch te kennen van geneesheer te veranderen. Ook bij hen, die niet aan gesloten zijn, blijft het verwisselen van arts tot, de hooge uitzonderingen behooren. Evenmin legt voor B. en Weth. gewicht in de schaal, dat door aansluiting bij het ziekenfonds het cachet van armverzorging zou worden weggenomen. Aan de humane wijze, waarop de wijkregenten, die belast zijn met het afgeven van' briefjes voor geneeskundige- of verloskundige hulp ol geneesmiddelen zich van hun taak kwij ten behoeft toch niemand zich te stooten Om aan een en ander tegemoet te komen werd "besloten om den gemeente-genees heer in liet bezit te stellen van eene lijst van bedeelden, zoodat deze aan de hand van die lijst de briefjes voor apotheker en vroedvrouw kan verstrekken. Volgens het tegenwoordig aantal bedeelden zou aan liet ziekenfonds een premie van f 1492.60 moeten worden betaald, en zou aansluiting bij het ziekenfonds Walche ren de uitgaven vermeerderen in plaats van verminderen, zoodat dit feit de be denkingen van B. en W. tegen het voorste! van het Burgerlijk Armbestuur nog ver zwaart. Zij moeten dan ook ontraden de door dat bestuur voorgestelde regeling te aanvaarden en de verzochte machtiging te verleenen. Ofschoon B. en W. aanvankelijk be zwaar hadden tegen een tusschentijdsche salarisverhooging voor 'n bij den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Middelburg in functie zijnden gemeenschappelijken plaats vervangenden hulpkeurmeester, zijn zij over dit bezwaar heengestapt en stellen zij voor zich te vereenigen met het voor stel van B. en W- van Middelburg om de jaarwedde van dien ambtenaar nader te bepalen op f1728f2400 evenals geldt voor de hulpkeurmeesters. Naar aanleiding van een adres van de Smedenvereen. „Vlissingen" waarin ge vraagd wordt waarom de Vlissingsche smeden niet zijn uitgenoodigd in te schrij ven voor de kap van de autogarage van den reinigingsdienst, antwoorden Bur- gem. en Weth. dat men bij groote fabrikanten prijs heeft opgevraagd omdat er spoed bij het werk was, er is echter geen bezwaar bij eventueele volgende ge legenheden de Vlissingsche smeden in staat te stellen mede te dingen. Ten slotte wordt voorgesteld 89 vierk. M. bouwgrond aan de V. d. Manderestraat voor f 967 ter verkoopen aan J. Lampers te Vlissingen. MIDDELBURG, 2 Juli. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed: Aardappe len 66,5, Poters 23,5, Peulen 1216, Doperwten 1524, Tuinboonen 811,- Capu- cijners 2028, Postelein 810, Ajuin 7-8, Stamsnijboonen 60, Stoksnijboonen 7275, ja- cunda 2532, Aardbeien 1925, Witte bes sen 1926, Roode bessen 1522, Kruisbes sen 20—23, Frambozen 2836 ct., alles per K.G. Komkommers' 9-14, Bloemkool 1016, Andijvie 0,51 ct., alles per stuk. Kara ten 810, Peen 1014, Ajuin 23, Kunne 2, Pieterselie 13, Selderie 5—8, Rabarber 23 ct, alle.s per bos. VLISSINGEN, 2 Juli 1926. Aardappelen 5 —7, Poters 23,5, Spinazie 914, Postelein 714, Wagenaars 7988, Snijboonen 82' 96, Doppers 15-^22, Peulen 2025, Tuin boonen 7,510, Aardbeien 3036, Roode bes sen 20—26, AVitte bessen '2026, Frambozen 3146, Kruisbessen 2037, Zwarte bessen 5565 ct., alles per K.G. Bloemkool 1020, Komkommers 1012 ct., beiden per stuk. Selderie 69, Sjalot 2,55, Peeëu 6—12,5, Rabarber 3,57, Kroten 311, Rapen 34 ct., alles per bos. Andijvie 3—87, Kervel 1721, Pieterselie 2030, Zuring 1629, Moskrul 48, Sla 132 ct., alles per kist. KAPELLE-BIEZELINGE, 2 Juli 1926. Groo te veiling: Zwarte Bessen f68f68.60, id. natte f 50, Roode bessen f 21.10, Aardbeien f37, alles per 100 K.G. Kleine veilingHollanders 3138, Morel len 2428, Bruine Blance 2328, Krieken 2630 Posteleinkersen 14—18, Suikerkersen 2226, Ronde Blance 18, Ronde Krieken 28—30, Uitschot kersen .5—10, Aardbeien 20 34 gulden, Aardappels f 5.20f 6.10, Poters f 2.30, Tuinboonen f 7f 11, Doperwten f 16 f 18, alles per 100 'K.G. KRABBENDIJKE, 2 Juli. Zwarte bes sen f 69.30 per 100 K.G. Over de maand Juli. 00STKAPELLE. Ondertrouwd: J. A. Brand, 18 j. en C. M. Francke, 20 j. Getrouwd: P. Tavenier, 27 j. en L. de Visser, 26 j. Geboren: Andries, z. v. Pieter den Hol lander en Jannetje Boogaard; Willem, z. v. Jan Wattel en Leintje AVillemse. NISSE. Geboren: 16, Cornelia Adriana, d. v. Mannus Frederik Bosman en Wilhelmina de Bue; 20, Comelis Jan, z. v. Abraham Hoogesteger en Leuntje Hoogenboom. Overleden: 3, Johannes Kloosterman', 77 j., wedn. v. Janneke Scheele. OVEZAND. Geboren: 10, Janna, d. v. M. Nieuwenhuize en M. P. Verburg; 11, Pieter- nella, d'. v. A. Hannewfjk en T. Baart; '20, Jozina, d. v. J. Ars en M. van 't Westeinde. DRIEWEGEN. Geboren: Jacobus Leonardus, z. v. A. Slaakweg en J. Slaakweg. KAT8. Geboren: 23, Louise Jacoba, d. v. Herman Charles Joseph Hoogendijk en Jaco ba Gerardina Maria Gregory. WISSENKERKE. Ondertrouwd: 26, Fedde Daalder, 24 j. jm: te Alkmaar en Jeannette Swenne, 19 j. jd. Geboren: 22, Pieter Izaak, z. v. Cornells Bouterse en Janna Margaretha v. d'. Moere; 25, Marinus Adriaan, z. v. Hendrik Poort vliet en Tannetje de Lange. COLIJNSPLAAT. Getrouwd: 25, Cornelis Gast, 22 j. jm. en Adriana Pieternella de Mul, 24 j. jd. Overleden: 22, Trijntje Marina Bouterse, 82 j., wed. v. Pieter Cornelis Coomans. (Adv. BI.) V? Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven bij het overlijden van ODzen geliefden Vader, zeggen wij bij dezen harte lijk dank. Namens de Familie N. A. SANDEE. Ierseke, 3 Juli 1926. voor de beesten ben gaan gebruiken. Nu melk ik zuiver voor mijn pleizier en melk dat ze geven, je staat er verstomd van. Volvette per pond 60 ct. Witte Kaas per pond 36 ct. Komijne Kaas per pond 36 et. Beste Leidsche per pond 55 ct. Beste Edammer per pond 55 ct. 20 pCt. Edammer per pond 35 ct. Appelstroop per 2 pondsbus 33 ct. 2 pond Suiker met 2 pond Cacao voor 1 gulden. 5 pak Lucifers 35 ct. 5 pond stijfsel voor 65 ct. i In busjes van f 0.50 en f 1.- Bij Drogisten en Winkeliers. Te Middelburg bijPAUL VAN SLUYS Hebt gij nog nergens baat kunnen vinden Vraagt dan nog heden inlichtingen en prospectus over „een zuivere en onschadelijke methode". De electrische zwakstroom van dit ul u w®"b°rgt een pijnlooze zeltbehandeling en genezing van zenuwziekten: hoofdpijn, zwakte, toe vallen, duizeligheid, enz. Agent voor Walcheren: „FOCUS" Fa A. R. DE MUIJNCK, Lange Burg, Middelburg. Bij het aankoopen jvan een piano'of orgel is het uw, voordeel ook bij ons prijs en conditie aan te vragen of een bezoek aan ons Magazijn te brengen. Wij kunnen U met onze meer dan 50-jarige ervaring zeer zeker goede en voordeelige aanbiedingen maken. Ook verschillende Duitsche merken piano's en orgels voorradig. Wederom 3- en 4-poots Klaver- ruiters verkrijgbaar uit voorraad, te Middelburg op bet emplacement der S.S. en verder bij i M. C.SCHIPPERS, Seisstr., Middelburg M. MATTHEUSSE, Meliskerke P. POLDERMAN, Veere. Aanbevelend, Gevraagd tegen half Augustus op nader overeen te komen voorwaar den een met akte, van beslist Chr. begin selen (Ned. Herv.). Brieven aan het hoofd der school, B. DE JAGER, Badhuisstr. 31. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het geven van PIANO- en ORGELLESSEN. Mej. L. G. VAN IWAARDEN, Korte Kerkstraat 6, Goes Naaimachinehandel Giststraat Middelburg. Het oudste en vertrouwbaarste adres, zoowel voor aankoop van een nieuwe als voor het repareeren van een defecte Naaimachine. Vraag eens prijs van een Ie klas fabrikaat. Hoog in afwerking. Laag in prijs. Reeds honderden in Walcheren geplaatst Vlasmarkt K 150 - Middelburg. Autobusongevallen zijn als het ware aan de orde van den dag. In ons polderland met zijn smalle dijken en wegen met overal water ligt dit voor de hand. een zekere vermaardheid. Deze ongevalleis geschieden vaak ondanks alle voorzichtigheid van chauffeur of machinist het ontzettend auto busongeval te Zeist is hiervoor wel zeer sprekend. heeft hiervoor een speciale verzekering ingevoerd, geldig voor alle spoor-, tram- en autobusongevallen (ook taxi's, ondergrondsche-, tandrad-, berg-, kabel-, lucht- en andere spoorwegen, benevens z.g. „Schwebebahnen") over de geheele wereld en voor stoom- booten op rivieren en. binnenwateren van het vaste land van Europa, waarvan de uitkeeringen hoog zijn en de premie uiterst laag. Zendt nog heden onderstaand formulier ingevuld en gij ontvangt om gaand de Polis. Geen Poliskosten. Zegelrecht f 0.50 Directie Bijkantoor Nieuwe H. A. V. Bank, te Goes. Ondergeteekende geborenvan beroep wonende testraat No wenscht zich te verzekeren tegen Spoor-, Tram-, Stoomboot- en Autobusongevallen voorx A f5000.—., B f 10 000.—, tegen een premie vanx f 2.50 per jaar,, f 10.voor 5 jaar f 18 75 voor 10 jaar. Handteekening Doorschrappen wat niet gewenseht wordt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3