Financieëls Berichten. Rechtszaken Briefwisseling. Aflrertentiën. MkMi der Gerei. Kerk B. DE JONGEVan dee Hell. is ee* vijfjarig jongetje in een sloot bij de woning verdronken. Te Wolden- dorp (Gron.)is een kind verdronken. Een 71-jarige landbouwer te Ommen is van een ladder gevallen en aan de ge volgen overleden. Vliegtuig en postduiven. Volgens een bericht uit New-York heeft aldaar een snelheidswedstrijd over vijf tig mijlen plaats gehad tusschen een vliegtuig en postduiven. Hoewel de post duiven beter den rechten koers hielden kwam het vliegtuig drie minuten eerder aan. V e r s c h r i k k e 1 ij k ongeluk voorkomen. Dezer dagen is de expres- Parijs-Weenen aan een catastrophe ont snapt, die honderden het leven had kun nen kosten. De trein getrokken door een electrische locomotief, daalde de sterke helling af, die op den tunnel St. Antonius bij Landeck volgt, toen plotseling de rem men begonnen te werken en de trein met een ruk tot stilstand kwam. Door ver keerden wisselstand was de trein op een 'dood spoor geraakt, dat naar een ravijn voert De machinist bemerkte gelukkig de vergissing en kon den trein enkele meters vóór het sfcootblok tot staan bren gen Zonder zijn oplettendheid zou 'de zware trein het blok als een stroohalm hebben weggevaagd en 60 meter diep in de rivier gestort zijn. Waar de radio voor dienen kan. Het volgende ongewone S.O.S.-radio gram werd Dinsdagavond uit de lucht opgevangen „Heeft iemand in de omgeving van Lon den een melkgevende ezelin, die te huur of desnoods te koop is. De melk is drin gend noodig voor een kind, dat ernstig ziek is. Wie zulk een ezelin heeft, wordt verzocht, zich in verbinding ,te stellen met het stedelijk ziekenhuis, Kingsland road". Een beambte van het hospitaal vertelde later, dat er verscheidene gun stige antwoorden waren ingekomen. Radiozendstati on te Half weg! De politie te Halfweg vermoedde, dat aldaar of in de naaste omgeving iemand in het bezit was van een radiozender, wat bij de wet verboden is. In verband hiermede is een inval gedaan ten huize van den heer G. te Zwanenburg, waar een compleet radio- verzendstation is ontdekt, toebehoorendei aan zijn zoon. Alles werd door de politie in beslag genomen. Inbraak gevolgd door een drama. Het festival te Vechel werd on derbroken door een incident, dat in de woning van den voorzitter van Vechel's Mannenkoor, den heer de Folter, heeft plaats gehad. Onder de aanwezige vreem delingen waren ook vier personen uit St. Oedenrode, waarbij M. van O. 'Deze heeft in den loop van Zondagmiddag, op slinksche wijze van J. van K., bediend© hij den heer de F., de huissleutel van diens woning ontvangen. In den loop van den avond, ongeveer 10 uur, zijn de vier heeren uit St. Oedenrode naar het huis •kan den heer de F. getrokken en heb ben daar alle eet- en drinkwaren veror berd. Toen, ongeveer half één, van K. thuis kwam, bemerkte deze, dat het bu reau van zijn patroon geforceerd was. Een groot bedrag aan geld en vele gouden sieraden van de overleden echtgenoote van den heer de F. waren verdwenen. Deze werd direkt van het gebeurde in kennis gesteld en waarschuwde de politie, die een onderzoek begon. Hierop volgde Maandag de arrestatie van Van 0., Van de L. en S. uit St. Oedenrode en R. uit Erp. Wegens gebrek aan bewijs, werden zij in den loop van den middag in vrij heid gesteld. De heer van K., de bediende die den huissleutel had afgegeven, woont bij den heer de F. in. Gewoonlijk zit hij aan het ontbijt mede aan. Toen hij Dins dagmorgen niet verscheen, ging de heer de F. naar de kamer van Van K. Op de kamer gekomen ontstelde de heer de F. niet weinig, bij het zien van het lichaam van Van K., dat met een touw om den hals aan zijn ledikant was vastgebonden. Een dokter constateerde den dood. Do politie doet onderzoek. (Volk.) De Electrische. Een reiziger meldt aan de „N. R. Ct.", dat de elec trische sneltrein, die Woensdagmiddag half vijf uit Den Haag is vertrokken, onder Schiebroek 20 minuten heeft stil gestaan, wegens mankement aan de rem men. Volgens een tweeden reiziger was dé wagen warmgeloopen. Een derde rei ziger schrijft, dat de trein, die om half zes uit Den Haag moest vertrekken, dit niet heeft kunnen doen wegens een lek kage in de luchtleiding. De vrouw van Jut. In het stads- arm^D en ,ziekenhuis te Haarlem is de zer dagen in den ouderdom van 79 jaar overleden Christina Johanna Goedvolk, de vrouw van wijlen Jut. Zij hebben samen op 13 December 1872 mevrouw Van d©r Rouwen en een dienstbode in Den Haag vermoord. Na den moord vertrok Jut naar Amerika; hij keerde later terug en ves tigde zich in een klein café aan liet Haaigsche Veer bij de Raamstraat te Rot- \iDaar .kreeS hÜ razie met mej. volk, die intussehen zijn vrouw was geworden. Deze twist werd toevallig bij gewoond door een rechercheur van po- i ie, die uit de woorden kon opmaken, oax zij de moordenaars van mevrouw van der Kouwen waxen. Het echtpaar a ,j6n gearresteerd. Jut werd ver oordeeld tot levenslange gevangenisstraf en zijn vrouw tot 12 jaar. Onbeleefde man nen. Een En- geische dame is op het typisch Engel- scne idee gekomen om een kruistocht te voeren tegen onbeleefde mannen in de electrische treinen, die op het traject Euston—Watson loopen. Zij gevoelt dat als een soort roeping en duikt op die lijn zoo herhaaldelijk op, dat den heeren nu reeds de schrik óm het hart slaat als zij het knappe, goedgekleede figuurtje een van de lange wagens zien binnen komen. Zij vindt altijd wel een plaats, en zoodra zij nu een oude of een zwakke vrouw of een vrouw met een kindje ziel, die aan de lus moet meerijden, omdat geen van de heeren voor haar opstaat, dan komt de gevreesde verkla ring: „Mevrouw, het schijnt dat er in dezen wagen geen heeren zijn. Wilt u zoo vriendelijk zijn mijn plaats in te ne men". Geen van de „heeren", die er wel zijn, geeft natuurlijk eenig teeken vim berouw hij die kalm en beschaafd uit gesproken woorden van het meisje. Maar prettig vinden zij het toch niet. En een journalist, die de zaak onderzocht heeft, beweert, dat de kruistocht van die eene dappere dame al zeer beslist resultaten heeft. Trouwens de fatsoensinspectrice zelf is ook al geïntèrviewd en is heel tevreden. Zij constateert een besliste ver betering en is vast van plan "haar cam pagne niet op te geven. (Zou er nu naast deze prijzenswaardige campagne ook niet een andere te voeren zijn? N.l. tqgen de spoorweg-maatschappij, die blijkbaar op deze drukke lijn te weinig wagons laat rijden? Red. Z.) iEen vlieger gered dooreen valscherm. Bij een oefeningsvliegtocht van kapitein Schofield boven Byfleet, raaide het vliegtuig op 400 voet hoogte onklaar en plofte naar beneden. De vlie ger werd uit het toestel geslingerd, maar trok op 't laatste oogenblik aan het koord van het valscherm dat aan het vliegtuig bevestigd was. Kapitein Schofield kwam ongedeerd op zijn voeten neer. Een toestel voor dooven en liardho or enden. Een draadloos bericht uit Londen meldt: Er zijn zeer geslaagde proeven genomen met een nieuw toestel, ontworpen door Calvard, civiel ingenieur te Huil, ter overwinning van de bezwaren van doofheid. Ruim tachtig percent van de kinderen in het Hullsche doofstommeninstituut hebben, dank zij deze uitvinding, voor het eerst het gesproken woord en muziek gehoord. Het toestel ziet er uit als klein draadloos ontvangtoestel zonder lucht- of aardver- binding. De resultaten worden be reikt door overbrenging van het geluid naar het inwendige oor van de dooven. De overbrenging van het geluid slaagt niet bij alle patiënten, maar wel bij; een groot gedeelte van hen. Sluikhandel in morphine te Antwerpen. Den laatsten tijd is de sluikhandel in morphine in Antwerpen sterk toegenomen.. De politie deed Dins dag een inval ten huize van den Neder lander R. de M. in de Lamorièrestraat. Deze had juist van een pleegzuster uit het Stuivenbergsche Ziekenhuis een groote hoeveelheid morphine ontvangen, welke hij aan een voor-verkooper wilde over handigen. Het drietal is aangehouden. Aardbevingen. Volgens berichten uit Frankrijk en het Rijnland heeft gister nacht opnieuw een aardbeving plaats gehad, welke op tal van plaatsen werd' waargenomen. Te Breisach, in Rijnland kwamen scheuren in de straten; een groot aantal menschen passeerden don nacht biddend in de kerk. Te Baden en te Freiburg vielen schoprstee- nen van de daken. .Vele personen vluchtten op straat. Volgens officiëele berichten heeft de aardbeving, welke Zaterdagavond in Neder- Egypte heeft plaats gehad aan 110 personen het leven gekost, terwijl er zeventig werden gewond. Niet minder dan 4236 huizefi wer den geheel of gedeeltelijk verwoest; 74 mos keeën werden beschadigd. Een vliegtocht. Woensdag is lui tenant-vlieger Eikerbout, van het marine-vlieg, kamp De Kooy, begonnen met een. rondvlucht over Nederland te maken en te trachten, per dag een zoo groot mogelijk traject af te leggen. Hiervoor maakte hij gebruik van een onzer nieuwste en snelste militaire vliegtui gen, de Fokker C 5, met Lorraine Dietrich motor van 450 paardekracht. Woensdag vertrok luitenant Eikerbout 's morgens kwart vóór vier van het vliegkamp De Kooy en keerde er zes uur later terug om een nieuwen voor raad benzine in te nemen. Even later vertrok hij weer en 's avonds werd het vliegkamp De Kooy weer bereikt. In het geheel werden afgelegd 2400 K.M. in 15 uur. In marine kringen heeft men .het plan opgevat, de nieuwe door de marine aangeschafte Dornier Wall- vliegbooten het volgende jaar van Nederland naar Indië over te vliegen. Sommigen hebben hiertegen bezwaar gemaakt, wijl naar hun meening onze vliegers niet in staat zouden zijn, in één dag de grootste étappe op dien tocht van 1800 K.M. af te leggen. De pres tatie van vlieger Eikerbout heeft het tegen deel bewezen. Afbranden van duin in den vogel-broedt ij d. De afdeelihg Texel van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van die ren vergaderde dezer dagen. Op de vergade ring werd meegedeeld, dat men nabij Kooy (op Texel) een plek in de duinen had afge brand met het oog op bebossching. Dit ge schiedde in den vogelbroedtijd met het ge volg, dat tal van jonge vogels verbrandden; ook jonge haasjes en konijnen kwamen in de vlammen om. Besloten werd zich tot de autoriteiten te wenden met het verzoek iets dergelijks niet meer op dien tijd toe te staan. De inbraak te Tinaarloo. To Assen is gevankelijk binnengebracht H. S., jhotelhouder te Kolham (gem. Slochteren)', vroeger wonende te Tinaarloo, welke bekend heeft medeplichtig aan de inbraak te zijn. Ook de drie andere verdachten hebben thans bekend. Tusschen Vries en Ide zijn de drie revolvers, de boor, waarmede gaten in de achterdeur van de boerderij van de familie Nijenhuis zijn geboord, 2 maskers en 2 paar handschoenen in de heide teruggevonden. ROTTERDAM. V.D. Vanmorgen is een 33-jarige havenarbeider in een 8 M. diep ruim van een schip gévallen. Hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. DEVENTER. V.D. D|e 21-jarige zoon van den landbouwer V. te Bathmen is van een hooiwagen gevallen. Hij was bijna onmiddellijk doofi. BOSKOOP. V.D. Op den hoek van de Kerkstraat is een jongetje onder een autobus, die wilde koeren en een eindje achteruit reed, geraakt, overreden en op slag gedood. DELFT. V.D. Geslaagd aan de Tech nische Hoogeschpol voor het cand. ex. werktuigkundig ingenieur dhrn J. J. v. Aartsen te Middelburg, A. M. Oense te T holen en O. J. P. Rosier te Goes. BERLIJN. V.D. In politieke kringen acht men het niet onmogelijk, dat aan de betrokken staten zal worden overgelaten ©en retgeling te treffen met de vorsten over de schadevergoeding. NEW-YORK. V.D. Het Rooseveld-zie- kenhuis is vanmorgen in opschudding ge bracht door een brutalen overval van zes bandieten, die per auto arriveerden, het geheele gebouw doorzochten en' 10.000 dollar als buit meenamen. Ze ont kwamen ongehinderd. Ze bleken een ge stolen auto gebruikt tei hebben. Van kiespijn en kunsttanden. Wie dan alleen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt ge vaar, zijn tanden vroegtijdig, te verliezen. Wie zijn tandeh regelmatig laat onder zoeken en zoo noodig vullen behoudt deze en blijft verschoond van kiespijn. De natuurlijke tanden zijn voor het kauwen veel meer waard dan kunsttanden. ^Gezondheidsraad. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Juli, 2.45 u. Berlijn 59.25—59.27. Brussel 6.70—6.73. Parijs 6.70—6.73. Londen 12.11i/ii2.Hi/2. New-York 2.487/8—2.49. Door da arr.-rechtbank tei Middel burg werden heiden de navolgende uit spraken gedaan: Verduistering: C. P. H., 51 j., reiziger te Middelburg, 3 mnd. gev.-straf. J. P. L-, 35 j„ fcellner zonder vaste woonplaats, gedetineerd, 6 mnd. gev.straf; W- G. v. H., 22 j. zonder beroep te Vlissingen, 3 mnd. gev.straf voorwaardelijk, miet 3 j. proeftijd. Oneerlijke' mededinging: A. d. R., 39 j., koopman t© 's Hertogenbosch, f25 of !25 d. h.; j 1 n Knevelarij: E. S„ 48 j., havenmeester te Graauw, 3 mnd. gev.straf. - Dierenmishandeling: N. d. N., 66 j. hvr. M. M. te Arnemuiden f25 of 25 d. h'. 1 I Diefstal: W, V., 22 j„ grondwerker te Veere, gedetineerd, 6 mnd. gev.straf; J. C. P., 45 j. en A.' C., 37 j., slagersknechts 8 mnd. gev.strót voorwaardelijk met 3 jaar te Middelburg, gedetineerd. Voor beiden proeftijd en bijzondere voorwaarden en onmiddellijke invrijheidstelling. Overtreding van de Politieverordening van Goes: G. J., 31 j., vrachtrijder te Kloetinge, appellant van een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarhij hij ter zake werd veroordeeld tot f25 b. S. 25 d. h., bevestiging van het vonnis waar tegen hooger beroep. Jachtwetovertreding: M. N., 23 jaar, J. N., 19 jaar, landbouwers te Borssele, appellant van een vonnis van den kanton rechter te Goes, waarbij zij ter zake wer den veroordeeld ieder tot f 10 b. of 10 djh'. met verbeurdverklaring van het geweer of f 10 b. of 10 d.h. Voor beiden vernieti ging van het vonnis, waartegen hooger beroep. Vrijspraak. Overtreding van de £olitie-verordening van Vlissingen: R. F. H. L. S., 61 jaar, winkelbediende te Vlissingen, door den Kantonrechter te Middelburg ter zake ont slagen van rechtsvervolging. Bevestiging Van het vonnis, waartegen hooger beroep. Kantongerecht te Goe«. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: L. v. P., Waarde f5 of 5 d. h. ;leerplichtig kind arbeid laten verrichten I. J. P., Ierseke f 15 of 15 d.; straatschenderij: L. P. W., Kortgene f5 of 5 d., A. M. G., Goes flO of 10 d.; op straat voetballen: P. J. M. L., Gqeis f2 of 2 d., J. d. B-, aldaar f2 of 1 w. tisch.; op straat met centen spelen: H. T. v. S-, Goes f5 of 2 w. t.sch'J, A. v. H„ Goes, terug aan ouders; zonder acte zich met ©en geweer in 'tveld be vinden: A. V., 'sH. Arendsfceirke 10 of :10 d. h.; vuilnis werpen in de haven te Kortgene, W. G., Kortgene, f5 of 2 w. t.sch.; Arbeidswet: J. B., Krabbendijke 2 maal f'2 of 2 'maal 2 d.; reglement op de wegen en voetpaden H. J. O., 'sHee- renlioek f5 of 5 d.; als opkooper voor werpen koopen van kinderen en inrui len, A. V., zonder bekende woonplaats, f 25 of 25 d.; motorrijtuig op openbaren weg laten staan: J. C. K., Goes f050 of 1 d.; waterleiding niet zuiver houden: J. S„ Driewegen f5 of 5 d.; leunen tegen ©en niet daarvoor bestemd voorwerp: L. C. P., Kats f5 of 5 d.; melk verkoapen met water, M- d. B., Baarland, f100 of 50 d.; M. d. V., 'sH. Arendskerke f250 of 3 mnd.; als brandgast bij oefening der brandspuit niet aanwezig zijn: J. K., Kapelle f2 of 2 d., J. M-, M. O, J. V., Kwadendamm'e Ê3 of 3 d. h., G. J. Hoedefccinskerke f5 of 5 d.; Invaliditeits wet: D. J., Wenjeldinge, M. J. d. R., aldaar, C. d. S., aldaar f25 of 25 d., P. v. S., Ierseke 42 maal f 1 of 42 maal 1 d.; in Schelde kreeft met eieren bij zich hebben: J. B., Tholem f0.50 of 1 d.; op een anders perceel in Schelde vis- schen: H. A. v. S-, Ierseke, vrijgesproken; op een anders perceel in Schelde zich bevinden A. S- v. S., Ierseke, f5 of 5 d.; met auto 's avonds rijden zonder achter licht: D. S., Kattendijke, D. L., Ellewouts- dijk, O- S., Ierseke, G- W. L., Goes f5 of 5 d.; J. Ei., Wolpliaartsdijk f3 of 3 d.; met auto rijden waarvan nummer en let ter niet duidelijk zichtbaar zijn: A. v. W., Krabbendijke f5 of 5 d.; met auto rijden en geen signaal met den hoorn geven: O. M., Kruiningen, J. F. O., Rilland-Bath, J. d: P„ Goes flO of 10 d„ H. R. F;, Driewegen f 15 of 15 d.; met auto de veiligheid van het verkeer in gevaar bren gen: G .v. d. E|., Ierseke f15 of 15 d.; J. d. D., Kortgene f25 of 25 d.; met een voertuig zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. O. II., Kapelle f5 of 5 d. h.; met auto geen signaal geven, een andere auto aan rechterkant niet'voor laten gaan, en rijden met een auto waarvan letter en nummer niet dui delijk zichtbaar zijn: W. A., Bergen op Zoom 3 miaal flO of 3 maal 10 d. li.; met autobus niet- op tijd vertrekken: A.M. Ovezande f3 of 3 d.; op rijwiel te breede last vervoeren O. W. P., Kapelle f 10 of 10 d.;met rijwiel niet op eerste vor dering van een ambtenaar stilhouden f 15 of 15 d. h., A. H., Heinkenszandj's avonds fietsen zonder licht, M. P. O., Amsterdam f2 of 2 d.; O. v. d. W., Golijnspldat, J. D., Kattendijke, J. B., Domburg, A. H., Heinkenszaïid, A. T., aldaar, P. v. IL, Halsteren f5 of 5 d.; In staat van dron kenschap eens andei's veiligheid bedrei gen: J, V., Heinkenszand f 25 of 25 d. De verlotingscommiissiei (e- Nolord- Beveland is door dein Kantonrechter te Goes vrijgesproken van de ten laste ge legde overtreding der loterijwet. De Amb tenaar van het O- M. had f5 b. of 5 d. h. geëischt. Door E. L. B., 27 j., werkman te Mid delburg is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Mid delburg, waarbö hij1 wegens overtr. van de motor- en rij wiel wet (als bestuurder van een rijwiel, daarmede op' zoodanige wijze over een weg rijden, dat het verkeer wordt in gevaar gebracht) werd veroordeeld tot f 15 of 15 d. h. Goes. Lijst van onbestelbare Brieven en Briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1926. I Brieven Binnenland: Elenbaas, St. An- naland; Sanitas, Haag. Briefkaarten Binnenland: Mej. P. L. Bak, Den Haag; Eén zonder adres. H. te Middelburg. Voorzoover die reeds hebben plaats gehad, zijn de uitslagen dezer examens door ons meegedeeld. MIDDELBURG. Huw.-aangiftenL. A. Stuije 24 j. en C. van Belson, 24 j.; L. L. Ver matte, 23 j. en A. A. Ludikhuize, 24 j.; J. A. de Vlieger, 22 j. en J. C. van Wezel, 21! j.; W. M. J. Goedhart, 24 j. en N. Dek ker, 22 j. Gehuwd: R. J. Heuker, 29 j. en J. W. Karei, 24' j:. Bevallen: A. P. van Moolenbroek, geb. Louws, d.; L. Riemens, geb. Cevaal, d., P. A. de Lange; geb. v. d. Heijden, d. J. J. Mennes, geb; de Klerk, z.; F. I. Jo- ziasse, geb. Vader, zv Overleden: C. S. Wanda, 87 j., wed. v. L. J. Boere, H. Priem', 50 j., geh. m'. J. Beu lens; C. Gijzel, 41 j., geli. met C. Mol; M. Schout, 74 j., wed. v. A-. Moens. HEINKENSZAND. Geboren: Jacobus, z. v. Adriaan Janse en Pieternella Bal; Frans, z. v. Pieter Minderhoud en Kaatje Gferarda de Ruiter1. Overleden: Cornelia Hoebeke, 38 j., echtg, v. Johannes van de Velde; Krijn Gesehiere, 69 j., echtg. v. Clasina van de Merbe. Van 2430 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. P. Braat, 38 j. en E. L. A. M. Nuijten, 34 .j; J. Meijer, 27 j. en A. A. C. Rademaker, .36 j.; A. J. Hek, 37 j. en M. A. Laarhuis, 23 j. Bevallen: J. Spijkers, geb. van Opstal, d.; G. Hendrikse, geb. v. d. Berg, d.; M. Nag- tegaal, geb.- van Eek, z.C. Marijs, geb, Jasperse, d.; C. N. Mallie, geb. van der Grijn, z.; K. M. Portegies, geb. v. D'ierendonk, d; Overleden: J. Zwemer, m. v. J. M. van Vooren, 38 j.; M. Outermans, wed. v. IL F. v. d. Velde, 81 j.; C. S. Baart, vr. v. J. Lammens, 59 j.; V. T. Lagendijk, z., 7 m., A. Straver, vr. v. C. Sorgedrager, 44 j.; M. D. de Putter, wedn. v. E. Satter, 75 j. Vlss. Crt.i Van 24 Juni1 Juli 1926. SOUBURG. OndertrouwdAdriaan Lorier, 67 j. en Antonia Jacoba Leenhouts, 57 j.; Jan Jacobus de Bruijne, 27 j. en Amelia Kornelia Willemsen, 32 j. GeborenLaurens Dingeman, z. v. Pieter Joziasse en Christina DuijvekotJacomina Pie ternella, d. v. Lein Louws en Leintje Adria- na Wisse; Anna Maatje, d. v. Lourens Cy- souw en Pieternella Maria Pouwer. Overleden: Leendert Joosse, 5 m., z. K. Braun, 80 j., wedn. Vliss. Crt. Van 25 Juni2 Juli. IERSEKE. Ondertrouwd: Petrus Johan do Leeuw, 24 j. jm. en Maria Sara de Munck, 21 j. jd. Huwel.-afk.Gerard Slab bekoom, 24 j. jm. en Cornelia Saaman, 20 j. jd. te Schore. Gehuwd: Jacob Marinus van Stee, 22 j. jm. en Pieternella Neeltje Snoep, 21 j. jd. Geboren: Marinus, z. v. Cornelis Marinus Smit en Maatje Catharina de Waard; Isabella Cornelia, d. v. Hendrik Johannes Padmos en Cornelia Anna Maas. Over de maand Juni. KLOETINGE. Gehuwd: 10, Jan Laurus van Noort, 31 j. jm. te Goes en Machalina de Schipper, 26 j. jd. Geboren: 12, Jannetje Johanna, d. v. Adri aan Wagenaar en Adriana Oele; 14, Mari nus Jan, z. v. Cornelis Blomaard en Mathea Eversdijk; 19, Gerard David, z. v. Francois Verstraten en Dingetje Jeleintje van Driel. Overleden: 1, Geertje Maatje Margaretha .Molhoek, 59 j., wed. v. Adriaan Zandee; 12, Jacoba, 17 j., d. v. Jan Oele en Adriana Murre. BIGGEKERKE. Geboren: 31 Mei, Cliristoffel Jan, z. v. A. Janse en D. Louwerse. Overleden: 4 Juni (te Middelburg) Debora Louwerse 40 j., echtg. v. A. Janse; 18, Jan de Korte, 83 j., echtg. v. Jacoba Pieterse. SGH0RE. Geboren: 2, Martina Maria, d. v. M. Mol en A. G Eckhardt; 5, Maatje Apo- lonia, d. v. G. F. J. Bal en J. Grim; 9, Jacobus Petrus, z. v. P. Rijk en A. Goense; 13, Francina Janna, d. v. Jacob Kievit en Lijdia Janna de Pree. Overleden: 5, Jan Jobsen, -76 j., echtg. van G. v. d. Berge, 5, Johanna Timmerman', 77 j., wed', v. Chr. Kole. GOES, 2 Juli 1926. Bloemkool 516, Krop sla 1, Frambozen 31, Aardbeien 37, Roode bessen 1012 gulden, alles per 10Q K.G. Kersen: Hollanders 3031, Vplgers 28, Meikersen 56, Porseleinkerser). 12—14 gulden, alles per 100 K.G, MIDDELBUR.G. Veilingsvereen. „Wal cheren". Yreiling van 1 Juli 1926. Heden werd genoteerd: Vr. Aardappelen (geel) 5.906, Poters 3.10, Zwarte Bessen 89 92.10, Roode Bessen 29.60, Aardbeien jecunda 31, Aardbeien mad. m. 27.10. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve- land". Groote veiling van 1 Juli 1926. Kruisbessen 5.206, Zwarte bessen [78.10 80, Roode Bessen 1517. Kleine vei ling: Zwarte Bessen 6381.50, Kruisbes sen 24, Roode Bessen 1320, Witte Bessen 1920, Aardbeien 2240, Fram bozen 3848. Kersen: Hollanders 3340, Meikersen 5056, Bruine Blance 28 30, Beierlanders 2432, Volgers 37, Sui- kerkersen 1826, Porseleinkersen 13—19,. Uitschot [kersen 1011, Postelein 10 12, Tuittboonêb Groote Aardappelen 79, Poters 34, alles pér 10Q K.G. Komkommers 10, Bloemkool 216, Spits-' kool 2, Kropsla 0.50, per 100 ^uks. Wor telen 4 per 100 bos. 1 1 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Juli: Zwakke tot matige N.O. tot O. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, Weinig of geen regen 'in het N. In het Z. meer kans op regen. Weinig verandering van: temperatuur. Geboren WILLEM zoon van J. D. DE JONGE en Goes, 1 Juli 1926. Lange Vorststraat 42. Getrouwd ADRIAAN C. ZANDEE en JEANNE D. NELEMANS, die ook namens wederzgdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Van der Duijnspolder, Woensdrecht, 30 Juni 1926. De ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartelrjken dank aan allen die hebben medegewerkt tot het welslagen der ringrijderij. DE AAGTEKERKSCHE RINGRIJDERS. TE QOES. ZONDAG 4 JULI. Voorm. half 10: Ds. R. J. v. d. Veen. Avond 6 uur: idem.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3