Bluealail Uil te PiwMeia HerMeuws. Deze keizer Alexander I zou volgens de overlevering den len December 1825 te T aganrok in Zuid-Rusland niet gestorven zijn, maar het naar Petersburg getranspor teerde lijk zou dat van een ander ge weest zijn. Czaar Alexander zou zijn ver dere leven als monnik in een eenzaam! klooster hebben doorgebracht en aan het einde van zijn leven ais wandelmonnik zijn rijk nog eenmaal bezocht hebben. De grijze pelgrim, die voor den votorma- ligen czaar werd gehouden, heeft werkelijk geleefd en noemde zich Fjodar Kusmitsch. De Russische geschiedenis wemelt van zulke mystieke figuren. Dostojewski heeft ze in zijn romans schitterend weergege ven. Men kan begrijpen, dat het openen van keizer Alexander's groeve groote sen satie wekte, toen men in de zware kist hoegenaamd niets vond. Waar het lijk van den voor honderd jaar gestorven keizer bleef, zal wel een raadsel blij ven. Bij bet openen van Katharina's graf stiet men na langen, zwaren arbeid eerst op een geel-houten kist met zware zil veren versiersels. Boven op den sarco- phaag lag een ivoren kruis en daarnaast een perkamenten geschrift, met blauw zij den lint toegebonden. Ook het lakzegel ■was volkomen gaaf gebleven. Hier moet een meester aan 't werk zijn geweest, want het lijk van Kathariua, een der merkwaar digste en sterkste figuren uit de Russi sche historie, is volkomen gaaf gebleven. Dwars over de borst ligt 'n blauw lint met ordeteekenen, gesierd met robijnen, smaragden en diamanten. Aan haar vin gers draagt ze kostbare ringen. Het doods gewaad is uit blauw damast eu aan de voeten ziet men wit zijden pantoffeltjes. De kousen zijn van rose zijde. De groen grijze pruik was verschoven, zoodat men Eet grijze haar der keizerin kan zien. Op deze pruik draagt zij een kostbare dia deem van paarlen en diamanten. Naast het hoofd der czarin lag een heiligen beeldje, dat haast onkenbaar was gewor den. Nadat al deze feiten op protocol waren gebracht, werd de sarcophaag weer dichtgemaakt. Een paar dagen later werd met de groeve van czaar Peter begonnen. De reusachtige gestalte van dezen keizer bleek voortreffelijk gebalsameerd te zijn. Bij hem waren ook de gelaatstrekken gaaf gebleven. Deze gelaatsuitdrukking was schrikaanjagend en men kan zien, boe zwaar de smarten waren, welke hij voor zijn dood moest doormaken. Dei aanblik moet onvergetelijk zijn geweest en vele arbeiders hebben hun gelaat afgewend. Ook al leeft men in Rusland in den tijd van ongeloof tocli hebben velen hun ner een kruis geslagen. Ondanks een tijds verloop van twee eeuwen, was zelfs de zwarte snor nog gaaf gebleven en zelfs de gezichtshuid geheel glad. Ook de han den deden niet aan een skelet denken. Pe ter de Groote draagt ook in zijn graf de oude groene uniform en de hooge zware laarzen. Een donkerblauwe sjerp siert zijn horst, getooid met een Russisch en een Hoïlandsch ordeteeken. Aan zijn rechter hand schittert een groote diamant en orn zijn hals hangt een eenvoudig gouden kruis en een klein heiligenbeeld van ivoor. Bijzondere belangstelling koesterde men voor een opgerold doek, dat Peter de Groote als tim.mlerm.an in Zaandam voor stelt. Helaas werd niet vastgesteld, of dit een Hoïlandsch kunstwerk van waarde is. Korte berichten. Naar de Parijsche Matin uit Sofia verneemt, heeft de politie aldaar weer een terroristisch complot ontdekt. Er zijn verscheidene lieden aangehouden. De eerste Wiener Konsumverein, een coöperatie met meer dan 50.000 le den, die al tientallen van jaren bestaat, en vooral middenstanders tot lid beeft, he. vindt zich in financieel© moeilijkheden. De regeering zal trachten de coöperatie te steunen. Te Sebastopol is een nieuw politie- scliandaal ontdekt. Een 20-tal politieamb tenaren en -beambten zijn gearresteerd wegens afpersing en malversaties. De typhus.cpidemie te Rostof aan de Dou is thans aan het afnemen. Des kundigen verwachten evenwel een nieuwe toeneming van het aantal ziektegevallen ïuet Augustus en September. Het sterfte, percentage hij de huidige epidemie be. draagt 6 pet De overstroomingen in Iranssylva- tiië beginnen den omvang van een ramp aan te nemen. Te Jocna is de kerk, waarin de bewoners een toevlucht ge zocht hadden, ingestort, waarbij 60 men. schen gedood en 300 gewand zijn. In WeshAnatolië is een zware aard beving gevoeld, die twee minuten aan hield. De materieele schade wordt op over de 100 miljoen Turksche ponden jgeschat. Meer dan 300 officieren zijn uit het Poolsche leger door Pilsoedski ontslagen. Er worden geen redenen voor dit ontslag Opgegeven. Volgens een telegram uit Warschau Zijn dieven het ministerie van buitenland, sche zaken binnengedrongen en hebben er de1 brandkast opengebroken, waarin de stukken, door een dipl-oanatieken koerier meegebracht, geborgen waren. In weerwil van de geruststellende verklaringen van bet ministerie verzekert men, dat er stuk. ken, van de Poolsche legatie te Moskou ontvangen, ontvreemd zijn. Voor het bijzander gerechtshof te Smyrna, werd tegen de negen verdachten inzake bet complot tegen Mustafa Khemal pacha de doodstraf geëischt. Driei der verdachten behoorden tqt de nationale Vergadering. Op bet vliegveld Aspern bij Weenen zijn zes bombardementsvliegtuigen van Fransch fabrikaat geland, met 2000 K.G. aan bommen aan boord, welke voor Po. len bestemd zijn. Er worden nog 26 andere vliegtuigen van dit soort verwacht. Duitschland had den doortocht geweigerd. De gisteren door Briand in de Fran- sche Kamer voorgelezen regeeringsverkla- ring lokte kritiek van verschillende afge vaardigden uit, in verband met de dooi de regeering te volgen financieele politiek, waaraan de verklaring, gelijk verwacht, in hoofdzaak gewijd was. In den loop van het debat kwam het tot een incident tus- schen Tardieu en Briand. De Kamer be sloot echter tenslotte op voorstel van laatstgenoemde met 290 tegen 130 stem men de interpellaties over de algemeene financieele politiek tot Dinsdag te ver dagen. Bepalingen tot wering van de kersenvlieg. In de Stct. is opgenomen een Kon. Besluit van den 26sten Juni 1926, hou dende bepalingen tot wering van de ker senvlieg bij in- en doorvoer van kersen. Daarbij is het volgende bepaald: Tot wering van de kersenvlieg is de in- en doorvoer uit door onzen Minister van Binnenlandsclie Zaken en Landbouw aan te wijzen landen van kersen verbo den, tenzij de zendingen vergezeld zijn van een verklaring, afgegeven door den pliyto-pathologischen dienst van die lan den, inhoudende, dat de kersen niet zijn aangetast door de kersenvlieg en dat zij afkomstig zijn uit een streek, waar de kersenvlieg niet voorkomt. Dit besluit treedt in werking met in gang van den tweeden dag na dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst, d.i. op 1 Juli a.s. Radi o. Een delegatie van het bestuur van den Nederlandschen Bond van Radiohandela ren had op Donderdag 17 Juni j.l. een be spreking met de directie van de Neder- landsche Seintoeistellenfabriek te Hilver sum, in verhand met het in gebruik nemen van den nieuwen zender. Als gevolg van dit onderhoud werd beslaten, dat op een nader te heipalen avond in Juli een de monstratie gehouden zal worden, waarbij gedurende een gedeelte van den avond de zender met vergroote energie zal wer ken. Tevoren worden dan enquête-formu lieren ter beschikking gesteld waarop de luisteraars kunnen vermelden: met welk doel zij luisteren, met hoeveel lamlpen, of er storingen zijn van harmonische gol ven, of de andere stations goed ontvangen zijn, enz. enz. Deze enquête zal over geheel Nederland worden gehouden en de antwoordformu lieren moeten t-z.t. aan het secretariaat van den Nederlandschen Bond van Radio handelaren worden ingezonden. De Electrische spoorlijn Den HaagRotterdam. Door den heer Duys zijn aan den mi nister van Waterstaat de volgende schrif telijke vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat reeds 'sedert geruimen tijd onder het reizend pu bliek, dat vaak gebruik maakt van de electrische spoorwegverbinding Den Haag Rotterdam (Hofplein), ongerustheid be staat omtrent de vraag of het onlangs in gebruik genomen nieuwe materiaal wel voldoet aan de maximum-eischen van vei ligheid ,die daaraan mogen worden ge steld? Is de minister bereid een ernstig onder zoek te willen instellen, of inderdaad dit nieuwe materiaal niet de oorzaak is van de reeds een paar maal plaats gehad hebbende ongelukken, ten einde daarna de verzekering te kunnen geven dat, ook naar zijn oordeel, dit materiaal, ook bij de verhoogde snelheid waarmede gereden wordt, met het oog op da veiligheid van liet publiek voldoet aan wat bij den hul digen stand der techniek daaraan als eischen mogen worden gesteld? Bestaat het voornemen dit zelfde mate riaal straks in dienst te nemen ook op de lijn RotterdamDen HaagAmster dam? Zoo ia, acht de minister ook dit met het oog op de veiligheid van het publiek verantwoord? Verzoek aan li et tram pers oneel. De Tel. verneemt, dat naar aanleiding van verschillende klachten de directeur van de Amsterdaihsche tram de volgende kennisgeving aan het personeel heeft doen aanplakken: Het geheele personeel heeft er belang bij, dat het trambedrijf en vooral de wijze waarop het publiek wordt bediend, gunstig kan worden beoordeeld. Het publiek stelt het op prijs als houding en optreden aangenaam, kleeding en uiterlijk goed ver zorgd zijn. Wij moeten het dus ernstig betreuren, dat er enkelen onder ons per soneel zijn, die daarin te kort schieten. In plaats van dezen nu persoonlijk tot grooter zorg voor optreden en uiterlijk te doen aansporen, acht ik het voorloopig beter, in het algemeen te verzoeken: Beleefd en hulpvaardig te zijn, ook onder moeilijk© omstandigheden. Geen langdurige gesprekken te voeren; bij het geven van aanwijzingen beschaafde taal te gebruiken. Slappe, lustelooze houding te vermijden. Uniformkleeding geregeld grondig te reinigen en goed gesloten te dragen. Geregeld het haar te laten knip pen, zoodat de hals frisch boven de uni form uitsteekt. Steeds goed geschoren in dienst te komen. Boven de vier en half millioen. De 61ste verantwoording van de Water snoodcommissie deed ons een totaal aan ingekomen giften zien van f 4.504.254(99. We zijn de vier en half millioen al te boven. Een zeer te waardeeren resultaat van dit particulier initiatief. Latpn wij verheugd zijn, dat de Regee ring den raad van het Kamerlid Braat indertijd niet heeft opgevolgd. Die wilde aan die inzamelingen onmiddellijk een einde gemaakt zien. Daar moest de Staat voor zorgen! De man, die voor geestelijke of sociale doeleinden niets uit de Staatskas geput wil hebben, vond dat ter voorziening in dezen nood maar op den arm van den Staat geleund moest worden. Dat juist in deze omstandigheid, evenals bij de ramp van Borculo, onze volkskracht zich heerlijk kon openharen, werrl niet door hem gevoeld. Door onze Overheid gelukkig wel. Zij heeft den weldadigheidszin van •ons volk niet verlamd, maar aangewak kerd. Groot en klein, rijk en arm, Neder landers binnen en buiten ons vaderland, allen "hebben meegewerkt, om aan ge leden schade tegemoet te komen. En nog is de inzameling niet gesloten. Misschien maken we de vijf millioen nog vol, schrijft de Amst. Alle rlei. Naar wij vernemen, is de stemming voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal be paald op Vrijdag 30 Juli a.s. Onder voorzitterschap van den heer dr A. Staverman hield het Algemeen Af- deelings-ziekenfonds Walcheren te Vlissin gen zijn jaarvergadering. De secretaris, de heer S. J. Engering, bracht het jaar verslag over 1925 uit, hetwelk hij tot zijn spijt niet kon beginnen met de mede- deeling, dat 1925 een voorspoedig jaar was. Integendeel, het afgeloopen jaar bracht een niet onaanzienlijk te kort. Toch leerde 1925 weer dat het fonds gezond is en een stootje verdragen kan. Was er niet de weistandsgrens, die de toetreding beperkte, dan gelooft de secretaris, dat geheel Walcheren, voorzoover dit door het bestuur kan worden bewerkt, lid zou zijn. In de onderafdeelingen op de dorpen liep alles naar wensch en in tegenstelling met Vlissingen zijn daar geen tekorten van beteekenis te constateeren en was zelfs hier en daar een flink overschot. De proef te Souburg en Ritthem met de tand heelkundige hulp is schitterend geslaagd, Het aantal volwassen leden in alle on derafdeelingen bedroeg op 31 Dec. 1924 9303 en op 31 Dec. 1925 9802, derhalve een Stijging met 499. Van deze stijging kwamen voor rekening van de onderafdee- ling Arnemuiden 18, Serooskerke 22, Sou burg 77 en Vlissingen 382 leden. He) aantal volwassen leden bedraagt nu in Arnemuiden 704, Serooskerke 265, Sou burg 1216 en te Vlissingen 7597. Het aantal betalende kinderen bedroeg Op 31 Dec.' 1924 4563 en .31 Dec. 1925 4663, een vooruitgang dus met 100. Te Souburg steeg dit aantal met 30, Arnemui den met 16, Serooskerke met 11 en te Vlissingen met 43. Het aantal betalende kinderen bedraagt nu te Arnemuiden 442, Serooskerke 187, Souburg 708, en Vlis singen 3326. Opmerkelijk is het dat te Vlissingen en Souburg, waar begin 1925 de premie werd verhoogd, door de uitbreiding dei tandheelkundige hulp de stijging van het ledental het grootst is. Verloskundige hulp werd in 1925 voor rekening van het fonds 233 maal ver leend te Vlissingen en 54 maal te Sou burg, of resp. 21 en 14 maal meer dan in 1924. Tandheelkundige hulp werd zeei druk verleend, en wel totaal aan 5174 patiënten. Hierbij werden 4161 trekkingen verricht met 3796 plaatselijke verdoovingen. 1261 vullingen, 795 tijdelijke vullingen, 117 maal consulten en 209 maal nieuwe tanden ol geheel gebitten met 3038 verwerkte tan den. Het blijkt uit deze cijfers wel, da) hier in een groote behoefte is voorzien. In het vorig jaarverslag werd mede gedeeld, dat hett aantal gewone recepten was gestegen van 58858 in 1923 tot 63795 in 1924 en dat die stijging het bestuur met bezorgdheid vervulde. Deze stijging heeft zich voortgezet en bedroeg in 1925 het aantal 71118 en waar het aantal duur dere recepten ook belangrijk hooger was heeft het bestuur zich genoodzaakt ge zien naar maatregelen te zoeken om deze verstrekking ©enigermate te beperken. Tot zijn genoegen kan het bestuur tahns mededeelen, dat de verstrekking thans weer normaal is te noemen, wat naast de genomen maatregelen voor een zeer groot deel te danken is aan het veel kleinere aantal zieken in dit jaar verge leken met 1925 toen de griep de Oor zaak was van zeer veel ongesteldheid. De voorziening inzake bestraling en Röntgenfoto's vertoont over 1925 een stij ging vergeleken met 1924 en is nu weer ongeveer teruggekomen op de verstrekking in 1922 en 1923. Ten einde bestraling niet wegens gebrek aan middelen achter wege te moeten laten is met het Sint Joseph 'Ziekenhuis èen overeenkomst ge sloten voor een vast bedrag per lid en per jaar. De behandeling door den zenuw arts heeft het bestuur een tijd lang finan cieele zorg gebaard. Door de medewerking van dr Schuurman is het bestuur er in geslaagd, ook deze voorziening binnen normale perken te brengen. Aan het verslag van den penningmees ter, dr A. J. Koning, on'leenen wij, dat de premie-ontvangst te Vlissingen f 103.832.74 bedroeg, in de onderdeelen f28545.87. De rekening der afdeeling Vlissingen sloot met een tekort van f 1555.47. Het reserve fonds is nu igroot 'f 9510.061/2, het pen sioenfonds f 6514.93, mede is nog aan wezig een reserve voor koersverschillen ad f 1005.721/2- Op voorstel van het be stuur werd voor het tekort vau Vlissingen gebruikt de extra reserve van dat onder deel groot f 898.391/2, terwijl het onge dekte restant ad f 657.071/2 overgebracht werd naar nieuwe rekening. Nog werd aangenomen een bestuurs voorstel om aan art. 1 van het huish. reglement toe te voegen, dat leden, die de weistandsgrens overschrijden en wier in komen minder is da nf 3200 tegen verhoog de premie lid kunnen blijven van het f onds en als overgangsmaatregel, dat leden die uittraden, omdat zij boven de wei- standsgrens kwamen, weer lid kunnen worden als zij zich voor 1 Januari 1927 aanmelden. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kan lonrech ter-plaatsvervanger in liet kan ton Goes mr Ph. R. Hugenholtz. Goedkoop© trein. Op Donder dag 8 Juli rijdt, in verband met de paardententoonstelling te Breda, een goed koop© trein naar "deze mooie stad. In ons nr. van gisteren werden uitvoerige mededeelingen over dezen trein gedaan, zoodat wij daarnaar verwijzen. Aan de stations Vlissingen, Middelburg, Goes, Ka- pelle, Ylakc, Krabbcndijke, Bergen op Zoom en Roozendaal kan men nadere inlichtingen bekomen en een kaartje koo pen. Aan deze stations stopt ook de trein, aan andere blijkbaar niet. Middelburg. De eerstvolgende muziek uitvoering op liet Molenwater zal plaats hebben Vrijdag a.s. en mocht het dan slecht weer zijn op Donderdag 8 Juli. De derde uitvoering in de Abdij is vast gesteld op Zondag 18 Juli des morgens te 8 uur. De algemeene vergadering van de vereen. Handelsbelang te Middelburg ver nam van het bestuur, dat er na rechts kundig advies te hebben ingewonnen, gebleken is dat er geen bezwaar is tegen het opmaken van een informa- tielijst over klanten door de vereeniging in verband met hun soliditeit. Het bestuur is daartoe dan ook overgegaan. Een uitvoerige discussie werd gevoerd over de kwestie van het cadeauxstelsel. Er waren leden, die meenden dat de vereeniging hier niets mee te maken had, andere, dat langs ouderlingen weg, weer anderen dat langs wettelijken weg aan dit kwaad een einde moet worden gemaakt, besloten werd ten slotte onder alle leden der vereeniging een enquête te houden over de vraag, of men voor of tegen het cadeauxstelsel is. Ook het nieuwe ontwerp weelde- en verteringsbelasting werd besproken en men was het er over eens, dat ook daar aan nog vele fouten kleefden, men zal dan ook de Kamer van koophandel ver zoeken, mod© namens de vereeniging bij minister en Kamer tegen deze wet op te komen. Goes. „Winkelsluiting." In een matig bezochte vergadering van ,,de Han ze" (de R.K. Middenstands-organisatie) werd met bijna algemeene stemmen be sloten niet accoqrd te gaan met het be sluit van „Handelsbelangen", om aan den Gemeenteraad te verzoeken invoering van een verordening, welke de winkelsluiting verplichtend stelt 's avonds na 8 uur, 's Zaterdags na 10- uur en 's Zondags den gehcic-len dag. 'tls wel jammer, dat de Goesche mid. denstanders op dit punt niet é'm van ge. voelen zijn. Maar in andere plaatsen ont moette mten aanvankelijk ook tegenstand, toen de verplichte winkelsluiting werd ingevoerd, terwijl, als een dergelijke ver. ordening ©enige jaren van kracht is, nie. mand den vroegeren toestand meer terug begeert. Verplichte winkelsluiting is zeker noodig in en stadje als Goes (Middelburg en Vlissingen zijn al lang voorgegaan!) waar de concurrentie den toestand voor de winkelbedienden steeds slechter maakt. Bereikt bovenbedoeld verzoek van „Han delsbelangen" den gemeenteraad, dan ver trouwen wij, dat van vele zijden adhaesie zal betuigd worden. Naar aanleiding van enkele opmer kingen in ons verslag over de ringrijderij en motorwedstrijden van Vrijdag 'j.l., deelt de secretaris van „Nijtengo" ons mede, dat de aanvulling van het program (plaats van opstelling enz.) en de wijzigingen daar in per advertentie zijn medegedeeld. Wij ne men nota van deze mededeeling, waardoor onze opmerkingen o.i. echter niet ver vallen, daar men toch niet van de redac ties der bladen kan vergen, dat ze adver tenties in andere bladen gaan nazien, om te weten, wat er te doen is. Wat de uitslagen der wedstrijden betreft, verze kerde ons genoemde secretaris, dat hij voornemens was, ons die den volgenden morgen te doen toekomen. Overigens dit verklaren wij hier gaarne was zijn houding tegenover de pers gedurende de tentoonstelling steeds welwillend, waar voor on'zen dank. Vlissingen. De harmonie „St. Oaecilia", directeur de heer Andre J. Geijsen, geeft Vrijdag a.s. des avonds half negen een uitvoering van gewijde muziek op de ach terplaats van de voormalige kazerne Wil lem III. lerseke. Op de uitgezaaide oesters aan de Oude Tongscha Bank en aan Herkin- gen wordt aan 'den benedenkant (tegen stroom aan) weder mosselzaad aangetrof fen. Niet zoo erg evenwel dat ze opge- vischt en aan den wal uitgezocht moeten worden. Men meent met overzaaien klaar te zullen komen. Met dit werk is clan ook reeds door enkelen aangevangen. Qck op enkele perceel en op de Ierseksche Bank is mosselzaad gevallen. Mocht dit blijven leven, dan is het voor de betrokken eige naars een ramp. Helnkenszand. De heer mr. Mes, be. noemd tot burgemeester dezer gemeente, is thans woonachtig te Nijmegen, en werk, zaam ter secretarie te Eist. Aagtekerke. In de Maandagavond gehou. den Raadsvergadering werd het nieuwbe. noemde lid dhr A. G. Peper, nadat hij in handen van den voorzitter de ver. eischte ©eden had afgelegd, geïnstalleerd. Daarna werd in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer S- Bosselaar tot wethouder genoemd dhr P. de Visser, Verder moest nog een herstemming plaats hebben over de subsidie aan de N. V. Stoomtram Walcheren, waarover in de vo, rig© vergadering de stemmen staakten. Nadat dhr Peper op zijn verzoek door den voorzitter nog inlichtingen werden gegevejn werd het voorstel van B. en W. om een subsidie van f 30 te geven met 4 tegen 3 stemimen, die ran dlirn C'orré, Maljers en Verhage aangenomen. In de vacature- ontstaan door het bedan. ken van dhr J. Bosselaar als lid dor Oom. missie tot wering van Schoolverzuim, werd benoemd dim P. Boone met wien dhr A. Jobse was aanbevolen. Veere. Eindelijk is aan het debat in den Raad over de subsidie aan den autobusdienst van den heer Gastel een eind gekomen. De Raad nam Maandag aan 'n voorstel-Bolier, om voor hoogstens 3 jaar aan genoemden dienst een subsidie te verleenen van f 150 per jaar o.a. op voorwaarden, dat tienritteinboekjes zullen worden uitgegeven tegen verminderden prijs, en de- Zondagsdienst zooveel moge lijk beperkt blijft. Dit voorstel werd aan genomen met 4 tegen 2 stemmen. Door Ged. Staten was bezwaar gemaakt tegen het verlagen van- het percentage der belastingen, waarom werd besloten dit te stellen op 4 procent. Door de ouder, commissie der O- L. school was, wegens vertrek op 1 Aug. van een der leerkrach- tem, gevraagd om hulp vootr rekening der gemeente; besloten werd een assistent, aan te stellen op. f409. Uit twee aanbe velingen voor ambtenaar van den Burger, lijken Stand: Cast al-B olieir en Wouterse- Simonse- worden benoemd de heeren P. L. Bolier -en A. P. Wouteirse. Op een verzoek van de finna Jeras en Zoon om een voorschot van f4000 te mogen ontvangen, op het werk, verricht ten behoeve van herstelling aan het Raad huis, wordt besloten -een rekening van het werk te vragen, ze door den gemeente- bouwmeester te laten nagaan, daarna, naar bevind van zaken, beslissen en niet door te gaan met het werk, tolt de zaak met den Minister is overeengekomen. N. et» St. Joosland. Maandag j.l. verga derde dei raad voltallig. Met de bekende nieuwe regeling der jaarwedden van bur- meesters, secretarissen, ontvangers en wethouders ging dei raad accoord, behalve met de voorgestelde jaarwedden voor de wethouders in dei 2e kl., n.l. die gemeen ten met 8011200 inwoners. De raad besloot om aan Ged. Staten te verzoeken die jaarweddei van f50 op f 100 per wet houder te brengen. De werkzaamheden in die gemeenten zijn tegenwoordig van dien aard, dat f50 zeker te weinig kan ge noemd worden. Tot onderwijzeres aan de openbare school in de vacature van mej. Happee werd met 4 stemmen benoemd mej. K. van Hout© t© 's H. Arendskerke. Op mej. A. Mollema. werden 2 en op mej. P. A. Verhage 1 st. uitgebracht. Ingang van dienst 1 Aug. a.s. Ingekomen was een brief van de wed. C- Kroon, alhier, meldend© dat haar echtgenoot op 13 Mei 1.1. is overleden. Hij was in leven klok kenist dezer gemeente. B. en W. hebben de familie Kroon ©en brief van rouwbe klag gezonden en de weduwe voorloopig belast met de bediening van het uurwerk. Op voorstel van B. en W. wordt de wed. Kroon thans benoemd als klok- keniste voorloopig tot 1 Januari 1927- De jaarwedde blijft bepaald op f40- De verzekering der gemeenteambtenaren op den voet der Ongevallenwet werd aange houden om eerst premie opgave te vragen bij een onderlinge maatschappij. Aan A- Klap geb. Vader werd op haar verzoek de oude school afgestaan om daarin 3 keer per week naai- en breischool te hou den. Aan die vergunning werden eenige voorwaarden verbonden, w.o. deze, dat zij niet meer dan 5 cent per kind per keer mag ontvangen. Zulks om elk in de ge legenheid te stellen daaraan deel te ne men. Medegedeeld werd dat over 1924 f443.76 te veel is genoten aan vergoeding onderwijs; dat voor een leerling op de E. H. B, S. te Vlissingen moet betaald worden f 180.27. Ingek. is 'n brief van den min. van Financiën om nadere gegevens in verband met een aangevraagd voor schot krachtens de Landarbeiderswet, waartegen bij hem voorloopig bezwaren bestaan; een en ander is medegedeeld aan de vereen. "Wederzijdsch Belang, waarvan nog geen antwoord is ontvangen. Oud-Vossemeer. De gemeenteraad heeft met op 1 na algemeene stemmen be-' sloten, in beginsel mee te gaan met de plannen van Ged. Staten van. Zeeland in zake electrificatie van de Noordergroep der gemeenten. Met 5 tegen 2 stemimen werd aan 25 aanvragen om ontheffing in zake aansluiting bij de waterleiding deze ontheffing verleend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hedel, H. Ewoldt te Raams- donk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2