Rechtszaken L" weken geleden, naar algemeen werd aan genomen de laagste eierprijs voor dit jaar was bereikt, werden millioenen en nogmaals millioenen eieren tegen f 6, of iets hooger, per 100 stuks, opgekocht, om in de koelhuizen voor den aanstaan den winter te worden opgeslagen. Geheel tegen aller verwachting in, is echter de prijs, in. plaats van te stijgen, steeds meer afgebrokkeld en bijna geregeld iedere week gaat de daling nog steeds voort. Vergeleken bij een vorig jaar, is het ver schil in eierprijs wel zeer aanzienlijk. Immers 52 weken geleden bedroeg de hoogste prijs ten minste f7.25 per 100 stuks, terwijl Donderdag j.l. als maximum prijs f5.75 werd besteed, en, naar een koopman ons verzekerde, waren groote witte eieren (de bruine zijn steeds iets hooger in prijs) door hem in grooten ge tale zelfs voor f 4.50 per 100 opgekocht. Hoewel de kooplui het over de oorzaak dezer onverwachte sterke prijsdaling niet geheel eens zijn, deelde een bekend groot handelaar ons als zijn meening mee, dat de kippenstapel in vele landen van Europa te hoog wordt opgevoerd, waardoor de eierprijs ook in de toekomst onherroe pelijk naar beneden zal gaan. Hoeveel eieren toch, aldus onze zegsman, voert tegenwoordig Rusland niet uit, om van Denemarken en andere landen niet te spreken, terwijl Engeland, voorheen-zoo'n groot verbruiker onzer eieren, thans meer dan voldoende kippen heeft, om in eigen eierbehoefte te voorzien. Voorts drukt de lage koers der Belgische en Fransche francs eveneens op den eierprijs. Voer den deze landen vroeger millioenen eieren in, thans exporteeren zij hun kippenpro- ducten in grooten getale naar landen, waar de munt haar normale waarde heeft behouden. Nog nimmer had onze zegsman gedurende zijn 35-jarigen eierhandel be leefd, dat de prijzen der eieren om dezen tijd van het jaar geregeld1 naar beneden gingen, zooals nu plaats heeft. Op grond van dit alles, meende be doelde groothandelaar tegen het volgend jaar nog aanzienlijk lager eierprijs dan thans te moeten voorspellen en zelfs vreesde hij, dat de goede tijden der kip- penhouders voor altijd tot het verleden zouden behooren. Stand der Landbouwgewassen op 16 Juni 1926. wintertarwe 76 '72) rogge .65 '77) wintergerst 75 '76) zomertarwe 74 (68) zomergerst 74 72) haver ,76 63) paardeboonen 72 ;69) erwten 73 67) bruine boonen 60 '69) vlas 60 '62) kanariezaad 70 '61) koolzaad 68 81) blauwmaanizaad 68 64) karwij 60 '64) mosterdzaad 77 70) con sumptie-aardappelen 67 1 J70) fabrieksaardappelen 73 i (82) suikerbieten 61 l (67) uien 68 60) cichorei 72 1 (69) roode klaver 67 (72) witte klaver 70 (70) weiland 69 70) hooiland 67 (73) De cijfers tusschen haakjes geven den stand weer van 't vorig jaar. Ongelukken. Te Smilde is een 2- jarig knaapje in de Jonkerswijk verdronken. Te Enschedé is een 10-jarige knaap toen hij achter een wagen weg wilde loopen door een uit de andere richting komende auto overreden en gedood. Gisteravond zijn twee fietsende jongens te Zoelen tegen elkaar opgereden. De veertienjarige van V. uit Kerk Avezaath, bekwam door den val een schedel breuk, waaraan, hij kort daarna overleden is. Zaterdagnamiddag raakte te Haaksbergen de motorrijder B. het stuur over zijn motor rijwiel kwijt en sloeg er mede over den kop; Met inwendige kneuzingen en buiten bewust zijn is bij in hoogst ernstigen toestand naar het Gasthuis vervoerd. Zondagmiddag is te Zaandam een jong meisje uit Amster dam, uit een schommel gevallen. Zij kwam met haar rug op een hekje terecht waardoor zü zich ernstig verwondde, zoodat zij in liet ziekenhuis moest worden opgenomen. Op bet baanvaak NijmegenWychen is gister ochtend de 27-jarige J. uit Groesbeek, grond werker, bij] het loopen over den spoorweg door de machine van een trein gegrepen en gedood. Uit de Visschershaven te IJmui- den is het lijk opgehaald van een 20-jarig manspersoon, vermoedelijk dat van den op varende v. d. H. van den Dmtscken stoom- treiler Frida. Uit de Maas is te Maastricht opgehaald1 het lijk van een onbekend mans persoon, vermoedelijk een Belg van circa 50 jaar. Door het spelen met lucifers dooi' een 3-jarig kind, geraakte te Sterksel een wieg in brand waarin een eenjarig kindje lag. Op het geschrei van het kind kwam de moeder toegeloopen, die den kleine ernstig verbrand aantrof. In allerijl spoedde men zich naar Eindhoven, doch het kind overleed al daar aan de bekomen wonden. Zondag namiddag is een li/2 jarig kind te Almelo ui een sloot geraakt en verdronken. Te Zaltbommel geraakte de 12-jarige D; tusschen twee fruitwagens bekneld. Met ingedrukte borst kas werd het slachtoffer naar het Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Toen gistermorgen de 20-jarige kantoor bediende G. te Leiden, op de tram wilde springen, viel hij, buiten adem van het harde loopen om de tram te halen, dood neder. Een dokter constateerde hartverlamming. Te Den Haag is gisteravond een 70-jarige heer even voor bet beginnen van den dienst in een R.-K. Kerk onwel geworden en over leden. Te Den Haag is een paard, gespan nen voor een wagen met zand, op hol ge slagen. Een jongetje van 4 jaar werd door den wagen overreden en op slag gedood, Noodlanding. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen, dat het vliegtuig 11. Ni- A. C. L., dat gisterenmiddag te 10 minuten voor 5 uit Rotterdajn met bestemming naar Londen vertrokken is, aan de Engelsche kust nahü Hythe een noodlanding heeft moeten maken, waarbij het landingstoestel bescha digd is. Piloot en passagiers zijn ongedeerd, behalve een dame, die een lichte schram bekwam. Uit Londen is een reddingsbrigade vertrokken om het toestel te bergen. Een notaris gearresteerd. Gis termiddag is in zijn woning te Capelle a.d. IJsel gearresteerd' notaris J. C. de J., ver dacht van verduistering. Reeds eenigen tijd geleden bereikten den burgemeester voortdu rend klachten van hypotheekhouders uit Ca pelle, dat afgeloste hypotheken niet verant woord waren. Niet minder dan dertien klach ten, vertegenwoordigende een bedrag van pl.m. f70.000, kwamen bü hem in. Hij stelde den officier van justitie te Rotterdam op de hoogte. Toen ook bij de politie aldaar een ■klacht tegen den notaris was ingebracht, stelde ze zich met den burgemeester in ver binding, en eischte men arrestatie van den notaris. De burgemeester wilde eerst nog niet tot arrestatie overgaan, omdat de zaak wellicht gedekt zou kunnen, worden. Familieleden van notari9 De J. waren bereid 50 pet. van het vermiste bedrag te storten en later nog eens 20 pet. Met het oog op de belangen, die hiermede gemoeid waren, werd besloten no taris De J. in de gelegenheid te stellen zijn zaken te regelen. Men gaf hem tot gister morgen uitstel. Was het beloofde bedrag dan niet gestort, dan zou de justitie ingrijpen. Men eischte e.chter, dat zyn familie zich ook garant zou stellen voor de bedragen, die nog naderhand zouden blijken te kort te komen. Daartoe was ze echter niet bereid, omdat men niet wist, welke bedragen aan het licht zouden komen, wanneer de zaak eenmaal .aan het rollen was gebracht. Toen dan ook gistermorgen de 50 pet. van de f 70.000 niet gestori waren, is terstond tot arrestatie overgegaan. Gebleken is nog, dat de notaris getracht had het eene gat met het andere te istoppen. Het totale bedrag der verduisteringen is nog niet bekend. (Tel.) Inbreker aangehouden. Door de politie te 's-Gravenliage is aangehouden de 23-jarige huisschilder F., die gisternacht twee etalagekastjes, die gevestigd waren aan de buitenzijde v;fi winkels geopend heeft, en waaruit hij dassen en schoentjes had ont vreemd. Vervolgens was F. binnengedrongen in het wisselkantoor van S. aan de Hoogstraat. Dhr G., eveneens in de Hoogstraat woon achtig, hoorde het geluid van het vallende glas en waarschuwde de politie, die spoedig ter plaatse was en door een juffrouw, op het pand' van den heer S. gewezen werd. Langs denzelfden weg, dien F. genomen had, drong de politie in den winkel binnen en trof daar F. aan, ineengedoken onder een toonbank. In het wisselkantoor wordt niet te vermist. F. is pas onlangs uit de gevan genis ontslagen. Bij zyn arrestatie werd op F. een bos sleutels gevonden, die ontvreemd bleek te zijn uit een melkzaak, waarin hij Zaterdag nacht had ingebroken en waar hij: zich van eenige koeken en melk te goed' had gedaan, - Plager ij en van immigratie-be ambten. Do douanebeambten op Elliseiland (Am.) hebben van de uit 72 personen be staande Tsjecho-Slowaksche delegatie naar het Eucharistisch Congres te Chicago, welke de reis had gemaakt met de Berengaria, 64 naar Elliseiland gestuurd en voorloopig niet toegelaten. De Amerikaansche immigratie-auto riteiten wantrouwen n.l. blijkens de des betreffende officiëele mededeeling de be wering, dat deze gedelegeerden, die niet tot den geestelijken stand behooren, enkel en alleen voor het Congres zouden zijn over gekomen. De vondeling. Zaterdagnacht heeft een juffrouw op het politiebureau aan do Galerij te Rotterdam gebracht een kind van 1 Va jaar, welk kind in de Benthemdwarsstraat op den openbaren weg aan zijn lot overgela ten was. De ouders van het kind leven gescheiden en zijn bij de wederzijdsche ouders ingetrokken. De grootouders weigeren even wel het kind in huis te nemen. Aanvankelijk heeft de moeder het eenige dagen bü zich gehad', maar haar ouders hebben haar de woning ontzegd, indien zij het kind niet bij' den vader bracht. Maar ook daar wilde men het kind niet hebben. De moeder heeft toen eenige nachten met haar kind in het Park of in een plantsoen geslapen. Tenslotte heeft zij het kind voor de woning van haar schoon ouders neergezet en het aan zijn lot over gelaten. Door de goede zorgen van de po litie heeft het kind evenwel reeds elders een geschikt onderdak gevonden; De verduisteringen bij de Centrale Suiker-Maatschappij. Iq ons blad van 9 Juni hebben wy reeds een en ander gemeld over de ontdekking van verduisteringen gepleegd door een kantoor bediende van het Rotterdamsche depót van de Centrale Suikermaatschappij te Amster dam, welk depót aan de Boompjes gevestigd is. Het politieonderzoek heeft uitgewezen, dat de fraudes gedurende een reeks van jaren gepleegd zijn en dat de maatschappij vermoe delijk voor ongeveer f450.000 benadeeld is. De fraudes hadden als volgt plaats. Ten gerieve van sommige goede afnemers werden een enkele maal de partijen suiker, die voor levering bestemd waren, gedurende een paar dagen opgehouden, wanneer men aan kon nemen, dat de suikerprijs zou da len. De suiker werd dan wel dadelijk ge leverd, maai de factuur kwam eerst later en op dezen factuur was de lagere prijs berekend. Dientengevolge werd er een dubbele administratie gevoerd, een voor het pakhuis, waaihij de geleverde partijen afgeboekt wer den tegen den dagprijs en een voor het kantoor waar men den factuurpvijs boekte. In 1920 werd bij een controle, die inge steld was vanwege het hoofdkantoor, ontdekt, dat 13 zakken suiker, ter waarde van onge veer f 1200 ontbraken. De depothouder, de inspecteur v. P. stelde een 19-jarigen kan toorbediende, die belast was met de kantoor- administratie aansprakelijk. Deze verdiende toendertijd f 100 in de maand en was niet bij machte hot tekort aan te zuiveren. Hij is toen begonnen op eigen houtje partijen suiker op te houden, waarvoor hij, naar zijn verklaringen, van de aldus bevoordeelde cliën ten, belooningon ontving. Toen deze beloonin gen evenwel niet groot genoeg bleken te zijn, om daaruit de kosten voor het dekken van het tekort te bestrijden, is hij een automo bielzaak begonnen. Maar deze werkte ook al spoedig met verlies. Ten slotte is de kan toorbediende partijen suiker uit den Voor raad gaan verkoopen, om op die manier aan geld te komen. In dien tijd stelde het hoofdkantoor even wel een geregelde jaarlij ksche controle over den voorraad in het Rotterdamsche depót in. De kantoorbediende werd evenwel steeds eeni ge dagen van te voren gewaarschuwd, dat er gecontroleerd zou worden en dan zorgde hij er wel voor, dat op den dag van de controle zijn boeken klopte. Dit deed hij, door allerlei gefingeerde facturen ten name van sommige klanten over te leggen. De depóthouder, die gemachtigd was, ook zelfstandig te grossieren, controleerde uitslui tend den verkoop en liet de administratie, vrijwel geheel aan den kantoorbediende over, die daardoor gemakkelijk zijn gang kon gaan Een keer heeft de kantoorbediende nog, om de tekorten te dekken, al zijn bezittingen te gelde gemaakt en den opbrengst in de kas van de suikermaatschappij gestort. Bij een onlangs gehouden diepgaand on derzoek in de thans geheel verwarde admi nistratie, zijn de verschillende manupulaties ontdekt. Men kon vaststellen, dat een partij, van 5000 balen, ter waarde van ongeveer 41/2 ton ontbraken. De politie te Amsterdam heeft de zaak nu verder in onderzoek, omdat het niet on mogelijk is, dat de kantoorbediende op het hoofdkantoor een of meer medeplichtigen had. Intusschen zal de Centrale Suikermaatschap pij langs civiel rechterlijken weg trachten van verschillende afnemers gelden te krijgen, voor de goederen, die geleverd zouden zijn volgens de facturen van den kantoor bediende. Hierbij is een vordering ten be drage van f 150.000. (N. R. C.) Kindermoord. Op een terrein aan den Walenburgerweg te R'dam is gevonden het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. Het lijkje was gewikkeld in eenige kranten en daarna in een zeildoe ken tasch gedaan. Deze tasch is bij1 het uitbaggeren van een sloot langs dit terrein opgehaald. De politie stelt een onderzoek in. Gepakt. Te Venlo werd een rijwiel- dief, door den eigenaar, die den diefstal zag, per fiets nagezet, en aan de grens ingehaald1 en gevankelijk opgesloten. De politie nam den man over en bracht hem naar Venlo. Daar bleek, dat men een goede vangst gedaan had. De aangehoudene J. B., koopman te Nijmegen werd reeds lang gezocht. Hij' stond eenige malen gesignaleerd' wegens oplichting, en verduistering. Hij heeft reeds eenige von nissen achter den rug en nu weer was uit verschillende plaatsen, zijn aanhouding ver zocht, wegens diefstal. Hij is naar de gevan genis te Roermond overgebracht. De po litie te Zaltbommel heeft in samenwerking met den rijksveldwachter uit Breukelen en de Utrechtsche recherche aangehouden zekere J. H., melkknecht uit de Bildt, verdacht van rij wieldiefstallen en diverse oplichterijen gepleegd in de omgeving van Utrecht. Zaterdagnacht is ingebroken bij den heer M. te Alkmaar. De dochter werd 's nachts wakker en zag een man vertrekken. Zij waarschuwde haar vader, die de politie ging halen. In alle richtingen werd gezocht, totdat men einde lijk bij de kalkovens een man vond, die zich, waarschijnlijk om zijn signalement te wijzi gen, had ontkleed had en bij een sloot zijn handen waschte. Het bleek te zijn D; van. L. een man, die meermalen is veroordeeld en op 10 Juni 1.1.,te Amsterdam ontsnapte aan de politie. Sindsdien pleegde hij ver schillende inbraken, o.a. te Zandvoort en de vorige week te Sloten, terwijl hij ook nog rijwieldiefstallen gepleegd heeft te Apeldoorn en Gouda. Hy had nog verschillende gestolen- goederen in zijn bezit en droeg o.a. aan een zijner vingers een gestolen gouden ring. Inbraak. Terwijl het raadslid F. E. te Leiden met zijn familie Zondag ter kerke was, hebben dieven een bezoek aan zijn woning gebracht. Door het opendrukken van een luikje is het hun gelukt de voordeur te openen en hebben daarna de woning aan een grondig onderzoek onderworpen. Meege nomen werd voor een bedrag van1 ongeveer f 300, deels toebehoorend aan de Ned. Herv. Gem., deels aan den Chr. Metaalbewerkers hond. Tot heden van de dieven geen spoor, doch er zijn aanwijzingen., dat er hier geen beginnelingen in het vak zijn werkzaam geweest. Hij moest leer en chauffeuren. Zondagnamiddag had te Eindhoven nabij het Rijkskrankzinnigengestieht een auto-ongeluk plaats. De familie Spoor ging met een. in- wonenden kostganger, den heer Zeep, een autotocht maken, teneinde een- familie in Den Bosch te bezoeken. De chauffeur, B. ge naamd,' gaf op den Boschdyk aan den heer Z .het stuur over, om dezen te leeren chauf feuren. Z. stuurde echter recht op een tele foonpaal aan, waartegen de auto met kracht terechtkwam, zoodat het voorwiel afknapte en het voorgedeelte van den wagen in elkaar werd gedrukt. Een dochtertje van den heer S. bekwam een diepe glaswonde. Het kind werd naar het rijkskrankzinnigengestieht gebracht, waar de geneesheeren de wonde verbonden en het glas verwijderden. De overige inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Het autobus-ongeluk b ij T h 0- len. Voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren terecht gestaan de chauffeur L. van Vliet,- uit Stavenisse, die door de Bredasche rechtbank was veroordeeld tot 4 maanden gev. straf, in verhand met het auto busongeluk aan het Thoolsche veer op 29 December. Zooals men weet reed de auto den oprit af de Eendracht in en zijn daarbij1 verschil lende personen om het leven gekomen. In de dagvaarding wordt ten laste gelegd, dat de auto slechts voorzien was van een hand- en voetrem, die slecht werkten, en niet voorzien was van een inrichting, in staat om op een steile helling het terugloopen te voorkomen. Uit de verklaringen der rijksveldwachters Voerman en Van Os, te Tholen, bleek, dat hoewel het geen voorschrift is, de veerman nu den passagiers a'anraadt uit te stappen. Toen de auto werd opgehaald was een touw in het achterwiel verward, zoodat dit sleepte. Verdachte staat als een kalm man bekend. Raadsheer mr Van Baar vroeg of getuige Voorman gezien had, dat verdachte naar de borstwering wilde rijden, doch dat de ver schrikte vrouwen hem van het stuurrad dron gen. Getuige heeft dat niet gezien. G. Dorst, uit Stavenisse, zat met de 7 vrouwen in de bus. Op de pont was hij1 uitge stapt, doch toen de auto de belling opreed, was hij weer achterin gaan. zitten. Hij- merkte dat de handrem in werking werd gesteld. Toen de auto achteruit ging loopen, drongen de vrouwen naar voren, getuige deed dit ook, maar hij zag, dat men daar niet uit kon. Toen de auto reeds te water was heeft hij het achterportier kunnen openen en zich red den. Getuige heeft gezien, dat toen de auto terugliep, hij eerst naar de borstwering ging. Getuige bevestigde, dat toen hij achter de auto aanliep, deze langzaam reed en telkens stopte. Op de Brabantsche helling ging de chauffeur uit den wagen en stond de auto op de remmen stil. De veermanshaas, M. v. d. Linden, te Tholen verklaarde, dat toen de auto boven op de helling was de motor stilstond en de wagen begon terug te loopen. Spr. zag, dat hij1 van richting veranderde. Hy had al gedraaid, toen de vrouwen in den wagen opsprongen. Do veermansknecht J. Schots, meent, dat de rem niet gewerkt heeft. Anders kon de auto niet achteruit rijden. Getuige heeft ook gezien, dat de richting veranderde. Vedachte staat als een kalm en bedaard man bekend. - Getuige deelt voorts op een vraag van den verdediger mede, dat op het bewuste punt wel honderdmaal gewaarschuwd werd. Hy verklaarde, dat op de pont de remmen van de auto nog goed werkten. De fceuringsdeskundige van motorrijtuigen in Zeeland', ir A. Vijgeboom, te Vlissingen, die de bus heeft onderzocht, deelde mede dat ze twee handremmen en een- voetrem had, die geen. van allen werkten. Van een hand rem ontbrak kelfs de trekstang. Dat de wa gen op den Brabantschen kant heeft stilge staan kan gebeurd zijn door met den motor te remmen. De chauffeur heeft bij: het terug loopen getracht de bus tegen de steenen borstwering te zetten, wat bewijst, dat hem bekend was, dat de remmen niet in orde- waren, wat hij op de route van Bergen op Zoom naar het veer moet gemerkt hebben.; Getuige bevestigde op een vraag van den ver dediger, dat de bus aan den rechterkant waar 00 keen trekstang ontbrak, erg ge havend was. De verdediger constateerde, dat getuige een rem niet heeft gedemonteerd en daarop dus geen conclusie mocht bouwen. Getuige ont zegde den verdediger het recht daarover te oordeelen, waarbij de president zich aan sloot. Raadsheer mr Vliegenthart verwonderde er zich over, dat een chauffeur, die pas zoo'n ongeluk had gehad, een poos later weer rijdt met een wagen, waarvan de reminrichting niet in orde is. De heer A. P. Grootens, monteur te Breda, heeft met ir Vijgeboom de bus onderzocht. De handremmen werkten niet en de- voetrem was te vettig. Was die in orde geweest, dan had verdachte den wagen nog kunnen hou den. Wat het stilstaan op de Brabantsche helling betreft, meende getuige, dat de voet rem wel iets gedaan kan hebben en dat ver der met den „motor is geremd. Chauffeur C. Snoep verklaart, dat hij daags tevoren in de bus was geweest. Er had bijna een aanrijding plaats. De remmen werk ten niet. Getuige kan zich indenken, dat verdachte, die op het punt van trouwen stond, geen aanmerking zou hebben gemaakt om met een slechte bus te rijden, uit vrees dat de ondernemer hem op straat zou zetten. Getuige is bij dezen ook in dienst geweest. Hij1 heeft er 'geen aangename herinneringen van. Wanneer hij iets wilde repareeren werd hem gezegd, dat hij weer stond te prutsen en dat de ondernemer het zelf zou doen. Maar dat gebeurde niet. De bussen waren niet best. Hierna werden eenige getuigen a décharge gehoord'. De'heèr Ruitenbeek, chef-monteur te Utrecht, gaf eenige technische toelichtingen. Getuige was het niet eens met de wijze waarop het onderzoek is ingesteld. De verdediger vroeg of, als de trekstang van de eene hand rem ontbreekt op het andere wiel niet ge remd kan worden. Naar de meening van ge-' tuige Ruitenbeek is dat niet zeker noodig, mits alles maar goed' functioneert, de andere rem dus in orde is. J. van Beveren, monteur te Goes, vervol gens als getuige a décharge gehoord, was voor twee jaar bij Krijger in dienst geweest. Hij zeide, dat het ontbreken van één trek stang van geen invloed is.: er kan met de andere rem voldoende geremd worden, als die in orde is. Spr. heeft de helling waar het ongeluk gebeurd is honderden malen zelf ge reden en daar zou hij met een rem gerust kunnen remmen. De laatste getuige J. F. v. d. Burgt, chauf feur to Bergen op Zoom, evenals beklaagde in dienst bij de onderneming Krijger, had de route met de bus driemaal gereden voor hij den wagen overgaf aan beklaagde. Hij verzekerde, dat de remstang toen nog niet ontbrak. Naar zijn overtuiging was de bus dien dag in orde. Vervolgens werd beklaagde aan een ver hoor onderworpen. Hij verklaarde o.m. dat toen aan de bovenzijde van de helling de motor stil viel, hij' de rem heeft aangedrukt en vervolgens den wagen tegen de borst wering wilde zetten. De vrouwen drongen op hem aan, waardoor hij, van het stuur rad: verdrongen werd, zoodat hij den wagen niet dwars kon zetten. Waren de vrouwen niet op hem aangedrongen, dan zou hij daar in wel geslaagd zijn. Beklaagde verklaart on schuldig te zijn. De advocaat-generaal, do getuigenverklarin gen nagaande, acht voldoende bewezen, dat de remmen niet krachtig genoeg werkten. Wan neer bekl .ze heeft nagezien, heeft hij het niet behoorlijk gedaan. Het spreekt vanzelf, dat een chauffeur verplicht is om te zor gen, dat zijn bus in orde is. Spr. acht het aannemelijk, dat bekl. geruimen tijd het recht van de uitoefening van het beroep van chauf feur ontzegd' wordt. Met aanvulling van het vonnis der -Bredasche rechtbank eischte spr. dezelfde straf als door deze opgelegd, zijnde 4 maanden. Mr Kegge uit Goes, die als verdediger optrad, merkte op, dat de deskundigen den wagen hebben onderzocht, toen dezen in zeer desolaten toestand verkeerde. Daarop een con clusie te stellen is niet, houdbaar. Het in gesteld onderzoek moet zeer oppervlakkig wor den genoemd. Er zal geen veroordeeling kun nen worden uitgesproken zoolang niet vast staat, dat de remmen niet in orde waren op het oogenblik van het ongeluk. PI. vroeg tenslotte vrijspraak, subsidiair de uiterste cle mentie voor bekl., daar hij by veroordeeling langen tijd broodeloos wordt. Het Hof bepaalde de uitspraak op heden over 14 dagen. Het drama te Nieuwenhagen. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroor deelde gisteren Agnes G. huisvrouw J. H. C., te Nieuwenhagen, wegens mishandeling op haar echtgenoot tot 2 jaar gevangenisstraf, Antoon C. mijnwerker te Nieuwenhagen, en Wilh. G., mijnwerker te Alsdorf, werden vrij gesproken. Alleti zijn in vrijheid: gesteld. AMSTERDAM. Naar de Stand, verneemt, ligt het in het voornemen van H.M. de Koningin op 4 Sept. naar de hoofdstad te komen, teneinde het koloniaal museum te openen en tevens bij gunstig weer de groote rijtoer door de stad te maken, die bij' het laatste bezoek van H. M. moest worden uitgesteld. AMSTERDAM. V. D. De Kamer van Koophandel besloot een adres te richten tot de Tweede Kamer betreffende het ver drag met België. Dit veia-'nbacht, gelijk op het op Axeiscn nemelijk gelegen dorp Beoostenblij. Wel wa de belanf vroeger de zeden uitermate ruw belamgen^iaaglijk en was het leven op een Derhalve'ü) doch in de 18e eeuw kwam daar lig'ige verzachting der zeden. Talrijke Kamer rFransche families vestigden zich de opheffing van het edict van TIET,' en worden met eere herdacht of V ó'ioemd. Spr. herinnert slechts aan etmaal 2(jje pauius> en denkt aan de stoere nog steel vall pransclien oorsprong als de landerijejge burgemeester van Zaamslag, groot- jter, en den vice-president tvan de PARIJig Axel, Dees. De bevolking, sa- portefeuiteld uit Zeeuwen, Vlamingen en vaarden.hen en soms vermengd met Washingch bloed, vonnt thans een geheel po-rtefeu karakter. wijst dan, na nog tal van histo- mededeelingen gedaan te hebben .&QRdzakeljjkheid zich verder te MIDDELBURG. Door de politie is aan gehouden een man, die zich schuldig maakte aan oplichting van een handelaar van een last met flesscheti bier. MIDDELBURG. De heer F. J. Murk uit Breda, die ook hier een zaak heeft, slaagde te Parijs voor het diploma de Coiffeur spe cialiste, afdeeling Coupe de cheveux pour dames. Amsterdam, 22 Juni, 1.30 u. Berlijn 59.2659.29. Brussel 7.03—7.08. Parijs 77.04. Londen 12.11i/2—12.13i/2'. New-York 2.487/8—2.491/8. Niet spuwen. Wat gij op den vloer spuwt, komt weer in de lucht, die gij en Uw mede-arbei ders inademen. Gezondheidsraad. Goes, 22 Juni 1926. Eieren per 100 stuks f3.90, per 25 stuks f O.971/2, particulieren 51/2 ct. Boter per K.G. f 1.80, per 1/2 K.G. f 0.90, particulieren f 1. Aanvoer boter 1500 pond. Fabrieksboter 60 pond a f 1. Afwijkende boter verkocht a f0.75. V.P.N. Aanvoer 23.550. Prijs f4.20 p, 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3