EERSTE BLAD. ZE ELAN DS HOENDERMEEL ZEELANDSOPFOKVOER Dit flg Frovincle. 1 Maandag: SI Juni I05WI 40e jaargang Dit nummer bestast uit 2 biaden, *3 BiüBeslaat WERK V. P. Z. Beteren goedkooper dan andere soorten. VEEVOEDERFABRIEK „ZEELAND" - GOES Sptf. Nadat de bakker M. I. van hef Pensionaat St. Joseph alhier zich Vrij dag j.l. als naar gewoonte ontdaan had van zijn bovenkleeren, welke hij in dé bakkerij aan een aldaar aanwezige kap stok hing, kwam in den namiddag bij hem een bediende van voornoemd ge sticht den bakker vragein of hij niets ver loren had, aangezien hij een porfemon- naie had gevonden, met een daarin aan wezige ring. Bij onderzoek bleek, dat uit de portemonnaiei van den bakker een vrij groot bedrag aan geld was ontvreemd. De politie doet onderzoek. Kerkeienws. hebben genomen matwerk te ver te bekend, dat hij Ontvangst mocht toch dan moest llijk aan getuige ige, heb ik hem bonnement gege- jeb]eken dat dit verdachte is ge- zegt getuige,is ;er f 150 schuldig n mij in commis- maker te VÜssin- ehoord, zegt dat ij hem is geweest van gevlochten et de vraag of hij en. Ilij heeft het ite daarvoor be en President, o.n- ten laste gelegde duisterde gelden, tor hand ge- ibonnemenf, voor ■h en zijn gezin ei requisitoir ne- heer", daarmede steeds in hotels 'ouw nog leefde, in kommervolle iet. Ik ken ver- de officier. Hij n de maatschap- rog buiten schot it iemand. Nu is i het O. M- acht plaats". Eisch 4 zijn verdediging sigarenreiziger hij op 11 Maart het handelsmerk zichzelven als vestigen of uit te elijke handeling ding van liet pu- markt opzettelijk hoon niet zijnde firma gebr. van te verkoopen Ln aarin voornoem den verkocht, en waren van het delsmerk van de idien werd door ek medegedeeld, n 3 of 5 cent de iden koopen, die >sten. Eisch f50 htenis. iar, werkman te hij in 1926 te g van f 106, welk t van het Rett, lé's van dat blad abonnement had oornoemd blad htelijk zich heeft nden gevangenis- rroeftijd. n 2 Juli. Middelburg wer- e uitspraken ge- te Mollenwet: J. n te 'sH. Abts- vonnis van den vaarbij hij werd 25 d.h. Bevesti- aartegen Ilooger 38 jaar, zonder Joosland, Vrij- werkman te F. •aak; G. S., 39 erseke f5 of "5 jaar, werkman nden gevangenis- 1. D., 19 jaar, lburg,. in voor- met aftrek van ke invrijheidstel- 33 jaar, werk gevangenisstraf ijd, en bijzondere n proeftijd f 150 elde; Dierenmis- ar, koopman te gevangenisstraf, ement op de ri- v. d.-S., 38 jaar, ppellant van een :echter te Goes deeld tot f 3 b. het vonnis waar- uitz. straf, welke Ift.h. Overtreding Dronkenschap der te Kloetinge, van den kanton hij werd yeroor- echtenis en f 50 van de bevoegd- sturen gedurende feit vrijspraak, ing van het von- ■eroep (3 w. h.) ohtbank te Kotlcr- veroordeeld, over een jaar gevange van een G5-jarigen bedrag van 150 valsche voorspie- tie geplaatst, waar- magazijnbediend? telling van f150. liter alleen in de leb te, en de 65- ningen niet weer De rechtbank te n den kantonreoh- lerdokter A. Schil let onbevoegd uit- de veroordeeld is u-asUtigd. "Ir- Drukkers-Exploitanten: QOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 'DeZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.j Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 14 regels f1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Zij die zich met 1 Juli op ons blad abon- neeren omvangen de tot dien datum ver schijnende nummers gratis. TEGEN DE REVOLUTIE HET EVANGELIE. I. Tegen de Revolutie liet .Evangelie, Groen's beproefde leus, is maatstaf onzer Chr. roeping, ook op staatkundig terrein, Tegen de Revolutie in al haar politieke schakeeringen. Voor ons ligt de grenslijn niet tusschen liberaal en vrijzinnig democraat of tus schen dezen en sociaal democraat; of tusschen dezen laatste en den uit hem voortgekomen communist. Wij staan tegen die allen. Zoowel tegen hem die nog is voor het goeie en den volslagen paganislt; zoowel tegen den conservatief als tegen Iden verst gevorderden op het spoor dat links van de scheidingslijn loopt. Daar geldt: voor of tegen den Christus. De Christus wordt genegeerd in vele liberale kringen; dat wil zeggen, men doet of hij niet bestaat; of hij nooit bestaan heeft. In andere kringen spot men met hem, of verguist hem in zijne volgelingen. 'tls echter voor allen hetzelfde. Het is voor ons reeds verguizing van dien eenigen Naam, wanneer zelfs Christenen zich laten aanleunen, dat godsdienst en staatkunde zijn te scheiden; al wordt dit aangedrongen zelfs met niet begrepen Bijbelteksten, gelijk ook o.a. door wijlen Prof. Gratama gedaan is, zich beroepende op 'sHeilands eigen woord, namelijk dat 'sHeeren Koninkrijk niet is van deze wereld. Tegen de Revolutie het Evangelie. Tegen de partijen der Revolutie de partij Ides levenden Gods, gelijk 'Guizot, en in navolging van hem Groen van Prinsterer de A.-R. partij noemden: le parti du Dieu vivant. Er zullen nog wel achterswaardige Libe rale menschen zijn, die erkennen, dat het Christendom de grondslagen voor de staatkundige en maatschappelijke toestan den gelegd heeft, 'tls prijzenswaardig, wanneer men dit nog erkennen wil. Doch niet is de vraag, of het Christendom in het verleden goede grondslagen heeft gelegd, maar of G-ods Woord nóg voor het heden en voor de toekomst voor alle tijden richtsnoer moet zijn, ook op staatkundig terrein. Het revolutie-beginsel moet worden losgelaten daarom gaat het. Tegen de Revolutie het Evangelie. Die leuze duidt principiëele verwantschap aan ook met Roomsch-gezinden; en prin cipiëele tegenstelling met vrijzinnigen van iedere kleur en tint. De Chr. Historische die deze principiëele verwantschap met de roomsch-gezinden niet erkent, laat daar mede Groen's lenze los. Wie principiëele verwantschap met roomsch-gezinden tegen over den vrijzinnige loochent, en conci liant is tegenover den christelijk-liberaalf verloochent Groen's standpunt enkeerf 'de verhouding om. Immersdiens standpunt was: In be ginsel is ieder Christen anti-revolu tionair. En in de practijk was een Chris ten, die het Liberalisme de hand reikt, niet anti-revolutionair, maar revolutionair, al is het dan ook ten gevolge van een vergissing, want: In beginsel is ieder Christen Anti-revo- lutionair. Alleen wanneer hij zich in den aard en de verhouding der partijen vergist, kan hij op politiek terrein aan het Liberalisme de hand reiken en voor het Evangelisch beginsel in den (door de Revolutie in liet leven geroepen) vorm beducht zijn. Daarom eischt de Anti-Revolutionair ook voor den Roomsche den Christen- naam op en waarschuwt hij alle Chris tenen om toch niet te verzeilen in het vaarwater van de partijen der Revolutie, of (wij mogen er wel bijvoegen) der Evo lutie. Daarbij en in dit opzicht zijn wij Christelijk Historisch! houden wij im mer vast aan onze geschiedenis. Zoo kunnen wij natuurlijk nooit ver geten, dat de Reformatie in Calvinisti- echen zin is geboren; maar aan den ande ren kant_ mogen wij nimmer voorbijzien, dat het in den strijd tegen de revolutie gaat om nog dieper beginsel, dan zelfs ir -^e^Prma-tie in geding was, en dat zelfs wie in de 16e eeuw tegenover elk ander stonden, toch in den strijd tegen Iden geest der eeuw, weer aan dezelfde zijde komen. Maar vélen weigeren zóó vier kant tegen de vrijzinnigen te staan, daar ze zich minder met Rome dan mei de Revolutie verwant gevoelen. Bij de zulken wordt dan afkeer van Rome de dekmantel om te bedekken het halfslach tig standpunt. Dr Gunning te Leiden gaf vóór jaren een vlugschrift uit: anti- roomsch .en daarom anti-modern. Velen zijner geestverwanten maken er van: anti- roomsch en daarom modern. Juist de Calvinisten hebben het krachtigst bestre den het beginsel van Rome, doch die alles verwerpt is nog verder van hen verwijderd dan Rome. Intusschen, geheel met de vrijzinnigen te breken, is moeilijk voor velen. Men is anti-roomsch en immers daarom zuiver protestant; doch Groen heeft nooit de eigenaardigheid van protestantisme in anti- roomsch gezien. Zij, die niet geheel met de vrijzinnigheid breken willen, worden anti-papist, en zoeken hun kracht in het ophalen van kwade practijken der room sche geestelijkheid, de Roomsche leer nochtans onaangetast latend, terwijl de Anti-Revolutionaire partij in haar groote meerderheid het tegenovergestelde doet. Inmiddels blaast de vrijzinnigheid het anti papisme niet ongaarne aan, gelijk zij al toos het Hervormd genootschap van 1816 gesteund heeft, om den steun te ontvan gen van die Christenen, welke willen blijven onder liet dak van dit genootschap. Zoo heeft jaren lang het anti-papisme alleen gediend voor het steunen van de vrijzinnigen; hoewel men wist, dat de vrijzinnigheid allerminst waarborgde tegen toenemenden Roomschen invloed. Her haaldelijk werd bijzondere voorkomend heid, juist van vrijzinnige zijde telkens jegens Roomschen betoond, als de ver kiezingen waren afgeloopen. Groen wees daarop reeds is 1865. Dit mag natuurlijk niet als verwijt tegen de roomsch-katho- lieken gelden; het treft alleen de vrij zinnigen. Of het dan niet waar is dat Roomsch en Calvinistisch zich verhouden als vuur en water? Zeker is dit zoo. En de Roomsche weet dit ook wel. Vooral wanneer hij ver schillende bladen leest, en dan ziet dat niet de Liberale pers maar wel de Cal vinistische pers „De Heraut" voorop de leer zijner kerk bestrijdt. En toch gaan slechts weinige Room schen op dien grond met de Vrijzinnig heid mee. Trouwens aan deze verzoeking ontkomt de roomsch-katholiek alleen door dieper te zien en te beseffen, dat het vrij zinnig beginsel, gelijk de Maistre zeide,. zooowel tegen Rome als tegen Genève is. Maar dit is zeker, dat het anti-papisme niet waarlijk anti-roomsch is. Men er- kenne de betrekking tot Rome, dit sluit ernstige bestrijding niet uit. Het is te begrijpen, dat de Chr. Hist, Unie, die uit de samensmelting van Anti revolutionaire, eenzijdig Protestantsche, sterk Anti-Roomsche partijen ontstaan is en ook uit de oud-Liberale partij vele Christelijke elementen tot zich ge trokken heeft en zal blijven trekken, voor een deel zeer conciliant is tegen de Chris- tenmenschen onder dc Liberalen. Nu ligt hier op zichzelf een versterking in voor de Rechtsche partijen, doch in den wor tel is het eer een verzwakking dan een versterking. Een partij wordt door toe voeging van leden, die haar niet princi pieel toebehooren innerlijk zwakker, ge lijk wijn slapper wordt, wanneer men er, hoe weinig ook, water bij doet. Tegenover een standpunt dat conci liant is tegen dergelijke elementen, kan de antirevolutionair dan ook niet anders dan militant zijn. Het is dan ook aan die zijde zooals indertijd eens door Prof. Fabius op een partijdag werd opgemerkt: sommigen zijn conciliant jegens de Chr. liberalen, pikant tegen de anti-revolutionairen en fulminant tegen de Roomschen. Hier staat echter tegenover, dat iedere partij verplicht is buiten haar erve te gaan zoeken naar geestverwanten. Groen van Prinsterer is hierin voorge gaan. Speuren en peuren was zijn dage- lijksche bezigheid. Waar hij zijne netten niet uitzetten kon, daar vischte hij met den hengel. Zoo melen hem nogal eens enkelen toe uit den liberalen hoek, zoowel conservatieven als thorbeekianen, die zijn partij tot sieraad zijn geweest. Maar dit waren dan ook geen halve geestverwanten, maar heelen. Van de conservatieven zijn mannen als Gefken en Taets van Ame- rong-en, Tweede Kamerleden, resp. voor Zwolle en voor Leiden ten voorbeeld, en van de Thorbeekianen o.a. baron van Zuylen van Nijevelt. Zoo heeft ook dr Kuyper gedaan, en dank zij zijn ijver, zijn ook hem vóór en na 1878 uit den liberalen en conservatie ven hoek tal van mannen en vrouwen toegevallen, die sieraden der A.-R. partij zijn geweest, sommigen voor een tijd., anderen voor altoos. Totdat in den bloeitijd der partijen, naar dr K. zelf destijds verklapt heeft, er mannen in de partij kwamen, die, tegen dat er candidaten moesten zijn voor de Kamer of voor de Staten, zich een „Ons Program" van Kuyper bij hun boekhande laar kwamen aanschaffen. (Slot volgt.) H. Colijn. Morgen Dinsdag 22 Juni viert D. V. de heer Colijn zijn 59en verjaardag. Waar schijnlijk vertoeft de oud-minister in het Buitenland. Toch vieren ook de Zeeuwsche antirevolutionairen dezen dag met hem. En gaat ook in onze omgeving de bede naar omhoog dat de Heere den hoogge- schatten leider onzer partij nog vele jaren spaart en ten zegen stelle. Nu ook zijn politieke tegenstanders dankbaar beginnen te worden dat hij door zijn ingrijpen en optreden de depreciatie van ons geld heeft voorkomen, en met behulp van de Recht sche partijen een toestand heeft voorbe reid, die, in tegenstelling met hetgeen van België en Frankrijk geldt, wat ons land aangaat reden geeft tot groote tevreden heid en dankbaarheid. Zijn ministorieele leven is vorig jaar wat al te haastig afgesneden, dank zij de samenwerking van benepenheid en haat. Doch wij hopen dat zijn taak als regee- ringspersoon niet voor goed zal zijn afge daan. Trouwens dergelijke figuren zet men niet maar met één slag buiten de deur. Emigratie. Door enkele Afdeelingen van Patrimo nium is in den laatsten tijd het vraag stuk der Emigratie weder naar voren gebracht. Meer bijzonder is geïnformeerd of niet in Zuid-Afrika op eenigszins breede schaal emigratie mogelijk zou zijn. Het Bondsbestuur achtte het in ver band met verschillende vragen gewenscht te spreken met den Directeur, Jhr J. C. C. Sandberg van het Informatie-bureau van de Nederlandsche Vereeniging „Land verhuizing", Bezuidenhoutscheweg 97, te 's Graverihage. Wij geven hieronder de indrukken die onze deputatie van deze besprekingen heeft ontvangen. Z u i d-A fr i lc a. Emigratie voor landbouwers zonder ka pitaal moet met den meesten nadruk wor den ontraden. Er is voor hen geenerlei kans. Men heeft om wat te kunnen be ginnen, minstens f 12 a f 15000 noodig en moet dan nog heel goed uitkijken bij het koopen van grond. Landspeculanten trachten de inkomen den met mooie voorspiegelingen, slecht gelegen en ongeschikte en niet geïrrigeer- de gronden te verkoopen: dikwijls voor fabelachtige prijzen. De door de Z. A. Regeering geïrrigeerde gronden zijn wel goed, maar duur. Momenteel is men bezig te probeeren enkele groepen te brengen op bepaalde plaatsen. Hiervoor zullen misschien bij zondere voorwaarden worden gesteld. Voor industrie-arbeiders, mits goed En- gelsch sprekend, is hier en daar nog wel plaats. Tegenwerking van de Engelsche Regeering is daarbij niet te duchten. Maar voor emigratie op eenigszins breede schaal biedt Z. Afrika zeker in de komende jaren geen kans van eenige be- teekenis. Canada. In dit opzicht is Canada zeker heter. Hier is ook zonder kapitaal mogelijk, in enkele tientallen jaren een eigen plaats te hebben. Men zal echter moeten be ginnen met voor knecht te spelen en goed rond te zien, eer men zich .vestigt. Wie in den landbouw wil gaan, zal hier in Holland echter hef ook moeten lee- r en. Alleen als men met vee kan omgaan, kan melken, is er een goede kans heel het jaar werk te houden. Het is voor hen, die den landbouw niet verstaan, niet ge raden heen te gaan. De bezwaren zijn daar te groot en de kans op langdurige werk loosheid niet gering. Men 'dient zich vooral de Engelsche taal te hebben eigen gemaakt. Het gaan zonder gezin moet aangeraden worden. Alleen wanneer de vrouw flink is en er groote kinderen zijn, is het gelijk gaan niet onmogelijk. Australië. Naar Australië kunnen zoowel landbou wers als bekwame landarbeiders heen gaan. Voorwaarde is echter, dat men vlot Engelsch spreekt; wijl anders het vrijwel onmogelijk is ergens in te komen. Bezwaar is, dat de reiskosten tweemaal zoo hoog zijn, als voor een reis naar Canada. Argentinië. Voor enkele vaklui is hier zeker wel plaats. Maar het blijft een waagstuk. Het is een ander ras, de levensbehoeften zijn geheel anders en voor emigratie op wat breeder schaal moet ernstig worden ge waarschuwd. EN Samengesteld door den Heer Rijkspluimveeteelt-consulent te 's-Gravenhage en onder regelmatige controle der V. P. Z. Waar niet verkrijgbaar, wende men zich realitstreeks tot de TELEFOON 162 Noor d-F r a n k r ij k. Hier worden nog wel arbeiders ge plaatst door Rijksdienst voor Arbeidsbe middeling. Of het mogelijk is en geraden aan 'blijvende vestiging te denken, valt nog niet te beoordeelen. Amerika. Het land voor emigratie, dat in veler lei opzichten goede kansen blijft bieden, is Amerika. Nu is het getal emigranten nog wel zeer beperkt; maar er komt waarschijnlijk eenige verruiming in de naaste toekomst. Niet alleen is hier voor goede vaklieden en industrie-arbeiders doch zeker ook voor goede kantoorbedienden nog wel een kans. Men zal geduld moeten oefenen, doch verstandig doen, zich te doen inschrijven. Licht vallen er voorgangers uit. Het is bepaald noodig, dat een ieder, die pver emigratie ernstig denkt, zich persoon lijk met het Bureau der Nederlandsche Vereeniging „Landverhuizing" in verbin ding stelt. Het adres is: Bezuidenhoutsche weg 97 te 's Gravenhage. Men doe vooral geen stappen, die ver strekkende gevolgen kunnen hebben, zon der zich door dit geheel onpartijdig lichaam te hebben doen voorlihten. Ongunstige verhoudingen. Welke verschrikkelijke toestanden er nog heerschen in sommige bedrijven, blijkt uit deze mededeelingen in „De Morgen" omtrent arbeidsverhoudingen op de steen fabrieken te Helden-Panningen: Aan het los personeel wordt in den win ter een uurloon uitbetaald van 20 cent en in den zomer 25 cent. Aan de ovenwerkers (zeer zware arbeid) onder het vaste perso neel wordt uitbetaald 30 cent per uur! In den winter is er lang niet altijd werk, zoo dat de arbeiders dan dikwijls zonder werk en zonder loon zijn. Er komen zich te Hel den-Panningen arbeiders aanbieden uit het Peelland, waar nagenoeg geen werk is en waar de menschen toch graag blijven wegens goedkoop wonen en goedkoopen grond; die arbeiders bieden zich aan voor b.v. f 10 per week. Dit is natuurlijk fnui kend voor den toestand der andere arbei ders en de fabrikanten profiteeren van die omstandigheid, om met een beroep op de abnormaal lage loonen, welke zij aan die uit het Peelgebied komende arbeiders kun nen betalen (gewoonlijk f 12 per week), het loonpeil van al hun werklieden te hou den op een niveau dat deze menschen in een voortdurende „Ver el en dung" houdt. De financieele resultaten van de bedoel de steenfabrieken zijn, naar de dividenden te oordeelen, niet slecht. Maar er is onder de arbeiders geen organisatie. Zij durven niet, uit vrees voor alge- heele broodeloosheid. Het is ontzettend, schrijft „Patrimonium". Tijdens een korte afwezigheid van de moeder trok een dochtertje van A. K. te Oostburg een pot met kakende melk van het gascomfodr, met het ge volg, dat zij en haar zusje van 8 maanden ernstige brandwonden bekwamen. Het kleintje is aan de brandwonden reeds overleden, ook de toestand van het an dere meisje is ernstig. Verboden vervoer. De dou aneambtenaren te Terneuzen hebben Za terdagmorgen aangehouden het Engel sche stoomschip Florence Qouke, komende van Gent en bestemd naar Hayle in Corn wall (Engeland), dat als laden onder meer vervoerde 600 K.G. buskruit, zonder dat deze lading door de daarvoor vereischte documenten werd gedekt. Het schip staat onder bewaking der marechaussees. Een goed voorbeeld!.! Naar we vernemen is Zaterdagnamiddag j.l. door de politie te Serooskerke (W.) proces verbaal opgemaakt tegen een lid van de Verkeersinspectie, afd. Zeeland, wegens overtreding van de maximum snelheid in voornoemde gemeente. Stoppeldijk. Toen de visscher P. alhier een dezer dagen zich begaf naar de aan hem toebehoorende onder die gemeente liggende booten, teneinde visch te ha len, ontdekte hij in de nabijheid der boo ten voetsporen, benevens een zakdoek. Bij onderzoek bleek, dat men een groote hoeveelheid paling, karper en baars uit een vischkanis, waarin zich die visch bevond, had ontvreemd. Voor den man, die beroepsvisscher is, was dit een groote schadepost. Nadat aangifte was gedaan bij de politie is het dezen gelukt de da ders, een drietal jeugdige knapen, op te sporen. Deze waren allen 's middags aan 'tvisschen geweest, en aangezien ze niets konden vangen waren ze besloten, een hoeveelheid visch, toebehoorende aan voormelden visscher, mede te nemen. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Helder (Evangelisatie), J. de Pree te Weert; te Vlaardingen, D. J. v. d. Graaf te Ridderkerk. Bedankt voor Bergambacht, door J. H. Koster te Montfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Meliskerke, W. Doorenbos te Midwolda (classis Winschoten). Aangenomen naar Rozenburg, door D. G. A. Brouwer te PaesensModdergat. Bedankt voor Barendrecht, door J. G. Feenstra te Scheveningen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zwijndrecht, J. P. Mete ring te Nieuwpoort. Jubileum D r G. J. W e ij 1 a n d. Zondag herdacht dr G. J. Weijland, pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Veere, zijn 40-jarige evangelieprediking naar aanleiding van een leerrede over Rom. 530„Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus?" In het bijzon der stond de jubilaris stil bij de zege ningen hem door God geschonken gedu rende zijn langdurigen arbeid te Veere. Aan het einde van de godsdienstoefe ning werd dr Weijland toegesproken door den heer W. van Oeveren, lid der Sy node, die de verdienste van dr Weijland als president der Synode voor de kerk en het Koninkrijk Gods in welgekozen bewoordingen schetste en den wensch uitte, dat dr Weijland nog vele jaren tot heil der gemeenten moge werkzaam zijn. „Het werk is zwaar, maar een werk ia niet mooi, als het niet zwaar en moeilijk is, daardoor toch wordt het denkvermogen op het uiterste gescherpt, onze wil ge staald, ons gebed vermenigvuldigd en onze geloofsmoed verjongd. Namens het provinciaal kerkbestuur werd dr Weijland toegesproken door den. heer Chr. Ilondius, lid van dat bestuur, die op de vele diensten wees, welke de ju bilaris als secretaris aan de Ned. Herv. kerk in Zeeland bewezen heeft, omdat de secretaris als uitvoerder der beslui ten het meeste werk is opgedragen, her innerend aan het devies van het Veersche kerkelijke zegel: „Kampt voor 't geloove" wensclit spr., dat dr Weijland nog vele jaren den goeden strijd des geloofs moge strijden om eenmaal aan het einde met den grooten apostel te kunnen zeggen:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 1