Ingezonden Stukke®. Bbineniatti Olt ie Provincie. Reelttszaken wijl Ik wankelde en reeds de roordeelen van het aanbod berekende toen doem de voor mijn geest, een lief kinderge zichtje met blonde krullen op, 'twas dat van onze lieveling! Smeekend schenen de onschuldige blauwe oogen mij aan te zien; en dit bracht mij tot bezinning. Nu bedacht ik, wat er van mijn zoon zou worden, wanneer zijn vader was onteerd. Nooit zou ik hem vrijmoedig weer in de oogen durven zien, en dit voor wat goud! Thans was de strijd beslist, ik stond op, en wilde daarmee te kennen geven, dat ik het gesprek wenschte te eindigen. Mijn bezoekster vast aanziende sprak ik: „Mevrouw, wanneer mijn plicht mij roept dan zal ik getrouw aan mijn eed, en vol gens mijn geweten handelen." „Heeré, ik dank U, (jij waart hem nabij temidden der verzoeking" fluisterde me vrouw Warper. Den volgenden dag had het; genees kundig onderzoek plaats, en daar het jonge mensch volkomen gezond bleek te zijn, werd hij geschikt verklaard voor den militairen dienst. Denzelfden avond bezorgde een knecht in schitterend livrei een mand bij den ons hekenden dokter. Wie beschrijft de verrassing van dr Warner en zijne vrouw, toen de mand met prachtige kristallijnen voorwerpen voor de huis houding bleek gevuld te zijn. Slechts de volgende woorden waren hij dit vorste lijk cadeau gevoegd „Uit achting voor uw trouwe plichts betrachting', nooit zal ik het onderhoud vergelen, dat ik met u had. Hoogachtend, i Mevrouw Z." Dre droogte in Suriname. D© groote droogte, die Suriname in de laatste maanden van 1925 en een groot dee] van dit jaar heeft geteisterd en waar van men hier te lande hij gebrek aan een behoorlijke telegrafische verbinding slechts kennis heeft kunnen nemen door de berichten, welke de Neclerla.odsche pers uit de Surinaamscho bladen publiceerde, is gebleken voor dit land inderdaad een nationale ramp te zijn. Lieten zich aanvankelijk de gevolgen hiervan niet ernstig aanzien, langzamer hand, door do steeds toenemende felle droogte en het dientengevolge steeds stijgende gebrek aan water, is het land zóó achteruit gegaan en de bevolking als het ware zoo geruïneerd, dat van een, zij het dan ook bescheiden herstel van deze toch al helaas verarmde Nederlandsche Kolonie, ge-ein sprake kan zijn, tenzij af doende hulp en steun geboden worden. Re landbouw in Suriname en wel op de eerste plaats de koffie-, cacao, en sui kercultures, die vooral in de laatste ja ren zoo schitterend stonden en een zeer rijke 11 oogst beloofden, is thees geheel ten greinde gegaan. Niet alleen is de oogst totaal m'slukt, maar zijn door de tot nu toe ongel, "iele felle droogte tienduizenden cacao- en k-"f- tiestruiken geheel uitgestorven. De schade alleen in deze cultures wordt nu reeds geraamd op meer dan drie milliocn gul den. De z.g. kleine landbouw is er niet minder slecht aan toe-, integendeel, de toestand in dit berlryf is wanhopig. De kleine landbouwers, d.e van do opbrengst hunner producten moeten eten, zien niet alleen den oogst geheel verwoest, maar hebben tevens de opgeslagen voorraden als paddi, mais, e.d. welke voor plantmate- riaal bestemd war. n, geheel moeten ver bruiken, terwijl zij thans de middelen niet meer bezitten om zich nieuwen voor raad aan te schaffen, welke trouwens door den mislukten o.Qgst in de- 'kolonie zoo goed als niet meer is te krijgen. De bevolking, die hoofdzakelijk van de pro ducten van den kleinen landbouw, als daar zijn rijst, bananen, mais, aardvruchten, e.d. moeten leven, kunnen deze levensmid delen zoo goed als niet meer krijgen, terwijl datgene-, wat nog met veel moeite te krijgen is, door de groote prijsstijging niet is te betalen. Honger en ellende dreigen thans de geheele bevolking; inder daad de hongersnood is in Suriname zeer nabij. De veehouders hebben hun vee stuk- voor stuk moeten zien sterven bij gebrek aan water en veevoeder, terwijl anderen, teneinde de schade tot een zoo klein mogelijke- proportie terug te brengen, ge noodzaakt waren, het overblijvende vee tegen abnormale lage prijzen te verkoo- pen, als b.v. 5 volwassen koeien en 5 kalveren voor den prijs van f 100. Het boschbedrijf heeft ook zwaar gele den. Door de zware -en niet te stuiten boschbranden zijn millioenen guldens ver loren gegaan. Niet minder heeft de fcalata- en goud-industrie onder dezen waternood geleden. Tengevolge van de zoo goed als drooggelegde rivieren en kreeken, konden de uitgeruste expedities, die als regel in het voorjaar naar de binnenlanden ver trekken, niet opgaan. De exploitanten kwa men dientengevolge op zware kosten, ten gevolge van reeds met de arbeiders afge sloten contracten, zonder eenig vooruit zicht evenwel op productieven arbeid. De totale schade wordt volgens de jong ste berichten uit Suriname nu reeds ge raamd op meer dan 7 millioen gulden en zal zich ongetwijfeld nog meer uitbrei den. Wei is waar, zijn de regens thans weer ingevallen, maar straks, tusschen de maanden Augustus en October, zal de z.g. „groote droge tijd" haar intrede doen e-n zal de-ze aan den landbouw het bestaansmidde-l hij uitnemendheid der kolonie, die- al zoo zwaar te lijden heeft gehad, niet ten goede komen. Bovendien zal deze abnormale droogte, die In de Surinaamsche Geschiedenis haar weerga niet vindt, haar gevolg-en nog in de ko mende jaren duchtig do-en gevoelen, vooral aan de groote cultures, die het verlies van tienduizenden hoornen en plantsoenen te betreuren hebben. Inderdaad, hier kan niet anders gesproken worden dan van een nationale ramp, die minstens even noodlottige gevolgen voor Suriname heeft, als de watersnood hier in Nederland voor de provincies Limburg, Noord-Prabant en Gelderland heeft gehad. Veiligheid. Bij olie- of benzinebrand Blusch niet, met water, doch met zand. Gezondheidsraad. Wij vestigen de aandacht van toe risten, die hun vacantiedagen in Walche-' r en en Zeeuwseh-Vlaanderen willen do or brengen op de Wandel- en Rijwielkaart v. Walche ren en op de Toerisienkaart Z. Vlaanderen en -de Belg. kust. Twee mooie duidelijke kaarten, waarop de wegen en paden zeer duidelijk zijn aangegeven. De uitgever is de Vlissingschc Boekhandel en Handelsdrukkerij en binderij v.h. De V-ey Mestdagh te Vlissingen. De verschil lende zand-, aarde- of kleiwegen en de voet- en wielerpaden, alsmede de spoor- en tramweg-en zijn door afzonderlijke lij nen en teekenen aangegeven; zoodat men hier een gemakkelijken reisgids heeft voor weinig gekl. Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". In de heden te Vlissingen gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders der Stoomvaartmaatschappij „Zeeland" werd het jaarverslag uitge bracht, waaraan het volgende is ontleend-: "De heer Ir M. 0. E. Bongaerls nam zeer tot leedwezen der commissarissen ontslag' als commissaris der Maatschappij, in verband met zijne benoeming tot Minis ter van Waterstaat. Het aantal reizigers in lie! afgeloopen boekjaar toont een ge ringe achteruitgang. Er werden vervoerd 04541 passagiers tegen 65638 in 1924. Het aantal vervoerde tonnen goederen nam toe van 49403 in 1924 tot 58002 in 1925. De financieele resultaten waren ongeveer dezelfde als die van 1924. Ver schillende ongunstige omstandigheden be ïnvloeden het jaarresultaat, als daar zijn: een verscherpte concurrentie in de Hol- land-Lóndenvaart; de bevoorrechte posi tie der Duitsche havens in verband met de Seehafen-Ausnahme goederen-tarieven der Duitsche spoorwegen; de wederinvoe ring en uitbreiding der z.g. Safeguarding of Industries Act in Engeland (Mac Kenna duties); de depreciatie der Belgische en Fransche valuta's, voor zoover betreft het goederenvervoer transit België en het ex- cursieverkeer van Engeland naar België en Frankrijk, en ien slotte de invoering van den Zondaigsdicnst Iloek van Holland- Harwich, gepaard gaande met een zeer groote verbetering in de verbindingen van Hoek van Holland met Duitschland en ach tergelegen landen. liet Hotel der Maatschappij was gedu rende het seizoen flink bezet en blijkt, te voldoen aan de verwachting, dat het passagiersvervoer der Maatschappij er door wordt bevorderd. Het aantal der excursionisten, vooral van Engeland naar Walcheren, nam aanzienlijk toe. In den loop van het boekjaar werden in verband met de toeneming van liet goederenver voer de voorruimen der schepen belang rijk vergroot door opoffering van een aan tal hutten. Als gevolg hiervan moesten nieuwe damessalons worden ingericht. Ge lijktijdig werden de eetzalen vergroot, wat zeer noodig was gebleken. Als gevolg van de vergrooting van de buitenhaven te Vlissingen, moesten in 1925 d-e timmermanswerkplaatsen der maatschappij en de machinewerkplaats worden gesloopt. Ter vervanging moesten Lijdelijke gehouwen aan de binnenhaven worden gezet. Op grond van ingewonnen rechtskundig advies, stelde de maatschap pij de gemeente Vlissingen ter zake scha- deplichtig. De vloot der Maatschappij bestond op 31 Dec. 1925 uit de drie volgende schepen „Oranje Nassau" groot 2884 Reg. tons, „Prinses Juliana" en „Meclenburg" beide groot 2907 tons, alle met 10.000 P.K, Een bedrag van f800.000 werd hierop af geschreven. Het hoofdgebouw, terrei nen en meubelen werd gesplitst, tenge volge waarvan het hotel per 31 Dec. inclusief terreinen en inventaris, na af schrijving, afzonderlijk voor "f 100.000 te bo-ek staat. De verhoogde boekwaarde is een gevolg van de reeds in het vorig ver slag vermelde uitbreiding en verbetering, waarvan de kosten in hoofdzaak op 1925 drukken. D-e bruto-opbrengsten beliepen in 1925 f3.727.014.14, tegen f3.570.597.50 in 1924 en f2.606.792.16 in 1923. De exploitatie- uitgaven bedroegen in VIie jaren respectie velijk f2.543.766.92; f 2.3Q2.229.15 en f2.095.213.85; het voordeelig verschil dus resp. f 1.178.247.22; fR208.368.36 en f511.587.31. Bij het voordeelig saldo van f 1.178.247.22 moet worden gevoegd een bedrag van f874.48 als voordeelig saldo van de exploitatie der nevenbedrijven, dus te zamen f 1.179.121.70. Dit moet echter worden verminderd met f 154.935.43 als nadeelig saldo der Interestrekening en f965.396.60 aan afschrijvingen, rest dus f56.789.67. Hierdoor daalt het saldo ver lies tot f283.010.78. Evenals vorige jaren werd een bedrag van f50.000 gestort in het zelfstandig pensioenfonds van het per soneel. (Ruiten verantwoordelijkheid fier redactie.) „Het Zonnehuis." Kent gij lezers of lezeressen „Het Zonne huis"? Hebt u wel eens van die vercenigiug gehoord Zoo niet, laten wij n dan eens op do hoogte brengen van het doel, dat door die vereeniging nagestreefd wordt. Iedereen kont in zijn omgeving wel men- schen, die lijden aan een langdurige en on- geneesclijke ziekte, welke thuis niet of zeer moeilijk verpleegd kunnen worden. In zie kenhuis of sanatorium wordt geen plaats ver teend, omdat er andere minder ernstige pa tiënten, die meer kans hebben op beterschap, een plaats moeten hebben. Hen willen wij een plaats bereiden in ons „Zonnehuis", waar door liefdevolle verpleging hun lijden zooveel mogelijk wordt verzacht. „Het Zonnehuis" wil dus opnemen alle chro nischo patiënten, die niet terecht kunnen in een ziekenhuis. De zieken hebben reeds zelf iets bijeen gebracht om de kosten voor den bouw te dekken, maar hun krachten "Schieten te kort en nu doen wij een beroep op uw offervaardigheid. Bedenkt, dat velen uwer in gezondheid liet leven mogen gemeten en geeft iets van uw overvloed opdat het ook moge lijk worde, dat de lijdende, die altijd ami het ziekbed is gekluisterd, een eigen huis krijgt. Offert uw gave, 't zij klein of groot, om Jezus' wil, die eens gezegd heeft: „Zalig zijn de barmhartiger), want lnm zal barmhar tigheid geschieden". Iedereen kan helpen 1 Wordt correspondent; tracht leden te winnen; plaatst busjes; verkoopt bonnen; o, de liefde is zoo vindingrijk. Wordt lid voor f2 of donateur voor f 2.50 per jaar. Gij steunt dan de vereeniging on krijgt bovendien iedere maand het blad, waaruit u don arbeid kunt volgen. Vele artsen, verpleegsters enz. be tuigen hun sympathie en zeiden ons hun medewerking toe. De Heore in den hemel doe het ons gelukken en geve dal velen uwer een steentje mogen bijbrengen, om ons „Zonnehuis" le bouwen, dat voor chronische zieken van iedere godsdienstige gezindte zal open staan. De hier onder g enoemde dames nemen gaarne gillen of toezeggingen van steun aan. Zuster Palte, Wijkveipleegster, Nicmvdorp; Mej .T. Contant, ColijnsplnatMej. P- do Visser, 't Hamertje, NieuwdorpMej. D. van Vijven, Goes; Mej. M. Contant, Schonudijke; Mej. C. Tazelaar, AVissenkerkeMej. A. Je- ronimus, AVissenkerke. (Steun voor het Zonnehuis wordt ook door ons dringend noodig geacht. AVij steunen daarom gaarne dit verzoek. Giften of toezeg gingen van lidmaatschap worden gaarne door ons in ontvangst genomen eu doorgezonden. Red.) Arrond.-Rechtbank ie Middelburg Ter terechtzitting van d-e Arnondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, werden gisteren de navolgende zaken behandeld: J. C. P., 45 jaar, slagersknecht, en A. C., 48 jaar, slagersknecht, beiden wonen de le Middelburg, heiden gedetineerd, ver dacht dat zij op 17 Mei 1926 te Middel burg, te zamen en in vereeniging 19 K.G. vleesch, toebehoorenile aan L. Leydes- dorff, welk vleesch A. C. die in den winkel van L. Ley-desdorff als knecht werkzaam was, althans anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich hebben toegeëigend. Verdachten d-oor den President onder vraagd, erkennen het hen ten laste gelegde f-eit. Getuige L. Leydesdorff, koopman te Middelburg, ondervraagd, zegt, dat verd. C. het vleesch -onder zijn berusting had. Dezen vertrouwde hij volkomen. Hij is zelfs tijdens mijn afwezigheid huisbewaar der bij mij geweest. Verd. P. is door mij meer gewaarschuwd, zegt getuige. Toen ik hem verleden jaar op een dief stal betrapte, heb ik hem gezegd, dat ik liet door de vingens zou zien, doch dat wanneer hij het wederom deed, hij zich dan voor de gevolgen moest wachten. De officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt, dat verdachten verduistering hebben gepleegd, nu is de vraag, welke straf deze verdachten moeten hebben. Vol gens spreker heeft de drank in deze zaak een groote rol gespeeld. Hij eischt 8 m. 'gevangenisstraf voorw. met 3 jaar proef tijd met bijzondere voorwaarden, o.m. dat zij ieder f50 schadevergoeding aan den benadeelde betalen. AV. V., 22 jaar, grondwerker, wonende te Veere, gedetineerd, verdacht van dief stal van een rijwiel ten nadeele van A. ie vel te Domburg, op 13 Mei 1926. Eiscli 8 maanden gevangenisstraf. E. S. 48 jaar, havenmeester te Graauw, verdacht dat hij als havenmeester en als ontvanger van havengelden van de ge meente Graauw en Langen-dam en als zoodanig belast met het in ontvangst nemen van de haven- en ltaaigelden, die werden geheven van alle goederen, die in de haven van voormelde gemeente in vaartuigen werden geladen of daaruit ge lost, in de uitoefening zijner voornoemde bediening als kaaigeld aan hem zeiven of aan de openbare kas van de gemeente Graauw aldaar heeft gevorderd en ont vangen voor den aanvoer en lossing voor een aantal balen guano I1/2 cen'- per baal terwijl hij wist dat volgens de verorde ning op de heffing van kaaigelden in voor noemde gemeente slechts een kaaigeld verschuldigd was van 1 cent per baal, gepleegd te Graauw in 1923, 1924, en'25. Verdachte, door den president onder vraagd, zegt sedert October 1.918 als ha venmeester door het Gemeentebestuur van Graauw te zijn aangesteld. In die kwaliteit moest ik, zegt verdachte, de kaaigelden ontvangen en deze aan den gemeente-ont vanger afdragen. Het tarief bedroeg 1 ct. per baai. Verdachte erkent de ter terecht zitting aanwezige kwitanties waarbij I1/2 cent per baal wordt in rekening gebracht, te hebben geteekend, doch beweert dit onbewust te hebben gedaan. Verdachte zegt niet te weten wat hij met liet teveel betaalde geld heeft gedaan. Get. van Damme, handelaar in kunst meststoffen zegt in October 1923 Febr. 1924, September 1924 en Februari 1925 eenige honderden balen Guano te hebben ontvangen en daarvoor aan verdachte IV2 cent per baal kaaigeld te hebben betaald, in de meening dat dit tarief juist was. Later vernam getuige, dat het tarief slechts 1 cent was, tengevolge waarvan getuige ruim 39 gulden aan verdachte te veel heeft betaald. Getuige Verb age, gemeente-ontvanger te Graauw zegt, dat de instructie die aan verdachte was uitgereikt, inhoudt, dat het kaaigeldtarief 1 cent per baal bedraagt, meer mag niet worden gerekend. Getuige vernam dat verdachte een hooger tarief in rekening bracht, hetgeen niet geoor loofd is. Op -een vraag van den Officier van Justitie, hoe de fraude is uitgekomen, zegt getuige dat de kunstmesthandelaar van Damme bij hem was gekomen hem vragende naar de hoe grootheid van liet tarief, waarop getuige hem gezegd had dat dit 1 cent per baal was. Op een vraag van verdediger wie de vervolging heeft uitgelokt zegt deze getuige: „de vervolging is niet uitgelokt". De officier van Justitie requisitoir ne mende is van oordeel dat hier tegen ver dachte wegens knevelarij een ernstige straf op zijn plaats is en eischt 5 maanden ge vangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr A. H. Kuipers advocaat te Middelburg, zegt, dat volgens de geldende gemeente-verorde ning aan verdachte een instructie zal moe ien zijn afgegeven bij diens aanstelling als havenmeester, hetgeen nimmer is gebeurd. Volgens verdediger heeft verdachte de gelden in ontvangst genomen namens den gemeente-ontvanger en niet als gemeente ambtenaar. De instructie welke voor hem geldt betreft alleen liet havenmeesterschap •doch het innen van de kaaigelden betreft weer iets anders. De gemeente ontvanger beweert zelf, zegt verdediger, dat hem van een instructie op dit punt voor ver dachte niets bekend is. Verdachte heeft een blanco strafregis ter, zegt verdediger en staat gunstig be kend. Verdediger vraagt de aandacht der Rechtbank voor de zware straf, die ver dachte reeds heeft gekregen door zijn onmiddellijk ontslag uit den gemeente dienst, wat voor hem een verliespost beteekent van f 1000 per jaar. Voor herha ling der feiten bestaat geen vrees omreden de man is ontslagen. Met het oog daarop verzoekt verdediger, wanneer de Recht bank verdachte mocht straffen, hem een voorwaardelijke veroordeeling op te leggen N. de N., 67 jaar, huisvrouw M. M. die Arnemuiden, verdacht, dat zij -om streeks April 1926 te Arnemuiden opzette lijk haar hond pijn of letsel heeft veroor zaakt door kokend water over dien hond uit. te gieten. Eiscli f25 of 25 d. h. M. N., 23 jaar, landbouwer, en J. N. 19 jaar, landbouwer beiden wonende te Bors- selen appellanten van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij zij we gens overtreding van de Jachtwet (zich met een geladen schietgeweer in het veld bevinden zonder vergunning) werden ver oordeeld ieder tot 10 gulden boete of 19 dagen hechtenis, met verbeurdverkla ring van het geweer of daarvoor te be talen f 10 of 10 dagen. Eiscli bevestiging van het vonnis, waartegen hooger her. G. J., 31 jaar, vrachtrijder te Hoede- kenskerke, appellant van een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de politic-veror dening te G-oes (een aantal hoornen neder- leggen op den Westsingel zonder vergun ning Van B. en W.) werd veroordeeld tot een geldboete van f 25 of 25 d.h. Eiscli in deze zaak wordt door het O.M. voorgeleiding van verdachte ge vraagd, waarop d-e Rechtbank in de mid- dagzitting zal beslissen. II. F. H. L. S., 61 jaar, winkelbediende te Vlissingen, veroordeeld bij vonnis van den kantonrechter te Middelburg, we gens overtr. van de Pol. verord. te Vlis singen (in een localileit, niet een winkel zijnde, waarin tabak was opgeslagen een vuur stoken) Tegen dit vonnis had het O. M. appel aangetcekend. Eiscli bevesti ging van liet vonnis, waarteg-en hooger beroep. J. L. L. L., 35 jaar, kellner, zonder vaste woon- of verblijfplaats, gedetineerd verdacht dat hij o-p 14 Mei 1926 te IJzen dijke een rijwiel, toebehoorende aan S. G. Geers te IJzendijke, welk rijwiel hij voor een dag gehuurd had, wederrech telijk zich heeft toegeëigend. Eisch 8 m. 'gevangenisstraf. C. P. H., 52 jaar, reiziger te Middel burg, verdacht dat hij in 1925 en 1926 te Vlissingen 1© een gedeelte van de geldelijke opbrengst van een partij vlecht en matwerk, die hij van een firma, te Rot terdam ten verkoop onder zich hadr en welke goederen hij aan zekere B. de Bruine te Vlissingen voor f34 had ver kocht, niet aan voornoem do firma heeft afgedragen, doch zich hoeft, toegeëigend; 2e opzr-tt lijk ein grid-be 'rag van f 84 toe behoorende aan G. Koopman welk geld verdachte had ontvangen om daarvoor een spoorwe-gabqnnement te koopen, we derrechtelijk zi h heeft toegeëigend. Verdachte was ter terechtzitting ver schenen. Als eerst© getuige werd gehoord G. Koopman, directeur van een bureau voor Kunstzaken te Wassenaar, die verklaarde verdacht© in Dec. van -het vorige jaar-als reiziger in zijn dienst te hebben genomen 0111 voor hem vlecht ©n matwerk te ver. koopen. Het was verdachte bekend, dal hij persoonlijk geen geld iu ontvangst moclit nemen, en deed hij het' tocli dan moest hij die gelden onmiddellijk aan getuige afdragen. Ook zegt getuige, heb ik hem f 80 voor een spoorwegabonnement gege ven doch het is mij gebleken dat dit abonnement niet door verdachte is ge kocht. Behalve die f&O zegt getuige, is verdachte mij nog ongeveer f 150 schuldig voor goederen die hij van mij in commis sie had. A. de Bruijne-, mandenmaker te Vlissin gen als tweede getuige gehoord, zegt dat verdachte -eenige malen bij hem is geweest met mandjes en tasschen van gevlochten stroo en rietvlechtwerk met de vraag of iii| die goederen wilde koopen. Ilij heeft liet toen gedaan en verdachte daarvoor be taald. Verdachte door d-cn President on dervraagd, erkent de hem ten laste gelegde feiten, en zegt de verduisterde gelden, waaronder de f 80 hem ter hand ge. steld voor een spoorwegabonnement, voor levensonderhoud van zicli en zijn gezin te hebben aangewend. De Officier van Justitie requisitoir ne mende, zegt dat „mijnheer", daarmede verdachte bedoelende, steeds in hotels logeert, ook toen zijn vrouw nog leefde, en deze met de kinderen in kommervolle omstandigheden achter liet. Ik ken ver dachte reeds jaren zegt de officier. Hij leeft steeds ten koste van de maatschap pij, en is lot nu toe nog buiten schot gebleven. Hij betaalt nooit iemand. Nu is hij in do val geloop-en en het 0. M. acht een strenge straf op zijn plaats. Eiscli 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte leest daarop zijn verdediging voor. A. D. de R., 39 jaar, sigarenreiziger te 's Bosch, verdacht, dat hij op 11 Maart 1926 te Middelburg om liet handelsmerk -of het bedrijfsdebiet van ziclizelven als verkoop er van sigaren te vestigen of uit te breiden, eenige bedriegelijke handeling heeft gepleegd tot misleiding van het pu bliek door aldaar op de markt opzettelijk bed ringel ijk sigaren, ofschoon niet zijnde „Furore" sigaren van de firma gebr. van Best te Valkenswaard, te verkoopen in kistjes van die firma, waarin voornoem de „Furore" sigaren werden verkocht, en welke kistjes voorzien waren van het wettig gedeponeerde handelsmerk van de voornoemde firma. Bovendien werd door verdachte aan het publiek medegedeeld, dat zij voor den prijs van 3 of 5 cent de echte Furore sigaren konden koopen, die anders 6 tot 12 cent kosten. Eisch f50 boete of 50 dag-en hechtenis. W. C. van H., 21 jaar, werkman te Vlissingen, verdacht dat hij in 1926 le Vlissingen een geldsbedrag van f106, welk geldsbedrag hij als agent van het Rott. Nieuwsblad van de abonné's van dat blad ter betaling van hun abonnement, had ontvangen en aan voornoemd blad moest afdragen wederrechtelijk zich heelt toegeëigend. Eisch .3 maanden gevangenis straf, voorw. met 3 jaar proeftijd. Uitspraak in alle zaken 2 Juli. Door de rechtbank te Middelburg wer den Vrijdag de navolgende uitspraken ge daan: Overtreding van de Mollenwet; J. II. E., 41 jaar, werkman te 'sH. Abts- kerke, appellant, van een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij werd veroordeeld tot f25 b. s. 25 d.h. Bevesti ging van het vonnis waartegen Hooger Beroep. Beleediging: J. K., 38 jaar, zonder beroep te Nieuw- en St. Joosland, Arrij- spraak; J. D., 43 jaar, werkman te N'. en St. Joosland, Vrijspraak; G. S., 39 jaar, schoenmaker te Terseke f5 of '5 d.h. Diefstal; I. V. 26 26 jaar, werkman, te Retranchement.6 maanden gevangenis straf; Oplichting; Th. II. D., 19 jaar, zonder beroep te Middelburg,, in voor arrest 6 weken gev. str. met aftrek van voorarrest en onmiddellijke i n vrijheid stel- ;ling; VerduisteringA. V., 33 jaar, werk man te IJzendijke, 1 mnd gevangenisstraf voorw. met 2 jaar proeftijd, en bijzondere voorw. dat hij binnen den proeftijd f 150 terugbetaalt aan benadeelde; Dierenmis handeling: C. G., 43 jaar, koopman te 's Heerehhoek, 3 maanden gevangenisstraf, Overtreding van het reglement op de ri vieren en kanalenE. J. v. d. S., 38 jaar, schipper te Rotterdam, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Goes waarbij hij werd veroordeeld tot f3 b. (bf 3 d.h. bevestiging van het vonnis waar tegen h-ooger beroep met uitz. straf, welke veranderd is in f 0.50 of 1 |(l.h. Overtreding Motor- en Rijwielwet en Dronkenschap: II. J. V., 25 jaar, veesnijder te Kloetinge, appellant van een vonnis van den kanton rechter te Goes waarbij hij werd yeroor- deeld lol drie weken hechtenis en f50 of 50 d.h. -en ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen gedurende een jaar. voor 'liet le feit vrijspraak. Voor het 2e feit bevestiging van het von nis, waartegen h-ooger beroep (3 w. h.) Oplichting. De rechtbank te Hotter dam hooft gisteren I,. M. veroordeeld, over eenkomstig den eisch, tot een jaar gevange nisstraf wegens oplichting van enn 65-jarigen magazijnbediende voor een bedrag van 150. gulden, door middel van valsche voorspie geling. Hij had een advertentie geplaatst, waar in hij een betrekking van magazijnbediende aanbood tegen een borgstelling van f 150. Deze betrekking bestond' echter alleen in verbeelding van den verdachte, en de Co- jarige heeft zijn spa ai penningen niet weer gezien. AV o n d e r d 0 k t e r. De rechtbank te Breda hoeft het vonnis van don kantonrech ter aldaar, waarbij de wonderdokter A. Schil ling te Ginneken wegens het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunde veroordeeld ia tot 14 dagen hechtenis,, bekrachtigd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 6