Kerknieuws. Adverteert in dit Bil Merwjjs. Predikkenrteii. Hoofdhuid PUÜ0L Geaengd laws. Laatste Beriekten. Land- en TnMoaw. üit de willemina TRIELLER hun 50-jarige Echtvereeni; Ossewaarde en Kin<] Schildersknecht gevraai nette Dienstbode. verschaft door middel van een valsclien sleutel. Vermist worden een drietal fiet sen, waaronder twee dames- en één hee- renfiets. De politie stelt een onderzoek in. Weméldinge. Gisteravond werd door den schipper van Akker, de liulp Ingeroepen van de pompboot „Adja", teneinde het water, dat door een lekkage ontstaan door het stooten op een strekberm en in zijn schip binnenstroomde uit te pom pen. Bedoeld scheepje was geladeh met steen en besfemd voor St. Maartensdijk. lerseke. De 74-jarige P. Bouterse ge raakte bekneld tusseheh een vrachtauto en een afheining, met het gevolg, dat hij inwendige kwetsuren bekwam en per as naar huis moest worden gebracht. Dr Klinkenberg verleende heelkundige hulp. Den chauffeur treft geen schuld. Aagtekerke. In de Donderdagavond ge houden vergadering van den gemeenteraad werd besloten aan Ged. Staten te berich ten dat geen bezwaar bestaat tegen de door hen voorgenomen nadere regeling van de jaarwedde van den Ontvanger. Door eene commissie, bestaande uit de heeren Maljers en Corré werd de ge loofsbrief van het nieuw benoemde lid dhr A. G. Peper nagezien en in orde bevonden, waarna de Raad met alg. st. tot zijn toelating besloot. Dhr Bosselaar werd daarna benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Van de Stoomtram Walcheren was een verzoek ingekomen iam een subsidie van f 38.30. Dhr Maljers was tegen het verlee- nen van de subsidie omdat de autobussen van die tram tbans concurrentiei aan doen aan een reeds bestaande dienst. De voorzitter wees er op, dat het hier gold dekking van liet tekort over 1924 toen er nog geen sprake was van een bus. Dhr. Verhage was evenals dhr Corré tegen bet verleenen van subsidie. Dhr. Kodde zal vóór de subsidie stemmen, omdat deze gering is en slechts voor één jaar wordt gevraagd, de voorzitter en dhr de Visser wijzen nog op het belang dat de gemeente bij de tram heeft. Tot stem ming overgegaan, staakten de stemmen, zoodat de beslissing tot een volgende vergadering werd uitgesteld. Besloten werd daarna tot wijziging der begrooting vctor 1925 terwijl de pensioens grondslag van den gemeenteveldwachter wordt vastgesteld. Daarna verkreeg dhr g. Bosselaar het woord, die, waar hij door de benoeming van zijn zoon tot Burge meester bedankt heeft als lid van den Raad, dgn leden hartelijk dank zeide voor de aangename samenwerking en goede harmonie die er in de 37 jaren van zijn lidmaatschap heeft geheerscht, hetgeen zijn taak als Raadslid en als Wethouder zeer heeft verlicht. Als aandenken bood hij den Voorzitter een fraaie hamer aan, ten gebruike bij de vergaderingen van den Raad. De voorzitter dankte hem voor het geschenk en voor wat hij vaor de ge meente heeft gedaan, terwijl dhr Moens hem ook dankte namens den Raad. Dhr P. de Visser bracht hem daarna in een ge dicht, waarin hij een overzicht gaf van het tijdperk van bet raadslidmaatschap van dhr Bosselaar eveneens hulde en dank. Bij de rondvraag werd het onderhoud van den Kloosterweg besproken, den heer Corré inlichtingen gegeven omtrent de be strating van den weg Ooslkapelle-West- kapelle en dhr Maljers medegedeeld hoe het stond met de kwestie van het bren gen van een pad op den ligger der we- gen. Dhr Kodde verzocht betere handhaving van het verbod van het berijden met fietsen van een voetpad naar het dorp leidende. Dhr Verhage vroeg inlichtingen omtrent den Kloofeterweg en omtrent de werking van de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs die de voorzitter gaf. Sluis. Woensdag stond iemand te kij ken naar het laden van boomen in een schip in de haven alhier. Door onoplet tendheid kwam hij in aanraking met een der boomstammen, waardoor .hij zijn even wicht verloor en te water geraakte. 'Men smaakte evenwel het genoegen, hem spoe dig op het droge te brengen. Thuis ge komen kreeg hij een beroerte van den schrik en overleed kort daarna. Ka afloop van de fokpaardentcntoon stelling alhier reed de motorrijder F- T. met een duopassagier huiswaarts. Of schoon hij goed aangeschoten was, zoodat men hem zelfs den raad gegeven had, met de tram te vertrekken, reed hij met volle vaart. Even over de grens gekomen, kan hij het stuur niet meer houden met het noodlottig gevolg, dat hij tegen een boom reed en op slag gedood werd. De duonjder bekwam een schouderfractuur. De gedoode laat een vrouw en een kind achter. (Tel.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Roodeschool (toez.) R. B. Evenhuis te Winschoten; te Over- dinkel (toez.) J. van Dijk, cand. te De Steeg; te Ouddorp S. Ronner te Doorn - spijk. Bedankt voor Echteld door II. van Dijken te Wageningen. Geref. Kerken. Tweetal te Middelburg, G. Laarman te Klundert en A. Thielen te Maasland. Beroepen te Nieuwerkerk aan denIJsel D. J. B. Allaart, cand. te Oegstgeest; te Oosterend op Texel C. v. 3. Woude te Gorredijk. Bedankt, voor Aalsmeer door J. Gille- baard te Noord-Scharwoude. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Haarlem A. M. Berkhoff te Amsterdam; te De Krim H. C. Binee te Murmerwoude. Het afscheid van ds A. Gruppen van de chr. geref. kerk te Vlissingen is be paald op 27 Juni a.s. en zijn intrede te Zwaagwesteinde op 11 Juli d.a.v. Ds E. L, Smelik te Tienhoven heeft, naar Het Handelsblad verneemt, gewei gerd iich te oonformeeren aan de be- slujten van Assen, dewijl zijn bezwaren niet zijn weggenomen. Het staat nog niet- vast of nu de classis moet worden bij eengeroepen, of dat zijn zaak direct voor de Synode zal worden gebracht. Het adres voor preekverzoeken aan cand. J. Meynen te Baarn is Oude Utrecht- sche weg 2; en aan cand. F. Dresselhuijs te Winschoten, HoogHei', 3. N. en St. Joosland. Op de alphabetisich opgemaakte voordracht voor onderwijze res alhier zijn door B. en W. de volgende dames geplaatst No. Mej. K. van fioute te 'sH. Arendskerke, No. 2. mej. A. IJ. Mollema te Middelburg, No. 3 mej. P. A. Verhage te Koudekerke. Geslaagd aan de universiteit te Gro ningen cum laude voor het candidaats- examen Germaansche taal en letterkunde (Duitsch) mejuffr. N. Molhoek te Goes Land- en Tuinbouw-examen L. O. Benoemd tot voorzitter .dr K. II. M. v. d. Zande, inspecteur van het landbouw onderwijs te 'sGravehhage; ondervoorzit ter H. Schuitema, leeraar aan de Middel bare Landbouwschool te Groningen. En tot leden o.a. ir. A. W. v. d- Plassche, ad- junct-Rijkstuinbouwconsulent te Goes. De examens worden afgenomen te Wage ningen. -Geslaagd te Utrecht voor het doet. examen geneeskunde J. D. Bom, H. Hart man, I. Joppe, M. J. Kok en J. der We duwen. Bevorderd tot arts J. N. C. Brood man. Te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken van de Kweekschool Sint Lucia mej. J. M. Strooband. Te 's-Graven- hage voor het notarieel examen le ge deelte J. A. M. van Esbroek te Stop peldijk. i Renoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Vlissingen mr J. I. Dijkhuis, Thans tijdelijk; tot idem aan die te Zierikzee C. Schravezande met eervol ontslag als idem te Tilburg. Op verzoek eervol ontslagen A. J. van Driel als leeraar aan de R.H.R.S. te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, n.m. ds Homburg (H. D!oop), av. ds de Vries (collecte voor Kinderzorg en Vrederust). Wilhelminadorp vm. 'ds. Homburg, n.m. geen dienst. Arnemuiden, vm. leeskerk, nm. ds Kruis- hoop. Uw Hoofdhuid wordi vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aanneemt om er des morgens een weinig doorheen te wrijven Een trouwlustig jong baron wegens meineed veroordeeld. De jonge baron de Clifford, die onlangs in liet huwelijk is getreden met een dochter van mevrouw Merrick, is door den Lord Mayof in Londen veroordeeld wegens het afleggen van een valseke verklaring. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 10 Maart j.l., met het doel om van den bisschop van Londen een vergunning te krijgen voor de voltrekking van een huwelijk tusschen hem en Dorothy Merrick, willens en wetens, een valschen eed had afgelegd. De vertegenwoordiger van het openbaar mi nisterie zeide, dat beklaagde de 26ste baron de Clifford was. Op 10 Maart had hij zich op het kantoor van den bisschop van Lon den om de huwelijksvergunning vervoegd, zijn naam opgevende als „Edward Russell" en zijn leeftijd als 22.. Hij zeide de zoon te zijn van den „ingenieur Jack Russell". De feiten waren echter, dat de beklaagde 19 jaar en dat hij baron de Clifford was. Als hij de juiste bijzonderheden medegedeeld had, zou hij niet hebben kunnen trouwen zonder de toestemming van zijn moeder. Die toe stemming was niet gegeven en zou niet ge geven worden. Het huwelijk werd plechtig voltrokken in de parochiekerk van Marylebome en de val- sche verklaringen werden in het register in geschreven. Beklaagde en zijn vrouw waren dadelijk naar het vasteland vertrokken. De verdediger van den beklaagde deed een beroep op den rechtsprekenden burgemeester om de zaak „romantisch" te beschouwen. De ambtenaar van het O. M. liet uitkomen, dat de Lord Mayor bevoegd was de zaak summier af te doen en edschte dat. De Lord Mayor: „Mijn macht is beperkt tot het op leggen van 50 pd.st. boete. Ergens anders zou het maximum zeven jaar zijn". De verdediger antwoordde: „Ergens anders zou mijn cliënt een kleine boetpredikatie heb ben gekregen en hij zou daarna vrij! uitgegaan zijn. Ik hoop, dat men dat ook nu zal doen". De Lord Mayor verklaarde dat hij zijn plicht niet zou doen, als hij niet de hoogste straf van 50 pd.st. boete en 10 pd.st. 10 sh. kosten oplegde. De verdediger Wijt-u hem veertien dagen toestaan, om het gelti bij <M\aat te krijgen!" De griffier: „Uw Élfcnt is focli een be middeld man De verdediger: „Nee, dat is hij nog niet. Hij moet met werken aan den kost komen." Stakende woekeraars. De Times verneemt uit Johannesburg, dat de geldschie ters daar besloten hebben hun zaken te slui ten, bij wijze van protest tegen de „onbil lijke bepalingen" van de nieuwe woekerwet, die hun niet meer dan 12 pet. rente in het jaar toestaat, wat zü te weinig vinden. Ze zijn nu bezig met het innen van hun uitstaan de vorderingen en zullen binnenkort hun kan toren opdoeken. Een vreemdsoortig hol. De echt- genooten Linsmeau, wonende te Hollogne-sur- Geer, in het Luiksche, hadden al lang eiken dag waargenomen, dat er in hunne slaap kamer zonderlinge en vreemde geruchten heerschten, welke uit den planken vloer sche nen voort te komen. Een dezer dagen wilde vrouw Linsemeati in hare slaapkamer gaan. Groot was hare verbazing toen zij de deur openmaakte. Heel de kamer, van den vloer tot de zoldering was gevuld met gonzende bijen, die in een wilden rit en dichte zwermen door elkander zweefden. Dat was de uitleg van het jarenlange ge heimzinnig gegons onder den planken vloer. Het waren bijen, die onder den vloer genes teld waren. De gendarmen werden ontboden en deze gingen over tot de uitdrijving van de ongewenschte gasten. Be gendarmen waren voorzien van maskers, want de uitdrijving dezer diertjes ging met gevaar gepaard. Eerst toen de bijen buiten waren, werd een timmerman ontboden, die den vloer uit brak. Welnu, tusschen de balken vond men vijftien kilo van den zuiversten en lekker sten honing. De bijen waren onder den vloer geraakt langs een spleet in den anker van den buitenmuur. De echtgenooten Linsmeau zullen nu eindelijk rustig kunnen slapen. En honing eten. GOES. A.s. Donderdagavond acht uur vergadert de Raad, Aan de orde komen Ingekomen stukken Afschrijving be lasting. Vaststelling rooilijn Kloetiegschen en 's-GraveDpolderschen weg. Verzoek S van Noort erfpacht stukje grond aan den Westhavendijk. Onderhandsche ver pachting van een hoefje in Bouwplan III. Wijziging der gemeentebegrooting voor 1925 en 1926, idem grondbedrijf 1926 en en gasbedrijf voor 1925 en 1926. Vast stelling eener verordening, bedoeld bij art. 173 der Gemeentewet. Opnieuw vaststellen prijzen der gemeentelijke bouwterreinen. Verzoek van de N.V. Waterleiding-Maatschappij „Zuid Beve land" om te garandeeren de jaarlijksche opbrengst, bedoeld bij art. 4 der conses- sievoorwaarden, terzake van den aanleg van waterleidingbuizen in Bouwplan III, de Middelburgsche straat en de Zaag molenstraat. Verzoek van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding-Maat schappij „Zuid Beveland" om aansluiting aan het buizennet verplichtend te stellen. Voorstel tot overneming van eenige in richtingen in het Schuttershof, welke door den tegenwoordigen pachter zijn aan gebracht. Voorstel tot het aangaan eener geldleening ad f 14 200.en benoeming van een onderwijzerer(es) aan de O L. school C. Nijtengo III te Goes. Omtrent de opening, welke gistermiddag in tegenwoordigheid van het Dagelijksch Bestuur der gemeente, leden van het co mité, vertegenwoordigers van Hanze en Handelsbelangen en meerdere genoodig- den plaats had, melden wij nog, dat na de rede van den heer Geijsen, de heer v. d. Bout als loco-burgemeester nog een kort woord sprak. Spr. bracht hulde aan de standhouders, die wederom in zoo korten tijd hun stands hadden opgeslagen en ge ïnstalleerd. Spr. hoopte op gunstig weer en wenschte Comité en standhouders succes op hun pogingen. Daarna bood mejuffr. Bielen aan me vrouw Ballegoijen de Jong een bouquet ro zen aan. De aanwezigen maakten daarna een rondwandeling langs de stands. Een beschrijving gevende van de be- langrijkste stands, beginnen we in de groote zaal. We ontmoeten hier een ouden bekende, n.l. stand no. 7 van den heer L. v. SPAR- RENTAK te Middelburg. Ook nu weer is hier geëtaleerd de A.E.G.^schrijf machine, maar ditmaal het nieuwe model no. 6, dat weer vele technische verbeterin gen bevat en toch gelijk in prijs gebleven is (f 250). Iets bijzonders is de Rödertal- kantoorvlakdrukmachine, door het gebruik waarvan men op kantoren een groote be sparing op drukwerkkosten verkrijgt. Cir culaires, enveloppen, staatwerk, enz. kun nen hiermede afgeleverd worden, terwijl de bediening zóó eenvoudig is, dat een be diende na eenige oefening het werk ver richten kan. Er wordt in dezen stand ge demonstreerd met het drukken van 2 kleu ren in één beweging. Aan het eind dezer zaal zien we den stand van DE FORD (M. de Dreu Go. te Goes). Een 4- tot 5-persoons Ford-touring kostende f 1435 f. o. b. Rotterdam en een Sedan in nieuwe kleuren en bekleeding, benevens tal van onderdeelen zijn liier ge ëxposeerd. Vooral wees men ons op de vele verbeteringen aan de Fords aange bracht, o.a. aan de rem- en stuurinrich ting. De betalingsconditiën staan op een groot bord vermeld en zijn zeker gemakke lijk. Het is een keurige stand. Ook voor vrachtauto's en Fordsontractors kan men hier terecht, al konden deze hier niet op gesteld worden. Stand 2122 is die van F. Q. G. DEN HOLLANDER, een zaak, die er steeds naar streeft iets aparts le geven. Dit komt ook uit in dezen stand. Niet het gewone genre van japonnen, mantels, maar een bijzonder smaakvolle collectie Parijsche bont- en lierfstgoederen wordt hier ge- exposeerd, die dé dames zeker wel in ver rukking zal brengen. Tevens worden Gi- lette-scheerapparaten en parfumerieën tentoongesteld/Vooral bij kunstlicht is dit een schitterende stand. Stand 2 en 3 is van de Firma E. Oster- mann Co., Amsterdam. Zij exposeert hier de bekende artikelen van Dr Oetker. Op de eerste plaats Dr Oetker's Bcakpoe- der „Backin", een op wetenschappelijke wijze samengesteld bakpoeder, hetwelk de gist vervangt en de eigenschap heeft, dat men direct kan gaan bakken, daar het deeg onder het bakken rijst; men behoeft dus niet te wachten tot het deeg gerezen is. Verder zien wij nog Dr Oetker's Va nillesuiker en de Inmako, hulp bij de in maak. Ook de bekende heerlijke Sun Maid- rozijnen. In een andere afdeeling exposeert bo vengenoemde firma het alom bekende ar tikel „Persil", het zelfwerkend waschmid- del. Volgens de hier aanschouwde resulta ten lijkt liet ons toe dat het hier werkelijk om een schitterend waschmiddel handel!. Voor iedere huisvrouw is het heusch wel de moeite waard hiermede eens een proef te nemen om zich voldoende zelf vqn^ de verrassende resultaten te overtuigen. Ver der zien wij het artikel „Henco" Henkel's Wasch- en Bleeksoda, een onontbeerlijk middel voor de huishouding, vooral voor de wasch. Van dezelfde fabriek zien wij bet schuur- en reinigingsmiddel „Ata" in zeer practiscbe verpakking. Op verzoek ontvangt iedere belangstel lende een leerrijk receptenboekje van Dr Oetker en een brochure „De reiniging deï wasch". Het geheel maakt door zijn helderheid en de versiering met groen en bloemen een zeer aangenamen indruk. Het is ook in deze zaal dat de fa. A. M. DONKERS-COX uit Eindhoven een stand heeft (nr. 17) met 'haar Rufus-sigaren, een betrekkelijk nieuw merk, dat echter, zoo verzekerde men .oins, wel spoedig afnam© zal vinden, want eir is hier ge streefd naar prima kwaliteit. De prijzen zijn: 6, 8, 10, 12 en 15 ets. Tooneelzaal. Hier noemen we eersl de fa. A- WILKING. Deze firma exposeert in stand 28 inlaid- en kurkzeil. We zagen kurkzeil van 7 m.M. dikte! Mooie patro nen zijn hier te bezichtigen, maar tevens laat men hier zien, hoe de patronen in 't zeil worden aangebracht en de bestanddee- len, waaruit 'tzeil is vervaardigd. In stand 3738 is een fraaie collectie ta pijten bijeengebracht, w.o. met de hand geknoopte, benevens loopers, stukgoed en modern gekleurde vitrages. In alles laat men liet nieuwste zien, zoodat deze firma toont, met haar tijd imeei te gaan. In 't midden der zaal heeft dhr JACOB J. SNOODIJK een stand (no. 43) met Transvalia-rijwielen. We zagen zoowel da* mes- als heeren-, kinder- en transportrij wielen. Deze rijwielen zijn zooals ook wordt aangetoond, van prima constructie. Ook tal van onderdee len zijn geëxposeerd, waarbij wij- op merken het Terry-zadel, dat steeds meer koopers vindt. Aardig is ook een nieuwe nlethode om een kind op de fiets te vervoeren. Een mica-schermpje vrijwaart de(n) jeugdige(n) passagier tegen stof en wind. In stand no. 30 troffen we de fa. J. A. en L. G. WITTE aan. Deze firma exposeert wijnen, likeuren en limonades, maar vestigt in 't bijzonder de aandacht op haar Orange-limonade, en gamas-prima en Malaga. MAGGI ontbreekt zelden op tentoon stellingen. Ook hier is ze present. Stand no. 45 is n.l. ingenomen door N.V- Paul Horn en O. te Amsterdam en hier wordt aan bezoekers en bezoeksters den gehee- len dag gratis soep en bouillon aange boden en kan men bij vernieuwing ken nis maken met de voortreffelijke kwaliteit dezer producten. Maggi's soeptabletten (in vele smaken) bouillon-blokjes en aroma's zijn hier geëtalleerd. Binnen enkele dagen arriveert een zending mooie recepten- l)Ookj6S. Op het tooneel heeft dhr P. SLABBE- KOORN Wijngaardstraat) een bijzon der mooien stand, waarin een twee tal meublementen in fijne uitvoe ring zijn geëxposeerd. Het eene is ge heel eigen ontwerp en fabrikaat en doet. den heer Slabbekoorn alle eer aan. Hef. andere is fabriekswerk en verdient zeker ook een plaats op deze tentoonstelling. BLUE BAND heeft hier een grooten stand. Dit product is zeker in de meeste gezinnen al sedert lang bekend, maar toch blijft de N.V. Van den Bergh's fa brieken te Rotterdam de aandacht op haar fabrikaat vestigen. Het bekende Blue- Band-tijdschrift wordt hier uitgereikt, ter wijl een groote afbeelding van de reus achtige fabriek te Rotterdam hier een plaats kreeg. Stand 3940 is die van A. J. W. SCHIEFELBUSGH, Electro Technisch Handelsbureau te Breda en Vlissin gen. Ruim 22 jaar geleden te Breda op gericht niet liet doel het uitvoeren van electrisché kracht- en lichtinstallatie, werd hier later een advies- en handels bureau aan toegevoegd en het geheel sinds enkele jaren omgezet in een groothandel en import van alles wat op het gebied van eleetrotechniek gebracht wordt. Had de firma reeds verschillende afne mers in Zeeland, door de uitbreiding der eleclrificatie van deze provincie (helaas nog niet op Zuid-Beveland!) werd ook het aantal harer clientèle aldaar grooter en opende zij om deze vlugger en voordeeliger te kunnen bedienen begin 1924 een filiaal te Vlissingen. Naast het hoofdkantoor en de magazij nen te Breda met een oppervlakte van circa 1200 vierk M. vindt men ook in het filiaal te Vlissingen, Nieuwstraat 29, een grooten voorraad electrotechnische mate rialen en motoren en in een permanente toonzaal een ruime keuze verliclitings- ornamenlen en apparaten voor huishoude lijk gebruik. Waar het door de groote verscheiden heid niet mogelijk is binnen een beperkt bestek alle materialen en apparaten af zonderlijk te noemen, zijn er wel enkele fa brikaten waarop wij de bijzondere aan dacht vestigen. Als vertegenwoordiger voor Zeeland noemen wij de E. M. F. Draaistroomm'otoren, de Vesta verwar mingsapparaten en de Premier en Premier Duplex stofzuigers, als importeur de Adra smidsvcntilatoren en de B. A. G. Half Watt luxe Armaturen. Van liet tooneebweer afgaande, vinden we in de tooneelzaal, bij den ingang, den stand van den heer G. v. ES uit M i d- d e 1 b u r g. Hij is persfotograaf voor ver schillende bladen en tijdschriften en levert de bewijzen daarvan zijn in den stand te zien artistieke, duidelijke photo's. We merkten o.a. op de photo van de generaals Snijders en Van Terwisga met de drie Zuidhevelandsche boerinnen, die eerstge noemde huldigden, welke photo genomen is op 30 April te Goes. Verder een photo in kleuren van een Walchersche boerin, een landschap bij Veere, enz. De N.V. SLUIS' BISCUITFABRIEKEN te Deventer etaleert in stand 44 haar reeds in Goes en omgeving bekend gewor den biscuits en koek. Deze firma, die zich nog maar kort heeft toegelegd op deze pro ducten, heeft in Zuid-Beveland, dank zij do activiteit van den hoofdvertegenwoor diger, den heer M. Veenis, reeds grooten afzet daarvan gevonden. Tenslotte de stand van den heer J. M. POLDERMAN (Klokslraat, Goes). Hier zien de bezoekers radio-toestellen van het meest eenvoudige type oploopend tot het salonontvangtoestel met ingebouwde luid spreker. Verder de hoorn-, Diffusor- en hoornlooze luidsprekers, zelfs een luid spreker, geschikt voor aansluiting op gra- mofoon. Er is ook geëxposeerd een toestel voor raam-antenne. Dit alles is eigen ont werp en werk. Maar dhr Polderman is ook vertegenwoordiger voor Zeeland van de Dominitwerke te Keulen en levert alle radio-accu's, anode-accu's en starter accu's voor auto's en motorrijwielverlich ting. Gisteravond werd door den heer Pol derman een demonstratie gegeven met de Radiophoon. Dit is een combinatie van een Radio-ontvangtoestel en Gramma- phoon. Evenwel geschiedt de weergave van de grammaphoonmuziek niet op de normale wijze, zooals dit bij een dergelijk instrument steeds plaats heeft. De gram maphoonmuziek wordt namelijk door den radio-ontvanger tengelioore gebracht met behulp van een gewonen luidspreker. Dit komt de kwaliteit van de weergave zeer ten goede. Bovendien kan op deze wijze ook de sterkte van 't geluid naar believen worden geregeld, hetgeen bij gewone grammaplioons enkel door 't gebruik van speciale naalden of weergevers kan ge schieden. Ofschoon bij het ontwerpen van het toestel goede ontvangst van radio- ujtzendingen in de eerste plaats was ge steld, werd door het inbouwen van een grammaphoon voldaan aan den wensch van velen, die niet gaarne op radio-ont vangst alleen zijn aangewezen. Degene, die reeds in het bezit van een grammaphoon zijn, kunnen hun platen op een nieuwe en betere wijze benutten. Van de stands in den tuin noemen wij nog dien van den heer VERDONK, die be halve met het bekende bier der Beiersche bierbrouwerij „de Amstel" ook reclame maakt voor zijn troebele sinaasappel-limo nade Orangette. Gisteravond was er nog maar weinig be zoek op - de Nijtengo, zoodat er nog niet veel zaken gedaan werden. Dit kan echter nog veranderen, vooral als 't weer wat meer tot uitgaan lokt. Ruil-verkaveling. In het rapport van den B. V. G. over Ruilverkaveling wordt nagegaan, wanneer ruil verkaveling noodzakelijk is. Ruilverkaveling is noodzakelijk, wanneer het versnipperde grond bezit in erge mate aanwezig is, en de na- deelen van ernst! gen omvang zijn. De nadeelige werking van een- versnippe ring der gronden uit zich in een onvoldoend toezicht in meerdere kosten van vervoer, in tijdverlies, in een hoog pCt. onland (slooten, greppels, uitwegen), in een slechte ontwate ring, in mindere bodembewerking, in min dere intensiviteit etc. Vervolgens vraagt het rapport: Heeft Zee land aan ruilverkaveling op uitgebreide scliaa! behoefte In ons land, speciaal in het Oosten, zijn streken waar vele redenen aanwezig zijn om de wet op de ruilverkaveling te hulp te roepen. Op de andere gronden is de split sing der perceelen verbazend doorgevoerd. De provincie Zeeland steekt hierbij; zeer gunstig al, daar genoemde bezwaren er niet zoo veelvuldig Voorkomen. Wel is in de oudste polders de verdeeling het vorst doorgevoerd, <J bedrijven is schier gee; De weidegebieden van chereu en Schouwen ma indruk. De boerderijen in do dorpen rondom dat de afstanden tot d( groot zijn. Bovendien vii oude gedeelten weinig Het komt - vaak voor, Oosthoek van de streek, aan den Westelijken ranc en omgekeerd. Toch is de grootte er niet ongunstig. Door het aanwezig z het niet gemakkelijk zijn een ruilverkaveling uit De redenen, die vaak noodzakelijk maken, als gen, slechte waterloopen, ■van den grond etc., wordi niet aangetroffen. Idoaal is de bodemver vincie echter niet; er zj verbeteren. Docli meestal nen omvang om de ru To passen. Geconcludeerd wordt te, dat er in do naast weinig toepassingen van te vca wachten zullen zi Extra-treinen o| Het antwoord van 'Waterstaat op de schril het Kamerlid, den h Twist, betreffende hel extra trein tegen veria ■dag, is nog altijd ni Volgens het Regiem; de Tweede Kamer bel vragen binnen een mag zijn. Laat de Minister dez| gaan, dan ontvangt mededeeling, dat nog g(| ■ontvangen. Dat de voorzitter d< zaakt is een waarsch den komt maar sporad: geschiedde dit wél m< den heer Duymaer vai 19 April werden ingezo Nu was het echter dat de Minister van tijd zoü behoeven, eerl woord gereed kon korr| het hier geldt, wordt oogenhlik beklonken. Dal 1876 23 Juni a.s. hopen C0RNELIS DEKKER en te herdenken. Hun Kinderen, Behuwd- en Kleinkindei Vlissingen, 19 Juni 192| Heden overleed zacht kalm tot onze diepe droef Ir onze geliefde Echtgenj Vader, Behuwd-, Groot- Overgrootvader IAN DE KORTE, in den gezegenden oudere^ van ruim 83 jaar. Uit aller naam, Wed. J. DE KORtJ PlETEI Biggekerke, 18 Juni 1926] Voor de vele bewijzen var neming, ondervonden gedureri ziekte en na het overlijdei •giizen geliefden Man, Vade uwd- en Grootvader, den A.DRIAAN DE SCHIPPER Betuigen wij onzen hartelijken Uit aller naam, Wed. A. DE SCHIPPl Kapelle, 19 Juni 1926. Ondergeteekende betuigt ïartelijken dank voor de vel aagstelling, zoowel van hio| raneldersopT Junij I.ondervo Vro D. HUIJÊ iVemeldinge, 18 Juni 1926. loor J. W. WILLEMSE, polder. Mevrouw MIDDELBURG, eiin) Markt C 9 (heerenhui: [iddelburg, vraagt wegens ber erandering der tegenwoordige leptember eene

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2