Uit d® Premie. Ge? a Mi! gemakkelijker en vlotter te doen verloopen dan tot nu toe liet geval was, is de Stoom vaart Maatschappij „Nederland" met de Nederlandsche, Duitscke, Zwitsersche en Italiaansche spoorwegen overeengekomen om speciaal en uitsluitend ten behoeve van de passagiers dezer Maatschappij een trein te laten loopen in aansluiting op de uit Indië te Genua arriveerende mailschepen. Deze trein bestaat uit D-wagens eerste en tweede klasse, een restauratierijtuig van Genua naar Basel, slaapwagens van Basel naar den Haag, alsmede een restau ratierijtuig van Keulen naar den Haag. De reisroute is via Milaan, St. Gotkard, Basel, Karlsruhe, Mannheim, Keulen, Ze venaar, Arnhem en Utrecht naar Den Haag. Plaatskaarten kunnen genomen worden naar Arnhem, Utrecht, Den Haag, Amsterdam en Rotterdam; reizigers voor de twee laatstgenoemde plaatsen moeten te Utrecht overstappen. De schepen arriveeren zooals bekend mag worden geacht te Genua op Zater dag om de 14 dagen (gedurende Juiii, Juli en Augustus op Zondag) des voormicldags 7 uur. In aansluiting daarop vertrekt de trein Zaterdag (Zondag) morgen 10.30 uur van Genua. Men is aanmerkelijk vlugger in Holland dan met de gewone treinen. De passagiers kunnen zoowel voor den trein als voor den slaapwagen reeds aan boord bij den admi nistrateur plaats bespreken; zij kunnen dan persé op plaats rekenen, zoowel in de gewone coupé's als in slaapwagens. Het vervoer van passagiers en hun'.hand- bagage geschiedt per auto's van de kade vlak voor het schip naar het station. De eerste boottrein vertrok van Genua Zaterdag j.l. in aansluiting op 't s.s. „Ko ningin der Nederlanden" en had een vlot -verloop. Bezoldigingsbesluit. In de gisteren gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer dr Moller verlof gevraagd eenige vragen te' mogen richten tot den Minister van Finan ciën, voorzitter van den raad van Minis ters, over de classificatie der gemeenten, bedoeld in het Bezoldigingsbesluit. Over dit verzoek zal in een volgende vergade ring worden beslist. Rapporteurs. Als rapporteurs over het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te 'sGravenhage tusschen Nederland en België gesloten verdrag tot. herziening van eenige bepalingen van het op 19 April 1899 te Londen tusschen beide staten gesloten verdrag en tot het treffen van eenige rege lingen ten behoeve van de wederzijdsche belangen, alsmde van de bij het verdrag gevoegde overeenkomst nopens de pro- j cedure met betrekking tot de daarin voor- J ziene scheidsrechterlijke oplossing van ge schillen enz. (nieuw onderzoek! treden op de heeren Deckers, van Rijckevorssel, van Vuuren, Heemskerk en Albarda. 11 De nood in Drente. De heer Ketelaar, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gesteld 1. Is bij den minister reeds ingekomen het door hem in zijn antwoord d.d. 12 Mei j.l. op vragen van ondergeteekende be doelde rapport naar aanleiding van het onderzoek naar den gezondheidstoestand der kinderen in de Drentsche veenstreken? 2. Zoo ja, is de minister bereid mede te deelen, welke de resultaten van dit on derzoek zijn? 3. Is de minister voornemens, naar aanleiding van bedoeld rapport, bijzon dere maatregelen ten behoeve der Drent sche kinderen in de veenstreken te tref fen, en, zoo ja, welke? Allerle i. Namens de perstribune van de Tweede Kamer is heden een telegram gezonden aan den heer Duymaer van Twist, ter- gelegenheid van zijn 25-jarig lidmaatschap van de Kamer. Het kantoor der invoerrechten te Roodesluis (gemeente Overslag) is open gesteld voor den in- en doorvoer van plan ten, heesters en alle andere niet tot den wijnstok behoorende gewassen, bedoeld bij het eerste lid van artikel 5 van het Kon. besluit van 24 December 1883 (St.bl. no. 248), zooals dit is gewijzigd. Bij Kon. besluit is aan de res. eerste-luitenants J. F. D'ikkenberg van bet 14e en P. M. Gevaal van het 18e regiment infanterie een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst. Met verlof uit Indië is o.a. hier aangekomen de heer A. P. de Jonge, uit Goes, onderwijzer der le klasse bij hel openbaar Kuropeesch lager onderwijs te Soerabaja Benoemd tot secretaris en tijdelijk ge meenteontvanger te Breskens de heer M- J. G. Ramaker. Goes. Slaande een zeer druk bezochte vergadering van voetballiefhebbers werd gisteren hier ter stede een nieuwe voetbal- vereeniging „Steevoo" opgericht. Aangifte van leden kan geschieden bij den secreta ris, L. M. v. Breen, Oostsingel 84. (Belan geloos bericht.) Schore. Met ingang van heden zal op werkdagen na 9 uur n.m. alsmede op Zon- en feestdagen gelegenheid bestaan om van uit Schore (telefooncel) telefonisch te spreken met den arts J. Nieuwenhuijze te Kruiningen. Vooral met 'toog op het feit, dat tusschen dei gemeenten Kruinin gen en Schore het Kanaal loopt, is dit voor de bewoners van de westzijde van het Kanaal een flinke verbetering. Naar wij vernemen, zal zeer bin nenkort een N.V. worden opgericht voor de fabricatie van betonwerken. De fabriek welke voorloopig van zeer bescheiden om vang zal zijn, zal worden geplaatst op een terrein te Vlake, langs den Oostelijken Kanaalweg. In aansluiting aan het uit Wemel- dingo ingezonden bericht, betreffende de alhier in het Kanaal gevallen dame, kan worden medegedeeld, dat door zekere M- een bankbiljet van veertig gulden uit het Kanaal is opgevisclit en dit aan de- be trokken dame is ter hand gesteld. Waarde. Aan den heer W- K. de Jager is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend met ingang van 1 Juli a.s. als or ganist der N. H. Kerk alhier. Aagtekerke. In plaats van dhr S. Bos- selaar, wethouder, die bedankte voor raadslid naar art. 21 Gemeentewet is gekozen verklaard op de A.R. lijst A- G. Peper, die de benoeming heeft aangeno men. Oostkapelle, Uitslag huish. schietwed strijd der schietvcreeniging Soranus" te Oostkapelle. Personeete baan, buks, max. 200 pun ten. 1. P. Geldof 191 p. (96 en 95); 2- J. Wattel 191 p. (97 en 94), 3. G. Sturm 190 p. (95 en 95, laagste schot 18), 4. P. Hoefkens 190 p. (95 -ein 95, laagste schot 17), 5- A. de Visser 190 p. (96 en 94), 6. H. Lous 189 p., 7. L. J. J. Geldof 188 p. (94 en 94), 8. L. Geldof 188 p. (97 en 91), 9. G. van Schagen 186 p., 10 G. Won- dergcm 184 p., 11. F. O. de Roo 183 p. (92 en 91), 12, K. Goppoolse 183 p. (93 en 90), 13. S- Walraven 183 p. (94 en 83), 14. J. Koole 180 p., 15. A- J. Goozen 179 p., 16. P. Goeman 166 p., 17. K. Wisse 85 p. 1 Eerebaan buks (knielend) max. 100 pun- ten. 1. L. J. J. Geldof 99 p., 2. P. Gel dof 98 p. Eerebaan buks (staand) max. 100 p. I. II. Lous 95 p., 2. F. O. de Roo, 91 p. Eerebaan Rijkscylindcr. Max. 60 punten. 1,. H. Lous 59 p, 2. S. Walraven 59 p. (Na kampen.) Hoogste serie buks: G. van Schagen, J. Wattel, A. de Visser, F. G. de Roo, P. Geldof, P. Hoefkens, allen 100 punten. Na kampen gewonnen door G- van1 Scha gen. Hoogste serie cylinder: C. Wondergem en F. G. de Roo, beiden 60 p. Na kampen gewonnen door F. G. de Roo. Vrije baan buks (knielend), max. 400 punten le prijs P. Geldof 397 p. Vrije baan buks (staand) max. 400 p., le pr. H. Lous met 371 p. Vrije baan cylinder, max. 240- p. lc< pr.. F. C. de Roo met 235 p. Ned. Herv-. Kerk; Beroepen te Kloetinge, J. A'. Raams- te Rijswijk (Cr.). Aangenomen naar Garsthuizen, door T. G. A. v. Dijk, cand. te Enschedé. Bedankt voor Maassluis, door G. Groot- jans te Ileerjansdam. Geref. Kerken. Drietal te Zaandam, S. W. Bos te Bök- kum, D. van Dijk te Groningen en C.' J. Wielenga te Zierikzee. Tweetal te Utrecht, dr C. Bouma te Zwolle en 8. G. de Graaf te Amsterdam; te Burum, J. H. Donneï ,te Molenaars graaf en S. Wesbonk te-Jutrijp; te Nieuwerkerk a. d. IJsel, Dj J. B. Altaart, te Oegstgeest en Joh. de Böer te Zwart sluis, candidaten. Beroepen te Edam, D. J. B. Allaart, cand. te Oegstgeest. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te 's-Gravendeel, A„. Zwiep te Hillegom. Doopsgez. Gem. Beroepen te Rottevalle, mej. St E. Doyer te Rottevalle. De heer S. J. Koster, ber. pred. bij de Geref. Kerk te Wons (Fr.) hoopt Zondag 4 Juli a.s. intrede t® doen. Als bevestiger zal optreden Ds Si Groeneveld te Terneuzen. De classis Haarlem vergaderde giste ren om ds v. d. Brink nader te vragen om trent zijn verklaring van instemming met dr Geelkerken. Na sreede discussie in een lange, met groote kalmte voorgedragen;, rede van dr v. d. Brink en van prof. Kuy- per besloot de classis een commissie te be noemen om in den weg van samenspr.e- king met de bezwaarde broeders gebleken misverstand zoo mogelijk uit den weg. te ruimen. In deze commissie werden be noemd de predikanten Groenewegeri,. te Halfweg, Kramer, te Beverwijk, Wieleaga, te Hoofddorp, en »ouderting Borst, te Hoofddorp, terwijl ook de synodale com missie zal worden uitgenoodigd. Oostersche tijdrekening. Daarover deelt Ds van Eijk te Solo het volgende mede:' In een aardig voorbeeld trof mij hoe de Oostersche toestanden, die in den Bijbel verondersteld worden, vaak veel meer overeenkomst vertoonen met die hier op Java dan in Europa. Bij bet godsdienst onderwijs aan de Kweekschool spraken we over liet rusten van den Heiland, in het graf van Vrijdagmiddag tot Zondagmorgen. De Bijbel noemt die, naar de tijdsrekening der Joden, drie dagen en drie nachten. Naar onze tijdsrekening is het slechts I1/2 dag. Het is bekend, dat de Joden een gedeelte van een dag rekenden voor een vol etmaal. Dezelfde tijdsrekening passen ook de Javanen toe. Èen der jongens ver telde; „Wanneer bij ons een kind in De cember wordt geboren, dan is het in de volgende maand Januari al twee jaar". Voor de Javanen heeft het dan in twee verschillende jaren geleefd, en daar een gedeelte van een jaar voor een heel jaar wordt gerekend, is het dus, hoewel slechts- één maand, naar hun opvatting reeds twee jaar oud. Kerk- en Schouwburgbouw. Kort geleden is in Den Haag, in tegen woordigheid van II. M. do Koningin, door de Ned. Herv. Gemeente in gebruik geno men de Juiiana-kerk, in een der nieuwe gedeelten opgericht. Uit de beschrijving blijkt, welk een mo numentaal gebouw het is. 't Ruim alleen bergt meer dan 1500 personen. Daarbij komen langs drie zijden breedc galerijen. Een kloeke toren kroont liet geheel. Niemand zal zeggen, dat in onze uitbrei dende groote steden, kèrkbouw onnoodig is, integendeelI Doch waar we op wijzen, is dit: Zoover we weten, zijn dé gelden voor dit gebouw, dat stellig niet onder de twee ton komt, van zulk een omvang, uit vrij willige bijdragen bijeengebracht. Denkelijk enkele groote giften. Maar voorts uit tallooze kleinere bijdragen, waarvan vooral genoemd wordt het „Eén- uur-loon-fonds", welks naam voor zich zelf spreekt. Waarom we hier op wijzen? Om dezelfde reden, waarom we meer malen op dergelijke feiten wezen, te laten uitkomen, hoe prachtig het particu lier initiatief nog werken kan, als 'tmaar gaat om een zaak, waar de menschen h'hrt voor hebben. Dan komt er wel geld bij elkaar. Als men ziet, dat liet noodig is. En noodig is het zeker in die uitgö^ strekte wijken der groote stad, waar soms - tienduizenden zich vestigen, zonder dat! er aan een kerk wordt gedacht. Als de menschen van de „Kunst" eens net zoo willen cf-oen Voor hun schouwburg es niet aanklop ten bij het gemeentebestuur en bij allerlei openbare lichamen,, maar als de „liefheb bers" hun beurs eens openden Dan betaalde elk voor wat hem het meest na aan- bet harte ligt. En de leege Overheidskassen werden gespaard. „Friesch Dagblad" Aan- de bijzondere fctoeoksebocJ te Mid- J delbucg slaagden gisteren voor die akte L. O. allo 5 candidatOrr, ndi: J. Gideorsse, Sou- t burg; P. P. Verberg, Driewegen, J. L. Boo tie, j Ritthem, J. Deurlóo,. Nieizwd'orp- en C. Douw, j Veere. Ingetrokken' is de Benoeming tot des- j kundigs bü de eindexamens der R. H. B. j scholen, te Middelburg, Vlissingea, Goes, Neu zen en. Oostburg van H. Siliakus te 's Hage en benoemd tot deskundige bij de eindexa mens dier- scholen dr F! W. Stapel aldaar, 11.I. Middelburg 23-—26 Juni,. Vlissingiea 1G Juli, Goes 7—9 Juli, Neuzen 10»-12 Juli en Oostburg 13—19 Juli; Ex-amens. li and. w. er ken. De minis ter van. onderwijs- heeft benoemd in de exa mens voor de nuttige handwerken te- Rotter dam mr A. F. Houba schoolopziener in de derde hoofdinspectie te- 's-Gravenhage; en tot pjv. voorzitter mevr. F. S. van Balen Klaar,, oud-schoolopziener te 'siGraven-hage en tot leden: mej. A. M. Nater, leeiares aan de gemeentelijk©- kweekschool voor ©nderwij- y zers en onderwijzeresaen te- Rotterdam, te Rotterdam; mevr..0. J. W. Wisse, ge-b. Ver- burgt,. onderwijzeres in, de auttige- handwer- ken,, te Leiden,-;, mej., S. C. Viséc-, leerares ju aan oene bijzondere kweekschool voor on j derwijzers en onderwijzeressen te Rotterdam,. te Rotterdam; mej, M. W. van der Goes, leerares aan eene industrieschool voor meis jes te Rotterdam, te-Rotterdam; mej. S. Dura, onderwijzeres aan de Rijksnormaallessen te Charlois, te Rotterdam; mej. J. E. de Voogd van der Straaten, leerares aan die bijzonderei Protestantsche kweekschool voor onderwijzers; on, onderwijzeressen te Gorinchem, te Dor drecht; tot plaatsvervangende leden: mevr. G. .W C. Kuyi, geb. van eter Steen, onderwijze res aan ëè-.Rijksnormaallessen te 's-Gr&ven- bage; mej,. H. 0.. Verbagen, leerares aan eene bijzondere R.-K.. kweekschool voor onderwij zeressen tb Rotterdam,, te Rotterdam. Gestaagd. t'e 's-Grayenhage voor hes- stuur liedenexamen 3o stuurman groote stoomvaart; J. H. Bas,. A„ FI. Scheeïbee-h, J. C. L.. Heeren,, J. C. KiMtet en W. H. Hendrik. Ongelukken. Te Kerkdkiel is een, 26-jarig machinist op een steenfabriek onder een locomotief, die omsloeg, geraakt en ver pletterd. De ongelukkige laat een weduwe en een kindje achter. Nabij de Vlas akkers bij Amersfoort heeft zich een zekere B,. uit Amsterdam voor den in volle vaart aankomenden sneltrein geworpen. De man was onmiddellijk dood. Uit eea brief, dien hij bij zich droeg, bleek, dat de verkeering met zijn meisje was uitgeraakt. In het woon wagenkamp te Sittard zijn een drietal kin deren van den woonwagenbewoner S. onwel geworden, vermoedelijk tengevolge van het eten van vergiftigde bessen. Een der kleinen is gestorven. Te Delft reed de heer S. met zijn motor met zijspan in de gracht. Met behulp van een toegeworpen touw mocht het aan twee personen, gelukken hem spoe dig op het droge te krijgen; doch- in be- wusteloozen toestand. Door toepassing van 'kunstmatige ademhaling kwam hij weder bij kenijis. Per auto werd hij naar huis ver voerd. Te Maastricht is de 75-jarige vrouw D. uit een zolderraam gevallen en dood op genomen. Uit een kozijn van de eerste verdieping van een in aanbouw zijnd' pand' te Rotterdam is een jongetje op straat gevallen. De knaap is met een hersenschudding in bcwusteloozen toestand in het ziekenhuis op genomen. Een 79-jarige man is Fe Rot terdam bij het weifelend oversteken van do straat aangereden door een vrachtwagen. De oude man viel en is met een hoofdwonde en een kneuzing aan de rechtlland in het ziekenhuis opgenomen. Door het schich tig worden van zijn paard voor een voorbij rijdenden wagen stootte de voerman, met pan nen op weg naar Roermond, nabij Swalmen zijn rug tegen den disselboom van- den ach ter hem rijdenden wagen. Hij is aan de ge volgen overleden. Verduistering van f 8000. Te Maastricht is aangehouden zekere D., agent van verschillend® maatschappijen, verdacht van verduistering van een bedrag van- f 8000, ten nadecle van de firma van Berkel „De Pi pegaai" te. Delft. De man is in het Huis van Bewaring opgesloten. Inbraak. In het Sanatorium te Heer len is op klaarlichten dag inbraak gepleegd. Een der aldaar verblijvende geestelijken had even zjjn kamer verlaten en- bemerkte bü zijn terugkomst, dat de deur aan den bin nenkant door een- stoel was gebarricadeerd en dat er ongeveer f 260 was meegenomen. Van een honger kuur, die n-ie-t doorging. Men meldt uit Zandvoort aan, het „Volk" .- De politie - alhier heeft een derer dagen, twee Duitschers aangehouden,, die bij onder zoek niet in het bezit bleken te zijn van geldende passen. Een hunner bleek te zijn de bekende hongerkunstenaar Wilhelm Smitz, büsenaamd „Heros", afkomstig- uit Creveld. Volgens verklaringen van dezen, laatste, had hij van 24 April tot en met 6 Juni 1926 in Harnborn vrijwillig een hongerkuur ondergaan. Ilij wilde thans trachten dit record te verbete ren door 60 dagen te vasten. Voor dit ex periment was hij reeds in onderhandeling met een hotelhouder hier ter plaatse. De commissaris van politie was van mee ning, dat „Heros" zijn kunsten, inaar elders moest vertoonen. Daarom werd „Heros" ter beschikking gesteld van den grenseommissa- ris der rijkspolitiete Enschedé, die voor het verdere transport van dezen hongerlijder over de grens zal zorgen. Brand in een trein. Gisterenmor gen om 10 uur is in één der laatste wagons van den electrischen buurtspoorweg Bernau Berlijn door kortsluiting brand ontstaan. Ver scheidene reizigers liepen daarbij brandwon den op, die echter niet van ernstigen aard waren. Het noodweer in Duitse li - land. Uit Goerlitz wordt gemeld Door de hevige regens van den laatsten ïjjd is het water in allo stroomen van het gebergte gestegen, waardoor de toevoer van water naar de groote rivieren 200 groot is, dat deze buiten haar oevers zijn getreden. Men verwacht, dat het water nog meer zal stij- jen. Sedert 15 jaren is de stand van het water niet zoo hoog geweest als thans. Naar de „Breslauer N. Nachr." meldt, heeft ■een onweer, gepaard gaande met een wolk breuk, dat Zondagmiddag over het Zuide lijk deel van de districten Raidbor en Leob- sehutz losbrak, ontzaglijke schade aangericht. In korten tijd stonden vele gemeenten in deze districten onder water. De hooioogst is, voor zoover nogniet binnengehaald verloren en ook aan het te veld staande graan is groote schade toegebracht. Te Staubewitz werd men door het opzettende water, dat 11/2 meter hoog was, verrast. Veel vee is hier omge komen. Ook in Silezië is het boos weer geweest. Flet industriegebied in de buurt van Reichen- bach is door sterke overstroomingen en he vige onweders geteisterd. Te Grosselguth is de oogst door een wolk breuk en hagelslag voor een groot gedeelte vernield'. De mijnwerkersstaking. De wedloop naar concessies op het nieuw- ontdekte kolenveld bij Dudley is gisteren tot staan gekomen, doordat alle terreinen afgepaald waren. Vele van de gegadigden hebben hutten uit leem opgericht of wonen onder een stuk zeil, met een paar palen ia den grond geslagen,, om hun terrein geen seconde te behoeven te verlaten, voor de officieele toewijzing heeft plaats gehacl. De verkoop,ing van de ter reinen. Gisteren zijn de terreinen van de tentoonstelling te Wembley, inclusief het s-tadion en de aanwezige vaste tentoon stellingsgebouwen, bij opbod verkocht. Het geheele complex, dat 132 acres groot is, bracht 315,000 op, maar de verkooper, zeide, dat bij het complex voor dien prijs niet zou toewijzen, aangezien hem een hooger onderh.tndsch bod door een parti culiere firma was gedaan. De geheele verkoop duuzde geen 3 minuten. l)e ter reinen werden op 300,000 ingezet en liepen 15,000 op, waarna er geen, enkel bod meer werd gedaan. HAARLEM. V. D. De 9-jarige P. de B. te Schoten is te water geraakt en ver dronken. GOOR. V. D. Bij de afbraak van een woonhuis zakten de aannemer P. J. en de opperman B. A. door den vloer van de eerste verdieping. De eerste hekwam in wendige kneuzingen, de andere brak zijn schouderblad. WINTERSWIJK. V. D. Zekere B., die gearresteerd is, als verdacht van brand stichting, beeft bekend. Het was hem om de assurantiegelden te doen geweest. BERN. V. D. De Hongaarsche regeering beeft aan de Zwitsersche gevraagd Justh, die Bethloil eetl oorvijg heeft gegeven, juri disch te vervolgen. MAINZ. V. D. Twee Fransche vliegtui gen zijn tegen elkaar gebotst. Beide vliege niers zijn gedood. LONDEN. V. D'. Het Nederlandsche stoomschip Delft, toebehoorende aan de Nederlandsche stoombootmaatschappij te Amsterdam, is nabij het eiland Santa Clara gestrand. Het was met een lading stukgoederen op weg van Panama naai' Guayaquil. Behalve de bemanning, die uit ongeveer 30 man bestaat, is ook een klein aantal passagiers aan boord. De positie van- het schip is ernstig. De machinekamer staat vol water. Er is assistentie gevraagd voor de passagiers en de mail en het ber gen der lading. Er is een motorschip op weg naar de plaats van de ramp. PARTJS'. V. D. President Doumergue Is heden zijn beraadslagingen begonnen. Hij zal vermoedelijk Briand verzoeken op nieuw eeiV kabinet te vormen. Beze zal trachten een concentratie-kabinet te vor men. Iferriot zal de portefeuille van finan ciën krijgen; Herriot is reeds door Dou mergue ontvangen. MIDDELBURG. Toen enkele maanden geleden een staking werd geproclameerd door de Marktkoopliedenvereeniging alhier in verband met het plaatsen van het marktwezen onder de politie, heeft het bestuur van de federatie van Marktkoop- liodenvereenigingen een onderhoud gehad met den burgemeester en werd aan dezen toegezegd, dat na eenigen tijd een rapport zou worden ingediend. Als rapporteurs werden door het Bestuur der Federatie benoemd de heeren B. Buitenkant en I. Witmont en deze hebben thans een rap port uitgebracht, dat toegezonden is aan den burgemeester. De inhoud van dit rap port ontleenen wij aan het orgaan der federatie, liet luidt als volgt: 1. De orde op de Markt. Deze laat absoluut niets te wenschen over. De heer Inspecteur vervult onder leiding van den Commissaris op bijzondere en correcte wijze zijn -dienst, en laat zijn optreden te genover de kooplieden niets te wenschen over, wat voor dien tijd wel eens iets te wenschen -overliet en enkele malen 'tot strubbelingen aanleiding gaf. 2. Grieven van kooplieden. Bewezen is dat bij grieven vari de zijde der kooplieden deze steeds door den betrokken ambte naar aan een commissaris worden over gebracht en door deze op de meest loyale wijze worden behandeld. 3. De loting. In tegenstelling met vroe ger waar de beste hardloopers, die met den trein aankwamen de beste plaatsen hadden, is thans een wijze van loting inge voerd, die ten zeerste voldoet. Het strekt tevens tot voldoening, dat de plaatsen ge bleven zijn, gelijk zij waren. De rappor teurs drukken den wensch uit, dat de goede verstandhouding met de ambtenaren steeds zoo zal blijven. Middelburg. Hedenmorgen werd alhier door den hoofd-imgenieur van den Rijks waterstaat aanbesteed het: a. het uitvoeren van bestortingen op de verdedigingswerken langs en in de Westerschelde, -op den vooroever bij- Ter- neuzen. Raming voor een vaste som van f7000 1745 scheepston. Inschrijvers: J. de Bree Fzn Terneuzen 2036; W. Bot Rilland Bath 2085; J. P. de Vos, Terneuzen 2100; J. Roskam Cz. Sliedrecht 2175; C. v. d. Klippe, O-osterland 2200; G. A. v. d. Straaten, Terneuzen 2431 en A. de Bruijn Terneuzen 2592 scheepston. b. het aanbrengen van nieuwe wrijfhou ten en klossen aan acht meerstoelen in de buitenhaven van het kanaal door Z.- Beveland te Hansweerf met bijkomende werken. Raming f8200. Inschrijvers: Th. Blijleve-ns Az., Made f8768, Iz. la Gasse-, Koudekorke f8500; P. Dekker, Veere f84801; J. J. Jansen, Middelburg f8450, P. J de Bourgraat W-emeld'i'nge' f8160, A. v. d. Straaten Jr. Iianswe-ert f8150, J. Blijleivens, Drimme- len. 7820. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Juni; 2.30 u. Berlijn 59.25—59.27. Brussel 7.177.20 Parijs 7.02—7.05. Londen i2.Hi/212.12. New-York 2.48%2.49. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter to Goes zijn ver oordeeld wegens: het zich niet een wildstrik in het veld bevinden: J. N., Kwadendamnio f 15 b. s. 15 d. h.trekdier zonder toezicht laten staanM. d. L., Kloetinge f5 b. s. 5 d. h.straatschenderijJ. d. K., Goes f 10 b. s. 10 d. h.; N. R., Goes f3 b. s. 3 d. h.; G. d, D., F. C. d. P., Hoedekenskerke f 15 b. s. 15 d. h.te Wemcldinge met een auto in verboden richting in een straat rijden: C. W. V., Ierseke f5 b. s. 5 d. h.als brand gast niet tegenwoordig zijn bij- oefening der spuit: N. S., Oudelande f3 b. s. 3 d. h. de veiligheid van het verkeer in gevaar bren gen met een autoM. J. M., Goes, vrijge sproken; als schipper op zijn schip zj'n naam niet hebben: G. C. K., Hardinxveld f3 b. s. 3 d. h.Auto niet voorzien doen hebben van muistens twee krachtig werkende rem men W. A., Bergen op Zoom f 100 b. s. 50 d. h.met vrachtauto rijden over een daarvoor

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2