i Lgewéfld, maar t beëindigd is. dat de aange- i te duur zijn. vernomen, dat r 1000 minder wil B. en W. maar is van ehitect dit bad eleverde steen aing met bet deskundige is deze1 qualiteit prijs kan ge- leening- dat er is. Ook weth. klaart, als der itstekend is. Eg had onder de algemeene is der beide ramp op de ienburg sprak lijkrede uit, is Kerkvoogd, herdacht wat le jaren voor weest. Hierop heer S;. Hage, evoel der ge- diep getroffen lens de familie mkte voor de eer aan de wezen. (ICC.) s. an den IJssel, erkerk; te eusden; te :amp te Leem C. L. Tuin- door J. L. OL Veluwe; Stein Callen- W. H. v. d. gnie; te ,e Zandeweer; and. te Zand- nodale Geref. ïeeft een op- serken in Ne- in te mogen van een gere- ïscliikbare ge- er godsdienst- rdt geacht. ot notabel bij ure wijlen C. urn an. ode der Ned. d voor Fries- se voorstellen lt om de pro- te doen plaats esturen, maar lies. De ééne, vordt gevormd 3S N.-Holland, md en-Noord- .ere, gevestigd de provincie ,he, Overijssel ener examen- alle in haar n, emeriti-pre- et emeritaats- ommissie be- unne secundi, ragen het af- sén dér zeven De leden der e secundi wor- neene Synode vee personen, agd, voor elk. ivinciale kerk- ressort. Bij uit elke pro- één secundus, i worden be- 7 jaren, met 3 rooster elk ndus aftreedt, sld door loting, tspraak over- ïaar onafhan- toe de Synode te benoemen :e wijze en in het best zal kt, en het re- samen te vat-- wijziging". dels-onder- isteravond had reeniging- voor de mededee- ring der leer- der handels- rtiemen kring ;er Mr P. Die dat bevorderd tweede klasse E. D. Bongers i Doornum, J. uijzen, J. de Meerman, J S. Sanderse, L. de Kam, Sanderse, Jac. evorderd werd naar de derde Louws, K. Net, agter, A. Pluij- mers, W. de Wolf, J. Stroo, C. J. W. Faber, C. Focke, J. C. Homburg, H. P. Huijsman, I. A. Lorier, W. Louwerse, L. van Liere, J. Minderhoud, G. C. Reijers H. F. M. Segers, J. Castenmiller, E. F. v. d. Berg. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de derde naar de vierde klasse: J. Adriaansen, M. Hansen, A. van Hoorn, F. J. ide Munck, L. Simpelaar, K. Villée p'. de Vos, C. Vreke, Niet bevorderd wer den 7 leerlingen. In 'tegenwoordigheid van bestuur, di recteur, leeraren, gemeentebestuur, com missie van toezicht, leden en genoodigden had hierop de uitreiking van de diploma's aan de leerlingen, die met goed gevolg het eindexamen hadden afgelegd, plaats. De heer Dieleman deelde mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van den commissaris der Koningin, van het col lege van Ged. Staten, van den burgemees ter, van het bestuurslid, den heer Her man Snijders. Hierna heette spr. de wel aanwezigen welkom en in de eerste plaats -de heeren Onderdijk en v. d. Veur als vertegenwoordigers van het gemeentebe stuur en de leden der commissie van toezicht uit de Kamer van Koophandel. Hierna zich tot de leerlingen der vierde klasse richtende herinnerde spr. aan de f7 vette en de 7 magere koeien, de 7 vette en .7 magere jaren. Spr. nam dit •voorbeeld, omdat er 7 leerlingen zijn ,die slagen voor het -eind-diploma, terwijl er 7 anderen zijn, die niet slagen. Spr. vindt Idit erg en verwonderlijk en zegt tot de laatst-en, dat zij zich moeten voorbereiden om sterk te staan in de magere jaren, terwijl de anderen voet bij stuk moeten houden. Daar de burgemeester niet aan wezig was, reikte spr. daarop ditmaal zelf de diploma's uit. Zulks in volgorde van -de behaalde cijfers aan: J. C. Wattel, J. 'Antheunisse, J. C. Akkermans, J. M. de 1de Koning, J. Dekker, J. Dekker, M. Meu- lenberg, J. Verliage. De leerling J. C. Wattel dankte merle namens de and-ere geslaagden de vereeni- ging voor het oprichten en instandhouden der school, de leeraren voor het genoten onderwijs en sprak de beste wenschen voor de school ook voor de toekomst uit. De hèeren J. Onderdijk en L. A. Stof- fcoper voerden nog het woord, resp. na mens het Gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel. Nadat de leerlingen der vierde klasse de bijeenkomst verlaten hadden, werd de jaarvergadering der vereeniging gehouden. Ook ideze vergadering werd door den heer Mr Dieleman als voorzitter geopend. Door den secretaris, den heer J. W. Kögeler, werd daarop het jaarverslag uit gebracht, waarin wordt medegedeeld dat ide in het vorig jaarverslag uitgesproken verwachting op een mildere Rijkssub sidieregeling voor de Dagschool voor hef grootste deel in vervulling is gegaan. Een wooïd van welgemeende erkentelijk heid wondt gebracht aan den minister en aan den inspecteur van het H.O. Bij den aanvang van het kalenderjaar 1925 werd de Hoogere Handelsschool bezocht door '48 leerlingen (v.j. 55). In Juli werden 17 teerlingen der eerste naar cle 2e klasse bevorderd. Van. de leerlingen der 2e kl. verlieten 3 tussclientijds de school, ter wijl aan 21 van de 24 overige een di ploma kon wolfden uitgereikt. Van de ge slaagden voor het eindexamen, ging "1 studeeren voor notaris, en 1 voor de acte M.O. Duitsch, 1 werd telefoniste, kwamen bij hun vader in de zaak, 9 gingen naar een kantoor, 1 ging naar Engeland, 1 naar Frankrijk, en1 naai Duitschland, terwijl 1 in militairen diensl moest.. Het kalenderjaar 1925 begon aan de Middelbare Handelsdagschool met 80 Leerlingen, tegen 1924 met 90. Voor den lovergang verlieten 4 leerlingen der 3e klasse de school. Van de 20 leerlingen der 1ste klasse werden in 'Juli 19 be vorderd, van de 18 der 2e 17 en van dé .28 der 3e 23. Van deze laatste gingen er 18 over naar de Hoogere Handelsschool. Aan de 10 leerlingen der 4de klasse slaagden er 8 voor het eindexamen. Bij het begin van den nieuwen cursus werd Overgegaan tot volvoering van het plan lom voortaan zoowel voor de Middelb Handelsidagschool als door de H. H. S. gedurende de eerste 2 jaren algemeen vormend onderwijs te geven, gevolgd door ,..,re®P' jaren 'handelsonderwijs. Tege- hjkertijid werd de splitsing voor de beide scholen, die vroeger plaats had in de 4e klasse, verplaatst naar de 3e klasse, zoodat men thans heeft een le en 2e klasse, die gezamenlijk den onderbouw vormen voor de beide scholen, terwijl Ide volgende klassen voor de beide scho len afzonderlijk ingedeeld worden. In September ving de nieuwe cursus aan met 113 leerlingen, op 1 October was dit 117 tegen het vorig jaar 127, wat gelet hp het„mmder aantal leerlingen oü alle lonlderwijs-inrichtingen, zeer bevredigend wordt genoemd. Van de leerlingen kwa men er 43 van buiten Middelburg. De Handelsavondschool telde aanvang "1925 van 192riiDg,en' teg°n 140 bij bet be§in Begin Juni werden bevorderd 19 leer lingen der 1ste klasse, 11 der 2e, 12 SwJte^11'{ran de 25 die aan het eindexamen deelnamen, er 15 een diploma verwierven. Van den vervolgcursus slaag- laTiL™0? Boekbouden, 4 voor Neder- andsche, 1 voor Fransche, en 1 voor Engelsche correspondentie. De nieuwe -cursus begon met 116 leerlingen, tegen 130 m September 1924. Van de 116 kwa- SÏÏhvvf Tan buiten Middelburg. Een nSlrl Tl verscbijasel wordt het ge- tdrinupri Ti +WT m?er Paljoons erop aan- HanrMn ion,gste bedienden de .Handelspondschoo1 bezoeken; er zijn er zeÜs, die dit als eisch stellen. J oor üe wijze, waarop directeur en leeraren zich in het algemeen ookiveder- om in het afgeloopen jaar van hun taak kweten, brengt het bestuur hen gaarne een woord van dank. Gelijk uit de aan het verslag toege voegde exploitatie-rekening blijkt, bedroeg het nadeelig saldo der Handelsavondschool over 1925 slechts f 237.121/2, en zijn in dien ten aanzien van de Dagschool door het Rijk voor 1925 dezelfde subsidiëering wordt toegepast als voor 1922 tot 1924 de uitgaven dier school gedekt. Gezien de verhoogde Rijkssubsidie vooi 1926 zou de vereeniging, althans wat de naaste toekomst betreft, vrijwel zonder zorg kunnen zijn, ware het niet, dat de Provincie in 1925 eenige aarzeling heeft betoond hij de verlenging van het tot dusverre genoten subsidie. Dit werd name lijk tot nu toe steeds voor eèn termijn van 5 achtereenvolgende jaren toegekend. Bij het afloopen van den laatsten termijn besloten de Prov. Staten evenwel, om ditmaal het subsidie slechts voor één jaar (1926) te verleenen, blijkbaar in af wachting van -een wijziging van de Rijks subsidie-regeling, Daar echter uit de mede- Meeling van den Minister in de' Memorie van Antwoord op de Staatsbegrooting 1926 is gebleken dat hij voorloopig niet voornemens is, daarin de verwachte ver andering aan te brengen, vertrouwt hel Bestuur, dat d-oor de Prov. Staten thans goedgunstig zal worden beschikt op het door de vereeniging ingediende verzoek tot verlenging van de tot dusverre ge noten bijdrage uit d-e Provinciale fond sen. Daar hij afwijzing groot gevaar voor rijks- en gemeentesubsidie zou ontstaan, hangt het voortbestaan der scholen mo menteel van de handhaving van het prov. subsidie af. Ten slotte moet het bestuur tot zijn spijt -een vermindering consta- stateeren in de particuliere bijdragen. Het jaarverslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd. Hierna ver kreeg de penningmeester, de heer mr J. A. Fokker het woord om mededeeling te doen van de rekeningen. Inzake die van de Middelbare en H. Handels-dagschool, deelde spr. mede, dat ontvangen is aan. schoolgelden f4922.45, aan bij-dragen en giften f25; aan bijdrage van de Vereeniging f279.45, aan verhaal pensioensbijdrage f3393.07; aan subsidie van het rijk f32.313.21, van de gemeente f 19387.92 en van de provincie f 8150, totaal dus f68.471.10. De uitgaven stem men hiermede overeen, en bestaan o.a. uit salarissen directeur en leeraren de som van f53.563.80, sal-arissen ander per soneel f 1683.34, pensioenkosten f 8757.50 De ontvangsten van de Avondschool zijn schoolgelden f 1436.05; bijdrage ver eeniging f245, verhaal pensioensbijdrage f 681.98, subsidie rijk f 6600.36, gemeente f 3960.22 en provincie f 2158.02, terwijl -er een nadeehg saldo is van f237.12y2' Totaal dus f 15.318.751/2. De uitgaven zijn even groot en om vatten o.a. f 10.132.25 aan salarissen di recteur en leeraren, f 841.66 voor sala rissen ander personeel en f 1806 aan pen sioenkosten. De rekeningen werden goed gekeurd met -dank aan den penningmeester en mede op schriftelijk advies der com missie van controle. In deze commissie moest aftreden de heer L. A. Stofkoper wien dank werd gebracht voor zijn werk zaamheden gedurende 3 jaar als lid der commissie. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Koole. Tot bestuurslid werd b-ij acclamatie her kozen de heer mr J. A. Fokker. Ten slotte bracht de voorzitter dank aan den directeur, den heer W. Kosten, van wien dit jaar weer zoo veel gevergd is voor de avondschool, de dagscholen en de ver schillende cursussen. Zijn ijver is echter ■onverflauwd en ook laat zijn gezondheid hem gelukkig toe, zijn zware taak naar behoooren te vervullen. Spr. hoopt, dat dit nog lang zoo zal mogen blijven. Toch'» is het bestuur aan het zoeken, naar een weg om den heer Kosten tegemoet te komen en wellicht zal die weg binnen niet te langen tijd gevonden zijn en bekend worden gemaakt. Ook brengt spr. dank aan de leeraren voor de vele uren, die zij aan 'de scholen d-er vereeniging geven. Hierna sloot de voorzitter de verg&dering. Geslaagd te Arnhem met lof voor het examen als betontechnicus de heer W. H. J. v. d. Hooft, technisch ambtenaar bij den Rijkswaterstaat te Goes. De examens in de nuttige handwer ken zullen aanvangen op 13 Juli a.s. en in de fraaie handwerken op 8 Juli a.s. Aan melding voor de nuttige voor 22 Juni a.s. en voor de fraaie voor 19 Juni. Geslaagd te 's Gravenhage voor het stuurlieden-examen 2e stuurman S. v. "d. Mey, J. Visser, en T. Vos. Kwaad ïeaws. Ongelukken. Te Amsterdam is een jongetje -onder een door zijn vader bestuurde kar geraakt. Hij is in het gast huis overleden. Maandagavond is te Boxtel ejn Schaft zekere F. -uit Eind hoven, die p-er motor uit België huiswaarts keerde, gevallen met het gevolg, dat hij met het hoofd op de straatsteenen terecht kwam. De dokter constateerde hersen schudding. In Den Haag is een 10- jarig jongetje bij het vischj-esvangen in de Laakhaven geraakt en verdronken. T-e Rotterdam is een 66-jarige haven arbeider op straat plotseling ineengezakt en -overleden. T-e Maassluis is een drie jarig kind in de haven te water geraakt en verdronken. Te Schiedam is een kolenwerker op een in ide haven liggende trawler gevallen en zwaar inwendig ge kwetst. T-e Rotterdam is een 45-jarige bootwerker in een 10 M. diep ruim van een sShip gevallen en aan de bekomen won-dingen overleden. - De arbeider B. te Haarlemmermeer is -op het land met zijn been-en bekneld geraakt tusschen het ra derwerk van een in beweging zijnde ma chine. Hij werd ernstig gewond. Te Hechtel bij- .Weert is een 5-jarig kind, dat op den weg speelde, door een motor rijwiel -overreden en gedood. Pagekopjes en belasting. De Weensche belastingautoriteiten, over tuigd, dat d-e kappers tengevolge van de b-obbe-d-hair-mode meer werk en dus ook meer inkomsten gekregen hebben, heb ben hen 40 tot 50 procent hooger aan geslagen in de inkomstenbelasting dart vorig jaar. Natuurlijk protesteeren de kappers. Dat hoort b-ij een verhoogden belastingaanslag. Tegeltjesdie f. De heer D. V., te Overveen is door de Bl-oemendaalsfjie politie betrapt op het wegnemen van een tegel van de straat, dien hij in zijn a.cte- tasch borg, >net de bedoeling, hem mee naar huis te nemen. Dit had hij reeds 63 maal gedaan. V. had van 9e tegels een straatje gemaakt achter zijn woning. Er is proces-verbaal tegen jhem opge maakt. Ongeluk -op school. De 21- jarige -onderwijzer A. van L., wonende te Hille-g-ersheig, was gisteren bezig met het nemen van een proef bij de natuur- kunde-les o-p -de Chr. school aan de Fa- brieksstraat te Rotterdam. Plotseling vloog een spirituslichtj-e in brand, er volgde een lichte ontploffing van de bij de proef gebezigde chemicaliën, en een groote vlam sloeg den 12-jarigen s-cholier d. O. in gelaat en hals. De jongen is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. Het toestel is voor onderzoek in beslag genomen. De Culemborgsche moord zaak. Naar Het Volk" verneemt, heeft de commissaris Blok te Culemborg een klacht wegens beleediging ingediend tegen den heer Otto de Beus. Deze is gisteren door "den rechtercommissaris te fiel ge hoord. (Wij herinneren eraan, dat de heer de Beus tal van stukken tegen commis saris Blok, in verhand met de Culem borgsche moordzaak heeft geschreven). Hanldig-e chauffeur. Toen C. S. eenige dagen geleden met zijn motor jacht een reisje van Rotterdam naar Arn hem wilde maken, bemerkte hij reeds bij het begin van den tocht, dat er iets met den motor niet in den haak was. Naar de Kapitein hem vertelde, moest dit mankement het gevolg zijn van geknoei van den chauffeur van S., die aan boord was geweest, zoogenaamd om den motor na te kijken. S., die zijn vrouw en dochter aan boord had, moest in het Boerengat met zijn ho-ot blijven liggen en kon eerst pa de allernoodigste reparatie te hebben laten verrichten, den volgen-den morgen zijn reis voortzetten. Eenmaal in Arnhem gearriveerd, werd vandaar uit, bloot toevallig, omdat een kleindochtertje jarig was, 'het huis van (den schoonzoon van S. door hem op gebeld en in het telefonische gesprek deelde de dochter haar vader mede, dat zijn auto-, een Protos, in de buurt heen en we-er reed. Had vader den chauffeur soms eenige opdracht gegeven? Op het ontkennende antwoord was schoonzoon een -onderzoek in de garage gaan instel len en toen bleek, dat de -chauffeur J. G. o-p -eigen gelegenheid den wagen uit de garage had gehaald en aan T. en B. had verkocht voor f800. De politie werd gewaarschuwd en heeft den auto, waar voor kort geleden nog een bod Van f 2500 was gedaan, in beslag genomen. De wagen is verzegeld en in d-e garage van T. en B. onder politietoezicht geplaatst. De chauf feur, die natuurlijk zoodanig aan den motor van het jacht had gemorreld, dat langdurig oponthoud voor S. er het ge volg van moest zijn, waardoor hij zelf m-eer vrij sp-eP had, had bovendien nog' f85 -onder zijn berusting. Met dit geld en de opbr-epgst van den wagen is hij verdwenen. Brandstichting. T-e Assen is gevankelijk binnengebracht M. W. van H. verpleegde te Veenhuizen, verdacht van opzettelijke brandstichting aldaar. Een dak in elkaar gestort. Te Hasselt stortte plotseling het dak van het huis en de schuur van den veehou der W. Dekker in. De bewoners, vooraf gewaarschuwd door onheilspellend ge kraak, ijlden het huis uit en ontkwamen daardoor, zij het ternauwernood, aan het gevaar van onder de liaar beneden stor tende balken bedolven te worden. Het dak stortte over de geheele lengte van het huis met schuur in en sloeg op eenige plaatsen door de zoldering. Drie kalve ren, de eenige dieren die zich in de schuur bevonden, werden gespaard. Autobus in brand. Gisteren geraakte een autobus uit Eindhoven tus schen Exel en Eindhoven in brand. De nog zeer nieuwe bus reed tegen een wo ning. De chauffeur beducht, dat ook het huis in vlammen zou geraken, reed de brandende bus ter zijde van den weg, waar ook de benzinetank sprong. De auto bus werd totaal vernield. De chauffeur bekwam geen letsel. Er waren geen passa giers in de bus. Hoog water. Uit Augsburg wordt gemeld Door de aanhoudende regens der laat ste weken is de Donau op verschillende plaatsen buiten zijn oevers getreden en heeft het omliggende gebied overstroomd. Talrijke boerderijen staan onder water en de oogst van duizenden morgens land is vernield. De schade op de velden en in de wouden aangericht is ontzaglijk. In vele plaatsen is het water de huizen binnengedrongen, zoodat de bewoners naar de hooger gelegen verdiepingen moesten vluchten. Uit Warschau wordt gemeld, dat geweldige regens een voorstad van Plock en meerdere dorpen onder water hebben gezet. De oevers van den Weichsel in de omgeving van Plock zijn overstroomd. De schade is belangrijk. Een bericht uit Boekarest meldt, dat de overstroomingen groote schade heb ben aangericht. De spoorbrug bij Toesani is ingestort. Er zijn meerdere slachtoffers. Tal van spoordijken zijn overstroomd, ook de internationale lijnen naar War schau, Praag en Breslau zijn door het water versperd. De meeste telegraaf- en telefoonverbindingen zijn niet meer bruik baar. In Êijna alle Roemeensche provin cies is de bevolking er door den wa tersnood treurig aan toe. Ernstig heeft ook Bessarabië te lijden. Kischinoff is geheel door het water in gesloten; alle straten staan blank, het station en de electrische centrale zijn niet meer te bereiken. Ook door hagelslag is groote schade aangericht. De gezwollen rivieren voeren allerhande voorwerpen mee, en vele lijken van menschen en van vee. i Volgens een bericht uit Praag heeft een wolkbreuk groote schade aangericht in verscheidene landstreken langs de Elbe en de Iser. De oogst is grootendeels ver nield door de overstroomingen. Vele bruggen zijn weggeslagen. Edelachtbare discussie. In den raad van Kortenhoef is de naleving van de hondenbelasting ter sprake ge komen. De veldwachter, die blijkbaar het recht tot meespreken in de discussie heeft, verklaarde: „Ik zal alle honden, die ik zie, bekeuren, maar dan moet er ook zonder aanzien des persoons mee gehandeld worden als ik hier kom er mee." De heer Van Doorn, vindt die hon denverordening flauw. „Stel dat je nu een zoet hondje hebt dat om 9 uur 's avonds binnen moet zijn. De heer Bakker wist nog iets anders, waar ook eens op gelet dient te wor den. Arie de Ronde heeft zijn terrein afgerasterd met prikkeldraad. Toen heb ben er verscheidenen aan dat draad zich opgehaald en daarom is hem gezegd, dat hij voor iederen draad een lat moest spannen. Maar Arie de Ronde is een brutale man, en wat deed-ie nou, hij had al een stuk land genomen, dat hem niet toekwam en nu maakte hij de palen met de latten weer een stuk verder. Daar moet iets tegen gedaan worden." De heer Van Doorn: „Dat zeg je nu omdat het Arie de Ronde is. Maar kijk is verder in de gemeente Krijn Voorn doet het zelf ook en die heeft in '25 zelfs de verordening helpen maken." De heer Voorn: „Nou maar. De heer Van Doorn: „Jij moet als raads lid het voorbeeld geven." De heer Voorn: „Als niemand het doet, doe ik het ook niet." De heer Van Doorn: „Dat is toch niet netjes." Voorzitter: „Nou, heeren, we zullen ze aanschrijven en dan proces-verbaal op maken." Stem: „Maar dam allemaal." De heer Bakker: „Maar denk er om, ik kom over een dag of drie hier om te informeeren of het gebeurd is." De heer Van Doorn meent echter, dat het bij Arie de Ronde zoo erg niet is met dat prikkeldraad. De heer Bakker: „Nou, maar er zijn veel klachten gekomen van lui, die hun jas scheurden." De heer Yan Doorn: „Dan moeten ze maar midden op den weg loopen." Een zeer geleerd oplich ter. Onder dit hoofd verscheen dezer da gen in de bladen een bericht, dat zeker op lichter K. zich achtereenvolgens in 26 Ne- derlandsche gemeenten, waar hij zijn truks uithaalde, bij de politieautoriteiten op bezoek ging. K. zou volgens dit bericht tijdens de Duitsche bezetting in België hoogleeraar aan de Universiteit te Gent zijn geweest en door de Belgische justitie zijn veroordeeld en uitgewezen. Volgens bij de politie te Heerlen inge wonnen inlichtingen is K., die onder den valschen naam van prof. de Jong werkt en zich de hoedanigheid van professor toe eigent, geen professor of iets dergelijks aan de Universiteit te Gent of elders in België geweest; hij is Nederlander van ge boorte, dus geen Vlaming en hij heeft met het aktivisme niets te maken. De Eskimo's sterven uit. Kapitein Henry Toke Mum, een hande laar in de Poolzeestreken, die na een ver blijf van 10 jaar in Noordelijk Canada naar Montreal is teruggekeerd, merkt op, dat de Eskimo's in het Ganadeesch Pool- zeegebiecf tot snellen volslagen ondergang zijn gedoemd, tenzij spodSig maatregelen ter bescherming van het ras worden ge nomen. Het aantal Ganadeesche Eskimo's vermindert van jaar op jaar. In 1896 tel de de delta van de Mackenzie-rivier een bevolking van 2000 Eskimo's, thans zijn er nog slechts 200; Baffin-Land had 5000 Eskimo's in 1870, op het oogenblik 1800. Kapitein Munn vestigt er de aandacht op, dat de Eskimo's het eenige ras vormen in Noord-Amerika dat de rendier-teelt tot ontwikkeling kan brengen. E e^n brand. Gisternacht omstreeks 2 uur wérd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand op de Lijn baansgracht. Bij haar komst sloegen de vlammen snel uit het benedenhuis, waar gevestigd is een sigarenwinkel. De siga renhandelaar, een reeds bejaard man, sliep in een kamertje achter den winkel. De brandweer vond hem op een plat ach ter de woning, waar hij nog juist een goed heenkomen had kunnen vinden. De winkel brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak deelde de winkelier mede dat hij, bij het naar bed gaan, een brandende si gaar op een aschbakje had gelegd, waarop zich nog eenige papiersnippers bevonden. Deze snippers hebben vermoedelijk den naasten omtrek in vlam gezet. De inventa ris was verzekerd voor f 700. Treinontsporing. Nabij de spoorbrug over de Amsterdamsche Vaart is gistermiddag de trein, die om 1.05 uur van Haarlem naar Haarlemmermeer ver trekt, ontspoord. De oorzaak was dat een wissel niet geheel was overgehaald, waar door de wagens op dubbel spoor kwamen te rijden. Een goederenwagen, een z.g. wa terwagen, kantelde, waardoor het water grootendeels wegliep. Er ontstond aan zienlijke vertraging in het verkeer. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Brand in de riolen'van N ew York. Volgens een telegram uit New York y.ijn stukken hout die in de Hudson dreven, en die met olie Avaren doortrokken, bij de 125e Straat in brand geraakt. De brand strekte zich door de op het water drijvende olie steeds verder uit en sloeg ook over in de rioleering van de stad, met het gevolg, dat in de stad een aantal ver schillende personen letsel opliepen en het verkeer onderbroken werd. Auto's werden door den luchtdruk omvergeworpen en er ontstond een zoodanige paniek onder de voorbijgangers, dat in het gedrang even eens talrijke personen verwondingen be kwamen. Juni. 10 Hoedekenskerke, inspan, de Kok. 10 Middelburg, huis, Hioolen. 10 Kloetinge, kersen, hooigras, v. Dis sel. o 11 Serooskerke, inboedel, De Neeling. 11 Wemeldinge, kersen, Kram. 12 Middelburg, inboedel, Hioolen. 15 Koudekerke, inspan. BI. ten Caté, 16 Goes, nieuw meubilair, de Kok. 16 Goes, meubilaire goederen, de Kok. 16 's Gravenpolder, huis, weiland, v. Dissel. 16 Serooskerke, hofstede, Blaupot ten C. 16 Veere, huis, pakhuizen, v. d. HarsL 17 Waarde, hofsteedje, v. Dissel. 17 Middelburg, winkelhuis, huizen, Struve. 18 Kapelle, melksalon, huis, enz., Kram. 22 Serooskerke. inspan, Blaupot ten C. 23 [Middelburg, huis, bouwl. enz., v. d. Harst. 23 Serooskerke, huis, bouwl., boom gaard, enz., v. d. Harst. 30 Zoutelande, huis, bouw- en wei land, Loeff. ÏWaaxde, hofsteedje, v. Dissel. 1 Waarde, hofstede, Neervoort. Kapelle, huis, schuur, melksalon, erf en tuin, Kram. Heinkenszand, hofsteetje, Verbist. Juli. i 1 5 Koudekerke> bouw- en weiland, Loeff. -Nisse, veldvruchten, v. Dissel. Colijnsplaat, veldvruchten, iMarkusse, Aug. i I i 4 Nisse, boereninspan, v. Dissel. Tsiegrammes. LEIDlElN. Y.Dl De politie heeft aange houden den 29-jarigein G. H. en den 31-ja.rige-n W. Dl., die in den afgeloopen nacht ten nadeele van den bloemenhande laar B. te Zootermeer bloemen ter waar de van f1000 hebben gestolen. HAARLEM- V.Di. In den afgeloopen' nacht heeft een hevige brand gewoed in den vog-elhandel van P. te Velseroord. Alle dieren kwamen in de vlammen om, w.o. 60' kanaries. Ook bet naastliggend perceel brandde uit. De oorzaak is onbekend. Vérzekering dekt de schade. LEEUWARDEN. V.D. De rechtbank ver oordeelde den gemeente-ontvanger van Franeker W. R., wegens verduistering van f38.000, tot 1 jaar gevangenisstraf. HOEK VAN HOLLANDi. "V.D1. Eén Zweedsch stoomschip, groot 10.000 tan, geladen met erts, is hedenmorgen door het breken van de stuurinrichting nabij Maassluis op den strekdam ge-varen. Men is bezig de lading in lichters over Je la den. GEYEVE. V.Di. Briand, Loucheur, Van- derveldei en Theunis hebben onderhan delingen gevoerd over de wisselkoersen. Er is echter geen enkel gemeenschappe lijk accoord gesloten tot verdediging van de munten. PARIJS. V.D. De Petit Parisien ver neemt uit Genèv-e, dat de mogelijkheid bestaat, dat na bet sluiten van het ver drag tusschen Londen en Angora, -Turkije tot den Volkenbond zal toetreden. Er zijn reeds besprekingen gaande. Indien deze resultaat zullen hebben, zal Turkije waar schijnlijk gelijk met Duitschland in Sep tember toetreden. BERLIJN. V.Di. In de provincie Hu nan hebben Chineesche studenten gede monstreerd vóór de Sovjet-republiek. Er volgden botsingen met de politie, waarbij 24 personen werden gedood en meer dan, 300 gewond. In Hunati is de staat van beleg geproclameerd. t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3