Watervaten. prima Watervaten. larWwtaita. a 1325 SUIKER EN RUBBER ©P TERMIJN ie Kersen en Pruimen, J. DE HOOD, H.H. LANDBOUWERS! De erin g Maaimaehines, Hooiharkes. Scbadders, J. DE NOOD, ANTHRACIET, A. BLIEK, Ërasfflfc's Toiletzeepen: Fa BEIJKAM-MASSEE Hofstede „iolenzicht" ta besle MeMroiur Jtjs", Dit groote voorraad leverbaar: Gemeenteraad van Middelburg. Kledingmagazijn J. Kooftman VLASMARKT MIDDELBURG. alle kleuren ALGEMEEKE VERGADERING VAM LEDEN, op Donderdag 10 Juni 1926, des middags 12 uur, in „De Prins van Oranje" te GOES. J. Veerscheweg - Middelburg. Veerscheweg - Middelburg. Zoolang de voorraad strekt: SCHAPENWOL Met adres voor OOSTEBBAAN LE COINTRE, Te koop Speenvarkens, Een vos Merriepaard, mr Servatius verscheen gisleren een ge tuige, die den eed moest afleggen. De man, een Israëliet, bracht de hand boven het ongedekte hoofd en sprak toen het voorgeschreven eedsformulier uit. Mr S.: Bent u Jood? Getuige: Ja. - !Mr S.: Dan moet u zich dekken en mij nazeggen: „Zoo waarlijk, lielpe mij God Almachtig." Get.: Ik heb geen hoed bij mij. (Hi lariteit.) Wat nu? Het 0. M., mr Reilingli, wist raad, ledigde zijn actetasch en stond die af, waarna de deurwaarder ze den getuige bij wijze van hoofddeksel op het hoofd zette. (Hilariteit.) Vervolgens zeide getuige de eedsformule na. Mr S.: 't Lijkt grappig, maar de be doeling is natuurlijk niet om hier grappen uit te halen. De Wet schrijft nu eenmaal voor, dat deze getuige den eed mét ge- dekten hoofde aflegt. Gisteren vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den loco-bur gemeester den heer mr A. A. de Veer, die mededeelde, dat de burgemeester door on gesteldheid verhinderd was de vergadering te presideeren. Spr. sprak onder instem ming der leden de hoop uit, dat de bur gemeester spoedig hersteld moge zijn en zijn werkzaamheden weer zal kunnen aan vaarden. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat zij de gemeentebegrooting van 1926 hebben goedgekeurd, doch daarbij is een schrijven gevoegd, met eenige opmerkin gen, en het college zal later gaarne ver nemen tot welke beschouwingen die op merkingen hebben geleid. Dit schrijven zal ter visie van de raadsleden en de pers worden gelegd, en hopen wij er dan op terug te komen. Thans deelde de voor zitter alleen mede, dat o.a. de kwestie der boventallige onderwijzers er in wordt aangeroerd en stelde hij daarmede in ver band voor de benoeming van een onder wijzer aan school C tot een volgende ver gadering aan te houden. Het reeds gepubliceerde adres van B. ICruze was volgens den voorzitter te Iaat ingekomen om te worden behandeld en zal daarom ter visie worden gelegd. Bij het voorstel tot het verleenen van een aanvullingscrediet van f 23561.751/2 voor de uitbreidingswerken aan den Wa tertoren wijst dhr Vertregt er op, dat de commissie van financiën heeft opgemerkt dat het oorspronkelijk crediet van f 80.000 met 23 tot 24 procent is overtreden. Als men in eens goed geraamd had, dan was de raad er toch ook mede accoord gegaan. Dhr Paul wijst er op, dat alleen het machine-gebouw f7646 hooger is gegund dan geraamd. Dit had men den raad toch Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante Mejuffrouw MARIA WONDERGEM, betuigen wij onzen hartelijker! dank. Kats: JAN WONDERGEM. J. WONDERGEMGoudzwaard. Kloetinge J. BEENHAKKER—Wondergem. JAN BEENHAKKER. W. BEENHAKKER, AA. BEENHAKKER. Kef jong Zakenman, leeftijd 24 jaar, G. G. en met goede vooruit zichten, zoekt langs dezen weg in kennis te komen met een met jong Meisje, leeftijd 2025 jaar. G. G. of P. G. Brieven in te zen den onder letter A aan het Bureau van dit blad te Goes. Geheim houding verzekerd. direct kunnen zeggen na de 'besteding. Dhr Streefkerk twijfelt er aan of er wel een bestek is geweest voor de automa tische pompinstallatie, gezien de er aan bestede gelden. De heer Portheine vraagt naar de bij het werk betaalde salarissen. Dhr Mes meent, dat men bij een crediet- aanvrage steeds moet spreken van ten hoogste en zich daaraan moet houden. De voorzitter erkent, dat het werk B. en W. wat uit de hand is gevallen. Veel te laat werd ook hen de overschrijding der' sommen bekend. Deze had zeker veel eerder moeten en kunnen worden medege deeld. Toen vast stond dat de watertoevoer naar de stad moest worden verbeterd, heeft ide hoofddirecteur naar de kosten van een reinwaterreservoir en een pompinstal latie een onderzoek ingesteld. En daar op heeft hij de gezamenlijke kosten op vermoedelijk f 80.000 geraamd. Men meende later bij fabricage echter, dat in het beton wat meer ijzer moest, het moest zwaarder zijn, en ook de pompinstallatie, zooals die gedacht was, bleek niet zwaar genoeg te zijn. Dit had direct moeten wor den medegedeeld, Er is ook meer werk gekomen, doordat de electrische aanslui ting eerst gedacht was aan den trans formator op het Molenwater, maar in het belang van het net beter in den Bleek kon plaats vinden. Deze meerdere kosten hadden eigenlijk beter niet op de kosten van den Watertoren maar op die van uit breiding van bet kabelnet moeten rus ten. Wat betreft de salarissen zegt spr. dat de opzichter f225 per maand kreeg. Er is bij 'het werk tegenspoed onder vonden door het faillissement van een der leveranciers van onderdeelen. Een raming is altijd een maximum, en spr. hoopt, dat dergelijke overschrijdingen in de toekomst zullen kunnen worden ver meden. Ter tafel kwam nu weer het voorstel van B. en W. om niet te voldoen aan het verzoek van de op wachtgeld gestelde handwerk-onderwijzeressen om hun afge- loopen wachtgeld nog té verlengen. Tevens kwam daarbij in behandeling het afwij zend praeadvi.es van B. en W. op het voorstel van mevrouw Weijl om adres santen, die dit noodig blijken te hebben van jaar tot jaar een gratificatie toe te kennen en dat van den heer Paul, om aan 'de dames Wessels, Hack, Meertens en Lahr voor 4 jaar f88.86; f66.69; f278.25 en f 75.30 per jaar toe te kennen. Dhr Paul zegt, dat de betrokkenen de dupe zijn geworden van de Rijkswet. Wa ren zij bij de nieuwe verordening op wacht geld gesteld, dan hadden zij op meer geld gedurende meerdere jaren recht gehad. Mevr. Weijl is in overleg met haar fractie- genooten bereid haar voorstel in te trek ken, ten behoeve van dat van dhr Paul. Dhr Hondius zal voor het voorstel-Paul stemmen, daar de dames ontslagen zij'n wegens wijziging van de onderwijswet, die groote financiëele gevolgen heeft gehad voor de gemeente Middelburg en daarom is het ook een zedelijke plicht deze dames te helpen, al is er dan geen wettelijke verplichting. De voorzitter zegt, dat er geen enkele wettelijke reden is om iets te geven. Alles wat men doet is liefdadig heid en die moet men toepassen uit eigen middelen maar niet uit die van de ge meente. 't Standpunt van dhr Hondius acht spr. zeer zwak, en hij begrijpt diens rede neering niet goed. Spr. waar-schuwt voor de consequentie, die anderen er uit zullen trekken. Na vier jaar kan men weer voor hetzelfde staan. Dhr den Hollander zegt, 'dat de bedoeling van den heer Paul goed is, maar wat hebben de betrokkenen aan f88, f66 en f75. Spr. vreest ook-voor een precedent. Dhr Paul heeft gemeend, zich te moeten bepalen tot datgene, wat de dames zouden hebben gekregen, als zij direct pensioen hadden gekregen in plaats van te zijn ontslagen met wachtgeld, ge rekend naar de toenmalige pensioenwet. Het voorstel-Paul werd aangenomen met 9 tegen 8 stemmen. Voor de dames Weijl Corné, de Graaf en de heeren Onderdijk Gornelisse, v. d. Weel, Paul, Boasson en Hondius. De raad vereenigde zich met het ont- werp-salarisregeling voor burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders, zoo als deze door Ged. Staten is ontworpen. Bij het voorstel tot verhuren van lo kalen in het schoolgebouw aan het Veer- sche Bolwerk aan de Vereen, tot het verstrekken van L.O. op Geref. grondslag, (bedoeld is de vereen., welke uitgaat van de Geref. Gem.) zeide mevr. de Graaf bezwaar te hebben tegen de wijze, waar op f 1100 voor de verbouwing zullen wor den geïnd. Eerst was de bedoeling in eens, maar nu wordt voorgesteld in 10 jaar. Dit geeft renteverlies voor de ge meente. Mevr. Weijl geeft toe dat de koe pokinenting niet hinderen zal voor de school, maar met de zuigelingen, die op het consultatiebureau komen is het wat anders, die kunnen nog al eens leven maken. Dhr Onderdijk zegt, dat de ver- eeniging niet kapitaalkrachtig genoeg is om de f 1100 in eens te betalen. Het schoolbestuur is van den toestand ter plaatse volkomen op de hoogte. Mevr. de Graaf zegt juist, de vereeniging is niet kapitaalkrachtig genoeg en dan moet men nog meer oppassen. De voorz. acht beter een kleine risico, dan groote uitgaven voor een nieuwe school. Dhr Onderijk meent, dat de personen der bestuursleden goed zijn voor het bedrag. Mevr. de Graaf stelt definitief voor in eens te doen be talen. Dit wordt verworpen met alleen de stem van de voorstelster voor. Het laatste voorstel was, dat tot het verleenen van f 1000 subsidie aan de stoomtramwegmaatschappij „Walcheren" in het tekort over 1924. Dhr Cornelisse verdedigt het stellen van voorwaarden in zake overleg met de personeels-organisa- ties. Met het personeel zelf is niet vol doende. De voorz. zegt, dat men voor de toekomst bepalingen kan maken, maar niet voor een tijdperk, dat voorbij is en bet geldt hier liet tekort van 1924. Dhr Onderdijk zegt, dat men dan altijd zal komen met tekorten van vorige jaren. Er is een pensioenfonds van f 43000, waar in het personeel jaarlijks f 1800 stort, maar de uitkeering staat niet vast, on er is geen reglement. Men moet de te stellen voorwaarden voor 1926 doen gelden. Dhr den Hollander meent, dat deze subsidie niets heeft te maken met het georgani seerde overleg. Spr. heeft wel eens anders over 't georganiseerd overleg hooren spre ken. Dhr Hondius'meent, dat de heeren de Pagter en Sturm gelijk hebben in hun adres. Twee diensten op den Noord weg kan niet en het is de vraag of men dat niet in de hand werkt door deze subsidie. Spr. wil er wel degelijk op wijzen, dat deze subsidie nog geen subsidie ook in de toekomst beteekent. Dhr Vertregt zal nu vooorstemm'en ,maar belooft niets voor de toekomst .juist met het oog op de autobus kwestie. Dhr Portheine zégt, dat de Mij na 20 jaar subsidie te hebben genoten, zegt, ik vraag verder alleen steun in de tekorten. Spr. acht dit een juist standpunt. Spr. staat verbaasd over het adres van den autobusdienst, die hetzelfde deed te genover een concurrent en deze heeft' weggewerkt. De Stoomtram Walcheren handelt uit lijfsbehoud. Na nog eenige discussie wordt het voorstel-Cornelisse (georganiseerd overleg) verworpen met 10 tegen 7 stemmen, die der S.D.A.P.-fractie en de dames Weijl en de Graaf. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen me 112 tegen 5 stemmen, die der S.D.A.P. Nadat de Raad ongeveer een half uur met gesloten deuren had vergaderd, stelde de voorzitter voor een tijdelijk ingenieur bij de bedrijven aan te stellen op een salaris van f 200 tot f 250 per maanih Dhr Paul stond in het. begin zeer sceptisch tegenover dit voorstel, maar wil zich ver eenigen met dit voorstel, als het werkelijk tijdelijk is. Dhr Streefkerk is ook voor het tijdelijke karakter der aanstelling van een nieuwe kracht. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. De voorzitter deelde nu mede dat Poelendale zal kunnen worden ver huurd aan den heer P. de Pagter voor f 400. Hiertoe verleende de raad machti ging aan B. en W., evenals tot de verhu ring van liet huis op het Molenwater1, dat van de bedrijven is, en dat 15 Aug. leeg komt. 1 Dhr v. d. Weel vraagt, overweging of bet geen tijd wordt, in verschillende vooral nauwe straten een bepaling betref fende do maximum-snelheid. O.a. wijst spr. op de Korte Noordstraat. De voor zitter zegt, dat het zal worden nagegaan. Mevr. de Graaf herinnert er aan, dat toegezegd is den concierge van het gym nasium een verhooging te geven van dé vergoeding voor onderhoud van het ge bouw, maar deze heeft daarvan tot nu toe niets gémerkt. De voorz. meent, vdat toe gezegd is, dit bij de begrooting nader te bespreken. Mevr. de Graaf weet zich daar van niets te herinneren. Dhr Mes zegt, dat 18 Nov. besloten is f 100 aan het Drank- weer-comité te subsidiëeren. Hij heeft nu echter klachten gehoord over de moei lijkheden, die zich bij de verdeeling van dat gekl voordoen. De voorz. belooft toe zicht daarop. Dhr Streefkerk vraagt naar de resultaten met de nieuwe ovens der gasfabriek. De voorz. zegt, dat men vol komen tevreden is, de ovens wedijveren met de beste o.vens die er zijn. Er is een buitengewone productie. Hierna sloot de voorzitter om ongeveer half zes de ver gadering. Goes, 8 Juni 1926. Graanmarkt. Geen noteering. Eieren per 100 stuks f 4,70, per 25 stuks f 1,171/2) winkelprijs 6 ct. Eendeieren 4 ct. Boter per Kg. f 1,60, per 1/2 Kg. f 0,80, winkelprijs f 0,90. Aanvoer fabrieksboter 60 pond a f l. V-P-N. Aanvoer 31-544 eieren. Prijs f5 p. 100 stuks. VLISSINGEN, 6 Juni 1926. Spinazie 12— 21,5, Postelein 2534, Snijboonen. 7986, Doppers 42, Asperges I 77, Asperges II 58, Asperges III 46, Aardappelen. 9,512,5, Po ters 7—9, Peulen 5470, Aardbeien 7098, Moskrul 1112 ct., alles per K.G. Bloemkool 1535, Sla 213, Komkommers 18,5 ct., al les per stuk. Radijs 3, Selderie 814,5, Sja lotten 3,54, Peeën 13,524, Rabarber 8,5 9, Kroten 1.4, Rammenas 44,5, Rapen 4, Rozen 6, Roospioenen 7179 ct., alles per bos. Kervel 47, Pieterselie 8, Zuring 12 28 ct., alles per kist. KAPELLE-BIEZELINGE, 7 Juni 1926. Groo te veilingKruisbessen f 13.20f 14.20 per 100 K.G. Kleine veiling: Kruisbessen II f13, Aard beien f 50f 65, beiden per 100 K.G. Krop salade f 1.0511.50 per 100 krop. Poentjes f 10 per 100 bos. KRABBENDÏJKB. Veiling van 7 Juni. Kruisbessen f 13.20, f 13.40 en f 13.50, per 100 kilo. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Meteor. ..Instituut 'te Do Bilt. Verwachting tot den avond van 9 Juni; Zwakke, later toenemende zuidelijke tot westelijk© wind, aanvankelijk betrokken, later half tot zwaarbewolkt, aanvankelijk regen, later iets koeler. De Voorzitter JAC. WELLEMAN. SULW. t. b. d. Makelaardij v/h D. H. Reodhuyzeri Co. AMSTERDAM Warmoeestraat 179/199 Tel. 45103—41979. SSeuro Mï® BSa» 2 Tel. 451034S2S4. dat wij buiten onze „merkenglazen" ook Brillenglazen leveren in onder staande prijzen Spherisch f 0.50 Cylindrisch 0.75 Gee Cyl Menisken 1.- op eoiidiiiëii van de AmaSerdamsche Beurs. Agent voor Suid.Seyelandi de 5-ieer J. VALKIER ie 's-H©er Arendskerke. lonturen in alle prijzen. „FOCUS" - Firma A R. DE MUHNCK, Lange Burg, C 102, Middelburg. g99£@0®S98aO9999S90S99«O Heeren-Costumes vartaf f 10. 2 Chique Jongens-Costumes nu f 8 75. 0 Gabardine en Gummi Jassen nieuwste kleuren vanaf f 7 75. 0 De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op Duaderdag 10 Juni 1929, des avonds om 7 uur (N.T.) te Kapelle, ten herberge van Mej. E. Hanson publiek verknopen 1 wassende in verschillende Boom gaarden te Kapelle en Biezelinge, voor de heeren W. de Groene, W. de Roo JohzP. Karelse en Mej. Jac. van 1 Weele. Op de verkooping wordt bekend gemaakt, welke verkoopers uitstel van betaling verleenen tot 1 Aug 1926 Onkosten 6'/» °/o contant. PETTEN VANAF f0.75 i Corcurreerend. Bij de Firma SAM VAN 03, Markt Middelburg, vette Rollades van beste Vaarzen. «1.5O de Kil». Notaris A. DE NEELING is voor nemens op Vrijdag 11 Juni 1929, 'smid. te l'/j uur, aan het huis te Serooskerke, Vrouwepolderscheweg wijk A 222, bij het dorp, publiek te verlcoopen 1 Eikenhouten Boogkabinet, een antieke Bureau, zeer mooi, geschil derd Kabinet, notenhouten Ledi kant, Waschtafel, Schrijftafeltje (oud model), Stoelen en Tafels, Veeren Bedden, Dekens, losse Bedstede, Barometer, Pendule, Statenbijbel van Keur, Boeken, Ornamenten, Glas en Aardewerk, Kachel, Kleer. kisten, benevens eenige Gouden en Zilverenwerken en hetgeen meer zal worden gepresenteerd. Te bezichtigen op den morgen van den verkoop. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN GATE, zal op Dinsdag 22 Juni 1926, des namiddags te half twee uur, op de hofstede, bewoond door den heer P. Kodde Sz. te Serooskerke, aan den Vrouwepolderschen straat weg, in het openbaar verkoopen: Bruin Merriepaard oud 15 jaar met bruin Merrieveulen, 3 Melk koeien, 2 Aanhoudkalveren. 2 Melk- geiten, 2 jonge Geiten, 2 Varkens, 50 Kippen, 15 Eenden en 1 Woerd. Veerwagen, 2 Menwagens, Ploeg, Eggen in soort, Veldslede, Kort- molen, Mangelmolen, Windmolen, Meelkist, Tonnen, Slijpsteen, Krui wagens, Vleeschblok, Afsteker, Kort- en LaDgtouwen, Reep en Blokken, Geeselstoel met steen, Handgereedschappen, Ladder, Trap, Horden en Staken, Zakken, Dek- kleeden, Graanzeeft, Mestputplan ken, Rijtuig- en Stallantaarns, Bascule met gewichten, Tarwestroo, Paardewant, Mest in den mestput. Melkersgereetischap, als: ünt- roomer, Karn, Roomton, Emmers, Jukken, Roomemmers, Boterbas eule met* gewichten. huisraad, als: Kabinet, ronde Tafel, Stoeien, Linnenkast, Fornuis kachel, Hanglamp, Klok, Inleg- potten, Vloerkleed, Petroleumstel len enz. Veidvruchten, als: Tarwe, witte Boonen, Erwten, Aardappelen, Gerst, Haver, Paardeboonen en Etweide. Geon stalling. Bergplaats voor fietsen. Geen muziek. 3» Vlasmarkt, Middelburg. ®®99090O0e9@9®99«09©0690 Uw voord&eSigst adres voter enz., is bij 999990®®9@@®99®@)S99®9! e lederen Donderdag ruim voorzien van Palingbrooii, Werstebrcod, 8 0 Rsomhroodjeo, Serliner 9ellen. 0 Groote sorteering Koekje® rjj en Bonbons. Bakkerij BLOK, 9 Lange Delft Middelburg. «90998999999999909990009 Prima Reuzel van eigengesiachte Varkens, per teel a f 0.90 per K.G. Dik wet Spek f 0.90 per K.G. H. 1. HOZEE, Beenhouwerssingel K 78 Middelburg. te koop gevraagd, van weischa pen, bij W. FLIPSE, Lange Geere, Middelburg. <te*jy msmMtia».- 11 womosbb. BÖK8H. FANOT, Lange Burg 18 Middelburg), belast zich gaarne met het plaat sen van Uwe advertentiën in alle Couranten zonder eenige prijsver- hooging. Ie kwaliteit gezuiverde Engelsche., Belgische., Duiiache- en Hollandsche- voor de maanden Juni en Juli speciale prijzen. Steenkolenhandel Nieuwslraal, Telefoon 113, Middelburg. Prima zwaar vet Schapenvleesch, 50 cent, gesmolten en ongesmoiten Reuzel, 50 cent per 5 ons. J. J. MINK, Vlasmarkt, Middelburg. GOES. 0O8990»99909£Oe000090O90 0 Pilot* Werkbroeken 0 gj rjzersterk f 4 25, f 4.90, f 5.80 0 Kledingmagazijn J. Hooftman Jr. 0 Vlasmarkt, Middelburg. 909999099099909009(969900 bij W. REIJNIERSE Cz Middel bnrg, Nieuwlandscheweg W 8. TE KOOP: Twee beste Kalfvaaren, rekening 18 Juni en 12 Juli, bij A. VAN OOSTEN, O. Viiss. weg, M'burg. Te koop een Koe, rek. 15 Juni 3e kalf, bij A. GESCHÏERE J.Hz., Grijpskerke, Wilhelmina oord. Gevraagd ©on Schiidersknecht. J. VERBOOM, 's-Gravenpolder. Met Oct. een Meid gevraagd, tevens te koop een 6-jarig Werk paard. K. COPPOOLSE Pz., Over- duin Oostkapelle. buchesse, Gaièfy, Sandalwood, Kiddy soap, Reiszcep, Radzeep, Prima Engelsche zeepen. Giro 6880. SOES. Telef. 181. Te koop bij Inschrijving: De zich in goeden staat bevindende en gunstig gelegen in de gemeente Grijpskerke, in de nabijheid van Middelburg, be woond door den heer S. de Nood, bestaande uit Woonhuis, groote Schuur met Wagenhuizen, Bak- keet, steenen Varkenshok, Kippen hok met loop, Boomgaard en bij behoorende Bouw- en Weilanden, ter gezamenlijke grootte van 12.9840 H.A. of 33 G. 26>/j R. Te aanvaarden de gebouwen 1 Aug. 1926 of eerder mogelijk, de bouw landen rooven oogst 1926 en de weilanden 25 November 1926. Waarbij onder nadere goedkeuring der eigenaren in pacht kunnen volgen 9 H.A. Bouw- en Wei Sand. Te bezichtigen Dinsdag 15 Juni en Woensdag 16 Juni a s. van 25 uur. Aanwyzing op de hof stede. Briefjes in te leveren ten kan tore van den Notaris J. C. BLAU POT TEN CATE te Middelburg, vóór of op Donderdag 24 Juni a.s., alwaar nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. TE KOOP: oud 12 jaar, bij K. DINGEMANSE, Grijpskerke, Heulzicht. TE KOOP: 225 Liter, f70.—. J. SANDERSE, Smid, Schore-Vlake. Te koop twee Werkpaarden, keur uit zes, ook genegen te ruilen, Gebr. DE KLERK, Molenberg, Middelburg. Met Juli een Meid of aankomende Meid! gevraagd, die melken kan, bij J. HUIJSMAN Az., Hoogelande, Grijpskerke.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 4