Leestafel Ingezonden Stukken. Laid- en TraJiouw. Telegram Laatste Bertebtes. larHterSsMes. Burgerlijke Stand. Geref. Gem. Beroepen te Benthuizen B. van Neerbos te Terneuzen; te Giessendam M. Hof man te Krabbendijke. Middelburg. De kerkeraad der Geref. kerk alhier heeft als zijn meening vastge steld, dat het wenschelijk is het aantal pre dikanten op 3 te handhaven en dus in de nog bestaande vacature te voorzien. Ds L. M. y. Noppen C.Dzoon hoopt 'met 1 October emeritaat te vragen en 3 Oct. a.s. afscheid te nemen van zijn ge meente te Scheveningen. De quaestie te Oude- en N ij e h o r n e. De rechtbank te Leeuwar den heeft uitspraak en recht gedaan in het proces tusschen de Herv. Kerkvoogdij te Oude- en Nijëhorne en den plaatselijken predikant ds Pijnacker Hordijk. Men zal zich herinneren, dat deze orthodoxe predi kant tegen den zin van de meerderheid der overwegend moderne gemeente was beroepen. De kerkvoogden vorderden nu van den predikant betaling van enkele be dragen, welke vordering door dezen be twist werd, omdat zij niet op den legger van het tractement voorkwamen. De kerk voogden hadden voorts de pastorie na het aannemen van het beroep gedeeltelijk ver huurd voor f 10 per kwartaal, zoodat de predikant na zijn intrede deze niet kon betrekken en te Terhorne, zijn oude stand plaats, moest blijven wonen, waardoor hij aldaar woninghuur moest betalen en zich telkens per auto tot het verrichten van zijn dienstwerk naar Oude- en Nijehorne moest begeven. Zijnerzijds vorderde hij nu van de kerkvoogden betaling der gemaakte kos ten; deze vordering werd den predikant toegewezen, terwijl de vordering van de kerkvoogden werd ontzegd. Ds P. v. Dijk is voornemens op Zon dag 11 Juli afscheid te nemen van de Ge reformeerde kerk te Zaamslag en Zondag 18 Juli intrede te doen te Serooskerke (W.), na bevestigd te zijn door den consu lent ds I. K. Wessels te Veere. Een leerzame beschou wing. In '1 Eglise Wallonne kwam een aardige en leerzame! beschouwing voor over de appreciatie t. o. v. een predi kant. I „Als een predikant levendig is zoo lezen we dan is hij opgewonden. Is hij rustig, dan is hij levenloos. Als hij grijze haren heeft, is hij te oud; is hij jong, dan ontbreekt het hem aan ervaring. Als hij nieuwigheden wil invoeren, dan is hij een revolutionair; wil hij het oude bewaren, dan is hij een mensch zonder initiatief. Als hij onder 'tpreeken zijn aanteekenin- gen voor zich heeft, is hij vervelend; heeft hij er geen, dan is hij oppervlakkig. Als hij gebaren maakt, dan is hij een tooneel- speler; maakt hij er geen, dan is hij stijf. Als hij luid spreekt, schreeuwt hij; spreekt hij minder luid, dan is hij eentonig. Als liij thuis blijft om te werken, dan zou hij be ter doen, aan het leven der gemeenteleden deel te nemen; kan men hem evenwel op straat zien, dan zou hij beter doen, in- plaats van te gaan wandelen, in de stu deerkamer te zijn en een goede preek te maken. Als hij de menschen bezoekt, die niet meer naar de kerk gaan, dan is hij een zielenkneder en inquisiteur. Bezoekt hij de armen, dan doet hij, als was hij een socialist; bezoekt hij de rijken, dan is hij een geldzakdominee. De Rij nlandsche. Ons A.-R. Zuster- blad, de Rjjnlandsche Courant, Chr. Week blad voor de Rijnstreek, vierde 1 Juni zijn 25-jarig bestaan. Dank zij' de energieke lei ding van den uitgever, den heer Baart, heeft 't blad in de eerste kwarteeuw van zijn be staan veel gewonnen aan degelijkheid en in vloed en nu mocht 't in een keurig uitge voerd feestnommer op den moedig afgelegden weg terugzien. Het blad ontving in den vorro van bijdragen gelukwenschen van groots man nen als: de Wilde, Rutgers, Schouten, Schuur man en Birouwer. Het geeft een 24-tal photo's uit de verschillende plaatsen in de Rijnstreek die wekelijks door het blad worden bezocht. Heil, Rijnlandscheword spoedig dagblad! Nunquam retrorsum! Nooit achteruit! zij: uw leuze. „Op naar Buiten". Er is een aardig boekje, dat bovenstaand opschrift tot titel draagt. Het wekt de jeugd op in' vacantietijd de duffe, groote stad te verlaten en het heerlijke frissche .buitenleven te zoeken'. Zulke uitstapjes naar buiten zijn goed voor hen, die over voldoende lichamelijke krachten1 en over voldoende middelen be schikken. Doch als het nu aan beide ont breekt? Als een kind lichamelijk zwak is en de ouders geen middelen hebben, om hef een poos naar buiten te zenden. Wat dan? Voor zulke kinderen nu, van zulke ouders wil „Vacantie-Buiten" tot een hulp zijn. Voor zwakke leerlingen van Christelijke volksscholen in. de groote steden van ons land, wier ouders niet in staat zijn een' verblijf buiten te be kostigen; zoekt deze Vereeniging kosteloos plaatsing in Christelijke gezinnen in gezonde streken van ons land. Kosteloos Ja, inderdaad, kosteloos. Maar wie doet dat Mogen wij u dat eens vertellen? Dat doen predikanten, burgemeesters, doctoren, advoca ten, architecten, hoofden en onderwijzers van Christelijke scholen, particulieren, bewoners van boerenhoeven en van eenvoudige behui zingen, ja, dat doen, blijkens jarenlange er varing, families van allerlei rang en stand, wier hart zich in Christelijke liefde ontsluit om het zwakke bind van den naaste te hulp te komen, en wier huis gelegenheid' biedt zulk kind gedurende ten minste vier weken te herbergen. Maar is dat niet gevaarlijk? Wie weet, wat voor ziekte zoo'n vreemd kind meebrengt Stel u gerust. Nog nooit is, voorzoovcr ons bekend, door een van onze kinderen een ziekte overgebracht. Zieke kinderen worden door ons niet uitgezonden, alleen zwakke. Ook worden alle kinderen van te voren ge neeskundig onderzocht. Kinderen, die op eeni- gerlei wijze gevaar zouden opleveren voor de omgeving worden niet uitgezonden. Maar als het nu eens een lastig, onge- hoorzaam -kind is? Wat dan? Luister eens even. Kinderen zijn kinderen, geen heiligen, evenmin als groote menschen. Doch, lastige en ongehoorzame kinderen, d.w.z. kinderen, die zich hierdoor in 't bijzonder ■kenmerken, sturen wij niet uit. Daarnaar wordt opzettelijk onderzocht bi) de hoofden van scholen en klasse-onderwijzers. En bovendien s-als er toch zoo een tusschen- door zou loopen, dan behoeft men slechts even het Bestuur van „Vacantie Buiten" te waarschuwen en het kind wordt door een ander vervangen. Nu hebben wij: enkele „maars" ter sprake gebracht .Er zijn er nog wel meer te maken. Christelijke naastenliefde echter kan men nooit bewijzen, of het gaat met eenige opof fering gepaard'. Daartegenover staat evenwel het weldadige besef iets te mogen doen in den geest van onzen Heere en Heiland, Jezus Christus, wiens hart altijd uitging tot het zwakke en wiens barmhartigheid de onze zoo verre over treft. Wie hart en huis voor één van onze klei nen wil openstellen, die wende zich tot onzen Secretaris, don heer G. Muijs, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam, die ook gaarne alle gevvenschte inlichtingen geeft. Het Bestuur van „Vacantie Buiten": J. Th. R. Schreuder, Voorz.; H. A. Seholtz, Vioe- Voorz.; G. Muijs, le Secr., le'Hugo de Groot straat 8J. Klopper, 2e Seer.Dr J. H. v. d. Bend, le Penningm.; K. v. d. Berg, "2e Penningm.D. v. VDet, Alg. Adjunct. Een waarschuwing. De Rijkstuinbouwloeraar ir. D. Bloem- sma te Apeldoorn bericht, dat hem van belangstellende zijde een circulaire werd toegezonden, zooals die bij zakjes natuur- mest „De Natuur" werd gevoegd, welke dezer dagen te Apeldoorn op de markt werden verkocht. Een groot koninklijk wapen en de ver melding, dat het merk onder wettelijke controle staat, moeten het vertrouwen wekken. Deze woorden houden echter slechts in, dat aan de wet voldaan is en bij de waar vermeld wordt, wat deze bevat. Om dezen zwendel, want zoo noem ik deze winstmakerij, bekend te maken, dient vermeld, dat de stof 0.05 pet. stikstof, 0,7 pet. fosforzuur in mineraalzuur oplosbaar en 1,3 pet. kali in water oplosbaar bevat; dit is per 100 K.G. 50 gram stikstof, 700 gram fosforzuur, dat niet in water op lost en 1,3 kali, oplosbaar in water. Stel de waarde van de stikstof op 2% cent, die van bet fosforzuur op 15 centen en die van liet kali op 35 cent, dat is tezamen 52% cent aan voedende waarde, zeg voor 5060 cent per 100 K.G. De zakjes wer den op ten hoogste twee ons uitgewogen, kosten 25 cent. Dan beteekent dit f 1.25 per K.G. of 125 gulden per 100. Maar on geveer f 124.50 winst op f 125. Ongelukken. Vrijdagmiddag waren drie personen bezig óm tegen een pand te Schiedam een stelling te plaatsen. Zjj bevon den zich hiervoor op een noodstelling van ongeveer 6 meter hoogte, toen plotseling de stelling zich begaf, waardoor de drie man nen vielen en zich ernstig bezeerden. Met verschiDende breuken en kneuzingen zijn zij per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Te W.-Bovenburen is 'n kindje van den melkventer V. verward geraakt in do banden waarmede het in een s(oel was vastgebonden, tengevolge waarvan het zioh wurgde. Za terdagmorgen is op het bouwwerk voor een nieuwe kerk te Amsterdam een werkman, wonende in Laren, vader van vijf kinderen, van een steiger gevallen en met. het hoofd op den betonnen vloer terecht gekomen. De man overleed korten tijd daarna. Uit Leu ven is bericht ontvangen, dat Haman, chauf feur van de Philips fabrieken, die verleden week bijl het auto-ongeluk bfj: Leuven ern stig verwond werd in het ziekenhuis te Leu ven is overleden. Vorige week werd ze kere W. in de fabriek der N. V. Koopmans' Meelfabrieken te Leeuwarden door een neer vallende zak meel getroffen. Hij! brak een halswervel en is tengevolge daarvan over leden. Te Eist is Vrijdag een tweejarig jongetje verdronken. De Groningsche tjalk „Ambulant" is Vrijdag op de reede van Albue (Denemarken) aangekomen. De kapitein rap porteerde dat zijn broeder in de Langelands- belt is overboord geslagen en verdronken. Te Den Haag is een zesjarig jongetje, dat ongemerkt achter op een auto was geklom men, tijdens het achteruit rijden van de auto daaraf gevallen en overreden. Het ventje was bijna op slag dood. Gemaskerde bandieten. Zater dagnacht tusschen 1 en 2 uur hebben 3 ge maskerde bandieten zich, door het indrukken van een ruit, toegang versohaft tot de woning van de Kinderen Marijnen te Megen biji Oss. In de woning bevonden zich 2 ziekelijke oude menschen en een meisje dat hen op paste. Het meisje werd door de bandieten ge boeid en een prop in den mond geduwd. Daarna hebben zij! alle kasten opengebroken en het geheele huis doorzocht en overhoop gehaald. Na eenigen tijd zijn ztf, 'met mede neming van f1600, vertrokken', de bewoners ongedeerd achterlatende. Van de daders is tot 'op heden-nog geen spoor ontdekt. Do marechaussee uit Oss heeft terstond een uit gebreid onderzoek ingesteld. Een sta-kings mis handeling: Een te 's-Heerenberg wonende conducteur -der tram ZutfenEmmerich, die zich per rij wiel naar Doetinchem begaf, om zijn dienst aan te vangen, werd tusschen 's-Heerenberg en Zeddam door een paar vroegere beambten der maatschappij, die zich aan de zijde der stakers hebben geschaard, aangevallen en mis handeld. De beambte kon dit geval te Doe tinchem gaan rapporteeren, doch was onge schikt om zijn dienst waar te nemen, zoodat hij' zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De zaak is in handen dér politie. De instorting in den Muizen berg. Het zoeken naar de slachtoffers is nog steeds zonder resultaat. Naar de Limb. Koerier meldt heeft men do plaats bereikt, waar vermoed' wordt, dat de ongelukkigen zich bevonden, toen het ongeluk plaats vond: er is echter niets Sgevonden. Het moet in het. voornemen liggen het' opsporingswerk nog tot Zaterdag voort te zetten, en als er dan niets meer gevonden is of sterke aanwijzingen ont dekt zijn, het werk op te geven. Een hoed vafi Napoleon. Op een verkooping Donderdag te Parijs, verwis selde een hoed van Napoleon voor 43.000 francs van eigenaar. De kooper was een Franschman en hij verklaarde, dat de hoed in Frankrijk zou blijven. Een adellijke titel met Napoleon's handteekening bracht 3400 francs op en een brief van keizerin Jose phine deed 520 francs. Hevige brand te Zaandam. Te Zaandam is Zaterdagmorgen te ruim 10 uur de kunstmatige eierenbroededj- van IV. Kos ter door brand geheel verwoest. 300 h 400 kippen en kuikens kwamen in de vlammen om. De heer K. liep biji zijn pogingen om den brand te blussohen ernstige brandwon den op. De brand ontstond door liet om vallen van een lamp van een broedmachine. Niets is verzekerd. Een vliegmachine op het strand. Zaterdagmorgen wilde de sergeant- vliegenier-, die Vrijdag met een vliegtuig op het strand te Scheveningen tengevolge van de mist gedaald was, weder opstijgen om de reis naar Soesterberg voort te zetten. Het toestel, de tweedekker F. 89 was naar het einde van den boulevard getransporteerd, waar het strand het breedste is en zou vandaar opstijgen. Door het mulle zand' kon de vlieg machine echter niet den grond verlaten, maar bleef met de wielen in het zand steken. Het gevolg was, dat het vliegtuig, over den kop sloeg en in het water terecht kwam. De sergeant-mecanicièli was door den schok uit het vliegtuig gevallen en kwatn met den schrik vrij. Do sergeant-vlieger H. Brinkhuis, zat echter in het vliegtuig vastgebonden waar door hij niet uit de stuurstoel kon. Daarbij lag hij met zijn lióofd onder water. Na in deze houding eenige benauwde oogenblikken doorgebracht to hebben, gelukte het den vlie ger met een hand de riemen los te maken en kon hij zich in het water laten: glijden. Ook hij bekwam geen lichamelijk letsel. Do machine is zwaar beschadigd. Zaterdagmiddag zou personeel van het vlieg kamp Soesterberg naar Scheveningen vertrek ken om het vliegtuig te demonteeren. Een brutale diefstal. Door het forceeren van éen dbur hebben personen zich toegang weten te verschaffen tot het erf van de wed'. R. te Sehinveld. Nadat beneden de vertrekken doorzocht waren, hebben de die ven een bezoek gebracht aan de bovenverdie ping en hebben uit de kamer, waar de we duwe met haar zoon sliep, een -koffer, weg genomen, waarin goud-, zilverwerk, acten en f 10.000 in contanten aanwezig waren. Toen de zoon onraad bemerkte waren de dieven reeds verdwenen. De koffer is door de po litie later teruggevonden. Al het geld behalve een bankbiljet van f 100 was verdwenen. Het goud en zilver en de verdere bescheiden waren onaangeroerd gelaten-. Nekkramp. Te Venlo heeft zich een geval van meningitis met doodelijken afloop voorgedaan. Het slachtoffer, een 23-jarig jon geling is na kortstondige ziekte overleden. Een b- o m m e n s c h o o 1. Te Stock holm heeft de politie een bolsjewistenschool ontdekt waarin de leerlingen in den wapen handel werden onderwezen. Tal van met val- sche passen voorziene communisten uit Duitsehland, Zwitserland en Oostenrijk en Zweedsche bolsjewisten zijn bijl de zaak be trokken. Vliegtuig gevallen. Het Vrijdag avond uit Parijs te Berlijn aangekomen Far- man-vliegtuig van den dienst ParijsBerlijn maakte byi landing op- het Tempelhoferveld een verkeerde manoeuvre en stortte vani een hoogte van ongeveer 30 meter waardoor het met de spits omlaag in de aarde drong. De eenige reiziger, een D-uitscher en de Fran- scbe bestuurder werden licht gewond. Weergalooze hi.tte heerecht te Madras. De temperatuur is in de schaduw tot 110 graden Fahrenheit gestegen. Verscheidene menschen, onder wie twee Europeanen, zijn er het slachtoffer van geworden. Overstroomingen. Uit Stuttgart wordt gemeld dat de overstroomingen in Opper- Zwaben een ernstig karakter hebben- aange nomen. De Donau is bij! Reutlingen, de RisS bij Biberach buiten haar oevers getreden en heeft het omliggende land over een diepte van 3 tot 5. K.M. onder water gezet. De spoordijk Hailtingen—-Buckau is op eenige plaatsen doorgebroken en het station te Aulen- dorf staat volkomen geïsoleerd in het water. BÖ het doorsteken van een golfbreker te Siilmingen zijn 4. man' dbor den stroom mee gevoerd van welke er één is verdronken-. Inbraak in een goudsmidswini- kei. Zaterdag nacht hebben dieven het hou ten afsluitschot voor het winkelraam van den' goudsmid A. te Rotterdam weggebroken en daarna de ruit vernield. Uit de etalage zijn gestolen een groote hoeveelheid gouden, dou blé en zilveren lepelvaasjes, theezeefjes, bon bonscheppers, servetbanden en zoutstrooiers, een groote alpaca-sportbeker en alpaca-beurs, jes, eenige snoeren imitatie paarlen en imitatie paarlen-armbandenverscheidene gouden hee- ren- en damesarmbandhorloges, oorknoppen met steenen en eenige zilveren armbandhorlo ges. Do waarde van het gestolene bedraagt naar voorloopige schatting ongeveer 2800 a 3000 gulden. De firma was tegen inbraak verzekerd. Door een stuk rots verplet terd. Bij Yvoir in de Maasvallei is een blok van ongeveer 5000 K.G. van de Roche aux Corneilles naar beneden: geploft en op het achteretuk van een auto terechtgekomen. Een der inzittenden, Delwicho, muzioklecraar te Namen werd gedood en een pastoor zwaar gewond. De twee andere reisgenooten- zijn ongedeerd. Voor 150.000 gulden aan diaman ten verduisterd. Bij het parket te Ant werpen is een aanklacht ingediend tegen een diamanthandelaar, die verdwenen is met mede neming van diamanten ter waarde van 150.000 gulden, toebehoorendo aan verschillende kleine fabrikanten. Vee in een warenhuis. Zaterdag ochtend werd een troep vee, waaronder eenige jonge stieren, naar do markt te Liverpool gedreven. In Du-ko street schrokken de die ren van de drukte of de auto's en zeven bees ten renden de geopende deuren van een warenhuis binnen', waar zo onder personeel en koopers een begrijpelijke opwinding veroor zaakten. Waarschijnlijk schrokken ze zelf ech ter nog meer van de vreemde entourage, zoo dat ze alle zeven, zonder noemenswaardige schade te hebben aangericht, overmeesterd konden worden. In de straat werden een paar vrouwen en kinderen onder den voet ge- loopen, maar een half uur na de ontsnapping was hot geheele transport weer opgevangen en het werd nu onder versterkt geleide naai de plaats van bestemming gebracht. Kindermoord. Op last van den burgemeester van Rameveld, heeft de politie aldaar in beslag genomen het lijkje van een pas geboren -kind, waarvan een 19-jarig meisje is bevallen. Het lijkje, dat onder een stook- fornuis was verstopt, is ter gerechtelijke schouwing naar Utrecht gebracht. Wisselkoersen!. Amsterdam, 7 Juni. 2.45 u. Berlijn 59.2359.26. Brussel 7.727.74. Parijs 7.607.63. Londen 12.107/s12.11 i/a- New-Yoik 2.483/i—2.491/i. DEN HAAG. V. D. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Ledeboer, nanj heden conclusie inzake het cassatie-beroep van M. Muylwü'k, die in eerste instantie door de rechtbank te' Amsterdam veroordeeld is tot 6 jaar- gevangenisstraf met aftrek van 8 mnd'. prev. hechtenis en üi hooger beroep door het Gerechtshof tot 4 jaar met aftrek van 6 mnd prev. hechtenis wegens mishandeling den dood tengevolge hebbende en- diefstal. De conclusie strekte tot vernietiging van het besteeden arrest en verwijzing naar een aan grenzend gerechtshof, teneinde op het bestre den hooger beroep opnieuw te worden be recht en afgedaan. Uitspraak 28 Juni. AMSTERDAM. V. D. Geslaagd voor docto raal ex. theologie aan de Vrije Universiteit dhr D. J. Bi. Allaart te Oegstgeest. MAASTRICHT. V. D. De moordenaar van de 26-jarige vrouw te Spekholzerheide is he den door de rijkspolitie te Valburg (Geld.) aangehouden. HALLE (V. D.) Hedenmorgen woedde boven Halle en omstreken een hevige wolkbreuk. Tegen 11 uur had in de bruinkoolgroeve Al- wine te Bruckdorf een ernstig ongeval plaats. Een dijk brak door, tengevolge waarvan alle ingangen van de groeve overstroomden. Het aantal der omgekomen mijnwerkers is nog niet bekend en zal eerst hedenavond kunnen worden vastgesteld. De schade vtordt op meer dan 1 miljoen mark geraamd, terwijl de mijn waarschijnlijk een half jaar zal moeten wor den stilgelegd. LISSE. V. D. De auto van Prof. v. Sloch- teren is van achteren aangereden door de stoomtram. Prof. v. S. werd aan het hoofd gekwetst, terwijl de chauffeur eenige niet- ernstige -kneuzingen opliep. DEN BOSCH. V. D. De arbeider v. R. is onder een boom geraakt en verpletterd. Hij- laat een vrouw en vier -kinderen achter. D-oor de Arrondissementsrechtbank te Middelburg is beden in stdat van faillis sement verklaard: A. de Beste, handels agent te Middelburg. MIDDELBURG. -Op den Nieuwen Vlis- singschen weg he-bben hedenmorgen twee ongelukken plaats gehad. Bij den Wissel onder Souburg reed de vrachtauto der "Vlissingsche Mjelk'abii-k door een defect in den watergang; terwijl bij de halte Ijsbaan de wagen m-et galanterieën van den heer V. uit Middelburg hetzelfde deed, toen het pAard van -een auto schrok. Beide ongevallen hepen z-onder persoonlijke on- lukk-en af. "VLIS-SlNGEN. Hedenmorgen geraakte op de fabriek „D|ei S,chelde" een 29- jarige werkman bekneld tusschen een ke tel en oen boorbank. Ernstig gewond werd de man naar het St. Josepbziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Rotterdam, 7 Juni. Tarwe wederom met klein aanbod, hoo ger verkocht, puikei flSf19, overigens naar kwaliteit van f 16f 17.50. Rogge f9.50f 10.25, gerst chevallier iets vas ter f 10.25f 11.25, haver onveranderd f 10.25f 11.25, kleine groene erwten iets vaster verkocht naar kwaliteit van f 11 f18, bruine boon-en onveranderd f9 f 13.50, alles per 100 k.g. Rotterdam, 7 Juni 1926. Veemarkt. Aanvoer 487 vette Runde ren, 227 vette Kalveren, 66 Schapen en Lammeren, 827 Varkens. Prijzen per halve K.G. Koeien 32.5, 46, 5356, Ossen 41, 48 ,50, Stieren 37, 40, 44( Vette Kalveren 4547.5, 60 72.5, Varkens 40, 41, 40, Zouters 43 44, Koeien en ossen aanvoer belangrijk minder dan vorige week Maandag. Handel iets williger, voor de le en 2e soort wer den betere prijzen bedongen. Een enkele puikbeste koe en os ging nog tot 2.5 ct. boven n-oteering, Stieren matige aanvoer, hier was meer handel, eveneens hoogere prijzen. Vette kalveren tamelijk aange voerd, tamebjk vlugge handel en betere, prijzen als vorige week. Een enkel puik best kalf n-og tot 10 a 12.5 ct boven no teering, Schapen en Lammeren onbedui dende aanvoer, in verband met het invoer verbod te Londen, weinig of geen handel dientengevolge geen noteering. Aanvoer van varkens goed, handel over 't algemeen lui, en lagere prijzen. Men verwacht, bij den afloop der markt nog terugloopende prijzen. Voor Londen geen handel. Z a -d e n. Blauw Maanzaad f 66f 67, Karwijzaad f 24f 25, Lijnzaad (blauw) f 15f 16, Kanariezaad f 15f 16, Kool zaad f 26f 27, Boekweit (buitenl.) f 12.50. Vlas. 1200 K.G. blauw f0.75—f 1.05, 3300 K.G. H-oll. g-eel f 0.75—f 1.10. Aardappelen. Red Star f4f4.90, Bravo's f 4f 5.20, Malta spring f 16.50 f 18, Bonte Star f4.75f5.25. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. Eieren, f 5.25f 6.50. GOES, 5 Juni. Groote veiling. Kruisbes sen f 12.50—f,14.30 per 100 K.G. Kleine veiling. Kruisbessen 1414.30, Nieuwe Aardappelen 1315, idem (po ters) 5, Oude Aardappelen 56.40, Aard beien 2968 gld., alles per 100 K.G.; Bloemkool 716, Komkommers 6 gld., beide per 100 stuks; Kropsla 0.201.30 gld. per 100 krop; Rammenas 2, Rapen 4 gld., beide per 100 bos. GOES, 7 Juni. Kropsla f 1.50 per 100 krop; Bloemkool f 11f 16 per 100 stuks. MIDDELBURG. Gehuwd: J. Labrujere, 23 j. en J. van de Ketterij, 23 j.; J. de Groot, 24 j. en A. G. Kerkhove, 20 j. Bevallen: J. Walraven geb. Oosse, z.; G. C. Goudswaard geb. Radder, z. Overleden: D. Louwerse, 40 j., geh. met A. Janse. GOES. Geboren: D'avid Marinus z.v. Francois Alexander dei Ooninck en Maatje van Buijsse; Adriana Johanna d.v. Johan- hannes S,mijteg-eld Be-det en van Adriana Berkhout Gedurende de maand Mei 1926. WAARDE. Gehuwd: 6, Marinus Wil lem Houtekamer, 28 j. jm. te Wemeldinge en Dingena van Zweden, 24 j. jd.; 20, Pie- ter de Bat, 21 j. jm. te Kruiningen en Jo hanna Kreins, 21 j. jd.; 20, Christiaan Henderik Louisse, 25 j. jm. en Erancina Maria de Jager, 26 j. jd. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 20, Francois Laurus Katte, 24 j. jm. en Kla- zina v. d. Kreeke, 21 j. jd. Geboren: 6, Jan, z. v. Jacobus v. d. Scbraaf en Pieternella Wagenaar; 8, Wil lem Marinus, z. v. Gornelis Kloosterman en Geertruida de Leeuw; 10, Jacob, z. v. Jan Verstelle en Pieternella Nieuwenhui- ze; 20, Jan, z. v. Abraham de Blaeij en Martina Pieternella de Kuijper; 26, Adri ana Pieternella, d. v. Jan Kaaisteker en Pieternella Hoogesteger. KLOETINGE. Gehuwd: 12, Jbr Willem Boreel, 28 j. jm. te Vlissingen en Eliza beth Johanna Maria Peman Kakebeeke, 24 j. jd.; 26, Hubrecht Adriaan Jan van den Berg, 26 j. jm. te Hummelo en Kep- pel, en Cornelia Janna Oele, 30 j. jd.; 26, Willem Gijzel, 28 j. jm. te Kapelle en Hen- drica Dekker, 27 j. jd Geboren: 1, Marinus, z. v. Stoffel van der Plasse en Neeltje Hollestelle; 1, Ma rinus Pieter, z. v. Johannes van Liere en Margaretha Maria Bliek; 7, Elizabeth, d. v. Hendrik Johannes Wijs en Elizabeth Hollestelle. Overleden: 5, te Vlissingen, Hendrik Blaauw, 67 j., echtgenoot van Aaltje van der Veen; 15, Abraham Tilro, 80 j., we duwnaar van Katharina Leijs. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarneming-en in den ochtend van 7 Juni, medegedeeld door het Kon. Meteor. In stituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.7 te Biarritz, laagste 752.8 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond' van 8 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke wind', gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Iets koeler in het Noorden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 3