Bit de ProTiiew. Kerkmenws. Onderwijs. Binnenland. Deze motie wercl met 308 tegen 108 stemmen en 200 onthoudingen aangeno men. Na de stemming gaf Baldwin een uit voerig overzicht van het verloop der on derhandelingen tijdens de laatste dagen, waarbij hij liet uitkomen, dat de regee ring bereid zou zijn geweest, de subsidie nog voor een halve maand te verleenen, indien de mijnwerkers of de vertegen woordigers der vakvereenigingen duidelijk hadden verklaard, dat de voorstellen van de kolencommissie als basis voor de on derhandelingen zouden kunnen gelden, zooals de regeering dat verlangde. De regeering kan er echter niet in toestemmen, om voor onbepaalden tijd voort te gaan met loon aan de mijn werkers en de winsten voor de mijn eigenaars te betalen, ten koste van den belastingbetaler. De heer Thomas van de arbeiderspartij, de volgende spreker, die een der leden van de commissie van den algemeenen raad der vakvereenigingen is geweest, wel ke de onderhandelingen heeft gevoerd, betreurde het, dat de toestand zoo is geworden. Hij betoogde met nadruk, dat het geschil zuiver economisch is en dat er niets revolutionnairs in is gelegen. Lloyd George verklaarde, dat hij vele stakingen heeft meegemaakt, doch het Lagerhuis had steeds het hoofd weten te bewaren en tenslotte, was het steeds door tusschenkomst van het lagerhuis ge weest, dat de vrede tot stand was ge komen. Hij was overtuigd, dat dit ook .thans het geval zal zijn. Hij stelde daarom de vraag, of het niet mogelijk zou zijn de onderhandelingen te hervatten. Sir Robert Horne (conservatief) ver oordeelde in scherpe bewoordingen de handelwijze van den raad van het con gres der vakvereenigingen om met alge- meene staking te dreigen. Mac Donald wees er op, hoezeer het congres der vakvereenigingen voor den vrede heeft geijverd. Hij betoogde, dat de mijnwerkers gelijk hadden met te wei geren een loonsverlaging te aanvaarden, behalve in verhand met een reorganisa tie van de kolennijverheid. Tenslotte zeide hij, dat, indien het tot een algemeene staking zou komen, men, welke opvattin gen men ook is toegedaan, en welke ge schillen er ook mogen bestaan, de staking niet heethoofdig, doch met een koel hoofd moet beginnen. Churchill, de kanselier van de schat kist, verklaarde, dat alvorens er sprake kan zijn van voortzetting van de subsidie, waarop men aangedrongen heeft, er eerst kans moet zijn, dat de zaken verder ko men. Jntusschen wordt uit Londen gemeld: Alle onderhandelingen heb ben gefaald. De staking is te middernacht ingegaan. Het lagerhuis is verdaagd. De verloven in het leger zijn ingetrokken. Alle troepen zijn geconsig neerd. De pakketpost zal voorloopig niet func- tionneeren. De te Londen gevestigde spoorwegmaatschappijen maken plannen om het treinverkeer te verzekeren. Er is een officieele verklaring afgekon digd, waarbij het publiek wordt uitge- noodigd, een billijke verdeeling der voed selvoorraden te helpen bevorderen door niet meer te koopen dan de gebruikelijke hoeveelheden en waarbij aan de kleinhan delaars wordt gevraagd samen te werken ter verzekering van een billijke distri butie. Honderden vrachtauto's zijn reeds in het Hyde Park verzameld, dat voor het publiek gesloten is en meer auto's wor den van alle kanten bijeengebracht. Een vertegenwoordiger der regeering heeft verklaard, dat blijkens ingekomen in formaties de toestand in het land zeer bevredigend is. De levensmiddelenvoor ziening is normaal en in vele gevallen boven het gemiddelde. Ten einde voortdurend op de hoogte te blijven van eventueele ontwikkelingen in den toestand, die kunnen plaats vin den, is de koning van het slot te Windsor naar het Buckinghampaleis teruggekeerd. Verschillende bladen zijn wegens de sta king der typografen niet verschenen. De liberale „Star" is slechts in één uitgave, inplaats van, zooals gewoonlijk, in 5 uit gaven verschenen. Toen minister Churchill in Downing- street liep, werd hij door een menigte volks omringd. Hij zag zich gedwongen, zijn toevlucht te zoeken in het ministe rie van buitenlandsche zaken. De „Times" schrijft met betrekking tot fle dreigende staking, dat deze crisis, se dert den val van het huis Stuart, de ernstigste bedreiging der Britsche natie is. De „Daily Chronicle" herhaalt, dat de regeering de schuld draagt. De „Daily Express" is van oordeel, dat het een staking is, gericht tegen de geheele natie. De ervaring heeft echter geleerd, dat de mislukking van een dergelijke staking on vermijdelijk is. Er was gisteren groote vraag in de Londensche winkels naar fietsen, olie kachels, kampeerbedden en andere dingen, die waarschijnlijk noodig zullen zijn tijdens Üen noodtoestand. De vereeniging van dagbladuitgevers heeft meegedeeld, dat de jaarlijksche bij eenkomst en het jaarlijksch diner, die Dinsdag en Woensdag te Londen zouden plaats hebben, voor onbepaalden tijd ver daagd zijn. [Mijnwerkers en hun vrouwen bestorm den een opslagplaats van huisbrand-kolen te South Newsham (Northumberland). De kolen waren voor hen bestemd, doch arri veerden pas, nadat de mijnen gesloten wa ren. Prins Victor Napoleon, f Met Prins Victor Napoleon sterEt er weer een pretendent der Fransche kroon. De overleden prins was n.l. het hoofd van het Napoleontische huis, dat aan spraak maakt op de Fransche keizers kroon. Hij werd op 18 Juli 1862 te Parijs geboren als zoon van prins Napoleon, den zoon van Jerome van Westfalen en prinses Clotilde van Italië. Na den dood in 1886 van den eenigen zoon van Napo leon III, weid hij door de .Fransche re geering, die geen pretendenten naar de Fransche kroon in Frankrijk toelaat, uit zijn vaderland verbannen. Hij vestigde zich te Brussel, waar hij in 1910 met prinses Clémentine, dochter van Leopold II trouwde. Uit dit huwelijk werden twee kinderen geboren: prinses Marie Clotilde (1912) en prins Napoleon-Louis (1914). Zijn huis in de Avenue Louise te Brus sel bevat een kostbare verzameling her inneringen aan Napoleon I en Napoleon III. Prins Victor Napoleon heeft nog een jongeren broer, prins Louis Napoleon, die in Engeland werd opgevoed, naderhand in het Russische leger diende en 'thans te Genève woont. Korts berichten. De Romeinsche politie heeft een twintigtal communisten aangehouden, on der wie het Turijnsche Kamerlid Ben- dini, die in den omtrek van Rome bijeen waren gekomen om den len Mei te vie ren en op wie opruiende geschriften zijn gevonden. Naar gemeld wordt, zal de Italiaansche Bank binnenkort nieuw papieren geld uit geven, voorzien met het portret van Mus solini. Uit Barcelona wordt bericht, dat de Spaansche krijgsraad vonnis heeft geveld tegen 17 personen, die beschuldigd waren van medeplichtigheid aan de samenzwe ring, die het vorige jaar was op touw gezet, om den koninklijken trein in de lucht te laten vliegen. Drie hunner zijn tot levenslange en o anderen tot 12-jarige gevangenisstraf veroordeeld, terwijl 2 zijn vrijgesproken. Reuter seint uit Londen: De bere den politie heeft in Ilyde Park groepen fascisten en communisten, die met elkaar in botsing waren gekomen, uiteen gejaagd. Er werd niemand gearresteerd. Naar uit Constantinopel bericht wordt, heeft de Turksche regeering het gebruik van champagne en whisky ver boden. Kapitein J. Paris, f Omtrent de loopbaan van kapt. Paris, die bij ^Kampong Sape ter Westkust van Atjeh gesneuveld is, deelt het Alg. Ind. Dagblad het volgende mede: Kapitein Paris kwam als jong luitenant 15 jaar geleden op Atjeh en werd na korten tijd bivakcommandant te Pawod, in de VII moekims Kawé en Laweung, Pedir. Hij stond hier eenige jaren onder bevel van overste Veltman, en deed goed werk. Toe nhem groote vexaties van het landschapshoofd, een der voornaamste hoofden van Pedir, ter oore kwamen, heeft hij die klachten grondig onderzocht, met ten slotte als resultaat, dat zij kon den worden bewezen, waarop dat hoofd door de moesapat werd veroordeeld en afgezet. Generaal Swart detacheerde hem hij de 4e divisie marechaussee te Lam Meulo, in het hart van Padir! Hier liet hij zich kennen als een marechaussee officier met een zeer sterk physiek en goed patrouille-looper. Toen begin 1918 in de onderafdeeling Meulaboh klewang- aanvallen plaats hadden, werd Paris daar met eenige brigades van de 4de divisie gedetacheerd, welke detacheering overging in een overplaatsing naar een der posten in deze streek, waar hij als postcomman- dant optrad. Twee jaar later ging hij naar Europa, gedurende welk verlof hij met een Engelsche in het huwelijk trad. Na terugkeer van zijn verlof, werd hij weder op Atjeh geplaatst en onmiddellijk weer bij het korps marechaussee, op een post in de onderafdeeling Meulaboh. Hier bleef hij, tot hij in Maart 1921 kapitein werd, en te Koeta Radja als adjunct op het kantoor van den gewestelijken mili tairen commandant geplaatst werd. In 1923 werd hij commandant van de 5e divisie marechaussee te Lho Soekoen later van de 2e divisie te Meulaboh. Eind vorig jaar was hij juist weer overgeplaatst en te Koeta Radja in garni zoen, toen de overval in Bakongan plaats greep. Was het wonder, dat hij dadelijk het bevel over den troep ontving, die werd uitgezonden, om dit verzet te breken. Het ligt nog verscli in het geheugen, hoe hij al spoedig met zijn troep een klewang- aanval had te doorstaan die ons wel vele verliezen gaf, maar waarbij de ge heele vijandelijke bende werd neergelegd en evenals nu, geen enkel wapen verloren ging. Ook Paris werd daarbij gewond, waardoor het hem onmogelijk was, zijn opdracht verder uit te voeren. Maar toen het verzet in Troemon uitbrak, werd Paris ook daar weer heen gezonden. Helaas heeft hij thans zijn diensten aan Konin gin en vaderland met den dood moeten bekoopen. Paris was er de man niet naar, om zich buiten het gevaar te houden. Met hem verliest het Indische leger een dap per, voortvarend, veelbelovend officier en het officierskorps een goed kameraad. Kapitein Jhr J. P. de Savornin Lobman, f Op 40-jarigen leeftijd is gisterenmorgen te 's-Gravenhage plotseling overleden de kapitein der grenadiers Jhr J, P. de Sa vornin Lobman, oud-ordonnance- officier van H. M. de Koningin. Op weg naar hel kamp van Waalsdorp voelde hij zich onwel en keerde naar huis terug, waar hij kort daarop overleed. Hij was officier sedert 15 September 1908 en kapitein sedert 1 Augustus 1924. De overledene, die ridder was in de orde van Oranje-Nassau, van den Heiligen Schat van Japan en van St. Olaf van Noor wegen, had de Hoogere Krijgsschool be zocht en was mede gerechtigd tot het dragen van het onderscheidingsteeken van geschiktheid voor den generalen staf. (De heer De Savornin Lobman was een zoon van wijlen Jhr mr W. H. de Savornin Lohman, die te Zierikzee grif fier bij de rechtbank en later te Gro ningen kantonrechter was, een jongere broeder van wijlen jhr mr A. F. de Sa vornin Lohman, die dus een oom was van den overledene. Deze was een klein zoon van wijlen mr B. C. Cau, burge meester van Zierikzee, en een neef en naamgenoot van mr J. P. Cau, rechter in de rechtbank aldaar, welke vorig jaar te Den Haag overleed; en een jongere broeder van jhr mr B. C. de Savornin Lohman, lid der Eerste 'Kamer en hoog leeraar te Utrecht. Daar zijn moeder Dou airière Lohman-Cau later hertrouwde met prof. Lindeboom, was de overledene ook een stiefzoon van dezen oud-Kamper hoog leeraar). De Prins bracht gisteren een rouw- visite bij de familie van den overledene. Waar het Indische belasting, geld b 1 ij f t. Het „Soer. Hbl." citeert uit een lijst van 55 getypte vellen, opsommende ver. schillende in landsmagazijnen aanwezige overtollige goederen. Bij S-S. en Marine liggen overtollig: 50536 kilo bouten en nagels; bij de S.S. ongeveer 250-000 dekschroecen, duizen den grossen andere schroeven. De B.O.W.vele duizenden platen dak ijzer. Gereedschappen zijn in diverse maga. zijnen in legio aantal overtollig. De S.S. heeft 4000 schoppen, 3990 st. esp'agno- letten met stang, 19000 duimhengsels plus nog ruim 8000 andere hengsels, 6100 ko peren hangsloten en 4030 koperen kruk ken, bijna 23000 bochtscharnieren; Water kracht en Electriciteit biedt talrijke mo- toren aan. Bladzijden zijn gevuld met de opsom ming van instrumenten, weegschalen, ba. lansen, enz. en dan hebben de vermaarde goudmijnen in Benkoelen 75-000 M. ko perdraad over We deden slechts een enkele greep uit het dikke boek. Het is een geweldige lijst van overtollige goederen, en wie zal zeggen, hoeveel millioenen hierdoor ver loren zijn. Het is een troost te weten.dat dit slechts een deel is van een voorloopige opgave. Er komt nog meer. Toestanden aan „De Telegraaf". Eenigen tijd geleden meldden wij, op hoe schandelijke wijze „De Telegraaf" werd omgesprongen met de correctors. Om de geringste kleinigheid werden ze op de keien gezet. Thans is weer gebleken, hoe de belangen van de redacteuren ver trapt worden. In het orgaan van den Journalisten kring wordt n.l. medegedeeld, dat het bestuur het volgend schrijven aan de directie van „De Telegraaf" richtte: „Ons lid, de heerheeft zich tot ons gewend met het verzoek in zijn be lang bij u te willen optreden, aangezien hij van oordeel is inzake zijn ontslag onrechtvaardig te zijn behandeld. Wij ma ken van deze gelegenheid gebruik u mede te deelen, dat ons ook van andere zijden in den laatsten tijd verschillende klachten hebben bereikt. Ons Bestuur heeft in zijn vergadering van j.l. Zaterdag besloten u beleefd te verzoeken, aan ons Dagelijksch Bestuur over het bovenbedoelde een on derhoud te willen toestaan. Gaarne zien wij dus uw bericht tegemoet, of u ons Dagelijksch Bestuur kunt en wilt ont vangen en zoo ja,, wanneer." Hierop werd het volgend antwoord ont vangen „In antwoord op uw schrijven van 20 dezer kunnen wij u mededeelen, dat wij niet op uw voorstel zullen ingaan." Een nieuwe aandrang om een onder houd 'bleef botweg onbeantwoord. Een verachtelijke houding! Het is ons hekend, dat dit blad en zijn aftreksel de Courant ook nog wel gelezen worden door hen, die den mond vol hebben over „democratie", rechtspositie der ambte naren en die krachtig instemden met de philippica's, die de hoogstaande „Tele graaf" tot de regeering inzake art. 40 richtte. Hoe hoog men de waarde van die vermaningen moet aanslaan, blijkt uit bo venstaande. Onderzoek van verlofgangers. Een binnenkort te verwachten legeror der zal een ministerieele beschikking be vatten betreffende het onderzoek van ver. lofgangers. Onder meer is daarbij bepaald: In 1926 worden aan het onderzoek, bedoeld in art. 41, derde lid, der Dienstplichtwet, onder, worpen tot den landmacht behoorende groot-veil fgang -rs der lich'ingea 1914 en 1917. Aan het onderzoek nemen ook deel de dienstplichtigen, die een vrijwillige ver. bintenis hebben aangegaan als: a. verzorger bij den Rijkspostduiven- dienst; b. hoefsmid bij de infanterie; c. smid-bankwerker bij de voormalige oefe- nings-houwitser-compagnie. Aan het onderzoek nemen geen andere verlofgangers deel dan zij, die voor een der lichtingen 1914 of 1917 zijn ingelijfd. Verlofgangers, die voor een der lichtin. gen 1911 of 1917 zijn ingelijfd, maar ten gevolge van uitstel of om andere reden tegelijk met een latere lichting de eerste oefening hebben volbracht, moeten zich aan het onderzoek onderwerpen, voor zoo ver zij niet belmoren tot hen, die daarvan zijn vrijgesteld. Allerlei. Gistermorgen is op Het Loo, in den ouderdom van ruim 70 jaar, plotseling overleden de intendantgeneraal van het Kon. paleis en domein Het Loo, de lieer J. A. van Steyn, die 42 jaar, eerst als rentmeester, daarna als intendant en in zijn tegenwoordigen werkkring Koning Willem III en de Koningin heeft gediend. D:e Koningin, de Prins en Prinses Ju liana zijn gisterennamildag per spoor uit den Haag naar het Loo vertrokken om aldaar de zomermaanden te verblijven. In verband met de staking in Enge land wordt de dienst der nachtbooten van Hoek van Holland op Harwich met ingang van 5 Mei a.s. gestaakt. De regeering meent vooralsnog een af wachtende houding te moeten aannemen, met betrekking tot. de kwestie der schade loosstelling van Nederlanders, vooral in België, die schade leden wegens daden van oorlogvoerenden. De goedkoope Belgische f r a n c. Het is duidelijk te zien langs de grens, hoe de gedeprecieerde stand van den Belgischen frank zijn drukkenden in vloed op den Nederlandschen kleinhandel binnen de eerste en zelfs binnen de twee. de linie doet gevoelen. 's Maandags is het gewoonlijk marktdag in de Belgische grensplaatsen. Het markt- bezoek is er druk, maar in den laatsten tijd vooral heeft 't reusachtige afmetingen aangenomen. Alle gelegenheden, trein, tram, autobus, voeren de Zeeuwsch- yiaamsche huisvrouwen naar de Belgische markten. Bepakt en beladen als muilezels kan men ze zien terugkeeren en de Neder- landsche douane heeft het dien dag zwaar te dragen. Ondanks de 8 pet. invoerrech ten, welke van de meeste ingevoerde ar tikelen geheven worden, zien de Neder, landsche huisvrouwen meer voordeel in het doen harer inkoopen buitens- dan binnenlands. Geen wonder, dat de middelen, zooals het in de ambtelijke wereld luidt, tegen woordig ruim vloeien. Maandagen, waarop alleen aan invoerrechten van marktartike- len 700 tot 800 gulden gebeurd worden, liooren tot de gewone verschijnselen. Bij Kon. besluit is verleend de eer°- medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons aan J. Ocké te Hoofdplaat, ploegbaas-kantonnier bij de waterkeering van den calamiteuzen Hoofd, plaat- en Thomaespolder, aan mej. Cl v. d. Broelce, dienstbode bij de familie Pouwer te Middelburg, en in goud aan W. J. v. d. Linde, algemeen procuratie houder bij de Bankassociatie Wertheim en Gompertz te Amsterdam. Te Renesse ïs overleden, 40 jaar oud, de heer G. Bonder, secretaris van Renesse en Noordwelle. Middelburg. Gistermorgen werd alhier vanwege de K. N. A. C. de eerste cursus geopend in kennis van automobielmoto ren voor politiebeambten. In de Bakkerskamer van het Schutters hof verzamelden zich een 70-tal ambte naren van Rijks- en gemeentepolitie, en gaven de Commissaris der Koningin, als mede de Substituut Officier van Justitie, de Districts-commissaris der Rijksveid- wacht, eenige burgemeesters uit de om liggende gemeenten en de commissaris van politie te Vlissingen, door hunne aanwezigheid blijk, in te stemmen met het streven van de K. N. A. C., om aan de politiebeambten kennis bij te brengen voor motortechniek. Namens het bestuur van de K. N. A. C. wercl door den heer Hoegen van Hoogelande de eerste cursus met een kort woord ingeleid en wees spr. er op, dat dit een eerste proef is. Daarna werd door den heer Visscher, leeraar aan de Ambachtsschool alhier, met den cursus een aanvang gemaakt. Waar de K. N. A. C. geen kosten heeft gespaard om het gestelde doel te bereiken, verwachten wij met vertrouwen dat de politieambtenaren na afloop van den cursus een meer uitgebreiden kijk op het inwendige en de werking van den automobielmotor hebben gekregen, wat met de toename van het verkeer, een vereischte mag worden genoemd. Goes. De heer en mevrouw A. R. Breet- velt—Ittmann herdenken vandaag den dag, dat zij voor 50 jaren in het huwelijk tra den. De heer Breetvelt was vroeger hoofd van school A. De Goesche Wijkverpleging deelt met hartelijken dank aan allen die op eenigerleiwijze medehielpen mede, dat de bazar een batig saldo afwierp van 901 gld. terwijl de Emmahloem-collecte te Goes en Wilhelminadorp netto f368.46V2 opbracht, hetgeen f 144.55 meer is dan de opbrengst van '25. 1 Kapelle. De aandeelhouders van het Electrisch bedrijf alhier kwamen in ver gadering bijeen in de zaal van dhr Kramer onder voorzitterschap van dhr H. Blok. De secr.-penningm. dhr M. Glas deed reke ning en verantwoording over gehouden beheer. De winstpost bedroeg f 1890.29, de verliespost f 1018.77, winst f 871.52. Het bestuur stelt voor deze post af te schrijven op de schulden. Aan Meterhuur is ontvangen f 534.60, met de aanschaffing van de meters is het licht veel heter geworden, er wordt meer bezuinigd, vroe ger zag men op geen lichtpunt, echter is f 1300 minder ontvangen. H'et aantal gebruikers breidt steeds uit, waren in 1925 25 nieuwe aansluitingen te boeken, nu zijn reeds weer een 20-tal toezeggingen voor aansluitingen. Het bestuur gaat hoop vol de toekomst tegemoet. De aftredende bestuursleden H. Blok, M. 'Glas en P. Staal werden herkozen, eveneens het lid van den raad van toezicht D. van Maris. Veere. In de voltallige Raadsvergade ring van Vrijdag werd op een verzoek van Castel om subsidie voor de autobus af wijzend beschikt. Besloten werd aan den waarnemenden gemeente-secretaris een vergoeding te geven van f 20 per maand en aan de verpleegster een ver hooging van subsidie toegestaan van f 150. Aan mej. Happee werd eervol ontslag ver leend op verzoek als onderwijzeres der o. 1. school. De voorz. deelde mee, dat op 15 Mei de heer Perrels hier 40 jaar dienst zal hebben als agent van politie; besloten wordt vanwege de gemeente van haar waardeering te doen blijken. Aangenomen wordt om langs den Veer- schen weg de rooilijn te bepalen op 15 Meter uit de as van den weg. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Brielle door T. M. Loran te De Lier; naar Linschoten door D. Plantinga te Elburg; naar Welsum (toez.) door L. C. Spijkerboer te Geervliet. Geref. Kerken. Beroepen te Serooskerke (W.) P. van Dijk te Zaamslag. Bedankt voor Helder door C. v. d. Woude te Gorredijk. Buitenverbandsch Geref. Kerk. Beroepen te Amsterdam Zuid J. J. Bus- kes te Oosterend (Texel). Chr. Evang. Gein. Bedankt voor Den Haag door J. J. van Petegem te Hilversum. lerseke. Dhr M. Willemsen, gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Zendingsdag. Niet ds Scheele, maar ds v. d. Veen hoopt op den Zen- dingsdag de slotrede uit te spreken. De leiding zal berusten bij1 ds A. Scheele, Zendingsdeputaat van de classis Goes. Niet op de weide van Trimpe maar op die van Joos de Bokx, reeds meermalen door genoemden heer belangeloos afge staan zal de Geref. Classicale Zendings dag van Goes op 24 dezer gehouden worden. Middelburg, f Ds H. Jonker. Wij vernemen nog, dat Zondag j.l. ook in de Oostkerk ds L. B. Tjebbes en in de Koorkerk dr J. P. Cannegieter ds Jon ker herdachten. In de Oostkerk was het ds M. van Empel die in den middagdienst het zelfde deed, terwijl ds N. M. de Ligt in den avonddienst, in de Nieuwe Kerk er o.a. op wees, dat het juist 44 jaar geleden was dat hij en ds Jonker het proponent examen deden. Gistermorgen wercl, zooals reeds ge meld, het stoffelijk overschot van den overledene naar het station vervoerd, waarbij ouderlingen en diakenen naast den lijkwagen gingen en de predikanten ds de Ligt, ds van Empel, ds Tjebbes en dr Cannegieter met de familie in de volgrijtuigen hadden plaats genomen. Op het perron waren meerdere belangstellen den om de laatste eer te bewijzen. De lijkkist werd in een wagen ge plaatst, die met den trein van 9.15 ver trok met Meppel tot bestemming. Biezelinge. Us J. v. d. Bergen, emeritus pred. bij de Ned. Herv. Kerk alhier, hoopt 21 Mei a.s. te herdenken dat hij vijftig jaar geleden in zijn eerste gemeente, te Oostkapelle, bevestigd werd. Daarna stond Z.Eerw. achtereenvolgens (18831897) te Kethel, Strijen, Kortgene, Gelselaar, Hol ten en Varseveld; en van 25 April 1897 15 Aug. 1916 alhier. Z.Eerw. woont te Vlissingen. Koralen van Worp, e. a. Die heer de M. te G. zond ons een zeer lange lijst van Psalmv e r z e n met voor. en naspelen in Brants Buys; en merkt ons op, dat ook in Worp-, e.a. verscheidene melodieën van psalmverzen met toepasse lijke pre. en postludiums voorkomen. Brants Buys o.a. heeft bij 45 koraalmelo dieën 162 voorspelen. De brochure van prof. dr H. H. Kuyper. Men meldt uit Amster dam aan de N. R, Ot.: Zooals bekend, houdt prof. dr H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de vrije universi teit, zich bezig met het schrijven van een brochure over de besluiten der sy node te Assen in welke brochure hij ook zal behandelen de bezwaren van prof. mr Van Apeldoorn. Naar wij vernemen, zal deze brochure veel grooter van omvang worden dan aanvankelijk het voornemen was. Prof. Kuyper moet namelijk zeer belangrijke vondsten hebben gedaan, en de arbeid voor het schrijven van deze brochure neemt hem dermate in beslag, dat hij zijn colleges aan de vrije universi teit, die in verband met de zittingen der synode in December zijn stopgezet, gedurende dezen cursus niet meer zal hervatten. Goes. Handelsavondschool. Be vorderd van de le naar de 2e klasse:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2