"VALET" Leestafel Jonge Moeders Veiligheidsscheermes Een man met een schoon geschoren gezicht dwingt res pect af en doet zijn werk met plezier. U zult altijd een goed geschoren gezicht hebben, wanneer U een Valet Veiligheids scheermes koopt, en dat iederen morgen slechts vijf minuten gebruikt. ImporteursTa. B. MEMDERSMA - DEN HAAS. Wolfaart8dijk. Zat< rdag werd in ©en ver. ring van de vereeniging „Eigen grond", welke zich ten doel stelt uitvoering te ge ven aan de Landarbeiderswct, op voorstel van het bestuur besloten tot ontbinding Oer vereeniging. Uit de bespreking van den voorzitter dhr- J. A. Koert, bleek, dat de vereeniging ruim 6 jaar heeft bcstahn en dat er in dit. tijdperk ruim 25 vergaderingen zijln gehouden, welke vergaderingen zich kenmerkten door zeer weinig belangstelling \ian de leden. Eigen dommen heeft de vereeniging niet in be zit. Het kasgeld aan contributie der le den bedraagt f68.92 Op voorstel van het bestuur werd besloten hiervan een beloo ning van f25 te geven aan den secr.- penningmeester voor verrichtte werkzaam heden. en de nog restende f43 92 werd op voorstel van M. Kloosterman met alg. st. geschonken aan de vereeniging het Groene Kruis alhier. Als opzichter hij de Biesbosch-wor- ketn w:erd benoemd dhr J. M. van de Voor de alhier, zijnde no. 1 van het 6-tal. Krabbenldijke. Vrijdagavond vergaderde de coöperatieve Boerenleenbank in het veilingsgebouw onder voorzitterschap van dhr C- P. Vogelaar. Na opening door dep voorzitter las de kassier de ledenlijst af liet aantal leden bedraagt nu 360 en vermeerderde in 1925 mot 24. Nog eer de notulen gelezen werden, ver lieten de meeste aanwezigen de vergade ring, waarna de vergadering met ruim 00 leden werd voortgezet- Na de lezing der notulen deed de voor zitter verschillende mededeelingen omtrent den toestand der Bank- De omzet vermeer derde met f 330.000 en bedroeg de som f1332313 29; op 31 Dec. waren in om loop 753 spaarbankboekjes, 115 voorschot boekjes en 137 loopende rekeningboekjes bet spaargeld vermeerderde met. f 67-000 de voorschotten met f 136-800; bij de cen trale Bank was op 31 Dec- een tegoed van f63601.93; 1 Juli verlaagde de cen trale Bank de rente van het spaargeld tot op 3.5 pCt. en de voorschotrente tot op 4.5 pCt. Daar de plaatselijke bank de spaargelden noodig heeft voor de voor schotten blijft de rente op 4 pCt. bepaald en die voor de voorschotten op 5 pCt- Door de rentewijziging van de centrale Bank leed de plaatselijke bank een verlies van slechts f 224, welk bedrag ruim schoots werd vergoed door de rente der meerdere voorschotten, zoodat ten slotte Hog een winst werd gemaakt van f 509012. Dhr C- P. Vogelaar werd met bijna algerneene stemmen als bestuurslid her- kozen en tol lid van den Raad van Toe zicht weid inplaats van dhr M. Wabeke flhr J. Frelier, gekozen. De beide plaats vervangende bestuursleden A. P. Woutersen en J. de Koning werden bij acclamatie herkozen- Dhr A. Tollenaar bracht een gunstig rapport uit over het nazien der rekening over *1925, waarna deze werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 819970.21 met een kassaldo van f35587.87 en een reservefonds van f 20272.28, waar de winst over 1925 zal worden bijgevoegd- Bet voorstel om het maximum der totaal op te nemen spaar gelden op te voeren 'tot f 1200-000 en gelden op te voeren tot f 1200-000 en het maximum der totaal op te nemen gelden in loopende rekening bij de centrale Bank te brengen op f300.000 wordt met alge rneene stemmen aangenomen- Ook wordt met alg- st. aangenomen fmi het Bestuur te machtigen, zonder den Raad van toezicht te hooren, 'bedragen tot f3000 in voorschot of loopende reke ning aan de led en te verstrekken- Door een paar leden wordt de stichting van' een eigen gebouw voor de plaatselijke bank ter sprake gebracht, welke gedachte het Bestuur zal overwegen- Ook wordt nog gesproken over het feit, dat zoovelen, nadat hun naam was voor gelezen, de vergadering verlieten- De voor zitter deelde mede, dat het Bestuur eiken Bersten Zaterdag der maand des voormid dags vergadert- Voor het nazien der reke ning over *1926 woiiden benoemd de hoe ren A- Tollenaar en M. Francke, die zich daartoe bereid verklaren- De nieuwe re glementen zullen eerstdaags gereed zijn- Even 9 uur weiid de vergadering door den voorzitter gesloten. Krabbendijke. Zaterdagmorgen verga derde de gemeenteraad onder voorzitter schap van den Burgemeester- Alle leden waren aanwezig- Daar dhr Lagendijk wet houder werd, zit die nu op de plaats, vroe ger door J- A. Krijger bezet, en dhr Zwee- Üijk op de plaats van Lagendijk- Na de Opening met gebed en lezing der notulen kwam het verzoek aan de orde om een bijdrage uit de gemeentekas van het com- Mobilisatiekruis. B. en TV. stelden voor daarop afwijzend te beschikken, wat met '5 tegen 2 stemmen, die van dhr Vogelaar en van 't Leven werd aangenomen- Met alg- st. werd besloten afwijzend te beschikken op de circulaire -van God- Staten omtrent eloctrificatie van de Mid dengroep, omdat de gemeente te nauw verbonden is met de gasfabriek Oosteinde van de „Mabeg". Het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke inkomstenbelasting 1926'27 werd van 1.1 op 1.3 gebracht. lerseke. De vangst van kreeften isv,ge- zien het koude weder, niet onbevredigend- Bij andere jaren vergeleken zelfs goed te noemen- Wat vooral treft is de gelijkma tige grootte, die gevangen wordt, en meer en meer het vermoeden wettigt, dat een uitzetting van lcreeftenbroed goed werkt op den kreeftenstand- De prijs is vrijwel constant gebleven, al kan meer van een dalende dan van een stijgende lijn worden gesproken- f2.50 per K.G. is meestal de prijs, waarvoor gekocht wordt- De vangst van rog, die meestal als een bijtak van de kreeftenvisscherij geldt, is niet slecht maar de prijs is niet goed te noemen- Aan de Wal worden deze schoone groote visschen voor f 0.50 verkocht meestal voor export naar Brussel of .Antwerpen- De beste weken voor de rog-vangst op de Ierseksche Bank zijn evenwel nog aan staande, daar in het verdere seizoen de visch steeds verder de Schelde opgaat om zijn zaad te schieten- Schore- De 78-jarige W. K., afkomstig uit Rotterdam tijdelijk verblijvende bij zijn familie alhier, viel op den Kanaalweg, op korten afstand van zijn verblijfplaats, plotseling neer- Rij onderzoek bleek, dat K- tengevolge van een hartverlamming was overleden- Hansweert. De detachecring van den kommies W- Moerdijk wordt met ingang van 15 Mei a-s. ingetrokken, en zal die weer naar zijn vorige standplaats te Vlis- singen texugkeeren- De kommiezen J. C. Rille en A- C. Holtkamp te Roozendaal, worden met ingang van 1 Mei a-s. alhier gedetacheerd- Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de Raad voltallig. Op een aanvrage van het Comité tot uitreiking van het Mobilisatie- kruis om een bijdrage uit da gemeentekas stellen R. en W. voor afwijzend te be schikken, daar naar hun oordeel bij deze zaak geen gemeentebelang betrokken is. Deze zaak behoort aan het particulier ini tiatief, wat hunnerzijds dan ook is be vorderd. Met alg. st. Voreenigt zich de Raad met dit voorstel. Aan de orde is de bespreking van de circulaire van Gel- Staten inzake de clectrificatb. De voarz- izet de zaak uiteen en geeft het standpunt van B- en W- aan. Hij meent dat zoo «enigszins mogelijk de electrificatie dor gemeente moet tot stand komen. B- on W. zijn echter tevens van oordeel dat, zoolang de kwestie van de Mabeg niet tot op lossing is gebracht, de Raad geen nadeio stappen tot electrificatie doen kan. De meest eenvoudige en aanvaardbare q> oplossing zou zijn, dat de Mabeg vanwege de P.Z.E.M. Werd schadelools gesteld voor het afstand doen van rechten krachtens Bnköle bepalingen uit het pfcichtcontiact en dat de P.Z.E.M. de exploitatie van het bedrijf van de Mabeg overnam. Gemeente lijke exploitatie der gasfabriek achten B- en W. niet gewonscht. Die lasten hieraan verbonden, kunnen door de gemeente niet worden gedragen. Voorts komen de ge meenten in een te eigenaardige verhou ding te staan tot God. Staten, die als Commissarissen van de P. Z. E. M. de be langen van het clectricite'.tsbodrijf hebben te bevorderen. Deze moeilijkheden verval len, als de exploitatie geschiedt door do P.Z.E.M., die1 dan beide bedrijven in han den heeft en haar bodrijfspolitiek zoo doelmatig mogelijk kan regelen. Dihr Van ■Boven spreekt zich uit als voorstander van electriciteit. Hij zou hot betreuren, wanneer do electrificat'e van de baan ging. Is het niet mogelijk een aplos'sing ta vinden? De voorzitter betoogt, dat destijds aan de Mabeg een uitsluitende concessie is verleend, waardoor men krachtens hel pachtcontracl 'geboaidien is Verbreking daarvan zou begrijpelijke gevolgen met zich brengen. Deze moeilijkheden kan men niet voorbijgaan, doch er dient naar gestreefd ze op te lossen. In die richting zijn besprekingen gehouden. Die Raad be sluit daarop eenparig .overeenkomst'g het voorstel van B. en W. aan God .Staten to berichten. Ingekomen is een schrijven van de firma Tak en Co. inzake den ver koop van grond aan do gemeente ton behoeve van den woningbouw. Die Raad galat in comité. Na heropening der open bare vergadering worden B. en W. ge machtigd verdere stappen te doen over eenkomstig de voorstellen, door hen ter zake ingediend. Naar aanleiding van een verzoek van liet Groene Kruis om' be schikbaarstelling van bergruimte vooc haai' materialen, nu de gemeente zelf een nieuwe bergplaats bouwt, merkt Wet houder Blok op, dat het gebrek aan de tegenwoordige bergplaats met toestem ming van den eigenaar met geringe kosten zou kunnen woi'den verholpen. Dihr Van Boven en de Voorzitter wijzen op hel nut dezer instelling. Aangezien het Groene Kruis de vrije beschikking heeft over zijln tegenwoordige bergplaats, wordt gemeen telijke voorziening niet noodzakelijk ge acht. In geval van nood wil de gemeente de vraag der voorziening gaarne nader overwegen. Dleze laatste toevoeging ont moet bezwaar bij den heer Butijln, die bet nut erkent en zeker in nood zou willen helpen, maar geen toezegging begeert te doen. Het suppletoir kohier der bedrijfs belasting wordt Vastgesteld met een be drag Van f 180. Het vermenigvuldigings- cijfer der plaatselijke inkomstenbelasting wordt vastgesteld op 1 (vorig jaar op 0.9). Hoewel hetzelfde bedrag benaodigd is, is ©en kleine verbooging noodzakelijk we gens de daling der inkomens in den land bouw. Dhr Butijn vraagt, of ljat laatste batig slot dit niet opvangen kan, waarop do voqtz. inlicht, 'dat dit door den Raad is bestemd als deel Van de overnemings som van een wegvak door het Rijk. Daar na sluiting. Kortgene. In do vergadering van den gemeenteraad op Donderdagavond waren 5 leden aanwezig. Et' is 'één vacature. Naar aanleiding van da ingekomen cir culaire betreffende de electrificatie van do middengroep werd, overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten, de door de provincie verlangde jaargarantie te verleenen, doch nimmer tot een hooger bedrag dan f25 per aansluitbaar per ceel in de kom 'en voor de straatver lichting naar don maatstaf van ten hoog ste f0.40 per inwoner on per jaar. Be doeld aantal perceelen bedraagt onge veer 285. Vastgesteld word een verordening inge volge artikel 178 der gemeentewet, dat is ©en opscimming der strafverordeningen, die nog va.n kracht zijn. Ten einde het koopen van graven, be stemd voor het hegraven van lijkon van personen van 12 jaar en daar beneden, voor allen die dit wonschen, mogelijk te maken, wordt do verordening op de heffing van bografeni-rechten in dien zin te wijzigen, dat de koopsom van een kindergraf wordt foepbald .cup' de helft der bedragen, die voor een eigen graf voor volwassenen verschuldigd zijn en dus qp f20 (eerste klasse) en op f8 (tweede klasse). Daarna werd de verordening op de heffing van haven- en liggeld gewijzigd. Het laadgeld, verschuldigd door de le veranciers van suikerbieten, dat pas ver leden jaar in de verordening is gebracht, werd ingetrokken, daar de weegbrugver- 'coniging geweigerd heeft op te geven het gewicht van door iederen boer aan gevoerde bieten en een bepaling, voor schrijvende ,da,t de landbouwers' verplicht zijn zelf dat gewicht op te geven" in do verordening ontbrak. Toch is een hoogero opbrengst van de haven noodig om de jaarlijkschc rente en aflossing der pas gesloten loening voor de nieuwe liavenbe- schoeiing te kunnen voldoen, terwijl bo vendien de laatste jaren de opbrengst dor haven achteruitgaat. Mede met liet oog op de inkrimping der bietencultuur werd daarom op voorstel van B. en W. besloten, het havengeld over de geheeld linie, ingaande 1 September a.s. met vijf cent per ton te verhoogen. Het haven geld wordt dus 25 cent per "ton voor schepen die suikerbieten inladen en 15 cent voor alle andere vaartuigen. Het heffingspercentage der gemeente lijke inkomstenbelasting vqor het belas tingjaar 1926'27 word vastgesteld op 1,5 evenals het vorige jaar. Tc-n slotte richtte de voorzitter oen hartelijk wooird rian afscheid tot den heer Markusso, die deze gemeente binnenkort gaat verlaten. E|e voorzitter zegt, dat niet alleen de Raad maar de goheele gemeente, ja het goheele eiland, den heer M. met leedwezen ziet vertrekken. Niet het minst als wathouder werden zijn ad viezen en werkkracht op hoogen prijs gesteld en dit te méér, daar te dezer plaats© het aantal personen, dat zich voor liet Raadslidmaatschap beschikbaar stelt, zoo bedroevend klein is. Het is' den voorzitter dan ook een behoefte don heer M. namens den Raad zijn groatem dank to betuigen voor hetgeen hij in het be lang Van d© gemeente beeft gedaan. Fis heer Markuss'e brengt in de eerste plaats dein voorz. zijn diepgevoelden dank voor de vriendelijke woorden, die tot hem gericht zijn. Hoewel nog niet volkomen zeker, waarschijnlijk is zijn vertrek van hier toch wol. Mot gemengde gevoelens gaat spreker Nocrd-Beveiand verlaten want zijn werk, zoowel voor do gemeente als voor 'bet notariaat, was hem lief. Redenen, voornamelijk zijn gezin betref fende, deden hem besluiten van hier te vertrekken. Hij zal steeds een aangename herinnering houden aan de prettige wijze waarop in hef belang dezer gemeente door allen werd samengewerkt. Inzonderheid denkt hij hierbij aan zijn collega, den welh. Dorst. Hij gevoelt zich gedrongen in het openhaar uiting te geven aan zijn groot© waandeering voor de wijze waarop dhr Dl. helm steeds ter zijde heeft gesta'an. Wadi' het hem als notaris wel eens aan lijd ontbrak om zïch zóó aan dei beharti ging der gemeentebelangen te geven als hij wenschte, den heer Dlorst, die pver méér tijd kon beschikken, was nimmer iets te veel. Dfe heer MarkUsse eindigde met den wensch, dat het dezen Raad met zijn secretaris' gegeven moge zijln nog langen tijd onder Gods zegen te arbei den voor het welzijn der gemeente Kort- gene. De Raad gaf met 'het gesprokene dom- den voorzitter en den heer Mar- kusis© zijn instemming te kennen. Domburg. Zaterdagmiddag werd door den gemeenteraad publiek aanbesteed da herbouw van de electr. centrale. Na ope ning der inschr.biijetten besloot de raad na ©enige besprekingen met de inschrij vers, het werk te gunnen aan. do aanne mers S- de Pagter, p. Jah.se en A. v. d. Hage te Domburg voor f2890. Zouteiabde. Het bestuur der vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer alhier heeft voor den tijd van tien jaar van het rijk gehuurd ieen strook strand ter lengte van 1000 meter, zich uitstrekkende van benoorden Valckenisse tot het dorp Zoutelande, zulks teneinde mogelijke ongewenschte exploitatie te voorkomen van het strand- De gelegenheid om gratis te haden wordt gehandhaafd- Terneuzen. De gemeenteraad heeft be sloten het vermenigvuldigingsoijfer voor den lioofdelijken omslag voor 1926'27 te bepalen op 1.65, legen 1 voor het loo- pende belastingjaar- St. Maartensdijk. In do vergadering van den gemeenteraad maakte liet schrijven van G©d. Staten betreffende electrificatie Noorclgrocp een langdurig punt van be spreking uit. Men besloot een afwachtendo houding aan te nemen. Ged. Staten zullen eerst mot de Ooöp. E'.ectr. centrale ter plaatse oen behoorlijke schikking moeten treffen. Do heer Ilage wees op do toestanden aan het Thoolscho veer. Er was besloten dat oen brug zou kamen. Hij stelt voor aan autoriteiten oen schrijven te richten om den brugbouw te bespoedigen, en nadere guneenteb sturen on het eiland te verzoeken aan dit besluit adhaeslie te bc-tuigein. Dit voorstel werdt m.a.st. aan genomen. Polder Walcheren. In de vergadering van het Polderbestuur 'van Walcheren, welke Zaterdagmorgen gehou den werd onder voorzitterschap van den heer mr II. F. Lantsheer, waren de hoeren van Doom, Ileijse en van der Feen met konnis- geving afwezig. Het jaarverslag over 1925 werd voor ken nisgeving aangenomen. Hel voorstel om den Noord weg lusschen Middelburg en Serooskerke geleidelijk van 4 op 5 M. breedte te brengen, gaf den heer Simonse aanleiding tot de vraag of daardoor andere wegen niet in het godrang zulten komen. De voorzitter zeide, dat liet de be doeling is hij herstellingen ook den weg over Grijpskerke le verbreeden en wel tot 4 M. De lieer Portheine vraagt of Ged. Staten motieven hebben genoemd voor de niet-mede- werking en of die redelijk kunnen worden genoemd. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten er zich afmaken met de mededeeling, Jat ner gens een grootore breedte wordt gevraagd in Zeeland dan 4 M., doch spr. meent, dat men ook hij den Prov. Waterstaat er reeds anders overdenkt. Er is een verschil van opinie bij Ged. Staten en men zal er dan ook nog eens op terugkomen. De heer .1. de Visser vraagt waarom men hijSt.-Laurcns een bocht wegneemt en te Serooskerke een by maakt, hij had zoo ge dacht aan het spreekwoord„Het geld, dat stom is maakt recht wat krom is". De voor zitter en de heeren Dumon Tak en Simonse zeggen, dat het meer personen is opgevallen, maar het kon niet anders als men ten minste oen weg wilde van Huis Om naar café Westdorp. Aan de orde was nu het voorstel tot het weer verleenen van een subsidie van f 200 aan de Stoomtramwegmaatschappij Walche ren voor medewerking tot dekking van het. tekort over 1924. De voorzitter legt hierbij ever het adres van de N. V. „De Nieuwe Onderneming" cn zegt, dat al is het geen gewoonte, dat zulk een adres in de verga dering wordt gebracht voor het Dag. bestuur liet op zijn gemak heeft kunnen behandelen, er voor ditmaal geen bezwaar zal worden gemaakt. De heer Jeronimus is principieel tegen hel verleenen van subsidie aan tramwegen, uit het geld van belastingplichtigen en het komt hem voor, dat die ondernemingen blijde zijn als zij de zilveren koorden kunnen door snijden, die hen binden aan verschillende be palingen bijv. Zondags niet rijden, enz, wat de tram Walcheren betreft, meent spr., dat die van het begin af oneconomisch is opge zet, de lijn is veel te lang. Zij z'ou goed. om te zetten zijn in uitsluitend goederenver voer, zooals ook met de lijn Steenbergen Halsteren is gebeurd. Spr. herinnert er nog aan, dat bij de op richting van de tram eerst werd gevraagd f 1000, het dag. bestuur stelde voor f 500, doch de vergadering gaf f 200. Toen waren er reeds tegenstanders van eenige subsidie. Spr. wil nu wel voorstemmen, mits er de voorwaarde aan wordt verbonden, dat de maatschappij zich voor wat personenvervoer betreft bepaalt tot de bestaande tramlijn. De heer Durnon Tak vindt het eigenaardig, dat de heer Jeronimus eerst zich tegen alle, subsidie verklaart en dan toch onder bepaal de voorwaarde subsidie verleenen wil. Spr. wijst er op, dat de tegenwoordige beheerders van de „Nieuwe Onderneming" den anderen autobusdienst toch ook hebben weggeconcur reerd. Voor den polder kan de tram zeer groot, voordeel hebben, als er onverhoopt een ca lamiteit aan den Westkapelschendijk zou ont staan. De polder als zoodanig hoeft hiel' niet. te vragen of hot gewenscht is, dat de tram een autodienst inricht. De heer Jeronimus geeft toe, dat de „Nieu we Onderneming" den anderen autobusdienst sterk beconcurreerd heeft, maar de laatste had subsidie en zij niet, er was geen sprake van. unfaire concurrentie en zij is dan- ook de gunsten van het publiek deelachtig ge worden. Zij heeft geen steun uit de open bare kassen en dit zal met den dienst van de tram indirect wel het geval zijn. De tram kan goed geweest zijn bij calamiteit, maar nu is er een vlugger middel, namelijk vracht auto's. Deze voertuigen bieden het groote voor deel, dat zij op iedere plaats geladen en gelost kunnen worden. Do heer Dumon Tak zegt, dat de „Nieuwe Onderneming" toch ook subsidie kan vragen en het zal krijgen ook, evenals de heer Castel te Veere. De tram geeft voor materiaal een veel zekerder en veiliger vervoer. De heer v. d. Minne zegt, dat men alleen moet vragen wat de polder voor de tram voelt, het overige doet er niets toe. De heer Groosman wijst er op, dat de wegen veel zullen lijden bjj vervoer van zwaren basalt enz. met vrachtauto's. De heer Huson meent, dat de tram nooit goede uitkomsten heeft, zoover hij weet hebben de aandeelhou ders nooit groote winsten in den zak ge stoken. De voorzitter kan verzekeren dat de tram de subsidie niet onder de door den heer Jeronimus gewenschte voorwaarde zal aanvaarden, trouwens de bussen zijn reeds in bestelling. i hebben ecnlgen tijd vóór cn na de bevalling een versterkend en bloedvormcrtd middel noodig. Dr. HOMMEL'S HAEM ATOGEN-TABLETTEN lijn in zoo'n geval verre te verkleien boven andere pracparatcn. die spoedig tegenstaan, omdat lij door hun heerlijke chocolasmaak altijd aangenaam in te nemen zijn. Voedend, opwekkend en sterkend. Per doos 1.90 bij Apoth. en Drogisten. Dr. HOMMEL'S HAEMATOGEN het beste bloedvormcnde en versterkende middel sedert 35 jaar. Het amendement-Jeronimus wordt verwor pen met 20 tegen 3 stommen, die der hee ren de Rücke, Barentsen en Jeronimus, ter wijl de voorzitter zicli buiten stemming hield, als zynde na betrokken bij het bestuur der Trammaalschappij Het voorstel van het Dag. Bestuur om f 200 subsidie te verleenen werd daarna aange nomen z. h. s. Alleen wenschte de heer Je ronimus geacht te worden te hebben tegen gestemd. De overige door ons vermelde voorstellen worden zonder discussie of h. s. aangenomen. Bij het verzoek van den heer Jhr tl. A. van Adrichem Boogaert, ontvanger griffier om hem ontslag te verleenen als griffier, deelde de voorzitter mede dat het Dag,. Bestuur voor stelt dit ontslag eervol te verleenen. Aldus werd z. h. s. besloten. Geen der leden wenschte gebruik te maken van de gelegenheid tot het houden van al gerneene beschouwingen over de polderbegroo- ting voor 1926. B(j de artikelsgewijze behandeling der uit gaven, vroeg de heer Iluson of het de be doeling is van het Dag. bestuur de betrek kingen van ontvanger en van griffier weer te scheiden. De voorzitter zegt van ja, het is met het oog op do drukte aan do betrek kingen verbonden, beter gebleken. De heer Huson meent, dat dit don polder dan f1500 meer zal kosten, vroeger werd aan beide samen f 5300 uitgekeerd en nu aan den ont vanger-griffier f 3750. De voorzitter zegt, dat men niet moet vergeten rekening te houden met de periodieke verhoogingen, die in het eerste cijfer zjjn begrepen. Bij het hoofdstuk loenmgen, deelt de voor zitter mede, dat thans behalve eeue van 6 pCt. gesloten bij de Leeuwarder Hypotheek bank allo leeningen zijn teruggebracht tot een rentevoet van ten hoogste 5 pCt. en dat ook voor deze leening nog een poging daartoe zal worden gedaan. De heer Jeronimus meent, dat de f 330 voor de kosten der voeding van de maréchaussee te Westkapnlle nu toch wel eens kunnen vervallen, men bouwde er een mooie kazerne en zal er dus wol niet om weg gaan. De voorzitter antwoordde, dat een 100 jaar geleden de bepaling is gemaakt, en toen schijnt de f330 werkelijk voldoende te zijn geweest voor die voeding. Thans zijn de manschappen gaarne te Weslkapelle, omdat de f330 onder hen wordt verdeeld. De lieer Jeronimus zal zich, nu hij' het laatste vernam, niet ver zotten tegen dozen post. Bij de inkomsten vroeg de heer do Rijcke hoe 'het komt, dat het dijkegsohot voor het gebouwd geschat wordt op f 41773.03 en de uitgaven te bekostigen door die belasting plichtigen op f 48038.42. De voorzitter liclit. dit toe, waarna de begrooting z. h. s. wordt goedgekeurd. Als vervaldagen voor het Dijk- geschot worden vastgesteld 15 Mei, 1 Juli, 1 October en 22 December 1926. Daarna sluiting. Ned. Plerv. Kerk. Beroepen te Zuilen, P. C. dei Groot te Vianen; te Heemse, L. J. O. Vis- beek, cand. te Nijverdal. Bedankt voor Bergambacht, door D. Th. Keek te Garderen. Geref. Gom. Bedankt voor Tliolen, door J. Fra.an.je to Barneveld. Dr J. II. Gunning J.Hzn. doolt in zijn weekblad „Pniël" mee, dat hq ab solute rust moet nemen als gevolg van een plotseling hem overkomen algomoene uitputting en zenuwoverspanning, 'terwijl hij: op 't oogenblik door de griep is aan getast. Als deze laatstgenoemde ziekte voorbij is, hoopt Z.Eerw. naar een stille plaats te gaan om door volkomen rust weer in de gelegenheid tot herstel te komen. Een volkomen herstel wordt ook door ons Z.Eerw. van harte toegewemsclit. Zending op Ilaimahera. Zen deling Scholten te Djailolo is overleden. Een paar maanden meldden wij den dood van nog oen anderen jeugdigen zende ling aldaar: Stade. Oud-zendeling Ellen gaat nu voor enkele jaren naar ITalma- hera terug om in deu noodstand te hel pen voorzion. Benoemd tot assistente aan de eer lang te openen Christelijke school te Geersdijk mej. J. van de Linde te Bie- zelinge. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen 3de stuurman groote stoomvaart, de heeren J. D. G. Baaij, H. Schneider en H. C. J. Coumou. Voor het semi-staatsexamen landmachinist di ploma B (groot) stoombedrijf en (groot) motorbadrijf de heer G. W. Toebes. „Het Schouwvenster der vorige treek bevat als altijd aangename lectuur en verscheidene treffende photo's- Onder an deren van Juliana van Stolberg e» haar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1926 | | pagina 2